Setari Cookie-uri

l.am inselat si el stie

am nevoie de ajutorul vostru..va rog..am 26 de ani ai am o relatzie de 4 ani..acum 2 ani mi-am inselat iubitul..adika m.am aruncat in bratele altuia pentru k eram singura intr-o tara straina si aveam nevoie de cineva..cred..nici eu nu stiu d c am facut.o...dar am fost atat de idioata si dupa c l.am inselat i.sm spus si l.am parasit...ma simteam vinovata...dupa vreo 4 luni ne-am impacat..si de atunci au trecut 2 ani..2 ani in care stam numai de cearta..batai.scandaluri..eu am renuntat la tot pentru el..la familia mea la job.ul meu--la tot..el m-a inselat de ennumarate ori si eu mereu l.am iertat..imi reproseaza tot timpul k eu l.am parasit bla bla bla si k akum imi merit soarta..sunt terminata psihic si fizic..devine din c in c mai agresiv...acum cred k are pe altcineva si este foarte rece si agresiv cu mine..eu il iubesc dar am incercat de multe ori sa plec dar el incepe sa planga spunand k ma iubeste si eu k o proasta il cred..dati.mi va rog un sfat k eu sunt singura nu am prea multe prietene..astept un sfat.
dany_papusika
Postat pe 13 Februarie 2013 02:00
E o vorba din batrani: ciorba reincalzita nu mai e buna. Trebuia sa-l parasesti definitiv atunci, nu sa vii inapoi dupa cateva luni. I-ai dat motiv ca sa te insele si sa se poarte urat. Pleaca si nu te mai uita inapoi.
Micaell
Postat pe 15 Februarie 2013 08:55
De la: dany_papusika, la data 2013-02-13 02:00:25am nevoie de ajutorul vostru..va rog..am 26 de ani ai am o relatzie de 4 ani..acum 2 ani mi-am inselat iubitul..adika m.am aruncat in bratele altuia pentru k eram singura intr-o tara straina si aveam nevoie de cineva..cred..nici eu nu stiu d c am facut.o...dar am fost atat de idioata si dupa c l.am inselat i.sm spus si l.am parasit...ma simteam vinovata...dupa vreo 4 luni ne-am impacat..si de atunci au trecut 2 ani..2 ani in care stam numai de cearta..batai.scandaluri..eu am renuntat la tot pentru el..la familia mea la job.ul meu--la tot..el m-a inselat de ennumarate ori si eu mereu l.am iertat..imi reproseaza tot timpul k eu l.am parasit bla bla bla si k akum imi merit soarta..sunt terminata psihic si fizic..devine din c in c mai agresiv...acum cred k are pe altcineva si este foarte rece si agresiv cu mine..eu il iubesc dar am incercat de multe ori sa plec dar el incepe sa planga spunand k ma iubeste si eu k o proasta il cred..dati.mi va rog un sfat k eu sunt singura nu am prea multe prietene..astept un sfat.



Ai comis doua greseli fundamentale,sa nu astepti mila ,compasiune,iertare si indulgenta din partea iubitului tau!!!Ati facut compromisuri inutile,cand ar fi trebuit sa te ridici si sa iti vezi de drumul tau,fara a te reancora pe "un fund de mare",la fel de instabil ca tine!!!Te iubeste???Atunci,,,de ce te-a inselat de atatea ori????Il iubesti??In acest caz,,de ce l-ai tradat???Sunteti doua persoane,la fel de nesigure in marturisirea adevarului!!Ce sa faci????Iesi in afara cuplului si invata cum trebuie sa lupti cu viata,este singura solutie!!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Februarie 2013 09:03
De la: dany_papusika, la data 2013-02-13 02:00:25am nevoie de ajutorul vostru..va rog..am 26 de ani ai am o relatzie de 4 ani..acum 2 ani mi-am inselat iubitul..adika m.am aruncat in bratele altuia pentru k eram singura intr-o tara straina si aveam nevoie de cineva..cred..nici eu nu stiu d c am facut.o...dar am fost atat de idioata si dupa c l.am inselat i.sm spus si l.am parasit...ma simteam vinovata...dupa vreo 4 luni ne-am impacat..si de atunci au trecut 2 ani..2 ani in care stam numai de cearta..batai.scandaluri..eu am renuntat la tot pentru el..la familia mea la job.ul meu--la tot..el m-a inselat de ennumarate ori si eu mereu l.am iertat..imi reproseaza tot timpul k eu l.am parasit bla bla bla si k akum imi merit soarta..sunt terminata psihic si fizic..devine din c in c mai agresiv...acum cred k are pe altcineva si este foarte rece si agresiv cu mine..eu il iubesc dar am incercat de multe ori sa plec dar el incepe sa planga spunand k ma iubeste si eu k o proasta il cred..dati.mi va rog un sfat k eu sunt singura nu am prea multe prietene..astept un sfat.


si zici ca-l iubesti, nu?! hai ca-ti spun eu "papusika" ce sa faci: gaseste-ti si tu unu si arunca-te in bratele lui ca esti nefericita cu iubi apoi intoarce-te la iubi si continuati-va relati plina de palme si injuraturi din iubire plus extra bonus inselat cu cin si pe unde apucati si tot asa pana la sapt'zeci de ani cand veti sade pe bancuta in fata porti depanand amintiri cat de "fericiti" ati fost voi doi!!
kiss_my_ass
Postat pe 15 Februarie 2013 11:03
Deh...gura pacatosului adevar graieste cateodata...ce n-ar fi stiut nu l-ar fi ranit nici pe el si nici pe tine, acum suporta consecintele! Si mai am una pentru tine...aia cand prostia nu doare...!
rondina
Postat pe 15 Februarie 2013 15:23
deci solutzia este sa ne despartzim???ok............daca asa spunetzi voi...asta mi.am spus si eu mie insumi..va multzumesc pentru sfauri..dar stitzi doARE AL DRACULUI DE TARE..sa te despartzi de cineva dupa atata timp..ma simt dependenta de el psihic,pur si simplu simt ca traiesc prin el,respir prin el...dar de asta este soarta..bunica mea mi.a spus odata asa..Contracte pe toata voatza nu putem face cu nimeni...
dany_papusika
Postat pe 15 Februarie 2013 18:32
De la: dany_papusika, la data 2013-02-15 18:32:06deci solutzia este sa ne despartzim???ok............daca asa spunetzi voi...asta mi.am spus si eu mie insumi..va multzumesc pentru sfauri..dar stitzi doARE AL DRACULUI DE TARE..sa te despartzi de cineva dupa atata timp..ma simt dependenta de el psihic,pur si simplu simt ca traiesc prin el,respir prin el...dar de asta este soarta..bunica mea mi.a spus odata asa..Contracte pe toata voatza nu putem face cu nimeni...



IN MOMENTUL IN CARE APARE ACEASTA DEPENDENTA SUFOCANTA,ESTI UN OM PIERDUT,FARA ECHILIBRU SI INCREDERE IN TINE!!!Si este adevarat,teoretic ,contractele se fac pe viata,dar realitatea,practica adusa de derularea casniciilor bate teoria!!!Doresti violenta si incertitudinea,poti stagna in relatia respectiva!!!!Ai facut greseli,acum,,,,suporta consecintele,caci ele te vor cali!!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Februarie 2013 18:42
Eu am citit din postarea ta doar inceputul, pina la ,,batai, scandaluri"" . Ceea ce ai scris mai departe chiar nu mai conteaza..... cum adica batai ?? Un barbat care ridica mana asupra unei femei.... nu e barbat, e tufa !!! de Venetia !! Si atat !!!! Paraseste-l de urgenta !!
GHEISA_
Postat pe 15 Februarie 2013 19:08
eu am gresit..stiu asta..am facut o greseala groaznica..de neiertat chiar..eu pana sa il insel nu l.am iubit...dar acum dupa ce ne.am impacat m.am indragostit de el ..il iubesc cu toata puterea sufletului meu..am incercat odata sa stam separatzi sa ne despartzim si nu am reusit mai mult de 2 saptamani..poate chiar ma iubeste..poate nu..nu stiu..sau poate despartzirea e solutzia..maine o sa incerc sa am o conversatzie matura cu el ..poate ne despartzim..nu e chiar asa usor..ne despartzim dar noi nu suntem in Romania..suntem intr.o alta tzara si traim in acceasi casa.daca il dau afara unde se duce?si invers??????e greu...foarte greu..
dany_papusika
Postat pe 15 Februarie 2013 20:37
De la: dany_papusika, la data 2013-02-15 20:37:34eu am gresit..stiu asta..am facut o greseala groaznica..de neiertat chiar..eu pana sa il insel nu l.am iubit...dar acum dupa ce ne.am impacat m.am indragostit de el ..il iubesc cu toata puterea sufletului meu..am incercat odata sa stam separatzi sa ne despartzim si nu am reusit mai mult de 2 saptamani..poate chiar ma iubeste..poate nu..nu stiu..sau poate despartzirea e solutzia..maine o sa incerc sa am o conversatzie matura cu el ..poate ne despartzim..nu e chiar asa usor..ne despartzim dar noi nu suntem in Romania..suntem intr.o alta tzara si traim in acceasi casa.daca il dau afara unde se duce?si invers??????e greu...foarte greu..



Ce puteti face in acest caz????Expuneti-va toate problemele,incercati sa le rezolvati,abtineti-va de la certuri si scandaluri si faceti eforturi sa convietuiti civilizat in acea locuinta1!Situatia voastra este cu atat mai ingrata,cu cat nu va aflati in tara!!!Poate va intelege ca o femeie nu poate fi iubita prin aplicarea batailor si a minciunilor!!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Februarie 2013 20:55
Eu vorbesc in caliatea mea de sot,ce gandesc eu.Ca nu trebuia sa-l iseli ,este clar,regrete tardive.Dar o dicutie seriosa intre voi doi ar limpezi apele.Adica puse lucrurile pe tapet ,se stie cuza conflictului,tu ai generat-o,pe de alta parte el a accept-o ,tu marturisindu-i greseala.In acel moment banuiesc lucrurile erau oarecum aranjate.Acum, eu nu-l inteleg pe el de ce dezgroapa "morti" si-i tot ingroapa,daca atunci a fost de acord cu starea de fapt.In locul tau o discutie serioasa din care sa rezulte ,ramanerea pe acelasi drum,sau impartirea apelor.Iti urez succes..
kudika414332
Postat pe 17 Februarie 2013 07:25
De la: kudika414332, la data 2013-02-17 07:25:33Eu vorbesc in caliatea mea de sot,ce gandesc eu.Ca nu trebuia sa-l iseli ,este clar,regrete tardive.Dar o dicutie seriosa intre voi doi ar limpezi apele.Adica puse lucrurile pe tapet ,se stie cuza conflictului,tu ai generat-o,pe de alta parte el a accept-o ,tu marturisindu-i greseala.In acel moment banuiesc lucrurile erau oarecum aranjate.Acum, eu nu-l inteleg pe el de ce dezgroapa "morti" si-i tot ingroapa,daca atunci a fost de acord cu starea de fapt.In locul tau o discutie serioasa din care sa rezulte ,ramanerea pe acelasi drum,sau impartirea apelor.Iti urez succes..



Imi place cum ai dezbatut subiectul,felicitari,ma bucur sa citesc si opinii masculine obiective!!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Februarie 2013 11:46
De la: kudika_15804, la data 2013-02-17 11:46:27
De la: kudika414332, la data 2013-02-17 07:25:33Eu vorbesc in caliatea mea de sot,ce gandesc eu.Ca nu trebuia sa-l iseli ,este clar,regrete tardive.Dar o dicutie seriosa intre voi doi ar limpezi apele.Adica puse lucrurile pe tapet ,se stie cuza conflictului,tu ai generat-o,pe de alta parte el a accept-o ,tu marturisindu-i greseala.In acel moment banuiesc lucrurile erau oarecum aranjate.Acum, eu nu-l inteleg pe el de ce dezgroapa "morti" si-i tot ingroapa,daca atunci a fost de acord cu starea de fapt.In locul tau o discutie serioasa din care sa rezulte ,ramanerea pe acelasi drum,sau impartirea apelor.Iti urez succes..



Imi place cum ai dezbatut subiectul,felicitari,ma bucur sa citesc si opinii masculine obiective!!!!
mai pune mana la munnca ca suntem sayui de opiniile tale,,eronate,,
kudika_28071
Postat pe 17 Februarie 2013 12:22
un sut in cur si du-te acasa la mama .. vorbeste cu parintii tai sunt sigur ca o sa te inteleaga... si nu il mai crede. schimba-ti nr de tel lasa-l ...
lady_fox_86
Postat pe 17 Februarie 2013 14:11
stiu k nu trebuia sa il insel..e prea tarziu pentru regrete..stiu asta..dar raul a fost facut..noi am discutat de fff multe ori despre despartzire si el spune ca ma iubeste..dar nu face nmk pentru a-mi demonstra asta..eu il iubesc..dar cred k desparturea e singura solutzie..cu regrete k doare..doare enorm..o sa ne despartzin..mss pentru sfaturi..
dany_papusika
Postat pe 17 Februarie 2013 15:05
Toate problemele exterioare in viata omului apar din cauza faptului ca exista nereguli pe planul lui spiritual.

Aranjeaza-ti lucrurile pe plan spiritual si se vor aranja si cele din afara.

Intre aceste doua planuri, cel launtric si cel din afara, exista o legatura de tip radacina-tulpina, ramuri, frunze si flori. Totul incepe de la radacina. Tot asa e si la om, totul incepe in planul spiritual si se reflecta in cel exterior.

Deci, ceea ce tre sa faci este sa te intorci la Dumnezeu, la credinta in Hristos si la rugaciune. Apoi, cat mai repede sa mergi la biserica sa te spovedesti si sa-ti gasesti un duhovnic bun care sa te calauzeasca si sa te sfatuiasca in toate.

Dumnezeu sa te ajute!
kudika_29617
Postat pe 17 Februarie 2013 15:06
E o problema complexa, rezumata in cateva randuri dar un singur lucru e clar! Tu trebuie sa iei initiativa si sa-l lasi cu toanele lui! Sunt barbat, exista un o mica urma de orgoliu in fiecare om, dar nu ai garantia ca nu te-a inselat el primul, inainte ca tu s-o faci, ce-a facut el in lipsa ta sau ce face acum cu altcineva!! O sa te tina langa el poate si din obisnuinta sa stie ca il astepata cineva daca il las altele si poate vrea sa te vada cum suferi, adica sa se razbune pana ajungi la limita puterilor! El nu se va mai schimba never asa ca e o RELATIE FARA VIITOR !!
Darius_
Postat pe 17 Februarie 2013 17:32
exact...o relatie fara viitor..el vrea sa se razbune..sa vada cum ajung la limita puterilor..si tocmai asta este..am ajuns la limita..sunt parca disperata..maine seara iesim la restaurant si o sa discutam..eu datorita sfaturilor voastre am ajuns la conclizia k asa este...despartirea este singurul lucru care ne-a mai ramas..o sa ne despartzim k doi oameni maturi..marti va spun...maine e ziua cea mare..o sa pun capat unei relatzii care ma omoara psihic si chiar fizic..am slabit fff mult in ultima luna..PUNCT si de la capat..va multzumesc..
dany_papusika
Postat pe 17 Februarie 2013 18:00
De la: dany_papusika, la data 2013-02-17 18:00:48exact...o relatie fara viitor..el vrea sa se razbune..sa vada cum ajung la limita puterilor..si tocmai asta este..am ajuns la limita..sunt parca disperata..maine seara iesim la restaurant si o sa discutam..eu datorita sfaturilor voastre am ajuns la conclizia k asa este...despartirea este singurul lucru care ne-a mai ramas..o sa ne despartzim k doi oameni maturi..marti va spun...maine e ziua cea mare..o sa pun capat unei relatzii care ma omoara psihic si chiar fizic..am slabit fff mult in ultima luna..PUNCT si de la capat..va multzumesc..



Ai grija sa nu ajungi la "Punct si virgula"!!!!

Drag amea,retine un lucru,atunci cand iubirea este insotita de suferinta,aceea nu poate fi numita iubire!!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Februarie 2013 18:05
De la: kudika_29617, la data 2013-02-17 15:06:22Toate problemele exterioare in viata omului apar din cauza faptului ca exista nereguli pe planul lui spiritual.

Aranjeaza-ti lucrurile pe plan spiritual si se vor aranja si cele din afara.

Intre aceste doua planuri, cel launtric si cel din afara, exista o legatura de tip radacina-tulpina, ramuri, frunze si flori. Totul incepe de la radacina. Tot asa e si la om, totul incepe in planul spiritual si se reflecta in cel exterior.

Deci, ceea ce tre sa faci este sa te intorci la Dumnezeu, la credinta in Hristos si la rugaciune. Apoi, cat mai repede sa mergi la biserica sa te spovedesti si sa-ti gasesti un duhovnic bun care sa te calauzeasca si sa te sfatuiasca in toate.

Dumnezeu sa te ajute!
andule tu esti tata
kudika_28071
Postat pe 17 Februarie 2013 18:16
De la: kudika_15804, la data 2013-02-17 18:05:45
De la: dany_papusika, la data 2013-02-17 18:00:48exact...o relatie fara viitor..el vrea sa se razbune..sa vada cum ajung la limita puterilor..si tocmai asta este..am ajuns la limita..sunt parca disperata..maine seara iesim la restaurant si o sa discutam..eu datorita sfaturilor voastre am ajuns la conclizia k asa este...despartirea este singurul lucru care ne-a mai ramas..o sa ne despartzim k doi oameni maturi..marti va spun...maine e ziua cea mare..o sa pun capat unei relatzii care ma omoara psihic si chiar fizic..am slabit fff mult in ultima luna..PUNCT si de la capat..va multzumesc..



Ai grija sa nu ajungi la "Punct si virgula"!!!!

Drag amea,retine un lucru,atunci cand iubirea este insotita de suferinta,aceea nu poate fi numita iubire!!!!
inceteaza curcubeu
kudika_28071
Postat pe 17 Februarie 2013 18:18
La inceput, o sa fie mai greu sa te obisnuiesti, dar in 2-3 luni ai sa fii impacata cu tine insuti si mult mai fericita! Exista viata si dupa despartiri sau chiar divorturi! Asta daca nu o sa te santajeze emotional ca are nevoie de tine sau sa spuna ca se schimba si tu sa iei plasa..
Darius_
Postat pe 17 Februarie 2013 18:26
De la: kudika_27971, la data 2013-02-17 18:26:05La inceput, o sa fie mai greu sa te obisnuiesti, dar in 2-3 luni ai sa fii impacata cu tine insuti si mult mai fericita! Exista viata si dupa despartiri sau chiar divorturi! Asta daca nu o sa te santajeze emotional ca are nevoie de tine sau sa spuna ca se schimba si tu sa iei plasa..
lasa galagia bai bagabontule
kudika_28071
Postat pe 17 Februarie 2013 18:30
De la: kudika_28071, la data 2013-02-17 18:30:17
De la: kudika_27971, la data 2013-02-17 18:26:05La inceput, o sa fie mai greu sa te obisnuiesti, dar in 2-3 luni ai sa fii impacata cu tine insuti si mult mai fericita! Exista viata si dupa despartiri sau chiar divorturi! Asta daca nu o sa te santajeze emotional ca are nevoie de tine sau sa spuna ca se schimba si tu sa iei plasa..
lasa galagia bai bagabontule


Mult le mai gandesti, dar acelasi intelect limitat! Sa nu-ti ia crezierii foc!
Darius_
Postat pe 17 Februarie 2013 19:09
De la: kudika_27971, la data 2013-02-17 19:09:05
De la: kudika_28071, la data 2013-02-17 18:30:17
De la: kudika_27971, la data 2013-02-17 18:26:05La inceput, o sa fie mai greu sa te obisnuiesti, dar in 2-3 luni ai sa fii impacata cu tine insuti si mult mai fericita! Exista viata si dupa despartiri sau chiar divorturi! Asta daca nu o sa te santajeze emotional ca are nevoie de tine sau sa spuna ca se schimba si tu sa iei plasa..
lasa galagia bai bagabontule


Mult le mai gandesti, dar acelasi intelect limitat! Sa nu-ti ia creierii foc!
Darius_
Postat pe 17 Februarie 2013 19:09
De la: kudika_27971, la data 2013-02-17 19:09:41
De la: kudika_27971, la data 2013-02-17 19:09:05
De la: kudika_28071, la data 2013-02-17 18:30:17
De la: kudika_27971, la data 2013-02-17 18:26:05La inceput, o sa fie mai greu sa te obisnuiesti, dar in 2-3 luni ai sa fii impacata cu tine insuti si mult mai fericita! Exista viata si dupa despartiri sau chiar divorturi! Asta daca nu o sa te santajeze emotional ca are nevoie de tine sau sa spuna ca se schimba si tu sa iei plasa..
lasa galagia bai bagabontule


Mult le mai gandesti, dar acelasi intelect limitat! Sa nu-ti ia creierii foc!
ce ai ma de te citezi singur ,ti a inghetat intelectu
kudika_28071
Postat pe 17 Februarie 2013 19:12
Draga mea, ce fel de iubire este asta? Iubirea inseamna frumos. Tie bataia si se pare ceva frumos? Se poate si asta doar daca esti masochista. Nu exista iubire cu bataie, iubirea este iubire si inseamna tot ce este mai fumos pe lumea asta. Tu cum definesti iubirea? Crezi ca daca l-ai inselat si el te-a vut inapoi asta este iubire? la asta te rezumi tu cand spui ca este vorba de iubire? Din ce stiu eu lucurile vor merge din ce in ce mai prost in cazul tau. Eu zic sa o iei la goana cat mai esti intreaga si inca mai poti gandi. Altfel relatia asta te va seca. In plus, pe viitor daca mai pici in pacat cu altii, tine pentru tine. Drept dovada ca nu ti-a ridicat o statuie ca ai fost sincera, asa-i?
www.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 20 Februarie 2013 16:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat ori o parere 17 De la: guru_ion 7 Noiembrie 2011 16:43
iubirea 12 De la: anamaria_brunetik 7 Mai 2010 11:17
cum sa-l fac sa regrete? 16 De la: Armain 4 Februarie 2012 17:54
Cu dedicatie 19 De la: little_princess 26 Decembrie 2008 18:31
Oare timpul ma va ajuta sa-l uit? 53 De la: alissa_roberta 22 Ianuarie 2011 19:47