Setari Cookie-uri

Iubirea bate-o vina - part 2

În regulã, nu știu ce s-a întâmplat cu precedentul subiect, probabil a fost o eroare sau ceva de genul, așa cã voi mai posta odatã.

Povestea mea cu ea începe acum mai mulți ani, mai exact acum aproape 4 ani de zile. Eu tocmai ieșisem cu un an inainte de ea dintr-o relație urâtã pentru mine care mã handicapatizase emoționa și priveam altfel relațiile. Acum am 26, iar ea are 23, am fost impreunã cu ea de când aveam aproape 23 și ea 19. Dupã precedenta relație, am fost mult mai precaut in aceasta și 4 ani am trecut cu ea iubindu-mã mult mai mult decât am iubit-o eu. Eu doar țineam la ea, dar doar atât, însã nu am lãsat vreodatã sã se vadã așa ceva. Nu am înselat-o, cum nici ea nu a fãcut-o și i-am oferit atenție și afecțiune, mai pe scurt m-am comportat cum trebuie cu ea, însã noi doi eram doi oameni foarte diferiți și ne certam destul de des. Eram total opuși. Ea provenea dintr-o familie dezbinatã, locuind doar cu mama ei și avea probleme cu nervii, uneori cu tonul pe care îl folosea și alte chestii asemãnãtoare. Îi plãcea sã ne certãm în public și alte cheștii asemãnãtoare, însã cu toate astea era un om excepțional. Mereu era alãturi de mine și mã iubea cu micile mele fixații. Plãnuiam ca în urmãtorii doi ani sã ne cãsãtorim, chiar daca eu eram câteodatã mai rece, oarecum epuizat de veșnicele certuri și crize ale ei. Cu toate astea, nu aveam vreun gând sã mã despart. Eram oarecum mai egoist și simteam siguranțã în relația asta, tocmai de aceea nu cãutam altceva. Eh, acum patru zile am avut o ceartã urâtã la telefon și în care mi-a dat papucii. Nu am crezut-o, aveam impresia cã se joacã iarãși cu cuvintele, însã dupã ce ne-am vãzut fațã în fațã am observat cã este serioasã. Am încercat sã o conving cã facem o mare greșealã, am încercat sã ne împãcãm însã fãrã niciun succes. Evident avusese și o discutție cu amicele ei, una fiind proaspat despartita dupã o relație la fel de lungã și cine știe ce concepții i-a bãgat pe gât.
În acest moment simt o bucurie, cauzatã de liniște, dar și o tristețe incredibilã. Nu mai știu cum sã mã comport singur, nu mai știu ce sã fac, cum sã îmi ocup timpul, ce sã fac de acum încolo și tot așa. Mi-am dorit pe alocuri sã ne despãrțim, însã îmi lipsesc enorm lucrurile mãrunte. Simt cã am pierdut patru ani și nu știu cum au trecut și nu știu cum sã o iau de la capãt.

So, sfaturi? Sugestii? Ajutați un biet amãrât.
kudika_16194
Postat pe 13 Septembrie 2012 17:43
De la: kudika_16194, la data 2012-09-13 17:43:48În regulã, nu știu ce s-a întâmplat cu precedentul subiect, probabil a fost o eroare sau ceva de genul, așa cã voi mai posta odatã.

Povestea mea cu ea începe acum mai mulți ani, mai exact acum aproape 4 ani de zile. Eu tocmai ieșisem cu un an inainte de ea dintr-o relație urâtã pentru mine care mã handicapatizase emoționa și priveam altfel relațiile. Acum am 26, iar ea are 23, am fost impreunã cu ea de când aveam aproape 23 și ea 19. Dupã precedenta relație, am fost mult mai precaut in aceasta și 4 ani am trecut cu ea iubindu-mã mult mai mult decât am iubit-o eu. Eu doar țineam la ea, dar doar atât, însã nu am lãsat vreodatã sã se vadã așa ceva. Nu am înselat-o, cum nici ea nu a fãcut-o și i-am oferit atenție și afecțiune, mai pe scurt m-am comportat cum trebuie cu ea, însã noi doi eram doi oameni foarte diferiți și ne certam destul de des. Eram total opuși. Ea provenea dintr-o familie dezbinatã, locuind doar cu mama ei și avea probleme cu nervii, uneori cu tonul pe care îl folosea și alte chestii asemãnãtoare. Îi plãcea sã ne certãm în public și alte cheștii asemãnãtoare, însã cu toate astea era un om excepțional. Mereu era alãturi de mine și mã iubea cu micile mele fixații. Plãnuiam ca în urmãtorii doi ani sã ne cãsãtorim, chiar daca eu eram câteodatã mai rece, oarecum epuizat de veșnicele certuri și crize ale ei. Cu toate astea, nu aveam vreun gând sã mã despart. Eram oarecum mai egoist și simteam siguranțã în relația asta, tocmai de aceea nu cãutam altceva. Eh, acum patru zile am avut o ceartã urâtã la telefon și în care mi-a dat papucii. Nu am crezut-o, aveam impresia cã se joacã iarãși cu cuvintele, însã dupã ce ne-am vãzut fațã în fațã am observat cã este serioasã. Am încercat sã o conving cã facem o mare greșealã, am încercat sã ne împãcãm însã fãrã niciun succes. Evident avusese și o discutție cu amicele ei, una fiind proaspat despartita dupã o relație la fel de lungã și cine știe ce concepții i-a bãgat pe gât.
În acest moment simt o bucurie, cauzatã de liniște, dar și o tristețe incredibilã. Nu mai știu cum sã mã comport singur, nu mai știu ce sã fac, cum sã îmi ocup timpul, ce sã fac de acum încolo și tot așa. Mi-am dorit pe alocuri sã ne despãrțim, însã îmi lipsesc enorm lucrurile mãrunte. Simt cã am pierdut patru ani și nu știu cum au trecut și nu știu cum sã o iau de la capãt.

So, sfaturi? Sugestii? Ajutați un biet amãrât.
...AMARAT!!??? ai toata viata in fata!!! ..e normal sa suferi, doar esti om si ai sentimente...ia ochelarii roz si da-i jos cand dispare gri-ul din viata ta!!!!...e loc de iubire sub soare ptr toata lumea...
mia2123
Postat pe 13 Septembrie 2012 18:05
De la: kudika_16194, la data 2012-09-13 17:43:48În regulã, nu știu ce s-a întâmplat cu precedentul subiect, probabil a fost o eroare sau ceva de genul, așa cã voi mai posta odatã.

Povestea mea cu ea începe acum mai mulți ani, mai exact acum aproape 4 ani de zile..............................................


Esti amarat??????De ce te consideri astfel??Hmmm!!! Te vad ca fiind o persoana ,mai incercata in viata,dar nu doborata usor!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Septembrie 2012 18:09
Ah nu, amãrâtã a fost ca o figurã de stil.

Sunt oarecum bucuros și trist în același timp. E o senzație ciudatã, mai ales cã eram în ceva care credeam cã nu o sã aibe final.
kudika_16194
Postat pe 13 Septembrie 2012 18:50
De la: kudika_16194, la data 2012-09-13 18:50:37Ah nu, amãrâtã a fost ca o figurã de stil.

Sunt oarecum bucuros și trist în același timp. E o senzație ciudatã, mai ales cã eram în ceva care credeam cã nu o sã aibe final.



Atunci,ce rost are aceasta lamentare????
kudika_15804
Postat pe 13 Septembrie 2012 18:54
De la: kudika_15804, la data 2012-09-13 18:54:00
De la: kudika_16194, la data 2012-09-13 18:50:37Ah nu, amãrâtã a fost ca o figurã de stil.

Sunt oarecum bucuros și trist în același timp. E o senzație ciudatã, mai ales cã eram în ceva care credeam cã nu o sã aibe final.



Atunci,ce rost are aceasta lamentare????

Cred ca avrut sa de descrce sau se destanuie...cui poti sa-i mai spui ce ai pe suflet fara sa te judece si mai rau sa te arate cu degetul???
roz5blue6lila7
Postat pe 13 Septembrie 2012 19:13
Da și asta, dar sã cer și un sfat. Sunt bucuros cã poate despãrțirea venea mai târziu, când aveam copii, rate și alte prostii, dar sunt trist pentru cã se terminã ceva care speram sã nu aibe final și e foarte greu sã o iei de la capãt.

Ceream un sfat și poate o sugestie a ce urmeazã de acum.
kudika_16194
Postat pe 13 Septembrie 2012 19:24
De la: roz5blue6lila7, la data 2012-09-13 19:13:36
De la: kudika_15804, la data 2012-09-13 18:54:00
De la: kudika_16194, la data 2012-09-13 18:50:37Ah nu, amãrâtã a fost ca o figurã de stil.

Sunt oarecum bucuros și trist în același timp. E o senzație ciudatã, mai ales cã eram în ceva care credeam cã nu o sã aibe final.



Atunci,ce rost are aceasta lamentare????

Cred ca avrut sa de descrce sau se destanuie...cui poti sa-i mai spui ce ai pe suflet fara sa te judece si mai rau sa te arate cu degetul???



Oamenii sunt aceia care sunt,si trebuie sa fim impartiali in caracterizarea lor!!!

Sfatul pentru tanarul domn,,este acela de a se scutura de praf si de a merge mai departe,,viata este una singura,si daca ne-am impiedica ,fiecare,,la prima denivelare,,ajungem sa cadem in propria dizgratie!!!Deci,,orice pas trebuie facut inainte,nu inapoi!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Septembrie 2012 19:26
De la: kudika_16194, la data 2012-09-13 19:24:53Da și asta, dar sã cer și un sfat. Sunt bucuros cã poate despãrțirea venea mai târziu, când aveam copii, rate și alte prostii, dar sunt trist pentru cã se terminã ceva care speram sã nu aibe final și e foarte greu sã o iei de la capãt.

Ceream un sfat și poate o sugestie a ce urmeazã de acum.



Ceurmeaza?Urmeaza viata ta,tinere,improspatata,refacuta din esecul amoros,,cu o alta cale,alt suras,alte sperante!!!!Da,este foarte greu sa o iei de la capat,,dar tot atat de mare este rasplata,atunci cand constati ca reusesti sa traiesti din nou!!!Traieste,tinere,traieste!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Septembrie 2012 19:29
Din pãcate experiența mea în acest domeniu este destul de vastã, tocmai de acea...mã plâng.
Tocmai de aceea este obositor sã o iei de la capãt.
kudika_16194
Postat pe 13 Septembrie 2012 19:40
De la: kudika_16194, la data 2012-09-13 19:40:13Din pãcate experiența mea în acest domeniu este destul de vastã, tocmai de acea...mã plâng.
Tocmai de aceea este obositor sã o iei de la capãt.


Curaj,tinere!!!Ce anume te intereseaza??Ne poti intreba!!!! Ideea de baza este aceea conform careia ,trebuie as te inhami la mersul vietii,asa cum este ea,,vei mai cunoaste tinere,,nu lua totul in tragic!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Septembrie 2012 21:05
Sunt interesat de sfaturi privind viața de dupã o relație lungã. :)
kudika_16194
Postat pe 13 Septembrie 2012 21:46
De la: kudika_16194, la data 2012-09-13 21:46:51Sunt interesat de sfaturi privind viața de dupã o relație lungã. :)



Ca sa nu simti impactul, ca un recul,dupa o astfel de relatie,,trebuie sa te schimbi un pic,,in punctele ,unde crezi ca ai gresit in relatia pierduta!!Si din punctul in care constientizezi greselile tale,,tragi linie sub el,si purcezi mai departe,pas cu pas!!!Trebuie sa ai activitate,sa te implici in fel si fel de proiecte personale,astfel incat sa uiti tot ceea ce a fost neplacut!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Septembrie 2012 21:52
E vina ta, ca ai tot lungit-o. Daca nu va intelegeati, de ce ai mai stat cu ea? Era evident ca la un moment dat o sa va rupeti unul de altul, deoarece conflictele erodeaza in timp relatiile... Lasa timpul sa treaca, indreapta-ti atentia in alta directie... O vei uita...
Micaell
Postat pe 14 Septembrie 2012 09:41
stai linistit.lumea e plina...

intr-o zi va aparae si cea langa care vei fi fericit.

iesi,distreaza-te,fa un sport,plimba-te.nu avem decat o viata.

si fii fericit ca ai scapat de ea.nimeni nu merita sa fie chinuit pt ca cineva are "toane" mereu.deci nici tu.
blackangel755
Postat pe 14 Septembrie 2012 09:55
Ce chestie!Ai scapat cu viata,da?Enjoy!Fa o baie,o betie,o iesita si tot ce n-ai facut de 4 ani incoace.
De ce sa plangi?!Oricum am lua-o,suntem singuri pe lume,de cand ne nastem si putem sa ne traim viata cum vrem - far' de scandal public,spre ex.
Ca doar n-oi fi blegu' popii sa-ti traiesti viata regretand....!
nicossia
Postat pe 14 Septembrie 2012 10:00
De la: kiss_my_ass, la data 2012-09-14 11:09:08
De la: kudika_16194, la data 2012-09-13 21:46:51Sunt interesat de sfaturi privind viața de dupã o relație lungã. :)


aham si daca pica si ceva de fu tut n-ar fi tocmai rau!!


Crede-mã cã am aceastã ”posibilitate” dar nu mã intereseazã, am nevoie de un timp cu mine.

Am greșit și eu pentru cã nu am fost rãbdãtor cu ea. Ea este în mare un om bun, însã foarte bãgãreațã, naivã. Genul care vrea sã fie amic cu toatã lumea și pe lângã probleme emoționale, a reușit sã mã scoatã și pe mine din balamale de câteva ori, eu fiind un om fooooarte calm.

Am o experiențã mai mult decât bogatã în acest domeniu și sunt un pic paranoic în momentele astea cã nu a mers nici cu cineva care era interesatã mai mult decât eram eu și sunt curios cum ar putea sã meargã cu altcineva.
kudika_16194
Postat pe 14 Septembrie 2012 12:36
De la: kudika_16194, la data 2012-09-14 12:36:50[quote name=
Am greșit și eu pentru cã nu am fost rãbdãtor cu ea. Ea este în mare un om bun, însã foarte bãgãreațã, naivã. Genul care vrea sã fie amic cu toatã lumea și pe lângã probleme emoționale, a reușit sã mã scoatã și pe mine din balamale de câteva ori, eu fiind un om fooooarte calm.

Am o experiențã mai mult decât bogatã în acest domeniu și sunt un pic paranoic în momentele astea cã nu a mers nici cu cineva care era interesatã mai mult decât eram eu și sunt curios cum ar putea sã meargã cu altcineva.




Hm,ori ai nevoie de un timp petrecut cu tine,ori esti curios in experimentari???????O varianta ,o exclude pe cealalta!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Septembrie 2012 12:44
Incepe prin a nu mai idealiza relația trecuta! Plangi daca simti nevoia, ia o scurta pauza ...si nu te arunca intr-o noua relatie caci ar putea fi una catastrofala, inconjoara-te de oameni optimisti (chiar daca ai tendinta de a te izola)...si cel mai important lucru...bucura-te de viata!
Nu lasa demonii din vechea relatie sa te bantuie: nici tu nu mai esti la fel ca atunci, iar fosta ta prietena nu seamana deloc cu femeia de care te-ai indragostit!


rondina
Postat pe 14 Septembrie 2012 13:01
De la: kudika_15804, la data 2012-09-14 12:44:58
De la: kudika_16194, la data 2012-09-14 12:36:50[quote name=
Am greșit și eu pentru cã nu am fost rãbdãtor cu ea. Ea este în mare un om bun, însã foarte bãgãreațã, naivã. Genul care vrea sã fie amic cu toatã lumea și pe lângã probleme emoționale, a reușit sã mã scoatã și pe mine din balamale de câteva ori, eu fiind un om fooooarte calm.

Am o experiențã mai mult decât bogatã în acest domeniu și sunt un pic paranoic în momentele astea cã nu a mers nici cu cineva care era interesatã mai mult decât eram eu și sunt curios cum ar putea sã meargã cu altcineva.




Hm,ori ai nevoie de un timp petrecut cu tine,ori esti curios in experimentari???????O varianta ,o exclude pe cealalta!!!


Experiențe am slavã cerului, nu am ce sã mai experimentez, am trecut de vârsta aia. Timp de mine, da, cred cã am nevoie, dar mi-e sã nu mã deprime, chiar dacã nu sunt genul
kudika_16194
Postat pe 14 Septembrie 2012 15:21
De la: kudika_16194, la data 2012-09-14 15:21:47[quote name=
Experiențe am slavã cerului, nu am ce sã mai experimentez, am trecut de vârsta aia. Timp de mine, da, cred cã am nevoie, dar mi-e sã nu mã deprime, chiar dacã nu sunt genul



Cum poti spune asta,timpul petrecut cu tine,in intimitatea sufletului tau,atata timp cat o faci,privind optimist evolutia personala,face parte din autoeducatie!!!Nu gandi astfel!!!Aceasta reculegere interioara,are rolul de dezintoxicare a sufletului tau,incearca,si ai sa vezi rezultatele!!!Dupa care,pot urma,alte si alte experiente!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Septembrie 2012 15:26
De la: kudika_16194, la data 2012-09-14 12:36:50
De la: kiss_my_ass, la data 2012-09-14 11:09:08
De la: kudika_16194, la data 2012-09-13 21:46:51Sunt interesat de sfaturi privind viața de dupã o relație lungã. :)


aham si daca pica si ceva de fu tut n-ar fi tocmai rau!!


Crede-mã cã am aceastã ”posibilitate” dar nu mã intereseazã, am nevoie de un timp cu mine.

Am greșit și eu pentru cã nu am fost rãbdãtor cu ea. Ea este în mare un om bun, însã foarte bãgãreațã, naivã. Genul care vrea sã fie amic cu toatã lumea și pe lângã probleme emoționale, a reușit sã mã scoatã și pe mine din balamale de câteva ori, eu fiind un om fooooarte calm.

Am o experiențã mai mult decât bogatã în acest domeniu și sunt un pic paranoic în momentele astea cã nu a mers nici cu cineva care era interesatã mai mult decât eram eu și sunt curios cum ar putea sã meargã cu altcineva.




esti curios cum o sa mearga cu altcineva?

daca nu cauti acelasi "sablon" de persoana,e posibil sa mearga foarte bine.

pt ca nu suntem 2 oameni la fel pe lumea asta,nici nu e neaparata nevoie ca totul sa se transforme intr-un esec.

deci...la plimbare cu tine,domnule!
uita-te in jurul tau si o sa vezi ca exista si "roz".
si lasa-ne pe noi,femeile sa ne plangem (macar noi avem talent la asa ceva :P)
blackangel755
Postat pe 14 Septembrie 2012 19:57
De la: kudika_16194, la data 2012-09-13 19:40:13Din pãcate experiența mea în acest domeniu este destul de vastã, tocmai de acea...mã plâng.
Tocmai de aceea este obositor sã o iei de la capãt.


Eu o tot iau de la capat destul de des( nu din punct de vedere al unei relatii) dar nu am obosit.Daca te uiti in interior vei gasi resursele necesare sa faci schimbarile care sa te duca inainte in viata.
Si nu te mai agata de "handicapatizari".Nu mai cauta scuze.
Obstacolele vad eu ca tu singur ti le pui in fata chiar si acolo unde nu exista.
Thais13
Postat pe 16 Septembrie 2012 10:16
kudika_16194' date='2012-09-13 19:40:13']Din pãcate experiența mea în acest domeniu este destul de vastã, tocmai de acea...mã plâng.
Tocmai de aceea este obositor sã o iei de la capãt.
[/quote]



Da, este chinuitor si obositor,sa tot revii la un start al vietii,,dar nu este imposibil,,puterea de a o lua de la capat,,ti-o da propria vointa,fructific-o,,dezvolta-te!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Septembrie 2012 10:53
De la: Thais13, la data 2012-09-16 10:16:10
De la: kudika_16194, la data 2012-09-13 19:40:13Din pãcate experiența mea în acest domeniu este destul de vastã, tocmai de acea...mã plâng.
Tocmai de aceea este obositor sã o iei de la capãt.


Eu o tot iau de la capat destul de des( nu din punct de vedere al unei relatii) dar nu am obosit.Daca te uiti in interior vei gasi resursele necesare sa faci schimbarile care sa te duca inainte in viata.
Si nu te mai agata de "handicapatizari".Nu mai cauta scuze.
Obstacolele vad eu ca tu singur ti le pui in fata chiar si acolo unde nu exista.


Da, dar astfel de situații te fac sã ajungi din ce în ce mai sceptic și mai precaut decât este cazul când vine vorba de o altã persoanã.
kudika_16194
Postat pe 16 Septembrie 2012 12:28
De la: kudika_16194, la data 2012-09-16 12:28:59
Da, dar astfel de situații te fac sã ajungi din ce în ce mai sceptic și mai precaut decât este cazul când vine vorba de o altã persoanã.



Prezinti caracteristicile unui pesimist!!!!! Precautia este buna pana la un moment dat,nu o aplica permanent,,caci tot "alegand",,vei ajunge la un "cules",deloc convenabil pentru tine!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Septembrie 2012 12:32
De la: kudika_16194, la data 2012-09-16 12:28:59
De la: Thais13, la data 2012-09-16 10:16:10
De la: kudika_16194, la data 2012-09-13 19:40:13Din pãcate experiența mea în acest domeniu este destul de vastã, tocmai de acea...mã plâng.
Tocmai de aceea este obositor sã o iei de la capãt.


Eu o tot iau de la capat destul de des( nu din punct de vedere al unei relatii) dar nu am obosit.Daca te uiti in interior vei gasi resursele necesare sa faci schimbarile care sa te duca inainte in viata.
Si nu te mai agata de "handicapatizari".Nu mai cauta scuze.
Obstacolele vad eu ca tu singur ti le pui in fata chiar si acolo unde nu exista.


Da, dar astfel de situații te fac sã ajungi din ce în ce mai sceptic și mai precaut decât este cazul când vine vorba de o altã persoanã.


Precaut e una , sceptic e alta.
Scepticismul te limiteaza, precautia te face sa cauti mai adanc in interiorul tau si al altei persoane inainte sa incepi sa prinzi incredere in ea.
Alege mai atent dar nu-ti pune bariere , nu te vor feri prea mult de dezamagiri.
Thais13
Postat pe 23 Septembrie 2012 12:08
Draga "Biet amarit".....

Rasfata-te cu un masaj pe cinste!!..are minunate efecte sedative, relaxatoare si usor hipnotice!!
Trust me....vei fi ca nou, dupa ...nici mai mult nici mai putin decit PRIMA sedinta!!
Te vei simti eliberat, "reloaded", gata de noi inceputuri!!!!

Incearca si impartasest-ne tuturor!!

Cu drag si
SANATATE,

Blondya
kudika_16775
Postat pe 23 Septembrie 2012 14:28
Nu mã limitez, au trecut deja douã sãptãmâni și sunt surprinzãtor de liniștit și împãcat. Pentru moment îmi ocup timpul și nu am timp sã stau și sã mã gândesc, dar sunt foarte...calm și binedispus. Ciudat




De la: kudika_16775, la data 2012-09-23 14:28:00Draga "Biet amarit".....

Rasfata-te cu un masaj pe cinste!!..are minunate efecte sedative, relaxatoare si usor hipnotice!!
Trust me....vei fi ca nou, dupa ...nici mai mult nici mai putin decit PRIMA sedinta!!
Te vei simti eliberat, "reloaded", gata de noi inceputuri!!!!

Incearca si impartasest-ne tuturor!!

Cu drag si
SANATATE,

Blondya


Da, un masaj. Acum glumind, depinde și de care tip de masaj
kudika_16194
Postat pe 24 Septembrie 2012 18:20
intai sa incep cu fixatia mea pe ziua de azi
http://www.youtube.com/watch?v=EMLDBLljMgY
ce s erepeta povestea asta, sincer ce credeai ca o sa se intample, cand nu sunt sentimente solide o relatie se termina mai tarziu sau mai devreme, si unde credeai ca vor duce certurile cu ea ?hai sa fim rationali, cum zice melodia aia, amandoi stim ca iubirea nu tine de foame, deci fara lamentari, poate ti-e sete de ea dar bea si tu un red bull si gata
yumy
Postat pe 24 Septembrie 2012 19:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfaturi.. 31 De la: bb_sunshine 8 Mai 2011 21:15
parinti mei nul mai accepta 36 De la: mishutka 2 Mai 2010 16:14
relatie stricata mama-fiica 23 De la: roxy1958 20 Ianuarie 2015 09:02
cum sa fac sal uit??? al iubesc nespus de mul insa el isi bate jok 14 De la: geo_refinantat 17 Mai 2011 13:47
ne-am intalnit prea tarziu 66 De la: ferero 9 Mai 2009 06:07