Setari Cookie-uri

Dieta cu banane si lapte [ Help me]

De la: Criss_Friendly_Girl, la data 2009-07-02 13:00:11Buna ...am citit undeva despre o dieta cu banane si lapte care promite rezultate rapide..

DIETA CU BANANE SI LAPTE :Se iau trei mese pe zi, fiecare compusa dintr-o cana cu lapte degresat sau ceai, neindulcit, si doua banane .

Elementele de baza : babanele si laptele
Durata: 3-7 zile
Kilograme pierdute: 3 in 3 zile


...Cine a mai incercat-o?
Functioneaza?????[ daca nu, va rog recomandati-mi o alta dieta rapida ]

:D:D:D

pui, lapte si banane - combinate, simple si in orice forma doresti este regimul de 3 luni recomandat de un nutritionist unui prieten in urma unor analize medicale. da, la el functioneaza, dar el are pb mai mari decat multe alte persoane. o dieta rapida nu pot sa iti recomand. si eu ma lupt cu kg. conteaza sa iti cunosti corpul, sa stii cum ai acumulat kg, sa cauti ce iti place. mai pot sa iti spun sa pui sanatatea mai presus de toate. bafta!
ema_7
Postat pe 12 Iulie 2009 12:24
inceara, hidratarea, toata lumea sustine 2l zilnic, e foarte greu sa bei atata apa, dar daca dimineata la amiaz si seara bei o jumate l de apa la temperatura camerei, apoi stai jumate ora 45 minute pana mananci, dimineata si seara fulgi porumb si iaurt sau lapte sau suc fructe(poate fi cu pulpa cu tot) iar la amiaz mananci normal, chiar si doua felii paine multicereale sau doua pastile fibra din magazinele naturiste, cu siguranta o sa vezi o scadere, poti lua , chiar recomand omega 3 din peste sau in.
repet este foarte important la amiaz sa fie masa bogata , supa , carne pui cat de multa, dar totul fiert si fara smantana si grasimi in general!
Spor!
Ps:neaparat apa de izvor, nu altceva, nu plata nu minerala!
Kalista35
Postat pe 12 Iulie 2009 12:27
Buna.Daca iti doresti cu adevarat sa slabesti,iti ofer o evaluare nutrionala gratuita,unde poti afla informatii despre cum sa-ti controlezi eficient greutatea.Compania care ofera aceasta evaluare este compania HERBALIFE.Putem stabili un program personalizat care te poate ajuta sa slabesti in medie 3-5 kg/luna.Chiar si eu am urmat un program de slabire care m-a ajutat sa slabesc 22 kg in cinci luni,dar ceea ce ma bucur foarte mult este faptul ca reusesc sa mentin noua greutate cu cea mai mare usurinta.
Pentru mai multe informatii poti vizita si www.slabire-usoara.ro sau www.evaluare-wellness.ro
mihaherbalife
Postat pe 12 Iulie 2009 12:47
De la: yumalai, la data 2009-07-04 22:31:27si in in dieta asta cand ti-e sete bei lapte?


Ba bei apa, cre'....
Chiar ca nu tre' sa iesi din casa in cazu' asta; partea buna e ca - daca faci diaree - sigur pierzi 3 kile in trei zile, ca te dezhidratezi de numa'...
Asa ca... da, e foarte probail sa fie adevarat. Pierzi 3 kile de lichid... pe care o sa le pui la loc imediat ce-ti trece chefu' de mers la "tauleta" la fiecare juma' de ora.

Si - serios vorbind acum - daca ai cere sfatul unui nutritionist ai putea pierde acele 3 kilograme nu in 3 zile, ci in trei saptamani sau o luna, dar le-ai pierde "for good".
Dor_a
Postat pe 12 Iulie 2009 12:57
Am incercat- eu,o 4 zile dar cu iaurt ,sana,branzica de casa (de Covalact)-nu cu lapte dulce.Am slabit 2 kg,nu am facut diaree.
kudika016897
Postat pe 12 Iulie 2009 13:06
Nu stiu d c v-ati grabit sa radeti si sa faceti misto in legatura cu diareea. Bananele sunt recunoscute k si antidiareic natural, iar in combinatie cu laptele n-au niciun efect d genul celor p kre le pomeneati voi... In alta ordine d idei, ele contin foooarte mult zahar, si nu mi se pare ok sa mananci 6/ zi, e totusi mult.... Dc vrei cva rapid, iti sugerez sa tii o cura cu cirese. Nu este neaparat pt slabit, este o super cura d dezintoxikre a organismului cu efect benefic asupra aparatului digestiv p termen lung. Sa t astepti la diaree in primele2 zile. Se tine2- 5 zile mancand numai cirese cate doresti. Eu am tinut-o si am slabit aproape 3 kg, desi nu k sa slabesc am tinut-o.. Sper sa-ti fie d ajutor, insa sper k stii k aceste kg se vor aduna inapoi in conditiile in kre dupa aceea continui cu excese. Multa bafta
sclicipik
Postat pe 12 Iulie 2009 13:13
hei .. de la asa o dieta nu stiu sigur daca slabesti, fiecar eorganism e unic, diaree depinde ...eu una nu am,,si beau lapte si mananc banane dimineata si nu am nimica. Pe unii constipa bananele..acuma depinde.. si in ceea ce priveste dieta, nu zic ca nu slabesti...dar de ingrasatapoi sigur..deoarece tu o sa iti reiei obiceiul de mancare pe care lai avut inainte inapoi...oricum..eu nu am auzit de asa o sieta....mai ales de 3 zile sau 7? astea in nici un caz nu o sa te ajute sa ramai la greutatea pe care poate o sa o obtii cu astfel de diete. icearca si ai sa vezi.
ioanaiuliana21
Postat pe 12 Iulie 2009 13:14
nu ai cum sa faci diaree de la banane, din contra, sunt bune in cazul asta. cred ca de asta au combinat laptele cu bananele, isi anuleaza efectu una alteia
kudika008607
Postat pe 12 Iulie 2009 13:40
buna .. vreau si eu reteta cu banane si lapte am mai auzit la cineva , si da rezultate bune poate in cerc si eu ca aluat' ALLI' dar degaba nu adat nici un rezultat si am luat o luna jumate :
bubu_29
Postat pe 12 Iulie 2009 13:42
Buna .si nu te costa nimik eu trebuie sa dau cam 40 kg jos chiar am sa ma informez si eu sa vad ce ami zice
bubu_29
Postat pe 12 Iulie 2009 13:49
Fata, aceasta dieta nu are decat rolul de a te ingrasa. bananele sunt pline de zaharuri iar laptele pe langa calciu are foarte multe grasimi. ce varsta ai tu de tii atat de disperat sa slabesti cu o dieta minune. din experiente iti spun ca dietele minune iti distrug organismul si te umplii de vergeturi ca sa nu mai vorbesc de ameteli s.a.IAR APOI TE INGRASI DUBLU. urmeazao diete echilibrata, nu te infometa s fa mult sport si sauna, daca ai unde, MULTA BAFTA...si gandeste-te ca alegi o dieta pentru sanatate, frumusete si mai eles viitor.
kudika008357
Postat pe 12 Iulie 2009 13:49
De cat sa incercati atatea diete dupa care tot veti reveni la alimentatia obisnuita si iar va veti ingrasa mai bine incercati sa nu mai mancati paine. Si chiar daca suna cam frustrant calculati-va caloriile in functie de kg si inaltime( sunt site-uri pt asta) si apoi incarcati sa calculati kaloriile la ceea ce mancati, mai ales dak aveti si eticheta e perfect( ma refer in special la dulciuri).Si cel mai important, cand mancati mestecati de vreo 10 ori si apoi inghititi.

Postat pe 12 Iulie 2009 14:17
am slabit, dar nu cu banane si lapte ci cu de toate...adica mananca 2 mese pe zi, care sa contina orice vrei , dar numai pana la ora 14 (ai citit bine: 2 PM), si apoi da fuga la sala seara, zilnic. Iar dupa sala NIMIC. Si uite-asa se duc Kg, si nu pui la loc. Daca ti se pare convenabil 14 kg in 6 luni, fara sa le mai pui la loc, incearca...Eu nu pot decat sa te
Samantharo
Postat pe 12 Iulie 2009 15:35
Intr-adevar painea ingrasa, nu si pastele, care contin proteine, deci sunt indicate. Depinde si de tipul de metabolism, de cat de usor slabesti, deci trebuie sa inveti sa-ti cunosti corpul, sa vezi ce anume ti se potriveste. Daca ai arderi rapide, atunci dieta cu lapte si banane ti se potriveste, dar daca slabesti mai greu, atunci ar fi bine poate sa te axezi pe un regim bazat pe legume si zarzavaturi, mai putin fructe, care contin zahar. Ideea cu supa de varza e fff. buna. Eu consum de placare asa ceva, pentru ca imi plac f. mult legumele, si beau ceai verde zilnic, in loc de apa, desi nu am avut niciodata probleme cu greutatea. Daca te ajuta cu ceva, eu am slabit, in urma cu cativa ani, consumand de cate 5 ori pe zi, carne fiarta slaba + cate 2 pastile de ciocolata neagra si bineinteles cafea sau ceai neindulcite. Am slabit 4 kg in doua zile. Dar eu am arderi f. rapide. Cred ca trebuie sa consulti un nutritionist, daca gasesti unul bun, sa-ti prescrie un regim personalizat pe care sa-l urmezi toata viata. Nici ideea cu detoxifierea nu e rea, dimpotriva. Eu beau zilnic argila ALGO de la plafar, care nici nu e scumpa. Nici dieta bazata pe grupele de sange nu e de ignorat. Mie mi s-a parut pertinenta teoria. S-au publicat volume, dar nu-mi amintesc acum autorii. E drept ca e mai mult pentru intretinere, decat pentru slabit rapid, dar poate merita incercat sa urmezi o dieta blanda, consumand alimente prescrise pentru grupa ta de sange. Iti doresc mult succes la slabit.

Postat pe 12 Iulie 2009 15:52
cel mai bine incerci dieta cu supa de pui si copot de mere...e super!eu am slabit in 3 luni 16 kg:)....poti manca la orice ora supa...iar dimineata bei o cana de compot pe stomacul gol!!
kudika042526
Postat pe 12 Iulie 2009 15:54
Sincer sa va spun, eu am slabit foarte repede si sanatos cu urmatoarea cura: am dat pe razatoare morcov, telina (daca nu va place nu puneti, merge si fara) si mere, apoi am pus zeama de lamaie....ideea e sa fie o salata, fara nimic altceva, si cand imi venea sa mananc ma indopam cu salata asta. Nu are de ce sa nu fie buna, pentru ca sunt vitamine multe. Dar binenteles nu mi-a lipsit miscarea...nu am fost la sala, dar cat de putin tot am facut(mersul pe jos, putina alergare pe un teren de sport seara si dimineata, abdomene, un joc sportiv. Eu am slabit 5 km intr-o saptamana...dar nu m-am omorat cu sportul in vremea aceea...mai mult din cura care v-am descris-o. Daca va este de ajutor...multa bafta! La mine a tinut!
anca_tudor
Postat pe 12 Iulie 2009 16:55
Eu zic ca cel mai bine ar fi sa mananci sanatos si sa faci sport....e cel mai bine.daca alergi in fiecare seara in parc cate o juma de oara , mai faci cateva abdomene si cateva exercitii fizice, nu numai ca ai slabi mai mult decat iti garanteaza orice dieta, ba chiar ai putea sa mananci tot ceea ce doresti si ai duce si o viata sanatoasa...de ce toata lumea prefera dieta dar nu ar face deloc sport?sa va intre bine in cap fara putin sport nici o dieta nu functioneaza, iar in momentul cand renunti la ea...apar kg in cel mai scurt timp posibil...asa ca mai bine fa sport...si gata cu kg in plus.te pup
kudika037361
Postat pe 12 Iulie 2009 17:00
De la: Criss_Friendly_Girl, la data 2009-07-02 13:00:11Buna ...am citit undeva despre o dieta cu banane si lapte care promite rezultate rapide..

DIETA CU BANANE SI LAPTE :Se iau trei mese pe zi, fiecare compusa dintr-o cana cu lapte degresat sau ceai, neindulcit, si doua banane .

Elementele de baza : babanele si laptele
Durata: 3-7 zile
Kilograme pierdute: 3 in 3 zile


...Cine a mai incercat-o?
Functioneaza?????[ daca nu, va rog recomandati-mi o alta dieta rapida ]

:D:D:D


Auzi? 3 kg poti "slabi" in 2-3 zile, nu e nevoie chiar de 7 :)), te vei mira stiu, dar asta nu e slabit, ci un fel de "golire", intelegi? Stiu destule despre subiect si nu te sfatuiesc sa incerci. Iti recomand eventual daca chiar vrei o dieta de 3-4 zile in care sa bei doua pahare cu apa (plata sau de izvor)inaintea fiecarei mese cu o jumate de ora, iar mesele ca contina supa pura de legume, fructe, sau paine de secara (ai grija ce gasesti in magazine cu amelioratori...FARA! :) ) In rest...se mai bea cate o ceasca de ceai de plante aromatice de 3-4 ori pe zi. Este foarte buna reteta si te sfatuiesc in continuare sa ai o dieta echilibrata :)...si sanatoasa! BAfta!
kudika016877
Postat pe 12 Iulie 2009 17:01
Fratilor ...sportul este cel mai bun pe domeniu (dau kg jos..) desigur mai exista si "slabitul in bucatarie" dar se refera la faptul ca trebuie echilibru si mancat pe gramaje...nimic mai mult...

Cat de banane cu lapte ...medicul o sa zica ca vrei sa-ti produci o indigestie....

e ca si cum am spune ca slabesti de la mere cu iaurt....da slabesti o boala si o indigestie frumoasa te face ca un ac....
kudika049846
Postat pe 12 Iulie 2009 17:01
chiar functioneaza??????? mar interesahttp://www.ro-online.ro/ruby09-28037.html uitativa ji spunetimi parerea pls
kudika018164
Postat pe 12 Iulie 2009 17:14
cred ca este o gluma ! cum sa asociezi banane cu lapte /,va-ti gandit si la consecinte/.{la cele digestive ma refe}.
mery_aida
Postat pe 12 Iulie 2009 17:47
O banana mare (25 cm) contine 602 mg potasiu si numai 140 calorii, 2 g proteine, 4 g fibra si 36 g carbohidrati.

140 calorii*6 banane= 840 calorii care este mai putin de jumatate din nr de calorii necesar unei femei pt o zi. laptele daca iei din acxela cu 0,1 sau 1,5% grasime abia iti asiguri neccesarul zilnic de lipide.....

bananele- pe toti care ii stiu ii constipa, inafara de tata care daca ia o banana se muta la baie- asa ca depinde de la persoana la persoana dar ele sunt antidiareice.
mfligler
Postat pe 12 Iulie 2009 17:54
O dieta care te ,, ajuta ' sa slabesti 3-5 kg in cateva zile nu este buna . Am citit pe kudika :> . Trebuie sa slabesti 2 kg pe luna :) .
kudika037573
Postat pe 12 Iulie 2009 18:11
Buna! Nu inteleg de ce ai nevoie de diete - minune asa, de la o zi la alta pentru ca - de obicei - dupa ele pui mai multe kg in locul celor de care ai scapat. Daca vrei, incearca asta, insa rezultatul e doar de moment: 3 zile cartofi fierti, 3 zile orez fiert, 3 zile paste firte. FARA SARE! Se poate bea cafea, ceai sau apa, dar nu se poate folosi zahar. Rezultatul... depinde de la o [persoana la alta, dar in 9 zile se pierd cam 5 kg....de apa! Cred ca oricine isi da seama ca, de fapt, e o reteta de dezhidratare, nu de redus stratul adipos...
snowdance
Postat pe 12 Iulie 2009 18:19
dieta minune!? nu prea cred......eu imi fac shake cu 500 ml lapte si o banana unu il beau inainte sa ies diineata si unl cand ajung seara dar nu am slabit deloc miraculos atata tot k este satios
lya_mya
Postat pe 12 Iulie 2009 18:42
eu am slabit cu capsula de slabit de la farmacia dona 9 kg intr-o luna insa am renuntat apoi si le-am pus la loc
kudika046849
Postat pe 12 Iulie 2009 18:42
De la: mihaherbalife, la data 2009-07-12 12:47:59Buna.Daca iti doresti cu adevarat sa slabesti,iti ofer o evaluare nutrionala gratuita,unde poti afla informatii despre cum sa-ti controlezi eficient greutatea.Compania care ofera aceasta evaluare este compania HERBALIFE.Putem stabili un program personalizat care te poate ajuta sa slabesti in medie 3-5 kg/luna.Chiar si eu am urmat un program de slabire care m-a ajutat sa slabesc 22 kg in cinci luni,dar ceea ce ma bucur foarte mult este faptul ca reusesc sa mentin noua greutate cu cea mai mare usurinta.
Pentru mai multe informatii poti vizita si www.slabire-usoara.ro sau www.evaluare-wellness.ro

da da....vorbe-n vant.stiu pe cineva care a luat herbalife si nu a slabit deloc.plus de asta sunt foarte scumpe...eu am fost la un consultant herbalife...si mi-a spus ca ma costa 10 milioane(vechi)pe luna,,pffff....naspha..va recomand sa nu luati asa ceva..un pic de regim,fara grasimi,paine,dulciuri.si un pic de sport,va da rezultate.bafta
kudika032963
Postat pe 12 Iulie 2009 18:45
eu am incercat dieta asta in japonia cand am fost ptr 4 luni. m-am ingrasat mult cam 7 kg in 2 luni jumatate
misto ca ajunsesem acolo cu 38 de kg la 165 de cm eram mai ceva ca un schelet. sa ma vezi acum la 24 de ani cu 45 de kg cred ca ma apuc iar de mancat banane si baut lapte ca tare slaba mai sunt dar bine , muncesc de imi sar capacele. asa ca daca vrei sa slabesti manacaca multe salate fara paine si cand ti-e foame bea apa
kudika049561
Postat pe 12 Iulie 2009 18:54
incearca sa mananci cat mai natural si sanatos...eu am mancat timp de 2 sapt numai salate si iaurturi 0%grasime , fara paine sau mancaruri prajite....functioneaza...am dat jos vreo 7 kilograme si te si ajuta sa te mentii sanatoasa....
kaly_wolf
Postat pe 12 Iulie 2009 19:01
7 kilograme in 2 saptamani??????
mitura
Postat pe 12 Iulie 2009 19:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa slabesc 5 De la: kudika507230 4 Decembrie 2013 21:19
A incercat cineva pana acum sa slabeasca cu lipolaser? Si daca a slabit? 2 De la: kudika_996866 7 Decembrie 2015 14:08
ACEASTA INTREBRE ESTE PENTRU CELE CARE MAI GATESC 4 De la: madalina_pass 25 Martie 2009 21:12
Slabim pentru vara ...sfaturi utile 53 De la: Amaretta 10 Iunie 2012 09:15
uimitor 1 De la: alinamh 30 Octombrie 2008 08:56