Setari Cookie-uri

cum ii spui ca dupa despartire amicitia mai mult te chinuie?

De la: ionelaela, la data 2009-09-25 22:33:45guess what...el m-a invitat la un suc sa mai vbm ,insa nu i-am raspuns ...s-a suparat ,dar nu ma mai intereseaza
ma vad cu altcineva acum....
paybacktime baby
si nici macar nu a fost intentionat


vazusi ca se poate? Bravo tie.

Postat pe 7 Octombrie 2009 16:32
daca ma grabesc...nop se pare ca nu l-am uitat si ne-am reintalnit ,acum o luam usor
damn loveeeee
ionelaela
Postat pe 7 Octombrie 2009 21:39
De la: ionelaela, la data 2009-10-07 21:39:56daca ma grabesc...nop se pare ca nu l-am uitat si ne-am reintalnit ,acum o luam usor
damn loveeeee


...and the story goes on...
___LL___
Postat pe 7 Octombrie 2009 22:10
De la: ionelaela, la data 2009-10-07 21:39:56daca ma grabesc...nop se pare ca nu l-am uitat si ne-am reintalnit ,acum o luam usor
damn loveeeee


Si uite asa inca un topic pe care am dat sfaturi degeaba.Ma las de chestia asta pentru ca asa cum zicea cineva lumea " se sterge la fund cu ele".Implicare,sfaturi seioase,adios .

Postat pe 11 Octombrie 2009 00:09
De la: scorpio67, la data 2009-10-11 00:09:39
De la: ionelaela, la data 2009-10-07 21:39:56daca ma grabesc...nop se pare ca nu l-am uitat si ne-am reintalnit ,acum o luam usor
damn loveeeee


Si uite asa inca un topic pe care am dat sfaturi degeaba.Ma las de chestia asta pentru ca asa cum zicea cineva lumea " se sterge la fund cu ele".Implicare,sfaturi seioase,adios .


ba iti multumesc mult scorpio67 ..iti dai seama ca la momentul acela cand "ne punem sufletul pe tava" in fata voastra avem nevoie sa fim ascultati ,iar dovada ca o faceti este un raspuns,intelegere ,sfat ,impartasirea experientei ...acum la cate opinii atatea sfaturi si pana la urma rolul principal il avem tot noi cei nevoiasi...asa cum acum am simtit nevoia sa va impart epilogul acestei povesti " ." si de la capat incepem alta
ionelaela
Postat pe 11 Octombrie 2009 18:17
De la: ionelaela, la data 2009-10-11 18:17:35
De la: scorpio67, la data 2009-10-11 00:09:39
De la: ionelaela, la data 2009-10-07 21:39:56daca ma grabesc...nop se pare ca nu l-am uitat si ne-am reintalnit ,acum o luam usor
damn loveeeee


Si uite asa inca un topic pe care am dat sfaturi degeaba.Ma las de chestia asta pentru ca asa cum zicea cineva lumea " se sterge la fund cu ele".Implicare,sfaturi seioase,adios .


ba iti multumesc mult scorpio67 ..iti dai seama ca la momentul acela cand "ne punem sufletul pe tava" in fata voastra avem nevoie sa fim ascultati ,iar dovada ca o faceti este un raspuns,intelegere ,sfat ,impartasirea experientei ...acum la cate opinii atatea sfaturi si pana la urma rolul principal il avem tot noi cei nevoiasi...asa cum acum am simtit nevoia sa va impart epilogul acestei povesti " ." si de la capat incepem alta


Sper de data asta sa-ti fie bine in povestea asta.

Postat pe 12 Octombrie 2009 09:07
De la: ionelaela, la data 2009-08-27 21:34:21dupa o relatie frumoasa ...cu o despartire vaga... ,el te linistete cand ai probleme ,vrea sa vorbeasca cu tine cand se simte ranit,vorbeste minute in sir cu tine pt ca-i face placere,te admira ,te place,dar cand e vorba sa vorbeasca de sentimentele lui numai...atunci tu spui stop insa vorbele lui,mail-urile lui si sms-urile lui " de amicitie" iti dau sperante desarte ,cum spui STOP?
cum il indepartezi pt ca apropierea doare ?

se pare ca tu nu asta vrei de fapt....il vrei totusi aproape....raspunsul il ai in tine..numai tu stii daca vrei sa te indepartezi
cristiana_cris
Postat pe 12 Octombrie 2009 15:50
el...a ales distractiile ...asta era despartirea vaga...
iar acum eu ma aleg pe mine...degeaba ne amagim,degeaba sper eu ca se va trezi odata sa realizeze ca ma vrea doar pe mine...rau ca stie ce insemn pentru el si cat de mult merit ,insa nu stie sa ma valoreze....eu arunc armele nu mai am pentru ce lupta..sau cine
ionelaela
Postat pe 17 Octombrie 2009 03:43
De la: ionelaela, la data 2009-10-17 03:43:16el...a ales distractiile ...asta era despartirea vaga...
iar acum eu ma aleg pe mine...degeaba ne amagim,degeaba sper eu ca se va trezi odata sa realizeze ca ma vrea doar pe mine...rau ca stie ce insemn pentru el si cat de mult merit ,insa nu stie sa ma valoreze....eu arunc armele nu mai am pentru ce lupta..sau cine


off inca o situatie foarte asemanatoare cu a mea...ba te vrea ba nu te vrea...amicitia asta dupa despartire nu merge orice ar fii...orice ar spune el tot mai exista sentimente la mijloc mai ales daca a fost o relatie frumoasa...nu mai trebuia sa cedezi si sa te impaci cu el, automat cand il vezi iti vin in minte toate clipele frumoase si ai vrea sa fi din nou cu el, dar nu cred ca iti doresti un om imatur langa tine care sa nu stie ce simte pt tine...e urat sa se joace cineva cu sentimentele tale. Tu apucasei pe un drum bun, din cate am citit reusisei sa iesi cu altcineva, deci era un inceput promitator insa revederea cu el te-a bulversat total. Sfatul meu este sa te detasezi complet de el deoarece daca il accepti sigur iti va face tot felul de faze, ba te iubeste, ba nu....meriti ceva mai bun...:*
PinkyGeorgi
Postat pe 4 Noiembrie 2009 21:40
uff.da...eh nu ieseam cu altcineva ,doar am iesit odata ,dar nu m-a atras in nici un fel
cu actualul merge ok deocamdata ,daca nu il caut eu ma cauta el...si avem promisa o discutie sa vedem cum sta situatia...el dupa a fost asa indecis ...cand eram in relatie era ce imi doream eu,si ar fii urqat din partea mea sa nu recunosc ca greselile (orgoliile )au fost din partea amanduroara
ionelaela
Postat pe 5 Noiembrie 2009 22:38
De la: PinkyGeorgi, la data 2009-11-04 21:40:17
De la: ionelaela, la data 2009-10-17 03:43:16el...a ales distractiile ...asta era despartirea vaga...
iar acum eu ma aleg pe mine...degeaba ne amagim,degeaba sper eu ca se va trezi odata sa realizeze ca ma vrea doar pe mine...rau ca stie ce insemn pentru el si cat de mult merit ,insa nu stie sa ma valoreze....eu arunc armele nu mai am pentru ce lupta..sau cine


off inca o situatie foarte asemanatoare cu a mea...ba te vrea ba nu te vrea...amicitia asta dupa despartire nu merge orice ar fii...orice ar spune el tot mai exista sentimente la mijloc mai ales daca a fost o relatie frumoasa...nu mai trebuia sa cedezi si sa te impaci cu el, automat cand il vezi iti vin in minte toate clipele frumoase si ai vrea sa fi din nou cu el, dar nu cred ca iti doresti un om imatur langa tine care sa nu stie ce simte pt tine...e urat sa se joace cineva cu sentimentele tale. Tu apucasei pe un drum bun, din cate am citit reusisei sa iesi cu altcineva, deci era un inceput promitator insa revederea cu el te-a bulversat total. Sfatul meu este sa te detasezi complet de el deoarece daca il accepti sigur iti va face tot felul de faze, ba te iubeste, ba nu....meriti ceva mai bun...:*



pai tie ce ti s-a intamplat? eu una stiu ca nu vreau sa renunt la el(acum )
ionelaela
Postat pe 5 Noiembrie 2009 22:42
In cazul meu dupa o relatie de 7 luni, dintre care primele 5 luni au fost de vis, in sensul ca parea sa fie barbatul perfect, ultimele 2 au fost marcate de certuri si pline de orgolii, ca pana la urma sa afluu ca el incerca sa aibe o relatie cu fosta lui prietena. Totul a fost aiurea rau de tot pentru ca venise la mine sa ne impacam sa incercam sa fie totul ca in cele 5 luni si dupa 2 zile este vazut de o prietena de a mea cu fosta sarutandu-se. Cand l-am sunat sa-mi dea o explicatie nu a negat nimic dar nici nu a confirmat apoi nu a mai dat niciun semn de viata. Consider ca dupa o relatie aveam si eu dreptul sa stiu ce se intampla. Dupa o saptamana ma suna sa-mi spuna ca m-a uitat sa fim amici macar de dragul faptului ca am fost impreuna. Am ramas socata dar m-am prefacut ca nu mai simt nimic pt el, am vb 2 ore la tel dupa care el a inceput sa planga si sa-mi spuna k inca ma iubeste dar stie ca eu nu o sa-l iert niciodata. A venit si la mine la scoala sa-mi ceara sa ne impacam, insa nu am acceptat. Dupa alte incercari de ale lui, imi oream din tot sufletul sa ne impacam dar parca simteam ceva...Pana la urma mi-am zis sa-l iert, iar a doua zi cand am vb la tel mi-a spus ca sufera de o depresie, ca a fost la psiholog si ca tot ce mi-a spus, toate incercarile facute au fost impulsuri de moment, si daca vom incepe acum o relatie el mereu ma va face sa sufar. Intr-un final mi-a cerut sa fim amici dar i-am spus sa nu ma mai sune niciodata ca uite ca exist deoarece pt mine el este mort. Asa ca toate oscilatiile astea ale lui erau de fapt in cauza ca avea pe altcineva. Era un actor desavarsit, ma distrugea lent si sigur prin toate minciunile lui. Au trecut 3 sapt de cand nu i-am auzit vocea, de cand nu mai stiu nimic de el si ma simt foarte bine asa. Din cauza aceasta spun ca nu poti pastra o relatie de amicitie dupa o despartire, mai ales cand exista sentimente....
PinkyGeorgi
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:27
Eu am incercat sa-i transmit acest lucru sotului meu, scriindu-i un e-mail. Sper si cred ca am reusit sa ma fac inteleasa.
adi_68
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:31
De la: adi_68, la data 2009-11-06 10:31:42Eu am incercat sa-i transmit acest lucru sotului meu, scriindu-i un e-mail. Sper si cred ca am reusit sa ma fac inteleasa.


Nu ai putut sa-i spui face to face?
miss_darine
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:33
De cand ne-am despartit, ne-am intalnit de cateva ori, am incercat sa discutam, a fost foarte multa tensiune, nici un rezultat. De o luna nu ne-am mai vazut, de trei saptamani nu am vorbit la telefon. El si-a exprimat dorinta de a fi prieteni in continuare tot printr-un email, iar eu i-am raspuns ca nu pot, ca am nevoie de liniste sufleteasca.
adi_68
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:30
De la: adi_68, la data 2009-11-06 12:30:05De cand ne-am despartit, ne-am intalnit de cateva ori, am incercat sa discutam, a fost foarte multa tensiune, nici un rezultat. De o luna nu ne-am mai vazut, de trei saptamani nu am vorbit la telefon. El si-a exprimat dorinta de a fi prieteni in continuare tot printr-un email, iar eu i-am raspuns ca nu pot, ca am nevoie de liniste sufleteasca.


Aaaaa, acum am inteles, pur si simplu iti aperi sufletzelul! Credeam ca nu poti sa ai o confruntare directa cu el si preferi varianta rece a corespondatului pe mail!
miss_darine
Postat pe 6 Noiembrie 2009 13:07
De la: PinkyGeorgi, la data 2009-11-06 08:27:06In cazul meu dupa o relatie de 7 luni, dintre care primele 5 luni au fost de vis, in sensul ca parea sa fie barbatul perfect, ultimele 2 au fost marcate de certuri si pline de orgolii, ca pana la urma sa afluu ca el incerca sa aibe o relatie cu fosta lui prietena. Totul a fost aiurea rau de tot pentru ca venise la mine sa ne impacam sa incercam sa fie totul ca in cele 5 luni si dupa 2 zile este vazut de o prietena de a mea cu fosta sarutandu-se. Cand l-am sunat sa-mi dea o explicatie nu a negat nimic dar nici nu a confirmat apoi nu a mai dat niciun semn de viata. Consider ca dupa o relatie aveam si eu dreptul sa stiu ce se intampla. Dupa o saptamana ma suna sa-mi spuna ca m-a uitat sa fim amici macar de dragul faptului ca am fost impreuna. Am ramas socata dar m-am prefacut ca nu mai simt nimic pt el, am vb 2 ore la tel dupa care el a inceput sa planga si sa-mi spuna k inca ma iubeste dar stie ca eu nu o sa-l iert niciodata. A venit si la mine la scoala sa-mi ceara sa ne impacam, insa nu am acceptat. Dupa alte incercari de ale lui, imi oream din tot sufletul sa ne impacam dar parca simteam ceva...Pana la urma mi-am zis sa-l iert, iar a doua zi cand am vb la tel mi-a spus ca sufera de o depresie, ca a fost la psiholog si ca tot ce mi-a spus, toate incercarile facute au fost impulsuri de moment, si daca vom incepe acum o relatie el mereu ma va face sa sufar. Intr-un final mi-a cerut sa fim amici dar i-am spus sa nu ma mai sune niciodata ca uite ca exist deoarece pt mine el este mort. Asa ca toate oscilatiile astea ale lui erau de fapt in cauza ca avea pe altcineva. Era un actor desavarsit, ma distrugea lent si sigur prin toate minciunile lui. Au trecut 3 sapt de cand nu i-am auzit vocea, de cand nu mai stiu nimic de el si ma simt foarte bine asa. Din cauza aceasta spun ca nu poti pastra o relatie de amicitie dupa o despartire, mai ales cand exista sentimente....



da ..cam dureroasa situatia..
la noi orgoliu era vorba de cine recunoaste sentimentele...si nerecunoscand niciunul ne-am indepartat ,dar propunerea a fost a mea (deh trebuia sa gresesc si eu)..dar de cand ne-am reintalnit nu ne mai purtam cu manusi...si pasiunea ,si relatia ciudat imi pare acum mult mai puternica ..
ionelaela
Postat pe 6 Noiembrie 2009 18:25
propunerea de a ne desparti a mea....propunerea de a ne :reintalni" a lui
ionelaela
Postat pe 6 Noiembrie 2009 18:27
stiu ca toti o sa-mi spuneti :ti-am zis eu" ,dar asta e ..trebuia sa realizez si eu..nu pot ramane in agonie,fara cretitudini...i-am spus ca nu mai pot sa-i ceer ceea ce nu poate sa-mi ofere...si i-am urat sa fie fericit lanaga cine crede el ca merita..pt ca eu MERIT MAI MULT
ionelaela
Postat pe 16 Noiembrie 2009 21:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
neatza 70 De la: andapui 10 August 2009 08:55
De ce credeti ca bãrbaþii care preferã brunetele agaþã blondele si roscatele ??? 35 De la: kudika_raisa 4 Ianuarie 2012 16:08
O tara plina de frustrate:-j 2 De la: Deeliaaaa 24 Septembrie 2011 01:53
dragoste sau nu? 27 De la: lourdess 17 Aprilie 2009 09:19
cum sa-ti vindeci barbatul de pesimism ?!! 48 De la: diana1981 11 Aprilie 2009 17:49