Setari Cookie-uri

Dieta cu banane si lapte [ Help me]

daca dai si un search pe google la "diete" primul lucru e Faci sport si slabesti... :)
nu fac reglama dar cred ca au dreptate...
cea mai buna dieta e sportul...
originall
Postat pe 13 Iulie 2009 14:55
incearca dieta disociata:
1 zi: fructe si legume crude
2-a zi: lactate(un singur fel,de ex:mananci numai branza,sau numai iaurt,numai lapte)
3-a zi:cartofi fierti,copti,poti pune un pic de sare
4-a zi:carne fiarta:pui(fara piele sau grasime) sau peste ,una din ele
si bei ceai de papadie ptr ca scade pofta de mancare,neindulcit,dc nu poti neindulcit poti incerca un pic de zaharina....dc o tii cum trebuie functioneaza...eu nu am respectat-o exact si am slabit cam 2 kg in 5 zile..dar respectat corect ar treb sa slabesti 3,5-4 kg pe sapt...bafta
buburuzik_m
Postat pe 13 Iulie 2009 15:41
eu beau lapte cu banane pisate in el nu ajung la baie asa cum spun altii insa depinde de fiecare. Nu e cura de slabire din contra dk bei incontinuu ingrasa , eu beau din cand in cand pt ca am probl cu asimilarea calciului si in combinatia asta banana ajuta calciul sa se fixeze
Tonik
Postat pe 13 Iulie 2009 16:06
...e buna...da si roade numai k prblema va fi in momentul cand te vei lasa de ea..te vei ingrasa....k mult mai mult decat ai slabit.......so..... gandeste inainte.....poop
cute
Postat pe 13 Iulie 2009 16:10
din moment ce corpul se obisnuieste asa, cu foarte putin macare de fapt ar insemna sa depinda de un fruct ce nu contine destule vitamine, proteine, etc.. vei simti nevoia dupa cateva zile sa mananci si atlceva. cand vei manca altceva vei pune triplu pe tine :)
desolate
Postat pe 13 Iulie 2009 16:31
De la: buburuzik_m, la data 2009-07-13 15:41:37incearca dieta disociata:
1 zi: fructe si legume crude
2-a zi: lactate(un singur fel,de ex:mananci numai branza,sau numai iaurt,numai lapte)
3-a zi:cartofi fierti,copti,poti pune un pic de sare
4-a zi:carne fiarta:pui(fara piele sau grasime) sau peste ,una din ele
si bei ceai de papadie ptr ca scade pofta de mancare,neindulcit,dc nu poti neindulcit poti incerca un pic de zaharina....dc o tii cum trebuie functioneaza...eu nu am respectat-o exact si am slabit cam 2 kg in 5 zile..dar respectat corect ar treb sa slabesti 3,5-4 kg pe sapt...bafta


Ganditi putin logic, din moment ce corpul e facut sa isi ia necesarul de vitamine zilnice, din diferite alimente.. o dieta ce nu presupune diferite alimente = boala 100%!
doh
desolate
Postat pe 13 Iulie 2009 16:36
De la: kudika008974, la data 2009-07-13 16:36:13
De la: buburuzik_m, la data 2009-07-13 15:41:37incearca dieta disociata:
1 zi: fructe si legume crude
2-a zi: lactate(un singur fel,de ex:mananci numai branza,sau numai iaurt,numai lapte)
3-a zi:cartofi fierti,copti,poti pune un pic de sare
4-a zi:carne fiarta:pui(fara piele sau grasime) sau peste ,una din ele
si bei ceai de papadie ptr ca scade pofta de mancare,neindulcit,dc nu poti neindulcit poti incerca un pic de zaharina....dc o tii cum trebuie functioneaza...eu nu am respectat-o exact si am slabit cam 2 kg in 5 zile..dar respectat corect ar treb sa slabesti 3,5-4 kg pe sapt...bafta


Ganditi putin logic, din moment ce corpul e facut sa isi ia necesarul de vitamine zilnice, din diferite alimente.. o dieta ce nu presupune diferite alimente = boala 100%!
doh


Hai mai ca nu cred k in 5 zile de o deita disociata, chiar ajungi la spital :)))
SA fim serioase! plus ca nu te infometezi, ci pur si simplu mananci aceeasi chesti e o zi intreaga. Mie mi se pare o idee buna
Miss_Stardust
Postat pe 13 Iulie 2009 17:43
Eu am folosit o dieta pe baza de banane si iaurt...tot trei mese pe zi...doar trei zile. Mai mult nu este indicat. Este o dieta utila doar daca vrei sa arati bine la o nunta, petrecere.... Se spune ca de fapt nu slabesti ci pierzi apa...deci daca apoi revii la alimentatia normala....risti sa nu mai vezi efectele curei.
Daca te intereseaza rezultate pe termen mai lung trebuie sa te gandesti la alt regim
onionu
Postat pe 13 Iulie 2009 19:08
Mai bine incerci dieta "balerina" nu vei avea nevoie nici de bane si nici de lapte...
Ora 8:00 - 1 cafea
Ora 10:00 - 2 oua fierte
Ora 12:00 - 1 pahar suc de rosii
Ora 14:00 - 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
Ora 16:00 - 1 mar
Ora 18:00 - 100 g branza slaba sper sa te ajute....
kudika011431
Postat pe 13 Iulie 2009 19:43
Draga mea, bananele sunt recomandate celor ce doresc sa se ingrase.
Iti recomand cura de slabire in 13 zile .Nu iti garantez ca vei slabi 13Kg in 13 zile dar 10 Kg tot slabesti.Nu este o dieta greu de tinut si lucrul cel mai important este ca cel putin 2 ani nu mai pui la loc nici un kg.Atentie mare nu poti repeta aceasta dieta decat dupa 1 an.Cauta pe net dieta si daca ai ambitie vei avea rezultate ff bune.
Eu am 50 ani si am reusit sa slabesc 11 kg. Am tinut aceasta dieta in luna februarie si nu am mai us nimic la loc desi am mancat normal - spre deosebire de alte diete la care in nici 2 saptamani deja puneam kilogramele la loc.
Mult succes
preety
Postat pe 13 Iulie 2009 20:16
da are rezultate,dar nu as sfatui pe nimeni...cele mai bune si sigure rezultate super slim.....am slabit 10 kg in trei saptamani,fara sa le mai pun inapoi
kudika040285
Postat pe 14 Iulie 2009 02:05
pai si cum daca mananci 3 mese pe zi compuse din 2 banane si o cana de lapte te ingrasi?cat timp tb sa urmez? vreau si eu sa ma ingras!!!
roxana_bebikp
Postat pe 14 Iulie 2009 02:15
decat sa incerci cure de slabire diabolice, mai bine iti recomand un regim de viata sanatos.Am tinut si eu cure din astea, iar dupa ce le-am incheiat am pus tot la loc si am mai pus si in plus.Bananele in cimparatie cu alte fructe au foarte multe calorii, dar laptele e bun pentru digestie.Eu iti recomand sa nu tii.
danasimionescu88
Postat pe 14 Iulie 2009 09:20
Cu dieta disociata nu ajungi nici la spital nici boala nu este.

Mananci ce iti e pofta, nu e o regula ca in prima zi sa mananci lactate sau legume.
SI mananci oricat vrei si doar acelasi aliment.
Organismul se obisnuieste si deja pe la 19:00 nu o sa iti mai fie foame si nici de rontait nu o sa ai chef (iti spun din proprie experienta).

Tot ce trebuie facut este ca dupa terminarea dietei sa ai grija sa nu dai iama prin alimente...normal, ca dupa orice dieta sau ca atunci cand adopti stilul sanatos de viata. Logic.

As mai recomanda ca dupa o saptamana de dieta daca se continua sa se ia si vitamine, cate una pe zi.De exemplu eu iau calciu de la Ozone (din acela efervescent).
michelle_venus_21
Postat pe 14 Iulie 2009 09:36
As vrea sa stiu mai multe ,daca se poate, despre aceasta reteta. Oare nu afecteaza stomacul cu nimic? In cat timp se vad rezultatele? Multumesc.
ssandyy
Postat pe 14 Iulie 2009 13:00
As vrea sa stiu mai multe ,daca se poate, despre aceasta reteta. Oare nu afecteaza stomacul cu nimic? In cat timp se vad rezultatele? Multumesc. ( cea cu usturoi, miere si otet)
ssandyy
Postat pe 14 Iulie 2009 13:00
DA CRED CA SI EU AR TREBUI SA URMEZ ACEASTA RETETA.
LA CELE 64 DE Kg. PE CARE LE DETIN IN DOTARE DACA SLABESC IN TREI ZILE CATE 3 Kg INTR-O SAPTAMANA AM SA CANTARESC ......AAAA......43 LA PRIMUL VANT M-AM CARAT .
SI ASA MA INTREBA LUMEA DACA MANANC IN GENERAL.
chipeyes2002
Postat pe 14 Iulie 2009 13:35
Fetelor, frumoaselor cum v-au lasat Dumnezeu nu va imbatraniti organismul cu tot felul de diete! Nu observati ca atat barbatii cat si femeile care propun diete, majoritatea au ceva kg. in plus? Daca ar fi eficace ceea ce propun nu s-ar vedea intai la ei? Si eu am o dieta si slabesc continuu pana voi capata greutatea care imi permite sa ajut inima mea bolnava. Nu v-o recomand. Fiecare organism are felul unic de a reactiona. Intelegeti acest sfat si incercati alimente care nu va ingrasa. Le testati pe fiecare cam o saptamina, urmarind zilnic cantarul. Eu personal cred ca subconstientul trebuie pus la treaba prin metoda: nu-mi place cum arat! Dar nu toate pot forta creierul sa lucreze in subconstient cu ceea ce doriti. Mai e o metoda: Daca iubiti tare pe cineva, parasiti-l ara argumente. suferinta aceasta va da roade dar mai intii scrieti un plic in care sa-i explicati ce aveti de gand dar nu-l expediati ci sa-l folositi in cazul ca vrand sa reveniti trebuie sa argumentati. Eu beau zilnic un nes dimineata la ora 6 ( cu medicamentul respectiv ptr. inima), pe la ora 11 maninc din gradina zarzare pana mi se apleaca de nu-mi mai este foame, apoi trec la apa. si pana la11 beau trei pahare de apa. In total beau 2l/zi. Seara (pe la 7)o bucatica de branza fara sare sau carne de pasare fara sare. Avand in vedere ca inca nu-mi place cum arat merg mai departe. Succes dar ganditi-va la sanatatea pe care o s-o cautati si veti zice : mai bine mai plinuta decat cu stomacul in pioneze!
galina_aceeasi
Postat pe 14 Iulie 2009 17:57
De la: Miss_Stardust, la data 2009-07-13 17:43:18
De la: kudika008974, la data 2009-07-13 16:36:13
De la: buburuzik_m, la data 2009-07-13 15:41:37incearca dieta disociata:
1 zi: fructe si legume crude
2-a zi: lactate(un singur fel,de ex:mananci numai branza,sau numai iaurt,numai lapte)
3-a zi:cartofi fierti,copti,poti pune un pic de sare
4-a zi:carne fiarta:pui(fara piele sau grasime) sau peste ,una din ele
si bei ceai de papadie ptr ca scade pofta de mancare,neindulcit,dc nu poti neindulcit poti incerca un pic de zaharina....dc o tii cum trebuie functioneaza...eu nu am respectat-o exact si am slabit cam 2 kg in 5 zile..dar respectat corect ar treb sa slabesti 3,5-4 kg pe sapt...bafta


Ganditi putin logic, din moment ce corpul e facut sa isi ia necesarul de vitamine zilnice, din diferite alimente.. o dieta ce nu presupune diferite alimente = boala 100%!
doh


Hai mai ca nu cred k in 5 zile de o deita disociata, chiar ajungi la spital :)))
SA fim serioase! plus ca nu te infometezi, ci pur si simplu mananci aceeasi chesti e o zi intreaga. Mie mi se pare o idee buna



nu intrii in spital, draga, doar iti dereglezi organismul. atat.
desolate
Postat pe 15 Iulie 2009 01:06
nu cred k da rezultate dieta asta...pe mn bananele ma baloneaza si dak as mai bea si lapte dupa aia...e clar oricum cea mai buna dieta este sportul si fara prea mult mancat seara si o sa vedeti k da rezultate...eu una am slabit 5 kg facand sport si am incercat sa ocolesc grasimile
pupici
g3orgy_2005
Postat pe 15 Iulie 2009 01:22
incearca dieta nicoletei luciu asta chiar ca face minuni!
klaudyaO
Postat pe 15 Iulie 2009 13:18
Eu nu spun ca dietele sunt foarte sanatoase dar si eu am incercat un regim dupa ce am ramas cu vreo 17 kg in plus la nastefea fetitei mele.Cand am terminat de alaptat am tinut acest regim:
Dimineta: 2 oua fierte,o felie de paine de secara,dulceata naturala de fructe,150 gr.sunca de curcan sau de pui,250 ml suc natural de fructe.
Pranz: 150gr. carne de pui sau peste cu 50gr. legume, la cuptor.
Cina: salata de varza sau salata verde cu ton (max.100gr).
Daca ai ambitie si il respecti asa cum trebuie o sa fii super multumita de rezultate.Eu am slabit 15 kg in trei saptamani cu acest regim .Mananci in fiecare zi la fel dar alimentele sunt din toate grupele.Deci nu-ti distrugi nici stomacul si nici apoi nu-ti trebuie vreun aliment anume.Tin sa va spun ca eu am facut si gimnastica in fiecare zi si am baut cate 2l de apa.Deci cel mai mult conteaza ambitia.Bafata!
kudika048260
Postat pe 15 Iulie 2009 13:34
Sper sa functioneze , dieta e fff simpla si nu stiu la ce sa ma astept , dar totusi o sa incerc
butterfly00
Postat pe 16 Iulie 2009 17:21
Da eu am incercat aceasta dieta, intradevar poate fi urmata maxim 1 saptamana nu mai mult, insa da rezultate.Eum am slabit 4-5 kg intr-o saptamana, am urmato de mai multe ori (nu consecutiv).E o dieta rapida care te ajuta sa pierzi cateva kg, dar daca nu ai grija ce manaci dupa le pui la loc.Eu niciodata nu am pus in plus dupa, doar pe cele ce le-am dat jos si nu imediat. Mie nu-mi place laptele si l-am inlocuit cu iaurt dietetic, iar dupa cateva zile nu am mai putut sa mananc cate 2 banae la o masa si mancam doar 1 banana cu un pahar de iaurt. O alta varianta a acestei diete este 1 gref cu 15gr branza degresata de vaci (insa branza degresata nu are un gust tocmai placut) Mult succes!!
tatiana_petrescu
Postat pe 17 Iulie 2009 15:52
eu ti-as recomanda sa manaci cat mai multe fructe si legume , sa eviti gasimile si dulciurile ..si sa faci cat mai mult sport ...poti sa alegi intr-um ritm constant, pentru inceput 15 minute...
roz5blue6lila7
Postat pe 17 Iulie 2009 16:50
De la: michelle_venus_21, la data 2009-07-12 10:43:54In primul rand bananele nu ingrasa. Si chiar la regim, e bine sa se manance o banana pe zi, preferabil dimineata.

Criss, tu cati anisori ai? O tot tii cu dieta asta intr-una. E un fix - asa cum a zis cineva.

Daca vrei dieta minune iti dau eu una: regimul disociat. Si gata.

Mie una nu mie se pare tocmai die ce tii tu, cu toate ca imi plac bananele de mor si mananc si laptele deasemenea....



...am 14 ani ...:
si...apropo am slabit cu dieta asta [pe care nimeni nu mi-o recomanda 3 kg in 4 zile ]
Criss_Friendly_Girl
Postat pe 17 Iulie 2009 21:56
De la: Marimona, la data 2009-07-12 11:20:20Hello!!!!

De unde stii tu de dieta asta , cine a vrut sa rada de tine???

Asta e o dieta de ingrasare , am facut-o eu sa ma ingras ... si am pus iin perioada aceea si in cea imediat urmatoare destule kg pe mine.

Nu te mai lua dupa X si Y.



.....Nimeni nu a vrut sa rada de mine...chiar functioneaza!!!
Criss_Friendly_Girl
Postat pe 17 Iulie 2009 21:57
De la: kudika032963, la data 2009-07-12 11:37:07cum draq sa functioneze?llapte cu banane....pfff.....pai in 7 zile cat tine diet..stai doar la wc...este logic.la ce intrebi de n ori daca functioneaza?nu te duce si pe tine capsorul ala deloc




Dupa cum am mai zis : FUNCTIONEZA!!!! ...si nu am stat numai la wc
Criss_Friendly_Girl
Postat pe 17 Iulie 2009 21:58
De la: sh0kata_me, la data 2009-07-12 19:43:58cum ti s'a mai spus si mai sus cred ca ar trebui sa apelezi la un nutritionist pt ca din cate stiu eu laptele nu este cea mai buna alegere pt o dieta de slabire ba mai mult se spune ca nu este indicat iar bananele stiu sigur ca ingrasa asa ca....combinatia este exploziva si in orice caz nu vei slabi ce iti pot recomanda eu sunt niste pastile ,,alli,, te asigur ca sunt foarte bune eu le'am luat mi'a mers perfect si nici nu am pus la loc....aceste pastile nu sunt pentru slabire ci au o compozitie care permite ca grasimile sa nu se asimileze in corp. problema este ca nu stiu dak se gasesc in romania...eu stau in spania...nu am idee dak sunt si acolo.mai poti cauta pe internet si dieta dupa grupa sanguina care merge foarte bine acolo iti explica ceea ce e bine sa mananci dupa grupa ta sanguina.Succes!!


cred ca pastilele alea sunt pt. persoane care au peste 18 ani
Criss_Friendly_Girl
Postat pe 17 Iulie 2009 22:01
Vai de mine...14 anisori...
Scumpa, mai bine lasa dietele si fa ceva sport. Asculta de cele care au mai multi ani decat tine si care au trecut si prin regimuri si prin fel de fel de diete.
Practica un sport sau dans sau aerobic si nu mai incerca diete ca pana la 20 de ani iti obosesti corpul. Fara fast food, fara sucuri si fara batoane de cioco, cornuri cu cioco sau alte minuni ambalate frumos.

Ai grija ca esti in crestere!

michelle_venus_21
Postat pe 18 Iulie 2009 17:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
UITE UN SUBIECT PENTRU CINEVA CARE E DE TREI ZILE PE FORUM 41 De la: iris_4_ever 15 Aprilie 2009 20:34
SuperSlim sau Capsula de Slabit? 2 De la: dandanaua_reloaded 27 Februarie 2010 19:12
Dieta grupelor sanguine 4 De la: Cassey 29 Decembrie 2008 17:22
Vreau cam multe...dieta perfecta? 1 De la: kudika031131 12 Iulie 2009 21:50
ACEASTA INTREBRE ESTE PENTRU CELE CARE MAI GATESC 4 De la: madalina_pass 25 Martie 2009 21:12