Setari Cookie-uri

Indragostita de o femeie...

De la: Miruna000, la data 2009-07-06 16:31:52Foarte frumoase cele spuse. Insa de ce toata lumea crede ca a faca dragoste intre femei inseamna automat "a baga nasul in savarina"??? Nimic mai neadevarat. Cuplurile pot face dragoste in ataaaatea feluri, nemarginite posibilitati, niciodata nu face ceea ce nu te atrage! Eu una nu am facut compromisuri de genul, si s-a dovedit ca sunt foarte buna prin propriile metode. Trebuie doar sa ai imaginatie, si intr-adevar, sa te simti in largul tau, cel mai important lucru.
Vad ca au inceput sa apara tot mai multe povesti "in favoarea" relatiilor gay, ma bucur nespus sa vad asta si la romani. E timpul sa ne deschidem ochii si inimile cu adevarat. Spor la treaba!
haaaaaaaaaaaa sa ne deschidemm ochii sii inimilee,,,haaaaaaaaaaaaaaaaa militiaaaaaaaa ,,,,sa iiiii inchidemm fataa meaa ca ceilaltiii,,,,,,,,,inca o dataa curand o sa fie anormal sa fi normalll
thadoog
Postat pe 8 Iulie 2009 15:47
incercatii sa respectatii lagile ce respecta legile lui dumnezeuu ,
thadoog
Postat pe 8 Iulie 2009 15:49
De la: pruni74, la data 2009-07-08 08:14:44
De la: marco918, la data 2009-07-08 01:04:17
De la: pruni74, la data 2009-07-06 20:48:43Cu toate ca eu am postat "bagatul nasului in savarina" nici eu nu consider ca acesta este principalul lucru intr-o relatie femeie-femeie.Cel putin la mine nu este foarte important sa fac acest lucru.Pentru mine conteaza mai mult partea sentimentala si morala a relatiei.Prefer de cele mai multe ori sa stau culcata in bratele iubitei,sa vorbim sau doar sa ne uitam la un film (asta in cazul in care nu adormim hihihi ).
Cat despre metodele de a face dragoste cu partenera,fiecare trebuie sa isi gaseasca propria modalitate.Ce este bun si placut la una poate nu este la cealalta.
Nici eu nu am avut curaj pana la 33 de ani sa incerc o relatie.M-am "chinuit" in 7 relatii hetero si am pierdut cativa ani.Incerc sa privesc pozitiv pierderea acestor ani,poate au fost necesari pentru a ma "coace" la minte si a ma maturiza.
Am stat de vorba cu multe fete mai tinere decat mine care s-au dovedit a fi de-a dreptul copii in gandire.Le spun ca sunt lesbiana si ele ma intreaba daca sunt si maritata cu barbat.Ele sunt lesbiene dar au si prieteni.Si nu am reusit sa le lamuresc ca o lesbiana niciodata nu se va marita.Majoritatea sunt doar aventuriere care cauta doar placerea in bratele unei femei deoarece o femeie este mult mai gingasa cu o alta femeie decat un barbat.
Fetelor,sfatul meu ar fi ca inainte sa faceti pasul deciziv sa va analizati bine sentimentele si sa incercati sa va dati seama ca ceea ce va doriti este bine pentru voi pe termen lung.
Ca sa aveti pacea sufleteasca alaturi de o partenera o sa treceti prin "iadul" familiei si a societatii.
VA DORITI ACEST LUCRU?




... ... mamaita ... ai pierdut 7 ani si din cauza ta ... OK ? ... mai tirziu o sa iti dai seama ca de cind ai devenit lesbi ai piedut si mai mult ... cu mult mai mult ... iti recomand o ''cura'' cu vreun ''cioban'' ... face bine la ten si te trezeste la realitate ... cit mai ai timp ... ... oricum sfatul cu termen lung se vede ca il dai fara sa stii cum vei sfirsi tu ''aventura'' ... cind vei avea vreo 60 de ani si gramezi de sunci sa ne mai povestesti cum este cu ''iadul familiei'' si ''gingasia'' unei femei ... ar fi bine sa incepi sa economisesti pentru ca dupa o virsta anumite BOLI devin costisitoare ... ... inca nimeni nu a inselat natura ...
... inca ceva ... e de preferat ca PROZELETISMUL vizavi de BOALA de care suferi sa nu il mai faci cu atit de asiduu ... nu cred ca fetele pe care incerci sa le lamuresti de ''evolutia'' la care ai ajuns trebuie sa fie ingrozite de ''iadul'' familiei si al societatii ... deocamdata incearca sa intelegi ca ''iadul'' ala de care vorbesti e cel care ti-a dat posibilitatea de a EXISTA ... iar ''normalitatea'' de care vorbesti e fara indoiala o UTOPIE pe care ti-ai creat-o din INCAPACITATEA TA de a interactiona cu cei de sex opus si cu societatea in care traiesti ... fi atit de MORALA(asa cum lasi sa se inteleaga) si abtinete sa mai ingrojesti fete care fara indoiala vor sti ce cauta si ce vor in viata ... nu e nevoie de explicatiile tale pentru a le lamuri ceea ce simt ... revin la sfatul - economiseste, unele BOLI sint foarte costisitoare ...

Draga marco!
Ciobanul ti-l las tie,poate ai nevoie,eu ma descurc si fara
BOLI?Ce fel de boli?Poate esti medic si te "pricepi" sau ai propria experienta cumva?
Sunca nu o sa am pentru ca sunt genul astenic fara tendinte de ingrasare.
Nu incerc sa speriu pe nimeni cu "iadul" familiei,este liber sa faca fiecare ce doreste.Eu mi-am povestit propria experienta,nu este obligatoriu ca la fiecare sa fie asa.Poate,si sigura,sunt familii mai deschise la minte.Eu m-am referit la familiile conservatoare si la cele cu obloane de cai.
Cat despre INCAPACITATEA mea de a interactiona cu barbatii tin sa te anunt ca am fost si sunt cea mai buna amica a lor.Ma inteleg mult mai bine,la nivel amical evident,cu barbatii decat cu femeile.
PROZELETISMUL de care vorbesti este defapt PROZELITISM.
Din cate stiu eu lesbianismul nu este o boala.Eu nu ma simt deloc bolnava,sunt cat se poate de normala.Am doua picioare,doua maini,un corp si un cap.Muncesc cot la cot cu ceilalti,respect tot ce este in jurul meu,ajut cat pot.Am o viata sociala perfect normala.
In concluzie sunt un om NORMAL nu BOLNAV.




... mamaita ... cu fooooooarteeeee MICI EXCEPTIII BOALA DE CARE SUFERI ESTE REZULTATUL FRUSTRARILOR ... si DA este deja considerata o BOALA ... MINTALA (din diverse motive aceste BOLI sint tolerate cu scopuri bine definite iar papagalii cad in plasa si isi RATEAZA VIATA) ... mai intereseaza-te ... in era in care traim chiar stiinta incepe sa CONFIRME CORECTITUDINEA a ceea ce tu si altii ca si tine numesc ''obloane de cai'' ... ''limitele'' la care faci referinta erau urmarea EXPERIENTEI DE VIATA a sute de generatii iar acum STIINTA le CONFIRMA ... ... se poate polemiza la nesfirsit ... dar ... NIMENI NU A PACALIT NATURA ... iar NATURA (in toate aspectele ei, incluzindu-i si pe cei din jurul tau) ELIMINA variatiile care nu pot se pot ADAPTA la realitate ... ... nu da vina pe ''iaduri'' si ''obloane'' pentru ca tu traiesti din vise ... viata nu a fost si nu este o telenovela ... nu poti cere ceea ce NU DAI ... imi pare rau ... dar e bine ca ai scapat de cea mai mare ''problema'' ... ai constitutie astenica !!! ... asta crezi tu ca iti va asigura ''fericirea sexuala si implinirea'' ... daca pentru tine si cei ca tine asta inseamna substanta ''vietii'' ... ... TREZESTE-TE ... cauta ''ciobanul'' pina ii mai poti trezi nu minim de intereses ... si poate mai mult decit ''ciobanul'' ai grija de copii tai ... ei sint singurii care marcheaza faptul ca ai mai existat si tu prin ''praful'' asta ...
marco918
Postat pe 10 Iulie 2009 11:27
De la: marco918, la data 2009-07-10 11:27:05

... mamaita ... cu fooooooarteeeee MICI EXCEPTIII BOALA DE CARE SUFERI ESTE REZULTATUL FRUSTRARILOR ... si DA este deja considerata o BOALA ... MINTALA (din diverse motive aceste BOLI sint tolerate cu scopuri bine definite iar papagalii cad in plasa si isi RATEAZA VIATA) ... mai intereseaza-te ... in era in care traim chiar stiinta incepe sa CONFIRME CORECTITUDINEA a ceea ce tu si altii ca si tine numesc ''obloane de cai'' ... ''limitele'' la care faci referinta erau urmarea EXPERIENTEI DE VIATA a sute de generatii iar acum STIINTA le CONFIRMA ... ... se poate polemiza la nesfirsit ... dar ... NIMENI NU A PACALIT NATURA ... iar NATURA (in toate aspectele ei, incluzindu-i si pe cei din jurul tau) ELIMINA variatiile care nu pot se pot ADAPTA la realitate ... ... nu da vina pe ''iaduri'' si ''obloane'' pentru ca tu traiesti din vise ... viata nu a fost si nu este o telenovela ... nu poti cere ceea ce NU DAI ... imi pare rau ... dar e bine ca ai scapat de cea mai mare ''problema'' ... ai constitutie astenica !!! ... asta crezi tu ca iti va asigura ''fericirea sexuala si implinirea'' ... daca pentru tine si cei ca tine asta inseamna substanta ''vietii'' ... ... TREZESTE-TE ... cauta ''ciobanul'' pina ii mai poti trezi nu minim de intereses ... si poate mai mult decit ''ciobanul'' ai grija de copii tai ... ei sint singurii care marcheaza faptul ca ai mai existat si tu prin ''praful'' asta ...


ete na....te-ai gasit si aici sa comentezi prostii....mai intereseaza-te tu in primul rand ca sunt atatea zeci de ani de cand homosexualitatea nu mai e considerata o boala. si trezeste-te tu din visul in care traiesti ca lumea nu traieste dupa cum vrei tu si dupa morala, principiile si viziunea ta(invechite de altfel) despre cum ar trebui sa fie viata. stim ca esti frustrat rau de tot, dar asta nu inseamna ca toata lumea este ca tine, a cazut comunismul demult asta este ce sa facem, esti invechit si expirat tu cu tot cu ideile tale, dar vad ca nicicum nu vrei sa accepti lucrul asta. deschide-ti odata ochii, du-te si ai grija de familia ta si nu mai vorbi tampenii pe aici ca oricum nimeni nu asculta prostiile tale.
ScorpiutsA
Postat pe 10 Iulie 2009 13:49
haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,,,baii fratilorrr voi vdd aberatiilee care le scrietiii,,,,,,,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,,,,scorpiutaaa vadd ca are o problemaa cuu marcoo sau cum il cheamaa orii oo cheamaaa,,,,,ca nu e boalaa ca e boala,,, haaaaaaaa,,,,ba fratee ,,,voii nuu vretiii sa deschidetii ochiii,,,,,nu vretiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,,,,doamnee ferestee nu vreau sa ma intelegetiii gresitttt nu zic euu ca e o boalaa orii nuu,,,,,insa eu zicccc ca nu maii respectammm nimikkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk,,,,,,sii ca suntemm dinn ce in ce mai raiiii ,,,si ca facemm din ce in ce maii multeee prostiiiiiii crezandd ca estee permiss ori normall orii logiccccc,,,,,scorpiutoooooooo astaa nu e comunismm nu stiu ce treaba aii tu cu marcoo nu e treabaa mea dar nu vbb tampeniii,,,,,,,eu nu suntt nici pe departe comunistt orii de vreo natura politica,,,,si credetimaa daca m-atii cunoastee nu ati crede ca suntt asa pacifistt orii normall in ghilimelee ,,,,,si amm facuttt multeee tampenii la viataa meaa pe care unii dintre voiii poatee doar le visatiii ,,,,si nuu o spunn delok dinn lipsa de modestiee orii sa ma dauu mareee sauu ce maii credetii voii ,,,o spunn pentruu ca chiarr asa estee ,,,insa asta nu inseamna ca am facutt ceva bunn,,,ori ca santt mandru sau cine stie ce,,,,,catii anii credetii ca maii avetii de traitttt,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,importantt este un singurr lucruu ,,ce luamm dupa noiiiii,,,,,,,,,,,inca o data ,,,,nu pot crede ca m-am nascut sa morrr,,,,,,,va iubesc pe totiiiii,,,,,,,,,,,,,,,,incercatii sa respectatii legile ce respecta legile lui dumnezeuuuu
thadoog
Postat pe 10 Iulie 2009 22:08
De la: thadoog, la data 2009-07-10 22:08:30haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,,,baii fratilorrr voi vdd aberatiilee care le scrietiii,,,,,,,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,,,,scorpiutaaa vadd ca are o problemaa cuu marcoo sau cum il cheamaa orii oo cheamaaa,,,,,ca nu e boalaa ca e boala,,, haaaaaaaa,,,,ba fratee ,,,voii nuu vretiii sa deschidetii ochiii,,,,,nu vretiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,,,,doamnee ferestee nu vreau sa ma intelegetiii gresitttt nu zic euu ca e o boalaa orii nuu,,,,,insa eu zicccc ca nu maii respectammm nimikkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk,,,,,,sii ca suntemm dinn ce in ce mai raiiii ,,,si ca facemm din ce in ce maii multeee prostiiiiiii crezandd ca estee permiss ori normall orii logiccccc,,,,,scorpiutoooooooo astaa nu e comunismm nu stiu ce treaba aii tu cu marcoo nu e treabaa mea dar nu vbb tampeniii,,,,,,,eu nu suntt nici pe departe comunistt orii de vreo natura politica,,,,si credetimaa daca m-atii cunoastee nu ati crede ca suntt asa pacifistt orii normall in ghilimelee ,,,,,si amm facuttt multeee tampenii la viataa meaa pe care unii dintre voiii poatee doar le visatiii ,,,,si nuu o spunn delok dinn lipsa de modestiee orii sa ma dauu mareee sauu ce maii credetii voii ,,,o spunn pentruu ca chiarr asa estee ,,,insa asta nu inseamna ca am facutt ceva bunn,,,ori ca santt mandru sau cine stie ce,,,,,catii anii credetii ca maii avetii de traitttt,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,importantt este un singurr lucruu ,,ce luamm dupa noiiiii,,,,,,,,,,,inca o data ,,,,nu pot crede ca m-am nascut sa morrr,,,,,,,va iubesc pe totiiiii,,,,,,,,,,,,,,,,incercatii sa respectatii legile ce respecta legile lui dumnezeuuuu


hhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa......uite-te si tu pe la topicurile de la avort si atunci o sa-ti dai seama de ce ii zic comunist expirat, frustrat si alte cele. nu am nimic cu el personal ca nu am de unde sa-l cunosc, doar cu tampeniile care le debiteaza
ScorpiutsA
Postat pe 10 Iulie 2009 22:15
Hai sa imi dau si eu cu parerea daca tot am intrat pe aici...Cu toate ca nu stiu cat de mult intereseaza pe cineva ce scriu eu...
Eu una nu am nimic cu orientarea sexuala a nimanui....Fiecare poate alege ce vrea si ce il face fericit.Eu consider ca nu e NORMAL ce e NORMAL pentru ceilalti,e NORMAL ce iti place tie si ce te face fericit.
Intr-adevar ca nu e foarte placut sa vezi 2 femei care se saruta pe strada,sau 2 barbati....dar credeti ca pentru un cuplu gay e placut sa vada cum un cuplu hetero se saruta pe strada?Eu zic ca atata timp ca ar trebui totusi sa ne acceptam,pentru ca in fond,toti suntem oameni...SI chiar daca suntem diferiti,asta nu inseamna ca trebuie sa ne jignim sau sa ii privim pe cei care ni se par noua"anormali"ca pe niste leprosi sau niste mutanti...
Trebuie sa acceptam si sa ii tratam asa cum ne-ar placea sa ne trateze si ei pe noi,pentru ca manifestarea in public a unor gesturi tandre depinde de bunul simt al fiecaruia.Eu locuiesc in Germania,aici sunt deja acceptate casatoriile gay,insa va spun sincer ca de cand sunt aici nu am vazut niciodata pe strada sau intr-un loc public 2 femei sau 2 barbati sa se sarute.Fiecare isi vede de treaba lui,si numanui nu i se mai pare ceva ciudat.
Pentru cele de aici care au recunoscut orientarea lor sexuala,felicitari pentru curaj.Pentru ca e nevoie de un pic de curaj sa recunosti ca ai incalcat niste"reguli nescrise"ale unei natiuni sau ca nu impartasesti aceleasi opinii cu majoritatea.
Iar pentru cea care a deschis acest topic: eu zic ca mai bine sa regreti ceva ce faci,decat ceva ce nu ai facut:) Vorbeste cu prietena ta,intreab-o mai intai daca ea s-a gandit vreodata la o experienta cu o alta femeie,apoi gaseste momentul potrivit(cand sunteti singure intr-o camera)si incearca sa te apropii sa o saruti....Mult mai usor iti va fi un gest decat niste vorbe...Daca nu accepta,ii spui ca ai avut o ratacire de moment si mergi mai departe.
Dar...nici nu te grabi sa afirmi ca esti sigura de orientarea ta sexuala pana nu incerci si cu o femeie.Nu poti sa stii ca peste ceva timp nu va aparea si Fat-Frumos al tau care te va face sa iti pierzi mintile,si nici nu ai de unde sa stii ca sexul in sine cu o femeie iti va placea mai mult decat cu un barbat...Poate ca prietenul tau nu era potrivit pentru tine...la pat...Si de aici si fantezia cu femeile...Pentru ca am auzit de multe cazuri de tipe,convinse ca sunt lesbi,care au intalnit tipul care sa le ia mintile...
Kittty_kat
Postat pe 4 August 2009 19:45
*Eu zic ca atata timp ca ar trebui totusi sa ne acceptam,pentru ca in fond,toti suntem oameni...
vroiam sa zic de fapt " Eu zic ca ar trebui totusi sa ne acceptam,pentru ca in fond,toti suntem oameni"
M-am corectat eu ca sa nu o faca altii:)
Kittty_kat
Postat pe 4 August 2009 19:47
nu e ceva gresit si eu am avut o relatie cu o fata acum cativa ani,am fost ffff indraostita de ea,era inainte cea mai buna prietena a mea dar tot barbatii imi plac mai mult
dalilascumpy
Postat pe 4 August 2009 19:58
Din pacate ca orice discutie de pe forumul asta si asta a degenerat. Imi pare rau sa vad ca se aduc jigniri si ofense celor care chiar vor sa ajute. Daca nu sunteti de acord cu subiectul, de ce mai comenteaza? Eu stiu ca buna cuviinta spune ca daca nu te vizeaza direct mai bine sa nu te bagi in discutie.

In alta ordine de idei, asa cum a spus si Kittty_kat, e mai bine sa regreti ceva ce faci,decat ceva ce nu ai facut. Eu am facut pasul si nu regret. Din contra, chiar ma bucur ca am descoperit si alte laturi ale personalitatii mele. Va astept din nou pe blog-ul meu sa-mi cititi povestea:


http:feminia.wordpress.com
andra_valy
Postat pe 5 August 2009 09:42
Sa revon oare cu vesti???
:D:))
Am lasat-o pe "ea" balta, poate ca nu merita sa ma agit atata ptr ea.

In schimb am intrat pe alte tipuri de forumuri si am cunoscut acolo alte tipe, care sincer merita sa ma zbat, pentru ca stiu ca sunt si ele ca mine...
Asa ca...

Parafa: Topic rezolvat...;)
Ioana8409
Postat pe 28 Septembrie 2009 06:58
Aaaaahhh...
si fetelor, vreau sa va multumesc pentru sustinerea acordata, sincer de atunci incolo a inceput sa mearga "in sus" la mine.

Mersi fain...;)
Ioana8409
Postat pe 28 Septembrie 2009 07:01
http://www.lacoquette.ro/
numele meu e Angelo si tin sa va anunt pe aceasta cale ca in sfarsit , dupa 11 ani de experienta,6 ani petrecuti in cele mai luxoase si pretentioase spa_uri din lume ca hairstylist si spa manager, de luni o7/09 2009 voi face tot ce pot,ajutat de experienta mea pentru a va ajuta sa aratati si sa va simti cat mai bine in propia voastra piele.http://www.lacoquette.ro/ acesta e salonul meu de infrumusetare,unde eu ma voi ocupa de parul vostru, iar colegele mele vor fi alaturi de voi in legatura cu orice necesitati aveti, pentru a va simti excelent in propia piele. in sfarsit,dupa atatia ani, acesta e primul meu salon,unde veti fi rasfatate din prima clipa cand intrati ,primul salon din bucuresti unde veti fi tratate asa cum vi se cuvine,asa cum toti dorim atunci cand e vorba de trupul nostru si de frumusetea noastra.asa cum toti vrem sa fim tratati cand e vorba de banii nostri munciti pierzand ore pretioase din vietile noastre.

de preturi nu va preocupati deoarece sunt ideale pentru vremurile dificile in care traim in ziua de azi.vor fi periodic promotii,promotii de care puteti anunta pe toti cei cu care doriti sa impartasiti tratamentele si momentele deosebite traite alaturi de noi,pe aceasta cale,pe messenger sau oriude doriti ,puteti transmite acest mesaj. orarul va fi de la ora 9A.M pana la ora 8 P.M. adresa si modalitatea de-a ne gasi este pe site unde consider ca va va face placere sa admirati locatia.



nu uitati!!! averea noatra e mintea dar si frumusetea ajuta considerabil:))

http://www.lacoquette.ro/ tel. 0767972682

mai multe detalii aici http://www.kudika.ro/comunitate/micnegrusiurat4/poze/show/1/39037/numai- pentru-voi-fetelor.html



cer scuze daca voi ocupa patratelul vostru mov din coltul monitorului cu acest mesaj dar am nevoie de publicitate serioasa
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Septembrie 2009 11:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help,spuneti ce regim alimentar exista pt hepatita B 15 De la: kudika317390 27 August 2010 20:34
boala venerica?! 7 De la: happy_face 5 Aprilie 2010 17:01
Indragostita de o femeie... 106 De la: angelo_micnegrusiurat 29 Septembrie 2009 11:22
Trichomonas??? 15 De la: Sabrina_Nede 24 Noiembrie 2009 23:47
ajutor 6 De la: kudika_974595 6 Octombrie 2014 18:41