Setari Cookie-uri

toti pesti(zodia) descrieti-va!!!

ok...atunci semanam in caracter
ionelaela
Postat pe 2 Octombrie 2009 00:42
ohhhh.....4 the love of....
greierash_is_back
Postat pe 2 Octombrie 2009 00:49
Si eu sunt zodia pesti. Sunt o persoana foarte schimbatoare, imi trebuie 3 secunde ca de la ras sa trec la plans. Imi place mult sa fac tot felul de incercari, nu ma dau inapoi de la niciun test. Iubesc puternic, ma dedic cu totul, dar uit usor atunci cand nu mi se raspunde. As vrea sa fiu mai profunda in ceea ce fac, dar de multe ori privesc lucrurile doar la suprafata. Gasesc fericirea in doi, dar nu sunt convinsa ca imi voi gasi jumatatea.
aalice
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:57
trece ca pestele prin apa ...right?
ionelaela
Postat pe 6 Octombrie 2009 23:20
De la: ionelaela, la data 2009-08-12 22:14:38vreau sa incepem un fel de autocunoastere ...sa vedem daca exista generalitati in ceea ce priveste aceasta zodie...se spune ca un Peste se autodesfrie f greu..hai sa incercam sa dam cateva calitati si defecte
daca vor sa participe si cei care au prieteni zodia pesti
si-asa sunt ei misticii zodiacului,nuh?


Ziceai ceva de autocunoastere? Eu ma cunosc destul de bine, zic eu, avand in vedere ca multe dintre cunostintele si prietenele mele mai apropiate sunt tot... pestoaice.
In randurile care urmeaza, voi incerca sa descriu personalitatea pestilor... (si ce e mai important, elul meu de-a fi!)

Idealista, cu o sensibilitate exagerata, o romantica si o visatoare, mereu in cautarea unui sfat de la cineva. Trec prin viata idealizand situatiile si oamenii, imprejurarile, dandu-le un aspect cu totul diferit decat in realitate.
Temperamentul meu variaza usor de la o extrema la alta (din ras dau in plans, din zambete laaaaargi cad usor in melancolie si din pesimism e un singur pas pt a cadea in optimism). Ma simt vulnerabila si nervoasa cand sunt pe un "teren" nesigur, necunoscut mie. Am o mandrie interioara ascunsa bine, dar care, cand sunt intr-un fel atacata, reactioneaza puternic.

Timida si rezervata, nu-mi place sa atrag atentia asupra mea (din aceasta cauza, de cele mai multe ori nu sunt apreciata la adevarata mea valoare). Sunt fericita numai cand ma dedic altora, daca munca mea este exclusiv numai in beneficiul celor din jur, uneori neglijandu-mi prea mult propria persoana. Imi place sa fiu mai mult singura, retrasa, cu propriile ganduri.

Sensibila si idealista, o visatoare atrasa de planuri si idei nepractice. Creativa, spirituala, chiar mistica, am o dispozitie introspectiva, încât celor din jur le este foarte greu sa ma înteleaga.

Si cred ca ar mai fi multe de zis pe tema asta, dar prefer sa pun punct aici.
Lisssa
Postat pe 10 Octombrie 2009 14:18

Asa sunt si eu...
dodutnegrut
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:31
De la: dodutnegrut, la data 2009-10-10 16:31:03
Asa sunt si eu...



In general, astia suntem noi "pestoii".

Un pansament de pus la orice rana, alinand dureri de nedescris... dar si dusmani de temut, cand e vorba de-a ne rani!
Lisssa
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:44
De la: Lisssa, la data 2009-10-10 16:44:43
De la: dodutnegrut, la data 2009-10-10 16:31:03
Asa sunt si eu...



In general, astia suntem noi "pestoii".

Un pansament de pus la orice rana, alinand dureri de nedescris... dar si dusmani de temut, cand e vorba de-a ne rani!


prin "pansament la rana" as adauga stim sa-i facem pe cei tristi sa zambeasca ....
ionelaela
Postat pe 11 Octombrie 2009 18:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog ajutati-ma 4 De la: XOXO_GG_ 23 Iunie 2009 01:09
help me 5 De la: Cassey_ 25 Mai 2009 08:37
Nu stiu cum sa il ajut..... 10 De la: ilovethisgame 18 Martie 2010 16:31
Singuratatea cum o tratati? 34 De la: BogdanPaul 9 Februarie 2009 09:04
Helppppp!!!!! 2 De la: razz 27 Noiembrie 2008 00:14