Setari Cookie-uri

esenta tare

De la: luyyzz, la data 2009-06-29 14:26:40
De la: yumalai, la data 2009-06-29 14:17:26pey ai mei zic ca nu e de mn ca el e mai sarac decat mine ca e urat si bla bla ecu alte cuvinte ei cred ca nu e baiatul potrivit pt mn si mereu inainte sa pelc sa ma vad cu el imi fac capul calendar

Ce probleme au si parintii astia ai nostrii-asa sunt ei ne vor binele-dar nu inteleg ca prin actiunile lor ne fac sa suferim.Uite spun si eu din casa-ai mei la inceput nu au fost de acord cu al meu-ca e mai mic decat mine,ca n-are ,ca e un simplu muncitor si vezi Doamne eu stau la vila(adica e a lor-casa lor cumparata de ei-deci nu a mea)-dar eu le-am demonstrat ca el e omul pe care-l iubesc,ca ne potrivim,ca e dezinteresat-si acum vreau sa-ti spun ca tata vorbeste mai mult la telefon cu el decat cu mine,stam impreuna de 2 ani aproape,ne dorim sa ramanem la fel de fericiti si acum....hmm...se pare ca vom fi 3...dar nu stiu daca vreau sa fiu sigura-...lol....!Deci-lupta si stii cum e-chiar daca vei realiza ca ai gresit ,parintii tot te vor iubii si te vor sprijini-asa ca trebuie sa crezi mai mult in tine!

da ei ma sprinijina dar ma enerevaza knd vb gura fara ei s-au intamplat atatea incat eu nu cred ca ai mei vor mai vb vreodata cu el l-au si jignit asa ca nu se pune pb sa fie o relatie buna decat una cordiala asa ca de asta totul mi se pare aiurea....
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 14:29
asa credeam asta-iarna ca tunci cand va venii vara va fii mai bine mai frumos mai usor dar e tocmai invers, acum e criza nema loc de munca ai mei ma baraie la cap si totul e foarte aiurea
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 14:37
De la: yumalai, la data 2009-06-29 14:17:26pey ai mei zic ca nu e de mn ca el e mai sarac decat mine ca e urat si bla bla ecu alte cuvinte ei cred ca nu e baiatul potrivit pt mn si mereu inainte sa pelc sa ma vad cu el imi fac capul calendar



Am citit din intamplare...daca tu ti cu adevarat la el si-l iubesti, nu ar trebui sa te intereseze ce spun ei:) Eu m-am mutat cu sotul meu dupa 1 luna,terminasem cu bac-ul si in acea vacanta l-am intalnit(deci aveam 19 ani). Nu am tinut cont de predicile lor(e adevarat ca iti vor binele, ca ar face orice pt tine, stuff like that.....dar e alegerea ta si daca tu te simti bine alaturi de el si esti fericita, nu asculta la ce spun altii). Lor li s-a dat ocazia sa aleaga atunci cand s-au intalnit. Acum e randul tau sa alegi ce crezi tu ca e mai bine pt tine. O viata ai,traieste-o asa cum iti place,langa cine iti place! Sfatul meu...
Musette21
Postat pe 29 Iunie 2009 14:37
De la: Musette21, la data 2009-06-29 14:37:44
De la: yumalai, la data 2009-06-29 14:17:26pey ai mei zic ca nu e de mn ca el e mai sarac decat mine ca e urat si bla bla ecu alte cuvinte ei cred ca nu e baiatul potrivit pt mn si mereu inainte sa pelc sa ma vad cu el imi fac capul calendar



Am citit din intamplare...daca tu ti cu adevarat la el si-l iubesti, nu ar trebui sa te intereseze ce spun ei:) Eu m-am mutat cu sotul meu dupa 1 luna,terminasem cu bac-ul si in acea vacanta l-am intalnit(deci aveam 19 ani). Nu am tinut cont de predicile lor(e adevarat ca iti vor binele, ca ar face orice pt tine, stuff like that.....dar e alegerea ta si daca tu te simti bine alaturi de el si esti fericita, nu asculta la ce spun altii). Lor li s-a dat ocazia sa aleaga atunci cand s-au intalnit. Acum e randul tau sa alegi ce crezi tu ca e mai bine pt tine. O viata ai,traieste-o asa cum iti place,langa cine iti place! Sfatul meu...

ufffffffffffff pey si unde sa ma mut cu el ca el sta cu maica-sa
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 14:40
Nu pune la suflet-tu esti singura care stii cel mai bine ce anume te face fericita!Esti happy cu el-mergi inainte,nush ,ma gandeam -ca si ai mei la inceput erau simpli si doar indragostiti,insa pe masura ce au trecut anii au devenit un picutz mai rigizi si au uitat ca si ei erau nelinistiti si nebunatici...hmm....nu e corect....ei au trait emotiile lor-acum e timpul sa ne lase liberi ca noi sa le traim pe ale noastre si sa invatam singuri din greseli!
luyyzz
Postat pe 29 Iunie 2009 14:41
pai iubitul tau poate sa te ia pe banii lui daca te iubeste../nu?...
pamela_1
Postat pe 29 Iunie 2009 14:43
De la: yumalai, la data 2009-06-29 14:40:13
De la: Musette21, la data 2009-06-29 14:37:44
De la: yumalai, la data 2009-06-29 14:17:26pey ai mei zic ca nu e de mn ca el e mai sarac decat mine ca e urat si bla bla ecu alte cuvinte ei cred ca nu e baiatul potrivit pt mn si mereu inainte sa pelc sa ma vad cu el imi fac capul calendar



Am citit din intamplare...daca tu ti cu adevarat la el si-l iubesti, nu ar trebui sa te intereseze ce spun ei:) Eu m-am mutat cu sotul meu dupa 1 luna,terminasem cu bac-ul si in acea vacanta l-am intalnit(deci aveam 19 ani). Nu am tinut cont de predicile lor(e adevarat ca iti vor binele, ca ar face orice pt tine, stuff like that.....dar e alegerea ta si daca tu te simti bine alaturi de el si esti fericita, nu asculta la ce spun altii). Lor li s-a dat ocazia sa aleaga atunci cand s-au intalnit. Acum e randul tau sa alegi ce crezi tu ca e mai bine pt tine. O viata ai,traieste-o asa cum iti place,langa cine iti place! Sfatul meu...

ufffffffffffff pey si unde sa ma mut cu el ca el sta cu maica-sa



Pai ...cu chirie.Eu stau cu al meu in chirie. Casa nu e inca gata:(...si acum 2 ani nici nu era inceputa! Insa,am luat decizia de a fi impreuna cu orice scop si am gasit varianta asta...chiria! Si suntem doar noi...fara soacra,socru etc Si e ft ok!
Musette21
Postat pe 29 Iunie 2009 14:44
De la: pamela_1, la data 2009-06-29 14:43:01pai iubitul tau poate sa te ia pe banii lui daca te iubeste../nu?...

da mi-a zis sa vin la el dar eu nu vreau sa stau in aceeasi casa cu ma-sa ce sa fac sa stau cu ea toata ziua knd el e la munca si asa nu prea ma sufera ea
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 14:44
De la: Musette21, la data 2009-06-29 14:44:28
De la: yumalai, la data 2009-06-29 14:40:13
De la: Musette21, la data 2009-06-29 14:37:44
De la: yumalai, la data 2009-06-29 14:17:26pey ai mei zic ca nu e de mn ca el e mai sarac decat mine ca e urat si bla bla ecu alte cuvinte ei cred ca nu e baiatul potrivit pt mn si mereu inainte sa pelc sa ma vad cu el imi fac capul calendar



Am citit din intamplare...daca tu ti cu adevarat la el si-l iubesti, nu ar trebui sa te intereseze ce spun ei:) Eu m-am mutat cu sotul meu dupa 1 luna,terminasem cu bac-ul si in acea vacanta l-am intalnit(deci aveam 19 ani). Nu am tinut cont de predicile lor(e adevarat ca iti vor binele, ca ar face orice pt tine, stuff like that.....dar e alegerea ta si daca tu te simti bine alaturi de el si esti fericita, nu asculta la ce spun altii). Lor li s-a dat ocazia sa aleaga atunci cand s-au intalnit. Acum e randul tau sa alegi ce crezi tu ca e mai bine pt tine. O viata ai,traieste-o asa cum iti place,langa cine iti place! Sfatul meu...

ufffffffffffff pey si unde sa ma mut cu el ca el sta cu maica-sa



Pai ...cu chirie.Eu stau cu al meu in chirie. Casa nu e inca gata:(...si acum 2 ani nici nu era inceputa! Insa,am luat decizia de a fi impreuna cu orice scop si am gasit varianta asta...chiria! Si suntem doar noi...fara soacra,socru etc Si e ft ok!

ideea e ca el nu vrea cu chirie pt ca are casa lui, dar e si maica-sa acolo ca de e si casa ei si eu nu lucrez are sal doar el si nu ne ajunge pt chirie daramite sa mai mancam e aiurea rau de tot
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 14:47
De la: yumalai, la data 2009-06-29 14:44:38
De la: pamela_1, la data 2009-06-29 14:43:01pai iubitul tau poate sa te ia pe banii lui daca te iubeste../nu?...

da mi-a zis sa vin la el dar eu nu vreau sa stau in aceeasi casa cu ma-sa ce sa fac sa stau cu ea toata ziua knd el e la munca si asa nu prea ma sufera ea


Daca tot are niste banuti...decat sa-i cheltuiti acolo cu soacra ..va mutati singurei, mai cu economii,dar sunteti impreuna doar voi 2
Musette21
Postat pe 29 Iunie 2009 14:47
Uof Am inteles. Atunci nu mai am nicio idee :(
Musette21
Postat pe 29 Iunie 2009 14:48
Sau te muti cu soacra si o suporti...ceea ce e cam imposibil
Musette21
Postat pe 29 Iunie 2009 14:50
De la: Musette21, la data 2009-06-29 14:48:49Uof Am inteles. Atunci nu mai am nicio idee :(

nici eu nu am :(pey el mi-a zis sa ma mut cu el dar i-am za nu vin sa stau cu mama lui si cu chirie eu nu lucrez el castiga putin de asta e foarte aiurea
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 14:52
De la: Musette21, la data 2009-06-29 14:50:57Sau te muti cu soacra si o suporti...ceea ce e cam imposibil

avand in vedere ca eu nu stiu sa faca marii chestii cred ca mi-ar agsi nod in papura la orice si as pleca eu in 3 zile sg de acolo
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 14:53
Sa ma gandesc... La facultate,ai facut vreun modul de psihologie,pedagogie,ceva?Avem nevoie de o educatoare din sept,pt grupa mare...salariu e chiar ok...16 mil 500
Musette21
Postat pe 29 Iunie 2009 14:54
nu n-am facut dar trebuie neaparat sa fac:D nu merge si asa:D:D:D:D:D
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 14:56
De la: Musette21, la data 2009-06-29 14:54:19Sa ma gandesc... La facultate,ai facut vreun modul de psihologie,pedagogie,ceva?Avem nevoie de o educatoare din sept,pt grupa mare...salariu e chiar ok...16 mil 500

salariu nu e ok e chiar foarte mare daca ai stii ca sunt tot felul de firme de contabilitate si mai mult de 7 mil nici nu dau
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 14:57
De la: yumalai, la data 2009-06-29 14:57:16
De la: Musette21, la data 2009-06-29 14:54:19Sa ma gandesc... La facultate,ai facut vreun modul de psihologie,pedagogie,ceva?Avem nevoie de o educatoare din sept,pt grupa mare...salariu e chiar ok...16 mil 500

salariu nu e ok e chiar foarte mare daca ai stii ca sunt tot felul de firme de contabilitate si mai mult de 7 mil nici nu dau


Atat am eu..am zis "e chiar ok", pt ca nu stiu ce pretentii ai tu Poate te astepti la mai mult. E ok daca ai vreun modul sau ceva,daca nu, n-am cum sa te ajut cu un loc de munca
Musette21
Postat pe 29 Iunie 2009 14:59
De la: Musette21, la data 2009-06-29 14:59:41
De la: yumalai, la data 2009-06-29 14:57:16
De la: Musette21, la data 2009-06-29 14:54:19Sa ma gandesc... La facultate,ai facut vreun modul de psihologie,pedagogie,ceva?Avem nevoie de o educatoare din sept,pt grupa mare...salariu e chiar ok...16 mil 500

salariu nu e ok e chiar foarte mare daca ai stii ca sunt tot felul de firme de contabilitate si mai mult de 7 mil nici nu dau


Atat am eu..am zis "e chiar ok", pt ca nu stiu ce pretentii ai tu Poate te astepti la mai mult. E ok daca ai vreun modul sau ceva,daca nu, n-am cum sa te ajut cu un loc de munca

e asta e oricum caut ceva de vreo cateva luni si nu gasesc cred ca situatia mea e fara iesire odata oricum o sa se sfarseasca definitv
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 15:01
Uf Yumalai prin acelasi lucru trec si eu. Am un prieten de 2 ani si ne iubim foarte mult. Desi am avut o multime de probleme am reusit sa trecem impreuna peste tot. Doar ca ai mei nici nu vor sa auda de el. Imi spun ca nu e de mine, ca nu ma merita si tot felul de prostii. Si mie mi-a spus prietenul meu sa ma mut la el, dar ce o sa facem? Suntem 2 copii (eu am 19, el 22) si habar nu am cum ne-am putea descurca. Daca ar putea si parintii astia sa priceapa ca fericirea noastra e langa ei ce bine ar fi.

Eu iti urez mullta multa bafta si sper sa gasesti o modalitate prin care sa rezolvi toate problemele cu ai tai. Sper ca vor realiza ca tu iti iubesti prietenul si ca nu o sa renunti la el si chiar daca nu-l vor accepta macar sa se obisnuiasca cu ideea.
MiSs_Baby_Doll
Postat pe 29 Iunie 2009 15:09
HAI LA MINE YUMI..MERGEM NOI DOUA IN CONCEDIU
pamela_1
Postat pe 29 Iunie 2009 15:09
De la: MiSs_Baby_Doll, la data 2009-06-29 15:09:06Uf Yumalai prin acelasi lucru trec si eu. Am un prieten de 2 ani si ne iubim foarte mult. Desi am avut o multime de probleme am reusit sa trecem impreuna peste tot. Doar ca ai mei nici nu vor sa auda de el. Imi spun ca nu e de mine, ca nu ma merita si tot felul de prostii. Si mie mi-a spus prietenul meu sa ma mut la el, dar ce o sa facem? Suntem 2 copii (eu am 19, el 22) si habar nu am cum ne-am putea descurca. Daca ar putea si parintii astia sa priceapa ca fericirea noastra e langa ei ce bine ar fi.

Eu iti urez mullta multa bafta si sper sa gasesti o modalitate prin care sa rezolvi toate problemele cu ai tai. Sper ca vor realiza ca tu iti iubesti prietenul si ca nu o sa renunti la el si chiar daca nu-l vor accepta macar se va obisnui cu ideea.

offffffff parinti astia nu-si dau seama de nimci ne vor binele dar nu vad in ce consta cu adevarat fericirea noastra si cu cat e mai complicata situatia cu atat ma agit mai mult si nu gasesc rezolvarea si ma afund in ganduri care ma nelinistesc mi-as dori liniste macar pt un timp si sa fie totul bine...
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 15:11
De la: pamela_1, la data 2009-06-29 15:09:42 HAI LA MINE YUMI..MERGEM NOI DOUA IN CONCEDIU

uuuuuuu ce amabila esti daca m-ai duce tu la mare o saptamana ce bine ar fii mi-e asa un dor de mare
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 15:12
mergem si 2 yumi...doar sa te vad vesela...ca imi esti draga....si nu vreau sa te vad supi
pamela_1
Postat pe 29 Iunie 2009 15:21
Nu cred ca ne vor binele ci mai degraba ceea ce cred ei ca e bine. Daca ar vrea sa fim fericite cu adevarat nu ar mai fi impotriva relatiilor noastre si nu s-ar mai incapatana atat sa nu ne lase sa ne intalnim cu ei. Ei vor ca noi sa avem un prieten dupa sufletul lor: care sa provina dintr-o familie buna, cu un anumit statut, respectuos, inteligent bla, bla, bla, considerand ca toti ceilalti nu sunt suficienti de bun pentru copilele lor Dar ei nu stiu ca de fapt noi langa ei suntem fericite, implinite, ei au grija de noi si sunt acolo cand avem nevoie de ei. Cat mi-as dori ca parintii mei sa deschida mai bine ochii si sa vada ce prieten minunat am Am impresia ca parintii nostri au uitat cum erau ei cand erau adolescenti...
MiSs_Baby_Doll
Postat pe 29 Iunie 2009 15:26
haideti in concediu la munte:
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=tombola

sau la mare:
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=concurs4
danatisianu
Postat pe 29 Iunie 2009 15:26
De la: MiSs_Baby_Doll, la data 2009-06-29 15:26:53Nu cred ca ne vor binele ci mai degraba ceea ce cred ei ca e bine. Daca ar vrea sa fim fericite cu adevarat nu ar mai fi impotriva relatiilor noastre si nu s-ar mai incapatana atat sa nu ne lase sa ne intalnim cu ei. Ei vor ca noi sa avem un prieten dupa sufletul lor: care sa provina dintr-o familie buna, cu un anumit statut, respectuos, inteligent bla, bla, bla, considerand ca toti ceilalti nu sunt suficienti de bun pentru copilele lor Dar ei nu stiu ca de fapt noi langa ei suntem fericite, implinite, ei au grija de noi si sunt acolo cand avem nevoie de ei. Cat mi-as dori ca parintii mei sa deschida mai bine ochii si sa vada ce prieten minunat am Am impresia ca parintii nostri au uitat cum erau ei cand erau adolescenti...

pey sa fii sigura mai ales comunismul prin care au trecut le-a intunecat de tot mintile, sunt paraca prea batrani si nu-si mai aduc de adolescenta si daca isi aduc imi zic noi nu am facut asa noi nu am fost asa ca tine deci mai bine sa nu-si mai aduca aminte de nimic
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 15:29
De la: danatisianu, la data 2009-06-29 15:26:55haideti in concediu la munte:
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=tombola

sau la mare:
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=concurs4

e gratis?
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 15:30
De la: danatisianu, la data 2009-06-29 15:26:55haideti in concediu la munte:
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=tombola

sau la mare:
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=concurs4

e gratis?
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 15:30
De la: pamela_1, la data 2009-06-29 15:21:51mergem si 2 yumi...doar sa te vad vesela...ca imi esti draga....si nu vreau sa te vad supi
cand ma duci
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 15:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM GRESIT POATE PREA MULT 36 De la: alexxx12000 4 August 2012 01:10
Ce as putea sa fac...iubesc in doua moduri diferite.... 7 De la: ella_c 19 Februarie 2009 12:10
greseli sau prostii??? 5 De la: GYPSI 16 Aprilie 2010 20:29
ma place dar nu vrea o relatie cu mine 61 De la: kudika_24601 28 Ianuarie 2013 13:39
poate un baiat sa strice prietenia a 4 fete?? 8 De la: anastasia_m 25 Aprilie 2010 19:12