Setari Cookie-uri

Oare chiar s`a schimbat?

bestiutza_relouded
Postat pe 11 Iulie 2009 01:06
Dupa ce te-a batut si vb urat tu mai vrei sa te muti cu el??O data ce a dat in tine chiar daca pe moment s-a calmat o va face din nou...No offence dar ce te face sa crezi ca s-a schimbat?Lupul isi schimba parul dar naravul ba,ii chiar adevarat proverbul,a si apropo ce ati vb de crezi tu ca s-a schimbat atat de mult?
Iron_angel
Postat pe 11 Iulie 2009 06:04

niciodata nu se va schimba si daca te vei muta cu el va fi mai rau ...
si eu am trecut prin asa ceva ...si nu se merita !! asculta ce zic altii care au trecut prin aceleasi lucururi , crede ma stim ce zicem!....mare pacat pt k esti mica si chestiile astea te traumatizeaza ...e pacat , ca viata e frumoasa...trebuie sa fii puternica si sa accepti te intorci catre parintii tai pt k sunt singuri kre te iubesc neconditionat .
paris_love
Postat pe 13 Iulie 2009 21:26
De la: kudika046475, la data 2009-06-30 20:38:12AM 18 ANI...am inceput relatia q el acum aproape 4 ani...a fost totul super ok timp de 2 ani apoi s`a stricat totul a inceput sa ma bata,sa`mi vb urat si multe altele....ne`am certat cu parintii in kre eram in relatii extraordinare...apoi acestia ne`au interzis sa ne vedem....in final ne`am despartit....nu am mai tinut legatura ceva luni buna apoi ne`am regasit...ne`am impacat nu a durat prea mult si au inceput aceleasi chestii...incepuse sa ma insele...multe lucruri urate...sa ma vorbeasca de rau....apoi dupa cv timp am avut o discutie fff serioasa si de acolo s`a schimbat totul...pot sa jur ca imi este fidel ,imi demonstreaza k ma adora k ma iubeste,suntem zilnic impreuna...e totul perfect nu mai exista certuri intre noi,parintii stiu de noi desi nu ne vedem cu ei...acum ca a treqt destul timp de cand ne intelegem perfect si ca ne`am dat seama ca gresisem in treqt,,,incercam sa mearga totul cat mai bn si planuim sa ne mutam impreuna....sincer cred k s`a schimbat si ca o sa am un viitor ok...ce credeti?asa va fi? [/quote
o sa-ti dea bumbaceala toata viata cred,daca stii ca suporti da-i inainte
wanda_love_you
Postat pe 15 Iulie 2009 15:18
el nu se va schimba niciodata
_dulcik_
Postat pe 17 Iulie 2009 09:05
De la: Maxam, la data 2009-07-08 11:06:58
De la: kudika046475, la data 2009-06-30 20:38:12AM 18 ANI...am inceput relatia q el acum aproape 4 ani...

Si eu am o poveste similara cu a ta... Eu am 16 ani si am o relatie de 4 ani, ea are acum 14 ani, dar am aceleasi probleme ca si tine... si pe mine ma cam bate, ea face karate de mica !!! intelegi! si mai practica cu mine cand o inervez extrem, si eu ma razbun si ii tai maca-roana, m-ai inteles! adica nu-i mai dau sex...ohooo... sa o vezi ce mielusica se face....dar tot isi revine.
Si noi am vrea sa ne mutam separat, dar nu avem decat un cort primit cadou. Voi unde o sa stati singuri, tot la cort sau ati rezolvat altfel ?
Iti fac o propunere. Daca astia ne mai sparg capetele mult, iti propun sa te combini tu cu mine si al tau cu a mea, sa se poceasca ei intre ei si noi sa ne traim viata in pace.
Vorba lui Michael: We are the world !

Esti bun de psihiatru
wanda_love_you
Postat pe 17 Iulie 2009 13:18
lupul se schimba la par dar la narav ba
...ai grija....fereste-te de lovituri
cristiana_cris
Postat pe 17 Iulie 2009 13:19
Incerci sa ne convingi pe noi sau pe tine ca acum totul e ok? Sincer, daca a indraznit sa te loveasca si numai o data, acel om o va face din nou fara doar si poate...e o chestiune de timp. Daca tu crezi ca asta e viata pe care ti-o doresti.... Esti mult prea tanara ca sa-ti pierzi acesti cei mai frumosi ani din viata ta langa unul care cu siguranta nu te merita. Ar fi pacat sa ajungi peste cativa ani sa regreti ca nu te-ai bucurat asa cum trebuie de acesti ani. Si eu mi-am pierdut acesti ani intr-o rel. Ne-am despartit dupa 3 ani jumate.Eram impreeuna de cand aveam 17 ani jumate. Si acum regret acei ani ca i-am irosit cu cine nu trebuia si ca am incercat sa ma maturizez inainte de vreme. bafta
ramonarus87
Postat pe 18 Iulie 2009 12:29
esti muuult prea naiva...niciodata nu se va schimba! cum adica, te-a batut?? de la 16 ani? si tu mai esti cu el? scuza-ma...
candy_girl79
Postat pe 18 Iulie 2009 15:55
De la: kudika046475, la data 2009-06-30 20:38:12AM 18 ANI...am inceput relatia q el acum aproape 4 ani...a fost totul super ok timp de 2 ani apoi s`a stricat totul a inceput sa ma bata,sa`mi vb urat si multe altele....ne`am certat cu parintii in kre eram in relatii extraordinare...apoi acestia ne`au interzis sa ne vedem....in final ne`am despartit....nu am mai tinut legatura ceva luni buna apoi ne`am regasit...ne`am impacat nu a durat prea mult si au inceput aceleasi chestii...incepuse sa ma insele...multe lucruri urate...sa ma vorbeasca de rau....apoi dupa cv timp am avut o discutie fff serioasa si de acolo s`a schimbat totul...pot sa jur ca imi este fidel ,imi demonstreaza k ma adora k ma iubeste,suntem zilnic impreuna...e totul perfect nu mai exista certuri intre noi,parintii stiu de noi desi nu ne vedem cu ei...acum ca a treqt destul timp de cand ne intelegem perfect si ca ne`am dat seama ca gresisem in treqt,,,incercam sa mearga totul cat mai bn si planuim sa ne mutam impreuna....sincer cred k s`a schimbat si ca o sa am un viitor ok...ce credeti?asa va fi?


In loc sa te bucuri de copilarie...la 14ani....ai preferat sa devii femeie...
Meriti tot ceea ce ti se intampla....poate dupa cativa pumni in cap....o sa te trezesti la realitate
andreea1976
Postat pe 18 Iulie 2009 16:02
Atentie marita!!!!!!" "Orice compromis,naste un precedent" Asa ca,ai grija draga mea ce faci....deoarece "Lupu isi schimba parul,dar naravul,ba!!" Iti doresc succes!!
carcri61_yahoo_com
Postat pe 18 Iulie 2009 16:12
consider k il iubeshti mai mult dekt merita si ar fi bine sa te mai gandeshti dak el este asa qm pare sau e doar o mask
kudika053138
Postat pe 18 Iulie 2009 23:36
cum adik v-ati certat cu parintii?
v-ati impakt dar nu va vedeti cu parintii?
scz dar m-ai bagat in ceata!
eu cred k esti prea tanara pt astfel de chestii
mai bine gd mai bine
si el ma rog ce varsta are?
si ce-i drept nu cred k se va schimba niciodata
eu sunt genul care nu prea iert oricat de mult as iubi
prietenul meu are probleme cateodata cu stresul si eu de altfel
se mai crizeaza dk ii zic ceva nu conteaza ce, dk e de bine sau de rau
si am acceptat dar pana kd?
urla la mine in masina-pe drum, se uitau la noi k la circ ceilalti
pana intr-o zi kd chiar a tipat fara absolut nici un motiv
si a fc urat dar NU A DAT NICIODATA IN MINE nu e vb de injurat jignit si alte chestii
si am zis stop, nu mai suport asa
i-am explikt f clar k nu sunt proasta lui si k exista o probabilitate destul de mare sa nu ma mai gaseask kd se intoarce de la munk
a vrut sa ma ia in brate si l-am respins pt prima oara si pot sa iti spun k a avut un soc
(ma iubeste enorm de mult si eu pe el- am trecut prin f multe impreuna)
am lasat totul pt el si nu sunt dispusa sa ii accept crizele
suntem oameni cu totii si pot intelege- intr-adevar am trecut printr-o perioada f grea impreuna cu f mult stres e adevarat dar totusi.....
perioada aceea de stres a trecut acum putin timp desi nu de tot
dar s-a schimbat mai de mult
e f ok acum
si noi am discutat f mult sau mai bn zis i-am aruncat totul in fata si a realizat k asa nu merge
dpdv al celorlalti am gasit barbatul ideal si nu zic k nu e asa
dar nimeni nu e perfect
si oricat de mult l-as iubi nu as accepta sa dea in mine
nu stiu cum as reactiona
ori as pleca in momentul acela-mai bine pt el ori i-as arunca in cap tot ce prind sau mai rau...-nu sunt o persoana prea draguta dk as trece prin asa ceva
dk a dat in tine nu te respecta si asta-i primul lucru important intr-o relatie:respectul pt cel de langa de tine si poate cel mai important respectul de sine, pt propria-ti persoana
si o va face din nou
dk are apucaturi de genul asta de pe acum e grav
o zic sa te mai gd si bine
petaloudita
Postat pe 19 Iulie 2009 16:32
De la: amanda01, la data 2009-07-01 14:37:02
De la: amanda01, la data 2009-07-01 14:35:16Daca tu crezi asta eu nu am ce sa iti fac.Hai sa iti zic si povestea mea.Am stat 1 an cu un baiat.Dupa 6 luni am descoperit ca ma insela, l-am iertat, apoi iar imi dadea indicii ca m-ar insela, am trecut cu vederea, apoi odata mi-a dat una ,l-am iertat , totul era bine si frumos chiar f f atent cu mine si iubitor, apoi alta data m-a impinssi m-a injurat , apoi iar mi-a dat 2 palme , si iar l-am iertat. Dar ultima oara iar m-a injurat in toate felurile si m-a lovit.Eu cred ca daca odata da in tine, sau te insala odata, asa o sa faca tot timpul.A avut tupeul?Va avea si cand o sa te muti cu el.....si asa mai departe viata ta va fi in ''roz''


Si desigur, dupa ultima data m-am despartit de el, ca mi-am dat seama ca nu se va schimba !

deja ai stat cu el cu6 luni mai mult decat trebuia.
in alta ordine de idei:
lupu-si schimba poarul , dar naravul ba.
daca-ti place sa traiesti in nesiguranta atunci ramai cu el.
stau si ma intreb de ce ai venit cu asemenea intrebari , cand raspunsul e evident : FUGI !!!!
tonim69
Postat pe 20 Iulie 2009 07:34
poate s-a schimbat intradevar...dar pune-l la incercare......si afli daca iti este fidel.......si altele

Postat pe 21 Iulie 2009 16:38
Cred ca de noi a fugit...am fost prea sinceri pentru ea, pentru tineretea ei. Poate peste vreo 10 ani o sa inteleaga...Acum suntem vocea parintilor ei, probabil
Sau poate traieste schimbarea - MAREA SCHIMBARE
anna_bia77
Postat pe 23 Iulie 2009 23:25
De la: anna_bia77, la data 2009-07-23 23:25:05Cred ca de noi a fugit...am fost prea sinceri pentru ea, pentru tineretea ei. Poate peste vreo 10 ani o sa inteleaga...Acum suntem vocea parintilor ei, probabil
Sau poate traieste schimbarea - MAREA SCHIMBARE


cred ca de fapt ea cauta aici sa obtina aprobarea gesturilor ei.
cand a vazut ca toti ii spun acelasi lucru a adoptat politica strutului
sau , poate vorba ta traieste schimbarea , aia cu machiaj semipermanent mov
tonim69
Postat pe 30 Iulie 2009 10:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragostea - ceva de ne-nteles? 32 De la: Razv 19 Ianuarie 2012 11:58
Cum vedeti voi dragostea; Ce este ea? De ce credeti asta? 56 De la: heretic 19 Noiembrie 2009 12:57
stiu ca aveti cont poate vreti sa ma votati... multumesc frumos 6 De la: Titanika 20 Februarie 2012 17:41
barbatii trec prin crize existentiale?vor sa fie liberi, cu una si cu alta? 48 De la: kudika181837 10 August 2010 17:09
ajutor,vreau un sfat 14 De la: kudika_24989 6 Ianuarie 2013 15:17