Setari Cookie-uri

barbatul smecheras

Vreau sa va cer o parere, pentru ca sunt intr-o situatie in care nu stiu ce sa aleg. Dar chiar v-as ruga ca aceasta parere sa fie foarte sincera. Ati incepe o relatie cu un barbat care asculta manele, va alinta cu vorbe dulci, e usor smecheras si are bani?
mirela_butterfly
Postat pe 5 August 2009 13:33
si da si nu depinde de ce vreau eu de la el
yumy
Postat pe 5 August 2009 13:35
Asta e situatia generala. Am sa prezint si situatia mai detaliata si mai clara dar as vrea, mai intai, sa va aud parerile SINCERE.
mirela_butterfly
Postat pe 5 August 2009 13:36
De la: mirela_butterfly, la data 2009-08-05 13:36:11Asta e situatia generala. Am sa prezint si situatia mai detaliata si mai clara dar as vrea, mai intai, sa va aud parerile SINCERE.


Pai daca nu dai detalii....sincer sa-ti spun: NU!

Si al meu asculta manele in draci, dar incet incet sper sa-l vindec ( bineinteles ca nu stiam ca-i plac, din moment ce i-am spus clar ca nu-mi plac mie, si deci , nu are motiv sa asculte asa ceva, si s-a ascuns). Dar, l-am prins de vreo doua ori pe Taraf tv ...
amr2009
Postat pe 5 August 2009 13:44
asa l-as juca din degete sa ii ajunga banii pt toata viata ba chiar mi-as bate joc de vorbele lui dulci
yumy
Postat pe 5 August 2009 13:44
Tie iti plac manelele? Sau macar le suporti? Restul e de acceptat. Eu nu as incepe o astfel de relatie pentru ca nu le pot suporta.
iuliactn
Postat pe 5 August 2009 13:45
De la: amr2009, la data 2009-08-05 13:44:27
De la: mirela_butterfly, la data 2009-08-05 13:36:11Asta e situatia generala. Am sa prezint si situatia mai detaliata si mai clara dar as vrea, mai intai, sa va aud parerile SINCERE.


Pai daca nu dai detalii....sincer sa-ti spun: NU!

Si al meu asculta manele in draci, dar incet incet sper sa-l vindec ( bineinteles ca nu stiam ca-i plac, din moment ce i-am spus clar ca nu-mi plac mie, si deci , nu are motiv sa asculte asa ceva, si s-a ascuns). Dar, l-am prins de vreo doua ori pe Taraf tv ...

in locul tau luam niste floricele si ma amuzam cu el de specimenele de acolo pacat eu nu prin taraf nu am de ce anume sa ma amuz dar nu am nici cu cine
yumy
Postat pe 5 August 2009 13:46
De la: yumalai, la data 2009-08-05 13:44:49asa l-as juca din degete sa ii ajunga banii pt toata viata ba chiar mi-as bate joc de vorbele lui dulci


Yumalai, eu ma gandeam ca vrea o relatie serioasa cu el, ca altfel.... intru totul de acord cu tn
iuliactn
Postat pe 5 August 2009 13:47
De la: mirela_butterfly, la data 2009-08-05 13:33:59Vreau sa va cer o parere, pentru ca sunt intr-o situatie in care nu stiu ce sa aleg. Dar chiar v-as ruga ca aceasta parere sa fie foarte sincera. Ati incepe o relatie cu un barbat care asculta manele, va alinta cu vorbe dulci, e usor smecheras si are bani?


conteaza ca asc manele?
al meu asc manele..............eu nu............si?
suntem impreuna de 9 ani................asta nu e o piedica
conteaza intelegerea......ce vreti unu de altul..nu ce tabieturi aveti fiecare sau gusturi................
heaven_2906
Postat pe 5 August 2009 13:47
De la: yumalai, la data 2009-08-05 13:46:31
De la: amr2009, la data 2009-08-05 13:44:27
De la: mirela_butterfly, la data 2009-08-05 13:36:11Asta e situatia generala. Am sa prezint si situatia mai detaliata si mai clara dar as vrea, mai intai, sa va aud parerile SINCERE.


Pai daca nu dai detalii....sincer sa-ti spun: NU!

Si al meu asculta manele in draci, dar incet incet sper sa-l vindec ( bineinteles ca nu stiam ca-i plac, din moment ce i-am spus clar ca nu-mi plac mie, si deci , nu are motiv sa asculte asa ceva, si s-a ascuns). Dar, l-am prins de vreo doua ori pe Taraf tv ...

in locul tau luam niste floricele si ma amuzam cu el de specimenele de acolo pacat eu nu prin taraf nu am de ce anume sa ma amuz dar nu am nici cu cine


Ar fi fost foarte amuzant daca nu l-as vedea cum "traieste muzica"...Imi vine sa ma
amr2009
Postat pe 5 August 2009 13:48
De la: iuliactn, la data 2009-08-05 13:47:24
De la: yumalai, la data 2009-08-05 13:44:49asa l-as juca din degete sa ii ajunga banii pt toata viata ba chiar mi-as bate joc de vorbele lui dulci


Yumalai, eu ma gandeam ca vrea o relatie serioasa cu el, ca altfel.... intru totul de acord cu tn

pey daca as vrea o rel serioasa cu o astfel de pers...cam greu sa o sch... poate ca ar trebui sa imi placa mult de el si sa aiba un suflet mare ca sa imi doresc sa il schimb sa lupt pt el
yumy
Postat pe 5 August 2009 13:50
De la: amr2009, la data 2009-08-05 13:48:09
De la: yumalai, la data 2009-08-05 13:46:31
De la: amr2009, la data 2009-08-05 13:44:27
De la: mirela_butterfly, la data 2009-08-05 13:36:11Asta e situatia generala. Am sa prezint si situatia mai detaliata si mai clara dar as vrea, mai intai, sa va aud parerile SINCERE.


Pai daca nu dai detalii....sincer sa-ti spun: NU!

Si al meu asculta manele in draci, dar incet incet sper sa-l vindec ( bineinteles ca nu stiam ca-i plac, din moment ce i-am spus clar ca nu-mi plac mie, si deci , nu are motiv sa asculte asa ceva, si s-a ascuns). Dar, l-am prins de vreo doua ori pe Taraf tv ...

in locul tau luam niste floricele si ma amuzam cu el de specimenele de acolo pacat eu nu prin taraf nu am de ce anume sa ma amuz dar nu am nici cu cine


Ar fi fost foarte amuzant daca nu l-as vedea cum "traieste muzica"...Imi vine sa ma

e pey fa-l tu sa traiasac prin tn
yumy
Postat pe 5 August 2009 13:51
Ideea e urmatoarea: e posibil ca tipu sa aiba un suflet mare. Suntem la inceput. Practic nici nu suntem impreuna. La prima intalnire mi-a luat un trandafir, a inceput sa imi spuna ca sunt frumoasa ca un trandafir, ca o lalea, la a doua intalnire mi-a spus ca am niste ochi superbi si ca si-ar dori o relatie cu mine. Ca o sa fie alaturi de mine, o sa imi dea tot ce am nevoie. N-a fost obraznic, a fost foarte politicos si amabil, cu toate ca e putin timid. Voi ce ati face in locul meu? Tipu e indragostit de mine. Pe voi v-ar impresiona cuvintele frumoase si atitudinea ireprosabila de la primele intalniri? Credeti ca as fi fericita cu un asemenea tip? Voi ati fi fericite cu un asemenea tip? Sunt destul de confuza.
mirela_butterfly
Postat pe 5 August 2009 14:41
De mentionat ca nu e insistent. Ma suna o data-de doua ori pe zi si e de multe ori dispus sa-si faca programul in functie de mine
mirela_butterfly
Postat pe 5 August 2009 14:42
De la: mirela_butterfly, la data 2009-08-05 14:42:57Scz am gresit. Era o intrebare. Adica: Voi ati fi fericite alaturi de un asemenea tip?


Sa inteleg ca singura lui "buba" sunt manelele? Nu ne intreba pe noi daca am fi fericite.. TU esti? Daca iti spun ca eu as fi.. ce faci, mi-l dai mie?...
So, TU ESTI?
rashela
Postat pe 5 August 2009 14:49
Nu poti sa stii daca poti fi fericita cu el decat daca incepi o relatie cu el! Eu personal nu tolerez manelele si nici nu accept in preajma mea oameni carora sa le placa (barbati sau femei), faptul ca un barbat are bani nu-l face sa fie mai barbat, iar pe "smecherasi" nu i-am inghitit niciodata. Nu stiu cum o fi tipul asta al tau, mai cerceteaza si tu terenul, nu te arunca cu capul inainte si nu lasa sa-ti ia ochii cu vorbe frumoase, bani etc. Vezi care-i treaba cu el si daca e in regula, foarte bine pt tine.
darksukkubus69
Postat pe 5 August 2009 14:54
De la: mirela_butterfly, la data 2009-08-05 14:41:45Ideea e urmatoarea: e posibil ca tipu sa aiba un suflet mare. Suntem la inceput. Practic nici nu suntem impreuna. La prima intalnire mi-a luat un trandafir, a inceput sa imi spuna ca sunt frumoasa ca un trandafir, ca o lalea, la a doua intalnire mi-a spus ca am niste ochi superbi si ca si-ar dori o relatie cu mine. Ca o sa fie alaturi de mine, o sa imi dea tot ce am nevoie. N-a fost obraznic, a fost foarte politicos si amabil, cu toate ca e putin timid. Voi ce ati face in locul meu? Tipu e indragostit de mine. Pe voi v-ar impresiona cuvintele frumoase si atitudinea ireprosabila de la primele intalniri? Credeti ca as fi fericita cu un asemenea tip? Voi ati fi fericite cu un asemenea tip? Sunt destul de confuza.


gata te-a dat cu craci pe spate cu un trandafir ,lalea ai grija urmatorul pas este la el acasa cand nu sunt parinti
DON_LUCIANO
Postat pe 5 August 2009 15:02
De la: mirela_butterfly, la data 2009-08-05 13:33:59Vreau sa va cer o parere, pentru ca sunt intr-o situatie in care nu stiu ce sa aleg. Dar chiar v-as ruga ca aceasta parere sa fie foarte sincera. Ati incepe o relatie cu un barbat care asculta manele, va alinta cu vorbe dulci, e usor smecheras si are bani?


buna pitizi mic, puisor !!
dai drumu' la statie si baga niste manele! cat ascult io viataaaa meaaa, ia d-aci cardu' si ia-ti ce vrea inimioara ta dulce! hai tzutzu!!
geo_x
Postat pe 5 August 2009 15:25
De la: mirela_butterfly, la data 2009-08-05 13:33:59Vreau sa va cer o parere, pentru ca sunt intr-o situatie in care nu stiu ce sa aleg. Dar chiar v-as ruga ca aceasta parere sa fie foarte sincera. Ati incepe o relatie cu un barbat care asculta manele, va alinta cu vorbe dulci, e usor smecheras si are bani?


Pana la urma tu vei trai cu el, nu noi. Ia hotararea pe care ti-o dicteaza inima.
franziska_eu
Postat pe 5 August 2009 15:28
am inteles ce ziceti. Doar ca mie mi se pare ca se cam ofera pe tava. Adica nu opune rezistenta. S-a aruncat pur si simplu la picioarele mele pe post de pres. Nu vi se pare ca nu e un lucru bun? Va intreb pentru ca nu am experienta in relatii. Cum ar decurge ulterior o asemenea relatie?
mirela_butterfly
Postat pe 5 August 2009 15:38
Eu incerc sa ma gandesc in perspectiva. Nu v-ati gandit niciodata ca ati prefera un baiat cult pe termen lung? Am mai spus, n-am experienta in relatii lungi, dar la un moment dat, considerati ca sexul este de ajuns, chiar daca convorbirile cu partenerul nu mai sunt asa de interesante? Ma refer la nivelul de conversatie, pentru ca deseori simt ca acest baiat nu poseda un mare bagaj de cultura generala, desi mi-e inca destul de greu sa ma pronunt.
mirela_butterfly
Postat pe 5 August 2009 16:27
asa iti place ca are bani si e smecheras,dar nu iti place ca asculta manele.
ce treaba are s... cu prefectura.daca tine la tine ce conteaza ca asculta manele

R_F
Postat pe 5 August 2009 16:37
daca asculta manele si este genul guta..salam..nu mersik
mikela_my
Postat pe 5 August 2009 16:38
De la: mirela_butterfly, la data 2009-08-05 15:38:14am inteles ce ziceti. Doar ca mie mi se pare ca se cam ofera pe tava. Adica nu opune rezistenta. S-a aruncat pur si simplu la picioarele mele pe post de pres. Nu vi se pare ca nu e un lucru bun? Va intreb pentru ca nu am experienta in relatii. Cum ar decurge ulterior o asemenea relatie?


dragutza, ia antena aici, la moshu': ochii cat sarmaua si urechile cat parabolica!

pretenaru' se cam ofera pe tava pentru ca stie el ce stie intrebarea e: tu stii ce vrei?
daca asculta manele, nu dispera, si eu - de exemplu - am avut scabie cand eram copil dar mi-a trecut pana la urma
nu va opune rezistenta in vecii vecilor amin! adica pana cand veti ajunge amandoi la orizontala papa-i banutii papagalului si da-i cat mai putin din ce vrea, ca nu de alta da' nu as vrea ca peste vreo luna-doua sa apari cu un topic nou, gen "M-a sedus si a fugit cu alta care asculta carmen serban!"

hai, deocamdata atat, ca dupa ce si cum scrii, nu am convingerea ca esti majora si n-am chef sa ma trezesc cu ai tai in mesageria privata facandu-mi capul calendar ca te invat prostii!
Erebus
Postat pe 5 August 2009 16:53
De la: mirela_butterfly, la data 2009-08-05 16:27:18Eu incerc sa ma gandesc in perspectiva. Nu v-ati gandit niciodata ca ati prefera un baiat cult pe termen lung? Am mai spus, n-am experienta in relatii lungi, dar la un moment dat, considerati ca sexul este de ajuns, chiar daca convorbirile cu partenerul nu mai sunt asa de interesante? Ma refer la nivelul de conversatie, pentru ca deseori simt ca acest baiat nu poseda un mare bagaj de cultura generala, desi mi-e inca destul de greu sa ma pronunt.


De ce ti-e asa de greu sa te pronunti?
Baiatul nu-i deloc prost.. Asculta manele.. are cultura muzicala. Are bani... poate cumpara o diploma de facultate...ba chiar doua. E smecher.. are scoala vietii.. Pardon, a strazii.
Conversatie¿ Cand urla maneaua.. nu-i loc de altceva.

Serios, inca te mai intrebi?
rashela
Postat pe 5 August 2009 17:03
da si eu sunt de aceeasi parere, erebus. dar mi-ar placea sa citesc o parere FEMININA. Nu vreau sa par cruda, dar n-ar fi mai bine sa-mi gasesc pe cineva mai interesant, si poate, mai greu de abordat, in timp ce profit de pe urma acestui baiat naiv?
mirela_butterfly
Postat pe 5 August 2009 17:16
Plus ca nu prea exista multe momente in care sa fie capabil sa vorbeasca despre altceva decat despre frumusetea mea. Ceea ce-i frumos, dar cred ca nu-i destul.
mirela_butterfly
Postat pe 5 August 2009 17:40
Esenta nelamuririi mele este: E normal sau, e un semn bun ca baiatul sa vina cu declaratii de dragoste si planuri pe termen lung de la primele 2-3 intalniri? Nu pot sa spun ca nu ma atrage, dar n-am mai intalnit acest gen de comportament. Nu stiu daca sa-l consider nebun sau demn de luat in considerare.
mirela_butterfly
Postat pe 5 August 2009 17:59
Poate incearca sa te fraiereasca asa, cu vorbe... Vezi si tu... nu-i este greu sa dea din gura.
darksukkubus69
Postat pe 5 August 2009 18:57
foloseste si tu butonul EDIT nu mai fa atat de multe posturi consecutive,
sa fiu sincer, daca iti vedeam doar poza de la avatar te catalogam instant ca ascultatoare de manele, pitzi etc, eu fiind din ala tru ce o arde pe muzica buna cu burta si stinge 10 beri pe zi, dar dupa am si citit ce ai scris am inteles ca aparentele inseala si ca nu degeaba iti pui tu semne de intrebare, eu unul iti spun clar pe parcurs nu o sa mai fie totul atat de dulce, din diverse motive, fi precauta si mergi inainte, viata e de unica folosinta :D
brb bere :x
felixcat
Postat pe 6 August 2009 21:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubirea mea patimasa pentru un iranian 249 De la: c807 4 Ianuarie 2012 04:57
sentimente fata de un barbat gemeni? 33 De la: kudika_14249 13 Aprilie 2013 04:09
De ce ne iubesc barbatii? 295 De la: ralukutzza 29 Noiembrie 2009 11:08
Relatii 3 De la: kudicafex81 7 Septembrie 2016 19:06
Joc interesant... 7 De la: Sandra91 30 Octombrie 2010 15:30