Setari Cookie-uri

barbatul smecheras

Din cate ne-ai povestit tipul mi se pare superficial, neinteresant, plictisitor.
IConsider ca poti sa tragi niste concluzii tinand cont de faptul ca el asculta manele - cultura canci, iar vorbele alea frumoase pe care ti le spune la fiecare intalnire cred ca sunt preluate putin si din manele :) !
Ah, iar daca ai spus ca se si ofera atat de usor, eu zic sa-l lasi

Postat pe 6 August 2009 21:22
si tu chiar crezi vorbele astea?....ce frumoasa esti....ce ochii frumosi ai?...of....si cind te-ai topit definitiv uite asa te pune pe lista lui de frecangeala cu vb frumoase....si cinta alte manele la alta blonda frumoasa ca tine...
...niciodata sa nu crezi in vb frumoase.....mai ales la inceputul unei relatii......asta este smardoi dat naibii...ce naiba chiar nu vezi?....
mikela_my
Postat pe 7 August 2009 13:13
Da, chiar asa... astea sunt texte ieftine de manelist... verdictul: mai bine lasa-l in zeama lui ... nu se merita!
darksukkubus69
Postat pe 7 August 2009 16:28
apropo de tipi care asculta manele .. am o opinie si eu .. nu stiu ce sa zik daca e manelist inrait sau asculta de dragul anturajului sau al dorinteti de a fii pe placul cuiva ... nu cred k problema trebue pusa tocmai pe meanele ci mai repede ar trabui pusa pe comportamentu lui initeal ... findca vorbe iti poate supune multe si la inceput sa se comporte frumos ... si dupa aceea sa faca ce vrea .. trebue sa analizezi situatia foarte bine si sa te gandesti bn la ceea ce faci , findca intr`un anumit fel e decizia ta
skumpikdia
Postat pe 7 August 2009 16:35
qm treci de o despartire?
sil_mary
Postat pe 7 August 2009 16:40
sunt singura si innebunesc nu ca sunt singura ci pt ca e atat de indiferent
sil_mary
Postat pe 7 August 2009 16:41
nu imi poate da si mie cineva un sfat?
nu din ala COMBINA-TE sau fa SECX QQ ALTUL. SUNT SATULA DE ASTEA.vreau sa il uit cer prea mult?
sil_mary
Postat pe 7 August 2009 16:43
sa iti dea cineva un sfat .. ba toata lumea iti poate da cate un sfat problema se pune in felu urmator ... oare tu o sa iei sfatu in considerare .. degeaba incerc eu sa iti spun sa incepi s aiesi cu prieteni si baieti si fete sa iti schimbi nr de tel sa citesti o carte sa iesi la un restaorant sau alte chesti daca tu in sinea ta nu vrei sal uiti ... cred k asta tine de psihicul tau si chiar ar trabui s ate gandesti bn ce ai degand
skumpikdia
Postat pe 7 August 2009 16:48
nu poti uita asa usor credema .. orcat ai incerc .. totusi incearca sa imi ocupi timpu cu alceva si tot timpu sa ai umpik de activitate
skumpikdia
Postat pe 7 August 2009 16:50
eu m-am tarat prin casa 1 luna de zile... nu stiam ce sa fac..... nu-mi puteam scoate din minte acea tipa... ma rog... mi-am facut un post radio on line.. mi-am facut un chat online.. si uite asa incepusera sa curga acele ore vb cu femei/fete ..etc.. zambete.. si pana la urma cand pe acest chat am cunoscuto pe ea.. cu care sunt impreuna de 1 an .. si voi fi si tatic pe 1 septembrie 2009.. deci.. ori iesi in lume ori gasesteti o ocupatie ... ps: nu te apuca de fumat.. greseala mea
barabass
Postat pe 7 August 2009 17:05
De la: mirela_butterfly, la data 2009-08-05 13:33:59Vreau sa va cer o parere, pentru ca sunt intr-o situatie in care nu stiu ce sa aleg. Dar chiar v-as ruga ca aceasta parere sa fie foarte sincera. Ati incepe o relatie cu un barbat care asculta manele, va alinta cu vorbe dulci, e usor smecheras si are bani?



eu nu


cu chestia ca asculta manele sunt anti

si pe mine nu m-ar cuceri cu niste mii de euro
Katte02
Postat pe 7 August 2009 17:08
De la: geo_x, la data 2009-08-05 15:25:05
De la: mirela_butterfly, la data 2009-08-05 13:33:59Vreau sa va cer o parere, pentru ca sunt intr-o situatie in care nu stiu ce sa aleg. Dar chiar v-as ruga ca aceasta parere sa fie foarte sincera. Ati incepe o relatie cu un barbat care asculta manele, va alinta cu vorbe dulci, e usor smecheras si are bani?


buna pitizi mic, puisor !!
dai drumu' la statie si baga niste manele! cat ascult io viataaaa meaaa, ia d-aci cardu' si ia-ti ce vrea inimioara ta dulce! hai tzutzu!!



geoooo....mersi pt portia de ras oferita
andreea1976
Postat pe 7 August 2009 17:19
De la: mirela_butterfly, la data 2009-08-05 13:33:59Vreau sa va cer o parere, pentru ca sunt intr-o situatie in care nu stiu ce sa aleg. Dar chiar v-as ruga ca aceasta parere sa fie foarte sincera. Ati incepe o relatie cu un barbat care asculta manele, va alinta cu vorbe dulci, e usor smecheras si are bani?


Daca iti place baiatul,nu trebuie sa pui seama neaparat pe manele...de dragul tau se va schimba..dar sa se ofere te tava si sa iti vorbeasca asa frumos e cam ciudat...si in plus tie iti place sa vina la tine intins ca un catelush?..nu ti place si tie putin suspans? macar pana e relatia stabila..eu asa vad macar daca e ceva serios..
Corinnutza9
Postat pe 8 August 2009 19:58
Chestia cu barbatul smecheras si anturajele nasoale si etc in general e o chestie tipica la varstele mai fragede gen 20 de ani. Daca la 24+ mai visezi inca sa ai prieten SMECHER si etc e nasol, zic eu.
MrPig
Postat pe 8 August 2009 20:02
De la: mirela_butterfly, la data 2009-08-05 13:33:59Vreau sa va cer o parere, pentru ca sunt intr-o situatie in care nu stiu ce sa aleg. Dar chiar v-as ruga ca aceasta parere sa fie foarte sincera. Ati incepe o relatie cu un barbat care asculta manele, va alinta cu vorbe dulci, e usor smecheras si are bani?


depinde de caracterul lui..ca asculta manele se poate schimba,acum depinde si de tine,de cum stii sa-l mulezi dupa tine...vorbe dulci spuse din suflet,nu asa de dragul de a te maguli...smecehria..se poate modifica iara...iar ca are bani..nu prea conteaza,cel putin pentru mine..acum nu stiu cum esti tu...in concluzie,,totul depinde de ce vrei tu de la el si in ce masura esti pregatita sa-l schimbi .multa bafta
issa12
Postat pe 8 August 2009 23:45
De la: mirela_butterfly, la data 2009-08-05 13:33:59Vreau sa va cer o parere, pentru ca sunt intr-o situatie in care nu stiu ce sa aleg. Dar chiar v-as ruga ca aceasta parere sa fie foarte sincera. Ati incepe o relatie cu un barbat care asculta manele, va alinta cu vorbe dulci, e usor smecheras si are bani?


cred ca nu conteaza ce gen de muzica asculta un individ - sotia mea nu are nimic impotriva ca eu ascult manele house sau raggaeton .. sau etc... ... daca alinta cu vb dulci ... zic eu cai bine... dar sa fie si adevarate acele vorbulitze.. iar treaba asta o poti deduce numai tu caci tu te intalnesti cu el.. ... ca e smecherash... chestia asta nu mia placut niciodata la nimeni... dar daca este si ARE CU CE - bravo lui... ca are bani.. gandestete in perspectiva... poti trai cat de cat bine cat stai cu acest ins... totushi .. parerea mea.. totul trebuie incercat... daca nu risti nu vei sti sti niciodata ce ai fi putut castiga.. dar daca risti si pierzi sau ramai dezamagita nu pierde sperantza. totushi castigi ceva .. experientza .. iar chestia asta sigur te va ajuta foarte mult tura viitoare ..
barabass
Postat pe 9 August 2009 00:22
Fiecare alege in functie de sistemul de valori in care crede! Nu e cazul sa ceri pareri: alege ce-ti place tie, nu altora!

Postat pe 9 August 2009 00:28
cred ca de fapt vrea altceva de la tie,nu ce crezi tu.ce e prea frumos dela inceput bate la ochi,nu ti se pare?ai impresia ca nu a mai vazut femei pina acum?imprsiile astea de inceput cre te-au dat pe tine pe spate nu sint reale.faptul ca a venit cu u trandafir si ca a spus ca-ti da tot ce vrei nu-ti spune nimic?nu are nici o iportanta daca asculta manele sau nu ,important e cum gindeste si ce vrea de la tine.daca tu iti doresti o relatie de fatada ,e ok.dar sincer nu cred in sentimente aparute peste noapte,mai degraba e atractie.
kudika033765
Postat pe 9 August 2009 05:49
de ce sunteti voi fetele asa de rele cateodata?????????????dar in afara faptului discutat mai sus....de ce nu puteti accepta persoana respectiva asa cum este,dak spune-ti k va place de ea???de ce nu incerkati sa intelegeti k fiekare are gusturile lui(k si voi)si e ceva foarte normal...de ce vreti sa o schimbati??voi stiti k mai rau faceti?strikati totul...si iubire(dak este)..si relatie(avis cuplurilor)si la sfarsit tot voi va plange-ti.....!!!!!!!!!!!!!!!chir crede-ti tot ce ganditi voi e bine???as dori makar un raspuns la makar o intrebare! numai bine
dixe
Postat pe 11 August 2009 01:53
eu nu sunt asa deloc
georgiana__geo
Postat pe 11 August 2009 02:04
Hi hi hi hi...nu cred ca e deloc timid si pampalau baiatul asta.Stie el ce stie ,si tu o sa pui boticu` la tot si o sa ii cazi in plasa...hi hi hi hi !Mai esti si prototipul perfect pentru zbenguiala la orizontala (a se citit frumoasa). Si probabil,daca vei incepe o relatie cu el,isi va da in final arama pe fata...dar mai bine sa previi decat sa vindeci.
Este "shmecheras",are bani,vorbe dulci ...oh come on!E clar ca lumina zilei unde bate baiatu`.Iar daca tu vrei sa fii cu unul sperand ca o sa-l schimbi,de ce ai mai fii cu el,de ce sa nu-ti cauti unul care sa se potriveasca din start caracterului tau?!Sau asta vrei tu,un manelist cu bani care sa te treaca in palmarezul sau si sa te transforme in motiv de barfa la o bere cu amicii?
Uite cum va coborati voi nivelul numai ca rasufla unul un cuvant frumos la adresa voastra!!!
kudika052871
Postat pe 11 August 2009 11:04
deci eu am inteles cam asa:
1. nu prea iti place tipu (altfel nu ai fi pe forum sa ceri pareri)
2. te incanta ideea k are banutzi
3. nu te incanta faptul k asculta manele....eu cred k l-ai vrea pt "renumele" lui de smecheras, dar nu l-ai vrea pt cel de cocalar asa k gaseste-ti un baiat care sa-ti placa din toata pct-ele de vedere si gata!!! hai ma fetelor serios k nu e asa greu!!!
bruneagra25
Postat pe 11 August 2009 11:12
De la: yumalai, la data 2009-08-05 13:46:31
De la: amr2009, la data 2009-08-05 13:44:27
De la: mirela_butterfly, la data 2009-08-05 13:36:11Asta e situatia generala. Am sa prezint si situatia mai detaliata si mai clara dar as vrea, mai intai, sa va aud parerile SINCERE.


Pai daca nu dai detalii....sincer sa-ti spun: NU!

Si al meu asculta manele in draci, dar incet incet sper sa-l vindec ( bineinteles ca nu stiam ca-i plac, din moment ce i-am spus clar ca nu-mi plac mie, si deci , nu are motiv sa asculte asa ceva, si s-a ascuns). Dar, l-am prins de vreo doua ori pe Taraf tv ...

in locul tau luam niste floricele si ma amuzam cu el de specimenele de acolo pacat eu nu prin taraf nu am de ce anume sa ma amuz dar nu am nici cu cine


io prind tarafu aducu tu floricele si si io cumpar cola?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 11 August 2009 13:26
NU!!! La fel ca manelele, si el este total neautentic. Asta ca sa nu spun fals.
gandacel
Postat pe 14 Octombrie 2009 19:10
De la: mirela_butterfly, la data 2009-08-05 13:33:59Vreau sa va cer o parere, pentru ca sunt intr-o situatie in care nu stiu ce sa aleg. Dar chiar v-as ruga ca aceasta parere sa fie foarte sincera. Ati incepe o relatie cu un barbat care asculta manele, va alinta cu vorbe dulci, e usor smecheras si are bani?

Sincer,clar si pe scurt,NU!
ayyryynn
Postat pe 14 Octombrie 2009 19:35
nu inteleg de ce ne intrebi ce am face noi? pai daca una zice ca ar ramane cu el si alta zice ca i-ar da un sut? tu ce alegere faci? nu stii ce iti place? vad ca ti-ai dat seama ca te cam abureste si ca in afara de declaratiile siropoase nu poate sa poarte o conversatie. Manelele (deci, genul muzical), nu are o pondere chiaaar atat de mare in alegerea partenerului.

parere personala: LASA-L pt ca: e genul "smecheras" si e aberant sa aiba planuri de viitor din primele 2 zile
adina_black
Postat pe 14 Octombrie 2009 20:47
nu conteaza ce asculta daca stie sa se poarte frumos,dar daca incepe sa si puna in practica stilul celor care canta acest gen de muzica.....si in pus conteaza sa te simti tu bine cu persoana nu noi care dam doar din.....degete
stefinica
Postat pe 14 Octombrie 2009 20:56
De la: dixe, la data 2009-08-11 01:53:59de ce sunteti voi fetele asa de rele cateodata?????????????dar in afara faptului discutat mai sus....de ce nu puteti accepta persoana respectiva asa cum este,dak spune-ti k va place de ea???de ce nu incerkati sa intelegeti k fiekare are gusturile lui(k si voi)si e ceva foarte normal...de ce vreti sa o schimbati??voi stiti k mai rau faceti?strikati totul...si iubire(dak este)..si relatie(avis cuplurilor)si la sfarsit tot voi va plange-ti.....!!!!!!!!!!!!!!!chir crede-ti tot ce ganditi voi e bine???as dori makar un raspuns la makar o intrebare! numai bine



ai perfecta dreptate si sper k fetele sa ma inteleaga...

dak cineva ar incerca sa ne inpuna noua anumite reguli.... dak iubitul/sotul uneia dintre voi v-ar spune ce gen de muzica tre sa ascultati si ce nu... cum sa va imbracati, cum sa vorbiti, etc...cum a-ti reactiona???? cat de apreciate v-ati simtii????

eu am facut aceasta greseala.... de cand l-am cunoscut pe sotul meu am incercat mereu sa-l modelez dupa bunul meu plac. datorita faptului k ma iubeste... a suportat multe schimbari...si in acelasi timp s-a chinuit...sa simta "ca a crescut in ochii mei".
nu vreau sa se inteleaga gresit...il iubesc foarte mult, este lumina ochilor mei...dar...uneori... mi-e dor de baiatul de care m-am indragostit, de cel care spunea tot ce gandea fara sa-i fie frica de criticile mele.
si ca sa-ti dau un raspuns la una din intrebari... Da, eu am crezut k tot ce gandesc eu e bine...si sunt foarte incapatanata, si niciodata nu recunosteam knd i-i greseam cu ceva... si din nefericire...nu reusesc sa ma schimb... am incercat foarte mult sa-l schimb pe el, si ...in final...mi-am dat seama k eu sunt cea care greseste.
acuma ma iubeste si ma accepta asa cum sunt si i-mi accepta si criticile pe care...in ultimul timp... i le adresez din obisnuinta. am facut un progres...i-mi recunosc vina atunci cand gresesc dar... tot eu "aia care le stie pe toate" am ramas.
fetelor...nu faceti aceeasi greseala ca mine.
cand te indragostesti de cineva... te indragostesti pt k i-ti place de el...cand accepti pe cineva in viata ta... o accepti cu bune si rele... o accepti asa cum e.
eu ultima parte abia acum am inteles-o.

timoana
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:32
De la: mirela_butterfly, la data 2009-08-05 13:33:59Vreau sa va cer o parere, pentru ca sunt intr-o situatie in care nu stiu ce sa aleg. Dar chiar v-as ruga ca aceasta parere sa fie foarte sincera. Ati incepe o relatie cu un barbat care asculta manele, va alinta cu vorbe dulci, e usor smecheras si are bani?


in niciun caz, nici macar de-ar fi ultimul barbat de pe Terra.
franziska_eu
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:36
tipul nu e deloc naiv cum crezi,si daca iti ofera flori si vorbe dulci nu inseamna ca este indragostit de tine.are experienta si stie cum sa cucereasca o femeie.probabil asa le spune la toate.dupa ce te aduce in patul lui n-o sa-ti mai aduca nici o floare.sfatul meu e s-o lasi balta.

in cazul in care vrei totusi sa incerci o relatie cu el,arata-te cat mai indiferenta la gesturile lui frumoase,nu-i arata ca te-a impresionat,fa-l sa lupte pentru tine,sa nu te aiba usor.asta daca nu vrei sa fii inca un nume pe lista lui de cuceriri.si banuiesc ca e o lista lunga...


deea_84
Postat pe 17 Octombrie 2009 03:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeile au devenit bunuri de consum??? 50 De la: _dulcik_ 15 Martie 2009 10:58
De la simþ la cuvânt 5 De la: rashela 18 Aprilie 2010 08:56
barbatii Scorpion 51 De la: 4 Ianuarie 2014 02:08
Ce masuri sa iau 54 De la: kudika462277 14 Decembrie 2011 02:52
Foarte indragostita de un barbat casatorit - Ce sa fac? 73 De la: acum-sunt-eu 1 Septembrie 2013 22:53