Setari Cookie-uri

Dieta cu banane si lapte [ Help me]

De la: Criss_Friendly_Girl, la data 2009-07-17 21:58:53
De la: kudika032963, la data 2009-07-12 11:37:07cum draq sa functioneze?llapte cu banane....pfff.....pai in 7 zile cat tine diet..stai doar la wc...este logic.la ce intrebi de n ori daca functioneaza?nu te duce si pe tine capsorul ala deloc




Dupa cum am mai zis : FUNCTIONEZA!!!! ...si nu am stat numai la wc
functioneaza foarte bine ca atunci cand mergi la WC ai timp sa te apuce nostalgia
mihaelatrincu
Postat pe 18 Iulie 2009 17:32
De la: Criss_Friendly_Girl, la data 2009-07-02 13:00:11Buna ...am citit undeva despre o dieta cu banane si lapte care promite rezultate rapide..

DIETA CU BANANE SI LAPTE :Se iau trei mese pe zi, fiecare compusa dintr-o cana cu lapte degresat sau ceai, neindulcit, si doua banane .

Elementele de baza : babanele si laptele
Durata: 3-7 zile
Kilograme pierdute: 3 in 3 zile


...Cine a mai incercat-o?
Functioneaza?????[ daca nu, va rog recomandati-mi o alta dieta rapida ]

:D:D:D
kudika022382
Postat pe 18 Iulie 2009 18:27
Buna,parerea mea este ca aici nu vei gasi raspunsul insa daca arde asa tare poti incerca pe forumurile pentru culturism...cineva care participa te poate ajuta cu un sfat,deoarece ei tin astfel de diete "fulger" inainte de concursuri :) Sper sa ai succes :)
pink_pill
Postat pe 22 Iulie 2009 00:28
De la: michelle_venus_21, la data 2009-07-18 17:01:52Vai de mine...14 anisori...
Scumpa, mai bine lasa dietele si fa ceva sport. Asculta de cele care au mai multi ani decat tine si care au trecut si prin regimuri si prin fel de fel de diete.
Practica un sport sau dans sau aerobic si nu mai incerca diete ca pana la 20 de ani iti obosesti corpul. Fara fast food, fara sucuri si fara batoane de cioco, cornuri cu cioco sau alte minuni ambalate frumos.

Ai grija ca esti in crestere!




DA !! si asta este foarte adevarat!! Dar cate o fac?
pink_pill
Postat pe 22 Iulie 2009 00:30
eu am tinut aceasta dieata vreo 3 zile, intr-adevar slabesti rapid, dar la fel de rapid le-am pus la loc. ca sa nu mai zic de balonare, si de zgomotele ciudate care le scotea stomacul meu fix in mijlocul unei seidnte sau cand dormeam cu iubitul :D asa ca o recomand dar cat timp o tineti stati singure :D si dupa ce nu o mai tineti aveti mare grija cu ce mancati. Succes! Puteti sa mai incercati si branza degresata cu o grefa de 3 ori pe zi, aduce aceleasi rezultate dar nu te baloneaza iar stomacul e mult mai linistit :P
catalinapopadeea
Postat pe 23 Iulie 2009 14:50
eu am tinut dieta aceasta dupa ce am fost operata cu apendicita. E sanatoasa, te ajuta sa te recuperezi repede...dar...iti da multa energie si eu, personal, m-am ingrasat, dar, totusi, nu era vorba despre slabit in acel timp
_Ira28_
Postat pe 23 Iulie 2009 15:04
maiiiiii...nush de udne ati gasit porcaria asta de dieta cu banane si lapte...dar asta e dieta pt INGRASARE frate ........acum ceva timp am zis eu de o dieta si va asigur k va da rezultate si sincer va spun k dak dupa dieta sau mai bn zis regim eviti dulciurile sucurile(de toate felurile) pajelile si painea alba...nu pui delok kg inaopi.....:|....
deci...regimul tine 17 zile.......tin sa va anunt k e regim disociat......si atat timp cat respecti regimul si mananci numai ce ai in ziua respectiva ...poti manca la ce ora vrei tu.....
3 zile-paste_spaghete/macaroane)+branza de vaci(dulce)
2 zle-cartofi fierti(sau copti)
2 zile-piept de pui fiert (sau la gratar)
2 zile-legume crude+iaurt
2 zile-carne de vita fiarta(care poate fi inlocuita cu piepet de pui....dak pers nu consuma carne de vita)
2 zile-legume fierte
2 zile-branza de vaci(dulce)(pt cine nu consuma de obicei branza ....o poate inlocui cu paste fierte)
2 zile-fructe(FARA BANANEEEEEEEEEEEEE)...........finish.......
nah ce pot sa va zik......rezult stiu k da k am simti-o pe pielea mea....si randament va fi dupa ce il veti tine.....bn inteles k si in timpul lui veti scadea in greutate insa dupa regim......dak veti evita pt un timp ce am spus mai sus .....veti fi multmumite ......si sfatul meu....ideal ar fi sa renuntzati DEFINTIV la dulciuri sucuri (mai ales pepsi si cola) insa si restul....dar si prajeli....afecteaza grav de tot sanatatea.....si face k greutatea coroporala sa se mentina ......astfel incat nici un regim si nici o dieta nu va mai da rezultate......bafta..........astept parerile voastre....si rezultatele:P
Lucka
Postat pe 25 Iulie 2009 06:05
Off.... al dracu' limbaj de mess - ca cica asa ii spune
..partea a doua o citesc mai incolo, ca acum ma doare capul...


Criss, ai mai tinut dieta?
michelle_venus_21
Postat pe 25 Iulie 2009 16:42
Nu se cheama limbaj de mess, da' asa esti mai cool daca vb...
Lucia38
Postat pe 25 Iulie 2009 16:51
nu va prostiti cu dieta asta ca o sa plangeti ......in loc sa cautati diete minune mai bn ati face putina miscare sa vezi ce bn e ...eu va recomand exercitiile winsor pilates nu o sa va para rau
roxy2alina
Postat pe 26 Iulie 2009 09:53
De la: michelle_venus_21, la data 2009-07-25 16:42:29Off.... al dracu' limbaj de mess - ca cica asa ii spune
..partea a doua o citesc mai incolo, ca acum ma doare capul...


Criss, ai mai tinut dieta?


In ciuda faptului ca toti spun ca e o dieta de ingrasare ..eu am tinut-o si am slabit 3 kg in 4-5 zile ..
...dar eu nu am mancat cate 2 banane la fiecare masa ci numai cate una

E normal sa te ingrasi dupa aceea daca revi la acelasi stil de viata nesanatos si la excese...
Lucky_best_girl
Postat pe 26 Iulie 2009 23:46
slabiti folosind DESERT PLANT
numai bun de a slabi fara sa te ingrasi..yo-yo diete regimuri sali povesti..
va dau un pont in vara pretul lor era 200lei insa in perioada 1-10-2009 si 15-11-2009 pretul DESERT PLANT este de numai 100lei.Este o informatie care trebuie data mai departe pentru ca merita..cine cunoaste,stie!!!

p.s. nu fac nici un fel de reclama la acest produs ci doar eu l-am folosit si prin anumite cunistiinte am aflat ca in aceasta perioada exista la oferta..eu am slabit ,m-a ajutat si ma simt bine..semn pentru care nu am atasat nici un nr de tel sau vreo adresa in care sa fac trimitere la acest produs ..ci eu doar va spun ca merita iar pe criza asta a lua acest produs cu doar 100 lei ASTA DA OFERTA!!SI REPET CINE CUNOASTE ,STIE!!
FILISOARA
Postat pe 12 Octombrie 2009 11:11
am auzit ca laptele cu banane ingrasa....asa ceva mai folosesc si cei care fac sala pt crestere in masa musculara.nu stiu ca laptele cu banana sa te slabeasca.
stefan83ful
Postat pe 19 Noiembrie 2009 14:16
avand in vedere ca nu consumi alte alimente bananele impreuna cu laptele te va ajuta fff mult eu am tinut si am slabit 5 kg intr-o saptamana succes
oanis_sexy
Postat pe 14 Iunie 2011 02:16
Doamne, cate bordeie atatea obiceie!

CUM sa te ingrasi mancand DOAR 6 - 3 banane pe zi? CUM sa te ingrasi infometandu-te?
Si cum poti spune ca banana constipa? Doar pentru ca ati patit-o voi?


"O banana mare (25 cm) contine 602 mg potasiu si numai 140 calorii, 2 g proteine, 4 g fibra si 36 g carbohidrati." Ia numarati caloriile pentru 6 banane si spuneti-mi, cei care sustineti ca banana ingrasa, daca va puteti ingrasa din asa ceva.

"Constipatie - aliment bogat in fibre, banana ajuta la reluarea activitatii normale a intestinelor."
Gasiti pe google restul articolului.

Cu siguranta dieta asta va slabeste. Daar ce folos? Le puneti la loc dupa trei zile. Si postul negru slabeste 1 kg / zi. :))
rashela
Postat pe 14 Iunie 2011 03:44
vreau si eu dieta de care vb u de 17 zile..:-) pls vreau sa slabesc in jur de 10 kg.
kudika460286
Postat pe 25 Octombrie 2011 10:16
De la: kudika460286, la data 2011-10-25 10:16:06vreau si eu dieta de care vb u de 17 zile..:-) pls vreau sa slabesc in jur de 10 kg.



iei un kil de lapte si vreo 5 ciorchine cu banane,...si incepi sa faci ca maimuuta.
guru_ion
Postat pe 25 Octombrie 2011 10:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta cu limonada 1 De la: pinkkthing 18 Decembrie 2011 17:38
super slim 1 De la: alina_gl1986 12 Mai 2009 20:06
slabeste fara dieta 4 De la: kudika312579 10 August 2010 16:23
Interesant... 5 De la: one_size 14 Martie 2010 10:53
Singura de revelion 12 De la: kudika_943780 11 Ianuarie 2015 22:19