Setari Cookie-uri

Incotro?

Am o relatie de 15 ani cu un barbat,suntem casatoriti de vreo 10 si avem un copil de 8 ani. De aproximativ 3-4 ani el are o alta relatie cu o alta femeie, relatie de care eu stiu si relatie pe care el nici nu se mai deranjeaza sa o mai nege sau sa o ascunda,mai nou chiar imi sustine ca o iubeste si ca a fost ,este si va fi iubirea vietii lui ;de multe ori a pus problema divortului insa de fiecare data am gasit cate un motiv sa-l fac sa se razgandeasca pentru ca ma gandesc cu groaza la singuratate si ma gandesc cu groaza la intrebarile copilului meu.Este un tata exemplar insa relatia noastra nu mai este nici pe departe ce a fost candva si cred ca nu mai are sanse sa fie. Sunt o fire foarte geloasa si posesiva si poate acestea sunt principalele motive care m-au adus in situatia asta. Stiu ca nu ii este bine langa mine,dar mie mi-ar fi al naibii de greu fara el langa mine,nu stiu daca as mai sti sa traiesc,uneori ma gandesc si eu la divort dar apoi ma gandesc -de ce sa-l las alteia? de ce el sa fie fericit si eu sa simt gustul amar al esecului si nefericii? Nu stiu ce sa fac si incotro sa o iau.. :(
kudika109916
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:49
divort...
greierash_is_back
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:02
1. divort
2. iti gasesti si tu un amant si cu barbatul stai ca sa iti cresti copilul.
3. prozac in fiecare zi :-??
felixcat
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:06
"de ce sa-l las alteia? de ce el sa fie fericit si eu sa simt gustul amar al esecului si nefericii? "
poate ca sa lasi loc linistii si fericirii in viata ta!!!Cu ce te incalzeste statutul de femeie maritata, iti da acesta un gust mai dulce? Elibereaza-l si elibereaza-te la randul tau, cred ca vei avea numai de castigat si tu si copilul tau.
miss_darine
Postat pe 25 Ianuarie 2010 08:32
inca il iubeste.. vb ca o femeie indragostita
felixcat
Postat pe 25 Ianuarie 2010 12:48
cum ai putea iubi un barbat ce iubeste o alta femeie?,,,,,,,,cum ai mai putea iubi un barbat ce-tzi spune ca o alta femeie este iubirea vietzii lui? ,,,,,,,,,,asta-i hai sa-i spunem "comoditate"
Dontyyy
Postat pe 25 Ianuarie 2010 13:05
De la: kudika109916, la data 2010-01-23 19:49:10Am o relatie de 15 ani cu un barbat,suntem casatoriti de vreo 10 si avem un copil de 8 ani. De aproximativ 3-4 ani el are o alta relatie cu o alta femeie, relatie de care eu stiu si relatie pe care el nici nu se mai deranjeaza sa o mai nege sau sa o ascunda,mai nou chiar imi sustine ca o iubeste si ca a fost ,este si va fi iubirea vietii lui ;de multe ori a pus problema divortului insa de fiecare data am gasit cate un motiv sa-l fac sa se razgandeasca pentru ca ma gandesc cu groaza la singuratate si ma gandesc cu groaza la intrebarile copilului meu.Este un tata exemplar insa relatia noastra nu mai este nici pe departe ce a fost candva si cred ca nu mai are sanse sa fie. Sunt o fire foarte geloasa si posesiva si poate acestea sunt principalele motive care m-au adus in situatia asta. Stiu ca nu ii este bine langa mine,dar mie mi-ar fi al naibii de greu fara el langa mine,nu stiu daca as mai sti sa traiesc,uneori ma gandesc si eu la divort dar apoi ma gandesc -de ce sa-l las alteia? de ce el sa fie fericit si eu sa simt gustul amar al esecului si nefericii? Nu stiu ce sa fac si incotro sa o iau.. :(

copilul are 8 ani si e mai greu sa inteleaga el la varsta asta... sau depinde..tu stii mai bine cat de istet e baietelul. normal ar fi sa te desparti de sot, gandeste-te si tu putin la tine, pune-te putin pe primul loc...inca nu stii cum iti va fi fara el..poate iti va fi mai bine poate mai greu, dar asta cu siguranta doar la inceput. daca ai incepe sa te respecti un pic ai vedea altfel lucrurile. pe sotu nu ai cum sa-l mai amani prea mult cu divortul pt ca din partea cealalta poate si el e "fortat" sa va despartiti, deci inevitabilul se apropie....CE EXEMPLU II DAI TU BAIATULUI TAU? ca te complaci intr-o situatie de kkt?asa vrei tu sa vada sa invete sa faca si el la randul lui?
Shhh
Postat pe 29 Ianuarie 2010 14:51
De la: Shhh, la data 2010-01-29 14:51:12
De la: kudika109916, la data 2010-01-23 19:49:10Am o relatie de 15 ani cu un barbat,suntem casatoriti de vreo 10 si avem un copil de 8 ani. De aproximativ 3-4 ani el are o alta relatie cu o alta femeie, relatie de care eu stiu si relatie pe care el nici nu se mai deranjeaza sa o mai nege sau sa o ascunda,mai nou chiar imi sustine ca o iubeste si ca a fost ,este si va fi iubirea vietii lui ;de multe ori a pus problema divortului insa de fiecare data am gasit cate un motiv sa-l fac sa se razgandeasca pentru ca ma gandesc cu groaza la singuratate si ma gandesc cu groaza la intrebarile copilului meu.Este un tata exemplar insa relatia noastra nu mai este nici pe departe ce a fost candva si cred ca nu mai are sanse sa fie. Sunt o fire foarte geloasa si posesiva si poate acestea sunt principalele motive care m-au adus in situatia asta. Stiu ca nu ii este bine langa mine,dar mie mi-ar fi al naibii de greu fara el langa mine,nu stiu daca as mai sti sa traiesc,uneori ma gandesc si eu la divort dar apoi ma gandesc -de ce sa-l las alteia? de ce el sa fie fericit si eu sa simt gustul amar al esecului si nefericii? Nu stiu ce sa fac si incotro sa o iau.. :(

Draga mea povestea ta se aseamana pe alocuri cu a mea si al meu sot a intalnit iubirea vietii la 40 de ani si noi avem un baiat care la momentul acela avea 9 ani.Trei ani m-am chinuit sa salvez casnicia aveam toate motivele si cel mai important era ca il iubeam,apoi am realizat ca nu merita daca el nu vrea sa faca eforturi sa repare ce a stricat atunci e timpul sa pun punct si saq o iau de la capat.e ceea ce te sfatuiesc si tine sa faci bafta
mikiduta39
Postat pe 29 Ianuarie 2010 15:30
De la: kudika109916, la data 2010-01-23 19:49:10Am o relatie de 15 ani cu un barbat,suntem casatoriti de vreo 10 si avem un copil de 8 ani. De aproximativ 3-4 ani el are o alta relatie cu o alta femeie, relatie de care eu stiu si relatie pe care el nici nu se mai deranjeaza sa o mai nege sau sa o ascunda,mai nou chiar imi sustine ca o iubeste si ca a fost ,este si va fi iubirea vietii lui ;de multe ori a pus problema divortului insa de fiecare data am gasit cate un motiv sa-l fac sa se razgandeasca pentru ca ma gandesc cu groaza la singuratate si ma gandesc cu groaza la intrebarile copilului meu.Este un tata exemplar insa relatia noastra nu mai este nici pe departe ce a fost candva si cred ca nu mai are sanse sa fie. Sunt o fire foarte geloasa si posesiva si poate acestea sunt principalele motive care m-au adus in situatia asta. Stiu ca nu ii este bine langa mine,dar mie mi-ar fi al naibii de greu fara el langa mine,nu stiu daca as mai sti sa traiesc,uneori ma gandesc si eu la divort dar apoi ma gandesc -de ce sa-l las alteia? de ce el sa fie fericit si eu sa simt gustul amar al esecului si nefericii? Nu stiu ce sa fac si incotro sa o iau.. :(


E un pas faptul ca recunosti ca ai si tu o parte din vina.
Nu crezi ca e mai bine sa ii dai drumul? Lasa-l sa mearga pe drumul lui, copilul e maricel, va intelege, numai sa aveti grija de el in continuare ca si pana acum. Va avea intotdeauna un loc in viata copilului...
Stiu ca te doare dar daca nu mai exista nimic intre voi? Poti sta langa el stiind ca nu te mai iubeste? Stiind ca nu mai exista nimic?
Scuze, voi mai faceti sex?
petaloudita
Postat pe 29 Ianuarie 2010 21:47
gustul amar al esecului si nefericirii il simti deja , doar te amagesti ca il vei simti abia dupa divort .
dar poate toate argumentele antidivort sunt doar motive in spatele carora iti ascunzi teama de a o lua de de la capat , singura .
eliberandu-l , te vei elibera .
perce_neige
Postat pe 6 Februarie 2010 14:57
pina la urma cred ca ar trebui sa divoerezi e trist s afii singura in doi. Si sigurt vei gasi pe cineva care s ate iubeasca sis a te aprecieze doar sa privesti cu optimism inainte !
Aproape_eu
Postat pe 6 Februarie 2010 16:45
De la: kudika109916, la data 2010-01-23 19:49:10Am o relatie de 15 ani cu un barbat,suntem casatoriti de vreo 10 si avem un copil de 8 ani. De aproximativ 3-4 ani el are o alta relatie cu o alta femeie, relatie de care eu stiu si relatie pe care el nici nu se mai deranjeaza sa o mai nege sau sa o ascunda,mai nou chiar imi sustine ca o iubeste si ca a fost ,este si va fi iubirea vietii lui ;de multe ori a pus problema divortului insa de fiecare data am gasit cate un motiv sa-l fac sa se razgandeasca pentru ca ma gandesc cu groaza la singuratate si ma gandesc cu groaza la intrebarile copilului meu.Este un tata exemplar insa relatia noastra nu mai este nici pe departe ce a fost candva si cred ca nu mai are sanse sa fie. Sunt o fire foarte geloasa si posesiva si poate acestea sunt principalele motive care m-au adus in situatia asta. Stiu ca nu ii este bine langa mine,dar mie mi-ar fi al naibii de greu fara el langa mine,nu stiu daca as mai sti sa traiesc,uneori ma gandesc si eu la divort dar apoi ma gandesc -de ce sa-l las alteia? de ce el sa fie fericit si eu sa simt gustul amar al esecului si nefericii? Nu stiu ce sa fac si incotro sa o iau.. :(


Dar ma intreb eu...asa... tu poti sa locuiesti cu un barbat care te-a inselat si de 4 ani e cu alta? Cum poti sa-l faci sa "se razgandeasca" in legatura cu divortul...dimpotriva, inainteaza-l tu!!! Ti-e fica de singuratate? Mie mi-ar fi mult mai "frica" sa zic asa sa stau cu un astfel de om...Lasa-l aleia, iar tu iti vei gasi un alt drum, poate un alt barbat care sa te respecte. Copilul acum poate nu intelege, dar cu timpul o sa-i fie si lui bine si mai tarziu o sa-si dea seama ca ai facut o buna alegere
Nu mai sta cu el.....
AlexandraDAlly
Postat pe 6 Februarie 2010 17:01
De la: kudika109916, la data 2010-01-23 19:49:10Am o relatie de 15 ani cu un barbat,suntem casatoriti de vreo 10 si avem un copil de 8 ani. De aproximativ 3-4 ani el are o alta relatie cu o alta femeie, relatie de care eu stiu si relatie pe care el nici nu se mai deranjeaza sa o mai nege sau sa o ascunda,mai nou chiar imi sustine ca o iubeste si ca a fost ,este si va fi iubirea vietii lui ;de multe ori a pus problema divortului insa de fiecare data am gasit cate un motiv sa-l fac sa se razgandeasca pentru ca ma gandesc cu groaza la singuratate si ma gandesc cu groaza la intrebarile copilului meu.Este un tata exemplar insa relatia noastra nu mai este nici pe departe ce a fost candva si cred ca nu mai are sanse sa fie. Sunt o fire foarte geloasa si posesiva si poate acestea sunt principalele motive care m-au adus in situatia asta. Stiu ca nu ii este bine langa mine,dar mie mi-ar fi al naibii de greu fara el langa mine,nu stiu daca as mai sti sa traiesc,uneori ma gandesc si eu la divort dar apoi ma gandesc -de ce sa-l las alteia? de ce el sa fie fericit si eu sa simt gustul amar al esecului si nefericii? Nu stiu ce sa fac si incotro sa o iau.. :(


ia-o inspre mine
Tazmanian
Postat pe 6 Februarie 2010 17:02
Eu cred ca ar trebui sa divortezi, nu are rost sa-ti faci viata amara langa un distrus. Din moment ce baiatul are 8 ani banuiesc ca esti o mama destul de tanara, si iti poti gasi un barbat sa te merite
oana84onutza
Postat pe 6 Februarie 2010 18:55
De la: felixcat, la data 2010-01-25 12:48:33inca il iubeste.. vb ca o femeie indragostita


ba te contrazic,Felixule
asta e atitudinea unei femei obisnuite sa iasa mereu cum vrea/zice ea si care nu accepta un esec
o femeie indragostita de altcineva in afara de propria persoana l-ar fi lasat de mult sa plece
mitura
Postat pe 6 Februarie 2010 19:01
De la: kudika109916, la data 2010-01-23 19:49:10dar mie mi-ar fi al naibii de greu fara el langa mine,nu stiu daca as mai sti sa traiesc,uneori ma gandesc si eu la divort dar apoi ma gandesc -de ce sa-l las alteia? de ce el sa fie fericit si eu sa simt gustul amar al esecului si nefericii? Nu stiu ce sa fac si incotro sa o iau.. :(


"nu stiu daca as mai sti sa traiesc"

Cred ca e singura intrebare la care copilul tau ar merita un raspuns. De ce nu ai stiut sa mai traiesti si pentru altceva.. decat pentru a face viata un chin atator persoane?

Ca de iubit.. nu e cazul aici.
rashela
Postat pe 6 Februarie 2010 19:31
De la: oana84onutza, la data 2010-02-06 18:55:33Eu cred ca ar trebui sa divortezi, nu are rost sa-ti faci viata amara langa un distrus. Din moment ce baiatul are 8 ani banuiesc ca esti o mama destul de tanara, si iti poti gasi un barbat sa te merite

...ce vorbesti maaaa..."pai sa-l las alteia...."nu vezi ca sta cu el ca sa-i faca zilele fripte.dupa spusele ei...de pe mai multe topicuri.
ea s-a lamentat,la situatia asta...ii place sa nu aiva griji...probabil...e deja plictisita sa o mai ia de la capat...si probabil se cunoaste foarte bine si isi da seama ca nu ar mai pune mina pe ceva mai bun..."parerea mea".o femeie care nu mai suporta viata cu persoana de linga ea...se duce mincind norii indiferent de cit de multe are de suportat.deci ea se complace in situatia aceasta tocmai pentru a fi compatimita....dar sigur le are si ea pe ale ei...destule.

deci daca gresesc....iabadabadabadu...ia-l in brate....si te duuuuuu.
RUY_BLAS
Postat pe 9 Februarie 2010 15:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie cu ardei iute 42 De la: MrsSunshine 4 Decembrie 2011 17:04
sotie si amanta.... 11 De la: dodoluta 28 Mai 2009 09:50
Sunt o proasta, am fost infidela 5 De la: kudika_977155 30 Noiembrie 2014 16:19
Cura de ingrasare 3 De la: crone 30 Septembrie 2010 21:18
De ce o fata , femeie locuieste cu un barbat care-i vorbeste urat , o bate ? 39 De la: Argentina_Malcea_1 17 Aprilie 2013 07:15