Setari Cookie-uri

ne-am cunoscut pe kudika!!!!

Eu(22ani) sunt din constanta ->fac facultatea in Bucuresti...el(26ani)...din Bacau- Comanesti...ne-am cunoscut pe kudika...am vb putin pe mess, ne-am intalnit, ne-am placut, si am ramas impreuna...de 4 luni suntem impreuna...eu acum sunt la el acasa,,,am venit pentru ca m-a invitat sa ii cunosc parintii intorsi din strainatate...relatia noastra evolueaza foarte frumos si foarte repede...deja avem ganduri spre mai serios...dar am o mare piedica in fata...PARINTII MEI!!!!! tatal meu nu este deloc de acord cu relatia mea cu el...nici macar nu il cunoaste... nu ii convine ca este din Comanesti, ca este un oras mic, ca eu nu am nici un viitor...si ii face mamei capul mare si mama imi spune mie...si tot asa si tot asa...azi am vb cu ei la telefon si de sambata de cand am ajuns in fiecare zi imi spun sa plec, sa plec, sa plec, sa plec...si cum spuneam ...azi vb cu mama la telefon si imi povestea ce zicea tata si am rabufnit si i-am zis sa ii spuna tatei ca daca mie maine mi se pune pata sa ma marit aici -la Comanesti- eu ma marit aici...reactia ei :"tu vrei sa turbeze? tu vrei sa se urce in tren si sa vina dupa tine? tu vrei sa te dezmosteneasca?"
Deci eu nu stiu ce sa ii mai fac...intradevar Comanestiul este un oras mic...dar e tare frumos...si eu pe iubitul meu il iubesc foarte tare...as sta si sub o piatra daca as sta cu el...ei bine,,,tata considera ca nici un baiat nu este indeajuns de bun pentru mine,,,mai ales unul care sta la tzara....nici macar nu l-a cunoscut si judeca...el vroia pentru mine un baiat inalt, frumos, cu bani si sa fie din Constanta sau Bucuresti....de aia pe iubitul meu nici nu cred ca o sa vrea sa il vada...eu nu stiu ce sa ii fac sa il conving sa ma lase in pace sa aleg pe cine vreau eu....mereu ma intreaba la telefon daca nu mi-am gasit si eu unul din Bucuresti...si eu nu pot sa ii zic iubitului meu :uite ce zice tata despre tine sau mama...pt ca stiu ca o sa se simta aiurea cand el si familia lui m-au primit cu bratele deschise...
irina_monica
Postat pe 12 August 2009 18:55
Cati ani, ca isi permit ai tai sa-ti dicteze ce sa faci cu viata ta?
offf doamne...da ce conteaza de unde e el? eu inteleg ca de obicei parintii vor binele copiilor...dar sa se transforme in dictatori....asta nu

numai bine, sa fiti fericiti impreuna
andreea1976
Postat pe 12 August 2009 19:03
De la: irina_monica, la data 2009-08-12 18:55:46Eu(22ani) sunt din constanta ->fac facultatea in Bucuresti...el(26ani)...din Bacau- Comanesti...ne-am cunoscut pe kudika...

...si eu nu pot sa ii zic iubitului meu :uite ce zice tata despre tine sau mama...pt ca stiu ca o sa se simta aiurea cand el si familia lui m-au primit cu bratele deschise...


Daca nu poti tu sa-i spui poate ca totusi aflat .Ai postat mesajul pe...kudika
ella_c
Postat pe 12 August 2009 19:58
iar te lauzi vrei sa prinzi un peste gras?

?
rasa
Postat pe 12 August 2009 20:14
Vaaaaai,faaaaataaa!!!!!
mitura
Postat pe 12 August 2009 21:30
Strict la subiect , va iubiti ? ce conteaza , long live your life as a couple
blue07scorpion
Postat pe 12 August 2009 21:56
De la: blue07scorpion, la data 2009-08-12 21:56:50Strict la subiect , va iubiti ? ce conteaza , long live your life as a couple


neeeee,n-ai prins esenta mesajului
mitura
Postat pe 12 August 2009 22:16
iar ma laud??? vreau sa prind un peste gras?....asta apropo de ce? nu prea vad legatura cu ce spuneam eu...da in sf...si nu a aflat pentru ca de cand ne-am cunoscut nu a mai intrat pe site-ul asta! anyway....
irina_monica
Postat pe 13 August 2009 18:34
BUNA EU SPUN SA NU TE IEI DUPA PARINTI, DAR NU TE MARITA DEOCAM,DATA CU EL MAI STAI CEVA VREME CA NU STII CE-I POATE CAPUL DUPA CE TE IA INCEPE SA FACA LEGI.MAI ASTEAPTA CA ESTI TANARA.
kudika062146
Postat pe 27 August 2009 19:18
De la: blue07scorpion, la data 2009-08-12 21:56:50Strict la subiect , va iubiti ? ce conteaza , long live your life as a couple


Frumos zici dar nu este mereu asa !
Summer_
Postat pe 27 August 2009 19:24
eu iti zic sa ignori pe taticu, oricum ai tai nu trebuie sa-ti influenteze viatza, pot sa-ti dea sfaturi, dar nu tre sa-i lasi sa intervina in viatza ta.... cat despre relatia dintre tine si prietenul tau eu te-as sfatui sa nu te grabesti, sti ca la inceput e mare dragostea... asteapta sa l cunosti mai bine, si nu face lucruri in ciuda parintilor tai, fara sa le gandesti , ca poate apoi o sa regreti.... stiu ca pe moment esti tentata sa faci anumite lucruri numai sa-i faci necaz lui taticu, iar mama care nu te intelege si te tot bate la cap, stiu ca se joaca mult cu nervii tau, si e stresant..... trebuie sa te linistesti, sa-i lasi sa vorbeasca si sa mergi mai departe..... traieste viatza si bucura-te de orice... pooop
kry26
Postat pe 27 August 2009 19:37
De la: kry26, la data 2009-08-27 19:37:45eu iti zic sa ignori pe taticu, oricum ai tai nu trebuie sa-ti influenteze viatza, pot sa-ti dea sfaturi, dar nu tre sa-i lasi sa intervina in viatza ta.... cat despre relatia dintre tine si prietenul tau eu te-as sfatui sa nu te grabesti, sti ca la inceput e mare dragostea... asteapta sa l cunosti mai bine, si nu face lucruri in ciuda parintilor tai, fara sa le gandesti , ca poate apoi o sa regreti.... stiu ca pe moment esti tentata sa faci anumite lucruri numai sa-i faci necaz lui taticu, iar mama care nu te intelege si te tot bate la cap, stiu ca se joaca mult cu nervii tau, si e stresant..... trebuie sa te linistesti, sa-i lasi sa vorbeasca si sa mergi mai departe..... traieste viatza si bucura-te de orice... pooop

uneori e bine sa asc si de parinti si la mn a fost la fel pana la urma el a aflat ce parere au ai mei despre el si au urmat multe altele si ne-am desp si m-a acuzat pe mn pt ca rel s-a terminat asa ca ai grija ce faci si cum faci, stai cat mai departe de ai tai... sa nu iti strice rel si apoi el sa te acuze de desp
yumy
Postat pe 27 August 2009 19:45
ce mi'au dat lacrimile


ufff Doamne da' nu mai pot... nu mai am nici servetele, nici batiste.. ce ma fac acu'???
Diavolyta_
Postat pe 27 August 2009 19:50
De la: irina_monica, la data 2009-08-12 18:55:46Eu(22ani) sunt din constanta ->fac facultatea in Bucuresti...el(26ani)...din Bacau- Comanesti...ne-am cunoscut pe kudika...am vb putin pe mess, ne-am intalnit, ne-am placut, si am ramas impreuna...de 4 luni suntem impreuna...eu acum sunt la el acasa,,,am venit pentru ca m-a invitat sa ii cunosc parintii intorsi din strainatate...relatia noastra evolueaza foarte frumos si foarte repede...deja avem ganduri spre mai serios...dar am o mare piedica in fata...PARINTII MEI!!!!! tatal meu nu este deloc de acord cu relatia mea cu el...nici macar nu il cunoaste... nu ii convine ca este din Comanesti, ca este un oras mic, ca eu nu am nici un viitor...si ii face mamei capul mare si mama imi spune mie...si tot asa si tot asa...azi am vb cu ei la telefon si de sambata de cand am ajuns in fiecare zi imi spun sa plec, sa plec, sa plec, sa plec...si cum spuneam ...azi vb cu mama la telefon si imi povestea ce zicea tata si am rabufnit si i-am zis sa ii spuna tatei ca daca mie maine mi se pune pata sa ma marit aici -la Comanesti- eu ma marit aici...reactia ei :"tu vrei sa turbeze? tu vrei sa se urce in tren si sa vina dupa tine? tu vrei sa te dezmosteneasca?"
Deci eu nu stiu ce sa ii mai fac...intradevar Comanestiul este un oras mic...dar e tare frumos...si eu pe iubitul meu il iubesc foarte tare...as sta si sub o piatra daca as sta cu el...ei bine,,,tata considera ca nici un baiat nu este indeajuns de bun pentru mine,,,mai ales unul care sta la tzara....nici macar nu l-a cunoscut si judeca...el vroia pentru mine un baiat inalt, frumos, cu bani si sa fie din Constanta sau Bucuresti....de aia pe iubitul meu nici nu cred ca o sa vrea sa il vada...eu nu stiu ce sa ii fac sa il conving sa ma lase in pace sa aleg pe cine vreau eu....mereu ma intreaba la telefon daca nu mi-am gasit si eu unul din Bucuresti...si eu nu pot sa ii zic iubitului meu :uite ce zice tata despre tine sau mama...pt ca stiu ca o sa se simta aiurea cand el si familia lui m-au primit cu bratele deschise...


tu esti tipa de la avatar? ce personalitate frumaoasa ai...

call me baby sunt din bucuresti si tatal tau ar fi tare mandru. am si casa mea si nu mai trebuie sa plateasca tati chirie

am glumit....ce treaba ai cu parintii?

ce daca ala e din comanesti si tu esti oraseanca?

poate omu sa vina sa locuiasca in orasul tau,la bcuresti ,unde tatal tau poate ar vrea sa ramai....

mergi acasa,vorbeste cu tatal tau civilizat si fara cearta si vei vedea ca se rezolva. daca tot nu o sa fe deacord,ia de te marita ca-i va trece cand va vedea nepoteii
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 28 August 2009 15:17
Sa nu ne grabim spre partea cu nepoteii :)) Momentan cred ca mai am de copilarit...cat despre partea cu maritatul, nu ma grabesc...cu toate ca am tendinta sa fac asta. Astept...sa vad...pana acum totul e frumos si aproape roz :D M-a rugat sa ma mut cu el...nu am sa fac asta...nu pentru ca nu vreau ci pentru ca din nou...ai mei parinti nu ar accepta nici in ruptul capului ca eu sa ma mut aici nemaritata...chiar vorbeam cu mama ieri la telefon si imi spunea ca trebuie sa ii inteleg si eu pe ei ca ordinea fireasca a lucrurilor in conceptia lor nu coincide cu ordinea mea, timpuri diferite, mentalitati diferite...
Cat despre comentariile rautacioase pe care le-am primit...sincer...nu le inteleg rostul. Dar se pare ca trebuie sa existe si asa ceva ca sa poti sa contemplezi la adevarata ei valoare prostia umana si frustrarile aferente ei.

irina_monica
Postat pe 30 August 2009 14:58
De la: irina_monica, la data 2009-08-30 14:58:27Sa nu ne grabim spre partea cu nepoteii :)) Momentan cred ca mai am de copilarit...cat despre partea cu maritatul, nu ma grabesc...cu toate ca am tendinta sa fac asta. Astept...sa vad...pana acum totul e frumos si aproape roz :D M-a rugat sa ma mut cu el...nu am sa fac asta...nu pentru ca nu vreau ci pentru ca din nou...ai mei parinti nu ar accepta nici in ruptul capului ca eu sa ma mut aici nemaritata...chiar vorbeam cu mama ieri la telefon si imi spunea ca trebuie sa ii inteleg si eu pe ei ca ordinea fireasca a lucrurilor in conceptia lor nu coincide cu ordinea mea, timpuri diferite, mentalitati diferite...
Cat despre comentariile rautacioase pe care le-am primit...sincer...nu le inteleg rostul. Dar se pare ca trebuie sa existe si asa ceva ca sa poti sa contemplezi la adevarata ei valoare prostia umana si frustrarile aferente ei.



in cele din urma ti-ai gasit singura raspunsul la intrebari. ai hotarat f bine sa nu te grabesti cu maritatul, si mai ales cu copii... insa, sa stii ca e indicat sa locuiti impreuna o vreme inainte de a lua o hotarare, pentru ca altfel il vei cunoaste cand vei locui cu el zi de zi... eu zic sa nu asculti ce zic parintii caci ei sunt depasiti de situatia sociala actuala... succes
geanigi
Postat pe 4 Septembrie 2009 08:45
Sincer iti zic sa-l dai naibi pe taicatu! E viata ta si numai a ta. In plus esti majora, vaccinata si nu are de ce sa-ti controleze si acum viata. Daca nu vrea sa il accepte vorbeste cu iubitul tau si daca intradevar il iubesti incearca sa ramai la el sa va vedeti de viata voastra chiar daca o sa " turbeze " taicatu. Stai linistita ca nu pateste nimic. Vrea doar sa te intimideze pe tine. sincer iti zic nu renunta la dragostea ta k o sa-ti para rau. Parintilor la un moment dat le trece pentru ca sunt parintii tai si te iubesc, nu au de ales...dar pe el nu o sa-l mai ai. Bucurate de viata si iubiti-va mult!
Sper ca intr-o zi sa-mi raspunzi si sa-mi zici ca esti fericita !
myhaella_girl2007
Postat pe 17 August 2010 21:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa imi convig sotul sa concepem un copil 19 De la: alina682 8 Ianuarie 2010 08:13
caut persoana de vis ce crede in dragoste si adevar 177 De la: ella13 17 Martie 2010 16:02
Cum poti infia un copil in Romania? 38 De la: skorpyo 13 Octombrie 2013 20:24
Soacra...este in plus 317 De la: kudika_12538 24 Iulie 2014 21:04
dupa doi ani jumate de intilnire mia propus sa locuim impreuna, ce parere aveti? 58 De la: franziska_eu 23 Decembrie 2011 19:37