Setari Cookie-uri

baiatul din ziua de azi

Anul trecut nu era asa "zgarie branza",nu s au intamplat faze de genul asta.
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 13:03
curiozitate...cati ani are prietena ta??
bruneagra25
Postat pe 7 Iulie 2009 13:05
Mai dar pretena ta e naiva rau ca sa nu spun altfel ,sfatul meu pt ea este SA NU MAI PIARDA VREMEA CU EL si nici bani
nu ca nu ar avea dar totusi el a invitat'o deci ar trebui sa achite el nota de plata.
jojo86
Postat pe 7 Iulie 2009 13:05
22 :)
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 13:06
Case closed, then!

Data viitoare cand un barbat va invita la o cafenea sau unde va invita pe voi, nu scoateti portofelul, nu aveti de ce. Asa cum v-a spus Iris, spuneti frumos "Multumesc pentru cico (sau ce v-a luat el)" si gata.
Faza cu scosul portofelului e de prost gust.
Bafta!
Dor_a
Postat pe 7 Iulie 2009 13:07
De la: keisha_on0, la data 2009-07-07 13:06:4922 :)

si la 22 de ani nu stie cum sa puna capat unui lucru, rel, etc. care nu-i place?? e grav atunci...las-o sa stea cu un prost in prostia lor!!!
bruneagra25
Postat pe 7 Iulie 2009 13:09
De la: bruneagra25, la data 2009-07-07 13:09:36
De la: keisha_on0, la data 2009-07-07 13:06:4922 :)

si la 22 de ani nu stie cum sa puna capat unui lucru, rel, etc. care nu-i place?? e grav atunci...las-o sa stea cu un prost in prostia lor!!!


Aaa, adica el se indoapa pe banii ei si ei ii e jena sa-l trimita la plimbare?
Hai ca asta e de antologie... deja e comedie bufa... De ce m-oi fi deranjat sa ii explic ceva? Trebuia sa ma amuz si atat!
Dor_a
Postat pe 7 Iulie 2009 13:14
geeeeez!!! ..prietena mea plateste doar ce a consumat ea!
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 13:18
unora le place rau de tot sa isi complice existenta...cand ar putea lejer sa si-o simplifice.
Cretzulica
Postat pe 7 Iulie 2009 13:21
De la: keisha_on0, la data 2009-07-07 13:18:32geeeeez!!! ..prietena mea plateste doar ce a consumat ea!


Auzi, stii ceva? ce ne intrebi pe noi, pana la urma?
Eu sunt dintre proastele alea carora barbatii le-au platit consumatiile, vacantele, saloanele, le-au facut cadouri.

In ziua de azi, cand al meu ma supara stie ca trebuie sa imi plateasca o zi la spa sau la "moroccan bath"... Deci, suntem din alte lumi.

Voi continuati sa va platiti hamburgerii si gata.
Pana la urma, tre' sa fie si ca voi pe lumea asta. Marlanii au si ei nevoie de femei.
Dor_a
Postat pe 7 Iulie 2009 13:23
..pentru ca in rest e f ok tipul
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 13:23
stii ce? sunt in primele zile de relatie! din cate stiu eu, barbatii se dau peste cap sa impresioneze in perioada asta!

partea cu platitu' nemteste se stabileste de COMUN ACORD sau vine de la sine cand cei doi deja au o relatie in toata regula
kitty_krieger
Postat pe 7 Iulie 2009 13:27
cred ca ar trebui sa fie foarte directa...si sa vorbeasca cu el...nu vad de ce ar continua sa taca...comunicarea e foarte importanta...si trebuie discutat orice...eu una i-as zice in fata totul sau l-as pune intr-o situatie penibila...atunci cand vine nota de plata.
Cretzulica
Postat pe 7 Iulie 2009 13:29
8-| se pare ca mi am pierdut timpul aiurea ...hamburgeri poate mancai tu inainte sa ti cunosti iubitul ,so ...shhht!
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 13:30
here we go again
Cretzulica
Postat pe 7 Iulie 2009 13:32
Acelasi lucru i l am zis si eu..sa discute cu el sau sa l puna intr o situatie penibila ...numai ca nu ne a venit nimic in minte
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 13:32
De la: keisha_on0, la data 2009-07-07 13:32:10Acelasi lucru i l am zis si eu..sa discute cu el sau sa l puna intr o situatie penibila ...numai ca nu ne a venit nimic in minte


dupa cum spuneam, la voi respectul de sine pierde teren in fata orgoliului ieftin si a gurii lumii


boooring
kitty_krieger
Postat pe 7 Iulie 2009 13:35
pisicuta...omul nu are nevoie sa fie judecat sau criticat.. ea a cerut un sfat... de judecat oricine judeca. pot face si eu asta cu usurinta...dar nu mi place spiritul de turma:)
Cretzulica
Postat pe 7 Iulie 2009 13:38
De la: Cretzulica, la data 2009-07-07 13:38:47pisicuta...omul nu are nevoie sa fie judecat sau criticat.. ea a cerut un sfat... de judecat oricine judeca. pot face si eu asta cu usurinta...dar nu mi place spiritul de turma:)


pai si ce cautzi aici daca nu-ti place spiritul de turma?
anybody
Postat pe 7 Iulie 2009 13:43
Nu imi vine sa cred ce citesc aici.
Voi chiar vorbiti serios??!?!??!?!

"daca el a invitat-o el trebuie sa plateasca" , "e un scartar" etc

Voi de egalitate ati auzit? Sau doriti egalitatea doar preferential, atunci cand va convine voua, iar cand nu, vreti sa aveti acelasi avantaje ca acum 100 de ani?
Nu va miroase deloc a ipocrizie?

De ce trebuie sa plateasca EL la intalnire si pentru ea?
Intalnirea e un prilej care ar trebui sa le faca placere AMIBILOR PARTENERI si sa vrea sa se vada PENTRU CA SE PLAC, NU PENTRU A LUA CINA SAU CAFEAUA GRATIS si a-l exploata financiar pe celalalt.
Chiar trebuie sa fiti platite pentru a se bucura cineva de prezenta voastra? De ce?

PS: Barbatul invita femeia pentru ca ea (in general) nu are destul curaj sa fie directa si sa propuna intalniri tipilor de care ii place, sau ii place sa se joace si/sau sa se lase hard to get. E OK. Inteleg motivele pentru care femeile fac asta.

Insa nu pot fi de acord cu plata consumatiei doar de catre barbat.
Eu cand am mai dat peste astfel de specimene nu a mai fost o a doua intalnire.
Si ma bucur sa vad ca sunt din ce in ce mai multi barbati care gandesc asa.

Vrei sa fii platita, fa-te pitzi, mergi in fiecare sapt in Bamboo, Fratelii sau Turabo la agatat fraieri cu Porsche si rezolvi treaba.

AndreiD
Postat pe 7 Iulie 2009 13:43
neatza. te-ai trezit ?
Cretzulica
Postat pe 7 Iulie 2009 13:44
eu cred ca a vrut sa plateasca ca sa nu isi auda vorbe ca sta pt interes.......dar o data inceputa treaba cu platitul consumatie asa va fi in continuare.............
mai fetelor.........sunteti invitate in oras sa plateasca..........
heaven_2906
Postat pe 7 Iulie 2009 13:45
De la: R_F, la data 2009-07-07 03:54:49e scartzar sa scape de el.


Cretuzulico, raspunsul l-a avut de la prima postare (vezi mai sus)
Nu stiu ce raspuns v-ar satisface pe voi.
Pentru ca nu sunt decat doua posibiltati: Ori il tine, asa cum e; ori il lasa.

Vrea sa il tina? Sanatate! Cum spuneam, si el are nevoie de o femeie. Sa fie ea aia si cu asta, basta!
Sa-l tina asa cum e, si topicul e inutil in cazul asta, pentru ca mi se pare de si mai mare prost gust sa-ti vorbesti prietenii pe forumuri MAI ALES cand esti de acord cu ceea ce fac.

Dor_a
Postat pe 7 Iulie 2009 13:47

De la: AndreiD, la data 2009-07-07 13:43:59Nu imi vine sa cred ce citesc aici.
Voi chiar vorbiti serios??!?!??!?!

"daca el a invitat-o el trebuie sa plateasca" , "e un scartar" etc

Voi de egalitate ati auzit? Sau doriti egalitatea doar preferential, atunci cand va convine voua, iar cand nu, vreti sa aveti acelasi avantaje ca acum 100 de ani?
Nu va miroase deloc a ipocrizie?

De ce trebuie sa plateasca EL la intalnire si pentru ea?
Intalnirea e un prilej care ar trebui sa le faca placere AMIBILOR PARTENERI si sa vrea sa se vada PENTRU CA SE PLAC, NU PENTRU A LUA CINA SAU CAFEAUA GRATIS si a-l exploata financiar pe celalalt.
Chiar trebuie sa fiti platite pentru a se bucura cineva de prezenta voastra? De ce?

PS: Barbatul invita femeia pentru ca ea (in general) nu are destul curaj sa fie directa si sa propuna intalniri tipilor de care ii place, sau ii place sa se joace si/sau sa se lase hard to get. E OK. Inteleg motivele pentru care femeile fac asta.

Insa nu pot fi de acord cu plata consumatiei doar de catre barbat.
Eu cand am mai dat peste astfel de specimene nu a mai fost o a doua intalnire.
Si ma bucur sa vad ca sunt din ce in ce mai multi barbati care gandesc asa.

Vrei sa fii platita, fa-te pitzi, mergi in fiecare sapt in Bamboo, Fratelii sau Turabo la agatat fraieri cu Porsche si rezolvi treaba.


hmm andrei ai dreptate din anumit epuncte de vedere... subiectul acesta are nevoie de ore bune de discutie:))) nu e vorba ...ca barbatul trebuie sa plateasca tot timpul.
Cretzulica
Postat pe 7 Iulie 2009 13:48
De la: Dor_a, la data 2009-07-07 13:47:04
De la: R_F, la data 2009-07-07 03:54:49e scartzar sa scape de el.


Cretuzulico, raspunsul l-a avut de la prima postare (vezi mai sus)
Nu stiu ce raspuns v-ar satisface pe voi.
Pentru ca nu sunt decat doua posibiltati: Ori il tine, asa cum e; ori il lasa.

Vrea sa il tina? Sanatate! Cum spuneam, si el are nevoie de o femeie. Sa fie ea aia si cu asta, basta!
Sa-l tina asa cum e, si topicul e inutil in cazul asta, pentru ca mi se pare de si mai mare prost gust sa-ti vorbesti prietenii pe forumuri MAI ALES cand esti de acord cu ceea ce fac.


voi? pe mine nu trebuie sa ma satisfaca nici un raspuns...pentru ca nu am pus nici o intrebare:)
Cretzulica
Postat pe 7 Iulie 2009 13:50
prietena mea stie de aceasta discutie de p forum... 8-|
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 13:50
De la: AndreiD, la data 2009-07-07 13:43:59Nu imi vine sa cred ce citesc aici.
Voi chiar vorbiti serios??!?!??!?!

"daca el a invitat-o el trebuie sa plateasca" , "e un scartar" etc

Voi de egalitate ati auzit? Sau doriti egalitatea doar preferential, atunci cand va convine voua, iar cand nu, vreti sa aveti acelasi avantaje ca acum 100 de ani?
Nu va miroase deloc a ipocrizie?

De ce trebuie sa plateasca EL la intalnire si pentru ea?
Intalnirea e un prilej care ar trebui sa le faca placere AMIBILOR PARTENERI si sa vrea sa se vada PENTRU CA SE PLAC, NU PENTRU A LUA CINA SAU CAFEAUA GRATIS si a-l exploata financiar pe celalalt.
Chiar trebuie sa fiti platite pentru a se bucura cineva de prezenta voastra? De ce?

PS: Barbatul invita femeia pentru ca ea (in general) nu are destul curaj sa fie directa si sa propuna intalniri tipilor de care ii place, sau ii place sa se joace si/sau sa se lase hard to get. E OK. Inteleg motivele pentru care femeile fac asta.

Insa nu pot fi de acord cu plata consumatiei doar de catre barbat.
Eu cand am mai dat peste astfel de specimene nu a mai fost o a doua intalnire.
Si ma bucur sa vad ca sunt din ce in ce mai multi barbati care gandesc asa.

Vrei sa fii platita, fa-te pitzi, mergi in fiecare sapt in Bamboo, Fratelii sau Turabo la agatat fraieri cu Porsche si rezolvi treaba.



dur.....f dur.......si cat timp vei plati consumatia ta ......?
pana te insori cu ea ..daca o faci........of course
la inceput (adik primele intalniri )sa fie platita consumatia jumi-juma....dar dupa un timp ....nu cred ca as mai fi de acord........
heaven_2906
Postat pe 7 Iulie 2009 13:52
Ne ar fi intersat cum ati proceda voi in situatia asta ..nu cred ca toate comentariile rautacioase si jignirile isi aveau rostul,sincer!
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 13:52
De la: AndreiD, la data 2009-07-07 13:43:59Nu imi vine sa cred ce citesc aici.
Voi chiar vorbiti serios??!?!??!?!

"daca el a invitat-o el trebuie sa plateasca" , "e un scartar" etc

Voi de egalitate ati auzit? Sau doriti egalitatea doar preferential, atunci cand va convine voua, iar cand nu, vreti sa aveti acelasi avantaje ca acum 100 de ani?
Nu va miroase deloc a ipocrizie?

De ce trebuie sa plateasca EL la intalnire si pentru ea?
Intalnirea e un prilej care ar trebui sa le faca placere AMIBILOR PARTENERI si sa vrea sa se vada PENTRU CA SE PLAC, NU PENTRU A LUA CINA SAU CAFEAUA GRATIS si a-l exploata financiar pe celalalt.
Chiar trebuie sa fiti platite pentru a se bucura cineva de prezenta voastra? De ce?

PS: Barbatul invita femeia pentru ca ea (in general) nu are destul curaj sa fie directa si sa propuna intalniri tipilor de care ii place, sau ii place sa se joace si/sau sa se lase hard to get. E OK. Inteleg motivele pentru care femeile fac asta.

Insa nu pot fi de acord cu plata consumatiei doar de catre barbat.
Eu cand am mai dat peste astfel de specimene nu a mai fost o a doua intalnire.
Si ma bucur sa vad ca sunt din ce in ce mai multi barbati care gandesc asa.

Vrei sa fii platita, fa-te pitzi, mergi in fiecare sapt in Bamboo, Fratelii sau Turabo la agatat fraieri cu Porsche si rezolvi treaba.



din respect pt fata plateste baiatul,daca fata vrea sa plateasca e ok dar baiatul este un ''don juan'' nu?sau in cazul tau un ''vacaler''
rahella
Postat pe 7 Iulie 2009 13:54
De la: keisha_on0, la data 2009-07-07 13:52:38Ne ar fi intersat cum ati proceda voi in situatia asta ..nu cred ca toate comentariile rautacioase si jignirile isi aveau rostul,sincer!


eu cred ca ti s-a raspuns dar voi nu ati fost multzumite de raspunsurile primite
anybody
Postat pe 7 Iulie 2009 13:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatiile toxice.. 6 De la: byank888 7 Februarie 2014 19:19
nu stiu ce sa fac,despartire sau ce? 8 De la: bulish 8 Ianuarie 2013 12:29
Relatie cu semnul intrebarii ! 9 De la: razz 18 Aprilie 2009 00:58
Ce sa fac?!!! 18 De la: kudika046998 7 Iulie 2009 11:57
Salut. 21 De la: kudika_938480 22 Octombrie 2013 13:24