Setari Cookie-uri

michael jackson moartea unei legende

De la: Kathara, la data 2009-06-26 19:34:14^ De acord, oricum niciodata nu am inteles de ce se agita lumea cand moare vreo persoana publica. Asa ca va las sa-l comemorati and co.


pe tine sau pe altii,o sa fie plansi un an cel mult.pe El multi ani de acum incolo.Si cred ca nu va mai fi altul ca si el,nicodata.
nefertitiafrodita
Postat pe 26 Iunie 2009 19:41
De la: Kathara, la data 2009-06-26 18:15:25
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-26 16:42:04la subiectul acesta chiar nu am putut ramane indiferenta,mai ales,cum niste oameni,care sunt nimic,incearca sa denigreze o persoana cu adevarat mare.sa iti fie rusine khatara. nici macar nu poti respecta memoria unui om mare.


Draga, om mare a fost Shakespeare sau Einstein. Un cantaret nu-i om mare, decat daca-l cheama Pavarotti.

Cat despre intreaga luma care deplange un pedofil ... bravos natiune.

scuze kathy dar se pare ca lumea nu cunoaste multe despre michael jackson
pavarotti nu a fost decat talentat si a cantat un anume gen de muzica(clasica) doar pt o anumita categorie de oamenii, nu a fost decat un om bun insa nu a pus si gandire si daruire in ceea ce a facut decat talent
michael jackson a facut multe greseli. a avut o copilarie zbuciumata, dar ca talent e incontestabil, a pus in muzica tot sufletul si gandirea sa si a creat si a cantat pt toata lumea (si pt albi si pt negri)
daca o sa te duci la tara cu pavaroti lumea o sa zica ca nu-l cunoaste ca nu le place(nu-l vor intelege) in schimb cu michale jackons vei avea succes garantat chiar daca lumea nu intelege muzica pricepe dansul;) numai un om cu cap s-ar gandi ca sunt 2 modalitati de a transmite un mesaj auditiv si vizual
cat de pedofil nu am de unde sa stiu oricum nimeni nu a putut demonstra lucrul acesta el de multe ori a declarat ca ii plac copii, iar pt copii sai ar face orice ca sa fie fericiti si sa nu aibe o copilarie ca a lui
yumy
Postat pe 26 Iunie 2009 19:42
De la: Kathara, la data 2009-06-26 19:34:14^ De acord, oricum niciodata nu am inteles de ce se agita lumea cand moare vreo persoana publica. Asa ca va las sa-l comemorati and co.

ca si in alte cazuri cum ai zis instein/pavaroti oamenii aia dupa ce mor isi dau seama de valoarea lor
yumy
Postat pe 26 Iunie 2009 19:44
Acuma pe bune,chiar nimeni,nu intelege care e faza cu copii?
El in inima lui a ramas un copil,deorece el nu a avut parte de copilarie.in jurul copiilor,el isi retraia copilaria,se simtea bine.si cu dormitul in aceelasi pat,precum zicea si michael.." voi nu dormiti cu copii vostri??""
Si chiar daca nu erau copii lui.nu imi spuneti ca daca ,ati avea in grija ,altii copii decat ai vostri,nu ati dormi in acelasi pat cu ei,pt ai proteja.asta inseamna,ca sunte-ti pedofili?

doar cine nu stie,vorbeste aiurea....
nefertitiafrodita
Postat pe 26 Iunie 2009 19:48
da din dorinta de a se juca cu copii(acestia nu vroiau) s-a creat un precedent cum ca ar fii pedofil
multi s-au folosit de acest scandal ca sa-l denigreze pt ca erau invidiosii pe succesul lui
nu multi reusesc sa castige premiul de artistul mileniului, are un palmares care nu cred ca va mai fii egalat de vreun alt artist
iar ca dansator jos palaria
despre viata lui nu pot comenta prea mult pt ca nu o cunosc insa fiecare are greselile lui
yumy
Postat pe 26 Iunie 2009 19:50
De la: yumalai, la data 2009-06-26 19:50:59da din dorinta de a se juca cu copii(acestia nu vroiau) s-a creat un precedent cum ca ar fii pedofil
multi s-au folosit de acest scandal ca sa-l denigreze pt ca erau invidiosii pe succesul lui
nu multi reusesc sa castige premiul de artistul mileniului, are un palmares care nu cred ca va mai fii egalat de vreun alt artist
iar ca dansator jos palaria
despre viata lui nu pot comenta prea mult pt ca nu o cunosc insa fiecare are greselile lui



Acestia nu vroiau??? nimeni nu ii aducea cu forta.mai ales daca era asa un bau-bau.crede-ma toti copii vroiau sa il vada.in fine.numai comentez,daca ati sta putin si ati analiza viata lui ,ati intelege,
si ca faza, si eu cand eram departe de fata mea,stateam numai in parcuri,sa ma joc cu copii,ca sa umplu un gol,ma jucam cu ei,ii pupam.nu cred ca le faceam un rau.dar asa sunt oamenii in general,vad numai raul ,in orice situatie.de aceea,lumea este asa rea.cum zicea si michael ...." heal the world",dar cine sa intelega,cei care vad numai raul,in orice???????
nefertitiafrodita
Postat pe 26 Iunie 2009 19:59
ok ttoi copii vroiau sa il vada dar stii cum sunt cei mici mai plang si normal ca cei din jur il acuzau pe el ca ii molesta
nici michael nu a fost vreun sfant a facut si el greseli insa ca si cariera nu am nimic de reprosat s-a dedicat trup si suflet fanilor ca sa ii multumeasca si in acelasi timp a incercat sa isi creeze o familie sa faca fatza gurilor rele, paparazzilor dar si stresului si bolilor de care suferea
yumy
Postat pe 26 Iunie 2009 20:03
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-26 19:41:22
De la: Kathara, la data 2009-06-26 19:34:14^ De acord, oricum niciodata nu am inteles de ce se agita lumea cand moare vreo persoana publica. Asa ca va las sa-l comemorati and co.


pe tine sau pe altii,o sa fie plansi un an cel mult.pe El multi ani de acum incolo.Si cred ca nu va mai fi altul ca si el,nicodata.


Lol, de parca mai conteza dupa ce mori daca te plange unul sau un miliard.
Kathara
Postat pe 26 Iunie 2009 20:30
De la: Kathara, la data 2009-06-26 20:30:52
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-26 19:41:22
De la: Kathara, la data 2009-06-26 19:34:14^ De acord, oricum niciodata nu am inteles de ce se agita lumea cand moare vreo persoana publica. Asa ca va las sa-l comemorati and co.


pe tine sau pe altii,o sa fie plansi un an cel mult.pe El multi ani de acum incolo.Si cred ca nu va mai fi altul ca si el,nicodata.


Lol, de parca mai conteza dupa ce mori daca te plange unul sau un miliard.

aici ai dreptate
dar totusi inca se mai face diferenta intre omul inmormantat cu fast si cel aruncat la nimereala in groapa
yumy
Postat pe 26 Iunie 2009 20:32
De la: yumalai, la data 2009-06-26 20:32:37
De la: Kathara, la data 2009-06-26 20:30:52
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-26 19:41:22
De la: Kathara, la data 2009-06-26 19:34:14^ De acord, oricum niciodata nu am inteles de ce se agita lumea cand moare vreo persoana publica. Asa ca va las sa-l comemorati and co.


pe tine sau pe altii,o sa fie plansi un an cel mult.pe El multi ani de acum incolo.Si cred ca nu va mai fi altul ca si el,nicodata.


Lol, de parca mai conteza dupa ce mori daca te plange unul sau un miliard.

aici ai dreptate
dar totusi inca se mai face diferenta intre omul inmormantat cu fast si cel aruncat la nimereala in groapa


da,dar ea nu intelge.....
nefertitiafrodita
Postat pe 26 Iunie 2009 22:56
Asta-i ca-n Miorita.
Kathara
Postat pe 26 Iunie 2009 22:59
there we go...again....
ma amuza reluarea acelorasi faze la nesfarsit...
continuati va rog... nici nu mi-am inchipuit ca voi pierde atat de putine nemaintrand pe kudika....

dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Iunie 2009 23:06
Amin!
Diavolyta_
Postat pe 26 Iunie 2009 23:08
De la: yumalai, la data 2009-06-26 19:42:31[michael jackson
pavarotti nu a fost decat talentat si a cantat un anume gen de muzica(clasica) doar pt o anumita categorie de oamenii, nu a fost decat un om bun insa nu a pus si gandire si daruire in ceea ce a facut decat talent
michael jackson a facut multe greseli. a avut o copilarie zbuciumata, dar ca talent e incontestabil, a pus in muzica tot sufletul si gandirea sa si a creat si a cantat pt toata lumea (si pt albi si pt negri)
daca o sa te duci la tara cu pavaroti lumea o sa zica ca nu-l cunoaste ca nu le place(nu-l vor intelege) in schimb cu michale jackons vei avea succes garantat chiar daca lumea nu intelege muzica pricepe dansul;) numai un om cu cap s-ar gandi ca sunt 2 modalitati de a transmite un mesaj auditiv si vizuali


Daca te duci la tara oamenilor nu o sa le placa Pavarotti fiindca muzica pe care o canta el reprezinta unul dintre cele mai dificile tipuri de muzica. Muzica pop e mult mai usor de inteles. Pop vine de la popular, iar ceva este popular daca si numai daca nu este extrem de dificil. Sigur, nu incerc sa spun ca muzica lui Michael Jackson e superficiala - mi se pare de foarte, foarte buna calitate, insa in niciun caz nu e atat de dificila ca opera.Si dupa parerea mea Pavarotti chiar si-a pus tot sufletul si toata gandirea in ceea ce a facut. La fel ca si Michael Jackson, fiecare rege(desi suna facil) in genul pe care l-a practicat.

Si da, rip MJ. Mie imi pare rau de moartea oricarui om de pe lumea asta. Sigur, vedetele au sansa de a fi planse de multi fiindca sunt cunoscute in toate colturile lumii. Sansa pe care cei obisnuiti nu o au.Cat despre pedofilia lui, atat timp cat nu a fost demonstrata inseamna ca nu exista argumente suficiente in sustinerea ei.
beyonce_indragostita
Postat pe 26 Iunie 2009 23:22
"Michael Jackson, moartea unei legende"
Legendele nu mor ma!
Maxam
Postat pe 27 Iunie 2009 00:09
Intotdeauna m-am intrebat cum poate fi acuzat de pedofilie un om obsedat (in sensul bun sau rau). de propria-i sanatate, de prorpriul trup s.a.m.d. Un om care dormea in cutie (¿) de sticla, un om care se temea de orice microb, de orice atingere, de orice loc nou.. s.a.m.d. Stim deja ce spunea presa despre temerile lui. Si daca e sa nu dam crezare presei in privinta asta, atunci cu atat mai putin ii voi da crezare pentru acuzatiile de pedofilie. Inclin sa cred ca ii vroiau capul cu orice pret si atata tot... Niciodata nu ma voi putea gandi la el ca la un pedofil... ci la la o voce si o muzica deosebita.
rashela
Postat pe 27 Iunie 2009 02:38
De la: rashela, la data 2009-06-27 02:38:26Intotdeauna m-am intrebat cum poate fi acuzat de pedofilie un om obsedat (in sensul bun sau rau). de propria-i sanatate, de prorpriul trup s.a.m.d. Un om care dormea in cutie (¿) de sticla, un om care se temea de orice microb, de orice atingere, de orice loc nou.. s.a.m.d. Stim deja ce spunea presa despre temerile lui. Si daca e sa nu dam crezare presei in privinta asta, atunci cu atat mai putin ii voi da crezare pentru acuzatiile de pedofilie. Inclin sa cred ca ii vroiau capul cu orice pret si atata tot... Niciodata nu ma voi putea gandi la el ca la un pedofil... ci la la o voce si o muzica deosebita.

faza e ca multi erau invidiosi pt ca el dintr-un sarantonc a ajuns mare megastar
yumy
Postat pe 27 Iunie 2009 09:19
in primul rand ,,,a plecat la ceruri un om de o bunatate raraaa un om care a facut enorm de mult bine oamenilor ,,,,un adevarat copil in inimaaa lui,,,,,dar totusi un om de 50 de ani cu capul pe umerii,,,,,,bulversat in toti ani vieti lui de atacurile preseiii cele mai dure si cele mai inversunate la adresa lui,,,,,,ba ca isi albeste pielea ca vrea sa fie albbb,,,,,,,,haaaaaa dc ar fi vrut asta,,,uitativa la,,la toya jackson,,,,vi se pare neagra,,,omul a avut vitiligo o boala de ptele ereditara ,,pe care o are si la toya,,,si dupa cate stiu si ,,o bunica de a lui,,,ba ca ya cazun nasullll,,,,,prostiiiiii,,,,auzi sa ii cada nasu,,si multe alte tampenii,,,din care cel mai dur cu pedofiliaaaaaa,,,,,pai kataroooooooooooo,,de unde stii tu ca a facut asa cevaaaaa,,,,,,eu unul nu am nici cel mai mic argument sa spun asa ceva,,,,,nu il vad deloc in stare de asa ceva ,,,dc as crede o femeya pe care nu o cunosc deloc,,,,si prostiile aberate de presa,,,,,,fiti mai buni ,,,pentru asta a militat el pentru o lume mai buna ,,,,care a ramas fara un om purrrr ,,,,si suntem din ce in ce mai raiiiiiiiiii,,,,,,haaa unde o sa ajungem,,,,,,fie ca dumnezeu sa-i ierte pacatele si sa-i deschida portile raiului
thadoog
Postat pe 27 Iunie 2009 11:03
katarooooo numai prostiii vorbesti ghicitoareo in chaimace
thadoog
Postat pe 27 Iunie 2009 11:19
o doog dupa ce cuv frumoase ai zis sa vb asa urat nu se cuvine
yumy
Postat pe 27 Iunie 2009 11:20
De la: yumalai, la data 2009-06-27 11:20:52o doog dupa ce cuv frumoase ai zis sa vb asa urat nu se cuvine
nu am vb urat dar asa este numai prostii a spusss,,,,,,,,,auzi yumii dar dc nu mai suntem prieteniii,,,haaaaaaaaaaaaaaaa
thadoog
Postat pe 27 Iunie 2009 11:30
De la: yumalai, la data 2009-06-27 11:20:52o doog dupa ce cuv frumoase ai zis sa vb asa urat nu se cuvine


Crde-ma orice,care ataca memoria unei persoane,este un om de nimic.de aceea ,la acest subiect reactionam,cand vine una ca si khatara,si incepe sa denigreze memoria unui om mare.niciodata nu am comentat postarile ei,dar acuma,a intrecut limita,pe bune.e de o rautate incredibila.si imi vine,sa plang,ca ,copilul meu,creste intr-o lume plina,de persoane ca si ea.dar stii cum se spune.ce naste mata ,soareci manaca.deci poate si ea,a vazut acelasi lucru la parintii ei.deci o inteleg,si o compatimesc.


Macar daca ati asculta cu atentie cantecel lui,ati vedea,cata speranta in inima lui era,pt o lume mai buna,fara rautati( poate o lume, ca a copiilor).
nefertitiafrodita
Postat pe 27 Iunie 2009 12:19
Nu incercam acum sa-l ridicam la rang de sfant pe Michael,a fost un om cu bune si rele (black or white),dar a avut ceva din candoarea oamenilor visatori,a celor care nu-si pierd speranta ca intr-o zi printr-un miracol ,lumea poate deveni mai buna,daca noi dorim sa devina asa.Nu imi parea o papusica ce zambea frumos si facea cu mana,a facut lucruri concrete,donatii,si-a trait viatza mai mult sau mai putin "liber" pt ca oameni ca el au o misiune de care si devin constienti.Mai cred ca intr-o lume atat de glossy cum e cea a spectacolelor te poti pierde usor daca nu esti suficient de matur.Michael a facut greseala sa-si aleaga prost sfatuitorii.Nu cred sa mai fie un artist cu atatea piese numarul unu,cu atat de multe melodii cunoscute.Daca nu ne-au placut vestimentatia sa sau dansul-de versuri si melodii si felul in care erau interpretate nu cred ca ar fi obiectii.
La cat de multe ganduri pozitive si energii indreptate spre el sunt in aceste momente,cred ca Michael
straluceste deja ca o megastea deasupra tuturor.Well done M.J!
luyyzz
Postat pe 27 Iunie 2009 13:06
we love you Michael! si nu mi-e rusine s-o spun. daca nu sunteti instare sa recunoaseteti ca intr-adevar a fost un mare om, asta e problema voastra. dar nu se cuvine sa-l desfiintezi doar pentru ca nu esti fan, nu ascultai genu etc. poate nu ati inteles, dar nimeni nu deplange Michael omul, ci Michael artistul!
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 13:34
De la: greierash, la data 2009-06-27 13:34:44we love you Michael! si nu mi-e rusine s-o spun. daca nu sunteti instare sa recunoaseteti ca intr-adevar a fost un mare om, asta e problema voastra. dar nu se cuvine sa-l desfiintezi doar pentru ca nu esti fan, nu ascultai genu etc. poate nu ati inteles, dar nimeni nu deplange Michael omul, ci Michael artistul!
poate nu am intelesss,,,,dc cum crezi tu ca era michael omul ,,,,eu in primul rand asta deplang
thadoog
Postat pe 27 Iunie 2009 16:33
incearca sa ma ignori!
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 16:43
De la: greierash, la data 2009-06-27 16:43:14incearca sa ma ignori!
incearca sa iti pui capul innapoi pe umeri
thadoog
Postat pe 27 Iunie 2009 16:54
mai dar tu chiar atat de prost esti? ce dra.cu nu intelegi sa nu te mai bagi in seama cu mine? nu vreau sa ma cuplez cu tine asa ca du.te la curve! ti.am vorbit frumos, te.am suportat...dar gata! lasa-ma!
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 16:57
De la: greierash, la data 2009-06-27 16:57:13mai dar tu chiar atat de prost esti? ce dra.cu nu intelegi sa nu te mai bagi in seama cu mine? nu vreau sa ma cuplez cu tine asa ca du.te la curve! ti.am vorbit frumos, te.am suportat...dar gata! lasa-ma!
haaaaaaa vrei sa impresionezi lumea ,,asta am inteles de mult dar vad ca yu, nu prea intelegi nimik nu de cuplat e vorba ,,,da ma rog vrei tu sa te afirmi pe aici ca ai fost curtata ,,era vorba de mintea ta ingusta ,,adica te crezi profesoaraaa,,,,,da hai ca nu ma mai cert cu tine pe topicul asa
thadoog
Postat pe 27 Iunie 2009 17:26
tot asa ai ramas. adio!
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 17:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna..:) 22 De la: alfredodecurtofreco 29 Noiembrie 2010 17:25
MAME VERSUS TATI 16 De la: Youky 5 Decembrie 2010 12:32
vis de o seara 4 De la: R0MW4LD 31 Ianuarie 2011 23:22
prea multa cearta intre mine si iubitul meu:(:(: 8 De la: Elif22 8 Iulie 2010 04:28
exista in Ro clinica unde se poate naste in apa? sunteti pentru cezariana sau nasterea normala?? 19 De la: nicoleta_douca 18 August 2009 17:48