Setari Cookie-uri

ajutor ca nu mai inteleg nimic

da sas este.
kudika063686
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:32
POT SA VORBESC CU CINEVA?
kudika063686
Postat pe 18 Septembrie 2009 17:04
Da, eu una sunt aici :) am citit comentariile de mai sus .. e destul de grea situatia .. nu cred ca tu ai vreo vina. In mod clar sufera de gelozie, gelozie crunta. Ok sa zicem ca pe tine te paraseste, dar copii ? Cum ii poate parasi atat de usor ?
Clx
Postat pe 18 Septembrie 2009 17:10
Si,totusi,mie nu prea imi vine a crede ca brusc o femeie cu familie si copii decide dupa ani de zile sa lase tot in urma si sa plece doar pentru motivul ca sotul are un servici mai solicitant si ca niste colegi au facut niste glume proaste.Iarasi,reactia soacrei este extrem de deplasata si e clar ca si aceea are o problema cu tine.
Esti sigur ca ne-ai descris intregul tablou al relatiei sau ai mai omis sa ne spui niste lucruri?
Nu te supara pentru mesaj,dar,asa sunt eu,mai sceptica...
heaven2007
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:34
da am spus totul.altfel nu ceream ajutorul.nu ma supar te inteleg.si eu a-s avea indoieli.e de necrezut ce se intampla.nu?
kudika063686
Postat pe 19 Septembrie 2009 16:35
Si eu sunt intr-o situatie tampita..dar niciodata nu mi-am pus problema s-mi las copilu si sa ma duc....tocmai din cauza copilului tre sa raman alaturi de nenorocirea asta de om..care are o situatie mai buna ca a mea...si mi-ar lua copilu la o cheste...ca-si are parintii in spate si tot neamu'..in comparatie cu mine care nu ma am decat pe mine! Deci..ca mama nu o inteleg pe sotia ta...copiii nu au nici o vina..ei pot fi doar influentati ...
_Vecina_
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:04
STI AZI I-AM TRIMIS O PARTE DI HAINE.AM INTELES CE A SPU;CA S-A DESTEPTAT,CA STIE CE VREA SA FACA PT EA.AM ITREBAT-O CE SI NU A SPUS NIMIC.OARE PANA ACUM A FOST PROASTA?BUN TE DESTEPTI -ASTA NU E O PROBLEMA DAR DA PLECI SI SA LASI FAMILIA?IN SPECIAL COPIII?DACA AI EVOLUAT INSEAMNA CA IN BINE,SAU SE POATE SI IN RAU?
kudika063686
Postat pe 22 Septembrie 2009 19:54
e foarte trist si din pacate nu esti singurul in aceasta situatie. Pacat ca sunt la mijloc copii ai caror parintii nu merita sa fie numiti astfel. Indiferent de situatie , de faptul ca s-a simtit neglijata , de orice acuza ea, ca si mama nu e in firea lucrurilor sa isi paaseasca copii!!!!!!!!.

pentru ce isi doreste ea sa traiasca ???? pentru ea ???? ce rol are ea in viata copiilor cand e atat de egoista??????? nu merita acesti copii!!!!!!! o sa-i poata parasii din nou cu prima ocazie.Se pare ca vrea sa profite ca sa nu plateasca o pensie. Copilul e totul pentru parinti si nu un mijloc de a te strecura prin viata.


Succes si nu renunta la copii dovedeste-ti tie ca poti sa fi un bun parinte chiar daca le lipseste mama !!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:23
De la: kudika063686, la data 2009-09-19 16:35:14da am spus totul.altfel nu ceream ajutorul.nu ma supar te inteleg.si eu a-s avea indoieli.e de necrezut ce se intampla.nu?

Bine,daca spui tu nu imi ramane decat sa te cred.
Cu toate acestea ma voi abtine sa comentez comportamentul ei,pentru ca nu ii stiu versiunea si exista o oarecare lipsa de logica in aceasta istorie.
Sper ca si voi,dar mai ales cei mici sa treceti usor peste acest hop.Toate cele bune!
heaven2007
Postat pe 23 Septembrie 2009 20:11
multumesc pt sfat.am mai vorbit la telefon,si a spus ca o sa vina la copii cad o sa fie stabil financiar.dragostea de mama se cumpara cu bani?oare?.
kudika063686
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:04
astazi sunt cel mai fericit baiatul cel mare implineste 10 ani
kudika063686
Postat pe 24 Septembrie 2009 08:13
De la: kudika063686, la data 2009-09-24 08:13:38astazi sunt cel mai fericit baiatul cel mare implineste 10 ani








nefertitiafrodita
Postat pe 24 Septembrie 2009 09:18
am avut ghinionul sa fiu incurcat si eu cu o dementa din ploiesti parca la voi nebunia este mai accentuata, serios, oameni mai nervosi mai agresivi si eu eram luat la suturi de ce se uita vreuna dupa mine.. de unde dracu sa stiu de ce sa uita nush ce vita dupa mine >_> eu iti sugerez sa te interesezi in domeniul juridic si sa vezi daca sunt diverse lucruri care pot fi facute in legatura cu faptul ca ea isi paraseste in halul asta copii, si o dai in judecata pe individa.
acum te intreb pe tine.. cum dracu te'ai casatorit cu o asemenea fiinta.. ca sigur era scorpie si inainte.
nu e ok sa dai intr'o femeie, nu trebuia sa ii dai ei i palama trebuia sa te duci si sa ii calci pe fata pe dobitocii ei de colegi.
felixcat
Postat pe 24 Septembrie 2009 09:36
De la: heaven2007, la data 2009-09-23 20:11:28
De la: kudika063686, la data 2009-09-19 16:35:14da am spus totul.altfel nu ceream ajutorul.nu ma supar te inteleg.si eu a-s avea indoieli.e de necrezut ce se intampla.nu?

Bine,daca spui tu nu imi ramane decat sa te cred.
Cu toate acestea ma voi abtine sa comentez comportamentul ei,pentru ca nu ii stiu versiunea si exista o oarecare lipsa de logica in aceasta istorie.
Sper ca si voi,dar mai ales cei mici sa treceti usor peste acest hop.Toate cele bune!

iti dau eu o spelicatie foarte simpla, care nu trebuie neaparat sa fie cea in situatia de fata dar care este foarte plauzibila, Borderline .. google it :)
felixcat
Postat pe 24 Septembrie 2009 09:39
sati,stai stai, e din bucuresti. crezi ca merita sa-mi bat capul si timpul,cu asa om?
kudika063686
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:50
ieri a fost ziua baiatului mare.a implinit 10 ani.maica-sa nu a catadicsit sa dea macar un mesaj.sa-i spuna la multi ani..ea se razbuna pe mine,prin copii.stie ca asta ma afecteaza.nu inteleg de ce ma mai suna,de ce se bate cu pumnul in piept ca ea este mama copiilor,cand face ce face.cred ca in continuare face la misto.ca nu are pe cine sa mai supere si as a mai da un telefon mai face unpic de misto si i-i trece.nu stiu voi ce zice-ti?
kudika063686
Postat pe 25 Septembrie 2009 09:17
De la: kudika063686, la data 2009-09-25 09:17:05ieri a fost ziua baiatului mare.a implinit 10 ani.maica-sa nu a catadicsit sa dea macar un mesaj.sa-i spuna la multi ani..ea se razbuna pe mine,prin copii.stie ca asta ma afecteaza.nu inteleg de ce ma mai suna,de ce se bate cu pumnul in piept ca ea este mama copiilor,cand face ce face.cred ca in continuare face la misto.ca nu are pe cine sa mai supere si as a mai da un telefon mai face unpic de misto si i-i trece.nu stiu voi ce zice-ti?


inteleg ca te desparti de sot ca asa ti s-a casunat tie, dar sa nu dai nici macar un telefon copilului tau de ziua lui....... imi vine sa vomit !!!!

asta din parte mea pt.sotia ta.... poti sa ii transmiti, cu tot dragul.....
Lacra___
Postat pe 25 Septembrie 2009 11:01
La multi ani !..sa-ti traiasca baietelul,sa fie sanatos!..imi pare rau pt el..copiii sufera.Si eu am doi baieti si m-am despartit de sotul meu,insa i-am atras atentia ca noi doi nu ne mai intelegem..dar copiii vor ai amandorura pana murim.Femeia aia nu are suflet..nu poti sa-i ceri sa-i ureze propriului copil la multi ani..asta se face din suflet..isi va primi rasplata purtarii ei din partea copiilor ..peste ani.
mari_ela
Postat pe 25 Septembrie 2009 11:09
De la: mari_ela, la data 2009-09-25 11:09:06La multi ani !..sa-ti traiasca baietelul,sa fie sanatos!..imi pare rau pt el..copiii sufera.Si eu am doi baieti si m-am despartit de sotul meu,insa i-am atras atentia ca noi doi nu ne mai intelegem..dar copiii vor ai amandorura pana murim.Femeia aia nu are suflet..nu poti sa-i ceri sa-i ureze propriului copil la multi ani..asta se face din suflet..isi va primi rasplata purtarii ei din partea copiilor ..peste ani.


ca mare dreptate ai tu..... Dumnezeu nu doarme, ce crede ea?????
Lacra___
Postat pe 25 Septembrie 2009 11:11
tot eu..am citit si ce ai mai spus..coincidenta..si fostul meu e reprezentant de vanzari..era enervant ce-i drept..cu clientii..dar ..hai sa fim seriosi..nu asta este o problema..si chiar daca ar fi asa..ce vina au copiii???..daca cel mic intreaba de mama ..buna sau rea..copiii isi iubesc parintii neconditionat,abia cand sunt mari ii judeca.As vrea sa te rog,daca poti.nu despartii copiii..este cumplit..si asta nu o mai poti repara niciodata..relatia dintre ei doi..parerea mea de mama cu 2 baieti.
mari_ela
Postat pe 25 Septembrie 2009 11:27
MULTUMESC !si voua sa va traiasca copii si voi.o sa-i transmit lui STEFAN, ca niste oameni cu suflet care nu-l cunosc,i-au spus la multi ani,si sunt alaturi de el
kudika063686
Postat pe 25 Septembrie 2009 11:27
nu sa-i despart nici gand!de 2 luni ,de cand a pleca,abia luni a spus ca ea e mama copiilor.copii ori la mine ori la ea,dar amandoi.nu ma razbun pe ea sa-i nui dau copii.acum daca vrea ia-i duc la bucuresti,nu e o problema.este mama lor.dar unde sa-i duc?la cine?la o mama si doi bunici care au uitat ca ieri a fost ziua de nastere,a nepotuluisi fiului lor? ce viata ar avea acolo?daca ar trai bine si ar fi iubiti,i-as duce.sufera mai mult dupa mama decat dupa tata.nu ma judecati gresit nu o acuz de nimic,dar nu inteleg,ce se intampla.cum e posibil sa uiti asa ceva,sau nu o intereseaza?nu?
kudika063686
Postat pe 25 Septembrie 2009 11:36
uite ..ce cred eu..ca din moment ce v-ati casatorit si ati facut doi copii..v-ati iubit..deci te-a iubit si ea..insa teoretic se spune ca o femeie pleca asa de nebuna de acasa si nu o mai intereseaza nimic,cand are pe altcineva(sigur si in cazurile in care e terorizata..dar aici nu-i vb de asa ceva).Da..da-i copiii..copiii au nevoie mai ales de mama..si sigur asa nu va mai uita de zilele lor de nastere si nici de altele,iar tu vei vedea cu timpul daca se simt bine acolo..raman ai tai..
mari_ela
Postat pe 25 Septembrie 2009 12:02
da asta nu e o problema.cred ca e cea mai buna solutie.dar trebuie sa inteleaga si ea,ca baietii au mare nevoie de ea!
kudika063686
Postat pe 25 Septembrie 2009 16:16
Logic si natural, ar fi ca mama sa-si ia copii. Problema care se pune este urmatoarea, isi doreste copii linga ea pt ca ii iubeste si ii este deja dor de ei, sau pt ca in felul acesta n-ar mai plati pensie alimentara? Eu zic sa incerci daca poti, sa te detasezi putin si sa incerci sa o vezi pe fosta, nu cu inima ci cu mintea. Linga ce fel de om ai stat pina acum? Incearca sa-i depistezi calitatile si defectele, pune-le in balanta si vezi dupa aceea daca merita sau nu, sa-i incredintezi copii! Succes!
miss_darine
Postat pe 25 Septembrie 2009 16:38
Din pacate nu era nimic la misto dar asta nu mai conteaza,important este ca si-a dat seama,daca o ierti repede e posibil sa uite ce a facut si sa o ia de la capat...ideea este sa incercati sa reparati ce ai pierdut numai ca nu prea sunt multe de reparat,de obicei cine se imbolnaveste de gelozie vede totul aiurea si nu prea este ceva de care te faci bine...
miruna09
Postat pe 7 Noiembrie 2009 18:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inselat de sotie 6 De la: lucius6 21 Octombrie 2016 15:25
gelozia lui. 10 De la: akira13 22 Februarie 2015 10:36
BUNA 11 De la: kudika019285 21 Iulie 2009 02:12
impas 19 De la: lili_r 4 August 2009 22:10
Prietena care foloseste pozele alteia pe site-uri de socializare. 19 De la: nicolagrozava 16 Mai 2015 06:41