Setari Cookie-uri

eu taur...el scorpion

Buna, as vrea sa stiu daca mai traieste cineva in combinatia asta:eu TAUR, el SCORPION si daca se poate supravietui.Il iubesc tare mult, dar nu exista zi sa nu trebuiasca sa fac compromisuri, uneori realizez ca eu nu mai sunt eu; trebuie sa-mi aleg cu grija cuvintele, sa stopez unele idei care l-ar deranja.E o relatie foarte frumoasa, dar foarte greu de intretinut.Mi-am dorit adrenalina si acuma am din plin
kudika013265
Postat pe 8 Iulie 2009 09:54
Salutare, am cativa "Scorpioni" in familie.

sunt pasionali dar razbunatori, la ei nu exista jumatati de masura. o relatie nu poate fi " calduta" este ceva incendiar sau cenusa. daca fata ameninta ca ii paraseste , ei devin gelosi si uneori violenti ( verbal si fizic) . plus ca nu merge sa i duci cu zaharelul , ca se prind inainte de a deschide tipa gura. Si fata nu i poate conduce cum vrea ea, e jocul lor , ei fac regulile si le schimba cand vor ei. nu poti sa l faci sa te respecte daca il ameninti ca l parasesti, pentru ca are un stil sa faca o femeie sa l iubeasca si urasca in acelasi timp , de se chinuie singura si daca sta cu el si daca pleaca fara el.

la ei relatia merge daca tipa stie sa fie mereu doar in umbra lui , sa nu i iasa din cuvant . daca vrei sa mai stii ceva, poti sa ma intrebi orice, te ajut cum pot, nu am pretentia ca sunt mare savanta, dar cateva caracteristici tot am observat. :) numai bine
kudika052198
Postat pe 19 Iulie 2009 15:10
De la: kudika013265, la data 2009-07-08 09:54:24Buna, as vrea sa stiu daca mai traieste cineva in combinatia asta:eu TAUR, el SCORPION si daca se poate supravietui.Il iubesc tare mult, dar nu exista zi sa nu trebuiasca sa fac compromisuri, uneori realizez ca eu nu mai sunt eu; trebuie sa-mi aleg cu grija cuvintele, sa stopez unele idei care l-ar deranja.E o relatie foarte frumoasa, dar foarte greu de intretinut.Mi-am dorit adrenalina si acuma am din plin



am stat cu un scorpion timp de un an de zile ..dar eu sunt rac...

as putea zice k el dadea cu acu eu apucam cu clestii ....l'am cam domesticit. ...eu nu faceam compromisuri..imi placea asa cum era...am vrut adrenalina si am avut kt sa'mi ajunga....relatia noastra era foc nu cenusa ..la final am decis ca scorpionii nu sunt animalele mele preferate si i'am dat drumu acu mi'am luat un taur... ( si la propriu si la figurat ...ca sa ma explic e mare cat tauru si e zodia taur.. )
lilutza09
Postat pe 28 Iulie 2009 16:38
buna.si eu sunt in aceeasi siuatie ca si tine.eu taur, el scorpion.e intradevar o combinatie dificila, dar merita....compromisuri fac si eu zilnic si sincer cateodata am impresia ca le fac degeaba....dar nu l-as schimba pt nimeni altul:d
poate mai discutam pe messenger despre asta...sunt chiar curioasa cum rezolva altii genul asta de probleme...id-ul meu e jules_allowed@yahoo.com.
poop si bafta!!
jojo_lin
Postat pe 28 Iulie 2009 17:19
eu sunt scorpion si m am inteles f bine cu taurasele si fecioarele de a lungul timpului.la taurase mi a placut faptul ca mereu sunt cu picioarele pe pamant dar nu se dau inlaturi de la glumite,in general sunt calme dar uneori sunt mofturoase(face parte din farmecul lor),sunt un pic gurmande....
un sfat din partea mea:atunci cand va supara scorpionul vostru plecati de langa el si spunetii ca vreti sa fiti singure cateva clipe fiindca ati fost deranjate de ceea ce a spus sau a facut.vedeti cum reactioneaza.
as putea sa mai dau indicatii dar nu mi dau seama bine de care dintre tipuri de scorpion e vb:cel care e dedicat rel si va tine ca intr o colivie sau cel care vine si pleaca dupa bunul lui plac
GreenScorpio
Postat pe 28 Iulie 2009 18:15
si daca e cate putin din amandoua tipurile...?
jojo_lin
Postat pe 28 Iulie 2009 18:20
atunci e imp ca seara sa se intoarca la tine:P
GreenScorpio
Postat pe 28 Iulie 2009 19:01
locuim impreuna....deci noaptea e doar al meu ....si am incercat si sfatul tau, stie cand ma supara si stie cum sa ma supere...de multe ori ii face placere sa ma oftice ....simt ca ma face cu capul uneori....dar in acelasi timp ma gandesc ca daca nu ar fi asa cum e, singurul care ma face sa rad oricat de greu mi-ar fi...poate nu l-as mai iubi asa mult....oricum ms pt sfaturi
jojo_lin
Postat pe 28 Iulie 2009 19:06
De la: jojo_lin, la data 2009-07-28 19:06:31locuim impreuna....deci noaptea e doar al meu ....si am incercat si sfatul tau, stie cand ma supara si stie cum sa ma supere...de multe ori ii face placere sa ma oftice ....simt ca ma face cu capul uneori....dar in acelasi timp ma gandesc ca daca nu ar fi asa cum e, singurul care ma face sa rad oricat de greu mi-ar fi...poate nu l-as mai iubi asa mult....oricum ms pt sfaturi


mdea asa fac si eu glumite mai acre,imi place sa o necajesc putin pe cea de langa mine.e un mod mai non conventional al nostru al unilor scorpioni de a ne arata simpatia fata de pers iubita.nu tre sa te sup pe el pur si simplu ii place cum arati cand esti un pic sup.iar faptul ca te "ataci un pic" la glumitele lui acide pt el inseamna ca tii le el.daca nu ti ar pasa de el pur si simplu ai fi indiferenta atunci cand incearca sa te oftice nu?si el ar fi trebuit sa ti explice ca nu vrea sa ti faca rau ci pur si simplu asa e el face glumite mai acide,iar tu nu ar trebui sa pui la suflet.ci din contra ai putea chiar sa fii si tu un pic acida sa l oftici cu niste glumite.
GreenScorpio
Postat pe 28 Iulie 2009 21:07

mdea asa fac si eu glumite mai acre,imi place sa o necajesc putin pe cea de langa mine.e un mod mai non conventional al nostru al unilor scorpioni de a ne arata simpatia fata de pers iubita.nu tre sa te sup pe el pur si simplu ii place cum arati cand esti un pic sup.iar faptul ca te "ataci un pic" la glumitele lui acide pt el inseamna ca tii le el.daca nu ti ar pasa de el pur si simplu ai fi indiferenta atunci cand incearca sa te oftice nu?si el ar fi trebuit sa ti explice ca nu vrea sa ti faca rau ci pur si simplu asa e el face glumite mai acide,iar tu nu ar trebui sa pui la suflet.ci din contra ai putea chiar sa fii si tu un pic acida sa l oftici cu niste glumite.[/quote]

eh...glumite acide...incerc sa le trec cu vederea mereu...si am incercat sa-l oftic si eu da nu prea reusesc:))...sau reusestc prea bine uneori
jojo_lin
Postat pe 29 Iulie 2009 17:58
De la: GreenScorpio, la data 2009-07-28 21:07:31

mdea asa fac si eu glumite mai acre,imi place sa o necajesc putin pe cea de langa mine.e un mod mai non conventional al nostru al unilor scorpioni de a ne arata simpatia fata de pers iubita.nu tre sa te sup pe el pur si simplu ii place cum arati cand esti un pic sup.iar faptul ca te "ataci un pic" la glumitele lui acide pt el inseamna ca tii le el.daca nu ti ar pasa de el pur si simplu ai fi indiferenta atunci cand incearca sa te oftice nu?si el ar fi trebuit sa ti explice ca nu vrea sa ti faca rau ci pur si simplu asa e el face glumite mai acide,iar tu nu ar trebui sa pui la suflet.ci din contra ai putea chiar sa fii si tu un pic acida sa l oftici cu niste glumite.


si mai am o nelamurire, la voi, scorpionii(sau la unii dintre voi)...scuze k te deranjez....cum puteti sta langa persoana iubita fara sa-i adresati un cuvant toata ziua,spunand ca..." n-am ce sa povestesc cu tine...nu am ce sa-ti spun..."cand eu as povesti orice oricand are nevoie....asta e ceva ce nu pot sa inteleg.se presupune k persoana de langa tine tie cel mai bun prieten, te asculta , te intelege...te ajuta sa treci peste probleme, macar psihic...
jojo_lin
Postat pe 29 Iulie 2009 18:36
De la: jojo_lin, la data 2009-07-29 18:36:46
De la: GreenScorpio, la data 2009-07-28 21:07:31

mdea asa fac si eu glumite mai acre,imi place sa o necajesc putin pe cea de langa mine.e un mod mai non conventional al nostru al unilor scorpioni de a ne arata simpatia fata de pers iubita.nu tre sa te sup pe el pur si simplu ii place cum arati cand esti un pic sup.iar faptul ca te "ataci un pic" la glumitele lui acide pt el inseamna ca tii le el.daca nu ti ar pasa de el pur si simplu ai fi indiferenta atunci cand incearca sa te oftice nu?si el ar fi trebuit sa ti explice ca nu vrea sa ti faca rau ci pur si simplu asa e el face glumite mai acide,iar tu nu ar trebui sa pui la suflet.ci din contra ai putea chiar sa fii si tu un pic acida sa l oftici cu niste glumite.


si mai am o nelamurire, la voi, scorpionii(sau la unii dintre voi)...scuze k te deranjez....cum puteti sta langa persoana iubita fara sa-i adresati un cuvant toata ziua,spunand ca..." n-am ce sa povestesc cu tine...nu am ce sa-ti spun..."cand eu as povesti orice oricand are nevoie....asta e ceva ce nu pot sa inteleg.se presupune k persoana de langa tine tie cel mai bun prieten, te asculta , te intelege...te ajuta sa treci peste probleme, macar psihic...


mda n as vrea sa cred ca te priveste de sus desi nu e exclus sa faca asta.
insa din citatele tale imi dau seama ca fie are o prob si incearca sa si o rezolve singur fie are nevoie de putina liniste sa si reincarce bateriile.
trebuie sa intelegi ca scorpionii sunt pers introvertite si ca unele kestii le tin numai pt ei.nu le zic niciodata la nimeni.
ca sa revin....daca e o prob pe care vrea sa o rezolve singur inseamna ca e ceva ce tine numai de el:prob cu fam lui sau de serviciu sau mai stiu eu ce altceva in care tu nu esti implicata sau nu tine de cuplu.face asta pt ca vrea sa te fereasca de prob in plus.e o alta forma a lui de a te proteja.sa nu intelegi gresit ca nu ar vrea sa comunice.
scorpionii au un simt al judecarii situatiilor f bine dezvoltat.iar mai devreme sau mai tarziu gasesc solutia la prob lor.sunt semn fix,de acea stiu exact de unde vin si unde se duc.iar daca le a intrat ceva in cap e f greu sa i mai skimbi.
de altfel scorpionii sunt f greu de skimbat,la caracter ma refer,pt ca asa cum am zis sunt semn fix au simtul dreptatii si al judecatii si urasc minciuna.de aceea cand cineva abereaza sau spune un neadevar scorpionii sunt vehementi si sunt considerati polemici.
in fine as putea sa mai continui.dar astept sa mi mai prezinti si alte situatii.
GreenScorpio
Postat pe 30 Iulie 2009 00:43
De la: jojo_lin, la data 2009-07-29 17:58:37
mdea asa fac si eu glumite mai acre,imi place sa o necajesc putin pe cea de langa mine.e un mod mai non conventional al nostru al unilor scorpioni de a ne arata simpatia fata de pers iubita.nu tre sa te sup pe el pur si simplu ii place cum arati cand esti un pic sup.iar faptul ca te "ataci un pic" la glumitele lui acide pt el inseamna ca tii le el.daca nu ti ar pasa de el pur si simplu ai fi indiferenta atunci cand incearca sa te oftice nu?si el ar fi trebuit sa ti explice ca nu vrea sa ti faca rau ci pur si simplu asa e el face glumite mai acide,iar tu nu ar trebui sa pui la suflet.ci din contra ai putea chiar sa fii si tu un pic acida sa l oftici cu niste glumite.


eh...glumite acide...incerc sa le trec cu vederea mereu...si am incercat sa-l oftic si eu da nu prea reusesc:))...sau reusestc prea bine uneori
[/quote]

un sfat nu incerca sa faci aceleasi glumite ca si el.nu o sa i placa asta pt ca scorpionilor le plac pers inventive creative.de ex daca i se intampla ceva naspa fol proverbe si zicale:"omul din greseli invata" sau "un sut in fund un pas inainte" si tot asa in functie de situatie.scorpionilor le plac pers culte,citite de la care au ce invata.
GreenScorpio
Postat pe 30 Iulie 2009 00:56
De la: GreenScorpio, la data 2009-07-30 00:56:22


un sfat nu incerca sa faci aceleasi glumite ca si el.nu o sa i placa asta pt ca scorpionilor le plac pers inventive creative.de ex daca i se intampla ceva naspa fol proverbe si zicale:"omul din greseli invata" sau "un sut in fund un pas inainte" si tot asa in functie de situatie.scorpionilor le plac pers culte,citite de la care au ce invata.[/quote]

ce mi-ai spus tu mai sus, k sunt incapatanati si greu de schimbat, am observat.mi-a spus-o si el.mi-a spus de multe ori sa-l las in pace cand il vad asa....problema mea e ca nu pot sa-l las in pace:)), nu-mi place sa-l vad asa, vreau sa-l ajut , sa ma implic ....nu pot fi indiferenta la problemele lui....suntem de trei ani impreuna si am luat viata de la capat amandoi,am trecut prin multe greutati si nu vreau sa cred k sunt aici doar ca o rezerva pt el.sunt multe chestii care nu-mi plac, sunt multe care le-am trecut cu vederea...poate nu sunt probleme grave cum au altii, sunt mici dar importante pt mine...le-am inghitit toate si-o sa le mai inghit pt k nu vreau sa renunt la el si la noi orice ar fi.chiar daca ma raneste uneori,e singura persoana care reuseste sa ma tina pe picioare, sa ma ambitioneze , sa ma faca sa vreau mai mult de la mine si fac asta tot ca sa-l fac pe el fericit...poate par slaba, lasa,cum vrei tu...se poate sa fiu asa, nu zic nu(in unele privinte), in acelasi timp e singura persoana care ma poate face sa sufar, restul lumii mi-e indiferenta....stiu ca gresesc, k poate nu ar trebui sa-i dau asa multa atentie, sa fiu mereu la dispozitia lui..dar am renuntat la tot si toate pt el si nu vreau sa cred k am gresit.sunt multe de spus, daca ma apuc de vorbit nu mai termin:)) si-mi cer scuze k te bombardez cu problemele lmele sentimentale:P
ms mult oricum pt timpul acordat :)
jojo_lin
Postat pe 30 Iulie 2009 12:24
De la: jojo_lin, la data 2009-07-30 12:24:59
De la: GreenScorpio, la data 2009-07-30 00:56:22


un sfat nu incerca sa faci aceleasi glumite ca si el.nu o sa i placa asta pt ca scorpionilor le plac pers inventive creative.de ex daca i se intampla ceva naspa fol proverbe si zicale:"omul din greseli invata" sau "un sut in fund un pas inainte" si tot asa in functie de situatie.scorpionilor le plac pers culte,citite de la care au ce invata.


ce mi-ai spus tu mai sus, k sunt incapatanati si greu de schimbat, am observat.mi-a spus-o si el.mi-a spus de multe ori sa-l las in pace cand il vad asa....problema mea e ca nu pot sa-l las in pace:)), nu-mi place sa-l vad asa, vreau sa-l ajut , sa ma implic ....nu pot fi indiferenta la problemele lui....suntem de trei ani impreuna si am luat viata de la capat amandoi,am trecut prin multe greutati si nu vreau sa cred k sunt aici doar ca o rezerva pt el.sunt multe chestii care nu-mi plac, sunt multe care le-am trecut cu vederea...poate nu sunt probleme grave cum au altii, sunt mici dar importante pt mine...le-am inghitit toate si-o sa le mai inghit pt k nu vreau sa renunt la el si la noi orice ar fi.chiar daca ma raneste uneori,e singura persoana care reuseste sa ma tina pe picioare, sa ma ambitioneze , sa ma faca sa vreau mai mult de la mine si fac asta tot ca sa-l fac pe el fericit...poate par slaba, lasa,cum vrei tu...se poate sa fiu asa, nu zic nu(in unele privinte), in acelasi timp e singura persoana care ma poate face sa sufar, restul lumii mi-e indiferenta....stiu ca gresesc, k poate nu ar trebui sa-i dau asa multa atentie, sa fiu mereu la dispozitia lui..dar am renuntat la tot si toate pt el si nu vreau sa cred k am gresit.sunt multe de spus, daca ma apuc de vorbit nu mai termin:)) si-mi cer scuze k te bombardez cu problemele lmele sentimentale:P
ms mult oricum pt timpul acordat :)[/quote]

e bine ca nu esti indiferenta la prob lui doar ca sa nu pui prea mare presiune pe el.daca e ceva sa ti zica o sa ti zica el in cele din urma.si apoi sa nu crezi ca esti slaba doar pt ca te amitioneaza sau te sustine.face asta doar ca sa scoata ce e mai bun din tine pt ca el crede in tine si are asa o idee despre cum poti fi sau unde ai putea ajunge.sa nu intelegi gresit.nu vrea sa te skimbe ci doar sa scoata in evidenta punctele tale forte si/sau sa le combata pe cele slabe.daca i ai fi indiferenta crede ma ca nu s ar implica.
sunt convins ca pana la urma o scoateti voi la capat cu multa rabdare si intelegere
GreenScorpio
Postat pe 3 August 2009 18:26
mda...probabil k o vom scoate la capat, casi pana acum....ce ti-am povestit pana acum sunt doar ganduri de-ale mele....sunt eu mai sensibila uneori si pun la suflet si ce nu trebuie...dar in rest sunt toate bune....si sper k vor fi si de acum inkolo:)
jojo_lin
Postat pe 5 August 2009 17:37
De la: jojo_lin, la data 2009-08-05 17:37:28mda...probabil k o vom scoate la capat, casi pana acum....ce ti-am povestit pana acum sunt doar ganduri de-ale mele....sunt eu mai sensibila uneori si pun la suflet si ce nu trebuie...dar in rest sunt toate bune....si sper k vor fi si de acum inkolo:)


pai tocmai sensibilitatea ta e calitatea ta cea mai mare si lui ii place asta la nebunie.scorpionii adora asta la o femeie.iti spun din proprie experientza.
GreenScorpio
Postat pe 7 August 2009 01:10
De la: kudika013265, la data 2009-07-08 09:54:24Buna, as vrea sa stiu daca mai traieste cineva in combinatia asta:eu TAUR, el SCORPION si daca se poate supravietui.Il iubesc tare mult, dar nu exista zi sa nu trebuiasca sa fac compromisuri, uneori realizez ca eu nu mai sunt eu; trebuie sa-mi aleg cu grija cuvintele, sa stopez unele idei care l-ar deranja.E o relatie foarte frumoasa, dar foarte greu de intretinut.Mi-am dorit adrenalina si acuma am din plin



si eu am fost intr-o situatie asemanatoare....doar ca la mine era invers el facea compromisuri ...si cred ca se poate...cat timp lasa-ti ,,fitzele" la o parte
Katte02
Postat pe 9 August 2009 01:26
De la: GreenScorpio, la data 2009-08-07 01:10:31
De la: jojo_lin, la data 2009-08-05 17:37:28mda...probabil k o vom scoate la capat, casi pana acum....ce ti-am povestit pana acum sunt doar ganduri de-ale mele....sunt eu mai sensibila uneori si pun la suflet si ce nu trebuie...dar in rest sunt toate bune....si sper k vor fi si de acum inkolo:)


pai tocmai sensibilitatea ta e calitatea ta cea mai mare si lui ii place asta la nebunie.scorpionii adora asta la o femeie.iti spun din proprie experientza.


si ca sunt geloase ?
Katte02
Postat pe 9 August 2009 01:26
Eu am avut o relatie de 8 ani cu un scorpion.Ne-am logodit, dar inainte de nunta ne-am despartit.Nu generalizez, dar relatia taur-scorpion e un DEZASTRUUUUUU. Crede-ma nu va tine mult.
bodotnde
Postat pe 10 August 2009 16:18
De la: bodotnde, la data 2009-08-10 16:18:38Eu am avut o relatie de 8 ani cu un scorpion.Ne-am logodit, dar inainte de nunta ne-am despartit.Nu generalizez, dar relatia taur-scorpion e un DEZASTRUUUUUU. Crede-ma nu va tine mult.


si dc ai stat 8 ani in relatia aia daca era un dezastru..?
jojo_lin
Postat pe 12 August 2009 18:35
Dap......, imi amintesc de mine, adolescenta, virgina, cum ma mai vana un scorpion, eu fiind tauroaica... NU i-am cedat ca nu am vrut sa raman cu buza umflata. Ulterior s-a casatorit cu cea pe care o iubea, culmea, tot o tauroaica! Asa ca depinde de la caz la caz ( la unii merge, la altii nu! ), eu nu vroiam sa ma dau lui si atat, pentru ca incepusem chiar sa ma indragostesc de-a binelea, si sa tin la el!
ebo
Postat pe 12 August 2009 18:45
da..asa este...e greu de intretinut.Probabil di cauza lor.sunt foarte atenti la orice,pun accent mai mult pe lucrurile mai marunte....nu au jumatati d masura.inceark sa il surprizi cu ceva mic,marunt,...un lucru la care nu s-ar astepta....makar pt a vedea ce gest schiteaza!!!scorpionilor le plac surprizele iar dak reusesti sa faci sa te puna la suflet ....iti spun eu k....greu te mai scoate de acolo!!!!!!!!bafta si ne mai auzim
dixe
Postat pe 12 August 2009 20:26
combinatia taur scorpion este cea mai nefericita combinatie posibila...nu faceti greseala...ma face sa ma gandesc la mama cu tata care s-au "impuns" si "intepat" o viata si la un ex de al meu taur groaznic, pentru mine a fs o experienta tare neplacuta...
allexxe
Postat pe 15 August 2009 22:11
e un bun manipulator.te sfatuiesc sa ti cauti alt partener.sunt foarte periculosi,razbunatori si egoisti.crede ma am convietuit 7 ani cu un scorpion.scapa cat poti de repede de le.relatia fie e fierbinte fie rece ca gheata nu exista cale de mijloc.te subjuga fara sa ti dai seama. nu vei reusi niciodata sa l controlezi. singura lor calitate este aceea ca sunt buni la pat si atat.
shtrengaritza
Postat pe 18 August 2009 16:06
De la: shtrengaritza, la data 2009-08-18 16:06:54e un bun manipulator.te sfatuiesc sa ti cauti alt partener.sunt foarte periculosi,razbunatori si egoisti.crede ma am convietuit 7 ani cu un scorpion.scapa cat poti de repede de le.relatia fie e fierbinte fie rece ca gheata nu exista cale de mijloc.te subjuga fara sa ti dai seama. nu vei reusi niciodata sa l controlezi. singura lor calitate este aceea ca sunt buni la pat si atat.




mda pot spune ca am vrut sa am de a face cu un scorpion.i-am studiat toate actiunile atent am fost grijulie, l-am lasat sa preia controlul, am avut replici si dure cand l-am vazut ca se crede cineva si intr-un final am ajuns si in pat cu el :) pentru cinci minute :) tin sa precizez ca era beat iar eu am probl de sanatate iar daca nu are tact ma atinge si mi declanseaza anumite situatii.dar ma rog nu ma asteptam nici eu ca in clipa respectiva sa am si surpriza asta.dupa ce era beat imi zice ca nu mai poate si se pana la baie dupa care observa si problema mea si gata.asta a fost tot.oricat de beat ar fi fost nu se poate asa ceva.dupa care ne-am certat pentru ca aveam ironii pe mine iar dumnealui nu crede ca s- a intamplat accidental ci ca asa am vrut eu ... tin sa precizez ca ironiile veneau tot din partea lui prima oara dupa care am luat haturile in mana si l-am lovit unde-l doare mai tare adica la partea cu patul:).asa ca stati deoparte de scorpioni.sunt tauroaica si l-as distruge in secunda doi pt ca s-a scos de la inima mea.dar ma abtin si sunt diplomata.il las sa-si faca numarul si sa se razbune.vremea mea va veni cand ii va fi lui mai drag:)
kudika060987
Postat pe 19 August 2009 22:24
hm... bietul scorpion sper ca n-ai aceeasi parere si despre femeile scorpion kudika060987, ah si sa nu generalizezi daca ai avut o experienta neplacuta cu un scorpion, nu-s toti la fel.
allexxe
Postat pe 20 August 2009 22:11
topicul a devenit " antiscorpioni" sau cum...? daca e sa luam fiecare zodie in parte, toti avem defecte....si daca ar fi sa ne luam numai dupa caracteristicile zodiacale, n-am mai ajunge nicaieri...problemele se rezolva cumva si solutii se gasesc...trebuie doar rabdare si intelegere...doar pt k zodiacul spune k nu ma potrivesc cu perechea mea, nu inseamna k renunt la tot...e adevarat k e o relatie mai greu de intretinut dar daca stii cum sa faci asta, totul iasa bine ...eu sunt fericita, chiar daca mai am "probleme" micutze, ca in orice relatie...va spun k exista si exceptii...asa k nu mai generalizati su nu mai criticati scorpionii....
jojo_lin
Postat pe 21 August 2009 00:38
De la: allexxe, la data 2009-08-20 22:11:49hm... bietul scorpion sper ca n-ai aceeasi parere si despre femeile scorpion kudika060987, ah si sa nu generalizezi daca ai avut o experienta neplacuta cu un scorpion, nu-s toti la fel.


nu imi permit sa ii generalizez:).nici nu voi face asta vreodata.si asta pt ca eu insami am ascendentul in scorpion.dar de regula pana acum toti mi s-au infatisat ca fiind isterici.totusi tind sa cred si stiu asta ca exista si scorpioni cu care ma pot intelege.despre femeile scorpion nu.am avut o prietena.si ma intelegeam ok cu ea.dar la barbati...am ramas dezamagita.acum partea cea mai amuzanta este ca arunca totul in spatele meu.dar il las...astern tacerea...si astept si momentul potrivit.astept :)
kudika060987
Postat pe 21 August 2009 15:28
e adevarat dar daca stii sa ii tii in frau merge.eu sunt gemeni iar el scoroion .santem caswatoriti de 11 ani avem si 2 copii.deci se poate nu-s chiar asa rai cum crede lumea
kudika058564
Postat pe 21 August 2009 15:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu varsator el gemeni 23 De la: condo004081 28 Octombrie 2010 20:52
Rac-Varsator?! 61 De la: candyaxu17 14 Februarie 2012 14:47
Eu capricorn, el rac... 15 De la: Gia_Cory 25 Noiembrie 2009 14:56
Eu iar oftez! 11 De la: yumalai 19 Mai 2009 16:06
ce stiti despre curatirea la fata in conditii de casa? 49 De la: ADDICTED_TO_LOVE 2 Noiembrie 2011 13:19