Setari Cookie-uri

Mai poate fi ceva?

Am avut o relatie care a durat 1 an si care s-a terminat din cauza mea.Afost prima iubire si cred ca o sa fie si ultima.Au trecut de atunci 3 ani perioada in care eu am avut o relatie cu altcineva o relatie care nu a fost asa cum mi-am dorit eu dar am zis ca daca nu pot fi cu el trebuie sa stau cu cineva chiar daca acea persoana m-a facut sa sufar enorm.Nu am facut absolut nimic ca sa ne impacam el a plecat in Spania si eu am ramas cu gandul la el si nici pana in ziua de azi nu am putut sa-l uit.Acum o saptamana a venit in tara si bineinteles ca nu am putut rezista tentatiei sa nu ma duc sa-l vad chiar daca acest lucru mi-a facut mai mult rau,am iesit la o cafea sa mai vb dupa care a mers la mine acasa in perioada in care am fost impreuna nu s-a intamplat nimic intre noi dar acum nu am mai rezistat si am avut o noapte foarte romantica mi-a zis ca dupa ce s-a intamplat intre noi poate mai exista o sansa dar cand ca in curand o sa plece din nou si eu o sa raman cu amintirile si cu inima ranita.Nu stiu ce sa fac sa-l cred ca mai poate fi ceva intre noi sau sa ma resemez si sa merg mai departe?I-am zis ca sunt dispusa sa-l astept oricat doar sa fiu din nou cu el.
Ramy_Rely
Postat pe 22 Iulie 2008 18:14
De la: Ramy_Rely, la data 2008-07-22 18:14:09Am avut o relatie care a durat 1 an si care s-a terminat din cauza mea.Afost prima iubire si cred ca o sa fie si ultima.Au trecut de atunci 3 ani perioada in care eu am avut o relatie cu altcineva o relatie care nu a fost asa cum mi-am dorit eu dar am zis ca daca nu pot fi cu el trebuie sa stau cu cineva chiar daca acea persoana m-a facut sa sufar enorm.Nu am facut absolut nimic ca sa ne impacam el a plecat in Spania si eu am ramas cu gandul la el si nici pana in ziua de azi nu am putut sa-l uit.Acum o saptamana a venit in tara si bineinteles ca nu am putut rezista tentatiei sa nu ma duc sa-l vad chiar daca acest lucru mi-a facut mai mult rau,am iesit la o cafea sa mai vb dupa care a mers la mine acasa in perioada in care am fost impreuna nu s-a intamplat nimic intre noi dar acum nu am mai rezistat si am avut o noapte foarte romantica mi-a zis ca dupa ce s-a intamplat intre noi poate mai exista o sansa dar cand ca in curand o sa plece din nou si eu o sa raman cu amintirile si cu inima ranita.Nu stiu ce sa fac sa-l cred ca mai poate fi ceva intre noi sau sa ma resemez si sa merg mai departe?I-am zis ca sunt dispusa sa-l astept oricat doar sa fiu din nou cu el.


Stii ce nu inteleg eu ?
Cine a plecat in Spania ? prima si ultima ta iubire sau cel cu care ai avut o relatie care nu a fost asa cum ti-ai dorit tu.....
iris_4_ever
Postat pe 22 Iulie 2008 22:07
asteapta`l oricat ...dar intre timp cat el e departe tu te poti consola si cu altii ...sa nu crezi ca el acolo sta sinhur ca un sihastru
seiyra
Postat pe 22 Iulie 2008 22:13
Si la mine e aemanatoare situatia...chiar as vrea niste sfaturi caci nu stiu cum sa trec peste...eram inca impreuna cand el a plecat in Grecia,desi vroia sa ne despartim...l-am rugat sa mai acorde o sansa...dupa insistente a acceptat....dar dupa 3 luni...a vrut sa ne despartim...oarecum din cauza mea caci mereu ma gandeam ca poate isi gaseste pe cineva acolo...desi la oricine ii trec astfel de ganduri prin cap...dar credeti ca e normal sa se desparta asa de mine pe mess?in seara aceea se mai intamplase un lucru...din cauza mamei lui....povestea mea e lunga si tare mi-as dori sa pot discuta cu cineva...eu am renuntat la multe(casa,parinti,serviciu) pt noi...si totusi....chiar asa sa ne despartim?va rog...spuneti este normal daca ai iubit o persoana sa te desparti chiar asa de ea?
onuta81
Postat pe 23 Iulie 2008 14:17
Oare se poate ca dupa ceva timp....un an...sa ne mai impacam...cu toate ca eu m-am intors in orasul meu..pana acum am stat la el...dar daca ne-am despartit nu mai aveam cum sa raman acolo...el cand a plecat m-a lasat cu mama lui...
onuta81
Postat pe 23 Iulie 2008 14:18
Dar ce s-a intamplat?daca poti sa-mi spui mai multe poate te pot ajuta cu un sfat daca mai mult nu se poate.Suntem amandoua in aceasi sitatie si nu stiu daca se poate rezolva asta.El s-a mai intors din Grecia de cand a plecat?Ati mai vb sau macar ai mai incercat tu sa vb cu el sa-i spui ce ai pe suflet?La mine toata chestia a fost ca nu i-am spus cand trebuia ca il iubesc si m-am trezit cand era tarziu.Are pe altcineva acum?
Ramy_Rely
Postat pe 23 Iulie 2008 17:09
Ramy Rely cum adica estin in aceiasi situatie?el plecase de 3 luni in Grecia,nu a mai venit de atunci...ma gandeam si eu ca ar fi prea repede...dar totusi....el inainte sa ne despartim spunea sa ma duc eu acolo in concediu...in fine...nici prin cap nu-mi trecea ca lucrurile pot lua o asemenea intorsatura....dar tu...te-ai despartit si tu de prietenul tau?tot in Grecia a plecat?
onuta81
Postat pe 23 Iulie 2008 21:27
chiar mi-ar placea sa-mi spui si tu de intamplarea ta...scuze,am vazut mai sus ca prietenul tau ai spus ca a plecat in Spania...dar la tine cum s-a intamplat? la mine stia ca il iubesc enorm,de asta am si renuntat la to...si el ma iubea...dar si familia asta are o influenta....
onuta81
Postat pe 23 Iulie 2008 21:47
Si daca va iubiti de trebuie sa va despartiti?Stii cate odata nu trebuie sa tii cont de fam ca pana la urma e viata ta si tu stai langa persoana respectiva.Eu zic sa mai vb si sa va rez pb pana nu e prea tarziu ca o sa-ti para rau.Eu o spun din experienta pt ca nu am stiut sa spun ceea ce simt la timpul potrivit.As vrea sa vb mai multe cu tine pt ca am multe sa-ti spun
Ramy_Rely
Postat pe 24 Iulie 2008 17:59
Deja este prea tarziu pt mine Ramy Rely pt ca el s-a despartit de mine deja...este acolo in Grecia,ai mei au rasuflat usurati cand au auzit de despartire...mama lui abia astepta sa plec de la ei din casa...a fost f aiurea..nu se mai poate face nimic...el nu mai vrea...cu toate ca-l iubesc enorm..si el ma iubea cu adevarat,insa s-au adunat mai multe lucruri...eu acum sunt in oras la mine...cine stie daca ne vom mai vedea..poate ca niciodata...stii...eu l-am iubit enorm si se pare ca ce e mult strica...a fost si vina mea,si a lui si a familiei..prea multe...si mie mi-ar placea sa stam de vorba,insa vad ca nu ne gasim pe forum ...chiar as vrea sa vorbim...oarecum suntem in aceiasi situatie...
onuta81
Postat pe 24 Iulie 2008 21:29
cred ca ar fi mai bine pt voi sa renuntati...
morticia_adams
Postat pe 25 August 2008 00:47
buna
il iubesti,el te iubeste,mergi cu el in spania
si eu am fost acolo cu sotul meu
sa faci dragoste de plaja de aur este unic si minunat
luptati pt iubirea voastra si sa nu va mai despartiti niciodata
daca vrei sa vorbesti cu mine id-ul meu este carminutza_t@yahoo.com
va astepe
Dumnezeu ,sa va ajute

Postat pe 7 Septembrie 2008 00:13
cred ca ar fi mai bine sa iti vezi de viata ta
oana_oana579
Postat pe 2 Ianuarie 2009 13:30
De la: Ramy_Rely, la data 2008-07-22 18:14:09Am avut o relatie care a durat 1 an si care s-a terminat din cauza mea.Afost prima iubire si cred ca o sa fie si ultima.Au trecut de atunci 3 ani perioada in care eu am avut o relatie cu altcineva o relatie care nu a fost asa cum mi-am dorit eu dar am zis ca daca nu pot fi cu el trebuie sa stau cu cineva chiar daca acea persoana m-a facut sa sufar enorm.Nu am facut absolut nimic ca sa ne impacam el a plecat in Spania si eu am ramas cu gandul la el si nici pana in ziua de azi nu am putut sa-l uit.Acum o saptamana a venit in tara si bineinteles ca nu am putut rezista tentatiei sa nu ma duc sa-l vad chiar daca acest lucru mi-a facut mai mult rau,am iesit la o cafea sa mai vb dupa care a mers la mine acasa in perioada in care am fost impreuna nu s-a intamplat nimic intre noi dar acum nu am mai rezistat si am avut o noapte foarte romantica mi-a zis ca dupa ce s-a intamplat intre noi poate mai exista o sansa dar cand ca in curand o sa plece din nou si eu o sa raman cu amintirile si cu inima ranita.Nu stiu ce sa fac sa-l cred ca mai poate fi ceva intre noi sau sa ma resemez si sa merg mai departe?I-am zis ca sunt dispusa sa-l astept oricat doar sa fiu din nou cu el.
kudika012429
Postat pe 16 Aprilie 2009 10:50
Buna ... parerea mea este sa astepti un timp...indelungat pentru ca nimik nu este intamplator si daca iti doresti ceva Universul a complota pentru tine ..asta doar daca nu vei renunta veci la ceea ce ti ai propus :) bafta !
kudika012429
Postat pe 16 Aprilie 2009 10:51
parerea mea este sa il astepti dak stii k si el t iubeste si nu o sa t insele pt ca stiu cum e si eu is in aceeasi situatie dak va iubiti faceti tot posibilul sa fiti impreuna

Postat pe 16 Iunie 2009 18:10
povestea mea incepe km asa ..........
ne`am cunoscut acum ceva luni ...........nu stiam ce va fi ...........nu pot spune k am fost impreuna dar a fost frumos aceea noapte magica a fost de vis......dupa care totul sa spulberat dupa cum se si spune ce e frumos se duce repede .........am mai vorbit cu el acum ceva seri in urma......si ar mai vrea sa iasa ceva.........dar din cate stiu si eu si el nu se poate amandoi avem parteneri...........totusi mia dat de inteles ca poate cel mai bine e sa uitam unul de celalalt o vreme .....sa lasam lucrurile sa mearga asa cum vor ele.......si tot cu parere de rau am adormit amandoi aseara............mia parut bine sa stau de vorba cu el si sai spun ce trebuia sa auda acum multa vreme
BrOsCuTzSa
Postat pe 16 Iunie 2009 18:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dai o relatie de 4 ani pe un nou venit? 20 De la: DYAY 30 Iunie 2010 08:58
dragoste intre femei 31 De la: yumy 30 Mai 2011 13:05
santajati de proprii copii 4 De la: kudika143709 14 Martie 2010 10:17
care va fi finalul? 10 De la: Genty_ana 7 Iunie 2009 13:07
am o intrebare 18 De la: greierash 2 Octombrie 2009 14:04