Setari Cookie-uri

Oare gresesc sau nu?

mi-ar place sa imi gasesc jumatatea aici.. oare gresesc sau nu?
Marius_Dragutzzu_1
Postat pe 25 Ianuarie 2014 22:28
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-25 22:28:55mi-ar place sa imi gasesc jumatatea aici.. oare gresesc sau nu?






o vei gasi esti un baiat super ok si toti avem dreptul la dragoste cu bune si cu rele
brunita
Postat pe 25 Ianuarie 2014 23:41
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-25 22:28:55mi-ar place sa imi gasesc jumatatea aici.. oare gresesc sau nu?


Mai bine incearca pe un site matrimonial sau in viata de zi cu zi.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 26 Ianuarie 2014 15:08
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-25 22:28:55mi-ar place sa imi gasesc jumatatea aici.. oare gresesc sau nu?
Succes ,daca dai gres sau nu ,e doar pb ta .
-Iulya
Postat pe 26 Ianuarie 2014 16:17
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-25 22:28:55mi-ar place sa imi gasesc jumatatea aici.. oare gresesc sau nu?




Sincer????NU aici vei gasi ceea ce doresti!!!Si nu gressti,ci esti,doar neintelept directionat!!!
kudika_15804
Postat pe 26 Ianuarie 2014 16:22
De la: kudika_15804, la data 2014-01-26 16:22:53
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-25 22:28:55mi-ar place sa imi gasesc jumatatea aici.. oare gresesc sau nu?




Sincer????NU aici vei gasi ceea ce doresti!!!Si nu gressti,ci esti,doar neintelept directionat!!!


nu te lua dp curcubeu,,o poti gasii oriunde inclusiv aici sau in alta parte asta nu inseamna sa ti pui in cap sa o gasesti neaparat aici,,o poti gasii si aici precum o poti gasii oriunde,,incearca eu am gasit cateva aici
iiiiiiiiio
Postat pe 26 Ianuarie 2014 16:37
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 16:37:17
De la: kudika_15804, la data 2014-01-26 16:22:53
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-25 22:28:55mi-ar place sa imi gasesc jumatatea aici.. oare gresesc sau nu?




Sincer????NU aici vei gasi ceea ce doresti!!!Si nu gressti,ci esti,doar neintelept directionat!!!


nu te lua dp curcubeu,,o poti gasii oriunde inclusiv aici sau in alta parte asta nu inseamna sa ti pui in cap sa o gasesti neaparat aici,,o poti gasii si aici precum o poti gasii oriunde,,incearca eu am gasit cateva aici




ai gasit aici?
brunita
Postat pe 26 Ianuarie 2014 19:23
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-25 22:28:55mi-ar place sa imi gasesc jumatatea aici.. oare gresesc sau nu?

DA AICIA PO SA GASESTI DACA VREI CAI PLIN DE CURVE PACI
GONGOI_BOSU
Postat pe 26 Ianuarie 2014 19:37
De la: brunita, la data 2014-01-26 19:23:31
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 16:37:17
De la: kudika_15804, la data 2014-01-26 16:22:53
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-25 22:28:55mi-ar place sa imi gasesc jumatatea aici.. oare gresesc sau nu?




Sincer????NU aici vei gasi ceea ce doresti!!!Si nu gressti,ci esti,doar neintelept directionat!!!


nu te lua dp curcubeu,,o poti gasii oriunde inclusiv aici sau in alta parte asta nu inseamna sa ti pui in cap sa o gasesti neaparat aici,,o poti gasii si aici precum o poti gasii oriunde,,incearca eu am gasit cateva aici




ai gasit aici?


da,,dc esti curioasa?
iiiiiiiiio
Postat pe 26 Ianuarie 2014 20:44
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-25 22:28:55mi-ar place sa imi gasesc jumatatea aici.. oare gresesc sau nu?

Nu pricep..iti lipseste o jumate..din corpul tau???
Femeie17
Postat pe 26 Ianuarie 2014 21:09
De la: Femeie17, la data 2014-01-26 21:09:51
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-25 22:28:55mi-ar place sa imi gasesc jumatatea aici.. oare gresesc sau nu?

Nu pricep..iti lipseste o jumate..din corpul tIubirea se spune cã perturbã percepþia ºi gîndirea, însã nici mintea nu se lasã mai prejos ºi poate perturba foarte mult exprimarea liberã ºi naturalã a iubirii. Mintea poate îngreuna manifestarea iubirii, fie prin reprimarea ei, fie prin impunerea unor condiþii foarte grele în care sã se desfãºoare. Mintea nu vrea sã parã tot timpul un fel de „Gicã-Contra” în ceea ce priveºte iubirea, adeseori spune: „Da, e minunatã iubirea! Ce bine cã te-ai îndrãgostit, dar pentru ca aceastã iubire sã se poatã exprima este necesar sã fie îndeplinite mai întîi cîteva mici-mari condiþii.” Pînã la un punct este normal sã fie aºa, însã mintea a creat ºi concepte foarte nesãnãtoase pentru suflet în ceea ce priveºte iubirea. Unul dintre acestea este cel al „sufletului pereche”. Nu mai ºtim exact cînd ºi cum mintea a creat o poveste despre faptul cã fiecare om ar avea doar o jumãtate de suflet ºi cã, pentru a se desãvîrºi, ar avea nevoie sã-ºi gãseascã cealaltã jumãtate. Din cîte ºtiu, aceastã povestioarã ne parvine de la scriitorul grec Aristofan. Vreau sã înþelegeþi cã aceastã idee a jumãtãþilor de suflet ºi a aºa-zisului „suflet pereche” chiar nu este altceva decît o poveste, o poveste romanticã în felul ei, însã doar o poveste ºi nimic mai mult! au???
Femeie17
Postat pe 26 Ianuarie 2014 21:12
De la: Femeie17, la data 2014-01-26 21:12:37
De la: Femeie17, la data 2014-01-26 21:09:51
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-25 22:28:55mi-ar place sa imi gasesc jumatatea aici.. oare gresesc sau nu?

Nu pricep..iti lipseste o jumate..din corpul tIubirea se spune cã perturbã percepþia ºi gîndirea, însã nici mintea nu se lasã mai prejos ºi poate perturba foarte mult exprimarea liberã ºi naturalã a iubirii. Mintea poate îngreuna manifestarea iubirii, fie prin reprimarea ei, fie prin impunerea unor condiþii foarte grele în care sã se desfãºoare. Mintea nu vrea sã parã tot timpul un fel de „Gicã-Contra” în ceea ce priveºte iubirea, adeseori spune: „Da, e minunatã iubirea! Ce bine cã te-ai îndrãgostit, dar pentru ca aceastã iubire sã se poatã exprima este necesar sã fie îndeplinite mai întîi cîteva mici-mari condiþii.” Pînã la un punct este normal sã fie aºa, însã mintea a creat ºi concepte foarte nesãnãtoase pentru suflet în ceea ce priveºte iubirea. Unul dintre acestea este cel al „sufletului pereche”. Nu mai ºtim exact cînd ºi cum mintea a creat o poveste despre faptul cã fiecare om ar avea doar o jumãtate de suflet ºi cã, pentru a se desãvîrºi, ar avea nevoie sã-ºi gãseascã cealaltã jumãtate. Din cîte ºtiu, aceastã povestioarã ne parvine de la scriitorul grec Aristofan. Vreau sã înþelegeþi cã aceastã idee a jumãtãþilor de suflet ºi a aºa-zisului „suflet pereche” chiar nu este altceva decît o poveste, o poveste romanticã în felul ei, însã doar o poveste ºi nimic mai mult! au???

Fiecare om are sufletul întreg, fiecare om se poate desãvîrºi prin sine însuºi cu ajutorul lui Dumnezeu. Fiecare om are tot ceea ce îi trebuie pentru a fi întreg, pentru a fi capabil sã se bucure în inima lui de tot ºi de toate. Dacã ne referim la mitul Facerii din Biblie, chiar ºi aici se spune cã Eva a fost fãcutã dintr-o coastã a lui Adam. Dumnezeu nu i-a luat lui Adam o parte a sufletului ca sã o creeze pe Eva, i-a luat doar o coastã! Eva ºi-a primit sufletul, ca ºi Adam, de la Dumnezeu. ªi a primit un suflet întreg ºi la fel cu al lui Adam. Ceea ce ne diferenþiazã este trupul ºi mintea, dar sufletul ne este la fel.
Femeie17
Postat pe 26 Ianuarie 2014 21:13
În procesul evolutiv avem nevoie unii de ceilalþi. Nimic nu ne ajutã mai mult decît sã relaþionãm între noi, însã cel mai adesea ajungem sã depindem unii de ceilalþi, ajungem sã credem cã pentru a fi întregi trebuie sã ne gãsim jumãtatea. Nimic mai fals. În realitate, astfel de gînduri dãuneazã cel mai mult sufletului ºi dacã ajungem la dependenþã ºi chiar la credinþe puternice cum cã am fi incompleþi, vom avea apoi de parcurs un lung proces de vindecare ºi de redeºteptare. Lucrurile stau cam aºa! Sîntem suflete mult îngropate în materie, cu multe din potenþialitãþi adormite. Aºa cum sîntem acum este adevãrat cã nu sîntem nici pe departe întregi, nu avem senzaþia cã sîntem una cu totul, nu simþim în noi înºine plenitudinea bucuriei ºi chiar avem o mare nevoie de a fi împreunã cu ceilalþi, de a fi iubiþi ºi apreciaþi. Ceea ce se cere însã de la noi este ca ceea ce trezeºte prezenþa cuiva în sufletul nostru, sã fim capabili ulterior sã trezim singuri ºi sã permanentizãm acea calitate. De exemplu, cineva cu care ajungi sã interacþionezi sau chiar sã ai o relaþie, îþi poate trezi generozitatea. De felul tãu eºti cam zgîrcit, dar în prezenþa acelei persoane devii dintr-odatã mai generos. Dacã începe sã-þi placã sã fii generos, vei ajunge sã tragi concluzia cã trebuie neapãrat sã ai acea persoanã lîngã tine pentru a putea fi generos. Este o condiþionare pe care mintea o face imediat, pentru cã este calea cea mai uºoarã. Aºa se ajunge la dependenþã ºi începem sã ne dãunãm unul altuia. Calea corectã este ca dupã ce cineva ne-a arãtat prin simpla sa prezenþã ce înseamnã sã fii generos, sã începem sã fim generoºi prin noi înºine ºi dacã altceva nu mai are ce sã ne înveþe, relaþia cu acea persoanã se va încheia frumos ºi vom merge mai departe cãtre urmãtoarele lecþii ale vieþii. Fiecare om ne aratã doar calea pe care trebuie ulterior sã o parcurgem singuri. Unele lucruri se învaþã mai uºor, altele mai greu. Pentru a învãþa unele lucruri unii rãmîn în viaþa noastrã un timp scurt, alþii pentru un timp mai lung. Sîntem aici pentru a ne învãþa unii pe ceilalþi sã ne trezim sufletele ºi cel mai uºor învãþãm aceasta prin iubire ºi prin relaþiile pe care le avem. Chiar dacã transformãrile implicã ºi multã suferinþã, iubirea ºi relaþiile rãmîn cea mai simplã cale de a ne trezi sufletele. Totul e sã nu ne complacem în dependenþã ºi stagnare.
Femeie17
Postat pe 26 Ianuarie 2014 21:14
De la: Femeie17, la data 2014-01-26 21:14:20În procesul evolutiv avem nevoie unii de ceilalþi. Nimic nu ne ajutã mai mult decît sã relaþionãm între noi, însã cel mai adesea ajungem sã depindem unii de ceilalþi, ajungem sã credem cã pentru a fi întregi trebuie sã ne gãsim jumãtatea. Nimic mai fals. În realitate, astfel de gînduri dãuneazã cel mai mult sufletului ºi dacã ajungem la dependenþã ºi chiar la credinþe puternice cum cã am fi incompleþi, vom avea apoi de parcurs un lung proces de vindecare ºi de redeºteptare. Lucrurile stau cam aºa! Sîntem suflete mult îngropate în materie, cu multe din potenþialitãþi adormite. Aºa cum sîntem acum este adevãrat cã nu sîntem nici pe departe întregi, nu avem senzaþia cã sîntem una cu totul, nu simþim în noi înºine plenitudinea bucuriei ºi chiar avem o mare nevoie de a fi împreunã cu ceilalþi, de a fi iubiþi ºi apreciaþi. Ceea ce se cere însã de la noi este ca ceea ce trezeºte prezenþa cuiva în sufletul nostru, sã fim capabili ulterior sã trezim singuri ºi sã permanentizãm acea calitate. De exemplu, cineva cu care ajungi sã interacþionezi sau chiar sã ai o relaþie, îþi poate trezi generozitatea. De felul tãu eºti cam zgîrcit, dar în prezenþa acelei persoane devii dintr-odatã mai generos. Dacã începe sã-þi placã sã fii generos, vei ajunge sã tragi concluzia cã trebuie neapãrat sã ai acea persoanã lîngã tine pentru a putea fi generos. Este o condiþionare pe care mintea o face imediat, pentru cã este calea cea mai uºoarã. Aºa se ajunge la dependenþã ºi începem sã ne dãunãm unul altuia. Calea corectã este ca dupã ce cineva ne-a arãtat prin simpla sa prezenþã ce înseamnã sã fii generos, sã începem sã fim generoºi prin noi înºine ºi dacã altceva nu mai are ce sã ne înveþe, relaþia cu acea persoanã se va încheia frumos ºi vom merge mai departe cãtre urmãtoarele lecþii ale vieþii. Fiecare om ne aratã doar calea pe care trebuie ulterior sã o parcurgem singuri. Unele lucruri se învaþã mai uºor, altele mai greu. Pentru a învãþa unele lucruri unii rãmîn în viaþa noastrã un timp scurt, alþii pentru un timp mai lung. Sîntem aici pentru a ne învãþa unii pe ceilalþi sã ne trezim sufletele ºi cel mai uºor învãþãm aceasta prin iubire ºi prin relaþiile pe care le avem. Chiar dacã transformãrile implicã ºi multã suferinþã, iubirea ºi relaþiile rãmîn cea mai simplã cale de a ne trezi sufletele. Totul e sã nu ne complacem în dependenþã ºi stagnare.

Unele lucruri pe care trebuie sã le învãþãm sînt foarte adînci, ºi pentru acele lucruri avem nevoie lîngã noi de oameni cu adevãrat potriviþi. De regulã, cele mai adînci potenþialitãþi ale sufletului ni le poate trezi prezenþa unui singur alt om în viaþa noastrã. Însã acela nu ne este sufletul pereche, este doar sufletul potrivit, care sã ne arate calea cãtre ceea ce sîntem ca întreg, ceea ce sîntem prin noi înºine. Gabriel Garcia Marquez spunea foarte frumos ºi concis despre toate acestea în felul urmãtor: „Te iubesc nu pentru ceea ce eºti, ci pentru ceea ce sînt, cînd sînt cu tine!” Dupã ce cineva care ne iubeºte ne aratã ceea ce sîntem cu adevãrat, trebuie sã învãþãm sã fim aºa cum ne face celãlalt sã fim, în mod independent de iubirea sau de prezenþa lui în viaþa noastrã. Aceasta este ceea ce ni se cere ºi aceasta este calea de a ne trezi sufletele, pentru a le reda toatã mãreþia cu care au fost înzestrate dintru început. Pentru aceasta alegem sã relaþionãm, sã trãim împreunã, pentru a ne ajuta unii pe ceilalþi ºi mai ales pentru a ne bucura împreunã!
Femeie17
Postat pe 26 Ianuarie 2014 21:14
Femeie 17...de unde le copiezi
-Iulya
Postat pe 26 Ianuarie 2014 21:20
desteapta domne femeia,,,in mare parte este corect
iiiiiiiiio
Postat pe 26 Ianuarie 2014 21:28
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 21:20:50Femeie 17...de unde le copiezi


Din din ceea ce citesc...Arta de a trai !!!
Femeie17
Postat pe 26 Ianuarie 2014 21:30
De la: Femeie17, la data 2014-01-26 21:30:44
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 21:20:50Femeie 17...de unde le copiezi


Din din ceea ce citesc...Arta de a trai !!!


www.artadeatrai.ro revista virtuala !!
Femeie17
Postat pe 26 Ianuarie 2014 21:32
De la: Femeie17, la data 2014-01-26 21:30:44
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 21:20:50Femeie 17...de unde le copiezi


Din din ceea ce citesc...Arta de a trai !!!
Viata este o arta unica si nu exista instructiuni despre cum se foloseste viata sau cum anume trebuie traita . Fiecare din noi are propriul stilou pt a-si descrie arta .
-Iulya
Postat pe 26 Ianuarie 2014 21:36
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 21:36:33
De la: Femeie17, la data 2014-01-26 21:30:44
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 21:20:50Femeie 17...de unde le copiezi


Din din ceea ce citesc...Arta de a trai !!!
Viata este o arta unica si nu exista instructiuni despre cum se foloseste viata sau cum anume trebuie traita . Fiecare din noi are propriul stilou pt a-si descrie arta .

da,dar a trai viata este o arta!Trebuie sa stii sa o traiesti...cu serenita!
Femeie17
Postat pe 26 Ianuarie 2014 21:41
De la: Femeie17, la data 2014-01-26 21:41:18
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 21:36:33
De la: Femeie17, la data 2014-01-26 21:30:44
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 21:20:50Femeie 17...de unde le copiezi


Din din ceea ce citesc...Arta de a trai !!!
Viata este o arta unica si nu exista instructiuni despre cum se foloseste viata sau cum anume trebuie traita . Fiecare din noi are propriul stilou pt a-si descrie arta .

da,dar a trai viata este o arta!Trebuie sa stii sa o traiesti...cu serenita!
stii...in viata nu e important sa ai carti bune ,ci sa le joci bine pe cele pe care le ai ...oleeeee serenita
-Iulya
Postat pe 26 Ianuarie 2014 21:48
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 21:36:33
De la: Femeie17, la data 2014-01-26 21:30:44
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 21:20:50Femeie 17...de unde le copiezi


Din din ceea ce citesc...Arta de a trai !!!
Viata este o arta unica si nu exista instructiuni despre cum se foloseste viata sau cum anume trebuie traita . Fiecare din noi are propriul stilou pt a-si descrie arta .


Frumos spus!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 27 Ianuarie 2014 10:30
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 21:48:25
De la: Femeie17, la data 2014-01-26 21:41:18
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 21:36:33
De la: Femeie17, la data 2014-01-26 21:30:44
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 21:20:50Femeie 17...de unde le copiezi


Din din ceea ce citesc...Arta de a trai !!!
Viata este o arta unica si nu exista instructiuni despre cum se foloseste viata sau cum anume trebuie traita . Fiecare din noi are propriul stilou pt a-si descrie arta .

da,dar a trai viata este o arta!Trebuie sa stii sa o traiesti...cu serenita!
stii...in viata nu e important sa ai carti bune ,ci sa le joci bine pe cele pe care le ai ...oleeeee serenita


Bravo!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 27 Ianuarie 2014 10:30
De la: Femeie17, la data 2014-01-26 21:14:54
De la: Femeie17, la data 2014-01-26 21:14:20În procesul evolutiv avem nevoie unii de ceilalþi. Nimic nu ne ajutã mai mult decît sã relaþionãm între noi, însã cel mai adesea ajungem sã depindem unii de ceilalþi, ajungem sã credem cã pentru a fi întregi trebuie sã ne gãsim jumãtatea. Nimic mai fals. În realitate, astfel de gînduri dãuneazã cel mai mult sufletului ºi dacã ajungem la dependenþã ºi chiar la credinþe puternice cum cã am fi incompleþi, vom avea apoi de parcurs un lung proces de vindecare ºi de redeºteptare. Lucrurile stau cam aºa! Sîntem suflete mult îngropate în materie, cu multe din potenþialitãþi adormite. Aºa cum sîntem acum este adevãrat cã nu sîntem nici pe departe întregi, nu avem senzaþia cã sîntem una cu totul, nu simþim în noi înºine plenitudinea bucuriei ºi chiar avem o mare nevoie de a fi împreunã cu ceilalþi, de a fi iubiþi ºi apreciaþi. Ceea ce se cere însã de la noi este ca ceea ce trezeºte prezenþa cuiva în sufletul nostru, sã fim capabili ulterior sã trezim singuri ºi sã permanentizãm acea calitate. De exemplu, cineva cu care ajungi sã interacþionezi sau chiar sã ai o relaþie, îþi poate trezi generozitatea. De felul tãu eºti cam zgîrcit, dar în prezenþa acelei persoane devii dintr-odatã mai generos. Dacã începe sã-þi placã sã fii generos, vei ajunge sã tragi concluzia cã trebuie neapãrat sã ai acea persoanã lîngã tine pentru a putea fi generos. Este o condiþionare pe care mintea o face imediat, pentru cã este calea cea mai uºoarã. Aºa se ajunge la dependenþã ºi începem sã ne dãunãm unul altuia. Calea corectã este ca dupã ce cineva ne-a arãtat prin simpla sa prezenþã ce înseamnã sã fii generos, sã începem sã fim generoºi prin noi înºine ºi dacã altceva nu mai are ce sã ne înveþe, relaþia cu acea persoanã se va încheia frumos ºi vom merge mai departe cãtre urmãtoarele lecþii ale vieþii. Fiecare om ne aratã doar calea pe care trebuie ulterior sã o parcurgem singuri. Unele lucruri se învaþã mai uºor, altele mai greu. Pentru a învãþa unele lucruri unii rãmîn în viaþa noastrã un timp scurt, alþii pentru un timp mai lung. Sîntem aici pentru a ne învãþa unii pe ceilalþi sã ne trezim sufletele ºi cel mai uºor învãþãm aceasta prin iubire ºi prin relaþiile pe care le avem. Chiar dacã transformãrile implicã ºi multã suferinþã, iubirea ºi relaþiile rãmîn cea mai simplã cale de a ne trezi sufletele. Totul e sã nu ne complacem în dependenþã ºi stagnare.

Unele lucruri pe care trebuie sã le învãþãm sînt foarte adînci, ºi pentru acele lucruri avem nevoie lîngã noi de oameni cu adevãrat potriviþi. De regulã, cele mai adînci potenþialitãþi ale sufletului ni le poate trezi prezenþa unui singur alt om în viaþa noastrã. Însã acela nu ne este sufletul pereche, este doar sufletul potrivit, care sã ne arate calea cãtre ceea ce sîntem ca întreg, ceea ce sîntem prin noi înºine. Gabriel Garcia Marquez spunea foarte frumos ºi concis despre toate acestea în felul urmãtor: „Te iubesc nu pentru ceea ce eºti, ci pentru ceea ce sînt, cînd sînt cu tine!” Dupã ce cineva care ne iubeºte ne aratã ceea ce sîntem cu adevãrat, trebuie sã învãþãm sã fim aºa cum ne face celãlalt sã fim, în mod independent de iubirea sau de prezenþa lui în viaþa noastrã. Aceasta este ceea ce ni se cere ºi aceasta este calea de a ne trezi sufletele, pentru a le reda toatã mãreþia cu care au fost înzestrate dintru început. Pentru aceasta alegem sã relaþionãm, sã trãim împreunã, pentru a ne ajuta unii pe ceilalþi ºi mai ales pentru a ne bucura împreunã!



Oamenii nu au fost zamisliti pentru a fi solitari,avem nevoie unii de ceilalti,in orice domeniu!!Ceea ce ai tastat mai sus poate fi numit empatie a sufletelor,comuniune a spiritelor!!
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2014 10:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine mai crede in casnicie sa ridice 2 maini ( sau 3! ) 39 De la: Amariage 28 Iulie 2009 20:29
ce credeti despre verigheta pierduta de barbat la un an dupa nunta?o fi un semn? 79 De la: Brifing 23 Martie 2009 09:17
iubire sau.... 19 De la: kudika152053 26 Martie 2010 18:15
de ce nu ma cere in casatorie? 42 De la: tematoare 2 Iulie 2010 04:07
aproape de divort 38 De la: argint_viu 26 Martie 2010 17:43