Setari Cookie-uri

Am nevoie de un sfat !

Sunt intr-o situatie confuza si nu stiu ce sa fac! Sunt cu iubitul meu de 4 luni insa in ultimul timp ma gandesc tot mai mult sa ma despart de el,nu ca ma ranit cu ceva din contra este un baiat deosebit care mia dovedit (sau asa cred eu) ca tine cu adevarat la mine dar pur si simplu nu sunt fericita cu aceasta relatie.
Sincera sa fiu as dorii sa ma despart de el si sa raman un timp mai indelungat singura ca sa pot sa mi pun in ordine gandurile.
Tot ce imi doresc este sa fac aceasta despartire cat mai usoara;adik sa nu sufere el.Nu stiu cum sa-i spun , amm incercat sa-i spun sa luam o pauza dar nu am putut este prea bun si nu vreau sa sufere.
Pls dati-mi un sfat!!!!!Nu vreau sa mi sariti in cap pur si simplu imi doresc o perioada solo!!
kudika068607
Postat pe 15 Septembrie 2009 09:04
sa discutzi cu el pe shleau.

in general asa patzesc baietzii buni....tzi-ar trebui unul sa te tzina sub papuc...asa....sa nu te plictisesti si abia atunci ai sti sa apreciezi un baiat cu adevarat bun.
nici o grija,o sa primesti ceea ce tu meritzi.
cu varf si indesat
matracucu
Postat pe 15 Septembrie 2009 09:19
De la: kudika068607, la data 2009-09-15 09:04:06Sunt intr-o situatie confuza si nu stiu ce sa fac! Sunt cu iubitul meu de 4 luni insa in ultimul timp ma gandesc tot mai mult sa ma despart de el,nu ca ma ranit cu ceva din contra este un baiat deosebit care mia dovedit (sau asa cred eu) ca tine cu adevarat la mine dar pur si simplu nu sunt fericita cu aceasta relatie.
Sincera sa fiu as dorii sa ma despart de el si sa raman un timp mai indelungat singura ca sa pot sa mi pun in ordine gandurile.
Tot ce imi doresc este sa fac aceasta despartire cat mai usoara;adik sa nu sufere el.Nu stiu cum sa-i spun , amm incercat sa-i spun sa luam o pauza dar nu am putut este prea bun si nu vreau sa sufere.
Pls dati-mi un sfat!!!!!Nu vreau sa mi sariti in cap pur si simplu imi doresc o perioada solo!!


Oricat de delicat ai face-o adevarul tot doare ,asa zii omului direct ce ai de zis.

Postat pe 15 Septembrie 2009 09:21
trimite'i pe mess link'u asta....

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/28378/Am-nevoie-de-un-sfat.html


Diavolyta_
Postat pe 15 Septembrie 2009 09:44
Hmmm...nu esti fericita de aceasta relatie ? Din ce motive ? Nu prea exista niciun motiv nu ? E vorba doar de ideea care ti-a intrat in cap,ca nu esti fericita langa el !
Despartire usoara,sa nu sufere el,nu exista.


Incearca sa te pui in locul lui,macar in alea 30 de secunde,cand te asculta pe tine,cand ii spui ca vrei o pauza,vrei sa fi singura,si ca nu esti fericita langa el.


NICIODATA pauzele astea,nu au fost de bine,nu exista pauza intr-o relatie,pentru ca dupa ce se termina aceea "pauza" nimic nu va mai fi la fel.

Si apropo,de ce nu ai mentionat de ce iti doresti o perioada solo ?


Domnisoara,toata "pauzele" care mi-au fost propuse/traite de catre persoana feminina,au dus,dupa un timp la imaginea in ochii mei,pe ea,cu un alt baiat de mana.

Si daca esti binevoitoare,lasa-mi si mie un contact al prietenului tau,sa port o discutie in privat cu el.
De_Nereprosat
Postat pe 19 Septembrie 2009 03:04
de ce spune-ti toti ca mereu perioada de "pauza "se termina cu o alta relatie?
pur si simplu nu mai pot continua aceasta relatie.nu exista motive de despartire,dar pur si simplu am ajuns la concluzia ca nu-l iubesc imi e un bun prieten dar nu-l pot iui.
sincer am incercat dar nu pot.ce sa fac?sa-l mint in continuare si sa-i spun ca-l iubesc(sa contiunui aceasta agonie care pana la urma tot se va sfarsi)sau sa-i spun adevarul.
tot ce imi doresc acum este sa fac acest lucru cat mai bine posibil ca el sa nu sufere si mai mult
kudika068607
Postat pe 19 Septembrie 2009 20:12
De la: kudika068607, la data 2009-09-15 09:04:06
Tot ce imi doresc este sa fac aceasta despartire cat mai usoara;adik sa nu sufere el.Nu stiu cum sa-i spun , amm incercat sa-i spun sa luam o pauza dar nu am putut este prea bun si nu vreau sa sufere.


Cu cat trece mai mult timp cu atat va fi mai greu. Poate in timp ce el se afla intr-o relatie fara finalitate va trece pe langa o fata cu care chiar s-ar potrivi.
ilovethisgame
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:43
De la: kudika068607, la data 2009-09-19 20:12:28de ce spune-ti toti ca mereu perioada de "pauza "se termina cu o alta relatie?
pur si simplu nu mai pot continua aceasta relatie.nu exista motive de despartire,dar pur si simplu am ajuns la concluzia ca nu-l iubesc imi e un bun prieten dar nu-l pot iui.
sincer am incercat dar nu pot.ce sa fac?sa-l mint in continuare si sa-i spun ca-l iubesc(sa contiunui aceasta agonie care pana la urma tot se va sfarsi)sau sa-i spun adevarul.
tot ce imi doresc acum este sa fac acest lucru cat mai bine posibil ca el sa nu sufere si mai mult


pai, de ce l-ai mintit si i-ai zis ca-l iubesti?! ....data viitoare, zi si tu ca iubesti cand chiar simti asta
an_dra_da_k
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:25
Nu ai nevoie de nici o pauza!!!!!!!!!!!!!!ce barbat mai gasesti tu ca acesta???sa-ti accepte pauzele???iar el ar trebui sa te ajute sa treci peste momentul asta prin care treci..de fapt el incearca..........dar tu nu il lasi........pretuieste ceea ce ai!!!!!!!!
booboruza
Postat pe 22 Septembrie 2009 00:51
Eu cred ca voi sariti cu sau fara voie. peste esential.. NU-L IUBESTE!! Restul.. nu mai conteaza. Daca ii cereti sa se puna in locul lui.. cand afla vestea.. atunci hai, sa ne punem in locul lui.. stiind ca stam intr-o relatie unde nu suntem iubiti.. ci doar de mila.
Va suferi .. cu siguranta, dar intotdeauna exista o suferinta intr-o relatie in care unul trage in dreapta si celalalt in stanga.
Pune-i capat.. pur si simplu!.. Formula o gasesti tu... atunci. Important e sa nu mai amani. Si, desigur, data viitoare sa deschizi bine ochii.
rashela
Postat pe 22 Septembrie 2009 01:07
De la: kudika068607, la data 2009-09-19 20:12:28de ce spune-ti toti ca mereu perioada de "pauza "se termina cu o alta relatie?
pur si simplu nu mai pot continua aceasta relatie.nu exista motive de despartire,dar pur si simplu am ajuns la concluzia ca nu-l iubesc imi e un bun prieten dar nu-l pot iui.
sincer am incercat dar nu pot.ce sa fac?sa-l mint in continuare si sa-i spun ca-l iubesc(sa contiunui aceasta agonie care pana la urma tot se va sfarsi)sau sa-i spun adevarul.
tot ce imi doresc acum este sa fac acest lucru cat mai bine posibil ca el sa nu sufere si mai mult




ooo doamneee,fata mea!pur si simplu ii spui..chiar nu exista mod in care sa ii spui si sa nu sufere...dar i-a trece lui.
amondineeee
Postat pe 24 Septembrie 2009 11:36
vb cu el si spune-i k ai nevoie d putin timp pt a analiza mai bn relatia dintre voi doi. d obicei, baietii prin pauza inteleg terminarea relatiei,nu si faptul k avem nevoie d putin timp pt a fi singure si pt a ne pune ordine in idei.orice vei face, va fi bn facut
Cristinik90
Postat pe 24 Septembrie 2009 11:46
cred ca mai degraba fetele intreleg prin pauza sfarsit
krystyana84
Postat pe 24 Septembrie 2009 11:48
Ce cauti pe acest topic daca raspunsul il stii deja? Vrei o perioada solo dar postezi totusi aceste randuri pentru ce? Si apoi sunt 4 luni,nicidecum ani,nu va fi o tragedie pentru acel "baiat bun" daca ii spui "cu manusi" sau fara ca vrei "o pauza" ... pentru totdeauna.Spune-i cat mai repede si nu te mai preface ca esti fericita langa el.It's for the best.
dirty_dancing
Postat pe 26 Septembrie 2009 17:32
De la: kudika068607, la data 2009-09-19 20:12:28de ce spune-ti toti ca mereu perioada de "pauza "se termina cu o alta relatie?
pur si simplu nu mai pot continua aceasta relatie.nu exista motive de despartire,dar pur si simplu am ajuns la concluzia ca nu-l iubesc imi e un bun prieten dar nu-l pot iui.
sincer am incercat dar nu pot.ce sa fac?sa-l mint in continuare si sa-i spun ca-l iubesc(sa contiunui aceasta agonie care pana la urma tot se va sfarsi)sau sa-i spun adevarul.
tot ce imi doresc acum este sa fac acest lucru cat mai bine posibil ca el sa nu sufere si mai mult

si fostul meu prieten cand a vrut sa-mi dea papucii mi-a zis k sa luam o pauza
asa e mereu
Valitza88
Postat pe 26 Septembrie 2009 17:42
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere, s-ar putea sa nu fie intotdeauna ceea ce doriti sa auziti, dar intotdeauna va fi adevarul.

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 4 Ianuarie 2010 05:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire ciudata 9 De la: kudika_7347 14 Mai 2012 13:12
fetele.... fetele 16 De la: sergiu84 13 Ianuarie 2014 19:09
D&P parfumuri... 6 De la: Fusun_ge 18 August 2014 23:51
vrea sa ma impac cu fosta mea prietena 7 De la: kudika082014 20 Noiembrie 2009 18:38
mam despartit de prietenu meu dupa 2 ani 20 De la: kudika154638 24 Mai 2010 22:10