Setari Cookie-uri

Un barbat casatorit poate sa fie doar prieten cu o alta femeie ?

cred ca sotul meu este atras de o alta persoana desi el zice ca sunt doar prieteni Este vorba despre sora unui prieten foarte bun al lui care a fost casatorita si acum a divortat.CEea ce mia atras atentia a fost faptul ca de cand s-a despartit si vine mai des la parinti care au si o afacere de familie( un bar) unde sotul meu se duce cu prietenii si binenteles este si ea acolo ,imi vorbeste tot timpul despre ea fara sa-si dea seama ca pe mine ma deranjeaza.El este o fire vesela si comunicativa si glumeste cu toate prietenele mele si nu ma deranjeaza chiar ne distram bine impreuna dar acea persoana nu este prietena mea si o cunosc doar din vedere dar a devenit o foarte buna prietena a sotului meu iar el este confidentul ei .Am incercat sa-l fac sa petrecem mai mult timp impreuna cu prieteni nostrii si cu fetita noastra dar el gaseate mereu motive sa mearga la acel bar sau la fratele ei.Pentru ca de multe ori nu am putut merge cu el in anumite locuri pt ca nu am avut cu cine lasa fetita acasa el a mers cu acea persoana si cu prieteni ei de ex. in noaptea de inviere a fost impreuna cu ea la biserica sau de multe ori a condus-o acasa cu masina a plecat chiar si noaptea tarziu pt ai ajuta cand au avut o problema grava in familie si multe alte lucruri.Cea ce e suspect este faptul cum il priveste ea pe el .NE-am intinlit de vreo 2 ori cand ne plimbam cu fetita ne-am salutat si am vazut cum il privea pe sotul meu ori sunt paranoica ori pur si simplu o femeie simte anumite lucruri.VA ROG SA MA AJUTATI CU NISTE SFATURI.
kudika056214
Postat pe 7 August 2009 11:47
eu as gasi o modalitate sa ma imprietenesc cat de cat cu ea(sa o invitati la voi acasa, faceti o petrecere etc), iar pe parcurs vezi ce anume doreste de la sotul tau o relatie de prietenie sau de dragoste. daca te va evita e clar ca vrea sa-l fu..re.
diana3289
Postat pe 7 August 2009 11:57
In primul rand, am o veste buna pentru tine: NU ESTI PARANOICA. In al doilea rand, poate intr-adevar nu e nimic de natura sexuala intre ei, dar cu siguranta sotul tau a depasit limitele impuse de o casnicie, ceea ce nu-i prea bine... Ok, ca are o amica, nu vad nimic rau in asta. Dar de aici si pana la a merge in bar cu prietenii, iar tu sa ramai acasa ca sa ai grija de copila... mi se pare deplasat. Poate ar trebui sa il urmaresti mai multe zile la rand ca sa vezi daca se agraveaza situatia sau pur si simplu iti faci tu griji degeaba...
Lucia38
Postat pe 7 August 2009 11:59
De la: diana_franch, la data 2009-08-07 11:57:02eu as gasi o modalitate sa ma imprietenesc cat de cat cu ea(sa o invitati la voi acasa, faceti o petrecere etc), iar pe parcurs vezi ce anume doreste de la sotul tau o relatie de prietenie sau de dragoste. daca te va evita e clar ca vrea sa-l fu..re.

uite o idee buna
Lucia38
Postat pe 7 August 2009 12:02
ai o discutzie serioasa cu el.....................spune-i in fatza exact ceea ce crezi tu despre aceasta relatzie a lui cu domnisoara respectiva iar din reactziile lui poate vei reusi cat de cat sa-ti dai seama care sunt si intentziile lui .................bafta
anybody
Postat pe 7 August 2009 12:05
1-cred ca e ceva intre ei
2-pune piciorul in prag
3-dute si vb cu ea intai si apoi cu sotul tau.
R_F
Postat pe 7 August 2009 12:11
Va multumesc mult pt sfaturi .Dupa cum am spus fratele ei fiind prietenul sotului vine foarte des pe la noi impreuna cu actuala sotie si el fiind divortat de cealalta sotie de curind cu care eram foarte buna prietena si petrecem multe sarbatori impreuna dar ea nu a fost niciodata nici nu am incercat sa o invit .am sa incerc desi imi este teama de cum o sa reactionez daca vad vreun gest mai deplasat sau pur si simplu tot ce o sa faca o sa mi se para cidat nu am mai fost pusa niciodata intr-o astfel de situatie .
kudika056214
Postat pe 7 August 2009 13:19
impreiteneste-te si tu cu un barbat......si gata!
geo_x
Postat pe 7 August 2009 13:21
Dacã tu vrei ca el sã nu se mai întâlneascã cu femeia aceea atunci ar trebui ca el sã nu se mai întâlneascã cu femeia aceea.

Nu eºti paranoicã, pune piciorul în prag pânã nu e prea târziu. TU NU-I MAI DAI VOIE sã se întâlneascã cu ea, pentru cã nu eºti tu de acord, ºi cu asta basta !
toughy
Postat pe 7 August 2009 13:35
De la: geo_x, la data 2009-08-07 13:21:46impreiteneste-te si tu cu un barbat......si gata!

tu ai ce ai cu imprietenitu'...
Lucia38
Postat pe 7 August 2009 13:39
De la: Lucia38, la data 2009-08-07 13:39:23
De la: geo_x, la data 2009-08-07 13:21:46impreiteneste-te si tu cu un barbat......si gata!

tu ai ce ai cu imprietenitu'...


am si io niste fixuri
geo_x
Postat pe 7 August 2009 14:06
De la: geo_x, la data 2009-08-07 13:21:46impreiteneste-te si tu cu un barbat......si gata!


Ce buze
kudika046333
Postat pe 7 August 2009 14:08
De la: kudika046333, la data 2009-08-07 14:08:50
De la: geo_x, la data 2009-08-07 13:21:46impreiteneste-te si tu cu un barbat......si gata!


Ce buze


geoooooooooooo cred ca cineva a "pu ochii pe tine" da vezi ca-i de gen masculin
anybody
Postat pe 7 August 2009 14:11
brrrr!
ma iau cu fiori!
taica, muta-ti privirea de la buzele mele. de pilda spre copacu' ala inverzit!
geo_x
Postat pe 7 August 2009 14:21
De la: anybody, la data 2009-08-07 14:11:24
De la: kudika046333, la data 2009-08-07 14:08:50
De la: geo_x, la data 2009-08-07 13:21:46impreiteneste-te si tu cu un barbat......si gata!


Ce buze


geoooooooooooo cred ca cineva a "pu ochii pe tine" da vezi ca-i de gen masculin


Nu , Geo nu ma intereseaza, am admirat doar buzele.
kudika046333
Postat pe 7 August 2009 14:21
De la: kudika046333, la data 2009-08-07 14:21:52
De la: anybody, la data 2009-08-07 14:11:24
De la: kudika046333, la data 2009-08-07 14:08:50
De la: geo_x, la data 2009-08-07 13:21:46impreiteneste-te si tu cu un barbat......si gata!


Ce buze


geoooooooooooo cred ca cineva a "pu ochii pe tine" da vezi ca-i de gen masculin


Nu , Geo nu ma intereseaza, am admirat doar buzele.


aaaaaaaaaaa.................am crezut ca daca-ti place d-l pachete de muschi ai pus ochii si pe geo al nostru..............oricum bine faci geo este doar al nostru
anybody
Postat pe 7 August 2009 14:26
gugulina74
Postat pe 9 August 2009 19:14
De la: kudika056214, la data 2009-08-07 13:19:55Va multumesc mult pt sfaturi .Dupa cum am spus fratele ei fiind prietenul sotului vine foarte des pe la noi impreuna cu actuala sotie si el fiind divortat de cealalta sotie de curind cu care eram foarte buna prietena si petrecem multe sarbatori impreuna dar ea nu a fost niciodata nici nu am incercat sa o invit .am sa incerc desi imi este teama de cum o sa reactionez daca vad vreun gest mai deplasat sau pur si simplu tot ce o sa faca o sa mi se para cidat nu am mai fost pusa niciodata intr-o astfel de situatie .


nu fi neincrezatoare, prima impresie e aproape mereu cea gresita! insa daca sare calul sa o pui la punct
sa ne spui cum a mers.
diana3289
Postat pe 10 August 2009 13:54
De la: kudika046333, la data 2009-08-07 14:21:52
De la: anybody, la data 2009-08-07 14:11:24
De la: kudika046333, la data 2009-08-07 14:08:50
De la: geo_x, la data 2009-08-07 13:21:46impreiteneste-te si tu cu un barbat......si gata!


Ce buze


geoooooooooooo cred ca cineva a "pu ochii pe tine" da vezi ca-i de gen masculin


Nu , Geo nu ma intereseaza, am admirat doar buzele.



OMG !!!!!
_oktober_
Postat pe 10 August 2009 14:07
De la: kudika056214, la data 2009-08-07 11:47:31cred ca sotul meu este atras de o alta persoana desi el zice ca sunt doar prieteni Este vorba despre sora unui prieten foarte bun al lui care a fost casatorita si acum a divortat.CEea ce mia atras atentia a fost faptul ca de cand s-a despartit si vine mai des la parinti care au si o afacere de familie( un bar) unde sotul meu se duce cu prietenii si binenteles este si ea acolo ,imi vorbeste tot timpul despre ea fara sa-si dea seama ca pe mine ma deranjeaza.El este o fire vesela si comunicativa si glumeste cu toate prietenele mele si nu ma deranjeaza chiar ne distram bine impreuna dar acea persoana nu este prietena mea si o cunosc doar din vedere dar a devenit o foarte buna prietena a sotului meu iar el este confidentul ei .Am incercat sa-l fac sa petrecem mai mult timp impreuna cu prieteni nostrii si cu fetita noastra dar el gaseate mereu motive sa mearga la acel bar sau la fratele ei.Pentru ca de multe ori nu am putut merge cu el in anumite locuri pt ca nu am avut cu cine lasa fetita acasa el a mers cu acea persoana si cu prieteni ei de ex. in noaptea de inviere a fost impreuna cu ea la biserica sau de multe ori a condus-o acasa cu masina a plecat chiar si noaptea tarziu pt ai ajuta cand au avut o problema grava in familie si multe alte lucruri.Cea ce e suspect este faptul cum il priveste ea pe el .NE-am intinlit de vreo 2 ori cand ne plimbam cu fetita ne-am salutat si am vazut cum il privea pe sotul meu ori sunt paranoica ori pur si simplu o femeie simte anumite lucruri.VA ROG SA MA AJUTATI CU NISTE SFATURI.





rupe`i capu`, e in calduri
KiwiEu
Postat pe 10 August 2009 16:51
De la: kudika056214, la data 2009-08-07 11:47:31ori sunt paranoica .

Ar trebui sa te duci la un psihiatru, poate o sa te rezolve.
Tu ai vrea ca el sa nu vorbeasca cu altcineva de alt sex... pai daca traiesti intr-o societate... ai relatii ... sociale...
Oamenii pot fi prieteni.

Postat pe 10 August 2009 18:15
Da, unii isi mai infrang si isi reprima instinctul animalic ...au puterea asta supraomeneasca ...cu putin ajutor si rabdare ai sa reusesti sa intelegi ca da, doua persoane de sex opus pot fi prieteni cat de trist ar fi sa nu fie asa ... ...am fi ca niste robotzeii in calduri ... !


Daca nu ai incredere in el ...pune-l pe Ernest sa-l urmareasca sau un detectiv particular ...glumesc
___LL___
Postat pe 10 August 2009 18:36
De la: ___LL___, la data 2009-08-10 18:36:45Da, unii isi mai infrang si isi reprima instinctul animalic ...au puterea asta supraomeneasca :



esti foarte agresiva .
intrebare : ai prieten , sot, cate animalele din astea ai reusit sa tii langa tine, cu atitudinea asta nu prea cred .
riddick
Postat pe 11 August 2009 20:13
De la: riddick, la data 2009-08-11 20:13:11
De la: ___LL___, la data 2009-08-10 18:36:45Da, unii isi mai infrang si isi reprima instinctul animalic ...au puterea asta supraomeneasca :



esti foarte agresiva .
intrebare : ai prieten , sot, cate animalele din astea ai reusit sa tii langa tine, cu atitudinea asta nu prea cred .


Unu la mana nu te priveste pe tine starea mea civila, doi la mana daca nu intelegi ceva intr-un context si iei totul mot a mot, ai face bine sa stai in banca ta si sa te abtii sa tragi concluzii pripite legate de existenta efemera a altor useri, nu eu sunt cea care ma smiorcai pe un forum de femei ca sunt neinteleasa si nefericita...si crede-ma ca are cine sa ma compatimeasca in caz de nevoie, asa ca multumesc pentr nimic, atitudinea mea este una foarte normala, ma exprim asa cum imi place, daca te deranjeaza si n-ai loc de mine, eu plec, ma retrag, nu vreau sa te incomodez ....


Cand am spus ca-si reprima instinctul animalic m-am referit la faptul ca si barbatii pot gandi cu altceva decat cu ''ce au in dotare'', adica animalul din ei, ca sunt rationali ...dar imediat ai sarit ca o domnisoara ofensata si te-ai simtit lezat ca ti-am jignit sorgintea....ai inteles pe dos ..ia mai uita-te odata ...!

Bla ..inca un neinteles pe kudika...
___LL___
Postat pe 11 August 2009 23:36
De la: kudika056214, la data 2009-08-07 11:47:31cred ca sotul meu este atras de o alta persoana desi el zice ca sunt doar prieteni Este vorba despre sora unui prieten foarte bun al lui care a fost casatorita si acum a divortat.CEea ce mia atras atentia a fost faptul ca de cand s-a despartit si vine mai des la parinti care au si o afacere de familie( un bar) unde sotul meu se duce cu prietenii si binenteles este si ea acolo ,imi vorbeste tot timpul despre ea fara sa-si dea seama ca pe mine ma deranjeaza.El este o fire vesela si comunicativa si glumeste cu toate prietenele mele si nu ma deranjeaza chiar ne distram bine impreuna dar acea persoana nu este prietena mea si o cunosc doar din vedere dar a devenit o foarte buna prietena a sotului meu iar el este confidentul ei .Am incercat sa-l fac sa petrecem mai mult timp impreuna cu prieteni nostrii si cu fetita noastra dar el gaseate mereu motive sa mearga la acel bar sau la fratele ei.Pentru ca de multe ori nu am putut merge cu el in anumite locuri pt ca nu am avut cu cine lasa fetita acasa el a mers cu acea persoana si cu prieteni ei de ex. in noaptea de inviere a fost impreuna cu ea la biserica sau de multe ori a condus-o acasa cu masina a plecat chiar si noaptea tarziu pt ai ajuta cand au avut o problema grava in familie si multe alte lucruri.Cea ce e suspect este faptul cum il priveste ea pe el .NE-am intinlit de vreo 2 ori cand ne plimbam cu fetita ne-am salutat si am vazut cum il privea pe sotul meu ori sunt paranoica ori pur si simplu o femeie simte anumite lucruri.VA ROG SA MA AJUTATI CU NISTE SFATURI.


Prietena de langa casa niciodata nu te lasa....................sa traiesti linistita.Spune-i lui tot ce te deranjeaza,daca nu se opreste atunci discuta discret si cu "prietena " de la bar si avertizeaz-o ca ii rupi teasta daca se baga in ciorba ta.

Postat pe 12 August 2009 09:47
Cer scuze initiatoarei topicului intrebarea ar fi trebuit pusa pe privat .
Sper ca vor fi acceptate . LL are dreptate .

Vroiam sa zic "ca nu toti barbatii sunt porci "
riddick
Postat pe 12 August 2009 10:29
De la: riddick, la data 2009-08-12 10:29:09 Cer scuze initiatoarei topicului intrebarea ar fi trebuit pusa pe privat .
Sper ca vor fi acceptate . LL are dreptate .

Vroiam sa zic "ca nu toti barbatii sunt porci "


da-mi voie sa te corectez"nu totzi barbatzi e porci"
anybody
Postat pe 12 August 2009 10:32
De la: anybody, la data 2009-08-12 10:32:05
De la: riddick, la data 2009-08-12 10:29:09 Cer scuze initiatoarei topicului intrebarea ar fi trebuit pusa pe privat .
Sper ca vor fi acceptate . LL are dreptate .

Vroiam sa zic "ca nu toti barbatii sunt porci "


da-mi voie sa te corectez"nu totzi barbatzi e porci"



Anybody, ''ieczact''!!!
___LL___
Postat pe 12 August 2009 11:45
De la: riddick, la data 2009-08-12 10:29:09 Cer scuze initiatoarei topicului intrebarea ar fi trebuit pusa pe privat .
Sper ca vor fi acceptate . LL are dreptate .

Vroiam sa zic "ca nu toti barbatii sunt porci "




LL are intodeauna dreptate !!!! Glumesc , chiar glumesc nu sufar si n-am suferit niciodata ''de mine '' .


Tu ai jignit, sa nu crezi ca n-am observat ironia fina cu '' intrebare'' ...te-ai atacat pe topicul tau si ai venit ca sa ma ma jignesti gratuit si sa ma etichetezi cum ti-a tunat tzie , cand din contra eu am afirmat cu totul altceva, on topic dealtfel....

Si da, exista barbati minunati care merita tot respectul si toata dragostea partenerelor ...hmmm..grea e viata dimineata !
___LL___
Postat pe 12 August 2009 12:01
e clar tre sa pui piciorul in prag ,sunt atatea je*goase de femei incat barbatii tre paziti ,vb ff serios
altex
Postat pe 18 August 2009 13:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Judetul Valcea 3 De la: ankris 17 Mai 2010 16:55
Cinderella effect 3 De la: moni29 6 Aprilie 2010 20:09
mare dilema 25 De la: cristinarudi 17 Mai 2009 13:20
diferenteee de varsta 3 De la: yumalai 28 Decembrie 2009 10:12
Fetelor, am nevoie de sfaturi urgente 23 De la: myssnatacha 26 Iulie 2010 11:56