Setari Cookie-uri

Un barbat casatorit poate sa fie doar prieten cu o alta femeie ?

De la: kudika063686, la data 2009-09-12 11:18:03PARANOICA NU ESTI.TE DERANJEAZA PREZENTA EI.IA IMPUNETE TU SI AI SA VEZI CUM SE SCHIMBA SITUATIA.ASA AM FACUT SI EU,DAR ASTA NU INSEAMNA CA GATA AM AJUNS IN PAT CU EA.POATE NICI NUL INTERESEAZA TIPA AIA.ASTA AM PATIT SI EU CU FOSTA SOTIE,CREDEA CA DACA AJUT O FEMEIE GATA.........AM ITREBAT-O INTR-O ZI;CE FACEAI DACA ERAM MEDIC GINECOLOG?---TOATA PROBLEMA ESTE INCREDEREA,CUM VEDE EL FAMILIA,PE TINE.DACA TOTUL E OK ,DE CE SA-TI FACI GRIJI?IUBITI-VA MULT.
da ai dreptate ne iubeste fff mult si pe mine si pe fata dar barbatii din cauza anturajului sau ca vor sa demonstreze ceva cedeaza si apoi regreta ce au facut
kudika056214
Postat pe 15 Septembrie 2009 07:38
am fost intr-o situatie asemanatoare....si pot spune ca da, poate sa fie prietenie intre un barbat casatorit si o alta femeie...dar...se poate aluneca foarte usor, si fara sa realizezi in pacat... deci...mai bine nu. sotul trebuie sa fie prieten cu sotia sa. iubiti-va si fiti fericiti in cuplu
geanigi
Postat pe 15 Septembrie 2009 09:15
Da . Poate . Si asta in tot sensul cuvantului " prietenie " si nimic mai mult . Poate am dat si argumente nu mai stiu . Exista asa ceva , exista si prietena adevarata . Serios , lumea asta se strica pentru ca nu ne dam mai mult silinta si nu ne respectam mai mult intre noi .
danylor29
Postat pe 1 Octombrie 2009 05:12
raspuns la intrebarea titlu: numai daca sunt neamuri de sange pana la a5-a speta.
greierash_is_back
Postat pe 1 Octombrie 2009 05:34
o femeie si un barbat nu au cum sa fie amici.clar
Leu76
Postat pe 1 Octombrie 2009 09:24
De la: Leu76, la data 2009-10-01 09:24:33o femeie si un barbat nu au cum sa fie amici.clar
da barbatii stiu
kudika056214
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:55
De la: kudika056214, la data 2009-10-01 15:55:30
De la: Leu76, la data 2009-10-01 09:24:33o femeie si un barbat nu au cum sa fie amici.clar
da barbatii stiu


bineinteles ca pot. hello!! pamantul catre colonia de sociopati din secolul inchizitiei!
totusi asta nu are nici o legatura cu situatia ta. aia nu e prietenie ce e intre sotul tau si tipa respectiva.
plus ca poate balanta ar trebui schimbata in privinta timpului vostru petrecut in afara familiei. nu e ccorect sa stai tu cu fetita si el sa mearga la baruri, la inviere, in delegatii, etc...unele chestii se mai fac si impreuna intr-o familie.
DayC
Postat pe 4 Octombrie 2009 13:48
De la: DayC, la data 2009-10-04 13:48:38
hello!! pamantul catre colonia de sociopati din secolul inchizitiei!


hello!!?
daca misti ireverentios, ca o alura de esarfa impopotonata la gat, si din mana in timp ce scrii asta....
geo_x
Postat pe 4 Octombrie 2009 13:51
De la: geo_x, la data 2009-10-04 13:51:57
De la: DayC, la data 2009-10-04 13:48:38
hello!! pamantul catre colonia de sociopati din secolul inchizitiei!


hello!!?
daca misti ireverentios, ca o alura de esarfa impopotonata la gat, si din mana in timp ce scrii asta....


misc din cagula de eretic, in timp ce sotiile si sotii fara relatii de prietenii in afara casniciei isi fac cruci si scuipa in san

hehehe
DayC
Postat pe 4 Octombrie 2009 16:34
De la: kudika056214, la data 2009-08-07 11:47:31cred ca sotul meu este atras de o alta persoana desi el zice ca sunt doar prieteni Este vorba despre sora unui prieten foarte bun al lui care a fost casatorita si acum a divortat.CEea ce mia atras atentia a fost faptul ca de cand s-a despartit si vine mai des la parinti care au si o afacere de familie( un bar) unde sotul meu se duce cu prietenii si binenteles este si ea acolo ,imi vorbeste tot timpul despre ea fara sa-si dea seama ca pe mine ma deranjeaza.El este o fire vesela si comunicativa si glumeste cu toate prietenele mele si nu ma deranjeaza chiar ne distram bine impreuna dar acea persoana nu este prietena mea si o cunosc doar din vedere dar a devenit o foarte buna prietena a sotului meu iar el este confidentul ei .Am incercat sa-l fac sa petrecem mai mult timp impreuna cu prieteni nostrii si cu fetita noastra dar el gaseate mereu motive sa mearga la acel bar sau la fratele ei.Pentru ca de multe ori nu am putut merge cu el in anumite locuri pt ca nu am avut cu cine lasa fetita acasa el a mers cu acea persoana si cu prieteni ei de ex. in noaptea de inviere a fost impreuna cu ea la biserica sau de multe ori a condus-o acasa cu masina a plecat chiar si noaptea tarziu pt ai ajuta cand au avut o problema grava in familie si multe alte lucruri.Cea ce e suspect este faptul cum il priveste ea pe el .NE-am intinlit de vreo 2 ori cand ne plimbam cu fetita ne-am salutat si am vazut cum il privea pe sotul meu ori sunt paranoica ori pur si simplu o femeie simte anumite lucruri.VA ROG SA MA AJUTATI CU NISTE SFATURI.

nu cred ca nu poate exista prietenie intre un barbat si o femeie....dar nu cred nici ca esti paranoica....parca...nu se face sa iti lasi sotia acasa cu copilul sa aiba grija de el si tu sa te duci si sa te distrezi...un pic, parca depaseste limita.......totusi...chiar daca acea femeie il place, asta nu inseamna ca el o place neaparat....poate o vede ca o prietena si atat. trebuie si incredere intr-o relatie, traim in societate, nu in sihastrie.trebuie sa vorbesti cu el si sa ii spui deschis ce te deranjeaza, dar...cu tact...
mkdisk
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:34
eºti o fraiera daca asta crezi.....pãrerea mea? sigur soþul tãu are o relaþie extra cu tipa aia...nu vreau sã þi stric ziua dar asta e realitatea....ºi eu am cunoscut un tip (mai bine nu l cunoºteam) ºi am fost prieteni cik la început...apoi am devenit amanþi....da, aºa cum ai auzit (citeºti)....ºi tare prost s a mai terminat....el zice cã eu sunt de vinã...eu zic cã el este de vinã....de fapt orice relaþie extraconjugala este o greºealã, din punctul meu de vedere....aceasta relaþie este de fapt o minciunã...trãieºti cu acel bãrbat în minciunã....viaþa ta însãºi e o minciunã....sfatul meu?scapa de "prietena lui"....succes....
catalina69
Postat pe 21 Octombrie 2009 14:40
De la: kudika056214, la data 2009-08-07 11:47:31cred ca sotul meu este atras de o alta persoana desi el zice ca sunt doar prieteni Este vorba despre sora unui prieten foarte bun al lui care a fost casatorita si acum a divortat.CEea ce mia atras atentia a fost faptul ca de cand s-a despartit si vine mai des la parinti care au si o afacere de familie( un bar) unde sotul meu se duce cu prietenii si binenteles este si ea acolo ,imi vorbeste tot timpul despre ea fara sa-si dea seama ca pe mine ma deranjeaza.El este o fire vesela si comunicativa si glumeste cu toate prietenele mele si nu ma deranjeaza chiar ne distram bine impreuna dar acea persoana nu este prietena mea si o cunosc doar din vedere dar a devenit o foarte buna prietena a sotului meu iar el este confidentul ei .Am incercat sa-l fac sa petrecem mai mult timp impreuna cu prieteni nostrii si cu fetita noastra dar el gaseate mereu motive sa mearga la acel bar sau la fratele ei.Pentru ca de multe ori nu am putut merge cu el in anumite locuri pt ca nu am avut cu cine lasa fetita acasa el a mers cu acea persoana si cu prieteni ei de ex. in noaptea de inviere a fost impreuna cu ea la biserica sau de multe ori a condus-o acasa cu masina a plecat chiar si noaptea tarziu pt ai ajuta cand au avut o problema grava in familie si multe alte lucruri.Cea ce e suspect este faptul cum il priveste ea pe el .NE-am intinlit de vreo 2 ori cand ne plimbam cu fetita ne-am salutat si am vazut cum il privea pe sotul meu ori sunt paranoica ori pur si simplu o femeie simte anumite lucruri.VA ROG SA MA AJUTATI CU NISTE SFATURI.


ceva noutatzi??????????sunt tare curioasa...pentru k toate prieteniile mele cu anumitzi barbatzi s-au sfarsit in pat....necasatoritzi si fara relatzii,asta k sa nu-mi sara nevestele in cap.atunci cand un barbat si o femeie ajung sa se intzeleaga foarte bine,intervine un anumit grad de intimitate si de aici...mai este un pas...cat despre sotul tau draga mea,numai prietenie nu este cu tipa aceea.hai sa zicem o zi pe saptamana,la un pahar,dar in noaptea de inviere??? dak ii verificai si apelurile telefonice.....
elenyta
Postat pe 16 Noiembrie 2009 19:18
Siiigur ca un barbat poate fi doar prieten cu o femeie... daca este gay...
darksukkubus69
Postat pe 28 Noiembrie 2009 23:50
nu contest aceste "prietenii" desi.....pana la pacat este doar un pas!
Nuovamente_Robertina
Postat pe 28 Noiembrie 2009 23:56
De la: darksukkubus69, la data 2009-11-28 23:50:43Siiigur ca un barbat poate fi doar prieten cu o femeie... daca este gay...

nu este adevarat ..nu trebuie sa fie gay..asta depinde cel mai mult de femeie daca vrea sa fie doar prietena cu el ....sincer barbati numai la sex au capul
florica_k
Postat pe 18 Decembrie 2009 22:41
De la: kudika056214, la data 2009-08-07 13:19:55Va multumesc mult pt sfaturi .Dupa cum am spus fratele ei fiind prietenul sotului vine foarte des pe la noi impreuna cu actuala sotie si el fiind divortat de cealalta sotie de curind cu care eram foarte buna prietena si petrecem multe sarbatori impreuna dar ea nu a fost niciodata nici nu am incercat sa o invit .am sa incerc desi imi este teama de cum o sa reactionez daca vad vreun gest mai deplasat sau pur si simplu tot ce o sa faca o sa mi se para cidat nu am mai fost pusa niciodata intr-o astfel de situatie .




Noi femeile suntem mult mai puternice decat barbatii daca ai face chestia asta te-ai descurca de minune ... joaca putin teatru, gandestete ca este o prietena de familie pe care trebuie sa o tratezi ca ataree nu prea rece dar nici prea cald ...
Eu ma descurc de minune in situatii ca astea ... as putea spune ca nu am o costiinta ... oarecum imi plac asemenea "intalniri" pentru ca asa vad cam cum m-as descurca in anumite situatii ... si cred ca te-ai descurca de minune ...
Problema se pune altfel ... tu inviti impreuna cu fratele, sotia,etc ... daca ea nu apare cand o inviti invocand motive ... sa zicem ca de 2 ori cel mult de 3 ori este acceptabil, dar daca refuza in totalitate ... aici apare o problm ...

Acum sa trecem un pic peste limita normalului ... De cand sunt ei doi prieteni?? ( fratele tipei cu sotul tau) ... Este posibil ca in trecut ei doi sa fi avut ceva? ... Sa zicem nu o proveste de dragoste dau sa fi facut aman2 sex de cel putin o data fara compromisuri si obligatii ... dau despartit o perioada si la un moment dat se reintalnesc ea divortata el inca casatorit + un copil ...

Trebuie sa ne gandim la multe ...
cleopatra89
Postat pe 17 Ianuarie 2010 15:43
Dar oare aia de ce-o fi divortat? care sa fi fost motivul?
Si sotul tau sa nu se mai foloseasca de prietenia pe care o are cu fratele ei. Asta nu e decat un pretext in plus pentru a fi in preajma respectivei.
quantex
Postat pe 18 Ianuarie 2010 15:11
bbbb
domdom
Postat pe 18 Ianuarie 2010 16:31
buna, aide sa incepem cu inceputul
cat de des se intalnesc ?(ca asta e o treaba destul de serioasa)si altceva daca sotul iti povesteste ,este posibil ca din partea lui sa nu fie nici o atractie acea femeie .dar e bine ca tu esti pusa la curent cu aceasta situatie si eu, zic , ca ar fi cazul sa ai o discutie serioasa cu sotul tau legata de prob aceasta ( spune ce gandesti)
iar daca vrei parerea mea nu prea este posibila o relatie de prietenie (egal amicitie)intre un barbat insurat si o femeie divortata)
e posibil asa ceva daca se cunosc de mici copii (adica inainte sa te cunosti tu cu sotul tau)dar e bine sa ridici problema si sa incerci sa o rezolvi cu cel cu , care inparti patul
. ca noi nu te putem ajuta prea mult ..si succes (ca o sa ai nevoie0
kudika099277
Postat pe 18 Ianuarie 2010 17:07
,,,daca o aduci in casa,il aduci pe "dracu"langa tine!,,asa ca mai bine ceri sotului tau sa se linisteasca si sa-si vada de famile!
anaconstantamateescu_yahoo_com
Postat pe 19 Ianuarie 2010 09:21
Nu cred esti paranoica deloc, o femeie simte cand ceva nu e in regula, doar barbatii ne cred fraiere, dar asta e problema lor.Tu discuta cu el si interzii sa o mai vada.DACA tot sustine ca e prietena lui de ce nu o invita la voi acasa ca tu sa o cunosti?Ceva miroase eu te sfatuiesc sa iei atitudine ca ......
jeanpierre
Postat pe 30 Ianuarie 2010 15:02
daca dupace vine de la prietena lui nu iti reporseaza ca nu gatesti bine, ca nu e curat in casa, ca nu il satisfaci si nu ti o da ca drept exemplu epe respectiva, atunci poti sta linistita, evorba doar d eo prietenie si nimic mai mult, daca insa se intnpla contratriul si apar astfel de reprosri atunci e bine sa iti pui niste semne de intrebare !
Aproape_eu
Postat pe 30 Ianuarie 2010 16:39
De la: kentfarafiltru, la data 2010-01-30 16:39:21daca dupace vine de la prietena lui nu iti reporseaza ca nu gatesti bine, ca nu e curat in casa, ca nu il satisfaci si nu ti o da ca drept exemplu epe respectiva, atunci poti sta linistita, evorba doar d eo prietenie si nimic mai mult, daca insa se intnpla contratriul si apar astfel de reprosri atunci e bine sa iti pui niste semne de intrebare !


nu, neaparat sa-i reproseze,poate veni de la ea satisfacut , relaxat , si sa nu-i mai pese de nimic acasa,ba e cu sotia si amabil si dragastos ca sa nu-si dea seama de ceva...depinde de barbat aici.......normal nu e bine ce face si ar trebui sa termine orice vizita la aceea femeie........ca nu-i mult pana la a se culca cu ea ...asa s-o mai linisteasca un pic ca-i divortata.....ai mare grija!!!!!! mult succes!!!
dani_pisi
Postat pe 30 Ianuarie 2010 18:29
Buna!daca iti iubesti sotul,si il stii,e ok!dar........!atat cat te respecta si relatia d-voastra este buna,totul e ok!in rest impreuna aveti viata inainte;va doresc numai bine!
gypy
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:56
De la: gypy, la data 2010-01-31 21:56:18Buna!daca iti iubesti sotul,si il stii,e ok!dar........!atat cat te respecta si relatia d-voastra este buna,totul e ok!in rest impreuna aveti viata inainte;va doresc numai bine!


adica??? sa inteleg.....daca-l iubeste si el o respecta sa-l lase in pace????
sa nu-si faca griji ca el se culca cu tipa aia????
dani_pisi
Postat pe 3 Februarie 2010 12:27
De la: anybody, la data 2009-08-07 14:11:24
De la: kudika046333, la data 2009-08-07 14:08:50
De la: geo_x, la data 2009-08-07 13:21:46impreiteneste-te si tu cu un barbat......si gata!


Ce buze


geoooooooooooo cred ca cineva a "pu ochii pe tine" da vezi ca-i de gen masculin


Ma, da dinti n-ai? Numai Buuuzeeeeee
oana84onutza
Postat pe 3 Februarie 2010 19:04
Hahahaha. L-as insoti permanent peste tot daca nu vrea sa-si schimbe programul pentru a fi cu familia lui, nu cu "duca de pe lunca". Scuze pentru limbaj.
Imi pare rau pentru situatia ta. Sa nu crezi ca exista prietenie intre o femeie si un barbat, fara partea fizica sau / si emotionala. Daca exista, este ceva temporar. Dupa un anumit timp apare atractia fizica; mai rau este cand apare si partea emotionala. Atunci e grav. Pot sa discut ore in sir pe baza acestui subiect. Dar acum ma voi limita la a raspunde topicului tau.
In primul rand, nu esti paranoica. Intuitia ta te avertizeaza.
In al doilea rand: o discutie la obiect cu sotul tau nu face decat sa atraga adevarate scene din partea lui (de barbat ofensat). Niciodata nu va recunoaste ca il atrage alta femeie, darmite ca te-ar insela cu alta.
In al treilea rand: a-i interzice sa mai ia legatura cu ea, va genera adevarate certuri in familie. Si din paranoica, nu te va scoate, ba mai mult, fiind o fire glumeata, nu va pierde timpul, si peste tot, la asa-zisii prieteni va insira temerile tale, ironizandu-te, etc.
Parerea mea sincera: "strange din dinti tare", inarmeaza-te cu rabdare si tact, fii diplomata, apropie-te de acea femeie subtil, fa-o sa te respecte, arata-i partile negative ale sotului in mod subtil , sau inventeaza unele , asta e. E o lupta de "gherila". Tu ai niste avantaje, ea are terenul favorabil. Ce carti vei folosi?
Apropo: ia in considerare si sfatul de la inceputul mesajului. Margi cu el si cea mica la bar, la terasa.

Tare as vrea sa-i vad mutra sotului cand apri la bar cu copilul.

eliana_avon
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:21
e din zodia pesti barbatul tau?¡...daca da ,nu ma surprinde...pofteste la marul oprit,il va avea,il va musca,dar tot cu tine v-a ramane...
kudika163866
Postat pe 12 Iunie 2010 22:21
mai mai mai...dar observ ca pe unde stai tu se cam obisnuieste divortul.... ai grija;)
sofia_maria
Postat pe 24 Iunie 2010 14:23
am prieteni si prietene si..un sot.
al tau sot are prieteni, o sotie si.. o prietena? asta nu e chiar ok.. cred ca in primul rand e o pb de comunicare in cuplu.. pt ca tu sa stii exact ce vrea sotul tau parerea mea ar fi sa VORBESTI cu el !!! Apoi iti vei da seama daca ea e...o prietena dintre prieteni sau ...altceva !!! Neincrederea nu isi are locul intr-o casnicie, iar cand banuielile apar este o problema acolo... afla intai a cui e problema: a ta sau a lui si solutia o vei gasi mai usor!
carla10
Postat pe 24 Iunie 2010 14:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Reproºuri ... 50 De la: kudika_6457 8 Mai 2012 16:00
Reprezinta casatoria dovada de iubire absoluta? 20 De la: sadora 25 August 2009 15:56
baiat virgin caut fata virgina 19 De la: darkprince200386 27 August 2012 21:06
Cum sa imi convig sotul sa concepem un copil 19 De la: alina682 8 Ianuarie 2010 08:13
Sfat 12 De la: franziska_eu 12 Februarie 2012 09:18