Setari Cookie-uri

diferenta de varsta

Daca se intampla, aprob si aceasta relatie (gen 800km); experimenteaza tu insati pana la capat, este cel mai important sa traiesti din plin acum, aici. Totul depinde doar de tine: nu-ti fie teama, daruieste. In astfel de situatii, curajul de a trai ...periculos se transforma in virtute. Este doar unul din mijloacele de a nu rata viata. Cu simpatie, Joya
kudika052452
Postat pe 16 Iulie 2009 12:11
draga cred ca ai gresit..topicul
rahella
Postat pe 16 Iulie 2009 13:59
Ce diferenta de varsta, ce ratiune sa-ti puna in miscare frana ? Ori totul ori nimic! Asta ar fi valabila daca n-am tine cont de parerile altora cum ar fi de aici de pe 9AM. Dar chiar tine cineva seama de parerile unor oameni care sufera si ei si nu se confeseaza? Eu sunt una dintre acelea care innebunesc dar nu renunt la hotararea de a nu incepe ceva care se poate termina mai repede decat ar fi inceput! Mi-e drag, mi-e orice numai ca nu-mi pot recupera linistea pe care am avut-o aplatizata de starea rece a sufletului meu si iata ca intru pe net si-l descopar si imi raspunde si ma incurajeaza, pana cand? Dracu stie, ca o zi ii raspund iar a doua zi il resping si toate astea in speranta ca undeva in timp o sa se termine fara a fi consumata altfel aceasta unica incercare pe care, daca o judec, ies in castig dar simt ca innebunesc, daca las de la mine incepe cugetul sa-mi reproseze ca nu ma mai intalnesc cu o astfel de stare care daca nu ar fi si frumoasa ne-am lepada de ea prin cine stie ce metode categorice si ireversibile. Mi-as zice sa o arhivez si sa privesc dinafara intrebandu-ma : asta sunt eu? Dar sufletul imi va raspunde : da, dar nu e reusita, hai sa mai tragem o copie si atunci trec pe messenger si il caut. Oare ultima va vi si de leac? Nu! Nimeni nu poate categorisi suferinta celuilalt pentru ca elementele care-o formeaza nu se suprapun perfect peste vointa lui. Ce-ar fi mai usor sa cerem sfaturi, sa le aplicam si sa asteptam rezultatele benefice? Dar nu e asa, niciun punct, nicio vigula nu va sterge suferinta decat poate un semnul intrebarii :pana cand? si tu astepti sa vezi pana cand te doboara cel mai frumos chin vazut dinafara fiinei cand e vorba despre alticineva!
galina_aceeasi
Postat pe 21 Iulie 2009 09:42
se cunoste bine in tote, diferenta de v,atit la sentimente ,libertate distractea,nui asa cum poti so eai,,incerca si vezi mosi sunt mosi si babele sunt babe ,,,pai
kudika050318
Postat pe 4 August 2009 22:45
De la: kudika052452, la data 2009-07-16 12:11:53 Daca se intampla, aprob si aceasta relatie (gen 800km); experimenteaza tu insati pana la capat, este cel mai important sa traiesti din plin acum, aici. Totul depinde doar de tine: nu-ti fie teama, daruieste. In astfel de situatii, curajul de a trai ...periculos se transforma in virtute. Este doar unul din mijloacele de a nu rata viata. Cu simpatie, Joya


nu inteleg care-i faza?
tinniy
Postat pe 5 August 2009 10:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Este posibil sa iubesti doi barbati in acelasi timp? 315 De la: kudika437209 9 Ianuarie 2012 23:53
ce este iubirea? 96 De la: contesina 9 Iunie 2011 12:23
simt ca inebunesc si singura nu o sa i-au o decizie corecta 58 De la: roxi_berzi 25 Iulie 2010 04:36
Relatie imposibila sau nu? 2 De la: kudika_26380 27 Martie 2016 13:26
Nu stiu ce sa fac.... 26 De la: anastasia_m 11 Noiembrie 2010 19:16