Setari Cookie-uri

o luna la sala si nici un gram:(

buna fetelor...voiam sa va zic si eu o ..."remarca"...am mers timp de o luna la sala...in fiecare zi(in'afara de duminika) cate o ora...faceam exercitii diverse, uneori mai mult, alteori mai putin....am renuntat la dulce( pt ca asta e marea mea problema-ador ciokolata-)...insa la cola nu prea am reusit...oricum,ideea e ca am mancat normal( 3 ori p zi)..si sala in fiecare zi...de ce nu am dat nici un gram jos??:(((http://www.kudika.ro/comunitate/forum/new_topic/57.html#
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/new_topic/57.html#http://www.kudika.ro/comunitate/forum/new_topic/57.html#
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/new_topic/57.html#http://www.kudika.ro/comunitate/forum/new_topic/57.html#
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/new_topic/57.html#
irinuku
Postat pe 12 Septembrie 2009 23:41
perseverenta e mama reusitei...(sau cel putin asa cred ca era zicala )
cantafabule
Postat pe 12 Septembrie 2009 23:44
daca persevereaza in mersu agale pe banda de alergare o sa persevereze mult si bine...
DieMann
Postat pe 12 Septembrie 2009 23:48
poate s-a stricat cantaru'!
geo_x
Postat pe 12 Septembrie 2009 23:50
perseverezi perseverezi......da tre' sa vezi acolo...ceva p minus....:-??:-(.....
irinuku
Postat pe 12 Septembrie 2009 23:54
De la: irinuku, la data 2009-09-12 23:54:52perseverezi perseverezi......da tre' sa vezi acolo...ceva p minus....:-??:-(.....


masluieste cantaru' ...si gata!
geo_x
Postat pe 13 Septembrie 2009 00:01
De la: irinuku, la data 2009-09-12 23:54:52perseverezi perseverezi......da tre' sa vezi acolo...ceva p minus....:-??:-(.....

pai daca persevereaza si in mancat..nici n-o sa vada vreodata
uuu, ce rea am fost acuma
cantafabule
Postat pe 13 Septembrie 2009 00:03
da...util.....:(:(:(:(:(http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/28328.html#
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/28328.html#
irinuku
Postat pe 13 Septembrie 2009 00:07
De la: cantafabule, la data 2009-09-13 00:03:47
De la: irinuku, la data 2009-09-12 23:54:52perseverezi perseverezi......da tre' sa vezi acolo...ceva p minus....:-??:-(.....

pai daca persevereaza si in mancat..nici n-o sa vada vreodata
uuu, ce rea am fost acuma


rea da' realista!
las' ca s-a inventat schema aia piramidala de slabit!! vad ca multi renunta la spor si se apuca de asa ceva!
geo_x
Postat pe 13 Septembrie 2009 00:09
da ideea e ca am renuntzat la dulce ...mnah, cat de nociva poa' sa fie apa aia dulce si " sifonata" numita cola??? oricum nu se compara cu ditamai ciokolata sau punga de chipsuri....
irinuku
Postat pe 13 Septembrie 2009 00:16
De la: irinuku, la data 2009-09-13 00:16:12da ideea e ca am renuntzat la dulce ...mnah, cat de nociva poa' sa fie apa aia dulce si " sifonata" numita cola??? oricum nu se compara cu ditamai ciokolata sau punga de chipsuri....


tot atat de nociva ca si o pisica intrun laborator de experimente pe soricei!!
geo_x
Postat pe 13 Septembrie 2009 00:17
suficient cat sa nu t lasa sa dai un gram jos cu tot cu sport?:-j
irinuku
Postat pe 13 Septembrie 2009 00:23
lase*
irinuku
Postat pe 13 Septembrie 2009 00:24
De la: irinuku, la data 2009-09-13 00:23:52suficient cat sa nu t lasa sa dai un gram jos cu tot cu sport?:-j

da , poti slabii daca incerci sa nu mai manaci altceva decat cola toata ziua..si din ala numa vreo 3 litri..ca altfel n-ai facut nimic , doar ca te poti trezii cu osteoporoza in vreo 2 ani , dar astea sunt deja efectele secundare
cantafabule
Postat pe 13 Septembrie 2009 00:39
pff...cam najpa:))))).....mnah:|......o sa vad atunci cu ce inlocuiesc....e cam najpa...cola nu, tigari nu, baut nu.....
irinuku
Postat pe 13 Septembrie 2009 00:53
in primul si-n primul rand, renunta la cola! e mult mai nociva decat orice dulce.
in al doilea rand: esti sigura ca ai facut exercitii adaptate metabolismului si corpului tau? Poti intreba un instructor de acolo sa fii sigura.
in al treilea rand, mananci inainte de sala? e foarte important sa manaci bine cam cu o ora inainte, pentru ca altfel imediat dupa sala vei simti o pofta acuta de dulce (sau sarat, dupa caz) si uite asa se face praf tot antrenamentul tau...
kitty_krieger
Postat pe 13 Septembrie 2009 06:39
pai mnah..... ...am fct cam pt grupele importante de muschi.....instructoarea a zis ca'i ok ...si nu, nu mananc inainte pt ca ma simt nashpa, mananc la aproximativ o ora jumate dupa sala....si atunci normal
irinuku
Postat pe 13 Septembrie 2009 10:57
Pai ca sa slabesti ar trebui sa mananci cam asa ceva(eu asa am dat jos kg in plus,si destul de rapid):mananci un piept de pui(la gratar) cu o salata sau si mai bine numai ku o rosie,castravete etc,(asta fiijnd cina)apoi ca si gustari pe parcursul zilei 2-3 fructe(mere,pere,grapefruit,portocala,mandarine ce iti plac tie).in nici un caz nu ai voie cola sau alte sucuri,numai limonada daca nu poti trai numai cu apa plata.o sa suporti mai greu in prima sapt,dar apoi se inchide stomacul si nu va mai fi asa rau.si poti face si un pic de sport,plimba'te cu bicicleta(in caz ca nu ai una medicinala) mergi cat mai mult pe jos...sau daca nu,cauta'ti pe net exercitiile Pilates,chiar sunt eficiente.Bafta si tine'ne la curent.
rock90
Postat pe 13 Septembrie 2009 16:36
...fetelor eu la sfarsitu` lu` mai nu ma mai suportam cred k aveam 65 de kg la 15 ani si sunt mika de inaltime ,mi`am pus in gand ca trebuie sa slabesc...si am shio slabit...
cum?...mancam multe fructe, legume... pot sa zic k nu mai suportam altceva preferam sa mananc fructe multeeee dar mancam shi carne de pui fiarta shi peste la cuptor dar doar 1-2 ori pe saptamana pentru ca nu puteam....organismu` meu se obisnuise asa si ii era shi foarte bine...
beam ~4 litri de apa...shi faceam 1 sau poate 2 ore de banda pe care o am acasa...doar mergeam nu alergam dar dade.am frate din maini la greu...cand ma dade.am jos de akolo hainele de pe mine erau ude fleasca pute.ai sa le storci...shi cu asa program la sfarsitu` lu` iulie aveam ~50 de kg...
fatadeinstructor
Postat pe 13 Septembrie 2009 17:03
da, uite ,exact...fructe si legume....cred ca am tinut la viata mea n'spe mii de regimuri...mi se facusera creierii numai salate si fructe...cel mai mult am dat jos 6 kg...(mai trisam,recunosc).....mananc, nu zic...e ok si cu fructele si legumele...doar ca atunci cand ai si factori de stres( examene, alergatura, cursuri) pur si simplu nu ai energia necesara...dupa o sapt ma apuca ori calciu ori glicemia...nuj ce sa zic si cu atatea legume si fructe...de asta si merg la sala in fiecare zi...ca sa nu fie nevoie de un regim foarte strict...sa visez toata ziua numai salate...de ex...mananc la pranz(supa si felul 2)...iar seara....un sandwici sau nuj, oricum de regula ceva cu paine.....legume pot manca cate vreau dar apoi toata ziua imi sta gandu in frigider..
irinuku
Postat pe 13 Septembrie 2009 21:21
De la: irinuku, la data 2009-09-13 10:57:12pai mnah..... ...am fct cam pt grupele importante de muschi.....instructoarea a zis ca'i ok ...si nu, nu mananc inainte pt ca ma simt nashpa, mananc la aproximativ o ora jumate dupa sala....si atunci normal

inseamna ca instructoarea aia e cam proasta. ;) ce faceai tu mai mult ca sigur se numeste fitness....daca instructoarea considera ca reduce din stratul adipos cu fitness se inseala...sper ca nu este vorba de instructor personal...daca da...atunci o si platesti degeaba.
Ronnie_Coleman
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:01
nu, nu e personal..... ca e fitness...ca e altceva....tt miscare e nu??miscare regulata nu presupune implicit kg minus??
irinuku
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:56
nu iubita, fitnesssul (sau trasu' de fiare daca vrei), iti lucreaza muschii. Insa peste muschi ai ceva tesut adipos (grasime) care se topeste prin exercitii cardio (alergat, sarit coarda etc.)
kitty_krieger
Postat pe 14 Septembrie 2009 02:21
da pt "grasimutze" e bine sa incerci pilates,si sa mergi in general mult pe jos.
rock90
Postat pe 14 Septembrie 2009 14:21
hmmm..o sa vad ce as putea schimba...kiar acum de la 4 am sala....aveam de dimineatza dar a trebuit sa schimb...o sa incerc sa fac mai mult p banda si stepper....de regula faceam si cu greutati...2 kg maxim...nuj c sa zicideea e ca vreau sa vad rezultate!!!:(:(:(:(
irinuku
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:07
zic ideea*
irinuku
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:08
buna fetelor...
irinuku vreau sa te intreb shi io ceva...
cam cate minute de banda faceai tu pe zi?
alergai sau mergeai pur shi simplu?..pwp
fatadeinstructor
Postat pe 14 Septembrie 2009 21:36
inka mai frecventez sala....pai merg repede( 6,5 km/h)....timp de 25 -30 minute...si ma dau jos fleashca...asta mai nou,...in ultima perioada. Inainte faceam mai mult cu greutati( 2 kg)....iar la picioare cu mai mult, nu prea ma agitam p banda.pup,ms
irinuku
Postat pe 14 Septembrie 2009 22:03
Irinuku-felicitari ca faci eforturi sa slabesti,ti-as sugera painea daca e alba s-o inlocuiesti cu cea neagra,fara dulciuri si bauturi acidulate de orice fel ,portii mici (ca deh,suntem la regim) si daca iti place poti face aerobic,la mine a functionat si nu mergeam in fiecare zi la sala ,ci doar de 3 ori pe sapt!
Succes si sa ne spui cum merge regimul,nu renunta,dar daca nu ai dat jos nimic,inseamna ca ceva nu faci bine-eu cred ca trebuie sa umblii la portii si la cola aia;))!!!
luyyzz
Postat pe 20 Septembrie 2009 20:31
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24517/trebuie-sa-ai-ambitie-f-mare-ca-sa-reusesti-sa-slabesti-si-de-asta-avem-nevoie.html
am postat si eu aici ce am facut anul trecut pt a slabi.
Acum tin iar dieta si merge bine,vreau sa merg din nou si la aerobic:))!
luyyzz
Postat pe 20 Septembrie 2009 20:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
drumul spre "perfectiune" 9 De la: annna_larysssa 11 Decembrie 2009 22:37
Cura de slabire prin dieta+ceaiuri+acupunctura 5 De la: kudika002001 15 Iulie 2009 19:18
dezamagita 39 De la: kudika002001 15 Iulie 2009 19:21
Zumbaromania arde caloria! 1 De la: zumbaromania 22 Mai 2010 23:45
Regimul cu supa de varza 15 De la: kudika_972249 23 Octombrie 2014 15:43