Setari Cookie-uri

prima iubire

asa crezi tu?....halal iubire
mikela_my
Postat pe 6 August 2009 12:09
prima iubire,,,dezastru!
dar acum am parte de o iubire adevarata si pe aceasta o consider prima mea iubire...
lao_kudika
Postat pe 6 Septembrie 2009 03:30
prima iubire mi-a lasat un gust amar si m-a trezit la realitate.am indurat foarte multe crize de gelozie nefondate,m-a izolat de prieteni mei vechi si mi-a impus sa am doar prieteni din grupul lui,m-a inselat ,am aflat mult prea tarziu si nu l-am putut ierta in totalitate si plus de asta a trebuit sa suport si dependenta excesiva de mama lui care stia de altfel tot ce se intampla in relatia noastra pentru ca el nu se putea abtine sa-i povesteasca:)).
nu puteam sa ma despart de el pentru ca ma simteam ciudat ,el a fost primul si trebuia sa raman cu el asta imi dicta constiinta.dar intr-o criza de-a lui de gelozie m-a ofensat foarte tare si a plecat la mami a lui acasa pentru o saptamana,in perioada aia nu mi-a dat nici un semn de viata,si m-am gandit ca e mai bine fara el ca pot incepe de la 0,ca-mi pot recapata incredere in sine,ca merit sa fiu fericita.
atunci cand s-a intors am discutat si ne-am despartit definitiv si dupa ce a plecat ma simteam atat de libera,radeam ,in sfarsit simteam ca am control asupra vietii mele.mi se pare absurd ca si acum ma mai cauta,dar trecutul ramane trecut .
indungischizofrenice
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:14
Damn , eu am fost parasit de prima iubire pentru prima ei iubire , sticky situation
Denver
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:37
cu totii stim ca prima iubire nu se uita niciodata....eu inca sunt cu primul barbat din viata mea..si pot sa spun ca traim o adevarata poveste de dragoste....
el e mai mare decat mine..cu ani buni....dar diferenta de varsta nu ne-a impiedicat sa avem o relatie...
chiar daca ne mai certam uneori.. ..si nu vorbeste cu mine...ne impacam. .si a doua zi ne intrbam ce a fost in capul nostru ...
prima iubire...imi trezeste multe amintiri frumoase...multi trandafiri care cu trecerea timpului s-au ofilit...si acum au un loc deosebit in dormitorul nostru...
prima iubirea ....nu am cuvinte...un vis ce ash vrea sa nu se termine niciodata...
Karysya
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:53
De la: kudikgirl, la data 2009-07-13 12:25:39
Ce parere aveti despre...prima iubire...primul baiat care v-a facut femeie....ati ramas impreuna sau de cele mai multe ori...se pierde totul si ramane doar o amintire frumoasa.?...sau poate urata

prima iubire a ramas o amintire placuta,a2a iubire m-a facut si femeie si suntem de 9 ani impreuna.
R_F
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:57
De la: adellaide, la data 2009-08-01 22:30:33la mine prima experienta a fost o aventura de o noapte cu un barbat ce abia il cunoscusem, mai mare decat mine cu 10 ani. (pe atunci dadeam vina pe sampania ce o bausem amandoi ).
consider ca a fost cel mai frumos lucru din viata mea caci din acea noapte a rezultat un baietel care este lumina ochilor mei. de atunci nu am mai stiut de acel barbat pana acum cateva luni cand ne-am reantalnit (este noul meu sef). el nu-si mai amintea de mine si sincer nici eu nu mi-am amintit de el decat dupa ce am facut dragoste. abia atunci am simtit ca e acel barbat si abia atunci am discutat despre asta.
deci la mine pot sa zic ca soarta a facut sa fie asa.


Hai ca-i tare faza asta....din ce film ai scos-o?
amr2009
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:59
pt mine a ramas o amintire placuta,dar nu regret nimik,mi-as fi dorit sa raman cu el dar nu a fost sa fie,chiar daca au trecut 7 ani de cand nu mai suntem impreuna eu tot ma mai gandesc la el
liliana_2007
Postat pe 6 Septembrie 2009 11:13
nici prima nici a doua iubire nu se uita niciodata ..poate ca nici a treia depind foarte mult daca l-ai iubit nu conteza al catelea a fost ,este f important sa nu iti para rau niciodata pt ceea ce a fost si sa te bucuri ca in perioada in care ai fost cu pers iubita ai fost fericita.viata ii frumoasa si cu bune si cu rele !am avut 2 iubiri nu ii voi uita niciodata ,pe ultimul l-am iubit ffff mult si imi este greu fara el ...dar daca e sa fie al meu vom fi impreuna!oricum am avut multe de invatat si nu imi pare rau de nimic
lauras_stefan
Postat pe 6 Septembrie 2009 11:13
prima iubire????
un idiot !!!!
nastase_laura
Postat pe 6 Septembrie 2009 11:30
buna sunt violeta si am 16 ani , prima iubire a fost la 15 ani si este un baiat care este cu 7 ani mai mare ca mine ,la inceput totul a fost ok,dar apoi sau complicat lucrurile . el este tipul de baiat care-i place sa stea la colt de strada cu baetii, pana in zori ,si am avut multe certuri pe tema asta , a inceput sa dea si in mine si chiar ns ce sa fc pt ca il iubesc enorm de mult si multi mau sfatuit sa renunt la el dar niciodata nam incercat si ns voi fetelor ce spuneti ?
kudika064769
Postat pe 6 Septembrie 2009 11:36
ma bucur ptr tine, la mine nu a fost chiar asa, m-a lasat cu ochii in soare cu 3 saptamani inainte de nunta, pregatisem deja totul imi cumparasem si rochia...bine , el pe vremea aia era in japonia si eu in romania, asa ca e bine spus proverbul, ochii care nu se vad se uita...
au trecut 5 ani de atunci si inca nu l-am uitat, chiar daca acum am o familie langa altcineva mi-as fi dorit sa am tot ce am acum langa el...asta e

bafta in toate si o nunta frumoasa
kudika049561
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:44
prima iubire....care m-a facut femeie....s-a intamplat cand aveam 18 ani si o luna...
eram in liceu si aveam o prietena buna. ne-am gandit noi sa "facem un juramant" ca nu "o facem " pana nu implinim 18 ani....
asadar, aveam 18 ani si o luna...
intamplare sau nu, dupa ce s-a intamplat asta am inceput sa ne vedem mai rar....asa am decis eu (nu stiu ce a fost in mintea mea) ....in fine...
stiti cu se spune"fereste-ma doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc singur"...asa mi s-a intamplat si mie...numai ca...nu imi era doar prietena buna ci si verisaoara....
ehhh...ea a considerat ca ( asa a si fost) o sa ma faca sa sufar prin faptele ei.
de ce? nu stiu...
si s-a cuplat cu el...
eu aveam sa aflu mult mai tarziu.....
dupa 6 luni , ea s-a mutat la el si o saptamana mai tarziu el i-a trimis bagajele acasa...asa ca cine a avut mai mult de suferit?
cred ca, de fapt asa este, am deviat mult de la subiect...dar nu am putut sa vb despre asta...si acum imi este foarte greu
totul s-a petrecut de vreun an dde zile...insa eu mi-am pierdut increderea chiar si in mine...
mi-e teama sa mai am o relatie cu cineva...
dar am speranta ca timpul va sterge ce e urat....

ada_love_me
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:57
Prima iubire poate sa aibe mai multe semnificatii. De ex ptr mine prima iubire nu ii acela cu care miAm inceput viata sexuala, ci urmatorul. Dar numai suntem impreuna,din vina lui. Ideea ii ca niciodata prima iubire nu se uita...:)
Clabu
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:12
Prima iubire nu se uita niciodata.Dupa 20 de ani de casatorie cu-n barbat pe care mai mult l-am urat decat l-am iubit mi-am reitalnit prima iubire.Pot spune ca am cautat-o,am cautat barbatul care m-a facut fericita si la care am visat zi si noapte.Sunt fericita alaturi de el, atat cat ne putem permite la cei 40 de ani ai nostri, suntem ca doi adolescenti, exact ca atunci la inceput.Dupa 20 de ani de nefericire...acum pot spune ca sunt fericita, ca intradevar acum multi ani am pierdut un OM deosebit.Am visat zi si noapte la el,e prima si ultima mea iubire.
Sunt omul care niciodata nu si-a uitat prima iubire, acum... il iubesc mai mult ca ieri si cu siguranta mai putin ca maine.
kudika021741
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:55
pt mine este si acum ,de 6 ani suntem impreuna si n vom casatori
roxsaya
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:17
pai si .. copilashul?
rebelush
Postat pe 6 Septembrie 2009 18:18
De la: _oktober_, la data 2009-07-25 17:56:38stii cum e! atunci te juri ca e iubire....apoi te intrebi cum draq ai putut crede ca ar fi iubire



da chiar ca e asa : credeam k sunt singura cu parerea asta
Alexandra_Pitzy
Postat pe 6 Septembrie 2009 19:54
prima iubire .....niciodata nu o poty uita, ....dar e aiurea ca e prea dureroasa....
bruneta_nebunatika18
Postat pe 7 Septembrie 2009 10:20
cine a spus ca prima iubire nu se uita niciodata, a avut dreptate ...trist, pentru ca daca si-a dat seama de acest lucru inseamna ca el sau ea nu si-a gasit implinirea....
Ce este iubirea? Pentru mine a fost: o parte din mine...inca este...probabil va fi mereu... este viata...
Poate ca nu-i vad ochii in fiecare zi, poate ca nu ii aud glasul sau nu-i simt atingerea, poate niciodata dar...Uneori ma gandesc ca orice voi face cu viitorul meu, orice mi s-ar intampla, si orice i s-ar intampla intotdeauna va fi un fir subtire ca de paianjen care ne va uni, si nu se va rupe, ca o parte din propria constiinta... am simtit asta multi ani, am simtit asta in privirea lui, in ultima lui imbratisare, pentru el, pentru mine nu a existat adio, suntem buni prieteni chioar de nu ne-am mai vorbi nicicand... A fost o binecuvantare, o iubire sincera, adevarata...
IUBIREA este ca vantul- il simti dar nu-l poti atinge...este un strop de apa intr-o mare de foc, ca o bucata de pamant in mijlocul oceanului... iubirea este atingerea unui inger... fericire... dar si neliniste...
mari_blue21
Postat pe 13 Septembrie 2009 00:46
De la: kudika054490, la data 2009-07-24 15:26:52prima iubire o fost un idiot si acuma am dat de altu care nu vrea sa faca sex cu mn


sex unde ne vedem
DON_LUCIANO
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:16
De la: nastase_laura, la data 2009-09-06 11:30:51prima iubire????
un idiot !!!!


de ce idiot nu a stiut sau nu a putut
DON_LUCIANO
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:20
De la: DON_LUCIANO, la data 2009-10-21 08:16:59
De la: kudika054490, la data 2009-07-24 15:26:52prima iubire o fost un idiot si acuma am dat de altu care nu vrea sa faca sex cu mn


sex unde ne vedem

curajosule!!!
Lucia38
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:39
Ce amintire? O amintire ce are un gust dulce-amar ce nu o sa dispara niciodata. Pt multi, prima iubire e prima dezamagire, asta a fost si pt mine. Primul barbat, primul gand de fericire suprema ce se spulbera imediat... Asta e cand iubesti pe cine nu trebuie. Si daca te vei desparti de el, va trece,,,dar nu vei uita, asa cum nu am uitat nici eu. Cateodata am impresia ca ieri a fost, ca ieri paseam pe norisori si pluteam de fericire. Doamne ajuta sa nu fie cazul tau. Daca esti fericita si implinita, bucura-te la maxim de aceasta senzatie, ca a doua oara nu va mai fi la fel.
Succes
rmarius
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:52
Corect , dar tu la naiba luase-si virusul asa brusc??!!!
Moorse
Postat pe 22 Octombrie 2009 16:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna.... 55 De la: isa_bella 30 Mai 2009 16:58
Posibilă sarcina? 1 De la: kudika_1033149 13 Iunie 2018 15:55
heeei... 6 De la: Full_Metal_Jacket 31 Martie 2010 11:00
Exista Femei ninfomane? 54 De la: alegro6543 8 Februarie 2011 18:29
Pasii spre o relatie...oare voi reusi? 64 De la: ionelaela 29 Septembrie 2010 23:40