Setari Cookie-uri

Indragostita de o femeie...

SI YO ADMIR FEMEILE FRUMOASE.....ASTA INSEAMNA CA AM INCLINATII.??....OARE SUNT LESBI??????????
monaq
Postat pe 30 Iunie 2009 22:09
vorbesti serios?
esti sigura ca iti plac?poateeste doar o fantezie..totusi ai stat 6 ani cu un barbat si presupun ca t-ia placut
ali_alina
Postat pe 30 Iunie 2009 23:08
de ce in club de gay cauti femeia pt tine?
ali_alina
Postat pe 30 Iunie 2009 23:10
De la: Ioana8409, la data 2009-06-29 23:33:47Salutare natiune...:D

Iara io...fata cea vesela...trista depinde...
Ce sa va mai zic...nu am mai intrat de mai multa vreme pe net, si nu am putut raspunde...dar oricum mersi pentru sustinere...
Culmea ... nu i-am zis si m-am hotarat sa nici nu ii zic. Am impresia ca s-a distantat de mine...si asa m-am hortarat eu sa nu mai zic nimic...asta e.
Voi gasi pe altcineva...oricum eu sunt in dilema...vreau femei???
Eu cred ca da...nu prea am chef de barbati...nu ma uit dupa ei pe strada...dar dupa femei ma uit...e clar ca asa tre sa fie.
Oricum in weekend ma duc iara in club de gay...ca data trecuta a fo super tare...

Mai vb
Ioana


cred ca esti in dilema si ar trebui sa te analizezi mai bine inainte sa faci pasul! prbabil ca nu ai avut barbatul potrivit lnga tine !incearca sa-l gasesti asta te va ajuta!
BBFluturas
Postat pe 1 Iulie 2009 17:50
Am impresia ca deja incepe sa se delireze pe aceasta tema...
In primul rand vreau sa va zic, ca nu sunt nebuna, stiu ce simt si ce vreau...sa nu credeti ca este prima oara cand m-am gandit la acest lucru...sa nu uitam am mai avut experiente cu femei si DA...a fost mai fain decat cu un barbat.
BBFluturas, da sunt in dilema, dar nu din cauza ca nu stiu ce vreau (femei sau barbati), ci din cauza ca nu stiu cum sa reactionez fata de "Fata de care sunt indragostita".
Al_alina, DA am stat 6 ani cu un tip impreuna...si? Eu de mai mult timp am dorit "altceva"...

Ce sa va mai zic...???

Ah...si de ce ma duc in clubul de gay...? Fiindca ultima oara cand am fost acolo a fost distractiv, oamenii au fost faini si chiar m-am distrat. Si daca cu aceasta ocazie mai imi gasesc si o tipa pe gustul meu...atunci ii superb.

Cam asta a fost...
Ioana8409
Postat pe 1 Iulie 2009 19:38
zineee zineeeeeee ca de abia astepttt,,,,m aii ziiiiii maiiii ziiiiii ,,oauuuuuuu ft mistoooo siiiii
thadoog
Postat pe 1 Iulie 2009 21:48
De la: Ioana8409, la data 2009-07-01 19:38:47Am impresia ca deja incepe sa se delireze pe aceasta tema...
In primul rand vreau sa va zic, ca nu sunt nebuna, stiu ce simt si ce vreau...sa nu credeti ca este prima oara cand m-am gandit la acest lucru...sa nu uitam am mai avut experiente cu femei si DA...a fost mai fain decat cu un barbat.
BBFluturas, da sunt in dilema, dar nu din cauza ca nu stiu ce vreau (femei sau barbati), ci din cauza ca nu stiu cum sa reactionez fata de "Fata de care sunt indragostita".
Al_alina, DA am stat 6 ani cu un tip impreuna...si? Eu de mai mult timp am dorit "altceva"...

Ce sa va mai zic...???

Ah...si de ce ma duc in clubul de gay...? Fiindca ultima oara cand am fost acolo a fost distractiv, oamenii au fost faini si chiar m-am distrat. Si daca cu aceasta ocazie mai imi gasesc si o tipa pe gustul meu...atunci ii superb.

Cam asta a fost...



itii plac nu numai fetele ci si activitatile excentrice ! ar fi multe intrebari pe care sa ti le punem ca sa ne dam seama mai mult despre tine desi ............cu astfel de distractii ........
Nu stiu ce ajutor mai ai din partea noastra? Eventual sa te judecam sti cum e ......asa sunt oameni de .....

Draguta iti uram succes! fiecare ce-si doreste de aia sa aiba parte !
BBFluturas
Postat pe 2 Iulie 2009 17:26
Tot ce deviaza de la normalitate duce la RAU, nu la bine,la fantasme,falsuri,amagiri,etc,pacat si urat!!!!
Niciodata nu mi-au placut fanaticii, aberantii,de ex nici Michael Jackson,etc, vis a vis de care frumusetea adevarata a lucrurilor vietii dispare total.

Postat pe 3 Iulie 2009 11:05
De la: cleoafrica, la data 2009-07-03 11:05:51Tot ce deviaza de la normalitate duce la RAU, nu la bine,la fantasme,falsuri,amagiri,etc,pacat si urat!!!!
Niciodata nu mi-au placut fanaticii, aberantii,de ex nici Michael Jackson,etc, vis a vis de care frumusetea adevarata a lucrurilor vietii dispare total.


Rau / bine??? Ce este rau ??? Ce este bine???
Fiecare di noi are o alta interpretare despre asta...
De ex. exista oameni ptr acre bine este sa ai o familie si copii, sa mergi la lucru cate 8 ore pe zi, sa vii acasa si sa o iei iara de la capat, iar pentru altii bine este sa faci o cariera in munca pe care o prestezi, sa urci tot mai sus la lucru si la un moment dat sa ajungi un manager de succes, familie in momentul respectiv neexistand neffind momentul pentru asa ceva.
Nu se poate spune ce este bine si ce este rau pe acest bine. Fiecare om este liber sa aleaga ce este bine si ce este rau si sa actioneze ca atare.
Cum poate pentru este "RAU" sa deviezi intr-o relatie (femeie/femeie, barbat/barbat), pentru altii poate chiar asa este normal si "BINE".
In concluzie trebuie acceptat fiecare tip de om cu acel "BINE" sau "RAU" pe care el il crede de cuviinta.
Aaaahhh si Michael...ce sa zic, poate nici mie nu mi-a placut de el cum arata (muzica fiind incredibila, si va ramane vesnica), dar sa stii ca il inteleg dpacesta de ved. El nu se placea asa cum arata, vroia o schimbare, pentru el "BINE" era sa se opereze si sa isi schimbe imaginea, dar ptr asta nu trebuie criticat si facut fanatic...Fiindca tie nu iti place, asta nu inseamna ca el este fanatic.
Lumea la modul general (planeta/oameni) trebuiesc acceptati ca atare.
De ex. protestanti, musulmani etc religiile acestea altele decat (ortodocsi, catolici) trebuiesc respinsi deoarece "nu sunt in rand cu lumea"???NUUU...
E adevarat, in procentaj, acestia sunt cu mult mai putini decat catolicii sau ortodocsii care detin cu mult peste 60% din religie, dar pentru asta ei sunt "anormali"? Putem spune ca nu este "BINE" ce fac?
NUUU, tocmai ca ptr comunitatea lor, BINE este ceea ce fac ei, iar noi suntem "rai".
In concluzie binele si raul exista in imaginatia fiecaruia ca "ceva" ce nu se poate defini.
Voi toti, va puteti da cu pararea referitor la acest subiect, dar nu ma puteti impiedica pe mine sau pe oricare alticenava sa fac un lucru pe care mi-l doresc de multa vreme.
Si eu v-as ruga, daca tot ii un forum, trebuie povestit respectiv trebuie dat cu parerea, dar nu trebuie spus ca cei care sunt gay sunt anormali, sau sunt rai, sau abereaza...va rog...Mersi...fiecare are dreptul sa aleaga ce vrea de la viata, de la partener, de la familie...
Mersi fain ptr intelegere...;)
Ioana8409
Postat pe 4 Iulie 2009 13:25
Ioana- Ma bucur foarte mult ca ai facut acest discurs, si mai ales ca ai ajuns la propriile tale concluzii. Sper sa primesti ceea ce astepti curand, si sa fie o experienta pe cinste, asa cum o doreai. Ca sa vezi ca se poate, lucrurile astea chiar se intampla ( desi vad ca ai incredere in asta, poate vreau doar sa-ti dau mai mult curaj)- sa-ti spun povestea mea si a iubitei mele. Ea fusese doar cu barbati inaintea mea, si are 28 de ani ( relatia ei cea mai lunga a fost prima ei iubire, care a durat 10 ani!!!, apoi au urmat relatii de "compensare" sau refacere, incercare de autodescoperire...). Imi spunea intr-o conversatie intre amice, ca asa am fost la inceput, ca de fapt de mult cocheteaza cu ideea de a fi cu o fata, pentru ca stie ca are o atractie pentru ele, pe care insa nu si-o manifestase niciodata, si mai spunea ca intr-o zi e sigura ca va fi cu o fata. Soarta a facut ca acea fata sa fiu chiar eu ( eu cunoscandu-mi de la bun inceput inclinatia pentru fete). Pur si simplu s-a indragostit de mine, in momentul in care aveam nevoie mai mare de cineva (eu am fost singura pana acum, cu exceptia a doua relatii de cate 2 luni). Acum am implinit 10 luni impreuna, si sper la mai multe. Spune ca acel gol pe care il avea in trecut in toate relatiile ei, cu mine s-a umplut. Ce-i lipsea, acum a gasit. Si asta doar pentru ca a avut curajul sa-mi spuna ce simte, in ultima noapte inainte de a pleca din tara in care eram atunci. S-a intors pentru mine dupa putin timp si de atunci tot calatorim si lucram pe diverse insule troppicale. Urmeaza sa o revad chiar marti, in Mallorca :)
Nu astepta pana e prea tarziu, inca ma gandesc ca ar fi bine sa-ti incerci norocul cu prietena ta. Fa-o subtil... nu cred ca te va indeparta. In plus, daca spui ca deja s-a distantat, poate nu ai nimic de pierdut. Cine stie, poate s-a distantat tocmai pentru ca si ea simte ceva pentru tine, si nu stie cum sa reactioneze. Vorbiti impreuna... asta e avantajul femeilor impreuna- pot vorbi despre lucruri pana la epuizarea subiectului, asa cum cu barbatii nu pot. Daca spui ca avea deschidere fata de subiectul asta, ai multe sanse sa te inteleaga si sa te aprobe, poate chiar mai mult. Dar nu rata ocazia! Trebuie sa stii ce gandeste. Daca ai sti cate ocazii am pierdut eu in trecut, doar pentru ca in exact acest moment prin care treci tu acum, si eu, ca si tine, am ales sa ma multumesc cu prietenia, si sa nu risc nimic, de frica de a nu se distanta.. cand de fapt, in unele situatii, si ele ar fi vrut ceva... am aflat prea tarziu. Nu lasa "prea tarziu -ul " asta sa-ti lase urme de regret... iti datorezi incercarea. Ma scuzi daca ti se pare ca ma bag prea mult in sufletul tau cu sfaturile mele... stiu doar cum e, crede-ma.
Iti urez mult noroc cu toata povestea, si astept vesti bune :)
Have fun!
Miruna000
Postat pe 5 Iulie 2009 02:29
De la: Ioana8409, la data 2009-07-04 13:25:44
De la: cleoafrica, la data 2009-07-03 11:05:51Tot ce deviaza de la normalitate duce la RAU, nu la bine,la fantasme,falsuri,amagiri,etc,pacat si urat!!!!
Niciodata nu mi-au placut fanaticii, aberantii,de ex nici Michael Jackson,etc, vis a vis de care frumusetea adevarata a lucrurilor vietii dispare total.


Rau / bine??? Ce este rau ??? Ce este bine???
Fiecare di noi are o alta interpretare despre asta...
De ex. exista oameni ptr acre bine este sa ai o familie si copii, sa mergi la lucru cate 8 ore pe zi, sa vii acasa si sa o iei iara de la capat, iar pentru altii bine este sa faci o cariera in munca pe care o prestezi, sa urci tot mai sus la lucru si la un moment dat sa ajungi un manager de succes, familie in momentul respectiv neexistand neffind momentul pentru asa ceva.
Nu se poate spune ce este bine si ce este rau pe acest bine. Fiecare om este liber sa aleaga ce este bine si ce este rau si sa actioneze ca atare.
Cum poate pentru este "RAU" sa deviezi intr-o relatie (femeie/femeie, barbat/barbat), pentru altii poate chiar asa este normal si "BINE".
In concluzie trebuie acceptat fiecare tip de om cu acel "BINE" sau "RAU" pe care el il crede de cuviinta.
Aaaahhh si Michael...ce sa zic, poate nici mie nu mi-a placut de el cum arata (muzica fiind incredibila, si va ramane vesnica), dar sa stii ca il inteleg dpacesta de ved. El nu se placea asa cum arata, vroia o schimbare, pentru el "BINE" era sa se opereze si sa isi schimbe imaginea, dar ptr asta nu trebuie criticat si facut fanatic...Fiindca tie nu iti place, asta nu inseamna ca el este fanatic.
Lumea la modul general (planeta/oameni) trebuiesc acceptati ca atare.
De ex. protestanti, musulmani etc religiile acestea altele decat (ortodocsi, catolici) trebuiesc respinsi deoarece "nu sunt in rand cu lumea"???NUUU...
E adevarat, in procentaj, acestia sunt cu mult mai putini decat catolicii sau ortodocsii care detin cu mult peste 60% din religie, dar pentru asta ei sunt "anormali"? Putem spune ca nu este "BINE" ce fac?
NUUU, tocmai ca ptr comunitatea lor, BINE este ceea ce fac ei, iar noi suntem "rai".
In concluzie binele si raul exista in imaginatia fiecaruia ca "ceva" ce nu se poate defini.
Voi toti, va puteti da cu pararea referitor la acest subiect, dar nu ma puteti impiedica pe mine sau pe oricare alticenava sa fac un lucru pe care mi-l doresc de multa vreme.
Si eu v-as ruga, daca tot ii un forum, trebuie povestit respectiv trebuie dat cu parerea, dar nu trebuie spus ca cei care sunt gay sunt anormali, sau sunt rai, sau abereaza...va rog...Mersi...fiecare are dreptul sa aleaga ce vrea de la viata, de la partener, de la familie...
Mersi fain ptr intelegere...;)
haaaaaaa bai frate sunteti complexati tare ,,cine zice ca nu va acceptaa ,,,cu ce sunt eu mai bun ca voi ,,,habar nu am probabil ca dimpotrivaa,,,,insa nu asta e problemaaaaaa,,,,problema este ca viata asta este doar o incercare ,,,ca eu unul nu vad ca m-am nascut sa traesc cativa ani si sa ma duc ,,,,nu am cum sa cred astaaa ,,,nu ar avea absolut nici un rostt ,,,viata e o lupta continuaa,,,,,lesbianismull relatiile intre aceleasi sexe ,,haaaa probabil ca in viitor o sa fie anormal sa fi normall ,,,cu siguranta ca e greu sa schimb eu o mentalitate atata timp cat sunt nimeni ,,insa daca auzeati asta din gura unui om ,mai puternic ,,,in ghilimele,,, poate va punea putin pe gandurii ,,,,,,,,deschideti ochii larggg viata e pur si simplu o incercare,,,,,ca ne place ori nu
thadoog
Postat pe 5 Iulie 2009 03:14
Deci fata mea....nu te lua de Michael k gresesti! nu-i ajungi tu nici la degetul mic! faci parte din nesimtita categorie care pune eticheta omului bazandu-se doar si numai pe aparente,ceea ce urasc cel mai tare pe lumea asta! nimeni nu este perfect insa toti dorim perfectiunea! si cand spun asta ma refer la absolut tot ce alcatuieste viata,incepand de la aspectul fizic si terminand cu inclinatiile sexuale! voi, cei care criticati si judecati,luati aminte de un citat al unui geniu "Nici Dumnezeu nu-l judeca pe om inainte de sfarsitul vietii lui!" asadar lasati oamenii in pace si uitati-va in "ograziile" voastre ca prea mult va place barfa! fata asta a cerut doar un sfat de la voi! de sunteti in stare sa il dati, de bine, de nu sunteti capabili....atunci ? ce cautati aici? sfat pt Ioana: FA CE SIMTI!
ramona_via
Postat pe 5 Iulie 2009 08:09
chiar cred ca ar trebui sa-i spui prietenei tale despre ce simti tu pt ea indiferent daca se va supara pe tine sau nu,dar putin probabil sa se intample asta, ideea e ca trevuie sa mergi mai departe si mult curaj, chiar cred ca ai nevoie....succes
flory2074
Postat pe 5 Iulie 2009 18:00
si eu am patit ceva de genu...

sa incep cu inceputul. acum un an de zile am cunoscut un tip pe net , mi-a placut, ma placea dar am refuzat sa ies cu el pe motiv k tineam la altcineva. acum aproape 2 luni ne-am vazut prima data, dupa o luna ne-am sarutat, ca apoi sa aflu ca e fata. culmea k am simtit ceva mai special decat la baieti mie mi se pare ciudat ca sunt indragostita de o fata insa cand sunt in preajma ei nu-mi mai pasa de nimic. ea are deja prietena de 6 luni. zice ca ma place dar ii e frica sa riste deoarece nu crede k as accepta-o asa cum e. nu stiu ce sa fac. help
maryina_yo2006
Postat pe 5 Iulie 2009 23:51
Ioana draga!
Ce ai de pierdut daca incerci?Te pui la un pahar de vb cu prietena si daca are si ea o fantezie cu atat mai bine.Daca nu are esti libera sa pleci in cautare de alta partenera.
Daca bine am inteles nu ai facut inca dragoste cu o femeie (sau am omis eu ceva pe aici?).Toate bune si frumoase...sarutari,mangaieri,pipaituri.Partea mai serioasa este...sa ai curajul sa iti bagi nasul in..."savarina".Incearca sa iti imaginezi asa ceva si daca t-i se pare scarboasa treaba treci inapoi la barbati.
Eu am avut curajul sa ma descopar abia la 33 de ani in bratele unei prietene apropiate.Am tatonat terenul si cand am avut unda verde am inceput sa ii fac curte.Atunci ea era bagata intr-o relatie de 4 ani dar tipul nu prea ii acorda atentie asa ca am profitat de ocazie ca sa ii ofer eu.Am avut o relatie de un an si jumatate.Ne-am despartit de Craciun iar de el dupa Paste.S-a despartit de mine pentru ca are o familie prea conservatoare care nu accepta asa ceva si nu poate sa isi dezamageasca familia si sa despartit de el pentru ca sa saturat de badaraniile lui.Am ramas prietene si avem amandoua ralatii separate.Eu mi-am gasit o partenera care ma iubeste si pe care o iubesc iar ea si-a gasit un partener care o iubeste si langa care se simte bine.
Avand in vedere ca a fost prima mea relatie m-a afectat foarte mult despartirea.Am iubit-o foarte mult,am fost indragostita de ea.
Eu ma simt atrasa de femei de copil si in momentul in care am facut prima data dragoste cu ea mi sa parut cel mai firesc lucru din lume.Atunci mi-am dat seama ce imi lipsea:dragostea unei femei.
Pana sa prind curaj am avut 7 relatii hetero dar nu m-am simtit bine langa nici unul dintre ei.Cand am vazut ca nici cu al 7lea nu imi este bine m-am hotarat sa nu mai accept nici o relatie hetero pana nu incerc o relatie cu o femeie.
Si din primul moment m-am si hotarat:fara barbati de astazi inainte.
pruni74
Postat pe 6 Iulie 2009 00:41
De la: Ioana8409, la data 2009-07-01 19:38:47Am impresia ca deja incepe sa se delireze pe aceasta tema...
In primul rand vreau sa va zic, ca nu sunt nebuna, stiu ce simt si ce vreau...sa nu credeti ca este prima oara cand m-am gandit la acest lucru...sa nu uitam am mai avut experiente cu femei si DA...a fost mai fain decat cu un barbat.
BBFluturas, da sunt in dilema, dar nu din cauza ca nu stiu ce vreau (femei sau barbati), ci din cauza ca nu stiu cum sa reactionez fata de "Fata de care sunt indragostita".
Al_alina, DA am stat 6 ani cu un tip impreuna...si? Eu de mai mult timp am dorit "altceva"...

Ce sa va mai zic...???

Ah...si de ce ma duc in clubul de gay...? Fiindca ultima oara cand am fost acolo a fost distractiv, oamenii au fost faini si chiar m-am distrat. Si daca cu aceasta ocazie mai imi gasesc si o tipa pe gustul meu...atunci ii superb.

Cam asta a fost...

eu sunt hetero si am fost intr-un club gay din germania, ''Akzeptieren'' se numeste,si m-am distrat ca si intr-un club de ''normali''.nu fac nimic iesit din comun ,se distreaza la fel ca toti ceilalti.
R_F
Postat pe 6 Iulie 2009 01:01
Te felicit pt.ca ai avut curajul sa recunosti....eu una nu pot..sa sti ca trec prin ce treci si tu.Mult succes in continuare.
loredanayonella
Postat pe 6 Iulie 2009 11:26
Foarte frumoase cele spuse. Insa de ce toata lumea crede ca a faca dragoste intre femei inseamna automat "a baga nasul in savarina"??? Nimic mai neadevarat. Cuplurile pot face dragoste in ataaaatea feluri, nemarginite posibilitati, niciodata nu face ceea ce nu te atrage! Eu una nu am facut compromisuri de genul, si s-a dovedit ca sunt foarte buna prin propriile metode. Trebuie doar sa ai imaginatie, si intr-adevar, sa te simti in largul tau, cel mai important lucru.
Vad ca au inceput sa apara tot mai multe povesti "in favoarea" relatiilor gay, ma bucur nespus sa vad asta si la romani. E timpul sa ne deschidem ochii si inimile cu adevarat. Spor la treaba!
Miruna000
Postat pe 6 Iulie 2009 16:31
Cred ca timpul le va spune pe toate. Ai rabdare, atat timp cat stii ce simti, si ai curaj, ai si vointa de a nu renunta la sansa... Apropie-te si ca prietena pana se mai lamuresc treburile. Iar daca e sa fie pentru tine, va fi !! Curaj!
Miruna000
Postat pe 6 Iulie 2009 16:35
asta era pentru tine, maryina_yo2006
Miruna000
Postat pe 6 Iulie 2009 16:36
Cu toate ca eu am postat "bagatul nasului in savarina" nici eu nu consider ca acesta este principalul lucru intr-o relatie femeie-femeie.Cel putin la mine nu este foarte important sa fac acest lucru.Pentru mine conteaza mai mult partea sentimentala si morala a relatiei.Prefer de cele mai multe ori sa stau culcata in bratele iubitei,sa vorbim sau doar sa ne uitam la un film (asta in cazul in care nu adormim hihihi ).
Cat despre metodele de a face dragoste cu partenera,fiecare trebuie sa isi gaseasca propria modalitate.Ce este bun si placut la una poate nu este la cealalta.
Nici eu nu am avut curaj pana la 33 de ani sa incerc o relatie.M-am "chinuit" in 7 relatii hetero si am pierdut cativa ani.Incerc sa privesc pozitiv pierderea acestor ani,poate au fost necesari pentru a ma "coace" la minte si a ma maturiza.
Am stat de vorba cu multe fete mai tinere decat mine care s-au dovedit a fi de-a dreptul copii in gandire.Le spun ca sunt lesbiana si ele ma intreaba daca sunt si maritata cu barbat.Ele sunt lesbiene dar au si prieteni.Si nu am reusit sa le lamuresc ca o lesbiana niciodata nu se va marita.Majoritatea sunt doar aventuriere care cauta doar placerea in bratele unei femei deoarece o femeie este mult mai gingasa cu o alta femeie decat un barbat.
Fetelor,sfatul meu ar fi ca inainte sa faceti pasul deciziv sa va analizati bine sentimentele si sa incercati sa va dati seama ca ceea ce va doriti este bine pentru voi pe termen lung.
Ca sa aveti pacea sufleteasca alaturi de o partenera o sa treceti prin "iadul" familiei si a societatii.
VA DORITI ACEST LUCRU?
pruni74
Postat pe 6 Iulie 2009 20:48
Ioana , am citit ceea ce s-a postat aici , si vin si eu cu cateva intrebari , nu te judec , pt ca nu semi-zeu sau zeu , fiecare poate alege drumul sau in viata
Dar tu esti pregatita sa ti asumi o relatie in public cu viitoarea ta partenera???
ma refer aici la societate , si relatii inter-personale si toate cele , personal eu nu cred ca societatea romana este gata sa accepte relatiile de acest fel niciunde pe pamant Ro , din cauza multor altor obiectii .
Daca in schimb vrei sa faci pasul asta , ti as sugera sa nu ti cauti partenera pt ca asta deja suna ca un bootie call , si tash din floare in floare , fie iti gasesti o partenera ok , fie sexperimentezi
blue07scorpion
Postat pe 6 Iulie 2009 23:53
Nu stiu ce sa mai fac,prietenul meu m-a inselat din cauza amicilor lui datorita faptului ca sunt mai plinuta am 76 de kg 1.68 si nu mai suporta ironiile aduse la adresa mea ,,ca sunt cat tramvaiul...vorbe spuse de de amicii lui,acum l-am iertat si urmez o cura de slabire.
kudika034062
Postat pe 7 Iulie 2009 00:05
De la: sorinabby, la data 2009-06-28 13:05:44Ralu-zar...nuj cum sa zic,dar..esti limitata.Nu zic ca dragostea sau relatia dintre doua pers de acelasi sex este normala,dar...cine esti tu sa judeci?Only God can judge us,don t forget that.Plus ca..sa arunce primul cu piatra cel ce-i far` de pacat.Ma luati,adica ne luati toti cu Dzeu,cu religie,lucruri gen MUST sau MUSN`T,dar daca va intreb cine a fo avraam dati toti search pe google,so..pliz..pastrati-va ideile preconcepute pt voi.Si mai era o "gajik" f curioasa care vroia neaparat sa stie ce s-a mai intamplat,dar care nu suporta neam gay.fata mea,daca vrei sa tii aproape,uita-te la otv or smth si canta la alta masa cu replicile astea de pitzypoanca cu 2 clase.Vezi ca mai ai putin si te depaseste personalu` ;) btw,daca tot esti tipu` radio sant,po` fb sa te duci la"chioscu`" din colt si sa-ti iei o rev de scandal gen ciao&CO si sa traiesti in continuare prin prisma altora ca vaz ca tu nu prea ai o viatza personala si te "hranesti" cu barfe.u`re so fuckin` lame :-j
Aaaa...si pt restu` plebei care gandeste la fel(de fapt nu gandeste de fel :)) )nu,nu-s bi,lesbi,chill,pur si simplu...daca beau sprite asta nu inseamna ca tre neaparat sa urmez si turma ;)
Hai,v-am pupat...si as putea preciza.."cu talent!"
=))
OMFG!
=))
Stupid people..


du'te mai bine si da o limba'n piz.da decat sa comentezi aiurea, ca vad ca'ti place sa dai limbi...
Diavolyta_
Postat pe 8 Iulie 2009 00:24
De la: Diavolyta_, la data 2009-07-08 00:24:04
De la: sorinabby, la data 2009-06-28 13:05:44Ralu-zar...nuj cum sa zic,dar..esti limitata.Nu zic ca dragostea sau relatia dintre doua pers de acelasi sex este normala,dar...cine esti tu sa judeci?Only God can judge us,don t forget that.Plus ca..sa arunce primul cu piatra cel ce-i far` de pacat.Ma luati,adica ne luati toti cu Dzeu,cu religie,lucruri gen MUST sau MUSN`T,dar daca va intreb cine a fo avraam dati toti search pe google,so..pliz..pastrati-va ideile preconcepute pt voi.Si mai era o "gajik" f curioasa care vroia neaparat sa stie ce s-a mai intamplat,dar care nu suporta neam gay.fata mea,daca vrei sa tii aproape,uita-te la otv or smth si canta la alta masa cu replicile astea de pitzypoanca cu 2 clase.Vezi ca mai ai putin si te depaseste personalu` ;) btw,daca tot esti tipu` radio sant,po` fb sa te duci la"chioscu`" din colt si sa-ti iei o rev de scandal gen ciao&CO si sa traiesti in continuare prin prisma altora ca vaz ca tu nu prea ai o viatza personala si te "hranesti" cu barfe.u`re so fuckin` lame :-j
Aaaa...si pt restu` plebei care gandeste la fel(de fapt nu gandeste de fel :)) )nu,nu-s bi,lesbi,chill,pur si simplu...daca beau sprite asta nu inseamna ca tre neaparat sa urmez si turma ;)
Hai,v-am pupat...si as putea preciza.."cu talent!"
=))
OMFG!
=))
Stupid people..


du'te mai bine si da o limba'n piz.da decat sa comentezi aiurea, ca vad ca'ti place sa dai limbi...

tare nebunica esti te puuupppp .....o fi si asta pe invers
ralu_zar
Postat pe 8 Iulie 2009 00:28
De la: ralu_zar, la data 2009-07-08 00:28:22
De la: Diavolyta_, la data 2009-07-08 00:24:04
De la: sorinabby, la data 2009-06-28 13:05:44Ralu-zar...nuj cum sa zic,dar..esti limitata.Nu zic ca dragostea sau relatia dintre doua pers de acelasi sex este normala,dar...cine esti tu sa judeci?Only God can judge us,don t forget that.Plus ca..sa arunce primul cu piatra cel ce-i far` de pacat.Ma luati,adica ne luati toti cu Dzeu,cu religie,lucruri gen MUST sau MUSN`T,dar daca va intreb cine a fo avraam dati toti search pe google,so..pliz..pastrati-va ideile preconcepute pt voi.Si mai era o "gajik" f curioasa care vroia neaparat sa stie ce s-a mai intamplat,dar care nu suporta neam gay.fata mea,daca vrei sa tii aproape,uita-te la otv or smth si canta la alta masa cu replicile astea de pitzypoanca cu 2 clase.Vezi ca mai ai putin si te depaseste personalu` ;) btw,daca tot esti tipu` radio sant,po` fb sa te duci la"chioscu`" din colt si sa-ti iei o rev de scandal gen ciao&CO si sa traiesti in continuare prin prisma altora ca vaz ca tu nu prea ai o viatza personala si te "hranesti" cu barfe.u`re so fuckin` lame :-j
Aaaa...si pt restu` plebei care gandeste la fel(de fapt nu gandeste de fel :)) )nu,nu-s bi,lesbi,chill,pur si simplu...daca beau sprite asta nu inseamna ca tre neaparat sa urmez si turma ;)
Hai,v-am pupat...si as putea preciza.."cu talent!"
=))
OMFG!
=))
Stupid people..


du'te mai bine si da o limba'n piz.da decat sa comentezi aiurea, ca vad ca'ti place sa dai limbi...

tare nebunica esti te puuupppp .....o fi si asta pe invers



io cred ca da.... odata ce se agita asa...



puuuppp la tineeee
Diavolyta_
Postat pe 8 Iulie 2009 00:32
sorinababy , mai bine te ai uita ce iesire ai avut apoi sa arunci noroi in ceilalti , ok ??
cred ca ar fi mai bine sa ti limitezi limbajul daca cineva nu e de acord cu tine , nu inseamna ca instantaneu sunt stupid people , ci exact acel care asemenea iesire e ....numai zic
o seara placuta
aaaa si apropo stim si noi engleza , parerea , intoarce-te mai bine la lopatica de nisip si apoi sa mai vii sa mai vb cu noi
blue07scorpion
Postat pe 8 Iulie 2009 01:04
"care are asemenea "
blue07scorpion
Postat pe 8 Iulie 2009 01:06
De la: pruni74, la data 2009-07-06 00:41:04Ioana draga!
Ce ai de pierdut daca incerci?Te pui la un pahar de vb cu prietena si daca are si ea o fantezie cu atat mai bine.Daca nu are esti libera sa pleci in cautare de alta partenera.
Daca bine am inteles nu ai facut inca dragoste cu o femeie (sau am omis eu ceva pe aici?).Toate bune si frumoase...sarutari,mangaieri,pipaituri.Partea mai serioasa este...sa ai curajul sa iti bagi nasul in..."savarina".Incearca sa iti imaginezi asa ceva si daca t-i se pare scarboasa treaba treci inapoi la barbati.
Eu am avut curajul sa ma descopar abia la 33 de ani in bratele unei prietene apropiate.Am tatonat terenul si cand am avut unda verde am inceput sa ii fac curte.Atunci ea era bagata intr-o relatie de 4 ani dar tipul nu prea ii acorda atentie asa ca am profitat de ocazie ca sa ii ofer eu.Am avut o relatie de un an si jumatate.Ne-am despartit de Craciun iar de el dupa Paste.S-a despartit de mine pentru ca are o familie prea conservatoare care nu accepta asa ceva si nu poate sa isi dezamageasca familia si sa despartit de el pentru ca sa saturat de badaraniile lui.Am ramas prietene si avem amandoua ralatii separate.Eu mi-am gasit o partenera care ma iubeste si pe care o iubesc iar ea si-a gasit un partener care o iubeste si langa care se simte bine.
Avand in vedere ca a fost prima mea relatie m-a afectat foarte mult despartirea.Am iubit-o foarte mult,am fost indragostita de ea.
Eu ma simt atrasa de femei de copil si in momentul in care am facut prima data dragoste cu ea mi sa parut cel mai firesc lucru din lume.Atunci mi-am dat seama ce imi lipsea:dragostea unei femei.
Pana sa prind curaj am avut 7 relatii hetero dar nu m-am simtit bine langa nici unul dintre ei.Cand am vazut ca nici cu al 7lea nu imi este bine m-am hotarat sa nu mai accept nici o relatie hetero pana nu incerc o relatie cu o femeie.
Si din primul moment m-am si hotarat:fara barbati de astazi inainte.



... TRATEAZA-TE ... cit mai ai timp ... cui ii spui ca toate cele 7 relatii hetero s-au terminat pentru ca erau badarani !!! ... ori esti gaina in cel mai adevarat sens ori ti-a placut putin curvasaria si esti mult prea pretentioasa fata de ceea ce esti in realitate ... oricum deja incepi sa te obisnuiesti treptat cu TEPELE si in noua postura chiar daca acum le vezi inca in roz ... mai ai pina vei lua si 7 tepe de la partenerele tale de ''sex'' !!! ... dupa cele le vei lua pe toate sa mai vii sa ne povestesti despre ce a mai ramas din viata ta ... si poate vei avea vreodata timpul si bun-simt sa iti analizezi modul ta de gindire, caracterul, pretentiile vizavi de realitate ... fara indoiala ca ai o mare problema ... poate e cazul sa te MATURIZEZI cu adevarat si sa si respecti nu doar sa ceri respect ...
marco918
Postat pe 8 Iulie 2009 01:33
De la: marco918, la data 2009-07-08 01:04:17
De la: pruni74, la data 2009-07-06 20:48:43Cu toate ca eu am postat "bagatul nasului in savarina" nici eu nu consider ca acesta este principalul lucru intr-o relatie femeie-femeie.Cel putin la mine nu este foarte important sa fac acest lucru.Pentru mine conteaza mai mult partea sentimentala si morala a relatiei.Prefer de cele mai multe ori sa stau culcata in bratele iubitei,sa vorbim sau doar sa ne uitam la un film (asta in cazul in care nu adormim hihihi ).
Cat despre metodele de a face dragoste cu partenera,fiecare trebuie sa isi gaseasca propria modalitate.Ce este bun si placut la una poate nu este la cealalta.
Nici eu nu am avut curaj pana la 33 de ani sa incerc o relatie.M-am "chinuit" in 7 relatii hetero si am pierdut cativa ani.Incerc sa privesc pozitiv pierderea acestor ani,poate au fost necesari pentru a ma "coace" la minte si a ma maturiza.
Am stat de vorba cu multe fete mai tinere decat mine care s-au dovedit a fi de-a dreptul copii in gandire.Le spun ca sunt lesbiana si ele ma intreaba daca sunt si maritata cu barbat.Ele sunt lesbiene dar au si prieteni.Si nu am reusit sa le lamuresc ca o lesbiana niciodata nu se va marita.Majoritatea sunt doar aventuriere care cauta doar placerea in bratele unei femei deoarece o femeie este mult mai gingasa cu o alta femeie decat un barbat.
Fetelor,sfatul meu ar fi ca inainte sa faceti pasul deciziv sa va analizati bine sentimentele si sa incercati sa va dati seama ca ceea ce va doriti este bine pentru voi pe termen lung.
Ca sa aveti pacea sufleteasca alaturi de o partenera o sa treceti prin "iadul" familiei si a societatii.
VA DORITI ACEST LUCRU?




... ... mamaita ... ai pierdut 7 ani si din cauza ta ... OK ? ... mai tirziu o sa iti dai seama ca de cind ai devenit lesbi ai piedut si mai mult ... cu mult mai mult ... iti recomand o ''cura'' cu vreun ''cioban'' ... face bine la ten si te trezeste la realitate ... cit mai ai timp ... ... oricum sfatul cu termen lung se vede ca il dai fara sa stii cum vei sfirsi tu ''aventura'' ... cind vei avea vreo 60 de ani si gramezi de sunci sa ne mai povestesti cum este cu ''iadul familiei'' si ''gingasia'' unei femei ... ar fi bine sa incepi sa economisesti pentru ca dupa o virsta anumite BOLI devin costisitoare ... ... inca nimeni nu a inselat natura ...
... inca ceva ... e de preferat ca PROZELETISMUL vizavi de BOALA de care suferi sa nu il mai faci cu atit de asiduu ... nu cred ca fetele pe care incerci sa le lamuresti de ''evolutia'' la care ai ajuns trebuie sa fie ingrozite de ''iadul'' familiei si al societatii ... deocamdata incearca sa intelegi ca ''iadul'' ala de care vorbesti e cel care ti-a dat posibilitatea de a EXISTA ... iar ''normalitatea'' de care vorbesti e fara indoiala o UTOPIE pe care ti-ai creat-o din INCAPACITATEA TA de a interactiona cu cei de sex opus si cu societatea in care traiesti ... fi atit de MORALA(asa cum lasi sa se inteleaga) si abtinete sa mai ingrojesti fete care fara indoiala vor sti ce cauta si ce vor in viata ... nu e nevoie de explicatiile tale pentru a le lamuri ceea ce simt ... revin la sfatul - economiseste, unele BOLI sint foarte costisitoare ...

Draga marco!
Ciobanul ti-l las tie,poate ai nevoie,eu ma descurc si fara
BOLI?Ce fel de boli?Poate esti medic si te "pricepi" sau ai propria experienta cumva?
Sunca nu o sa am pentru ca sunt genul astenic fara tendinte de ingrasare.
Nu incerc sa speriu pe nimeni cu "iadul" familiei,este liber sa faca fiecare ce doreste.Eu mi-am povestit propria experienta,nu este obligatoriu ca la fiecare sa fie asa.Poate,si sigura,sunt familii mai deschise la minte.Eu m-am referit la familiile conservatoare si la cele cu obloane de cai.
Cat despre INCAPACITATEA mea de a interactiona cu barbatii tin sa te anunt ca am fost si sunt cea mai buna amica a lor.Ma inteleg mult mai bine,la nivel amical evident,cu barbatii decat cu femeile.
PROZELETISMUL de care vorbesti este defapt PROZELITISM.
Din cate stiu eu lesbianismul nu este o boala.Eu nu ma simt deloc bolnava,sunt cat se poate de normala.Am doua picioare,doua maini,un corp si un cap.Muncesc cot la cot cu ceilalti,respect tot ce este in jurul meu,ajut cat pot.Am o viata sociala perfect normala.
In concluzie sunt un om NORMAL nu BOLNAV.
pruni74
Postat pe 8 Iulie 2009 08:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Alãturi de mine va rog,HPV 2 De la: Marinralucaelena 16 Mai 2016 14:50
analize 7 De la: kudika_nikole 24 Decembrie 2011 15:04
infectia cu HPV....HELP! 5 De la: dorina_77 18 Noiembrie 2011 01:22
homosexualitate 36 De la: Tharr 21 Octombrie 2010 22:42
CE PARERE AVETI DE CEI INFECTATI CU VIRUSUL HIV? 89 De la: stela_georgiana 14 Iunie 2015 20:07