Setari Cookie-uri

Vreau sa slabesc...

De la: roxxxanabt, la data 2009-09-20 12:32:50Draga mea, nu renunta sub nici o foarma la masa de dimineata!!! mananca un castron de lapte cu cereale, sau o salata cu o bucatica de branza, ceva usor, dar nu incepe o noua zi fara sa nu mananci nimic!!! o asemenea dieta duce mai intai la o gastrita apoi la ulcer (iti spune un viitor medic ), bea multa apa, ceaiul vede arde multe grasimi.....La amiaza, mananca o supica (fara paine) si ca felul doi, tot o salata cu o bucatica de carne slaba (prajelile sunt strict interzise), iar seara un ceai cu cativa biscuiti dietetici e bine venit!!! Intre mese poti bea cata apa vrei, sau un fruct doua.....NU EXAGERA CU FRUCTELE!!!!!! CONTIN ZAHAR!!! elimina definitiv ciocolata, bomboanele, inghetata....cateva fructe pe zi iti asigura cantitatea necesara de zaharuri!!!! stapanirea de sine e cea mai importanta cura de slabire!!!! A, sa nu uitam de miscare.....daca nu iti permiti sa mergi la sala, incearca sa mergi cat mai mult pe jos! La inceput, iti va fi incomod dar cu timpul te vei obisnui cu mersul pe jos si vei uita de masina sai tramvai....mergi pe jos cel putin 1 ora pe zi.....te pup, multa bafta!!!

se vede ca esti un viitor medic :D cati ani ai? :D poate ma iei si pe mn la o examinare asa rapida :))
Ronnie_Coleman
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:25
De la: pisicuta_danapaula, la data 2009-09-20 12:14:03Ia super slim daca esti sanatoasa. eu am slabit ff repede. cam 11 kg in 2 luni jumate.La mine s-a dus mai greu, ca eu nu trebuia sa slabesc..vreau eu sa fiu slaba rau....si cam fortez limitele, dar a mers. atentie insa la reactiile adverse si la ce faci dupa ce le termini..ca te faci la loc...

da, draga ia super slim ca sa ajungi apoi prin spitale chiar asa , atentie la reactiile adverse, ca sunt mai multe decat cele pozitive (asta daca sunt reactii pozitive)
Ronnie_Coleman
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:27
De la: mykj, la data 2009-09-20 11:21:31Buna fetelor! eu am slabit cu dieta si cu sport, adica aerobic. merg la aerobic de cand am slabit ca sa ma mentin si ma simt foarte bine. de catva timp am decsoperit si kangoo jumps. am cateva poze in cont cu sala la care merg acum si care-mi place foarte mult.
recomand tuturor celor care vor sa slabeasca si sa se emntina sa faca sport si sa tine o dieta, de preferat recomandata de un medic nutritionist.

ba fi-v-ar cangurul de ras spun doar atat, daca aveti cap deduceti si singure. de pe vremea lui lary scott, a lu arnold, coleman si cei din zilele noaste, toti culturistii (sau ma rog majoritatea) se prezinta la concursuri cu un procentaj de grasime de 4-5%, cu banda, alergat. nu o sa ajungeti voi in 15 vieti la un procentaj atat de mic de grasime. pe vremea lor nu existau atatea aparate si canguri dastia saltareti in cateva cuvinte...mi se pare o prostie si un nou mod de a face bani si de a pacalii acele pers care nu au nici cunostintele de baza in ale antr, alimentatie, etc.
Ronnie_Coleman
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:31
cele mai mici preturi la telefoane mobile www.trademobile.cc.cc
FILISOARA
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:32
De la: sorina_mladen02, la data 2009-09-20 11:02:09cea mai buna cura de slabire e miscarea. du-te la aerobic de cateva ori pe saptamana, sau alearga seara in parc o jumatate de ora; in acelasi timp, renunti la cina dupa ora 6, renunti la paine alba si prea multe dulciuri, si in cateva luni te poti modela cum vrei. ti-o spun din proprie experienta. IT WORKS!!!

nu are nicio legatura ora 6 cu slabitu, si asta a explicat colegu Schumi mai jos, asa cum a putut si el. o juma de ora de alergat...sa stii ca e cam slabut :D (pt inceput e f bine, mai mult decat suficient, dar mai incolo nu mai faci treaba cu 30 de min).
Ronnie_Coleman
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:34
De la: FILISOARA, la data 2009-09-20 19:32:53cele mai mici preturi la telefoane mobile www.trademobile.cc.cc

bai Alcatel, pleaca ma de aici ca ne strici topicu'
Ronnie_Coleman
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:34
De la: kudika063437, la data 2009-09-20 09:47:08Buna!Eu am slabit in doua saptamani,8 kg.facand zilnic exercitii(abdomene,genoflexiuni,flotari,podul...din astea),iar ultima masa o aveam la 4-5 PM.Fara sucuri acidulate,chiar deloc daca ai putea.Am baut foarte multa apa fiarta,cat de fiarta poti tu s-o bei.Eu am trisat putin cu apa fiarta,pt.ca puneam in ea cateva frunze de ceai de care aveam chef(musetel,coada soricelului,cozi de cirese)in fiecare zi cate-un sortiment. Inceraca
PS. Am mancat normal in primele 3 zile,dar pana in ora 17:00,dupa care n-am mai putut manca mai deloc,pt.ca apa fiarta pe care trebuie s-o bei cat de multa poti,indiferent de ora din zi sau din noapte.

ai rupt nu gluma 8 kg in 2 sapt este cam stresant pt organism. pt o grasa (dar daiaa de 100+ ) nu faci nimic cu genu si abdomene. de la 16-17 pana a 2-a zi...saracul organism cat a indurat...dar nu mai rezisti mult si cand te-o prinde sa te tii, de nu pui la loc + inca 8 kg
Ronnie_Coleman
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:37
De la: Ince_Alina, la data 2009-09-20 09:37:32Ceea ce iti dau eu nu e deloc costisitor .
Pur si simplu ciorba de varza adik de legume...... .
Dar ai grija k ai voie sa o tii numai o saptamana pe luna....
In prima zi mananci ciorba de varza+legume proaspete. A 2 zi mananci ciorba de varza +fructe. a 3 zi mananci cioarba +legume si fructe. A 4 zi mananci ciorba plis branza de vaci slaba... A 5 zi mananci ciorba+legume... a 6 zi mananci ciorba+fructe si a saptea zi simpla..... pe langa asta trebuie sa faci putine exercitii fizice cum ar fii abdomene si putin jogging si sa bei multa apa plata.... nu uita pt ati detoxifia organismulk bea in fiekre dimineata un pahar de apa pe stomacul gol:
Eu am incercat si la mine a mers am slabit 7 kg intr-o sapt:) ...
Iti urez mult succes

mamicule...dupa sapt aia ai mai fost in viata?
Ronnie_Coleman
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:40
kudika051594 multumesc frumos... incurajarile in momentele astea sunt importante ...sper sa reusesc ce mi-am propus pupici
Adalyna
Postat pe 21 Septembrie 2009 07:41
De astasi incep cura de slabire sugerata de Ince_Alina. Am auzit k da rezultatte.O sa va tin la curent cu schimbarile...sper sa fie vizibile .Mersi mult ...
Adalyna
Postat pe 21 Septembrie 2009 07:45
Ronnie_Coleman mersi pt participare..dar nu e necesar sa analizezi fiecare mesaj si fiecare participant la discutzie..e o discutzie intre fete..si daca tot insisti si participi si tu incearca sa ai mai mult respect pentru ceilalti..si nu o spun cu rautate...si cu asta inchei pentru ca sunt alte lucruri mai importante pt care intru pe forum :
Adalyna
Postat pe 21 Septembrie 2009 07:48
De la: Adalyna, la data 2009-09-21 07:48:50Ronnie_Coleman mersi pt participare..dar nu e necesar sa analizezi fiecare mesaj si fiecare participant la discutzie..e o discutzie intre fete..si daca tot insisti si participi si tu incearca sa ai mai mult respect pentru ceilalti..si nu o spun cu rautate...si cu asta inchei pentru ca sunt alte lucruri mai importante pt care intru pe forum :

ma joc si eu :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 21 Septembrie 2009 08:27
Buna dimineata, fetelor. Am citit in mare cam ce "diete" tine fiecare sa sa slabeasca, si m-am crucit. Dumnezeule....credeti ca apa fiarta sau cafeaua tin de foame? Organismul are nevoie de substante nutritive pe tot parcursul zilei, incepand de dimineata de la prima ora, altfel nu veti putea face fata unei zile agitate la serviciu.Nu puteti incepe o zi de munca, fara un mic dejun sanatos si nutritiv. Eu tin o dieta echilibrata de 6 luni de zile, am 3 mese principale, 3 gustari, beau cel putin 2.5 litri de apa pe zi si si iau suplimenti nutrititivi. am slabit 24 de kilograme fara nici un pic de efort...ca sa nu mai spun k mi s-a imbunatatit sanatatea, am mai multa energie si pofta de viata. Credeti ca daca va infometati rezolvati ceva? Dupa o zi stresanta la serviciu, in care nu ati baut decat o cafea si probabil nu ati mancat decat un baton Fitness, o sa ajungeti acasa si o sa dati iama in frigider, si nici nu o va dati seama cat mancati, decat probabil dupa o saptamana, doua, cand o sa va dati seama ca ati pus la loc tot ce slabit, ba chiar cateva kg in plus. Si iata esecul asa ziselor "diete"... Daca sunteti interesate, contactati-ma pentru a va spune metoda mea :) O zi buna :)
cristina_xxx2006
Postat pe 21 Septembrie 2009 08:57

am luat ca sa slabesc, 6 luni de zile reductil si le-am terminat .....imi ziceti voi cum as putea sa ma mentin dupa ce le-am luat ?????
dani_pisi
Postat pe 21 Septembrie 2009 11:46
Buna,

Eu tin o dieta cu un program facut special pentru mine, si inca mai am de slabit. Si eu m-am ingrasat 30 de kg in doar 3 ani si un pic, din cauza stresului de la serviciu, kilograme care au fost foarte greu de suportat. Sanatatea mea era in pioneze :(
Cu ajutorul programului facut special pentru mine, am slabit 24 de kg in 6 luni si 1 saptamana, avand 3 mese principale, 3 gustari sanatoase, beau cel putin 2..5 l de apa zilnic, plus suplimentii nutritivi pe care ii iau si fara de care nu as fi putut tine regim o perioada asa indelungata de timp. Ca sa nu mai spun de consultantul care a avut grija de mine in tot acest timp, si m-a sfatuit la nevoie :)
Pentru a beneficia si tu de un program personalizat, te pot programa la o evaluare de sanatate privind stilul de viata si alimentatia, si asa putem stabili exact ce ai tu nevoie.
Saptamana aceasta avem o promotie la cabinet, adica persoanele selectate de mine participa la aceasta evaluare gratuit. Crede-ma, merita.

PS: nu fac parte din nutritionistii care te pun sa-ti cantaresti fiecare aliment pe care il mananci, nici eu nu cred ca as fi tinut asa un regim. Astept cu drag raspunsul tau. :)
cristina_xxx2006
Postat pe 21 Septembrie 2009 12:03
De la: miruta, la data 2009-09-21 11:46:08
am luat ca sa slabesc, 6 luni de zile reductil si le-am terminat .....imi ziceti voi cum as putea sa ma mentin dupa ce le-am luat ?????



Offf...si sora mea a luat reductil si slabise enorm intr-o perioada f scurta de timp, insa,....sanatatea ei era facuta praf.... Fetelor, nu mai luati toate prostiile de slabit din farmacii, chiar daca promit marea cu sarea. Slabiti pe moment, dupa care efectele negative se vad imediat. Sora mea s-a ingrasat la loc, ba chiar a luat multe kilograme in plus. NU EXISTA PASTILE MINUNE, SI SLABIT PESTE NOAPTE, pentru ca nici de ingrasat nu v-ati ingrasat peste noapte. Totul se face in timp. Medicii recomanda intre 3 si 5 kg slabite lunar. Asa este sanatos pentru organism. Sa nu aveti impresia ca daca luati nu stiu ce tampenii din farmacii, doar pentru ca ati auzit ca X-uleasca a slabit nu stiu cate kilograme.

Si inca o chestie, daca sunteti predispuse la ingrasat, ca si mine, asta inseamna ca toata viata va trebui sa aveti grija ce mancati. Aveti grija la numarul de calorii, pentru ca daca mancati mai multe calorii decat arde corpul vostru in repaos, nu veti slabi si nu va veti mentine in veci
cristina_xxx2006
Postat pe 21 Septembrie 2009 13:00
Cred ca toate curele astea de slabire sunt bullshit. Parerea mea. Eu una am luat vreo 20 de kg in mai putin de un an pentru ca mancam. Seara, dupa ce veneam de la birou, cand eram deja obosita sa mai gatesc. Ma facusem cat China! Am ramas insarcinata. Dupa ce am nascut aveam 96 de kg. In 4 luni am slabit 41 de kg. Acum arat "beton", dar cu ce pret? N-am slabit de voie si mi se intampla sa mai pic prin casa sau sa ametesc. Nu recomand nimanui sa slabeasca "en-gros" de dragul de a arata bine.
Cineva pe aici dadea un sfat bun: gata cu ciocolata, sucurile acidulate, mancarea grasa. Curele de genul "disociate" "asociate", "varza-cu-nu-stiu-ce-combinatie" sunt prostii, cred.
Faceti sport, mancati sanatos si nu la miez de noapte, consumati-va energia si apar si rezultate.
Ne intalnim o singura data cu viata, asa ca ar fi bine sa ne-o pretuim.
Parerea mea. Care este.

Postat pe 21 Septembrie 2009 13:09
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-09-20 19:15:51
se vede ca stii cate ceva....nu esti afon dar iti zic eu ca dieta ketogenica , nu seamana deloc cu ce a scris userul BEE BEE pepenele este folosit de culturisti in perioada de definire. apoi nu o sa vezi in niciun fel de perioada (masa/definire) vreun culturist mancand orice tip de carne. si in niciun caz mezeluri
apropo Schumi, care sunt rezervele de energie? :D eu cred ca te referi la altfel de rezerve. :)

Asa e Ronnie. Categoric un culturist nu va folosi mezeluri. Cat despre dieta...mie asa mi s a parut la prima vedere ca are o idee asemanatoare...cert e ca n am aplicat o dieta keto ca sa mi dau intr-adevar seama, sa constientizez pe propria-mi piele.
Cat despre energie vroiam sa spun ca organismul chiar daca esti intr-o dieta are nevoie de carbohidrati, de regula cu indice glicemic mare sau mediu, care teoretic asigura un nivel de energie constant si protejeaza distrugerea proteinelor, evitand starea catabolica. Am dreptate?
Schumy
Postat pe 21 Septembrie 2009 17:04
Buna!
Eu iti recomand sa incerci Power Plate, eu akum incep al doilea abonament si am slabit 6 kg si ma duc la Centru dupa Pictor Rosenthal si sunt foarte multumita.....exista un kinetoterapeut unde iti recomanda si ce sa mananci pentru a slabi intr-un scurt timp exact cat iti doresti :))

Poti intra pe sit-ul lor www.powerplate.ro
alina_plocon
Postat pe 21 Septembrie 2009 18:24
De la: Schumy, la data 2009-09-21 17:04:24
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-09-20 19:15:51
se vede ca stii cate ceva....nu esti afon dar iti zic eu ca dieta ketogenica , nu seamana deloc cu ce a scris userul BEE BEE pepenele este folosit de culturisti in perioada de definire. apoi nu o sa vezi in niciun fel de perioada (masa/definire) vreun culturist mancand orice tip de carne. si in niciun caz mezeluri
apropo Schumi, care sunt rezervele de energie? :D eu cred ca te referi la altfel de rezerve. :)

Asa e Ronnie. Categoric un culturist nu va folosi mezeluri. Cat despre dieta...mie asa mi s a parut la prima vedere ca are o idee asemanatoare...cert e ca n am aplicat o dieta keto ca sa mi dau intr-adevar seama, sa constientizez pe propria-mi piele.
Cat despre energie vroiam sa spun ca organismul chiar daca esti intr-o dieta are nevoie de carbohidrati, de regula cu indice glicemic mare sau mediu, care teoretic asigura un nivel de energie constant si protejeaza distrugerea proteinelor, evitand starea catabolica. Am dreptate?

ti s-a parut ceva aseamanator, deoarece Keto merge pe un consum mare de grasimi (dar nu orice fel de carne, deoarece grasimea din carne nu e buna - exceptie face pestele) credeam ca te-ai referit la glicogenul rezultat din carbo.
PS: legat de aplicarea dietei ketogenice, nu sfatuiesc pe nimeni de pe acest forum. este destul de complicata si cu unele riscuri in ceea ce priveste sanatatea org, in cazul in carenu este tinuta ca la carte. doar sub stricta supraveghere a unui antrenor si nu a unui instructor, ca am mai vazut eu tot felul de specimene care nu cunosteau nici grupele musculare :))
Ronnie_Coleman
Postat pe 21 Septembrie 2009 18:48
De la: cristina_xxx2006, la data 2009-09-21 13:00:16
Offf...si sora mea a luat reductil si slabise enorm intr-o perioada f scurta de timp, insa,....sanatatea ei era facuta praf.... Fetelor, nu mai luati toate prostiile de slabit din farmacii, chiar daca promit marea cu sarea. Slabiti pe moment, dupa care efectele negative se vad imediat. Sora mea s-a ingrasat la loc, ba chiar a luat multe kilograme in plus. NU EXISTA PASTILE MINUNE, SI SLABIT PESTE NOAPTE, pentru ca nici de ingrasat nu v-ati ingrasat peste noapte. Totul se face in timp. Medicii recomanda intre 3 si 5 kg slabite lunar. Asa este sanatos pentru organism. Sa nu aveti impresia ca daca luati nu stiu ce tampenii din farmacii, doar pentru ca ati auzit ca X-uleasca a slabit nu stiu cate kilograme.

Si inca o chestie, daca sunteti predispuse la ingrasat, ca si mine, asta inseamna ca toata viata va trebui sa aveti grija ce mancati. Aveti grija la numarul de calorii, pentru ca daca mancati mai multe calorii decat arde corpul vostru in repaos, nu veti slabi si nu va veti mentine in veci

f bine spus. apropo... in termeni de 'specilitate', endomorfi se numesc pers amintite de tine :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 21 Septembrie 2009 21:22
Nu demult am aflat si eu de un medicament miraculos si SANATOS, care te slabeste, dar iti da si energie si cel mai important nu te vaduveste de minerale, vitamine. O colega a slabit 22 kg, in 4 luni, ceea ce consider ca e bine, si se simte extraordinar. Este un produs natural, care se gaseste la plafar, farmacii naturiste, se numeste RASINA DE MUMIE,si pe langa cura de slabire mai trateaza alte 59 de afectiuni. Mergi la o farmacie naturista unde se gaseste acest produs si cere cartea care o insoteste , care te va convinge ca e intradevar adevarat ceea ce ti-am spus. Nu cauta retete care promit ca slabesti peste noapte, cine stie cate kile, ptr. ca la fel de repede le vei pune inapoi, inca dublu! Ai mare grija de sanatate si mai ales ce faci ptr a slabi, ptr ca nu de joaca cu orice produse care promit "marea cu sarea". Incearca si vei fii si multumita si fericita de cum vei arata.
metisben
Postat pe 22 Septembrie 2009 00:24
buna,dak doresti sa slab rapid tine dieta balerina. pt. a slabi in timp, maninca carne numai gratar sau fiarta cu salate, legume fierte, suc de rosii sau cit de mult apa plata,fructe . succes

kudika017758
Postat pe 22 Septembrie 2009 01:02
De la: metisben, la data 2009-09-22 00:24:38 Nu demult am aflat si eu de un medicament miraculos si SANATOS, care te slabeste, dar iti da si energie si cel mai important nu te vaduveste de minerale, vitamine. O colega a slabit 22 kg, in 4 luni, ceea ce consider ca e bine, si se simte extraordinar. Este un produs natural, care se gaseste la plafar, farmacii naturiste, se numeste RASINA DE MUMIE,si pe langa cura de slabire mai trateaza alte 59 de afectiuni. Mergi la o farmacie naturista unde se gaseste acest produs si cere cartea care o insoteste , care te va convinge ca e intradevar adevarat ceea ce ti-am spus. Nu cauta retete care promit ca slabesti peste noapte, cine stie cate kile, ptr. ca la fel de repede le vei pune inapoi, inca dublu! Ai mare grija de sanatate si mai ales ce faci ptr a slabi, ptr ca nu de joaca cu orice produse care promit "marea cu sarea". Incearca si vei fii si multumita si fericita de cum vei arata.

in functie de cat de gras a fost 'subiectul' la inceput...22 kg in 4 luni se poate si doar mancand ce trebuie si facand sport. poate ati auzit ca recordu de slabit in rom a fost de vreo 80kg intr-un an. :) si respectivul nu a luat nicio rasina de mumie.
Ronnie_Coleman
Postat pe 22 Septembrie 2009 08:16
eu vreau doar sa ma mentin in forma
yumy
Postat pe 22 Septembrie 2009 08:30
Rasina de mumie!
Kathara
Postat pe 22 Septembrie 2009 09:13
De la: metisben, la data 2009-09-22 00:24:38 Nu demult am aflat si eu de un medicament miraculos si SANATOS, care te slabeste, dar iti da si energie si cel mai important nu te vaduveste de minerale, vitamine. O colega a slabit 22 kg, in 4 luni, ceea ce consider ca e bine, si se simte extraordinar. Este un produs natural, care se gaseste la plafar, farmacii naturiste, se numeste RASINA DE MUMIE,si pe langa cura de slabire mai trateaza alte 59 de afectiuni. Mergi la o farmacie naturista unde se gaseste acest produs si cere cartea care o insoteste , care te va convinge ca e intradevar adevarat ceea ce ti-am spus. Nu cauta retete care promit ca slabesti peste noapte, cine stie cate kile, ptr. ca la fel de repede le vei pune inapoi, inca dublu! Ai mare grija de sanatate si mai ales ce faci ptr a slabi, ptr ca nu de joaca cu orice produse care promit "marea cu sarea". Incearca si vei fii si multumita si fericita de cum vei arata.


sigur exista" rasina de mumie"?? ce este ceai??
dani_pisi
Postat pe 22 Septembrie 2009 10:05
De la: cristina_xxx2006, la data 2009-09-21 13:00:16
De la: miruta, la data 2009-09-21 11:46:08
am luat ca sa slabesc, 6 luni de zile reductil si le-am terminat .....imi ziceti voi cum as putea sa ma mentin dupa ce le-am luat ?????



Offf...si sora mea a luat reductil si slabise enorm intr-o perioada f scurta de timp, insa,....sanatatea ei era facuta praf.... Fetelor, nu mai luati toate prostiile de slabit din farmacii, chiar daca promit marea cu sarea. Slabiti pe moment, dupa care efectele negative se vad imediat. Sora mea s-a ingrasat la loc, ba chiar a luat multe kilograme in plus. NU EXISTA PASTILE MINUNE, SI SLABIT PESTE NOAPTE, pentru ca nici de ingrasat nu v-ati ingrasat peste noapte. Totul se face in timp. Medicii recomanda intre 3 si 5 kg slabite lunar. Asa este sanatos pentru organism. Sa nu aveti impresia ca daca luati nu stiu ce tampenii din farmacii, doar pentru ca ati auzit ca X-uleasca a slabit nu stiu cate kilograme.

Si inca o chestie, daca sunteti predispuse la ingrasat, ca si mine, asta inseamna ca toata viata va trebui sa aveti grija ce mancati. Aveti grija la numarul de calorii, pentru ca daca mancati mai multe calorii decat arde corpul vostru in repaos, nu veti slabi si nu va veti mentine in veci


ok , vreau sa luam legatura, dar nu pot participa la nu stiu ce diete decat dupa-amiaza......multumesc!
dani_pisi
Postat pe 22 Septembrie 2009 10:08
De la: alina_plocon, la data 2009-09-21 18:24:37Buna!
Eu iti recomand sa incerci Power Plate, eu akum incep al doilea abonament si am slabit 6 kg si ma duc la Centru dupa Pictor Rosenthal si sunt foarte multumita.....exista un kinetoterapeut unde iti recomanda si ce sa mananci pentru a slabi intr-un scurt timp exact cat iti doresti :))

Poti intra pe sit-ul lor www.powerplate.ro


ce este POWER PLATE?? da mai multe detalii.....
dani_pisi
Postat pe 22 Septembrie 2009 10:11
Eu nu am putut sa tin niciodata un regim strict de slabit si dupa ce am ajuns sa fiu aproape de sa nu ma mai incapa nici o haina am inceput sa ma documentez in legatura cu regimurile...m-am oprit asupra regimului rina's 90 de zile si chiar functioneaza. E un fel de cura disociata dar e foarte eficienta. Cauta pe internet detalii si mult succes
alt_cineva
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta South Beach 4 De la: kudika_972249 23 Octombrie 2014 15:40
slabiti usor si sanatos 7 De la: kudika192550 4 Iunie 2010 11:24
Pentru toate doamnele si domnisoarele.. 7 De la: Dontyyy 28 Aprilie 2010 10:52
Te pot ajuta sa slabesti !!! 2 De la: greierash_is_back 22 Noiembrie 2009 17:34
cartea mihaela bilic 80 De la: Ginutza03 25 Octombrie 2018 12:20