Setari Cookie-uri

Hei!!

:-< Cum sa incep?...bun ! Am avut si eu un prieten..au fost mai multe chestii. Am gresit amandoi cu toate astea il pastrez intr-un coltz de suflet si chiar daca am facut tot ce am stiut sa fac numai ca sa il uit...este ceva ce nu pot uita...:( amintirea sa ! Stiu ca nu-i sunt indiferenta...stiu ca tine la mine ca daca nu ar tine la mine ..dupa cate i-am facut si eu ...ar fi putut sa-mi dea ig ..sa-mi stearga nr,...sa ma ocoleasca intr-un fel sau altul ..cu toate astea nu o face. Daca as vrea poate as reusi sa-l "recuceresc" ..numai ca nu stiu cum sa fac asta:| sunt prea copila ,recunosc! El tot incearca sa vorbeasca cu mine dar eu mereu trebuie sa fiu ironica ..sa-i vorbesc repezit , sa o fac pe proasta:))...oare ce e cu mine? Ieri spre exemplu ..m-a mancat limba si i-am spus parerea mea despre baieti:))ba mai mult ... am mentionat "TOTI BAIETII SUNT LA FEL!!!".Pfff si cate "adjective"am folosit in descrierea mea:-"....s-a cam suparat:)) dar i-a trecut ..ca l-am luat cu alte ironii...legate de viata lui....O_o ..

Va rog, spuneti-mi si mie ce sa fac..! chiar nu stiu ..vreau sa fiu iubita lui ptr ca simt ca el este baiatul perfect ptr mine..El este un tip foarte matur care m-ar putea "tine in frau". Sunt o persoana foarte dificila:D ...vreau sa ma impac cu el...si vreau sa avem o relatie frumoasa...dar desi vreau asta ma comport foarte ciudat...fara sa vreau uneori...Ajutati-ma va ruOg!:(
Nicoleta01
Postat pe 12 August 2009 00:21
Of, ce varsta ai ?

Postat pe 12 August 2009 00:24
Am 16 ani.....sunt o copila,stiu:))!
Nicoleta01
Postat pe 12 August 2009 00:27
multi inainte...trece buba pana ajungi la ...25
mitura
Postat pe 12 August 2009 00:31
hm...la 16 ani iubirile astea trec repede...
dar tu daca vrei cu tot dinadinsul sa mai fii cu el (apropo, el cati ani are?) in primul rand lasa ironiile deoparte si lasa lucrueile sa decurga de la sine, lasa`te purtata de val.
AlexMag
Postat pe 12 August 2009 03:50
De la: Nicoleta01, la data 2009-08-12 00:21:51:-< Cum sa incep?...bun ! Am avut si eu un prieten..au fost mai multe chestii. Am gresit amandoi cu toate astea il pastrez intr-un coltz de suflet si chiar daca am facut tot ce am stiut sa fac numai ca sa il uit...este ceva ce nu pot uita...:( amintirea sa ! Stiu ca nu-i sunt indiferenta...stiu ca tine la mine ca daca nu ar tine la mine ..dupa cate i-am facut si eu ...ar fi putut sa-mi dea ig ..sa-mi stearga nr,...sa ma ocoleasca intr-un fel sau altul ..cu toate astea nu o face. Daca as vrea poate as reusi sa-l "recuceresc" ..numai ca nu stiu cum sa fac asta:| sunt prea copila ,recunosc! El tot incearca sa vorbeasca cu mine dar eu mereu trebuie sa fiu ironica ..sa-i vorbesc repezit , sa o fac pe proasta:))...oare ce e cu mine? Ieri spre exemplu ..m-a mancat limba si i-am spus parerea mea despre baieti:))ba mai mult ... am mentionat "TOTI BAIETII SUNT LA FEL!!!".Pfff si cate "adjective"am folosit in descrierea mea:-"....s-a cam suparat:)) dar i-a trecut ..ca l-am luat cu alte ironii...legate de viata lui....O_o ..

Va rog, spuneti-mi si mie ce sa fac..! chiar nu stiu ..vreau sa fiu iubita lui ptr ca simt ca el este baiatul perfect ptr mine..El este un tip foarte matur care m-ar putea "tine in frau". Sunt o persoana foarte dificila:D ...vreau sa ma impac cu el...si vreau sa avem o relatie frumoasa...dar desi vreau asta ma comport foarte ciudat...fara sa vreau uneori...Ajutati-ma va ruOg!:(


Schimba-te draguta!Nu-ti mai da drumul la pareri neintrebata si fii mai feminina! Iar cu " toti baietii sunt la fel" sa nu creada ca ai cunoscut prea multi de emiti astfel de pareri.Vrei sa-l ai inapoi pai arata-i treaba asta altfel ramai cu amintirea.

Postat pe 12 August 2009 07:45
Multumesc ptr sfaturi...:d De schimbat ..nu stiu daca o sa reusesc sa ma schimb ..in plus daca se intampla ca in bancu ala.. cu motociclistul pletos cu haine de piele ...cercei si etc care s-a casatorit cu o tipa...iar pe durata casniciei , nevasta motociclistului l-a tot indemnat sa se schimbe...sa-si taie pletele , sa-si scoata cerceii ...ptr ca mai apoi sa-i spuna "Stii nu esti acelasi barbat de care m-am indragostit"...si se despart:D.Peste un timp femeia se recasatoreste cu un motociclist cu plete si cercei:)

Ma gandeam ...poate putina schimbare va trebui sa fac ...dar nu prea multa ..pe urma nu-si mai vede lungul nasului:))..Am sa renunt la ironii ..si am sa ma comport ca o "donsoara" chiar daca o sa-mi fie greu:))...Defapt ....cred ca ar trebui sa vb serios cu el :| si sa-i spun ce-mi doresc ...
Nicoleta01
Postat pe 12 August 2009 09:55
Sper sa`ti reuseasca schimbarea de care ai nevoie, si sa auzim numai de bn.
AlexMag
Postat pe 12 August 2009 16:40
Multzumesc mult!:*>:D
Nicoleta01
Postat pe 12 August 2009 18:13
De la: Nicoleta01, la data 2009-08-12 18:13:09Multzumesc mult!:*>:D


Sper ca in timp sa`ti multumesti si tie insati.
AlexMag
Postat pe 12 August 2009 19:21
o sa ma injur toata viatza mea..ca am avut incredere intr-un prost ...:)..Doamne..cat de fraiera`s ...mnO ce mi s-a intamplat...

Imi zice pe net daca ne intalnim...eu uimita...crezand ca mna ..o sa fie frumos...m-am dus ca o vaca proasta in orash ..fericita peste masura....aranjata , dichisita....parca ma duceam la nunta.....aveam o veselie de numa numa ..mi se inrosise toate cele..aveam niste urechi rosii de emotii...faceam misto si ziceam ca din cauza suvitelor..( m-a pus dracu si ieri mi-am facut suvitze rosii spre roz..n-au iesit :(...vroiam albastre:)) ) Astept juma de ora intr`o parte a orasului ....sa-mi spuna sa merg in cealalta (noroc ca`i orashu mic...defapt vina a fost a mea ...ca am inteles gresit)...merg in partea cealalta a orasului ...astept si acolo ...il sun de 2 ori nu raspunde...a 3-a oare imi raspunde si face ca ii e rau la ma-sa...si ma intreaba ca daca am ajuns si nu stiu ce....ca unde`s...apoi no s-a dus dracu comportamentul meu de domnisoara:))si am inceput sa`l blagoslovesc de nu`i mai trebe=))...duca`sa pe pustiu ca nu mai am nevoie de el sau de prieteni.,...:))


Ca drept dovada ...atat o sa invat ( sunt in primul an de liceu) ...sa termin anu cu media 10 si sa iau bursa nah >:):))...tocilara ma fac:-"
Nicoleta01
Postat pe 12 August 2009 21:39
Nasol momentu`... in primul rand imi pare rau pt suvitele tale :))... iar pe de alta parte ti`a cam platit cu aceeasi moneda pentru ironiile tale. In fine ia`o ca pe o lectie, una dura dar e lectie pe care trebuie sa o inveti.
AlexMag
Postat pe 12 August 2009 21:54
Sa fie sanatos...tot ce regret e ca m-a prins ploaia..si am pierdut si telegobela la care ma uit=))...auzi ..ma la el..i-a fost rau la ma-sa si ma-sa-i moarta de 9 ani ...D-zeu s-o ierte!
Nicoleta01
Postat pe 12 August 2009 21:59
mitura
Postat pe 12 August 2009 22:01
De la: Nicoleta01, la data 2009-08-12 21:59:20Sa fie sanatos...tot ce regret e ca m-a prins ploaia..si am pierdut si telegobela la care ma uit=))...auzi ..ma la el..i-a fost rau la ma-sa si ma-sa-i moarta de 9 ani ...D-zeu s-o ierte!


Dumnezeu s`o ierte...dar la faza asta te`a facut si ti`a scos toate ironiile din cap...in pare rau dar nu ma pot abtine
AlexMag
Postat pe 12 August 2009 22:03
eh nu prea cred:))...am ajuns acasa si l-am sunat
" Alo! ce faci draga?...i-a trecut la maica-ta...vaiii...imi pare sincer rau ptr ea..uite eu fac bine..imi tai venele:))..m-ai ranit la sentement dilau...!" si tot el e suparat acum =)) pe mn ma doare in 14...am facut o tura de bulevard:-" ....da`l in friguri =)) mi-am consumat vreo 10 min gratuite care expira poimaine ..pe un trancalau ..>:)
Nicoleta01
Postat pe 12 August 2009 22:14
bine ca-i vacanta si nu-ti distrage atentia de la invatat ca nu mai aveai tu 10 pe linie asa cum ai promis
da-l in colo de trancalau
mitura
Postat pe 12 August 2009 22:22
auleu ...cat am putut sa disper=)).....las ca`i arat io lui ....:))...defapt asta la el a fost razbunare..ca si eu l-am facut in zilele orashului ..sa patruleze prin tot orashu sa ma gaseasca ptr ca at cand m-a gasit ...am fugit de el=))))
Nicoleta01
Postat pe 12 August 2009 22:25
Nicoleta, m-a binedispus postarea ta, chiar am ras(scuza-ma)-esti o fata zglobie... dar daca SAMENI VANT, CULEGI FURTUNA.....vei avea timp sa te mi schimbi..iar despre baieti vorba aceea "e multi"-unul pleaca si unul vine...

Se apropie scoala cu pasi repezi, sa nu uiti ce ai promis NUMAI NOTE DE 10 Succes!!
just28
Postat pe 13 August 2009 00:23
Stai calma..nu esti singura care a ras...:)) sa o fi vazut pe maicamia...era pe burta...maine cand aude taicamio ..:( o sa rada o luna de mine ...si o sa afle ca maicamia e "gura sparta" ...hihi:))

Stai sa vezi reactia cand o sa auda ca i-am cerut boului aluia minutele gratuite inapoi=)))....ce fraier...si cica tot el e suparat ca nu am stiut in care parte a orasului e a 2 a statie=))...offf...:( si ce happy eram eu inainte...am plecat atat de frumoasa...aranjata...emotionata..vesela...:( ptr ca sa ma intorc ca si cum as fi ultimu boschetar=))...cu paru meu din intins cu placa ..cretz :(...plouata din cap pana in balerinii aia handicapati care mi`s mari ..dar pe care i-am luat de la prichindel :)) nr 36 >:) .....

cat pot sa sufar:(..

Nu in ultimul rand..multumesc ..am sa incerc sa iau numai note bune:))...sunt in clasa cu colegu de banca din generala , tocilaru clasei...deci:-":)))
Nicoleta01
Postat pe 13 August 2009 00:33
mult succes la notele alea de 10 promise...sau mai bine zis spor la copiat de la colegu`... la sfarsit sa`i fa`i cinste
AlexMag
Postat pe 13 August 2009 03:47
De la: Nicoleta01, la data 2009-08-13 00:33:58Stai calma..nu esti singura care a ras...:)) sa o fi vazut pe maicamia...era pe burta...maine cand aude taicamio ..:( o sa rada o luna de mine ...si o sa afle ca maicamia e "gura sparta" ...hihi:))

Stai sa vezi reactia cand o sa auda ca i-am cerut boului aluia minutele gratuite inapoi=)))....ce fraier...si cica tot el e suparat ca nu am stiut in care parte a orasului e a 2 a statie=))...offf...:( si ce happy eram eu inainte...am plecat atat de frumoasa...aranjata...emotionata..vesela...:( ptr ca sa ma intorc ca si cum as fi ultimu boschetar=))...cu paru meu din intins cu placa ..cretz :(...plouata din cap pana in balerinii aia handicapati care mi`s mari ..dar pe care i-am luat de la prichindel :)) nr 36 >:) .....

cat pot sa sufar:(..

Nu in ultimul rand..multumesc ..am sa incerc sa iau numai note bune:))...sunt in clasa cu colegu de banca din generala , tocilaru clasei...deci:-":)))


Mult succes si ma bucur ca ti-ai dat seama ca sunt alte lucruri mai importante pentru tine decat "maimutoiul" asta de care ne-ai povestit.

Postat pe 13 August 2009 07:43
:)) nu`i mai mananc suplimentul=)))) ...asta sigur va fi cea mai buna recompensa:D>:)
Nicoleta01
Postat pe 13 August 2009 13:52
De la: Nicoleta01, la data 2009-08-13 13:52:58:)) nu`i mai mananc suplimentul=)))) ...asta sigur va fi cea mai buna recompensa:D>:)

Postat pe 13 August 2009 16:16
Nicoleta, te tuc ca pe copilul meu de la avatar(am si eu o fata de 16 ani).
just28
Postat pe 13 August 2009 23:08
>:D< Multzumesc :D:*:*:*:*:">
Daca vrea ...mi-ar face placere sa vorbesc cu ea:D....imi place sa-mi fac prieteni..si sunt sigura ca ea este o tipa foarte de treaba:D..;;):*
Nicoleta01
Postat pe 13 August 2009 23:47
uite conversatia de azi=)) dupa ce mi-a trecut dracii pe el>:) ...(aseara i-am zis sa-mi dea ig ca nu tin toti prefacutii in lista si a spus ca nu-mi da si sa-l las in pace ca oricum i-am facut un car de nervi ....sa nu-l fac sa-mi vorbeasca urat) heiiii...si sa vezi si sa nu crezi...l-am lasat in pace :))


Iar azi ..avea la sts ceva de jale=))

Eu: asta-i manea?:))
El: da da
Eu:parca ziceai ca nu-ti place salam
El: pai ii manea :) ( cand pune semnu ala e nervos:)) )
Eu: si ce pui moaca asta":)" esti suparat?:o
El: ca asa vreau eu , satisfactia mea!
Eu: esti suparat?
El: Nu`s!
Eu : aaa ma bucur at ..da chiar i-a fost rau maica-tii?
El : nu am mintit ...doamneee:)
Eu:da intrebam BAH n-am zis ca ai mintit ..dar daca te simti cu musca pe caiula:-"
El: bine TUH( disper cand zice cineva asa)
Eu:bine bine ..fara " da intrebam si eu n-am zis ca ai mintit " FARA BAH
Eu: si-i e rau tare mult;))?
El: nu multumesc de intrebare
Eu: mno hihichi sa-ti mearga ..yOo te intreb frumos si tu....>:Ppaaaaaaaa
El: pa!:)

mnO zi si u ...nu e prost? si-mi mai zice mie cap mare...:|( odata`n viatza am vrut s`o fac pe mironositza si nu mi-a iesit=)) ...altadata nu mai pupa:)) )
Nicoleta01
Postat pe 14 August 2009 00:06
Avea "status de jale" ca poate o jelea pe masa...
In fine, conversatia nu`si avea rostu` si nu st daca doar mi se pare ca`i o conversatie copilareasca. Am observat ca fetelor(nu ma refer la toate) daca le dai "ignore" ele se tin scai de tine...asta spre satisfactia baietilor, si aici nu conteaza varsta. Ma intreb daca o fi bine sau nu?
AlexMag
Postat pe 14 August 2009 04:22
Ca esti simpatica.. ti s-a spus deja. Ti-o spun si eu.... nu-i bai.
Doar ca... am asa o vaga senzatie ca ti-ai pierdut feminitatea. Esti dulce, arat-o macar din cand in cand. Nu neaparat cu baiatul asta... vezi tu, uneori termenul de "bah" alunga baietii.. si ii alunga pe cei de calitate.. dupa care plangem mai tarziu toate.
Si inca ceva.. Daca te hotarasti in viata "sa dai la spate" amintiri, persoane si ce-o mai fi pe acolo de uitat sau ignorat, atunci fa-o de tot. Nu azi te ignor, maine iti arunc o vorba in treacat, poimaine ma mai gandesc daca te salut. O faci sau nu o faci.
Desigur, spor la invatat.. si ai grija de tine.


Btw, totusi, spune-i baiatului sa ii aprinda o lumanare mamei sale... Eu nu as fi putut ascunde ca stiu de moartea ei si pace! Dar fii sigura ca biata de ea e decedata sa nu faci vreo gafa...
rashela
Postat pe 14 August 2009 04:37
De la: AlexMag, la data 2009-08-14 04:22:09Avea "status de jale" ca poate o jelea pe masa...
In fine, conversatia nu`si avea rostu` si nu st daca doar mi se pare ca`i o conversatie copilareasca. Am observat ca fetelor(nu ma refer la toate) daca le dai "ignore" ele se tin scai de tine...asta spre satisfactia baietilor, si aici nu conteaza varsta. Ma intreb daca o fi bine sau nu? [/quote



Nu o jelea pe ma-sa era ceva de genu " dragostea adevarata nu exista ci doar dragostea de bani"...si conversatia poate-i copilaroasa...eu sunt un copil! ..Ignore i-am zis sa-mi dea ca nu stiu sa-i dau eu=)))) Chiar nu ma tin scai dupa el...Daca-mi vorbeste ii raspund...daca nu ..pa si la gara>:):))
Nicoleta01
Postat pe 14 August 2009 11:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa`i mai diminuez iesirile la o bere...doua, trei..? 61 De la: kudika046656 5 Iunie 2011 00:29
Ar fi bune niste pareri sincere 11 De la: _dulcik_ 9 Martie 2009 21:58
help 16 De la: kudika_959302 31 Martie 2014 14:31
Se va sfarsi vreodata dragostea? 55 De la: denis_3d25 18 Iulie 2011 11:32
"a fi sau a nu fi" ...va fi sau nici nu a fost 5 De la: adina_oana 30 Octombrie 2008 17:01