Setari Cookie-uri

sunt casatorita si m-am indragostit

Buna fetelor
Sper sa nu ma judecati pt ceea ca voi scrie.
Sunt indragostita de un baiat , pe care il cunosc de ceva timp si pe care l-am cunoscut pe internet...vorbim doar pin intermediul netului, insa, la sf acestei luni vrem sa ne intalnim si pt asta el vine aici din Bucuresti, pt ca el acolo este asistent medical.Simt ca ma iubeste enorm de mult, la fel si eu si ne dorim aceleasi lucruri de la viata.
In ceea ce priveste casnicia mea, nu sunt deloc fericita.Si asta pt ca familia lui ma uraste.Mi-au provocat multa suferinta, au aruncat multe cuvinte asupra mea, care m-au durut, sotul meu nu a fost atat de puternic sa ma apere si a tacut mereu, fapt pt care eu am fost mereu cea care am spus ceam pe suflet si pt asta nu sunt suportata.Imi e groaza sa ies si in curte , t ca, casa noastra este situata intre casa soacrei si casa surorii lui....sunt ca intr-un live show.El nu a vrut sa se mute cand i-am propus!Acum, ar fi dispus, dar nu mai vreau eu.M-am ales cu o depresie cu care ma tratez la tg mures.Am mai deschis un topic, cand inca nu stiam ce am.De doua ori am avut intentia de a divorta, pt ca nu ma mai simt bine aici si simt ca ma sufoc.Am renuntat la divort pt insistentele mamei mele si ale plansetelor lui!Dar oare merita sa ma sacrific ?Merita sa imi sacrific fericirea pt cineva?
Acum, il cunosc pe el...si inima stiti ce imi spune, nu?Pe el il alege.Doar ca sunt constienta ca parintii mei vor exclude orice fel de legatura cu mine, va iesi un scandal monstruos.Insa cred ca pt a fi fericita sunt dispusa sa fac orice.
Voi ce credeti?Astept pareri , sfaturi, pt ca sunt intr-un moment al vietii mele , cand sunt foarte confuza, dar in acelas timp fericita,trista , speriata.Un amalgam de sentimente , care ma obosesc, pana iau o decizie. Mi-e greu, insa, mai devreme sau mai tarziu, oricum va trebui sa ma hotarasc ce sa fac.
Pt cei ce nu ma vor intelege, ii rog sa se abtina de la orice fel de comentariu de prost gust, pt ca nu le voi raspunde.Multumesc pt intelegere !
anonim12345
Postat pe 13 Iulie 2009 17:04
De la: zeita_zeita, la data 2009-07-13 17:04:59Buna fetelor
Sper sa nu ma judecati pt ceea ca voi scrie.
Sunt indragostita de un baiat , pe care il cunosc de ceva timp si pe care l-am cunoscut pe internet...vorbim doar pin intermediul netului, insa, la sf acestei luni vrem sa ne intalnim si pt asta el vine aici din Bucuresti, pt ca el acolo este asistent medical.Simt ca ma iubeste enorm de mult, la fel si eu si ne dorim aceleasi lucruri de la viata.
In ceea ce priveste casnicia mea, nu sunt deloc fericita.Si asta pt ca familia lui ma uraste.Mi-au provocat multa suferinta, au aruncat multe cuvinte asupra mea, care m-au durut, sotul meu nu a fost atat de puternic sa ma apere si a tacut mereu, fapt pt care eu am fost mereu cea care am spus ceam pe suflet si pt asta nu sunt suportata.Imi e groaza sa ies si in curte , t ca, casa noastra este situata intre casa soacrei si casa surorii lui....sunt ca intr-un live show.El nu a vrut sa se mute cand i-am propus!Acum, ar fi dispus, dar nu mai vreau eu.M-am ales cu o depresie cu care ma tratez la tg mures.Am mai deschis un topic, cand inca nu stiam ce am.De doua ori am avut intentia de a divorta, pt ca nu ma mai simt bine aici si simt ca ma sufoc.Am renuntat la divort pt insistentele mamei mele si ale plansetelor lui!Dar oare merita sa ma sacrific ?Merita sa imi sacrific fericirea pt cineva?
Acum, il cunosc pe el...si inima stiti ce imi spune, nu?Pe el il alege.Doar ca sunt constienta ca parintii mei vor exclude orice fel de legatura cu mine, va iesi un scandal monstruos.Insa cred ca pt a fi fericita sunt dispusa sa fac orice.
Voi ce credeti?Astept pareri , sfaturi, pt ca sunt intr-un moment al vietii mele , cand sunt foarte confuza, dar in acelas timp fericita,trista , speriata.Un amalgam de sentimente , care ma obosesc, pana iau o decizie. Mi-e greu, insa, mai devreme sau mai tarziu, oricum va trebui sa ma hotarasc ce sa fac.
Pt cei ce nu ma vor intelege, ii rog sa se abtina de la orice fel de comentariu de prost gust, pt ca nu le voi raspunde.Multumesc pt intelegere !


Zeita ce esti!
therapsong2
Postat pe 13 Iulie 2009 19:22
De la: therapsong2, la data 2009-07-13 19:22:19
De la: zeita_zeita, la data 2009-07-13 17:04:59Buna fetelor
Sper sa nu ma judecati pt ceea ca voi scrie.
Sunt indragostita de un baiat , pe care il cunosc de ceva timp si pe care l-am cunoscut pe internet...vorbim doar pin intermediul netului, insa, la sf acestei luni vrem sa ne intalnim si pt asta el vine aici din Bucuresti, pt ca el acolo este asistent medical.Simt ca ma iubeste enorm de mult, la fel si eu si ne dorim aceleasi lucruri de la viata.
In ceea ce priveste casnicia mea, nu sunt deloc fericita.Si asta pt ca familia lui ma uraste.Mi-au provocat multa suferinta, au aruncat multe cuvinte asupra mea, care m-au durut, sotul meu nu a fost atat de puternic sa ma apere si a tacut mereu, fapt pt care eu am fost mereu cea care am spus ceam pe suflet si pt asta nu sunt suportata.Imi e groaza sa ies si in curte , t ca, casa noastra este situata intre casa soacrei si casa surorii lui....sunt ca intr-un live show.El nu a vrut sa se mute cand i-am propus!Acum, ar fi dispus, dar nu mai vreau eu.M-am ales cu o depresie cu care ma tratez la tg mures.Am mai deschis un topic, cand inca nu stiam ce am.De doua ori am avut intentia de a divorta, pt ca nu ma mai simt bine aici si simt ca ma sufoc.Am renuntat la divort pt insistentele mamei mele si ale plansetelor lui!Dar oare merita sa ma sacrific ?Merita sa imi sacrific fericirea pt cineva?
Acum, il cunosc pe el...si inima stiti ce imi spune, nu?Pe el il alege.Doar ca sunt constienta ca parintii mei vor exclude orice fel de legatura cu mine, va iesi un scandal monstruos.Insa cred ca pt a fi fericita sunt dispusa sa fac orice.
Voi ce credeti?Astept pareri , sfaturi, pt ca sunt intr-un moment al vietii mele , cand sunt foarte confuza, dar in acelas timp fericita,trista , speriata.Un amalgam de sentimente , care ma obosesc, pana iau o decizie. Mi-e greu, insa, mai devreme sau mai tarziu, oricum va trebui sa ma hotarasc ce sa fac.
Pt cei ce nu ma vor intelege, ii rog sa se abtina de la orice fel de comentariu de prost gust, pt ca nu le voi raspunde.Multumesc pt intelegere !


Zeita ce esti!


nu am inteles ce vrei sa zici :)
anonim12345
Postat pe 13 Iulie 2009 20:04
Nu merita sa-ti irosesti viata intr-o casnicie de genul asta.Dar,eu cred ca nici nu poti sa o schimbi ,refacand-o cu o persoana cunoscuta pe net.
Viata e scurta si ar trebui sa ne bucuram de ea din plin si sa ne pastram sanatatea .
Daca tu ai o viata atat de grea cu un sot care nu te sprijina si nu stie sa-ti fie alaturi dupa ce cred ca a existat iubire intre voi,cum crezi ca un om cunoscut pe net este sansa ta.
Poate ca tu ti-ai creat o imagine falsa despre el .De regula cand ne indragostim nu vedem decat partile bune ale persoanei iubite.
Ai mare grija. O schimbare trebuie sa faci,dar iti esti datoare tie ca ea sa fie una inteleapta.
Multa bafta.
Sper sa ne mai ti la curent cu felul in care vor decurge lucrurile pe viitor.
lilianagr
Postat pe 13 Iulie 2009 20:21
N-am sa-ti tin o predica lunga. Sper sa-l cunosti cat decat bine pe acel baiat de pe net.El stie ca tu esti casatorita?Stie ca esti nefericita?Poate vei primi un tratament de scurta durata si apoi te paraseste.Nu se stie niciodata.Pun pariu ca voi pe net va intelegeti de minune. L-ai vazut si pe webcam?Spui ca il cunosti de ceva vreme...sper ca il cunosti macar de vreo 6 luni...Sotul tau nu banuieste nimic?Sfatul meu este: Chiar si daca o sa traiti o romantza ca-n filme nu-i spune sotului tau, adica ai grija, sa nu ajunga in urechile lui, pentru ca daca cumva peste 2 saptamani te paraseste iubi al tau de pe net, sa nu cazi pe jos, intre 2 scaune. Daca nu te paraseste iubi de pe net si e ferm convins ca vrea intr-adevar sa continuati viata impreuna atunci cere divortul. Asculta -ma : cu 2 barbati , nu se poate trai deodata.El e la distanta si nu se stie cum va evolua dragostea intre voi....Orice divort e o trauma in care vor curge lacrimi si scandal....Asta va fi inevitabil.Dar tragedie atunci va fi daca te trezesti si divortata si abandonata. ! Dragoste de pe net e cea mai perfecta,(cel putin asa pare), esti sigura ca ti-ai gasit sufletul pereche(de la distanta asa se vede)Ai grija : NU CONFUNDA LUMEA VIRTUALA, CU LUMEA REALA.(asta o spun din experienta).
ZanaZanelor
Postat pe 13 Iulie 2009 20:26
Daca divortezi, fa-o pentru tine, nu pentru cel de pe net care poate fi o iluzie. Intreaba-te atat: daca n-ar fi el, ai mege pana la capat cu divortul? Daca da, atunci stii ce ai de facut.
Kathara
Postat pe 13 Iulie 2009 20:29
De la: zeita_zeita, la data 2009-07-13 17:04:59 Merita sa imi sacrific fericirea pt cineva?


Nu.


Din ce spui tu eu cred ca divortul e cea mai buna optiune mai ales ca, din cate am inteles, nu aveti un copil. Iar acest divort nu ar trebui sa aiba nicio legatura cu un nou tip interesant care a aparut la orizont, ci ar trebui sa aiba cu faptul ca asa e mai bine pentru tine pe termen lung.
Apropo, am o intrebare: Cate relatii (sex included ) ai avut inainte de a-l cunoaste pe cel cu care te-ai maritat?

Cat despre tipul asta nou:
Tu vezi ca acum esti intr-o perioada in care ai o nevoie crunta de a te indragosti de cineva..de a simti...de a evada din rutina, de a primi si da iubire.
Ai grija pe cine alegi sa iti dea aceste sentimente.

Pe net sunt si oameni ok si mai putin ok. Cel putin eu am cunoscut acolo din toate categoriile. Cred ca cel mai bine ar fi sa cunosti cativa inainte sa te repezi la unul singur.

Sa fii fericita!
AndreiD
Postat pe 13 Iulie 2009 20:33
De la: AndreiD, la data 2009-07-13 20:33:10
De la: zeita_zeita, la data 2009-07-13 17:04:59 Merita sa imi sacrific fericirea pt cineva?


Nu.


Din ce spui tu eu cred ca divortul e cea mai buna optiune mai ales ca, din cate am inteles, nu aveti un copil. Iar acest divort nu ar trebui sa aiba nicio legatura cu un nou tip interesant care a aparut la orizont, ci ar trebui sa aiba cu faptul ca asa e mai bine pentru tine pe termen lung.
Apropo, am o intrebare: Cate relatii (sex included ) ai avut inainte de a-l cunoaste pe cel cu care te-ai maritat?

Cat despre tipul asta nou:
Tu vezi ca acum esti intr-o perioada in care ai o nevoie crunta de a te indragosti de cineva..de a simti...de a evada din rutina, de a primi si da iubire.
Ai grija pe cine alegi sa iti dea aceste sentimente.

Pe net sunt si oameni ok si mai putin ok. Cel putin eu am cunoscut acolo din toate categoriile. Cred ca cel mai bine ar fi sa cunosti cativa inainte sa te repezi la unul singur.

Sa fii fericita!
multumesc tuturor pentru raspunsuri.
Mentionez ca eu am vrut deja de doua ori sa divortez, insa m-am razgandit de fiecare data , pe motiv de mila, pt ca sotul meu a plans ca un copil si pt rugamintele mamei mele de a mai incerca.
Deci, motivul de divort nu ar fi acest baiat pe care l-am cunoscut virtual.Oirum, il voi cunoaste curand si in realitate , pt ca va veni el din Bucuresti sa ma vada.In ceea ce priveste aventura, nu vad motivul pt care sa vina aici, in salaj, sa aiba o aventura de o noapte cu mine.Iubirea se simte, dar intr-adevar am si mare nevoie sa ma simt iubita, sa ma simt in siguranta si sa iubesc.Insa el isi doreste o relatie stabila cu cineva, cu care sa poata intemeia o familie, pt ca are imediat 30 de ani.Este dispus sa astepte, pt ca stie ca mi-e greu si ma sustine dpdv moral, pt ca deocamdata nu o poate face altfel.
Inaintea sotului meu am avut doar o realatie stabila , sex inclus, dar nu cred ca asta e motivul pt care sa ma fi indragostit acum, pt ca eu imi doresc afectiune, nu sex. va astept cu alte comentarii, oricand .
va multumesc din suflet :)
anonim12345
Postat pe 13 Iulie 2009 21:28
De la: ZanaZanelor, la data 2009-07-13 20:26:07N-am sa-ti tin o predica lunga. Sper sa-l cunosti cat decat bine pe acel baiat de pe net.El stie ca tu esti casatorita?Stie ca esti nefericita?Poate vei primi un tratament de scurta durata si apoi te paraseste.Nu se stie niciodata.Pun pariu ca voi pe net va intelegeti de minune. L-ai vazut si pe webcam?Spui ca il cunosti de ceva vreme...sper ca il cunosti macar de vreo 6 luni...Sotul tau nu banuieste nimic?Sfatul meu este: Chiar si daca o sa traiti o romantza ca-n filme nu-i spune sotului tau, adica ai grija, sa nu ajunga in urechile lui, pentru ca daca cumva peste 2 saptamani te paraseste iubi al tau de pe net, sa nu cazi pe jos, intre 2 scaune. Daca nu te paraseste iubi de pe net si e ferm convins ca vrea intr-adevar sa continuati viata impreuna atunci cere divortul. Asculta -ma : cu 2 barbati , nu se poate trai deodata.El e la distanta si nu se stie cum va evolua dragostea intre voi....Orice divort e o trauma in care vor curge lacrimi si scandal....Asta va fi inevitabil.Dar tragedie atunci va fi daca te trezesti si divortata si abandonata. ! Dragoste de pe net e cea mai perfecta,(cel putin asa pare), esti sigura ca ti-ai gasit sufletul pereche(de la distanta asa se vede)Ai grija : NU CONFUNDA LUMEA VIRTUALA, CU LUMEA REALA.(asta o spun din experienta).

Buna zana,
el stie ca sunt casatorita
si stie ca sunt nefericita, i-am povestit tot.
In ciuda tuturorl ucrurilor cum am mai spus, e alaturi de mine.Ne-am vazut si pe webcam si m-i se pare a fi un om f bun.Iar ca sa ma conving ca e sufletul meu pereche, am hotarat sa ne intalnim.
Oricum, eu simt ca ma iubeste si sunt sigura ca nu ma va abandona.In ceea ce priveste sotul meu....daca ma banuie...e posibil, dar i-am spus de atatea ori, ca nu il mai iubesc si totusi accepta situatia.
Mie oricum, mi-ar place mai mult singuratatea de una singura, nu aia in doi !
anonim12345
Postat pe 13 Iulie 2009 21:36
"
Inaintea sotului meu am avut doar o realatie stabila , sex inclus, dar nu cred ca asta e motivul pt care sa ma fi indragostit acum, pt ca eu imi doresc afectiune, nu sex "

Sunt multe fete care se trezesc in situatii ca a ta iar un numitor comun este faptul ca s-au casatorit devreme (~20 de ani) si nu prea au avut alte experiente inainte.
Iar tu, cu doar o relatie precedenta, te cam incadrezi in profilul asta.

Tu nu iti doresti neaparat sex dar iti doresti emotii, aventura (chiar inconstient), iti doresti sa ai experiente noi cu oameni interesanti. Si la varsta ta e normal.

Pe viitor nu te mai repezi la casatorie. Experimenteaza, cunoaste mai multe tipuri de barbati in asa fel incat atunci cand vei face pasul asta sa fie cu cineva cu care sa dureze.

Spor :)
AndreiD
Postat pe 13 Iulie 2009 22:20
De la: AndreiD, la data 2009-07-13 22:20:01"
Inaintea sotului meu am avut doar o realatie stabila , sex inclus, dar nu cred ca asta e motivul pt care sa ma fi indragostit acum, pt ca eu imi doresc afectiune, nu sex "

Sunt multe fete care se trezesc in situatii ca a ta iar un numitor comun este faptul ca s-au casatorit devreme (~20 de ani) si nu prea au avut alte experiente inainte.
Iar tu, cu doar o relatie precedenta, te cam incadrezi in profilul asta.

Tu nu iti doresti neaparat sex dar iti doresti emotii, aventura (chiar inconstient), iti doresti sa ai experiente noi cu oameni interesanti. Si la varsta ta e normal.

Pe viitor nu te mai repezi la casatorie. Experimenteaza, cunoaste mai multe tipuri de barbati in asa fel incat atunci cand vei face pasul asta sa fie cu cineva cu care sa dureze.

Spor :)


Toata chestia asta de a ma indeparta de sotul meu, este pe motiv de enorm de multe neplaceri, certuri, jigniri cauzate de mama si familia lui, iar pt ca el nu a fost suficient de tare de a ma sustine dpdv moral si nu am avut pe nimeni alaturi de mine, nici macar prietene...cui sa am sa le povestesc de viata mea, de problemele mele, de ceea ce simt eu.Sotul meu, nu imi spunea nimic , cand incercam sa stau de vorba cu el....pur si simplu tacea sau iesea din casa.Iar eu, m-am refugiat in interiorul meu, motiv pt care m-am imbolnavit.Daca toate acestea nu ar fi fost, nu ma indepartam de el si eram fericita si acum.Apoi am inceput sa stau de vorba cu persoane pe internet, pana l-am intalnit pe el,Toata dragostea asta intre noi, s-a bazat pe comunicare.Deci, sunt sigura ca din relatia mea cu sotul, comunicarea imi lipsea, motiv pt care am cautat in alta parte, doar ca , nu credeam ca ma voi si indragosti.Nicidecum nu imi doream aventura.Dar va spun sincer, ca in mare deja stim cand ne vom intalni si daca totul va merge bine, sunt dispusa da divortez.Motivul pentru care ma voi decide definitiv de divort, sunt sigura ca intr-o oarecare masura e si cel pe care l-am cunoscut, dar daca il voi face, il voi face pt mine, pt ca aceasta casatorie nu imi mai aduce nici un fel de satisfactie sufleteasca.Si nu ma voi grabi in niciun caz sa ma recasatoresc, ci voi face totul incetul cu incetul, ca sa fiu sigur ca hotararile pe care le voi lua, vor fi cele mai intelepte cu putinta.
Poate ca unii ma vor invinovati pe mine, uneori eu nsumi ma simt vinovata, dar dragostea cu sila nu se poate si consider ca asa va fi cel mai corect fata de toata lumea si mai ales fata de mine, c toate ca sunt constienta ca imi voi pierde parintii, ii voi face sa sufere si voi fi exclusa din familie, pt ca e sunt conservatori, dar nu mai pot sta asa
anonim12345
Postat pe 17 Iulie 2009 16:09
De la: Kathara, la data 2009-07-13 20:29:51Daca divortezi, fa-o pentru tine, nu pentru cel de pe net care poate fi o iluzie. Intreaba-te atat: daca n-ar fi el, ai mege pana la capat cu divortul? Daca da, atunci stii ce ai de facut.

as merge pana la capat si fara el.Si o fac pt mine, pt ca nu ma mai simt bine de f mult timp in casnicia asta :)
anonim12345
Postat pe 17 Iulie 2009 19:24
iubirea prin internet... cea mai pura si sincera forma de iubire din cate exista.... trezeste-te la realitate
Rock_this
Postat pe 18 Iulie 2009 12:04
De la: Rock_this, la data 2009-07-18 12:04:46iubirea prin internet... cea mai pura si sincera forma de iubire din cate exista.... trezeste-te la realitate

draguta mea, ai citit tot din ce am postat ?pe langa afirmatia ta de mai sus, mai stiu multe persoane care s-au cunoscut tot pe internet, s-au intalnit si in realitate si au ramas impreuna din iubire ! si pe langa asta sunt f fericiti impreuna
anonim12345
Postat pe 18 Iulie 2009 14:05
De la: zeita_zeita, la data 2009-07-18 14:05:10
De la: Rock_this, la data 2009-07-18 12:04:46iubirea prin internet... cea mai pura si sincera forma de iubire din cate exista.... trezeste-te la realitate

draguta mea, ai citit tot din ce am postat ?pe langa afirmatia ta de mai sus, mai stiu multe persoane care s-au cunoscut tot pe internet, s-au intalnit si in realitate si au ramas impreuna din iubire ! si pe langa asta sunt f fericiti impreuna


Pana nu stai cu omul sa vezi ce poate.........daca nu va potriviti?
valivieru96
Postat pe 18 Iulie 2009 14:18
De la: valivieru96, la data 2009-07-18 14:18:00
De la: zeita_zeita, la data 2009-07-18 14:05:10
De la: Rock_this, la data 2009-07-18 12:04:46iubirea prin internet... cea mai pura si sincera forma de iubire din cate exista.... trezeste-te la realitate

draguta mea, ai citit tot din ce am postat ?pe langa afirmatia ta de mai sus, mai stiu multe persoane care s-au cunoscut tot pe internet, s-au intalnit si in realitate si au ramas impreuna din iubire ! si pe langa asta sunt f fericiti impreuna


Pana nu stai cu omul sa vezi ce poate.........daca nu va potriviti?

se poate si asta sa se intample, nu este exclus, dar poate fi si invers ! Pana acum , e totul ok si semanam f mult in caracter, dar eu zic ca , totusi dupa intalnirea noatsra, voi putea constata daca merita sa lupt si sa am sperante pt dragostea noastra sau nu !
anonim12345
Postat pe 18 Iulie 2009 14:37
De la: zeita_zeita, la data 2009-07-18 14:37:51
De la: valivieru96, la data 2009-07-18 14:18:00
De la: zeita_zeita, la data 2009-07-18 14:05:10
De la: Rock_this, la data 2009-07-18 12:04:46iubirea prin internet... cea mai pura si sincera forma de iubire din cate exista.... trezeste-te la realitate

draguta mea, ai citit tot din ce am postat ?pe langa afirmatia ta de mai sus, mai stiu multe persoane care s-au cunoscut tot pe internet, s-au intalnit si in realitate si au ramas impreuna din iubire ! si pe langa asta sunt f fericiti impreuna


Pana nu stai cu omul sa vezi ce poate.........daca nu va potriviti?

se poate si asta sa se intample, nu este exclus, dar poate fi si invers ! Pana acum , e totul ok si semanam f mult in caracter, dar eu zic ca , totusi dupa intalnirea noatsra, voi putea constata daca merita sa lupt si sa am sperante pt dragostea noastra sau nu !


Atunci, sa ai putere .
valivieru96
Postat pe 18 Iulie 2009 14:41
De la: valivieru96, la data 2009-07-18 14:41:08
De la: zeita_zeita, la data 2009-07-18 14:37:51
De la: valivieru96, la data 2009-07-18 14:18:00
De la: zeita_zeita, la data 2009-07-18 14:05:10
De la: Rock_this, la data 2009-07-18 12:04:46iubirea prin internet... cea mai pura si sincera forma de iubire din cate exista.... trezeste-te la realitate

draguta mea, ai citit tot din ce am postat ?pe langa afirmatia ta de mai sus, mai stiu multe persoane care s-au cunoscut tot pe internet, s-au intalnit si in realitate si au ramas impreuna din iubire ! si pe langa asta sunt f fericiti impreuna


Pana nu stai cu omul sa vezi ce poate.........daca nu va potriviti?

se poate si asta sa se intample, nu este exclus, dar poate fi si invers ! Pana acum , e totul ok si semanam f mult in caracter, dar eu zic ca , totusi dupa intalnirea noatsra, voi putea constata daca merita sa lupt si sa am sperante pt dragostea noastra sau nu !


Atunci, sa ai putere .

multumesc frumos, sincer sper sa fie bine totul...oricum va voi tine la curent
anonim12345
Postat pe 18 Iulie 2009 14:48
Si viteza in banda larga
mitura
Postat pe 18 Iulie 2009 14:50
De la: yrtdssdd, la data 2009-07-18 14:50:36Si viteza in banda larga

bine...bine... spere ca si orele sa treaca mai repede..
anonim12345
Postat pe 18 Iulie 2009 15:16
Am vazut pareri pro si contra. Aveti dreptate.fiecare in parte. Acuma sa analizam un pic: Cine minte sau se da mare pe internet, are vreun motiv? Normal.Ca sa mai creasca in ochii altora. Sa vada lumea ca e un unicat. Cat de destept e , cat de frumos e....Un om simplu nu trebuie sa se laude.Nici cu cultura lui generala, nici ca e frumos. Iasa la iveala totul la timpul potrivit.Credeti ca dupa cateva luni ,nu-ti dai seama daca respectivul e un om cumsecade? Sunt unii aici pe forum care au scris 3 randuri si deja s-au dat de gol.Cu inteligenta lor cu tot.
Si ma rog..ca dragostea pe net ar fi o nebunie...hmm. In mod normal in momentul cand faci cunostinta cu cineva te uiti,cum arata ,daca e ingrijit,apoi observi comportamentul lui ..etc. OK. Am vazut pe strada "n" tineri imbracati elegant,dar comportamentul lor lasa de dorit.Am auzit o convorbire in autobus intre doi tineri ,un dialog care ma incanta Erau culti,intelecti,manierati. Simteam ca trebuie sa ma intorc sa ma uit la ei.Fata era in carucior , iar baiatul era ajutorul ei...Va rog , treziti-va, fizicul omului , nu zic ca nu conteaza,dar conteaza ce este inauntru.Exact asa nu condamnati omul din spatele calculatorului ca nu stiti cine este. Poate fi un om cult si inteligent sau.....si pana la urma tot se obsearva. Habar nu aveti cat de mult se vede caracterul omului dupa scris. In cazul ZEITEI,tin sa cred ca a intalnit un om inteligent, cu un caracter puternic. Parerea voastra vine probabil din experienta.Din experienta comunicarii cu tot felul de oameni.
ZanaZanelor
Postat pe 18 Iulie 2009 15:16
De la: ZanaZanelor, la data 2009-07-18 15:16:19Am vazut pareri pro si contra. Aveti dreptate.fiecare in parte. Acuma sa analizam un pic: Cine minte sau se da mare pe internet, are vreun motiv? Normal.Ca sa mai creasca in ochii altora. Sa vada lumea ca e un unicat. Cat de destept e , cat de frumos e....Un om simplu nu trebuie sa se laude.Nici cu cultura lui generala, nici ca e frumos. Iasa la iveala totul la timpul potrivit.Credeti ca dupa cateva luni ,nu-ti dai seama daca respectivul e un om cumsecade? Sunt unii aici pe forum care au scris 3 randuri si deja s-au dat de gol.Cu inteligenta lor cu tot.
Si ma rog..ca dragostea pe net ar fi o nebunie...hmm. In mod normal in momentul cand faci cunostinta cu cineva te uiti,cum arata ,daca e ingrijit,apoi observi comportamentul lui ..etc. OK. Am vazut pe strada "n" tineri imbracati elegant,dar comportamentul lor lasa de dorit.Am auzit o convorbire in autobus intre doi tineri ,un dialog care ma incanta Erau culti,intelecti,manierati. Simteam ca trebuie sa ma intorc sa ma uit la ei.Fata era in carucior , iar baiatul era ajutorul ei...Va rog , treziti-va, fizicul omului , nu zic ca nu conteaza,dar conteaza ce este inauntru.Exact asa nu condamnati omul din spatele calculatorului ca nu stiti cine este. Poate fi un om cult si inteligent sau.....si pana la urma tot se obsearva. Habar nu aveti cat de mult se vede caracterul omului dupa scris. In cazul ZEITEI,tin sa cred ca a intalnit un om inteligent, cu un caracter puternic. Parerea voastra vine probabil din experienta.Din experienta comunicarii cu tot felul de oameni.

multumesc frumos Zana , esti o scumpa
anonim12345
Postat pe 18 Iulie 2009 15:21
De la: ZanaZanelor, la data 2009-07-18 15:16:19Am vazut pareri pro si contra. Aveti dreptate.fiecare in parte. Acuma sa analizam un pic: Cine minte sau se da mare pe internet, are vreun motiv? Normal.Ca sa mai creasca in ochii altora. Sa vada lumea ca e un unicat. Cat de destept e , cat de frumos e....Un om simplu nu trebuie sa se laude.Nici cu cultura lui generala, nici ca e frumos. Iasa la iveala totul la timpul potrivit.Credeti ca dupa cateva luni ,nu-ti dai seama daca respectivul e un om cumsecade? Sunt unii aici pe forum care au scris 3 randuri si deja s-au dat de gol.Cu inteligenta lor cu tot.
Si ma rog..ca dragostea pe net ar fi o nebunie...hmm. In mod normal in momentul cand faci cunostinta cu cineva te uiti,cum arata ,daca e ingrijit,apoi observi comportamentul lui ..etc. OK. Am vazut pe strada "n" tineri imbracati elegant,dar comportamentul lor lasa de dorit.Am auzit o convorbire in autobus intre doi tineri ,un dialog care ma incanta Erau culti,intelecti,manierati. Simteam ca trebuie sa ma intorc sa ma uit la ei.Fata era in carucior , iar baiatul era ajutorul ei...Va rog , treziti-va, fizicul omului , nu zic ca nu conteaza,dar conteaza ce este inauntru.Exact asa nu condamnati omul din spatele calculatorului ca nu stiti cine este. Poate fi un om cult si inteligent sau.....si pana la urma tot se obsearva. Habar nu aveti cat de mult se vede caracterul omului dupa scris. In cazul ZEITEI,tin sa cred ca a intalnit un om inteligent, cu un caracter puternic. Parerea voastra vine probabil din experienta.Din experienta comunicarii cu tot felul de oameni.


Si pe net unde-i observi comportamentul ? Daca isi baga degetele in nas ??????
valivieru96
Postat pe 18 Iulie 2009 15:25
valivieru96'
Si pe net unde-i observi comportamentul ? Daca isi baga degetele in nas ?????? [/quote]
Consider ca tu esti o persoana culta si niciodata in viata ta nu ti-ai bagat degetul in nas...
ZanaZanelor
Postat pe 18 Iulie 2009 15:30
De la: ZanaZanelor, la data 2009-07-18 15:30:34valivieru96'
Si pe net unde-i observi comportamentul ? Daca isi baga degetele in nas ??????

Consider ca tu esti o persoana culta si niciodata in viata ta nu ti-ai bagat degetul in nas... [/quote]
poate s-i le-a bagat altundeva......
anonim12345
Postat pe 18 Iulie 2009 15:35
De la: ZanaZanelor, la data 2009-07-18 15:30:34valivieru96'
Si pe net unde-i observi comportamentul ? Daca isi baga degetele in nas ??????

Consider ca tu esti o persoana culta si niciodata in viata ta nu ti-ai bagat degetul in nas... [/quote]

Pentru unii e un tic. Si mai pot avea si altele........
valivieru96
Postat pe 18 Iulie 2009 15:36
De la: valivieru96, la data 2009-07-18 15:36:28
De la: ZanaZanelor, la data 2009-07-18 15:30:34valivieru96'
Si pe net unde-i observi comportamentul ? Daca isi baga degetele in nas ??????

Consider ca tu esti o persoana culta si niciodata in viata ta nu ti-ai bagat degetul in nas...


Pentru unii e un tic. Si mai pot avea si altele........[/quote]
haide fii si tu un pic mai intelept, la varsta ta!
E asistent medical la un spital de urgenta....ai mai putea si tu pune intrebari , ca sa poti face o afirmatie catusi de acceptabila.Ar fu culmea ca un asistent medical sa aiba degetul in nas toata ziua , pt caa re tic nervos; cred ca ar fi mers demult la psihiatru
anonim12345
Postat pe 18 Iulie 2009 15:40
De la: valivieru96, la data 2009-07-18 15:36:28
De la: ZanaZanelor, la data 2009-07-18 15:30:34valivieru96'
Si pe net unde-i observi comportamentul ? Daca isi baga degetele in nas ??????

Consider ca tu esti o persoana culta si niciodata in viata ta nu ti-ai bagat degetul in nas...


Pentru unii e un tic. Si mai pot avea si altele........[/quote]

Corect...multe poti afla si dupa o poza. Unii prefera sa-si afiseze pe langa nickname o poza de a lui John Cena. Altii prefera o poza cu nuferi roz. Nu?
ZanaZanelor
Postat pe 18 Iulie 2009 15:43
uitasem sa zic...mai pune mana si in gura altora, ca e asistent medical si la un cabinet stomatologic, dar nu o face din tic , ci din sarcini de servici...
anonim12345
Postat pe 18 Iulie 2009 15:43
uitasem sa zic...mai pune mana si in gura altora, ca e asistent medical si la un cabnet stmatologic, dar nu o face din tic , ci din sarcini de servici...
anonim12345
Postat pe 18 Iulie 2009 15:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor ! 6 De la: kudika_992548 20 August 2015 17:15
Trash The Dress- poezia asezata in rama 2 De la: Dor_a 18 Octombrie 2009 08:30
relatie stricata mama-fiica 23 De la: roxy1958 20 Ianuarie 2015 09:02
Secretii vaginale 25 De la: kudika_9935 12 Iulie 2012 16:47
Casnicie terminata 3 De la: stevler 7 Decembrie 2016 10:51