Setari Cookie-uri

Soul Mate

Buna,

Am cunoscut odata un baiat de care m.am indragostit lulea!Ideea e ca fostul meu prieten mi.a facut cunostinta cu el si cam mi.a placut de la inceput de el.Era foarte serios cand vorbea si asta ma fascina.Oricum am inceput sa.l cunosc mai bine,ne vedeam aproape zilnic pe motivul ca ma putea ajuta sa rezolv niste probleme mai vechi.Imi era deci un fel de mentor spiritual si aveam multa incredere in el pt ca asta imi inspira de la bun inceput.Intr.o seara ne.am strans mai multi la el sa vorbim si i.am desenat un portret...si desigur ca il complimentam si il admiram!In seara aia s.a intamplat ceva intre mine si el...a fost magie...i.am facut masaj, l.am luat in brate si am simtit ceva uluitor greu de descris in cuvinte!I.am zis ca simt ca si cum am fi o singura persoana...aveam incredere in el si simteam k ma intelege!Mi.am zis k asa ceva mai rar, ar putea fi sufletul meu pereche!I.am zis k il iubesc...el mi.a spus k nu putem fi impreuna pt ca mai devreme sau mai tarziu pleaca din tara...si anume in legiunea franceza!Mi.a spus k s.ar putea sa nu ne vedem nici in 10 ani sau chiar deloc!A mai zis k a vrut sa ma protejeze si k sa.l uit, sa sterg nr lui de tel si tot ce ii apartine lui!Eram asa suparata...am facut ce a zis el si am ajuns sa regret acum!Inca il mai iubesc si ma gandesc la el!I.am mai scris dar nu mi.a raspuns!Era singurul cu care nu trebuia sa vb nimic ca ma intelegea, parac imi citea gandurile!Nu stiu ce sa mai cred...daca ar fi l.as cauta si i.as da inca o sansa sa fie cu mine!
Maria_santal
Postat pe 13 Iulie 2009 19:33
De la: Maria_santal, la data 2009-07-13 19:33:23Buna,

Am cunoscut odata un baiat de care m.am indragostit lulea!Ideea e ca fostul meu prieten mi.a facut cunostinta cu el si cam mi.a placut de la inceput de el.Era foarte serios cand vorbea si asta ma fascina.Oricum am inceput sa.l cunosc mai bine,ne vedeam aproape zilnic pe motivul ca ma putea ajuta sa rezolv niste probleme mai vechi.Imi era deci un fel de mentor spiritual si aveam multa incredere in el pt ca asta imi inspira de la bun inceput.Intr.o seara ne.am strans mai multi la el sa vorbim si i.am desenat un portret...si desigur ca il complimentam si il admiram!In seara aia s.a intamplat ceva intre mine si el...a fost magie...i.am facut masaj, l.am luat in brate si am simtit ceva uluitor greu de descris in cuvinte!I.am zis ca simt ca si cum am fi o singura persoana...aveam incredere in el si simteam k ma intelege!Mi.am zis k asa ceva mai rar, ar putea fi sufletul meu pereche!I.am zis k il iubesc...el mi.a spus k nu putem fi impreuna pt ca mai devreme sau mai tarziu pleaca din tara...si anume in legiunea franceza!Mi.a spus k s.ar putea sa nu ne vedem nici in 10 ani sau chiar deloc!A mai zis k a vrut sa ma protejeze si k sa.l uit, sa sterg nr lui de tel si tot ce ii apartine lui!Eram asa suparata...am facut ce a zis el si am ajuns sa regret acum!Inca il mai iubesc si ma gandesc la el!I.am mai scris dar nu mi.a raspuns!Era singurul cu care nu trebuia sa vb nimic ca ma intelegea, parac imi citea gandurile!Nu stiu ce sa mai cred...daca ar fi l.as cauta si i.as da inca o sansa sa fie cu mine!


il cheam cumva petre???
roscatika23
Postat pe 14 Iulie 2009 03:41
Nu, de ce intrebi?Chiar nu.l cheama petre!!
Maria_santal
Postat pe 14 Iulie 2009 18:26
De la: Maria_santal, la data 2009-07-14 18:26:20Nu, de ce intrebi?Chiar nu.l cheama petre!!


da' cum il cheama?
geo_x
Postat pe 14 Iulie 2009 18:28
cati ani ai?
gargaritamica
Postat pe 14 Iulie 2009 18:31
pe rand, te rog!
deci, como li cheama!?
geo_x
Postat pe 14 Iulie 2009 18:33
Il cheama Vivi de la Vivian..ce importanta are numele|Eu am 19 ani!
Maria_santal
Postat pe 14 Iulie 2009 22:28
mmmmmm... mai draguta, nu te supara pe mine ca-ti spun... dar eu nu cred ca el te iubeste! tu ai facut o pasiune pt el, iar el s-a cam folosit de tine. imi pare rau... dar asta se deduce din ce ai scris pana acum. toate cele bune!
missalexandra
Postat pe 28 Iulie 2009 18:31
Esti prea tanara , la varsta asta tot ce zboara se mananca! Sunt sigura ca o sa mai ai cateva ocazii sa afirmi ca ti-ai gasit sufletul pereche si in alti barbati Te inteleg ca te-ai indragostit de el si ca iti doresti o poveste de iubire dar nu dramatiza , ai tot timpul sa iubesti...vorba aia : Neeeeeeeeeext!
Lorena26
Postat pe 28 Iulie 2009 18:54
Buna!M-am gandit si eu mai bine...si asa este!Sunt prietena cu unu din cei mai bunic prieteni ai lui si baiatul i.a povestit totul acestuia!Si am auzit ca a vorbit urat despre mine,desi cand eram cu el era altul!Da...e un fel de obsesie...imi dau seama...dar l.am iubit!Acum sunt q prietenu lui cel mai bun..era fostul meu si ne.am impacat!Poate e mai bine asa!Am mai crescut de atunci si acum incep sa inteleg multe...ms de sfat!
Maria_santal
Postat pe 28 Iulie 2009 20:26
De la: Maria_santal, la data 2009-07-13 19:33:23Buna,

Am cunoscut odata un baiat de care m.am indragostit lulea!Ideea e ca fostul meu prieten mi.a facut cunostinta cu el si cam mi.a placut de la inceput de el.Era foarte serios cand vorbea si asta ma fascina.Oricum am inceput sa.l cunosc mai bine,ne vedeam aproape zilnic pe motivul ca ma putea ajuta sa rezolv niste probleme mai vechi.Imi era deci un fel de mentor spiritual si aveam multa incredere in el pt ca asta imi inspira de la bun inceput.Intr.o seara ne.am strans mai multi la el sa vorbim si i.am desenat un portret...si desigur ca il complimentam si il admiram!In seara aia s.a intamplat ceva intre mine si el...a fost magie...i.am facut masaj, l.am luat in brate si am simtit ceva uluitor greu de descris in cuvinte!I.am zis ca simt ca si cum am fi o singura persoana...aveam incredere in el si simteam k ma intelege!Mi.am zis k asa ceva mai rar, ar putea fi sufletul meu pereche!I.am zis k il iubesc...el mi.a spus k nu putem fi impreuna pt ca mai devreme sau mai tarziu pleaca din tara...si anume in legiunea franceza!Mi.a spus k s.ar putea sa nu ne vedem nici in 10 ani sau chiar deloc!A mai zis k a vrut sa ma protejeze si k sa.l uit, sa sterg nr lui de tel si tot ce ii apartine lui!Eram asa suparata...am facut ce a zis el si am ajuns sa regret acum!Inca il mai iubesc si ma gandesc la el!I.am mai scris dar nu mi.a raspuns!Era singurul cu care nu trebuia sa vb nimic ca ma intelegea, parac imi citea gandurile!Nu stiu ce sa mai cred...daca ar fi l.as cauta si i.as da inca o sansa sa fie cu mine!



legiunea fraceza? suna incredibil de fake... imi cer scuze, daca e adevarata plecarea lui, dar e ca si cum ti-ar zice "da, iubito, te iubesc si eu , dar dragostea noastra e imposibila pentru ca trebuie sa plec sa salvez pamantul de un asteroid".... come on, wake up
Rock_this
Postat pe 29 Iulie 2009 21:45
De la: missalexandra, la data 2009-07-28 18:31:25mmmmmm... mai draguta, nu te supara pe mine ca-ti spun... dar eu nu cred ca el te iubeste! tu ai facut o pasiune pt el, iar el s-a cam folosit de tine. imi pare rau... dar asta se deduce din ce ai scris pana acum. toate cele bune!



imi pare rau ..dar sunt de acord cu ea..off si nu exista varsta sa iei "tzeapa" ..stai linistita cu timpul o sa-ti treaca ,SUFLET PERECHE? o pereche grea de cuvinte folosita mult prea des astfel incat si-a pierdut valoarea si nimeni nu o mai recunoaste
ionelaela
Postat pe 30 Iulie 2009 17:40
Buna!Mai, chiar a plecat in legiunea franceza, am vazut poze cu el si am mai tinut legatura!In fine...daca nu ma crezi e alta poveste...pana la urma fiecare crede ce vrea!Si catd espre suflete pereche cred ca exista si vor mai exista si altele!
Maria_santal
Postat pe 31 Iulie 2009 17:10
daca va este menit sa fiti impreuna, asa o sa fie... acum sa nu stai sa il astepti toata viata
Rock_this
Postat pe 31 Iulie 2009 19:09
Foarte multe cupluri, foarte multi indragostiti, folosesc expresia "este sufletul meu pereche" dar foarte multi nu stiu exact despre ce e vorba si ce implica regasirea sufletului pereche.

Se spune ca sufletele pereche au trait candva o iubire atat de puternica intr-una din vietile anterioare, incat se intalnesc si in actuala viata, iar iubirea lor este la fel de profunda si intensa si reprezinta o continuare a dragostei de atunci.

Sufletele pereche sunt acele fiinte care de-a lungul mai multor vieti si-au creat o karma pozitiva si li se mai da o sansa de a se intilni in aceasta viata, pentru a se ajuta reciproc, pentru a lucra la un proiect comun. Se regasesc pentru ca au ceva sa-si transmita sau sa-si predea unul altuia pentru o evolutie pozitiva in aceasta viata. Rareori se intalnesc pentru a evolua alaturi intr-o viata comuna!

Sufletele pereche se intalnesc intr-un moment critic al existentei lor, unde s-au blocat si nu mai pot evolua spiritual, iar regasirea si iubirea dintre ei are drept scop sa-i ajute sa se deblocheze si sa-si continue menirea spirituala. Intalnirea cu sufletul pereche are un rol in destin: ne schimba viata, viziunea asupra vietii, modul de a intelege destinul, sau rolul lui este concret: ne ajuta sa depasim o mare proba, a venit sa ne arate o cale, sa ne atraga atentia asupra unui pericol.

Cum il recunosti?

Exista un sentiment aparte care iti poate indica faptul ca fata de acest om ai o altfel de atractie decat pentru alte persoane. Nu e doar atractia fizica, sexuala, emotionala, ci relatia de acest tip trece dincolo de senzatiile trupesti sau psihice. Dar regasirea sufletului pereche este si dureroasa: poti simti dureri fizice daca nu esti cu el, dorul poate fi imens, sentimentul ca nu sunteti impreuna poate fi foarte greu de suportat, depui un efort supraomenesc stiindu-l departe.
camelusha83
Postat pe 2 August 2009 12:30
Buna,

povestea cu sufletul pereche... din cate stiu eu... o asemenea relatie nu este destinata sa fie pentru toata viata... sunt foarte rare cazurile in care cele 2 suflete raman imrepuna. ca sa iti intalnesti sufletul pereche, este un dar... sunt persoane care nu au aceasta oportunitate

eu cred ca destinul (universul, dumnezeu) iti trimite in viata anumiti oameni (buni sau mai putini buni) ca sa te invete o lectie si e bine, ca si atunci cand suferi, sa nu pierzi invatatura. eu cred ca toate in viata se intampla cu un rost... intr-o zi o sa intelegem :)
keep_shining
Postat pe 4 August 2009 08:20
De la: kudika007699, la data 2009-08-04 08:20:57Buna,

povestea cu sufletul pereche... din cate stiu eu... o asemenea relatie nu este destinata sa fie pentru toata viata... sunt foarte rare cazurile in care cele 2 suflete raman imrepuna. ca sa iti intalnesti sufletul pereche, este un dar... sunt persoane care nu au aceasta oportunitate

eu cred ca destinul (universul, dumnezeu) iti trimite in viata anumiti oameni (buni sau mai putini buni) ca sa te invete o lectie si e bine, ca si atunci cand suferi, sa nu pierzi invatatura. eu cred ca toate in viata se intampla cu un rost... intr-o zi o sa intelegem :)

dar atunci cand suferim suferintza ne marcheaza de unde sa stim noi unde sa cautam fericirea ... totul e atat de derutant....
yumy
Postat pe 4 August 2009 08:24
Rock_this f tare rsp-ul cu asteroidul :)).
Nu dezamagiti fataaaa
DulcyBaby
Postat pe 4 August 2009 12:16
Si inca ceva, tu crezi ca el este sufletul tau pereche, dar el ce zice?! :))
"Baby, sa nu exageram!" :))))
DulcyBaby
Postat pe 4 August 2009 12:18
Mai, sincera sa fiu nu stiu ce zice el! Sunt sigura ca nu crede acelasi lucru...a fost o chestie de 2,3 saptamani si doar atat!eu am pus mai mult suflet ac el cum fac mereu!Asta e!:)
Maria_santal
Postat pe 4 August 2009 15:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog sa va dati cu parerea... 4 De la: irinuca89 4 Decembrie 2008 23:20
Poate peste ceva timp voi zambi de "Acum" 15 De la: marco918 29 Iulie 2010 01:18
inselata de amant cu mine 26 De la: scorpio67 25 Aprilie 2010 18:34
prima oara 17 De la: Raluca_SA 8 Octombrie 2009 23:56
intrebare intrebatoare 140 De la: Diavolyta_ 31 Mai 2009 21:20