Setari Cookie-uri

solutii pentru o relatie ce pare imposibila

Am 32ani si de la 13 ani iubesc un baiat (pe atunci avea 18 ani el). Vesnica poveste: partintii nu au acceptat aceasta relatie, noi am continuat sa ne vedem pe ascuns, anii au trecut, eu m-am casatorit intr-un final cu un barbat pe care ai mei l-au placut, mai mare decat mine , relatie care nu a mers- acum sunt la inceputul unui divort cu copil, nu va mai descriu acest calvar....Problema este ca omul pe care il iubesc l-am regasit dupa noua ani, iar acum ne iubim parca mai mult...insa...anul trecut , inainte de ma regasi..s-a casatorit cu acte ...el nu-i in tara, ea este cu el...impreuna au cumparat o casa...dragilor cum cerdeti ca voi putea fi din nou cu el.....ar fi o solutie sa fugim... este atat de complicat ...
kudika058077
Postat pe 8 August 2009 01:11
Draga mea, pentru oricare dintre noi.. vine o vreme cand ne oprim din alergat, privim in urma si vedem ce am realizat. De cele mai multe ori, as spune intr-o proportie covarsitoare, am dori sa retraim viata, sa schimbam aproape totul... Avem regrete uriase..... dar nu mai avem timp.
Petrini (asa imi place mie sa spun.. Petrini si nu Preda) spunea "Daca dragoste nu e, nimic nu e". Si tu ai invatat deja lectia asta.
Acum iubesti, esti la rascruce de drum.. vrei sa schimbi ceva in viata ta. E firesc... Problema, din punctul meu de vedere, nu este cea care crezi tu.. ci faptul ca vrei sa schimbi prezentul cu trecutul. Iubesti o persoana de 18 ani... si nu barbatul de acum.
Nu mi-a placut sa dau sfaturi in dragoste niciodata... E singura situatie in care ratiunea pierde controlul, indiferent de varsta. E singurul motiv in viata pentru care vrei sa misti muntii din loc.
In fine, nu o mai lungesc.. Cred ca va fi greu sa rezisti unei asemenea presiuni. El departe, casatorit proaspat.. tu (inca) intr-un divort urat. Ia-le pe rand. Linisteste-te tu intai.. si vezi daca semnalele din partea lui sunt pe masura iubirii ce spune ca ti-o poarta.
rashela
Postat pe 8 August 2009 02:16
De la: kudika058077, la data 2009-08-08 01:11:23Am 32ani si de la 13 ani iubesc un baiat (pe atunci avea 18 ani el). Vesnica poveste: partintii nu au acceptat aceasta relatie, noi am continuat sa ne vedem pe ascuns, anii au trecut, eu m-am casatorit intr-un final cu un barbat pe care ai mei l-au placut, mai mare decat mine , relatie care nu a mers- acum sunt la inceputul unui divort cu copil, nu va mai descriu acest calvar....Problema este ca omul pe care il iubesc l-am regasit dupa noua ani, iar acum ne iubim parca mai mult...insa...anul trecut , inainte de ma regasi..s-a casatorit cu acte ...el nu-i in tara, ea este cu el...impreuna au cumparat o casa...dragilor cum cerdeti ca voi putea fi din nou cu el.....ar fi o solutie sa fugim... este atat de complicat ...




Rabdare si tutun, daca e sa faci niste greseli sigur le vei face ..eu nu cred ca se pune problema sa fugiti ...ce sunteti in jungla ...va paste vreun pericol, sunteti sub asediu?!

Ceva ce a fost legat se poate desface, cum a spus si Rashela si ii dau dreptate, tre sa te iubesti si sa te linistesti tu insati si apoi sa daruiesti si iubitului din copilarie sentimentele tale, altfel risti sa dai din lac in putz si sa-i strici si lui viata, e usor sa te agati de ceva ce vine in intampinarea ta intr-un moment de cumpana ...dar poate alt bine te asteapta 2 metri mai incolo ...

Nu vreau sa te dezamagesc, dar nu strica o casa, o familie, poate si el traieste ca si tine din nostalgii si are nevoie de o gura de aer ...imi spunea cineva ff drag mie ca o amanta/amant va fi intodeauna mai buna decat o sotie/sotz , pentru ca este mereu amabil/a, aranjat/a, disponibil/a, zambitor/zambitoare, serviabi/a, deoarece cu amanta/amantul sta cateva ore sau cateva zile de vis pe cand cu partenerul de viata/sotia sta tot timpul, ea/el mai are si alte obligatii, copii, casa, este stresat/a, serviciu, datorii, etc...apar certuri, dispute, gelozii, istericale...si uite asa incepe sfarsitul .. .!

Oricum tot ce vei crede de cuvinta vei face asa ca nu pot decat sa ti doresc minte limpede si multa sanatate !

___LL___
Postat pe 8 August 2009 02:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AJUTOR!!!! Prietena mea se drogheaza 48 De la: kudika_22539 3 Decembrie 2012 11:31
e musulman 61 De la: kukla 28 Septembrie 2011 01:03
Relatie cu o mama singura, agasata de fostul 7 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:45
Indragostita de ce-l mai bun prieten! 17 De la: MOTOCROS 28 Noiembrie 2011 13:59
help me! cum sa fac si ce sa fac?! 12 De la: Ina19 11 Iunie 2009 23:02