Setari Cookie-uri

Dieta cu banane si lapte [ Help me]

combinatia de banane si lapte ingrasa SIGUR,eu am urmat-o decat ca am mai adaugat propolis! si luate separat atat laptele cat si bananele ingrasa! eu te sfatuiesc sa mergi la un nutritionist si-ti va da o diete pentru organismul tau care te va ajuta sa nu te mai ingrasi pe viitor si FOARTE MULT sport,fie macar plimbari lungi si rapide! bafta!
deedee_angel
Postat pe 12 Iulie 2009 19:18
nu am incercat dieta cu banane si lapte,dar dak vrei sa scapi de 3 kg in 3-4 zile functioneaza sigur dieta cu mere. poti manca doar mere crude in orice cantitate si apa plata. stiu k nu e foarte sanatos dar aveam nevoie de ceva rapid pt o nunta si asa am reusit.
viorela_p
Postat pe 12 Iulie 2009 19:35
cum ti s'a mai spus si mai sus cred ca ar trebui sa apelezi la un nutritionist pt ca din cate stiu eu laptele nu este cea mai buna alegere pt o dieta de slabire ba mai mult se spune ca nu este indicat iar bananele stiu sigur ca ingrasa asa ca....combinatia este exploziva si in orice caz nu vei slabi ce iti pot recomanda eu sunt niste pastile ,,alli,, te asigur ca sunt foarte bune eu le'am luat mi'a mers perfect si nici nu am pus la loc....aceste pastile nu sunt pentru slabire ci au o compozitie care permite ca grasimile sa nu se asimileze in corp. problema este ca nu stiu dak se gasesc in romania...eu stau in spania...nu am idee dak sunt si acolo.mai poti cauta pe internet si dieta dupa grupa sanguina care merge foarte bine acolo iti explica ceea ce e bine sa mananci dupa grupa ta sanguina.Succes!!
sh0kata_me
Postat pe 12 Iulie 2009 19:43
am uitat sa iti spun ca ar trebui sa vz tabla de calorii care o gasesti tot pe internet ideea e ca fiecare persoana are un metabolism din 10 persoane care tin aceeasi dieta e posibil ca doar uneia sa ii dea rezultate..spre ex cartofii au foarte multi carbohidrati care se transforma in grasimi fructele intr'o dieta la fel nu sunt bune sa le manaci in cantitati mari pt ca contin foarte mult zahar..si tot asa...
sh0kata_me
Postat pe 12 Iulie 2009 20:03
De la: kaly_wolf, la data 2009-07-12 19:01:37incearca sa mananci cat mai natural si sanatos...eu am mancat timp de 2 sapt numai salate si iaurturi 0%grasime , fara paine sau mancaruri prajite....functioneaza...am dat jos vreo 7 kilograme si te si ajuta sa te mentii sanatoasa....


Sunt total de acord cu tine
Miss_Stardust
Postat pe 12 Iulie 2009 20:06
draga mea cine ia spus de dieta asta cred ca a ras cu lacrimi ca si mine acuma, tot ce te ajuta in acest moment este sportul si multe abdomene dar cel mai sigur inotul o ora jumate iar bicicleta 15 km in aproximativ o ora te pup si mult noroc
mihaelatrincu
Postat pe 12 Iulie 2009 20:09
Dincolo de dieta pe care o vei alege, pentru intretinere si slabit, mai sunt, asa cum s-a aratat deja, trei aspecte importante: 1. Miscarea, (nu sportul neaparat, ca nu suntem toti cu aceleasi metabolisme, predispozitii, etc.), mersul pe jos cat mai mult, plimbari lungi pentru oxigenare si macar 10 minute gimnastica pe zi, dimineata sau cand te simti tu pregatita, oricum miscarea multa e indispensabila pentru modelarea si elasticitatea musculaturii si sigur slabesti; 2. Hidratarea - 1.2-2litri pe zi de apa plata sau ceaiuri neindulcite, baute in loc de apa, in niciun caz apa de la robinet; 3. Somnul suficient si recuperator, in caz de stres, deci daca ai stat mai mult si ai lucrat noaptea tarziu, e bine sa recuperezi a doua zi, dupa-amiaza sau sa te culci inainte de ora 12 noaptea. Se stie ca lipsa de somn, printre altele, "ajuta" la ingrasare.

Postat pe 12 Iulie 2009 20:32
Uite aici o dieta care impreuna cu MISCAREA te ajuta sa slabesti 4-5 kg intr-o saptamana, sau cel putin pe mine m-a ajutat:

Ce este absolut interzis la aceasta dieta: nu se bea nici un fel de alcool (bere, vin, tarie).

Important:
- se foloseste numai sare dietetica (o gasesti la produsele pentru diabetici)
- se bea cel putin 2 litri de lichid pe zi (ceai cu lamaie si cafea fara zahar, apa minerala slab concentrata, exclus sifonul si bauturile dulci acidulate)

LUNI
Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) si nimic altceva
La pranz: 2 oua fierte tari si spanac fiert (cu putina sare) - cat vrei (exclus paine)
Seara: 1 gratar (mare) de vaca cu salata verde si telina - cat vrei (exclus paine)

MARTI
Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) si nimic altceva
La pranz: 1 gratar (mare) de vaca cu salata verde si fructe - cat vrei (exclus paine)
Seara: sunca de Praga - cat vrei (exclus paine)

MIERCURI
Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) cu 50 gr. paine intermediara
La pranz: 2 oua fierte tari cu salata verde si rosii - cat vrei (exclus paine)
Seara: sunca de Praga si salata verde - cat vrei (fara paine)

JOI
Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) cu 50 gr paine intermediara
La pranz: 1 ou + morcovi fierti (sau cruzi) + Schwitezer - cat vrei (exclus paine)
Seara: fructe cu iaurt - cat vrei (exclus paine)

VINERI
Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) +morcovi cruzi, rasi cu lamaie si nimic altceva
La pranz: peste fiert + rosii - cat vrei (exclus paine)
Seara: 1 gratar de vaca + salata verde - cat vrei (fara paine)

SAMBATA
Dimineata: cafea fara zahar sau lapte + 50 gr. paine intermediara
La pranz: pui la gratar - cat vrei (exclus paine)
Seara: 2 oua fierte tari + morcovi cat vrei (fara paine)

DUMINCA
Dimineata: ceai cu lamaie si nimic altceva
La pranz: 1 gratar de vaca + fructe - cat vrei (exclus paine)
Seara: orice si cat vrei (mancarea preferata)

(NU alcool sau dulciuri)

ATENTIE: nu se inlocuieste nici un produs din dieta.

Dupa cum ai observat se mananca sanatos, nu e vorba despre infometare.
angi_ca
Postat pe 12 Iulie 2009 20:46
De la: angi_ca, la data 2009-07-12 20:46:45Uite aici o dieta care impreuna cu MISCAREA te ajuta sa slabesti 4-5 kg intr-o saptamana, sau cel putin pe mine m-a ajutat:

Ce este absolut interzis la aceasta dieta: nu se bea nici un fel de alcool (bere, vin, tarie).

Important:
- se foloseste numai sare dietetica (o gasesti la produsele pentru diabetici)
- se bea cel putin 2 litri de lichid pe zi (ceai cu lamaie si cafea fara zahar, apa minerala slab concentrata, exclus sifonul si bauturile dulci acidulate)

LUNI
Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) si nimic altceva
La pranz: 2 oua fierte tari si spanac fiert (cu putina sare) - cat vrei (exclus paine)
Seara: 1 gratar (mare) de vaca cu salata verde si telina - cat vrei (exclus paine)

MARTI
Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) si nimic altceva
La pranz: 1 gratar (mare) de vaca cu salata verde si fructe - cat vrei (exclus paine)
Seara: sunca de Praga - cat vrei (exclus paine)

MIERCURI
Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) cu 50 gr. paine intermediara
La pranz: 2 oua fierte tari cu salata verde si rosii - cat vrei (exclus paine)
Seara: sunca de Praga si salata verde - cat vrei (fara paine)

JOI
Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) cu 50 gr paine intermediara
La pranz: 1 ou + morcovi fierti (sau cruzi) + Schwitezer - cat vrei (exclus paine)
Seara: fructe cu iaurt - cat vrei (exclus paine)

VINERI
Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) +morcovi cruzi, rasi cu lamaie si nimic altceva
La pranz: peste fiert + rosii - cat vrei (exclus paine)
Seara: 1 gratar de vaca + salata verde - cat vrei (fara paine)

SAMBATA
Dimineata: cafea fara zahar sau lapte + 50 gr. paine intermediara
La pranz: pui la gratar - cat vrei (exclus paine)
Seara: 2 oua fierte tari + morcovi cat vrei (fara paine)

DUMINCA
Dimineata: ceai cu lamaie si nimic altceva
La pranz: 1 gratar de vaca + fructe - cat vrei (exclus paine)
Seara: orice si cat vrei (mancarea preferata)

(NU alcool sau dulciuri)

ATENTIE: nu se inlocuieste nici un produs din dieta.

Dupa cum ai observat se mananca sanatos, nu e vorba despre infometare.


suna foarte bine

Mai ales ca si eu tot timpyl imi rezum micul dejun la o cafea
Miss_Stardust
Postat pe 12 Iulie 2009 21:47
nu stiu dak functioneaza dieta asta cu banane si lapte in schimb eu am incercat o dieta si am slabit 5kg intr-o saptamana
http://idieta.ro/forums/showthread.php?t=11766
succes
otilia_16
Postat pe 12 Iulie 2009 21:51
cauta un nutritionist si asa nu e sigur pt. ca eu am facut tratament prescris de doctor si nu a dat roade ba dimpotriva am slabit 6kg in 5 luni si dupa terminarea tratamentului in 2 luni am pus 12kg asa ca te sfatuiesc sa maninci mai putina piine mai putin ca de obicei si sa ai mai multe mese pe zi ca inainte si sa maninci mai multe fructe
lumi_vlad
Postat pe 12 Iulie 2009 22:14
va rog sa ma ascultati ca dieta asta e o bomba cu ceas....scapi de 3 kg ca sa iei 6 peste o luna.Trebuie sa ne informam despre continutul caloric al alimentelor din care este compusa dieta cat si despre interactiunea lor cu organismul nostru....Fara informatii corecte ne facem doar rau.Nu exista diete minune fara efecte secundare urate care pe moment nu le simtim sau nu le constientizam
vaduvasimona
Postat pe 12 Iulie 2009 22:57
este o dieta de ingrasare
celestine
Postat pe 13 Iulie 2009 00:35
De la: kudika044567, la data 2009-07-13 00:35:20este o dieta de ingrasare


depinde de banana!
geo_x
Postat pe 13 Iulie 2009 00:36
De la: geo_x, la data 2009-07-13 00:36:45
De la: kudika044567, la data 2009-07-13 00:35:20este o dieta de ingrasare


depinde de banana!


Io zic ca depinde de ce mananca vaca
mitura
Postat pe 13 Iulie 2009 00:38
numai ierburi atent selectionate!


geo_x
Postat pe 13 Iulie 2009 00:46
eu sunt destul de dolofana hai sa ti zic cemananc eu si are rezultate....mi am luat pastile de ceai verde exact asa se numesc 15 ron.beau seara tarziu ceai chinezesc antiadipos si o pastila dimineata. in rest mananc dimineata rosii cu branza sau doar salata cu rosii si castraveti,la pranz imi fac legume la gratar?(oricce...si ceapa usturoi,rosii,vinete.dovlecei,telina etc) seara,daca mai imi e foame imi fac o omleta fara ulei cu multe legume,iar seara salata. alta varianta mic dejun: omleta simpla ,pranz carne vita la gratar cu elgume,seara legume.....fara fructe ....si un ceai.
llaurette
Postat pe 13 Iulie 2009 02:11
incercati dieta mea :mic dejun bogat .. ce puteti manca,pranzul il puteti inlocui cu nijte fructe. nu mancati dupa ora 6, dormiti maxim 10 ore, alergati cel putin 3 kilometrii pe zii, zambiti si dansati. va garantez nu numai k o sa slabiti dar o sa va simtiti excelent.
am tinut si eu kndva p dieta si am primit bonus o gastrita .aqm sunt multumita de mn .. am 53 de kilograme si 1,70.ziceti si voi .. e bn???va pup si va urez succes
mikaimee
Postat pe 13 Iulie 2009 02:31
nu am incercat...dar din cate stiu banana e una din fructele care ingrasa...
shortiy
Postat pe 13 Iulie 2009 07:53
Dieta disociat nu exclude carnea- asa cu a dat de inteles cineva mai sus care a postat dupa mine.
michelle_venus_21
Postat pe 13 Iulie 2009 09:11
buna Eu personal mi-am creat o dieta singura 1 SAPTAMANA FRUCTE DE TOT FELUL , O SAPTAMANA PIEPT DE PUI FIERT , O SAPTAMANA SALATE , SI O SAPTAMANA LACTATE , EU AMREUSIT SA SALBESC 10 KG , SI PE LANGA REGIM AM FACUT SI SPORT IN FIECARE SEARA JUMATATE DE ORA , ABDOMENE GENOFELXIUNI , AM ELIMINAT PINEA DIN ALIMENTATIE , SI DULCIURILE , AM BAUT APA PLATA SI CEI VERDE DUPA FIECARE MASA
kudika003451
Postat pe 13 Iulie 2009 09:14
habar n-am de dieta aceasta! Insa va pot garanta, ca functioneaza dieta cu orez si grau. Eu am slabit 8 kg in 14 zile si nu le-am mai pus inapoi...bine... mi-am schimbat si stilul de viata, ma axez pe salate, am exclus prajelile, sucurile acidulate, dulciurile- (nu chiar de tot, mai mananc cate o cioco mica, insa f rar), si beau cel putin 2 l lichide- apa si ceaiuri neindulcite....si sport ( cel putin de 2 ori pe saptamana, jogging sau/si inot).
Callera
Postat pe 13 Iulie 2009 10:03
..sincer iti recomanda sa nu ti aceasta dieta ...de ce? simplu am o prietena care a incercat... si s-a ingrasat ceva kg...:))


tine o dieta cu bors.. in caz ca iti place.. e mai bine..serios...chiar functioneaza...;)
oanna_sh
Postat pe 13 Iulie 2009 11:30
buna, incearca dieta lui Nicoleta Luciu. Este simpla dar de efect. Eu am incercat si se simte.
kudika028243
Postat pe 13 Iulie 2009 11:51
Dietele drastice , slabitul brusc are efecte devastatoare pt organism.
Va spun din experienta proprie.
Dupa ce am nascut am vrut sa dau jos kg luate pe perioada sarcinii cu tot felul de diete luate de pe net , forumuri si diverse site-uri...Slabeam 5-6 kg ....dar le puneam la loc ba chiar cu ceva in plus...
Si pt ca sa fie si mai frumos am facut o cadere de calciu severa , analize , dereglari metabolice, organism slabit si vulnerabil .
Am "capitulat" resemnandu-ma ca ...asta e...(n-am avut nosroc in viata) :))

Ideea este ca de cand am renuntat sa ma mai gandesc la diete , cu o alimentatie sanatoasa , fara grasimi sosuri paine alba dulciuri in exces.am ajuns in 3 ani la 65 kg.

Ma mentin de ceva timp,,,,daca simt ca-mi stau hainele mai fix , reduc cantitatile , mananc multe fructe , beau f multa apa si....gata

Succes

CATALINAR
Postat pe 13 Iulie 2009 12:46
daca ai putina ambitie................i-ti recomand dieta disociata
luni-lactate.........cate poti.iaurt, branza proaspata, lapte dulce....fara sare...asa cum sunt ele
marti-legume de tot felul, fierte sau crude
miercuri-fructe, compot farta zahar sau crude
joi-pui fiert sau fript, fara sare, cu lamaie, eventual sau condimente
vineri-peste proaspat, fiert sau fript, cu lamaie
sambata-legume si fructe
duminica-pori manca din tot ce ai mancat toata saptamana
se tine 2 saptamani, dupa care faci pauza, cel putin o saptamana........dar nu te intorci la vechile obiceiuri cu suc si prajeli ca te ingrasi la loc
eu am tinut-o de multe ori.si in prima sapt am slabit 4 kg
a doaua sapt , sincer nu am putut tine, decat o zi sau doua
bafta si sa ai putina ambitie
dany3la_10
Postat pe 13 Iulie 2009 12:57
Dieta care m-a ajutat pe mine sa slabesc a fost dieta disociata,tine 9 zile in care mananci 3 zile fructe ,3 zile lactate si 3 zile legume sau poti sa le pui in oricare ordine vrei.Ai sa vezi rezultatele chiar in timpul curei dar si dupa;si ce este important este ca nu pui la loc kilogramele date jos in timpul dietei.Dar trebuie sa ai multa vointa.
Good luck!!!!!!!!!!!
monicuzza_l
Postat pe 13 Iulie 2009 12:59
nu sunt adepta dietelor, au numai efecte negatigve pe termen scurt. un mod de viata echilibrat iti aduce numai suplete, dar.....la disperare(inteleg perfect ce iti doresti) iti recomand altceva:
-mananca echilibrat, eu stiu..., poate o saptamana(adica fara dulciuri , muuuuuuulte lichide-IMPORTANT-NUMAI APA, FARA SUCURI , cat mai natural, mese dese si putin, nu combina alimenele, incearca sa inlocuiesti painea cu cereale si alte integrale, fara cafea si altele care provoaca foamea)
-si foarte important, va da rezultate vizibile, mai putin la cantar dar mai mult vizibil- cumpara-ti o manusa de masat(eu nu am gasit cand am avut nevoie si am cumparat una pentru periat catelusii ) si maseaza-te cat mai des in fiecare zi, toata saptamana, dar nu pentru relaxare; masajul sa fie mai dur putin-ai grija nu te invineti, un masaj energic si mai lung prin miscari cat mai rapide si apasate. incearca sa masezi uniform, pt ca de obicei la inceput ai energie si vei masa bine, apoi incepi sa obosesti si vei masa mai putin, deci incearca a iti dozezi energie pentru toata suprafata la fel
-folosesti crema pentru masaj nu pe pielea uscata
-si poti face acelasi lucru de cate ori faci baie cu buretele si gelul de dus
- vei observa ca ai pielea mai ferma, dispar eventualele gropite de la celulita si deoarece muschii sunt putin contractati vei parea mult mai supla
-combinat cu cateva ture de alergat , in aceasta perioada vei trensira mult-e f bine, in fiecare zi
VEI AVEA REZULTATE EXTRAORDINARE
DAR TREBUIE VOINTA

Postat pe 13 Iulie 2009 13:19
Dietele rapide nu sunt indicate! Eu am slabit 12 kg in 5 luni mancand aproape orice, dar in cantitati mai mici decat de obicei (exclus prajeala). Nu trebuie sa apelam la cure scurte care ne dau peste cap metabolismul. Toate ne dorim un corp de invidiat si cat mai putine kg, dar inainte de asta, mai presus de orice este SANATATEA pe care de multe ori o neglijam.
nicoleta84_2007
Postat pe 13 Iulie 2009 13:22
de ce vrei o dieta minune?
am obs din dieta aleasa de tine ca e f confortabila, nap, banana si laptele sunt 2 alimente care nu sunt f greu de acceptat... de ce nu incerci sa fii mai putin comoda?
- eu insa iti recomand 3 mese pe zi, cea de diminiata sa fie cea mai bogata, (eu mananc si carne diminiata, si tot ce nu ar avea voie o femeie sa manance ca le e teama ca se ingrasa eu mananc diminiata), apoi zilnic sa mergi la sala si sa lucrezi nu sa te uiti la ceas (ca sa nu zic la altceva :P)... eu aleg sa merg seara la sala din cauza programului dar si pt ca ultima mea masa e la 6 cel tarziu 7 si dupa sala nu mananc nimik decat daca mi-e foame din cauza exerciitor fizice, o banana sau un iaurt... banana doar daca mi-e f foame pt ca e satioasa... in rest orice fruct, dar nu kilograme intregi... ci 1 sau 2 fructe...
- minim 2 litri de apa pe zi
- si am ales si un masaj anticelulitic la 2 zile, asta pt ca pana pe 31 iulie vreau sa arat perfect pt concediu si pt soare... daca nu ai probleme cu celulita, ca deh, nici eu nu am... :P e f bun acest masaj ca te ajuta sa-ti tonifici pielea dandu-i fermitate, si daca mai ai probleme cu aripioarele ai rezolvat si asta...
la mine a mers si anul trecut, si acesta sunt multumita... si ce-i mai important e sa nu te abati de la cele 3 mese principale pe zi... si multe fructe si apa... pe tot parcusul anului, nu doar 5 zile inainte de ziua cea mare...
daca mai ai nevoie de alt sfat, poti sa ma intrebi...
nu uita, ca sa slabesti iti trb energie obtinuta prin sport si hrana pt sanatate... nu poti slabi stand intr-un fotoliu in mana cu un bol de cereale asteptand sa scazi in kg in cateva zile... doar daca vrei sa te imbolnavesti..
a, banana si lapticul e una din mesele nepoatei mele de 1 an... deci iti sugerez daca o alegi, sa fie una din mese, de preferabil cea de amiaza si sa nu uiti sa faci miscare... ;)
bafta...
originall
Postat pe 13 Iulie 2009 14:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fetelor!? Ce parere aveti de Superslim? 3 De la: Addalex 31 Ianuarie 2009 11:55
Vreau sa slabesc 5 De la: kudika507230 4 Decembrie 2013 21:19
denisa 9 De la: gugulina74 24 August 2009 17:25
CUM SA TE TII DE DIETA? 7 De la: emma18 4 Decembrie 2013 21:30
kiar functioneaza...:-? 4 De la: greierash_is_back 2 Noiembrie 2009 21:27