Setari Cookie-uri

Dieta cu banane si lapte [ Help me]

De la: R_F, la data 2009-07-04 22:29:19
De la: Criss_Friendly_Girl, la data 2009-07-02 13:00:11Buna ...am citit undeva despre o dieta cu banane si lapte care promite rezultate rapide..

DIETA CU BANANE SI LAPTE :Se iau trei mese pe zi, fiecare compusa dintr-o cana cu lapte degresat sau ceai, neindulcit, si doua banane .

Elementele de baza : babanele si laptele
Durata: 3-7 zile
Kilograme pierdute: 3 in 3 zile


...Cine a mai incercat-o?
Functioneaza?????[ daca nu, va rog recomandati-mi o alta dieta rapida ]

:D:D:D

3kg in 3 zile nu prea cred.





mda ...intr-adevar nu o sa slabesti 3 kg in 3 zile ...din cate stiu rezultate incep sa apara dupa 4-5 zile

la me e a patra zi de dieta si am slabit 2 kg .... happy


si apropo..nu am avut nici un fel de probleme ....cum a zis greierash....
Criss_Friendly_Girl
Postat pe 5 Iulie 2009 10:24
De la: yumalai, la data 2009-07-04 22:31:27si in in dieta asta cand ti-e sete bei lapte?


nu....eu am baut apa...sau ceai de menta ...laptele il bei numai la masa

ji....dupa cum am mai zis dieta asta pare sa functioneze ..e a patra zi de dieta si am slabit 2 kg ...insa eu nu am mancat cate 2 banane la fiecare masa ...ci doar cate una ..cu lapte . [deci in total..3 pe zi ].......si am facut zilnic abdomene///
Criss_Friendly_Girl
Postat pe 5 Iulie 2009 10:30
...exista mai multe diete cu banane...eu pe asta o incerc ...

...ji apropo am citit undeva [ parerea unui nutritionist] ca bananele sunt indicate pt. dieta... dar nu in cantitati foarte mari...
Criss_Friendly_Girl
Postat pe 5 Iulie 2009 10:34
.....
Lucky_best_girl
Postat pe 5 Iulie 2009 18:37
si functioneaza
De la: Criss_Friendly_Girl, la data 2009-07-05 10:30:16
De la: yumalai, la data 2009-07-04 22:31:27si in in dieta asta cand ti-e sete bei lapte?


nu....eu am baut apa...sau ceai de menta ...laptele il bei numai la masa

ji....dupa cum am mai zis dieta asta pare sa functioneze ..e a patra zi de dieta si am slabit 2 kg ...insa eu nu am mancat cate 2 banane la fiecare masa ...ci doar cate una ..cu lapte . [deci in total..3 pe zi ].......si am facut zilnic abdomene///
yumy
Postat pe 5 Iulie 2009 18:39
am eu un regim....f bun si care da rezultate pe bune ...dar in timp....dai jos si sigur...tine 17 zile....;)
Lucka
Postat pe 12 Iulie 2009 04:53
si app de banane ....ingrasa k dracuuuuuuuuuuu....in regimul asta de care va zik eu....chiar sunt excluse dinh categoria fructelor;)....si app si de lapte...si ala ingrasa......deci
Lucka
Postat pe 12 Iulie 2009 04:55
habar n-am ! dar suna bine partea cu bananele!
oricum esti mai mult nemancat!
poti s-o incerci...daca ai bani pentru banane!
sometimes_g
Postat pe 12 Iulie 2009 05:04
Aceasta dieta functioneaza cu Succes....eu am slabit 10 kg...in 4 luni....si ma mentin. Depinde doar de tine!
crtmariana
Postat pe 12 Iulie 2009 05:25
De la: crtmariana, la data 2009-07-12 05:25:20Aceasta dieta functioneaza cu Succes....eu am slabit 10 kg...in 4 luni....si ma mentin. Depinde doar de tine!

Ai mancat 4 luni numai banane?
kudi_onutsa
Postat pe 12 Iulie 2009 08:17
deci,nu incerca.........bananele ingrasaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
stefydulcika
Postat pe 12 Iulie 2009 08:52
care este regimul ala de 17 zile care da rezultate?eu chiar as avea nevoie
ana_ani
Postat pe 12 Iulie 2009 08:54
Fetelor nu mai induceti in eroare! Dieta lapte si banane este din ziua a4 a de cura de slabire cu supa de varza si cred ca functioneaza...nu este adevarat ca deranjeaza la stomac, nu o sa va vina sa credeti, dar chiar constipa! Eu am tinut dieta cu supa de varza si am slabit 7 kg in 7 zile.Nu e cazul sa o spun pt ca o cunoaste toata lumea! Pup si spor la slabit!
nelik
Postat pe 12 Iulie 2009 09:05
cum de te-ai gandit la banane si lapte... cand acestea in mod normal se evita.. eu le dau copiilor mei zilnic lapte.. iar in cura de ingrasare le-am folosit si eu..

nutrionist nu.. dar ai incercat sa te uiti pe net la nivelul caloric?

clar nu slabire...
thundersgirl
Postat pe 12 Iulie 2009 09:29
cel mai eficient produs "natural" pentru slabire rapida!!!
atentie nu se foloseste mai mult de 7 zile, apoi pauza si poti relua daca mai esti in stare...:)

MACERAT din USTUROI, MIERE SI OTET DE MERE

se curata zi se zdrobeste o capatana intreaga de usturoi
intr-un borcan de 800 gr se pune 400 gr miere si 400 ml otet de mere, peste usturoi
se inchide borcanul ermetic si se pune la frigider, sau camara (rece si intuneric)
se lasa la macerat 10 zile, se amesteca in fiecare zi (eu am scuturat borcanul)
dupa 10 zile, se strecoara si se lasa in acelasi borcan
SE BEA ZILNIC O LINGURA DE MACERAT PE STOMACUL GOL!

ARE EFECT UN PUTERNIC DETOXIFIANT

daca ai probleme cu mirosul acestui macerat, poti sa-ti tii respiratia pana inghiti, despre gust..... NO COMENT!:)

Am observat rezultate din a patra zi, efectele s-au prelungit si in saptamana de pauza.
Am slabit 5 kg :)
Mi s-a curatat tenul si pielea de pe corp


Aceasta reteta am citit-o in ziarul TAIFASURI


sixlomaza
Postat pe 12 Iulie 2009 09:36
In general fructele fibroase ajuta in diete exemplu ananasul(la noi e compot ala rondele e mai bun)mai gasesti si in piata copt da mai greu.Lamaiile si grepfruit sunt iarasi bune.Dar trebuie si multa miscare.
Ronicut
Postat pe 12 Iulie 2009 10:02
Bananele ingrasa. Bananele constipa ( nu tare, dar te ajuta in cazul in care esti stricat la burta.) Bananele nu te ajuta sa slabesti ( doar daca mananci una pe zi si ATAT- dar asta nu se mai cheama dieta...ci infometare).

Mie personal....mi se pare cea mai mare prostie..."dieta" asta...cu banane si lapte...



ps- inafara de dieta cu supa de varza( nu imi place varzaaa ) ce alta dieta sugerati pentru a slabi vreo 4 kg ? :-? sa nu fie exagerata.....


KISSSEEEEEEEES ! HUGGGGGGGGGGGS!!!
MarseVintila
Postat pe 12 Iulie 2009 10:21
dragilor eu am slabit mult si chiar ma mentin de mai bine de jumatate de an.dieta pe care am folosito a constat in fructe(fffffffffffffff multe) legume, lactate si branzeturi.cu alte cuvinte am devenit lacto vegetariana.sa nu uitam cel mai important lucru APA(muuuuuuuuuulta)ma simt f bine si chiar am multa energie.bafta
Diana_Beke
Postat pe 12 Iulie 2009 10:23
In primul rand bananele nu ingrasa. Si chiar la regim, e bine sa se manance o banana pe zi, preferabil dimineata.

Criss, tu cati anisori ai? O tot tii cu dieta asta intr-una. E un fix - asa cum a zis cineva.

Daca vrei dieta minune iti dau eu una: regimul disociat. Si gata.

Mie una nu mie se pare tocmai die ce tii tu, cu toate ca imi plac bananele de mor si mananc si laptele deasemenea....
michelle_venus_21
Postat pe 12 Iulie 2009 10:43
eu am tinut-o..si a dat rezultate.cura se numeste 3 zile,3 kg,bananele constipa,laptele e considerat laxativ.asa ca in combinatie e ok.n-o sa stai pe buda toata ziua.nu stiu ce vorbesc astia,dar eu ti-o recomand cu incredere
lalinaina
Postat pe 12 Iulie 2009 10:48
Mai bine incearca dieta Nicoletei Luciu --supa de pui si compot.Am noroc ca nu ma ingras am 27 de ani , n am tinut in viata mea nicio dieta am 1,64 --46 kg cel mai mult am avut 48 la 18 ani .Pupici --succes cu slabitul
kudika13
Postat pe 12 Iulie 2009 11:01
Nu exista diete minune, ci diete rationale....... O dieta "minune" tine atat cat o ti ;cand incepi sa mananci normal iei cu mult mai multe kilograme in plus.Eu am incercat tot felul de diete si am slabit si 5kg intr-o saptamana, dar dupa aceea ma simteam slabita si cu greu mi-am revenit si am luat si kilograme in plus. Mi-am facut singura un program, acum cativa ani........ M-am gandit ca psihicul nu trebuie sa sufere si de aceea am mancat tot ce mi-am dorit dar ca si cantitate la jumatate. Mi-am facut program de 3 mese pe zi, dupa ora 18:00 nu am mai mancat nimic ci am baut apa si pana m-am obisnuit am mai mancat cate un iaurt fara grasime sau cate un mar. Inainte de fiecare masa beam cate 1-2 pahare cu apa(inghititura cu inghititura) si daca doream ceva dulce, 1/2 prajitura sau 2-3 patratele de ciocolata, le mancam numai la ora mesei; deci 1/2 portie de supa, 1/2 portie de felul II si un mic desert; seara preferam sa mananc 2-3 fructe taiate bucatele cu iaurt de buna calitate, asta chiar este o placere de-a mea; intre mese nu mancam nimic ci beam apa. Nu am suferit de foame si am mancat tot ce mananc de obicei. Primele doua saptamani nu prea s-a miscat cantarul pt. ca organismul s-a hranit din depozite dar apoi am slabit 4 kg. pe luna si am tinut aceasta dieta 4 luni. Cele 16 kg mai PUTIN le am si acum. Mananc normal dar tin cont sa nu mananc intre mese si seara dupa 18:00 nici acum nu mai mananc, de altfel nici nu-mi trebuie si nici nu este sanatos.
dorinates
Postat pe 12 Iulie 2009 11:13
din cate stiu eu bananele sunt f consistente, si sub nici o forma nu sunt recomandate in dieta.iar combinatia cu lapte, intr-adevar e fatala are cam acelasi efect ca si cafeaua cu lapte bauta pe stomacul gol, cel de purgatie. si eu m-am ingrasat 4kg k am fost plecata cu bursa in danemarca si mai ales k acolo painea avea zahar si eu cum mananc cam muuuuulta paine acuma merg la sala regulat de 3 ori pe sapt, am scos painea alba din alimentatie, mananc numai paine neagra si numai dimineata si beau cam 1,5-2 L de apa pe zi (nimic din bauturi carbozagoase) pt ca retin sarea in organism si ....cam atat, momentan vad ca imi vine o fusta de anul trecut deci inseamna k ca am dat jos cam 2 kg..inca nu m-am cantarit dar simt eu la masura hainelor. cam asta e....mama mea e doctor si mi-a zis k asa cum kg se pun in timp, tot asa se si dau jos...deci nu am sa-mi biciuiesc corpul cu diete minune de 10 kg intr-o luna sau ceva de genul. multa bafta si vointa. pupici
azzurra_86
Postat pe 12 Iulie 2009 11:16
Hello!!!!

De unde stii tu de dieta asta , cine a vrut sa rada de tine???

Asta e o dieta de ingrasare , am facut-o eu sa ma ingras ... si am pus iin perioada aceea si in cea imediat urmatoare destule kg pe mine.

Nu te mai lua dupa X si Y.
Marimona
Postat pe 12 Iulie 2009 11:20
DE REGULA DIETELE CARE CREDEM NOI CA SUNT RAPIDE,SUNT CELE MAI NEINDICATE ,LUAM KG IN PLUS FOARTE RAPID .EU SUSTIN DIETELE DE LUNGA DURATA ,SUNT EFICIENTE SI DACA SUNT SI RECOMANDATE DE NUTRITIONST ,SUNT CELE MAI SIGURE . IN IANUARIE ,ERAM CA O BILUTA ,AVEAM 88 DE KG LA 156 CM .IAR ACUM AM 63 DE KG SI MA SIMT EXCELENT DESI AM O VARSTA...SI LA INCEPUT MI-A FOST GREU SA TIN REGIM ALIMENTAR ,DAR CU VOINTA ,CU PERSEVERENTA ,SE POATE !! AM INCEPUT CU REGIMUL DISOCIAT DE 2 SAPTAMANI ,CARE A DAT REZULTATE MIRACULOASE ,DAR AM CONTINUAT CU O DIETA NATURISTA SI AM REUSIT SA MA ELIBEREZ DE 25 DE KG IN 5 LUNI .

abucuresc
Postat pe 12 Iulie 2009 11:27
De la: Criss_Friendly_Girl, la data 2009-07-02 17:31:23
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-07-02 13:24:40
De la: Criss_Friendly_Girl, la data 2009-07-02 13:00:11Buna ...am citit undeva despre o dieta cu banane si lapte care promite rezultate rapide..

DIETA CU BANANE SI LAPTE :Se iau trei mese pe zi, fiecare compusa dintr-o cana cu lapte degresat sau ceai, neindulcit, si doua banane .

Elementele de baza : babanele si laptele
Durata: 3-7 zile
Kilograme pierdute: 3 in 3 zile


...Cine a mai incercat-o?
Functioneaza?????[ daca nu, va rog recomandati-mi o alta dieta rapida ]

:D:D:D


dieta de care pomenesti m-a ajutat pe mine sa ma ingras 5 kilograme..... asa ca iti sugerez un nutritionist mai degraba.... mentionez ca am ajuns de la 43 de kg la 48 in 3 luni... si da nici acum nu imi lipseste nici laptele nici banana din dieta zilnica si inca mai trebuie sa ma ingras 2 kiograme....

inca o data iti sugerez un nutritionist nu diete minune....






....dieta asta dureaza 3-7 zile ....nu 3 luni..


si....eu am nevoie de o ''dieta minune''....acum


ms oricum pt sfaturi...
kudika032963
Postat pe 12 Iulie 2009 11:34
cum draq sa functioneze?llapte cu banane....pfff.....pai in 7 zile cat tine diet..stai doar la wc...este logic.la ce intrebi de n ori daca functioneaza?nu te duce si pe tine capsorul ala deloc
kudika032963
Postat pe 12 Iulie 2009 11:37
ca sa slabesti rapid inceraca sa mananci doar salata, eventual cate un fruct pt fiecare masa, si poate f putina carne sau peste...dupa ora sase nu se mananca deloc..
oricum dietele minune in principal se bazeaza p infometare ...deci dak asta doresti mananc cat mai putin...si poti sa incerci sa faci si niste sport..si sigur va avea rezultate rapide..
try it
missyandreea18
Postat pe 12 Iulie 2009 11:48
De la: michelle_venus_21, la data 2009-07-12 10:43:54In primul rand bananele nu ingrasa. Si chiar la regim, e bine sa se manance o banana pe zi, preferabil dimineata.

Criss, tu cati anisori ai? O tot tii cu dieta asta intr-una. E un fix - asa cum a zis cineva.

Daca vrei dieta minune iti dau eu una: regimul disociat. Si gata.

Mie una nu mie se pare tocmai die ce tii tu, cu toate ca imi plac bananele de mor si mananc si laptele deasemenea....


ai dreptate apa..este f importanta...si poate si asta cu lacto vegetarianismul...pt k nici io nu mananc carne...si arat...ok...
bn..problema la me..e ca manac multe dulciuri... voi lasati dulciurile la o parte
missyandreea18
Postat pe 12 Iulie 2009 11:51
hehe, cata agitatie pe aici
Asa, o Dieta Rapida stiam si eu, care tine tot 3 zile, dar consta in cartofi fierti si iaurt:
In fiecare zi, 3 mese, in care se consuma un cartof mare fiert (sau 2 mai mici) si un iaurt. Tot in jur de 2, 3 kg se slabeste.
Eu personal nu am incercat-o, desi aveam nevoie sa slabesc vreo 5 kg. Dar am zis sa-mi schimb alimentatia din toate punctele de vedere...nu m-am cantarit deloc intre timp, dar intr-o luna am scapat de acele 5 kg fara sa ma infometez :)
Sunt pro schimbarii stitului de viata
Miss_Stardust
Postat pe 12 Iulie 2009 11:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme de alimentatie 4 De la: alcarinque 4 Decembrie 2013 21:28
nu slabesc ... heeeeelllllppppppppppp............ 4 De la: kitty_krieger 1 Mai 2010 12:50
AM NEVOIE DE O PARERE 4 De la: iris_4_ever 18 Iunie 2009 06:20
Cunnilingus 14 De la: kudika_954919 21 Iulie 2014 23:06
Slabim pentru vara ...sfaturi utile 19 De la: Amaretta 20 Mai 2012 12:57