Setari Cookie-uri

toti pesti(zodia) descrieti-va!!!

sa fii sufocat de sarutari?
kudika064191
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:08
Frumos ai scris,se vede sensibilitatea ta.Ce m-a surprins ,sunt cuvintele"stiu sa-mi cer iertare atunci cand se impune" Da asa este pestii isi cer iertare atunci cand gresesc ,de aceea asteapta acelasi lucru si de la cei din jur.....asta tocmai pentru a restabili armonia de care au atata nevoie pentru a fi fericiti.
Sa fii iubita



li_cu_ta
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:09
sunt pestoaica de cand ma stiu ..am ascendent in sagetator ..si ma regasesc in sagetator de asemenea..cateodata am conflicte interioare si rabufnesc ..probabil ca se bate ascendentul cu Zodia cap in cap ..eu stiu ..habar n-am . cert este ca atunci cand simt eu ca ceva nu merge bine ma retrag ..si cuget ..partea cu cugetatul si retrasul functioneaza extraordinar ..cand un peste traieste singur , are grija de contul lui din banca foarte bine ..nu crede ca altul il poate reumple caci e singur , n-are cine . cand nu e , se gaseste perechea sa aibe grija , si poate de-aia se goleste ...apa ia forma oricarui vas , oricarui volum , si de aceea cred ca a fi flexibil este o caracteristica importanta in viata ..important este sa-ti stabilesti un tel un ideal ..nu e important sa-l atingi ,important este sa nu te ratacesti ..ca mai faci o baie ca mai culegi floricele ca mai apuci pe o carare , important este sa ramai in bazinul tau hidrografic . consider ca pestii , de fapt ca toate zodiile de apa, au o empatie mai mare decat alte zodii , ..in privinta compatibilitatii ...ce sa zic ..taurii ..nu stiu ce sa zic ..sunt zgarciti ei dar ma cam aduc cu picioarele pe pamant .., scorpionul ..certuri vesnice ..m-am plictisit ..e sotul meu..leul ..e fiica-mea ..cea mai tare din parcare , ne ntelegem de minune ..cealalta fata ..scorpion , super ..prietenii mei ..cred ca am toate zodiile posibile ..eu cred ca fiecare vede in celalalt ceea ce are ..proiecteaza din realitatea interioara in exterior ..cand spui despre cineva ca este gelos sau chiar esti gelos , de fapt proiectezi in afara propria fantezie ..ce ai face daca ai avea o o relatie extra..conjugala ..bautura ...probabil ca nu s-a facut o statistica exacta ...ca dc s-ar face ccred ca semnele de pamant ar fi cele mai bune sugative ....doar pamantul suge apa ..nu ? eu zic despre mine ca sunt peste cu sagetator ....si ce am scris aici e din cauza asta ..?
carmmen
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:14
unii dintre noi uitam sa mai spunem un iarta-ma,imi pare rau sau un te iubesc sincer.Sau le rostim pe banda rulanta fara ca aceste cuvinte sa-si gaseasca ecou si in sufletul nostru,doar doar poate om impresiona pe cineva!Pacat!
kudika064191
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:16
cateva corecturi:
1. fraza care ii defineste: NU STIU!!
2. barbatii nu prea inseala si nici nu sunt obsedati de sex... au contraire...
3. cand sunt pusi in fata unei alegeri, care le poate influenta viata, dau inapoi si evident zic: nu stiu!
4. alcoolici sunt (nu vorbim intotdeauna de cazurile duse la extrem)
5. femeia peste este melodramatica, insa doar atunci cand iubeste
6. relatia pesti-pesti nu va merge. amandoi se vor complace in ceea ce se va numi o "relatie" si niciunul nu va avea curajul sa zica : bai, chiar nu mai merge, nu se mai poate" ... atunci va interveni chestia cu alcoolul (ca doar deh, pe el ne bazam cand vrem sa fim mari si tari... noi pestii)
7. barbatul pesti, cel putin pe care l-am cunoscut, nu stie sa faca dovezi de dragoste sau de spontaneitate
8. wtf... nu va mai complicati in a-i intelege pe pesti... bine a scris cineva mai sus ca nici ei nu stiu de fapt ce vor si ce inseamna orice pt ei
Barbie_27
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:56
Oare putem incadra o persoana in tipare doar stiindu-i zodia? Va asigur ca nu toti pestii sunt la fel. Desi unele caracteristici sunt comune, asta nu e destul ca sa judecam... Imi spuneti ca o sa respingeti o persoana pesti doar pentru ca ati citit undeva chestii nasoale despre aceasta zodie?

Eu sunt o pestoaica foarte sufletista... Mereu atenta la nevoile celor din jur... Inainte mergeam pana la a uita de mine, dar cu varsta am invatat sa fiu mai echilibrata. Imi place sa stau deoparte si sa analizez, iar apoi ma arunc in valtoarea actiunii daca mi se pare ca merita. Am o intuitie de invidiat, ma ghideaza peste tot si inca nu m-a dezamagit. Imi place sa privesc inauntrul meu, sa ma inteleg si sa schimb tot ce simt ca imi dauneaza mie si celor din jurul meu. Sunt foarte optimista dar cam nehotarata, insa in final reusesc sa iau o decizie. Recunosc, deciziile majore, care schimba viata, ma sperie, dar mi le asum. Stiu ca este nevoie de ele, stiu ca doar eu imi pot duce viata in directia pe care o vreau. In relatiile cu persoanele stiu sa dau tot, dar nu dau decat daca celalalt stie sa primeasca. In caz contrar pot parea o persoana cam rece, desi se stie cat de mult pot sa ma apropii de cineva. Sunt realista dar imi place la nebunie sa filosofez, sa analizez oamenii, iubesc psihologia si limbile straine, inainte eram foarte melancolica dar cred ca erau doar crize de adolescenta. acum la 18 ani pot spune ca sunt pe drumul cel bun in a deveni un om echilibrat

Sper ca v-a ajutat cu ceva descrierea mea :)
kudika053499
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:06
Eu una pot spune ca am o intuitie fascinanta...Inca ma mai ia prin surprindere Cam evit asumarea responsabilitatii.Decat sa fac o alegere mai bine stau deoparte si las lucrurile sa se "rezolve" de la sine sau astept pur si simplu ca deh...n'aduce anu ce aduce ceasu Daca ma framanta ceva tin in mine,iar cei din jur nu au idee prin ce chinuri trec pana se trezesc sarmanii ca ma apuca si bufnesc si trosnesc dintr'un nimic .Si atunci sa te tii In dragoste? hmmm as putea spune ca sunt foarte geloasa si posesiva,iar asta se trage din preaplinul sufletesc si o doza de neincredere in propriile farmece (doza fara de care nu as putea spune ca sunt pestoiaca) :Sunt foarte usor de ranit pentru ca iau totul foarte in serios: cuvinte,gesturi,tonul pe care mi se vorbeste. Dau totul pt ca cei din jurul meu sa fie fericiti, pun nevoile lor inaintea nevoilor mele dar ma si astept sa primesc inapoi pe masura Sunt adepta motto-ului "totul sau nimic".Si ar mai fi ataaaaatea de spus.... dar inca NU STIU , dupa cum spunea cineva pe aici prin comentarii. (spunea bine ) Poti incerca sa cunosti un peste; mai greu este sa il intelegi.
whitepaparuna
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:45
Sunt peste,si vaaai cata dreptate ai :))...desi,unele defecte nu mi le suport nici eu,totusi nu toate mi se potrivesc,sunt nascut in 20 martie..ultima zi din zodia pesti...am calculat anul ziua si ora..si imi arata ca sunt de fapt berbec..si sincer am calitati si defecte comune si de la pesti si de la berbec..defecte...sa zicem...ne indragostim foarte repede si la fel ne si trece...azi imi place de una...maine ma indragostesc de alta..astazi am pofta de anumite tipuri de fete...maine vreau alt tip...inca nu mi-am gasit una sa le aiba pe toate..si mi-e ciuda pe mine pentru asta...caci am frant multe inimi...dar pot zice ca le-am iubit pe toate cu mare pasiune si sincer,doar ca imi trece repde...daca aveti ceva sfaturi..pentru un baiat,le accept cu mare placere...
SergeFrancois
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:02
pentru berbec oare unde'i topicu'?? sa ma laud si io asa oleak
Diavolyta_
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:04
Da, pestii..

Cunosc si eu cateva specimene, si pot spune ca sunt cam nehotarati, le e frica de nou si sa-si asume riscuri, responsabilitati.
In rest, persoane ok, cu care poti sta de vorba daca le vorbesti frumos evident. Ca daca i-ai calcat pe coada, poti sa uiti
pisicuta_trista
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:35
Pai...Sa incerc sa ma descriu:
Sunt visatoare(chiar foarte ),introvertita,timida (cateodata ),generoasa,gust marcant pentru traiul usor si confort,pentru tot ce e frumos,pentru lux in general,si sunt capabila de orice pentru a-l obtine ( cheltui foarte multi bani pe lucruri marunte si scumpe,dar care ma fac sa ma simt fericita,la fel cand cumpar cadouri ),sunt pasionata de stiinte oculte,culturi noi,arta.Sunt atrasa de arhitectura,psihologie,design.

Foarte calma (unele persoane ma "urasc" pentru asta ),dar cand ma enervez e mai bine sa stai departe ...Asta datorita faptului ca pestii tin totul in ei,nu vorbesc prea des despre problemele lor si tot ce-i framanta.Imi plac animalele,copii mici.Sunt foarte indiferenta,modesta,feminina,intuitiva,idealista,plina de imaginatie,optimista...si...imi cam place sa critic .

Am putini prieteni dar foarte apropiati .Cand am in minte un plan sau o idee,fac totul pentru a o duce la bun sfarsit.

Ma indragostesc de foarte multe ori,(cateodata de persoana nepotrivita ),dar imi trece la fel de repede.Intr-o relatie trebuie sa am libertate si sa ma simt ocrotita,ma plictisesc foarte repede,dar cand iubesc stiu cum sa ma port cu partenerul,etc.

Hmm...despre femeia pestii se spune ca ar fi sotia perfecta...

Cam atat...Am batut destul campii...In fine...Cred
Mlle_Lea
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:46
la naiba!!!
tot n'am gasit berbecu'... pot sa ma bag aci' la o confesiune?
Diavolyta_
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:48
Eu sunt nascuta in zodia berbec
Ma numesc Cristina
kudika023229
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:51
De la: kudika023229, la data 2009-09-06 14:51:11Eu sunt nascuta in zodia berbec
Ma numesc Cristina



eu sunt Ileana Consanzeana...
incantata....
Diavolyta_
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:52
De la: sometimes_g, la data 2009-09-06 07:54:13 ce poate fi mai frumos in viata? mama...fiul...si iubitul!!! toti pestisori!!!! vai de capul meu!




te cred......nu va plangeti de mila unii celorlalti?


si eu sunt pesti si stiu f bine cum e sa te lamentezi..s.au cum e atunci knd te pui in fund si in cap sa rezolvi problemele altora cand ale tale sunt mult mai mari...
Chocolatzyk
Postat pe 6 Septembrie 2009 15:08
...Aici subscriu si eu...
dodutnegrut
Postat pe 6 Septembrie 2009 15:25
De la: dodutnegrut, la data 2009-09-06 15:25:11 ...Aici subscriu si eu...



eu nu
Diavolyta_
Postat pe 6 Septembrie 2009 15:28
De la: Diavolyta_, la data 2009-09-06 15:28:06
De la: dodutnegrut, la data 2009-09-06 15:25:11 ...Aici subscriu si eu...



eu nu


Ce bine ca nu sunt peste...

pisicuta_trista
Postat pe 6 Septembrie 2009 15:41
- O sa iti placa atentia care ti-o va acorda la inceput, dar adevarata ei vocatie e sa te cicaleasca. Si asta o sa o vezi destul de curand. O sa incearca sa te transforme in barbatul perfect. Din nefericire, nu are o idee prea clara cum arata ala. Asa ca idealizeaza barbatul de langa ea, mai ales daca e o alegere proasta.

SUBSCRIU dar si adaug..
sufletista.. toleranta. bun ascultator... in dragoste dau totul..dar fffff geloasa si posesiva :D:D iubesc oamenii si mereu vreau sa`i ajut daca pot.iert ushor, apreciez orice gest si sunt mereu recunoscatoare...!!am mereu un sfat pt fiekre.

sunt extravertita knd sunt fericita si introvertita knd sufar.... nu`mi plac despartirile si mi`e greu sa ma despart de cineva ( ma atasez rpd de oricine ) . sunt usor influentabila ( nu`mi place sa refuz pe nimeni :-s ).
Stiu k pestii sunt persoane vicioase iar viciul meu este nevoia perpetua de iubire si implinire sufleteasca.. a.. si dulciurile ( dependenta ) :D


i0nutza
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:10
idem....
anot
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:14
pai hmmm sincer chiar nu prea sthiu ce sa zik, cu ce sa incep mai intai hmmm pai sunt visatoare de foarte multe ori, iar de multe ori nu mi se indeplineste mai nimik uneori din ce visez si chestii dastea deci vam zis sunt visatoare uneori kam confuza .De ex uneori ma poti vedea intro stare buna si putin mai incolo ma poti gasi intro stare proasra cum ar fi nervosa sau umpic kam suparata sau chestii dastea adik mai bn zis nu sti niciodata in ce stare ma poti gasi :sml-fighting0005. sunt sensibila, putin timida dar in acelasi timp si curajoasa cand ceilalti din jur k de ex prietenele mele sunt suparate sau sufera sau chestii dastea incerk sa le ajut nush cu sfaturi si sa le ajut cu ce pot sa le fiu alaturi sunt miloasa uneori kam naiva. imi place foarte foarte foarte foarte mult apa deasta sunt si zodia pesti :P :) imi place foarte mult sama distrez sa ies cu prietenele mele si kam atat k nu stiu ce sa mai zic vam pupat pe toti poop :) :-*
alexandra97
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:35
Sunt pestoaica si ma regasesc in foarte multe din descrierile voastre...

Mai poat adauga k sunt o fire sensibila,mult prea emotiva,delasatoare.Renunt usor pentru k mi-e frik sa ma afirm chiar dak poate am dreptate.
Urasc certurile,bautura si jignirile
Plang exagerat de mult....

In rest pot spune k dak nu am pe nimeni kre sa ma impinga de la spate nu ma ambitionez prea tare
mottzy
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:52
V-ati ales perfect zodia .sa-mi spuneti si mie cand spun pestii ceva real despre ei
bebita67
Postat pe 6 Septembrie 2009 18:34
as putea spune ca pestii imprumuta cate ceva din fiecare zodie, se indragostesc relativ repede dar strasnic, sufera mult dupa persoana iubita, daruiesc dragoste si dragoste vor sa primeasca, sunt sufocanti daca nu vorbesti cu ei si nu le spui "bah, asta-i spatiul meu!"...trec repede de la tristete la fericire, de la oboseala la duracell, de la agonie la extaz si sunt amuzanti, deci aveti grija sa aveti unul prin preajma. este posibil sa stie mai multe despre fardurile tale decat tine, sunt atenti la cum se imbraca si la cum arata in general(da, au o mica doza de metrosexualism in ei) si se simt bine in compania tipelor(cred ca tipul din "I love you, man!" era pesti). Si ei vor sa aibe spatiul lor si se supara cand nu sunt bagati in seama sau ignorati.
si...asa m-am descris pe mine.
M169
Postat pe 6 Septembrie 2009 21:37
eu sunt tot in zodia pesti.cateodata sunt mandra de mine in comparatie de alte zodii care au mai multe vicii,dar cateodata urasc ca sunt in zodia asta.de fel sunt indecisa si urasc felul asta de a fi.simt intodeauna ca fac greseli si prt asta uneori ma urasc,dar stiu sa dau sfaturi bune si sunt pregatita prt orice ajutor acolo unde este nevoie de mine.imi place sa vorbesc mult si sa explic la toti ceilalti ceea ce ei nu stiu poate despre orice ceea ce eu citesc ma informez ma documentez.visez mult,din cauza asta nu sunt bogata ca Napoleon,dar traiesc ca Napoleon.mai sunt multe de spus despre mine ca zodia pesti in primul decan,dar cam atata despre mine.si eu citesc despre voi pestilor.cu bine
Kindmelc
Postat pe 6 Septembrie 2009 22:10
am citit si eu ce ati scris voi pe aici si sincer ma regasesc in multe din descrierile voastre eu sunt nascuta pe 13 martie(da stiu ghinion-foarte adevarat) pot sa spun despre mine ca sunt o persoana intuitiva, sufletista, doamne ce imi place sa ascult problemele altora sa dau sfaturi sau nu stiu macar sa fiu acolo cand e nevoie de ceva, pot sa spun ca multa lume are incredere in mine si imi povestec toate secretele lor din pacate eu nu prea fac acelasi lucru imi e foarte greu sa vorbesc despre problemele mele....sunt melodramatica imi plang mult de mila am impresia ca daca mi se intampla ceva se termina lumea, imi place rutina bine nu intotdeauna dar imi e greu sa schimb lucrurile, intr-o relatie sunt foarte devota mereu acolo poate un pic dar doar un pic cicalitoare, visez mult cu ochii deschisi, imi propun teluri inalte dar imi pun singura piedici, cand spun nu defapt e da dar imi place sa se roge lumea de mine, desi nu pare iau in serios orice comentariu la adresa mea(mai ales cele legate de fizic), sunt destul de calma dar si cand ma enervez (urlu, tip, bat din picioare), imi plac cadorile(sa le primesc), imi plac lucrurile pe care le obtin usor, imi place sa fim prima in ceea ce fac, imi place sa fiu admirata si sa mi se faca complimente, cand sunt trista ascult muzica(ma relaxeaza), nu imi place sa iau decizii, de multe ori ratez multe sanse pentru ca mie frica sa ies in fata(si apoi as vrea sa dau timpul inapoi), multe lucruri le fac impinsa de la spate sau impreuna cu cineva (nu stiu mie mai usor asa), sunt uneori prea naiva, la petreceri la inceput ma acomodez si apoi trebuie doar sa stai in preajma mea daca vrei sa te simti bine


si da fraza pe care o folosesc cel mai mult e NU STIU!!!
Missty
Postat pe 6 Septembrie 2009 23:11
HAI MAI OAMENI BUNI ,NU MAI SCOATETI ATATEA DEFECTE IN EVIDENTA DE LA PESTI,CA NICI CELELALTE ZODII,NU SUNT POPULATE DE INGERASI! TOTI AVEM ROSTUL NOSTRU IN ZODIAC SI LA FEL CA IN NATURA UNELE DESERVESC PE ALTELE SI INVERS!
mamanela63
Postat pe 7 Septembrie 2009 00:21
da...la fel ca si multi dintre voi sunt si eu o pestioaica...

dar..chiar dimpotriva,nu sunt deloc visatoare,niciodata nu ma avantez de nimic daca nu e cazul,si sunt mereu cu picioarele pe pamant...
intotdeauna pun problemele altora pe 1 loc si apoi sunt problemele mele...si da,imi plang si eu uneori de mila, dar revin ft repede cu picioarele pe pamant si ma gandesc ce e de facut....

sunt si optimista si pesimista,depinde de caz...aternez ft repede de la o stare la alta,daca sunt suparata si restul sunt binedispusi,uit si eu de supararile mele...
imi place sa glumesc , sa ma distrez...etc.
sunt foarte intuitiva ..adevarul e ca ma supar repede...dar imi trece la fel de repede:D...cum zicea cineva mai sus,dau totul dar astept sa si primesc totul
cand e vb e dragoste fac orice pt pers iubita,sunt emotiva,si stiu sa iubesc..

cand e vorba de gesturi frumoase sunt prima care vine cu ideile...imi place sa le fac surprize celor dragi,si daca "ma calc pe coada",stiu sa iert despre orice ar fi vorba...si chiar si increderea ar fi la fel,asta daca si-ar cerea iertare ...si da,cand e vb sa iau o decizie importanta imi trebuie timmp sa ma gandesc,sa analizez ambele situatii...

si fraza cea mai utilizata e :"nu stiu" cand e vb de mine...si cand e vb de altii:"parerea mea este ca ....asa ar fi bine"
krisstuka
Postat pe 7 Septembrie 2009 12:12
De la: M169, la data 2009-09-06 21:37:14as putea spune ca pestii imprumuta cate ceva din fiecare zodie, se indragostesc relativ repede dar strasnic, sufera mult dupa persoana iubita, daruiesc dragoste si dragoste vor sa primeasca, sunt sufocanti daca nu vorbesti cu ei si nu le spui "bah, asta-i spatiul meu!"...trec repede de la tristete la fericire, de la oboseala la duracell, de la agonie la extaz si sunt amuzanti, deci aveti grija sa aveti unul prin preajma. este posibil sa stie mai multe despre fardurile tale decat tine, sunt atenti la cum se imbraca si la cum arata in general(da, au o mica doza de metrosexualism in ei) si se simt bine in compania tipelor(cred ca tipul din "I love you, man!" era pesti). Si ei vor sa aibe spatiul lor si se supara cand nu sunt bagati in seama sau ignorati.
si...asa m-am descris pe mine.


adevar graiesti:)))

asa e si la mine..(dar a feminin)mai putin faza cu sufocatull:D,,,cel putin la mine nu e valabil:P
krisstuka
Postat pe 7 Septembrie 2009 12:19
prietenul meu este peste
oribil tot timpul trebuie sa deduci ce vor sa zica sunt foarte razbunatori
si eu tot timpul sunt victimel etc
mihaelapatrascanu
Postat pe 7 Septembrie 2009 15:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fostele relatii ne afecteaza in prezent? 10 De la: nico_dana2006 17 Februarie 2009 12:46
Sotia mea refuza sexul. 66 De la: kudika_975374 16 Noiembrie 2014 16:06
Schimbarea de sine pentru partener 54 De la: mia_14 23 Octombrie 2010 01:26
Ce vor barbatii?? 57 De la: radualin22 19 Septembrie 2011 22:29
ce a-ti face daca a-ti fi in locul meu fetelor? 15 De la: pamela_1 27 Iulie 2009 14:40