Setari Cookie-uri

clipe de viata

sunt o fata simpla pot spune..poate chiar prea simpla si cu prea putine pretentii de la viata. Inca de pe la 18 ani am inceput sa "iubesc"..mi-a placut mult de tot un baiat simpatic si plin de viata in care am inceput sa capat treptat incredere si sa tin la el..apoi sa ma culc cu el si sa pierd ceea ce noi numim virginitate. Sunt confuza si ma intreb..ca o mica paranteza pe langa ceea ce marturisesc..ce e cu adevarat virginitatea? E oare doar acel lucru dupa care umbla majoritatea baietilor sau e ceva ce tine de fiecare in parte..de sufletul si puritatea fiecaruia? Meditez. In fine..noi suntem trecatori si sentimentele la fel. Am terminat-o relativ repede cu aceasta relatie, mintea mea fiind repede cuprinsa de o stare ciudata pe care noi o numim obsesie. O obsesie dusa cam la extrem si petrecuta cu un mai vechi prieten care urma sa-mi devina si mai apropiat. Apoi a urmat altul..si altul...pana intr-o zi cand am dat peste ceea ce nu credeam ca se va intampla vreodata. Era :x adevarata pentru ca totul decurgea asa frumos..eram pe val, undeva in aer. Simplitatea, sinceritatea si naivitatea. Astea sunt cuvintele care pot caracteriza cel mai bine o relatie ce avea sa decurga minunat. Si totul a fost asa timp de mai bine de 2 ani. Dupa..totul a picat. Am constatat din ce in ce mai evident ca nu mai corespund cu ceea ce el poate ca isi dorea sau poate ca asa aveam eu impresia..nush. Sunt foarte confuza. Cert e ca mi-am dat seama ca nu-l iubesc. Dureros e ca i-am spus asta in repetate randuri timp de mai bine de 2 ani, dupa care brusc nu mai.. Au fost probleme si influente din mai multe parti si aici vb de parinti. Unul din motivele pt care am fost hotarata sa fac asta a fost legat de parintii mei..nu-l mai suportau deloc..nu stiam ce sa mai fac..eram incontinuu conditionata. In fine..acum imi vad de viata si ma intreb..oare ce o sa mai fie...ce se va mai intampla..oare cum sunt vazuta? Astept sfaturi si pareri..
eu_deea19
Postat pe 20 Martie 2010 20:01
Povestea ta seamana izbitor de mult cu a unei foste iubite a baiatului meu, cu care de altfel am ramas in relatii f bune! Ca si tine iubeste doar pana intr-un punct, dupa care intervine plictisul sau obisnuinta si renunta, nu mi-am dat seama pana acum ce se intampla cu ea, ideea este ca intotdeauna ramane cu un gust tare amar! Iti zic tie ce-i spun si ei, aveti rabdare pt ca sigur va aparea si fat frumosul acela care sa va faca sa va simtiti implinite, iubite si dorite!
miss_darine
Postat pe 20 Martie 2010 20:40
Ar trebui specificat un lucru: aceasta postare a fost facuta de un ex obsedat ce are nevoie de atentie si eventual consult psihiatric...nu luati de bun ceea ce este scris acolo..face parte din gandirea unui barbat care se agata cu disperare de o relatie care nu mai exista de aproape 5 luni ajungand chiar si la mizerii si hartuire pshihica. Cred ca sufera de nebagare de seama si ca atare v-as ruga sa redirectionati raspunsurile si parerile dumneavoastra la id-ul phloryan86 el trebuie sa beneficieze de aceste drepturi de autor. Semnat: adevarata posesoare a id-ului mentionat mai sus.
real__eu_deea19
Postat pe 8 Aprilie 2010 01:23
PS Rugamintea mea pentru adminii acestui forum este sa scoata acest post deoarece el a fost scris de catre o alta persoana decat posesoarea adresei de mail cu care s-a creat acest utilizator. De asemenea daca este posibil doresc si scoaterea fotografiei de la avatar. Va multumesc anticipat.
real__eu_deea19
Postat pe 8 Aprilie 2010 01:31
nu am nimic cu autoarea topicului, esti o tinerica ce abia paseste in viata, de ai sti tu cate griji si greutati te asteapta.... numai un lucru nu mi'a placut: ca nu astepti prea multe de la viata. GRESIT!!! ar tb sa te astepti la mai mult, si sa mergi pe drumul care te duce la realizarile ce ti le doresti. inca din anii astia ar tb sa'ti formezi tzelurile in viata si sa te tii de ele!!!
Shhh
Postat pe 8 Aprilie 2010 07:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbat dependent de ma-sa 45 De la: kudika229638 1 August 2010 04:21
APROAPE 10 ANI DIN VIATA PIERDUTI FARA S STIU CE MA ASTEAPTA!!! 40 De la: kudika_5901 9 Iunie 2012 21:54
Finalul a 5 ani... 6 De la: Elyaa 8 Iulie 2011 10:27
il iubesc 7 De la: bubush 20 Iulie 2011 23:58
Cand trecutul inca te bantuie .. 25 De la: this_is_the_life 6 Iunie 2012 19:15