Setari Cookie-uri

Dumnezeu isi aduna ingerii...

De la: sadora, la data 2009-08-29 16:47:17
De la: scorpio67, la data 2009-08-27 17:47:26
De la: breakingreality, la data 2009-08-27 17:00:31
De la: scorpio67, la data 2009-08-27 16:48:16
De la: breakingreality, la data 2009-08-27 16:45:53
De la: scorpio67, la data 2009-08-26 17:25:19Tare as vrea sa mai am lacrimi pentru alti ingeri dar nu mai pot sa plang pe nimeni altcineva decat pe copilasul meu mort acum un an.Sunt mama de inger si stiu ce insemna sa-ti moara cineva atat de drag.


daca ai trecut prin asa ceva imi pare sincer rau.........!!!!!!!....sa ai parte de multa incredere, credinta, iubire si tot ceea ce ai tu nevoie!!,...si imi pare rau pt divergentele de pana acum!!!!...sper ca le-ai luat si tu mai mult in gluma!!!! take care!


Chiar asa le-am luat si-mi cer scuze daca mi-au scapat nervii.De fapt n-am nimic de impartit cu numeni.Multumesc pentru urari.Facem pace? Dar de contrazis ne mai contrazicem din cand in cand?
Astfel m-ai uit de ale mele.


da..facem pace in mod cert!!!!..... daca imi permiti o intrebare....era micut puiul tau? cum s-a putut intampla asta?.........daca nu vrei sa imi raspunzi nu e nici o problema........ inteleg....... Sunt alaturi de tine, imi cer scuze pt neplacerile si nervii cauzati inca odata si ma bucur ca le-ai luat si tu mai mult in gluma!........in fiec zi invatam cate ceva.l..si azi tu m-ai dat lectia!!!!....... viata e atat de nedreapta uneori!!!..... iti doresc tot ce poate fi mai bun pe lumea asta!


Aveam doar 7 luni si 10 zile ,s-a sugrumat in burtica cu cordonul.Mi-a fost provocata nasterea ,dar n-a mai apucat sa se nasca viu,parea ca doarme grasutul cu manutele sprijinite de obrajori.nu mi-a ramas decat poza de la ultima ecografie 4D de la el.Atat.il numisem Theodor(darul lui Dumnezeu) si eram deja la a3-a sarcina pierduta.Nu am alt copilas.

acum inteleg multe din atitudinea ta....cred ca ar fi minunat sa te implici in activitati cu copiii...compenseaza intr-un fel. Desi nu am dreptul mai afirm si eu ca viata este......ca unii au copii pe care-i abandoneaza..altii ii terorizeaza ,...altii ii violeaza....mama mea ( dumnezeu sa o odihneasca...a plecat in aprilie..atat de stupid incat nici astazi cand merg la mormantul ei nu cred ) imi spunea....draga mea ..iubeste-ti copiii cu masura ( eu am 3...asezati )...Bunul Dumnezeu mereu ne ia ce ne este mai drag....apoi m-am gandit la cei care se iubesc si se despart....la cei carora singurul copil nu mai este..sau la cei care-si pierd toata familia intr-un banal accident...si am invatat sa dau cu masura ...avand temerea spusa de mama....Va multumesc celor de aici ca sunteti puternice..ca aveti taria sa vorbiti despre atata durere..sa ne rugam pentru puii nostri..ingerii vii..ptr ca ei raman ingeri vii oriunde...


CE FRUMOS SPUS....PROFUND.......
breakingreality
Postat pe 29 August 2009 22:07
Sincere condoleante pentru voi care ati pierdut pe cineva drag... :(
anushkha
Postat pe 29 August 2009 22:14
Eu va multumesc tuturor celor care mi-ati fost alaturi.Va doresc tot binele din lume si lui Breack nastere usoara si un bebe sanatos si frumos.

Postat pe 1 Septembrie 2009 13:28
si eu sunt o mama de inger,si copilul meu a murit anul trecut si nici macar nu l-am putut vedea.toate viata o sa traiesc cu acest gol in suflet.este foarte greu si peste asta nu poti sa treci niciodata poate sunt doar momente in care faci altceva.eu sunt alaturi de toate mamele de ingeri.
pentru celelalte sa nu uite sa fie fericite,sa se bucure de fiecare zimbet al copilului lor si sa simta ca au fost chiar norocoase.
kudika064300
Postat pe 1 Septembrie 2009 17:35
De la: kudika064300, la data 2009-09-01 17:35:03si eu sunt o mama de inger,si copilul meu a murit anul trecut si nici macar nu l-am putut vedea.toate viata o sa traiesc cu acest gol in suflet.este foarte greu si peste asta nu poti sa treci niciodata poate sunt doar momente in care faci altceva.eu sunt alaturi de toate mamele de ingeri.
pentru celelalte sa nu uite sa fie fericite,sa se bucure de fiecare zimbet al copilului lor si sa simta ca au fost chiar norocoase.


Nimic din ce ti-as spune nu ti-ar alina golul si durerea ,stiu asta ca si tine.Pot doar sa-ti doresc sa ai taria necesara sa induri,sa astepti sa treaca timpul ca sa se mai inchida ranile.

Postat pe 1 Septembrie 2009 17:44
Si eu sint mama de inger.Baietelul meu a murit acum un an si 5 luni.Nu te mai impresioneaza nimic dupa aceea,din pacate.Imi este foarte greu sa vorbesc si acum despre asta.Imi pare rau pentru ingerasul tau.Bla-bla-urile cu esti puternica la mine nu au tinut deloc.
scorpion74
Postat pe 1 Septembrie 2009 23:05
De la: kudika065000, la data 2009-09-01 23:05:47Si eu sint mama de inger.Baietelul meu a murit acum un an si 5 luni.Nu te mai impresioneaza nimic dupa aceea,din pacate.Imi este foarte greu sa vorbesc si acum despre asta.Imi pare rau pentru ingerasul tau.Bla-bla-urile cu esti puternica la mine nu au tinut deloc.


pai...e un cliseu..nu cred ca e constient cineva de insemnatatea cuvintelor atunci cand le foloseste...in astfel de momente cauti sa spui ceva,orice,numai sa sune a incurajare...cert este ca numai cu trecerea timpului durerea se acutizeaza
mitura
Postat pe 1 Septembrie 2009 23:10
Dumnezeu sa odihneasca in pace toti ingerii...



Asta da topic... merita tot respectu'
Felicitari pentru el Daniel_a
Diavolyta_
Postat pe 1 Septembrie 2009 23:11
Dumnezeu sa odihneasca in pace toti ingerii.
Pentru mamele de ingeri ... toata stima si iubirea din lume.
Sunt alaturi de voi.
Delo
Postat pe 2 Septembrie 2009 09:59
Dumnezeu sa le ierte, sa aiba grija de ele si sa fie ocrotite de aripile ingerilor.Se spune ca Dumnezeu ia la el, inegerii, ii face sa sufere pe oamenii buni, pentru ca stie ca astfel vor fi mai aproape de el, si oamenii buni nu vor spune cuvinte urate la adresa Lui Dumnezeu.
mira71
Postat pe 2 Septembrie 2009 10:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vaccin pentru gripa porcina 28 De la: clau19 4 Februarie 2010 21:11
Un psiholog 13 De la: BAIAZID 19 Decembrie 2011 19:51
Limfomul Hodgkin 4 De la: mickyyo 4 Mai 2014 15:55
carcei 10 De la: ramo_88 22 Ianuarie 2009 16:54
un accident care ar putea sa distruga o familie... 8 De la: kud22 4 Octombrie 2009 22:46