Setari Cookie-uri

???

intrebarea mea:
Merit?
si raspunsul lui, la care astept comentarii, pareri, sugestii, ce ati face, cum ati face...nu stiu, orice

Nu,nu meriti!Si mai mult..nu ai tu absolut nici o vina,insa este momentul in care am nevoie de timp ,spatiu si mai ales sa imi pot canaliza atentia NUMAI catre ceea ce am de facut.Sper sa nu fiu nevoit sa sacrific ceva pentru aceasta si din acest motiv am incercat sa obtin acest timp si spatiu de la tine..fara sa fiu nevoit sa il cer direct.Am nevoie de un time-out care sa imi permita sa pun bussines-ul la punct.Sunt in balanta ,din pacate nu numai ce voi face eu in viitor dar si viitorul a 100 de angajati si crede-ma e momentul in care nu pot asigura mentenanta unei relatii pe care mi-o doresc foarte mult.Nu vreau sa sacrific aceasta relatie,nu vreau sa ajung sa te uiti urat pe strada la mine si din acest motiv iti cer ceea ce iti cer.Nu pot insa sa fiu atat de egoist incat sa iti cer sa astepti ..deoarece nu stiu nici cat timp va dura si nici nu ar fi cinstit din partea mea .Pot sa iti spun doar ca nu vreau sa te pierd ,nu vreau sa pierd aceasta relatie,nu vreau sa te indepartez dar in acest moment prioritatea mea nr.1 este jobul.Daca poti sa ai rabdarea necesara ,daca imi poti acorda aceasta "pauza" de care am nevoie,daca poti trece in plan secund acum cand am nevoie de acest lucru..iti multumesc si iti promit ca vei avea din nou atentia pe care o meriti.Daca din pacate pentru tine acest lucru nu este posibil,...imi pare rau..inteleg dar imi rezerv dreptul ulterior de a te cauta. Iti multumesc oricum pentru tot si sper sa ramai aceeasi minunatie cu codite din wonderland .POOP

medeuta
Postat pe 3 Iulie 2009 20:20
Doar o parere...Ti-a dat papucii ! Elegant , ce-i drept... Sau cel putin asta a dorit.
Cand nu iubesti consideri ca cealalta persoana nu este una dintre prioritati.

ella_c
Postat pe 3 Iulie 2009 20:36
huh?
mitura
Postat pe 22 Iulie 2009 21:14
In sfarsit am avut rabdare sa citesc ceva si tare mult am mai gresit;e o nebuloasa in capul meu acum
DE CEEEEEEEEE?
mitura
Postat pe 22 Iulie 2009 21:16
Pai ti-a zis Ella... A trimis-o la plimbare elegant... Acelasi text, dar adaptat unui om de afaceri, in loc de un soarbe-zeama...

A! Si cica-si rezerva dreptul de a o cauta mai incolo...

Ptiu! Dragutzo, sa fie ultimul barbat de pe lumea asta, si tot nu m-as mai uita la el.
In rest, da-mi voie sa-ti spun doar cateva cuvinte: Bai, au fost regi capabili sa se ocupe si de iubite si de guvernat o tzara, atunci cand au IUBIT....
In rest, tragi tu concluzia...
Dor_a
Postat pe 22 Iulie 2009 21:31
Aveam dreptate,fiecare intelege ce vrea din postare.
Eu am inteles ca e un EL care scrie erata.
Faza cu rezervatul dreptului m-a dat de-a dreptul pe laterala(mai aveam putin pana sa cad pe spate -de la atata ras).
mitura
Postat pe 22 Iulie 2009 21:37
A pus punct relatiei. Nu are importanta felul in care ti-a spus asta, esenta e aceeasi.
E foarte diplmat, totusi!
honeyko
Postat pe 24 Iulie 2009 15:37
Rezerva-ti si tu dreptul de a-i da un picior in gura atunci cand te va cauta (daca o va face vreodata)! Move on.. balta e plina!
TheMasquerade
Postat pe 27 Iulie 2009 22:26
Deci stai sa sa vad daca inteleg bine... se gandeste mai mult la cei 100 de angajati decat la sufletul tau? Sorry, dar se pare ca implinirea o gaseste mai mult in job si NU cred ca scuza e criza actuala, inceput de business etc. E un barbat care nu stie ce vrea si nu mi-as pune mare baza in el. Cei care le au cu compunerile sunt EXACT cei care numai asta fac, nu simt, leaga cuvintele frumos, le presara metafore, fiindca stiu ca la noi prind. Fals, ca... in jungla asta ne-am cam desteptat din pacate pentru voi "dicks".
DRAGOMIR_ALEXANDRA
Postat pe 28 Iulie 2009 16:46
kudika100947
Postat pe 13 Ianuarie 2010 12:54
CE FINUT TI-A DAT PAPUCII.
ASTA DA BARBAT.
NU POTI AVEA SI AFACERE SI FEMEIE LANGA TINE?
BARBATII ASTIA O IAU RAZNA CU TOTULUI DE LA PREA MULT BINE.
anastas
Postat pe 13 Ianuarie 2010 17:28
cateodata exagerati..
felixcat
Postat pe 13 Ianuarie 2010 22:11
De la: DRAGOMIR_ALEXANDRA, la data 2009-07-28 16:46:17Deci stai sa sa vad daca inteleg bine... se gandeste mai mult la cei 100 de angajati decat la sufletul tau? Sorry, dar se pare ca implinirea o gaseste mai mult in job si NU cred ca scuza e criza actuala, inceput de business etc. E un barbat care nu stie ce vrea si nu mi-as pune mare baza in el. Cei care le au cu compunerile sunt EXACT cei care numai asta fac, nu simt, leaga cuvintele frumos, le presara metafore, fiindca stiu ca la noi prind. Fals, ca... in jungla asta ne-am cam desteptat din pacate pentru voi "dicks".

persoana care a facut primul post nu a dat nici un detaliu despre ea..poate e foarte geloasa, foarte posesiva, sau poate nu este, dar voi nu stiti acest lucru si parerile voastre sunt foarte subiective.
daca persoana de langa mine m'ar pune sa aleg intre ea si 100 de oameni care depind financiar de mine si poate sunt singurii salariati din familie.. as alege fara sa stau pe ganduri acele 100 de persoane.
pt ca o persoana care te iubeste cu adevarat nu iti cere sa faci un astfel de sacrificiu.
felixcat
Postat pe 13 Ianuarie 2010 22:14
Textul l-am primit pe mail, e cu ghilimele. Putea fi si un post-it, nu? Dar nu avea loc pentru asa de multe cuvinte de dragoste... Nu stiu ce ma enerveaza mai mult: ca nu mai suntem impreuna sau felul in care mi-a spus-o. DE CE??? DE CE NU A AVUT CURAJ??? (si inca ma mai gandesc la el). Nu l-am pus sa aleaga intre job si "eu". De ce a ales sa nu-mi spuna in fata??? De ce....?
medeuta
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:29
De la: medeuta, la data 2010-01-17 12:29:36Textul l-am primit pe mail, e cu ghilimele. Putea fi si un post-it, nu? Dar nu avea loc pentru asa de multe cuvinte de dragoste... Nu stiu ce ma enerveaza mai mult: ca nu mai suntem impreuna sau felul in care mi-a spus-o. DE CE??? DE CE NU A AVUT CURAJ??? (si inca ma mai gandesc la el). Nu l-am pus sa aleaga intre job si "eu". De ce a ales sa nu-mi spuna in fata??? De ce....?


PENTRU CA-I LAS.
anastas
Postat pe 18 Ianuarie 2010 12:48
De la: medeuta, la data 2010-01-17 12:29:36Textul l-am primit pe mail, e cu ghilimele. Putea fi si un post-it, nu? Dar nu avea loc pentru asa de multe cuvinte de dragoste... Nu stiu ce ma enerveaza mai mult: ca nu mai suntem impreuna sau felul in care mi-a spus-o. DE CE??? DE CE NU A AVUT CURAJ??? (si inca ma mai gandesc la el). Nu l-am pus sa aleaga intre job si "eu". De ce a ales sa nu-mi spuna in fata??? De ce....?


Cum a trecut deja o jumatate de an poti sa ne mai dai un "mic" amanunt, e deja cu alta sau e tot singur si se ocupa de afacere?
ceacu
Postat pe 22 Ianuarie 2010 02:00
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 25 Ianuarie 2010 22:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
povestea mea! 69 De la: kudika450484 24 Octombrie 2011 16:14
Sunt in dilema 26 De la: annna_larysssa 14 Decembrie 2009 18:30
ce mai poate face o femeie cand ofera totul si primeste in schimb...nimic? 143 De la: STELLA_STAR 24 Iulie 2009 16:55
impas moral 64 De la: LOPY_71 21 Aprilie 2010 00:50
cum se poate mentine vie si interesanta reletia intima dupa peste 10 ani de casnicie? 2 De la: battleofwits 24 Mai 2011 16:44