Setari Cookie-uri

baiatul din ziua de azi

De la: keisha_on0, la data 2009-07-07 13:52:38Ne ar fi intersat cum ati proceda voi in situatia asta ..nu cred ca toate comentariile rautacioase si jignirile isi aveau rostul,sincer!


eu daca aveam un astfel de prieten .....adios .....
una e sa insist sa imi achit plata si alta din prima intentie a mea el sa cada de acord.....
slava domnului ca sunt barbati care nu sunt scartari........
dupa 2 sapt inca nu stii cum e acea persoana.......dar cu timpul o va cunoaste mai bine si daca el continua asa .......punct ar fi sa puna.....
eu la inceput nu acceptam nici macar un cadou...dar sa imi plateasca consumatia.....dar dupa ani nici macar nu mai insist pt ca stiu ca el plateste.........
heaven_2906
Postat pe 7 Iulie 2009 13:56
Mai, e ok sa ii platesc din cand in cand.
Sau sa ii fac cadouri.

Insa sa o fac pentru ca asa simt, nu pentru ca sunt obligat pentru ca altfel nu se mai vede cu mine. In cazul asta ea e doar o tipa care isi vinde prezenta si /sau corpul pe niste bani. Punct.

La primele intalniri de regula platim impreuna. Nu conteaza cat eu si cat ea. Important e sa vad ca si ea plateste, cu atat mai mult cu cat majoritatea tipelor cu care am iesit aveau joburi sau bani.
Si daca o obisnuiesti pe ea la prima intalnire sa platesti tot asa va ramane in veci si mie unul mi se pare o chestie de bun simt sa contribuie si ea cu ceva, cu atat mai mult cu cat, repet, intalnirea e un prilej pentru cei doi de a se bucura unul de celalalt, nu doar barbatul de femeie.

Dupa aceea, cand se "prinde" o relatie, nu mai conteaza chestia asta.
AndreiD
Postat pe 7 Iulie 2009 13:56
De la: AndreiD, la data 2009-07-07 13:43:59Nu imi vine sa cred ce citesc aici.
Voi chiar vorbiti serios??!?!??!?!

"daca el a invitat-o el trebuie sa plateasca" , "e un scartar" etc

Voi de egalitate ati auzit? Sau doriti egalitatea doar preferential, atunci cand va convine voua, iar cand nu, vreti sa aveti acelasi avantaje ca acum 100 de ani?
Nu va miroase deloc a ipocrizie?

De ce trebuie sa plateasca EL la intalnire si pentru ea?
Intalnirea e un prilej care ar trebui sa le faca placere AMIBILOR PARTENERI si sa vrea sa se vada PENTRU CA SE PLAC, NU PENTRU A LUA CINA SAU CAFEAUA GRATIS si a-l exploata financiar pe celalalt.
Chiar trebuie sa fiti platite pentru a se bucura cineva de prezenta voastra? De ce?

PS: Barbatul invita femeia pentru ca ea (in general) nu are destul curaj sa fie directa si sa propuna intalniri tipilor de care ii place, sau ii place sa se joace si/sau sa se lase hard to get. E OK. Inteleg motivele pentru care femeile fac asta.


nsa nu pot fi de acord cu plata consumatiei doar de catre barbat.
Eu cand am mai dat peste astfel de specimene nu a mai fost o a doua intalnire.
Si ma bucur sa vad ca sunt din ce in ce mai multi barbati care gandesc asa.

Vrei sa fii platita, fa-te pitzi, mergi in fiecare sapt in Bamboo, Fratelii sau Turabo la agatat fraieri cu Porsche si rezolvi treaba.



Am sa retin asta pentru viata viitoare. Deocamdata m-am facut marketing manager. Ce e cu Fratelli sau mai stiu eu ce, am sa ma dumiresc cand vin acasa.
Imi pare bine ca nu fac parte dintre cele care cred in "egalitatea dintre sexe" si ca barbatii cu care m-am intalnit eu credeau ca barbatul trebuie sa fie capabil sa "vaneze" afara si sa fie "provider" pentru familie.
Andrei, sunt convins ca fetele alea cu care nu te-ai intalnit tu a doua oara nu au avut decat de castigat. Sau iti imaginezi ca au udat trei batiste plangand dupa tine?

Pe de alta parte, asta o fi raspunsul pe care il astepta deschizatoare topicului. E, vezi? cum ziceam, si ei au nevoie de femei. Imi pare bine ca v-ati gasit!
Dor_a
Postat pe 7 Iulie 2009 13:56
De la: Cretzulica, la data 2009-07-07 13:38:47pisicuta...omul nu are nevoie sa fie judecat sau criticat.. ea a cerut un sfat... de judecat oricine judeca. pot face si eu asta cu usurinta...dar nu mi place spiritul de turma:)

de cand a-ti exprima parerea este spirit de turma?

daca incepeam sa aplaud pe unul sau pe altul intelegeam, dar asa....
kitty_krieger
Postat pe 7 Iulie 2009 13:57
nu neaparat ca nu am fost multumite,am vrut sa vedem parerile tuturor celor care erau dispusi sa ni le impartaseasca :)
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 13:58
norocul nostru ca avem barbati generosi........
heaven_2906
Postat pe 7 Iulie 2009 13:59
De la: AndreiD, la data 2009-07-07 13:56:20Mai, e ok sa ii platesc din cand in cand.
Sau sa ii fac cadouri.

Insa sa o fac pentru ca asa simt, nu pentru ca sunt obligat pentru ca altfel nu se mai vede cu mine. In cazul asta ea e doar o tipa care isi vinde prezenta si /sau corpul pe niste bani. Punct.

La primele intalniri de regula platim impreuna. Nu conteaza cat eu si cat ea. Important e sa vad ca si ea plateste, cu atat mai mult cu cat majoritatea tipelor cu care am iesit aveau joburi sau bani.
Si daca o obisnuiesti pe ea la prima intalnire sa platesti tot asa va ramane in veci si mie unul mi se pare o chestie de bun simt sa contribuie si ea cu ceva, cu atat mai mult cu cat, repet, intalnirea e un prilej pentru cei doi de a se bucura unul de celalalt, nu doar barbatul de femeie.

Dupa aceea, cand se "prinde" o relatie, nu mai conteaza chestia asta.

tnztnztnz....raspuns gresit...la primele intalniri platesti tu k sa-i arati k nu esti neam de straita...iar apoi in general se ajunge la intelegere ori platesc amandoi, ori din cand in cand el , din cand in cand ea...nu este o regula...doar la inceput e regula PLATESTE EL....
bruneagra25
Postat pe 7 Iulie 2009 14:00
De la: heaven_2906, la data 2009-07-07 13:59:25norocul nostru ca avem barbati generosi........


Barbati! Atat!

Cum spunea Wolfy, nu fiecare purtator de izmene se poate numi barbat.
Daca sta sa-mi numere inghititurile si chiflele (chiar! se mai plateste painea la restaurant in tara? Sau au facut-o din partea casei) ca sa se faca imparteala exacta... Da-o ma'n ma-sa de treaba!
Dor_a
Postat pe 7 Iulie 2009 14:02
corect!barbati!
heaven_2906
Postat pe 7 Iulie 2009 14:06
Si daca plateste el cina, ce? Chiar de-a lungul unui an intreg? CAT poate cheltui? CE si-ar lua cu banii aia, ma rog? O masina? Un tramvai? Un avion?
Bai, nu va dati seama de ieftinitatea chestiei? Mie mi se face rau, pe cuvant.

Ba mai mult! Eu nu impart nemteste nici cand ies cu amicele la cina sau la pranz. Platim pe rand. Plateste cea care INVITA, pentru ca asa se face. Inviti, platesti.
Cum naiba ar fi sa stau sa scot calculatoru' ca ea a cerut langusta, bere si ciunga si eu o salata, cico si branza.
Te doare capu' , sa mor io...
Dor_a
Postat pe 7 Iulie 2009 14:07
pt andrei....intrebare:
daca printzu` invita printzesa in oras intr-o seara.....asta nu cumva inseamna ca el plateste????


si pt fatuca care a deschis topicul...sincer ca n-am inteles ce vrei....ba ca el vrea sa plateasca tot dar ea nu batman...ii da banii......ba ca ala scrasneste din dinti...da` din ce motiv zau ca nu stiu.......ba ca ala se indoapa pe banii ei......ba ca ea vrea sa ajunga numai in casa.....zau ca nu inteleg dilema.....
aish
Postat pe 7 Iulie 2009 14:08
dora eu merg pe deviza ...m-ai invitat ,platesti.......
invit platesc.............
si ca sa fiu un pic rea ..........in puii mei sa plateasca daca vor o ciorba calda......
heaven_2906
Postat pe 7 Iulie 2009 14:09
De la: Dor_a, la data 2009-07-07 14:07:56Si daca plateste el cina, ce? Chiar de-a lungul unui an intreg? CAT poate cheltui? CE si-ar lua cu banii aia, ma rog? O masina? Un tramvai? Un avion?
Bai, nu va dati seama de ieftinitatea chestiei? Mie mi se face rau, pe cuvant.

Ba mai mult! Eu nu impart nemteste nici cand ies cu amicele la cina sau la pranz. Platim pe rand. Plateste cea care INVITA, pentru ca asa se face. Inviti, platesti.
Cum naiba ar fi sa stau sa scot calculatoru' ca ea a cerut langusta, bere si ciunga si eu o salata, cico si branza.
Te doare capu' , sa mor io...


Corect Dora, inviti platesti.
valita76
Postat pe 7 Iulie 2009 14:09
"Andrei, sunt convins ca fetele alea cu care nu te-ai intalnit tu a doua oara nu au avut decat de castigat. Sau iti imaginezi ca au udat trei batiste plangand dupa tine?"

Ele ca ele dar iti dai seama ce am plans eu dupa niste profitoare de doi bani?
E plina lumea de femei. Multe din ele, din fericire, care nu gandesc asa ca voi.


Daca voi vreti sa ii faceti barbati pe aia care isi baga toti banii in femei si nu aveti nici cea mai mica jena ca de multe ori castigati poate mai mult ca el dar tot va asteptati ca el sa plateasca...nu are rost sa mai insist
PS: nu e vorba de bani, e vorba de principiu. Pot sa o las pe ea sa plateasca cafeaua la fel cum pot sa o iau intr-o vacanta in caraibe care face cam cat cafelele pe 3 ani de zile si sa platesc doar eu.


PS2: eu tot nu inteleg: de ce cel ce invita trebuie sa plateasca? El invita pentru ca ea nu o face din cauza programarii sociale, nu pentru ca nu i-ar placea.
Spuneti asta ca si cum ea trebuie sa indure cine stie ce chestie nasoala cand el o invita si trebuie sa fie platita...
Nu va inteleg...pe bune....
AndreiD
Postat pe 7 Iulie 2009 14:13
De la: aish, la data 2009-07-07 14:08:55pt andrei....intrebare:
daca printzu` invita printzesa in oras intr-o seara.....asta nu cumva inseamna ca el plateste????


si pt fatuca care a deschis topicul...sincer ca n-am inteles ce vrei....ba ca el vrea sa plateasca tot dar ea nu batman...ii da banii......ba ca ala scrasneste din dinti...da` din ce motiv zau ca nu stiu.......ba ca ala se indoapa pe banii ei......ba ca ea vrea sa ajunga numai in casa.....zau ca nu inteleg dilema.....


Nici eu nu am inteles, pe bune... Nu am inteles ce raspuns ar satisface-o pe ea... Pe ele, scuze, ca-s doua: ea si prietena. Cica!
Dor_a
Postat pe 7 Iulie 2009 14:15
De la: keisha_on0, la data 2009-07-07 13:58:23nu neaparat ca nu am fost multumite,am vrut sa vedem parerile tuturor celor care erau dispusi sa ni le impartaseasca :)



si repet!!! ea platea doar propria consumatie ,nu si pe a lui
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 14:16
De la: AndreiD, la data 2009-07-07 14:13:49"Andrei, sunt convins ca fetele alea cu care nu te-ai intalnit tu a doua oara nu au avut decat de castigat. Sau iti imaginezi ca au udat trei batiste plangand dupa tine?"

Ele ca ele dar iti dai seama ce am plans eu dupa niste profitoare de doi bani?
E plina lumea de femei. Multe din ele, din fericire, care nu gandesc asa ca voi.


Daca voi vreti sa ii faceti barbati pe aia care isi baga toti banii in femei si nu aveti nici cea mai mica jena ca de multe ori castigati poate mai mult ca el dar tot va asteptati ca el sa plateasca...nu are rost sa mai insist
PS: nu e vorba de bani, e vorba de principiu. Pot sa o las pe ea sa plateasca cafeaua la fel cum pot sa o iau intr-o vacanta in caraibe care face cam cat cafelele pe 3 ani de zile si sa platesc doar eu.


PS2: eu tot nu inteleg: de ce cel ce invita trebuie sa plateasca? El invita pentru ca ea nu o face din cauza programarii sociale, nu pentru ca nu i-ar placea.
Spuneti asta ca si cum ea trebuie sa indure cine stie ce chestie nasoala cand el o invita si trebuie sa fie platita...
Nu va inteleg...pe bune....


nha ca mie nu imi e rusine sa invit..............
si o fac fara retinere......mori de foame cu atata timiditate ....
orice femeie are pretentii la cadouri,atentii.........nu o fac la inceput ca sa nu creada unu ca tine ca e profitoare dar cu timpul isi da arama pe fata si atunci e tarziu ..ca nha unu ca tine deja e cu limba afara cand o vede
in loc sa [referati o femeie directa ,care nu are doua fete ......alegeti mironositele care tot ca noi vor fi dupa un timp
heaven_2906
Postat pe 7 Iulie 2009 14:16
si inca ,ceva una e sa fi o pers directa care stie ce vrea
una e sa fi o pers numai pt bani
si alta ,o mironosita cu 2 fete

heaven_2906
Postat pe 7 Iulie 2009 14:20
De la: keisha_on0, la data 2009-07-07 14:16:10
De la: keisha_on0, la data 2009-07-07 13:58:23nu neaparat ca nu am fost multumite,am vrut sa vedem parerile tuturor celor care erau dispusi sa ni le impartaseasca :)



si repet!!! ea platea doar propria consumatie ,nu si pe a lui


si el de ce scrasneste din dinti???
aish
Postat pe 7 Iulie 2009 14:21
ma adnrei cred k ti-ai luat cam multe tepe la viata ta de ai ajuns sa gandesti in halul asta
bruneagra25
Postat pe 7 Iulie 2009 14:21
De la: AndreiD, la data 2009-07-07 14:13:49"Andrei, sunt convins ca fetele alea cu care nu te-ai intalnit tu a doua oara nu au avut decat de castigat. Sau iti imaginezi ca au udat trei batiste plangand dupa tine?"

Ele ca ele dar iti dai seama ce am plans eu dupa niste profitoare de doi bani?
E plina lumea de femei. Multe din ele, din fericire, care nu gandesc asa ca voi.


Daca voi vreti sa ii faceti barbati pe aia care isi baga toti banii in femei si nu aveti nici cea mai mica jena ca de multe ori castigati poate mai mult ca el dar tot va asteptati ca el sa plateasca...nu are rost sa mai insist
PS: nu e vorba de bani, e vorba de principiu. Pot sa o las pe ea sa plateasca cafeaua la fel cum pot sa o iau intr-o vacanta in caraibe care face cam cat cafelele pe 3 ani de zile si sa platesc doar eu.


PS2: eu tot nu inteleg: de ce cel ce invita trebuie sa plateasca? El invita pentru ca ea nu o face din cauza programarii sociale, nu pentru ca nu i-ar placea.
Spuneti asta ca si cum ea trebuie sa indure cine stie ce chestie nasoala cand el o invita si trebuie sa fie platita...
Nu va inteleg...pe bune....


Suntem lumi diferite, nu te tensiona.
Ce rost are sa incerci sa ne intelegi pe noi si noi pe tine. Noi ii avem pe barbatii care gandesc ca noi, tu le ai pe fetele ca deschizatoarele topicului.
Si cu asta, s-a rezolvat problema.
Nu incerca sa ma convingi pe mine de ceea ce crezi tu. Da, pot avea salariul mai mare decat el, da, masina mea poate fi mai scumpa. Si ce daca? Plateste o cina, nu-mi cumpara un yacht!
Daca nu e in stare sa o faca, inseamna ca nu poate fi "provider" pentru o familie. Si daca nu poate fi, nu ma intereseaza. Nu m-am maritat cu toti iubitii mei, dar am vrut sa stiu inca de la inceputurile relatiei ca as putea, daca as vrea. Deci, trebuie sa intruneasca toate conditiile de "barbat".
Si daca, dupa ce ne-am casatorit, salariul meu a fost mai mare.. Ei bine, a fost pentru amandoi.
Dor_a
Postat pe 7 Iulie 2009 14:22
A scrasnit din dinti cand a zis ca plateste el,adica nu a vroia cu adevarat asta ,nu a facut o cu toata inima ...
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 14:23
De la: Dor_a, la data 2009-07-07 14:07:56
Ba mai mult! Eu nu impart nemteste nici cand ies cu amicele la cina sau la pranz. Platim pe rand. Plateste cea care INVITA, pentru ca asa se face. Inviti, platesti.
Cum naiba ar fi sa stau sa scot calculatoru' ca ea a cerut langusta, bere si ciunga si eu o salata, cico si branza.
Te doare capu' , sa mor io...


eu cu amicele mele, impartim jumi-juma indiferent cine ce a consumat, dar lucrurile astea le stabilim de comun acord dinainte ... n-o sa te trezesti ca una pune bot ca n-are chef sa plateasca si apa vecinei

iar Andrei, daca tu crezi ca o femeie e profitoare ca se asteapta sa platesti cand tu o inviti in oras pentru prima oara, ai o problema nenica. Ma pot scoate si singura la suc, daca tot e sa-mi platesc singura sucul, n-am nevoie de unul ca tine.

Tu esti unul din aia care cred ca au tot ce le trebuie, ca nu mai trebuie sa impresioneze femeia cu nimic si ca toate ii sunt obligate sa-i pice la picioare doar pentru ca le baga in seama.

kitty_krieger
Postat pe 7 Iulie 2009 14:24
"PS2: eu tot nu inteleg: de ce cel ce invita trebuie sa plateasca? El invita pentru ca ea nu o face din cauza programarii sociale, nu pentru ca nu i-ar placea"

Adica , ea nu-l invita din cauza programarii sociale dar cand e sa plateasca nu mai conteaza programarea sociala? Serios?

E vorba de bun simt si respectul pe care il are barbatul vizavi de el si de femeia de langa el. Ce spui tu sunt barbati zgarciti , nu femei materialiste. Nu din acceptarea unei cine, platita de barbat , reiese materialismul unei femei.
valita76
Postat pe 7 Iulie 2009 14:25
De la: Dor_a, la data 2009-07-07 14:22:55 Plateste o cina, nu-mi cumpara un yacht!
Daca nu e in stare sa o faca, inseamna ca nu poate fi "provider" pentru o familie.

exact. un barbat cand plateste cina unei femei, ii arata intr-un mod simbolic - mai mult sau mai putin modern - ca poate si vrea sa aiba grija de ea
kitty_krieger
Postat pe 7 Iulie 2009 14:26
ma repet :sunt femei care fac primul pas..........nu mai suntem pe vremea bunicilor.....
heaven_2906
Postat pe 7 Iulie 2009 14:27
De la: valita76, la data 2009-07-07 14:25:49"PS2: eu tot nu inteleg: de ce cel ce invita trebuie sa plateasca? El invita pentru ca ea nu o face din cauza programarii sociale, nu pentru ca nu i-ar placea"

Adica , ea nu-l invita din cauza programarii sociale dar cand e sa plateasca nu mai conteaza programarea sociala? Serios?

E vorba de bun simt si respectul pe care il are barbatul vizavi de el si de femeia de langa el. Ce spui tu sunt barbati zgarciti , nu femei materialiste. Nu din acceptarea unei cine, platita de barbat , reiese materialismul unei femei.


ca bine zici!
keisha_on0
Postat pe 7 Iulie 2009 14:28
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-07-07 14:24:17 Ma pot scoate si singura la suc, daca tot e sa-mi platesc singura sucul, n-am nevoie de unul ca tine.



EXACT!
Nu am nevoie sa imi platesca nimeni sucul, cina, sau ce-o fi. Aici vorbim de diferenta barbati-limbrici (parere strict personala)
Dor_a
Postat pe 7 Iulie 2009 14:29
De la: heaven_2906, la data 2009-07-07 14:27:15ma repet :sunt femei care fac primul pas..........nu mai suntem pe vremea bunicilor.....


asa este
valita76
Postat pe 7 Iulie 2009 14:29
De la: keisha_on0, la data 2009-07-07 14:23:22A scrasnit din dinti cand a zis ca plateste el,adica nu a vroia cu adevarat asta ,nu a facut o cu toata inima ...


si face asta de fiecare data??...

frate ma lasati masca....pe bune
aish
Postat pe 7 Iulie 2009 14:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vrea mai multa afectiune 18 De la: Tharr 14 Noiembrie 2010 19:16
Este exagerat sa stam noi doi tot timpul? 4 De la: kudika_22782 5 Decembrie 2012 08:57
help me 32 De la: ligiapop19 23 Octombrie 2009 11:58
va rog..ajutati-ma.. 9 De la: kmykmy_grace 20 Octombrie 2010 13:34
Depresia postnatala.Psihoza sau Nebunie 26 De la: LadyD_ 15 Decembrie 2010 01:39