Setari Cookie-uri

imi doresc sa mor

Intalnesti greutati in viata care iti rapesc increderea si vointa de a continua sa iti urmezi visele. Greutatile se vor abate asupra ta cu miile. NU te lasa descurajata. Atunci lasa-ti puterea cea adanca si discilina sa le bata
mihailpaulcraciun
Postat pe 28 Iulie 2009 05:26
lucrez in domeniu si un singur sfat iti dau, nu lua medicamente, anti depresive, somnifere etc, doar iti provoaca depdendenta si scapi greu de ele.
felixcat
Postat pe 31 Iulie 2009 18:04
si eu am fost in situatia ta cand Dumnezeu mi-a luat ce-a mai draga fiinta de pe lume ,aceea fiinta care nu o poate inlocui nimeni ,nici tata ,nici sora,frate ,bunici ,matusi ,si nici chear iubit
aceea fiinte care mi-a dat viata ,care a avut grija de mine ,dar m-a parasit atunci cand aveam mai mare nevoie de ea ,m-an simtit parasita,am simtit ca nu mai am pe nimeni ca nimeni nu ma mai iubeste ,ca nimeni nu ma mai intelege ,si am vrut sa recurg la sinucidere ,dar mi-am zis asa"daca ea ma vede nu si-ar fi dorit sa fiu in situatia asta ,daca ea ma vede?oare va plange ?si mai ma gandeam ca asa poate ajung cat mai aproape de ea ,dar nu e asa ,pt ca stiu ca ea e acolo langa doamne-doamne,iar eu daca fac prostia sa imi i-au zilele sigur nu voi ajunge decat mult mai departe de ea decat sunt acum
Moartea nu o putem invinge dar ne putem resemna,atunci cand iti este scris atunci se va intampla ,si important sa nu iti ppierzi increderea in Dumnezeu
crede-ma ca Dumnezeu mi-a luat multe in viata ,aveam momente in care pur si simplu ma certam cu El si ziceam de ce? de ce nu am si eu un gram de fericire ?de ce nu pot varsa lacrimi de bucurie ?ci numai de tristete de ce.....?dar cu toate astea stiu ca exista si ca nu ne va parasii nicodata ,si nu mi-am pierdut increderea in el
dute si vorbeste cu un preot iti va face foarte bine,chear daca poate nu mai ai incredere in D-zeu doar vorbeste ,spovedeste-te ,eu asa am facut cand am styut ca sunt pierduta ,cand am simtit ca mor ca ma duc incet ,incet
am vb cu el i-am spus tot ce am avut pe suflet ,ma sfatuit si el ,si astazi mi-am gasit fericirea ,cu toate ca pt asta Dumnezeu mi-a mai luat ceva dar sper ca ma va ajuta ca mai am o sansa ,incredera intodeauna trebe sa fie sfanta ,chear daca mai ai si momente de indoiala
poop si revino-ti ca VIATA E FRUMOASA cu bune cu rele
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 2 August 2009 13:17
Viata merita traita , fie buna , fie rea , ea trebuie traita , in fiecare zi e un test pe care cu siguranta il vei trece .
In alta ordine de idei daca respectiv crezi ca e mai usor sa te sinucizi gandeste-te cat vei avea de patimit cand vei da ochii cu domnul cu coarne si te va tortura pana cand vei blestema ziua /ora in care ai decis sa te arunci in gol renuntand la dreptul de a trai pt simplul fapt ca u ai 4 luni de nefericire in sufletul tau + te gandesti la cata suferinta ai provoca celor din jur ????
Pt fiecare om Cel de Sus are un plan asa ca stai linstita si lasa nori de deasupra ta sa se rasfire si luminca soarelui sia sperantei sa patrunda in inima ta
imi pare rau pt tine brunetta condoleante
blue07scorpion
Postat pe 6 August 2009 22:28
ce'ai facut pan' la urma? ai murit sau nu?
Diavolyta_
Postat pe 9 August 2009 22:50
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-09 22:50:36ce'ai facut pan' la urma? ai murit sau nu?

ce oameni...domle! ce oameni..normal ca inca traieste!
redline
Postat pe 9 August 2009 22:52
De la: redline, la data 2009-08-09 22:52:14
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-09 22:50:36ce'ai facut pan' la urma? ai murit sau nu?

ce oameni...domle! ce oameni..normal ca inca traieste!


La NaiBa!!!
Diavolyta_
Postat pe 9 August 2009 22:54
Relelor!!!!
Lucia38
Postat pe 9 August 2009 22:59

Diavolito ::::inca nu ,astepti coliva?
gugulina74
Postat pe 10 August 2009 18:23
[Fete si baieti frumosi cu tot felul de sfaturi privind dorinta de a se sinucide colega noastra (pot spune de suferinta, ca altfel ce am cauta pe acest site), de cand a aparut acest subiect, am fost tentata ba cu putin umor, ba cu umor macabru sa-mi exprim dorinta sincera pe ici pe colo de a ma sinucide. Chiar ramasesem putin influentata de autoare si imi spuneam in sine: indiferent cate argumente as avea nu merita sa renuntam la viata ca indiferent cat de grea ne pare aici, de Dincolo nu ne mai putem razgandi si reintoarce. Aveti grija ca aceasta hotarare e ultima si adio! Dar veti putea chiar sa-mi reprosati: cui ii mai pare rau dupe ce gestul s-a consumat!? Acum sa trec la problema mea proprie. Cat timp mi s-a parut ca sufar intens si fara scapare pentru o pereche de nadragi, cautam ba in gluma ba in serios o cale de a scapa de ceea ce numim durere de inima care de fapt e un fel de durere raspandita in tot corpul si atingand apogeul in creier pentru ca e de la suflet. Inima ramane un biet receptor a ceea ce se petrece cu cugetul, . Acum sunt foarte bonava, o boala fizica ce ma tintuieste la pat si iata ca desi durerile sunt mari si nici nu ma lasa sa ma deplasez nici pana la bucatarie, nu mai caut metode de a ma savarsi ci din contra, sun la medicii pe care ii cunosc, la prieteni sa gasesc cele mai eficace medicamente care sa nu aiba contraindicatii la inima pentru ca am implantat un pacemaker si iau o reteta permanenta. Acum poate se trezeste putin si colega noastra sa descopere cauze care intr-adevar ar conduce spre o iesire din viata pe o usa imaginara dar nu trebuie! Mai are atatea de facut si de iubit si de urat incat combinandu-le va descoperi un amalgam cu materiale diferite a caror forte se vor anihila una pe alta si precum o reptila care si-a lasat pielea cine stie pe unde, asa se va trezi si ea :primenita, calita pentru alte suferinte. Orice s-ar intampla cu noi, inca mai gasim resurse sa ne salvam viata. Mult succes cu cele mai pasnice ganduri.quote name='mihailpaulcraciun' date='2009-07-28 05:26:16'] Intalnesti greutati in viata care iti rapesc increderea si vointa de a continua sa iti urmezi visele. Greutatile se vor abate asupra ta cu miile. NU te lasa descurajata. Atunci lasa-ti puterea cea adanca si discilina sa le bata[/quote]
galina_aceeasi
Postat pe 11 August 2009 16:47
De la: gugulina74, la data 2009-08-10 18:23:16
Diavolito ::::inca nu ,astepti coliva?


cam asa ceva...
Diavolyta_
Postat pe 11 August 2009 23:04
De la: gugulina74, la data 2009-08-10 18:23:16
Diavolito ::::inca nu ,astepti coliva?


daaa
Diavolyta_
Postat pe 12 August 2009 00:03
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-12 00:03:41
De la: gugulina74, la data 2009-08-10 18:23:16
Diavolito ::::inca nu ,astepti coliva?


daaa


e catolica
mitura
Postat pe 12 August 2009 00:08
De la: gugulina74, la data 2009-06-28 21:01:11Poate ca in spatele acestei stari exista o poveste ,dar starea pe care o am nu-mi mai trece ,am incercat sa-mi ocup timpul sa nu ma mai gandesc ,dar degeaba ,refuz pana si pe cele mai apropiate persoane ,numai vorbesc ,numai rad ,m-am inchis in mine ,sincer nu stiu ce mi se intampla dar starea mea e mai bine de 4 luni ...uneori ma intreb ce rost mai am eu pe lumea asta ,imi doresc sa numai fiu ...




Mi-as dori foarte mult sa va pot ajuta, dar nu stiu cum as putea realiza acest lucru doar pe baza mesajului vag pe care mi l-ati trimis. Cateva sedinte de psihoterapie ar fi mult mai utile.
Aphrodite
Postat pe 1 Octombrie 2009 23:52
De la: gugulina74, la data 2009-06-28 21:01:11Poate ca in spatele acestei stari exista o poveste ,dar starea pe care o am nu-mi mai trece ,am incercat sa-mi ocup timpul sa nu ma mai gandesc ,dar degeaba ,refuz pana si pe cele mai apropiate persoane ,numai vorbesc ,numai rad ,m-am inchis in mine ,sincer nu stiu ce mi se intampla dar starea mea e mai bine de 4 luni ...uneori ma intreb ce rost mai am eu pe lumea asta ,imi doresc sa numai fiu ...


io cred ca din moment ce scrii despre asta nu vrei sa te sinucizi, ci cauti sa fii salvata, ascultata, inteleasa. numai ca nu te adresezi cui trebuie!
greierash_is_back
Postat pe 1 Octombrie 2009 23:54
De la: gugulina74, la data 2009-06-28 21:01:11Poate ca in spatele acestei stari exista o poveste ,dar starea pe care o am nu-mi mai trece ,am incercat sa-mi ocup timpul sa nu ma mai gandesc ,dar degeaba ,refuz pana si pe cele mai apropiate persoane ,numai vorbesc ,numai rad ,m-am inchis in mine ,sincer nu stiu ce mi se intampla dar starea mea e mai bine de 4 luni ...uneori ma intreb ce rost mai am eu pe lumea asta ,imi doresc sa numai fiu ...


Scoate o foaie , un caiet , orice si scrie . Pana nu mai poti . Descarca-te . Poti sa plangi , se spune ca lacrimile spala sufletul . Si apoi , roaga-te . Nimic nu calmeaza mai bine decat o rugaciune . La inceput nu iti sta capul acolo , dar pe parcurs ce vei tot citi din rugaciuni , te vei simti mai bine , te vei deconecta de cele triste si vei incepe sa vezi altfel lucrurile . Trebuie mult efort in autocontrol , mai ales in stari depresive . Tine minte ca toate sunt trecatoare in viata si ca toate se intampla cu un motiv . Cel putin pentru mine ajunge atat . Viata nu e roza , niciodata . Mereu vor fi probleme , griji , stres mai mult sau mai putin . De aici de acolo , mereu de undeva o pata neagra ne va umbri existenta . Dar cursul trebuie mentinut . Toate cele bune .
danylor29
Postat pe 2 Octombrie 2009 00:00
VIATA -I DE LA DUMNEZEU SI PENTRU NIMENI SI NIMIC IN LUMEA ASTA NU SE MERITA SA MORI.RIDICA-TE SI MERGI MAI DEPARTE.TOTI AVEM URCUSURI SI COBORASURI.IMPORTANT E SA STII SA TE RIDICI CHIAR DACA SUFLETU-I AMAR.INCEARCA SI VEI VEDEA
deea_geo72
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:33
De la: gugulina74, la data 2009-06-28 21:01:11Poate ca in spatele acestei stari exista o poveste ,dar starea pe care o am nu-mi mai trece ,am incercat sa-mi ocup timpul sa nu ma mai gandesc ,dar degeaba ,refuz pana si pe cele mai apropiate persoane ,numai vorbesc ,numai rad ,m-am inchis in mine ,sincer nu stiu ce mi se intampla dar starea mea e mai bine de 4 luni ...uneori ma intreb ce rost mai am eu pe lumea asta ,imi doresc sa numai fiu ...


stiu si eu sufar de asa ceva dar trebuie sa treci nu te gandi la moarte caci e urata credema
iati o vacanta schimba locul obiceiurile
si nu mai gandi asa k te
kudika109268
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:25
buna
Gili_Barbulescu_1
Postat pe 24 Iunie 2013 21:18
De la: Gili_Barbulescu_1, la data 2013-06-24 21:18:29buna

buna
paradoxion-secund
Postat pe 27 August 2013 20:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadou...cu probleme 5 De la: DiavolytaTa 20 Aprilie 2009 21:49
1martie 8 De la: sirghea 4 Martie 2010 14:58
Naomi batuta si tunsa 442 De la: _dulcik_ 23 Aprilie 2009 11:40
ajutor!!!!am nevoie de voturi pana la ora 12,returnez 1 De la: kudika087713 15 Decembrie 2011 23:15
2 sufletele 7 De la: diana1981 26 Ianuarie 2009 16:16