Setari Cookie-uri

intre vis si realitate

mi-a spus" nu te pot privii ca pe o femeie, tu vei fii mereu un copil in ochii mei"

suntem amici de multi ani de zile....eu iubindu-l , el glumind cu mine...tachinandu-ma...
alex_dede
Postat pe 4 Septembrie 2009 23:14
ok!
si unde-i buba!?
pentru ca ceva trebuie sa existe putin nelalocul lui!
geo_x
Postat pe 4 Septembrie 2009 23:19
De la: alex_dede, la data 2009-09-04 23:14:19mi-a spus" nu te pot privii ca pe o femeie, tu vei fii mereu un copil in ochii mei"

suntem amici de multi ani de zile....eu iubindu-l , el glumind cu mine...tachinandu-ma...

cu ce te putem ajuta?
cantafabule
Postat pe 4 Septembrie 2009 23:24
De la: cantafabule, la data 2009-09-04 23:24:21
De la: alex_dede, la data 2009-09-04 23:14:19mi-a spus" nu te pot privii ca pe o femeie, tu vei fii mereu un copil in ochii mei"

suntem amici de multi ani de zile....eu iubindu-l , el glumind cu mine...tachinandu-ma...

cu ce te putem ajuta?



io nu ma supar daca-mi spui o fabula inainte de culcare!
mersi
geo_x
Postat pe 4 Septembrie 2009 23:26
De la: alex_dede, la data 2009-09-04 23:14:19mi-a spus" nu te pot privii ca pe o femeie, tu vei fii mereu un copil in ochii mei"

suntem amici de multi ani de zile....eu iubindu-l , el glumind cu mine...tachinandu-ma...


de ce nu i-ai spus niciodata ca-l iubesti!!??
geo_x
Postat pe 4 Septembrie 2009 23:27
De la: geo_x, la data 2009-09-04 23:26:56
De la: cantafabule, la data 2009-09-04 23:24:21
De la: alex_dede, la data 2009-09-04 23:14:19mi-a spus" nu te pot privii ca pe o femeie, tu vei fii mereu un copil in ochii mei"

suntem amici de multi ani de zile....eu iubindu-l , el glumind cu mine...tachinandu-ma...

cu ce te putem ajuta?



io nu ma supar daca-mi spui o fabula inainte de culcare!
mersi


sper ca adormi repede...ca dupa "a fost odata ca niciodata..." nu mai tin minte
cantafabule
Postat pe 4 Septembrie 2009 23:32
daca pui la bataie si un sarut mic pe varf de nasuc, de somn color, ma declar satisfacut!
geo_x
Postat pe 4 Septembrie 2009 23:36
De la: geo_x, la data 2009-09-04 23:36:47daca pui la bataie si un sarut mic pe varf de nasuc, de somn color, ma declar satisfacut!

hai sa fac o fapta buna atunci
cantafabule
Postat pe 4 Septembrie 2009 23:41
nu e nici o fabula....nu e nici o gluma...
de ce nu i-am spus ca il iubesc...!?
pt ca intre noi exista o diferenta de ani de 15 ani....
il iubeam ,il admiram....ma impacasem cu gandul ca nu va fii nimic intre noi din cauza diferentei de varsta dar nu a fost asa....

acum 2 saptamani a aparut cineva o cu*** culmea mai mica ca mine la ani...
imi spunea "e finuta , nu e vagaboanta " dar...s-a culcat cu el din prima seara

iar eu sunt un copil.....
imi spunea"esti o femeie extraordinara, dar ep aia am cunoscut-o la anii astia nu la anii cand te-am cunoscut pe tine si tu pe timpul acela erai un copil.."

cum ? cum sa trec peste ???
alex_dede
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:07
ti-e frica! daca-i spui ca-l iubesti cu adevarat, poti sa pierzi si ca prieten!
balanta.......o viata traita cu gandul la el sau o viata fara el!!?
geo_x
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:17
ce ai vrut sa spui cu asta:
"....a aparut cineva o cu*** culmea mai mica ca mine la ani..."!!??
mitura
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:24
De la: mitura, la data 2009-09-05 00:24:15ce ai vrut sa spui cu asta:
"....a aparut cineva o cu*** culmea mai mica ca mine la ani..."!!??


adica o piti de cartier. eazy woman!

cred ca a omis "cu"
geo_x
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:24
De la: geo_x, la data 2009-09-05 00:24:56
De la: mitura, la data 2009-09-05 00:24:15ce ai vrut sa spui cu asta:
"....a aparut cineva o cu*** culmea mai mica ca mine la ani..."!!??


adica o piti de cartier. eazy woman!

cred ca a omis "cu"


ehhh..ce-nseamna,domn`le sa fii barbat!!...eu am citit cu virgula
mitura
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:30
De la: geo_x, la data 2009-09-05 00:17:54ti-e frica! daca-i spui ca-l iubesti cu adevarat, poti sa pierzi si ca prieten!
balanta.......o viata traita cu gandul la el sau o viata fara el!!?




i-am spus si mi-a zis" nu te pot privi cape o femeie, vei ramane in ochii mei o femeie, sau cine stie , poate nu ti-am vazut eu latura aia mai feminina...."
nu ne-am certat, am discutat, am ramas in continuare amici...este ok...
dar e vorba de mine aici....de sentimentele mele....cum le pot "ucide"?
nu vreau sa-l pierd ca amic, e un barbat extraordinar!!!!
alex_dede
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:30
De la: alex_dede, la data 2009-09-05 00:30:45
De la: geo_x, la data 2009-09-05 00:17:54ti-e frica! daca-i spui ca-l iubesti cu adevarat, poti sa pierzi si ca prieten!
balanta.......o viata traita cu gandul la el sau o viata fara el!!?




i-am spus si mi-a zis" nu te pot privi cape o femeie, vei ramane in ochii mei o femeie, sau cine stie , poate nu ti-am vazut eu latura aia mai feminina...."
nu ne-am certat, am discutat, am ramas in continuare amici...este ok...
dar e vorba de mine aici....de sentimentele mele....cum le pot "ucide"?
nu vreau sa-l pierd ca amic, e un barbat extraordinar!!!!


pai..ca amic l-ai pierdut exact in momentul in care ai inceput sa simti altceva decat ar trebui sa simti in mod normal pentru un amic
mitura
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:34
De la: mitura, la data 2009-09-05 00:34:50
De la: alex_dede, la data 2009-09-05 00:30:45
De la: geo_x, la data 2009-09-05 00:17:54ti-e frica! daca-i spui ca-l iubesti cu adevarat, poti sa pierzi si ca prieten!
balanta.......o viata traita cu gandul la el sau o viata fara el!!?




i-am spus si mi-a zis" nu te pot privi cape o femeie, vei ramane in ochii mei o femeie, sau cine stie , poate nu ti-am vazut eu latura aia mai feminina...."
nu ne-am certat, am discutat, am ramas in continuare amici...este ok...
dar e vorba de mine aici....de sentimentele mele....cum le pot "ucide"?
nu vreau sa-l pierd ca amic, e un barbat extraordinar!!!!


pai..ca amic l-ai pierdut exact in momentul in care ai inceput sa simti altceva decat ar trebui sa simti in mod normal pentru un amic


da ,asa e....fara sa vreau ,-am indragostit....mi-a trebuit mult timp sa-mi recunosc mie insumi ca il plac...dar asta e...
ideea e alta... totusi am o impresie ciudata...e ceva dubios in toata treaba asta...: dc ii povestesc eu ceva despre un barbat se schimba total la fata! e gelos.... se intampla ceva cu el..
stiu ca tine la mine f mult.
alex_dede
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:40
cati ani ai?
mitura
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:42
poti accepta ca esti ca o sora pentru el sau poti visa in continuare.....
kitty_krieger
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:44
arata'i pisicutza
DieMann
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:45
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-09-05 00:44:21poti accepta ca esti ca o sora pentru el sau poti visa in continuare.....




pot accepta!!! deja am facut-o!
alex_dede
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:48
De la: alex_dede, la data 2009-09-05 00:48:58
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-09-05 00:44:21poti accepta ca esti ca o sora pentru el sau poti visa in continuare.....




pot accepta!!! deja am facut-o!


s-atunci?unde-i buba?
mitura
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:52
Am ajuns la o concluzie
ca prieteni ne intelegem foarte bine.....dar ca iubiti nu se stie.
nu mai vreau sa stric o relatie de amicitie pt niste sentimente...ma voi impaca cu gandul, mai greu dar..asta e, am invatat sa pierd.
Il voi avea ca amic de acum incolo...
voi incerca sa imi fac un iubit, sa iubesc...dar teama imi e ca roata se va intoarce....dar cred ca va fii prea tarziu
alex_dede
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:55
totusi, as vrea sa-l doare si pe el asa cum am doare si pe mine... sa-i arat ca ma pierde si ca amica...el de abia atunci va constientiza ca am tinut la el....eu sunt langa el mereu, intotdeauna am fost dragutza cu el...i-am acceptat tachinariile...dar ma gandesc ca daca eu voi fii la fel de dragutza cu el , el va fii la fel de nepasator cu persoana mea...
ce sa fac?
sa-l evit?
sa-i fiu indiferenta?
sa-i vorbesc urat de acea persoana?sau sa-i vorbesc frumos?
sa-l ascult in continuare?

am uitat ceva... el mai venea la mine sa ma sarute pe gat.....dar nu pe gura....mai multe si l-am intrebat de ce nu inceta? de ce ma lua la misto? imi spune "am glumit".....
as vrea totusi sa vada ce a pierdut...



alex_dede
Postat pe 5 Septembrie 2009 01:05
totusi, as vrea sa-l doare si pe el asa cum am doare si pe mine... sa-i arat ca ma pierde si ca amica...el de abia atunci va constientiza ca am tinut la el....eu sunt langa el mereu, intotdeauna am fost dragutza cu el...i-am acceptat tachinariile...dar ma gandesc ca daca eu voi fii la fel de dragutza cu el , el va fii la fel de nepasator cu persoana mea...
ce sa fac?
sa-l evit?
sa-i fiu indiferenta?
sa-i vorbesc urat de acea persoana?sau sa-i vorbesc frumos?
sa-l ascult in continuare?

am uitat ceva... el mai venea la mine sa ma sarute pe gat.....dar nu pe gura....mai multe si l-am intrebat de ce nu inceta? de ce ma lua la misto? imi spune "am glumit".....
as vrea totusi sa vada ce a pierdut...



alex_dede
Postat pe 5 Septembrie 2009 01:05
tu nu stii sa fii indiferenta si sa te impui in fatza unui barbat?
bestiutza_relouded
Postat pe 5 Septembrie 2009 01:15
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-09-05 01:15:24tu nu stii sa fii indiferenta si sa te impui in fatza unui barbat?



ba da....dar in fata lui e mai mult decat greu, imposibil nu !
alex_dede
Postat pe 5 Septembrie 2009 01:25
De la: alex_dede, la data 2009-09-05 01:25:06
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-09-05 01:15:24tu nu stii sa fii indiferenta si sa te impui in fatza unui barbat?



ba da....dar in fata lui e mai mult decat greu, imposibil nu !

Pai vezi k nu e greu putina incredere in tine si la atac
nu ataci tu ...te ataca ceilalti
bestiutza_relouded
Postat pe 5 Septembrie 2009 01:28
Pur si simplu ,treci peste/ Ar trebui sa-ti definesti sentimentele fata de el/Reevalueaza situatia si ai sa vezi ca practic nu ai nimic de pierdut ci de castigat.Indeparteaza-te de el daca iti face rau sa-l vezi si incearca sa-ti construiesti propriul tau univers fara el in mijloc.Sincer nu as vrea sa fiu in locul tau,dar privind din afara cred ca asa as proceda eu.E dureros sa-ti imaginezi dragostea,"cum ar fi","daca ar fi" ,"dar poate totusi".Asuma-ti riscul de a-i spune ce simti pt el si in functie de reactia lui vei sti ce sa faci.Nu mai astepta si nu mai suferi.In viata nu se petrece totul "ca la carte",prin urmare lasa-te purtata de instinct si "actioneaza".Cine stie ce intorsatura va lua povestea ta?N-am fost coerenta deloc,dar subiectul se intelege
dirty_dancing
Postat pe 19 Septembrie 2009 12:32
mintea mea e o capcana...in mine e un pastel de pastile...care convetiuie si ma indeamna doar la bine... alb inocent...rosu pasional...si un pic de verde...extraordinar...sunt cosmarul matematicienilor nebuni...findca trag linii de luni pana luni...sunt cosmarul soferilor in trafic,....fiindca sunt pe verde toata ziua practic
kudika_4640
Postat pe 8 Aprilie 2012 21:55
De la: alex_dede, la data 2009-09-05 01:05:18totusi, as vrea sa-l doare si pe el asa cum am doare si pe mine... sa-i arat ca ma pierde si ca amica...el de abia atunci va constientiza ca am tinut la el....eu sunt langa el mereu, intotdeauna am fost dragutza cu el...i-am acceptat tachinariile...dar ma gandesc ca daca eu voi fii la fel de dragutza cu el , el va fii la fel de nepasator cu persoana mea...
ce sa fac?
sa-l evit?
sa-i fiu indiferenta?
sa-i vorbesc urat de acea persoana?sau sa-i vorbesc frumos?
sa-l ascult in continuare?

am uitat ceva... el mai venea la mine sa ma sarute pe gat.....dar nu pe gura....mai multe si l-am intrebat de ce nu inceta? de ce ma lua la misto? imi spune "am glumit".....
as vrea totusi sa vada ce a pierdut...






Daca vrei sa ti se dea atentie trebuie sa fii Indiferenta fata de el si nevoile lui , cand te cauta , etc si in niciun caz sa nu il mai cauti tu.
Nu trebuie sa vb de rau de prietena lui pentru ca te va considera o persoana josnica.

Trebuie doar sa il eviti . Atat . Nu il cauti si nu ii mai raspunzi de tel. Intelege o data ca nu e pt tine si daca il vezi mereu nu poti sa treci la urmatorul.

Oamenii in general nu apreciaza ce primesc gratis ( grija, delicateturi, prietenie) asa ca nu te mai pune pres in fata lui ca nu primesti nimic decat maxim mila lui sau o sa te caute din plictiseala cand fata cu care vrea el sa se vada nu e libera, fiindca ii face placere sa stea cu cineva care are o imagine buna despre el, ii hraneste egoul.
si inca ceva: barbatii nu mint. Cand a zis ca nu te vede ca iubita, asta e si gata.

Tu vrei mai mult de la un tip, asa ca treci la urmatorul care are calitatile lui dar e liber de obligatii si de obsesii.

Daca ai chef sa fii tratata doar "frateste" in timp ce tu l divinizezi si el iese cu altele si nu ai respect pt tine, viata ta, n si decat sa continui sa visezi la imaginea lui din capul tau, care e f posibil sa nu fie reala si sa -ti pierzi timpul si anii cei mai frumosi ai tineretii visand cai verzi pe pereti si relatii imposibile.


kudika052198
Postat pe 10 Aprilie 2012 04:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex=Impacare??? 42 De la: maimai_no1 10 Septembrie 2011 01:50
Buna tuturor! 14 De la: miss_darine 1 Iulie 2010 21:07
am nevoie de cateva pareri, pls... 14 De la: elle26 28 Iulie 2009 11:34
sad...but true 95 De la: Barbie30 30 Octombrie 2010 20:16
oare sunt doar o distractie pentru el?? :(( 31 De la: geo_x 28 Iulie 2009 23:15