Setari Cookie-uri

cum sa`i mai diminuez iesirile la o bere...doua, trei..?

am o relatie de 3 ani cu prietenul meu. totul e bine si frumos...uneori mai avem parte si de cateva copilarii asa, dar marea mea dilema e k iese prea mult la bere cu prietenii...ma rog...sta la 7 km de orasul in care stau eu si se mai opreste cand o ia catre casa...dar uneori si uita sa mearga mai departe...ma deranjeaza k oricat as insista sa iesim impreuna, zice k sunt doar ei baietii...si normal stand acolo....mijlocul de transport ar fi o problema uneori pt mine....neavand masina...orele de trezire putin difera...sfarsitul programului la fel...nu petrecem foarte mult impreuna...mai doarme el la mine, dar eu la el nu prea pot pt k imparte camera cu frateso...pana acum ceva timp avea 2 cei mai buni prieteni care la sfarsitul anului au plecat din tara la lucru si o perioada dupa plecarea lor na mai avut iesirile/opririle astea, dar acum si`a gasit un alt amic care il suna mereu..."nu vi la o bere?"...inteleg k e normal la un barbat, dar parca as vrea si eu atentia lui mai des... sunt eu stresata oare de acest gand...sau poate putin geloasa...sau oi avea si eu dreptate si ar trebui sa fac ceva?
kudika393757
Postat pe 26 Mai 2011 22:27
De la: kudika393757, la data 2011-05-26 22:27:55am o relatie de 3 ani cu prietenul meu. totul e bine si frumos...uneori mai avem parte si de cateva copilarii asa, dar marea mea dilema e k iese prea mult la bere cu prietenii...ma rog...sta la 7 km de orasul in care stau eu si se mai opreste cand o ia catre casa...dar uneori si uita sa mearga mai departe...ma deranjeaza k oricat as insista sa iesim impreuna, zice k sunt doar ei baietii...si normal stand acolo....mijlocul de transport ar fi o problema uneori pt mine....neavand masina...orele de trezire putin difera...sfarsitul programului la fel...nu petrecem foarte mult impreuna...mai doarme el la mine, dar eu la el nu prea pot pt k imparte camera cu frateso...pana acum ceva timp avea 2 cei mai buni prieteni care la sfarsitul anului au plecat din tara la lucru si o perioada dupa plecarea lor na mai avut iesirile/opririle astea, dar acum si`a gasit un alt amic care il suna mereu..."nu vi la o bere?"...inteleg k e normal la un barbat, dar parca as vrea si eu atentia lui mai des... sunt eu stresata oare de acest gand...sau poate putin geloasa...sau oi avea si eu dreptate si ar trebui sa fac ceva?


ai o situatie de facto, daca-ti place continua daca nu schimba ceva

e o tampenie sa incerci sa schimbi un om, fiecare e asa cum e, daca el prefera mai mult compania baietilor decat cu tine ...probabil stie el ceva
battleofwits
Postat pe 26 Mai 2011 23:14
Prietenul tau e un taranoi. Asta nu-i bun de sot. Aveam un unchi ce lucra 5 zile/ sapt. departe de casa. Cand venea spre casa, se oprea la bar sa-si cinsteasca prietenii in loc sa vina repede la copii si nevasta. Copii nu mai puteau de dorul lui iar el la bar cu betivii. Astia-s oameni de nimic! Fereste-te de aceste specimene!
mimi_ca29
Postat pe 27 Mai 2011 08:03
De la: kudika393757, la data 2011-05-26 22:27:55 dar parca as vrea si eu atentia lui mai des... sunt eu stresata oare de acest gand...sau poate putin geloasa...sau oi avea si eu dreptate si ar trebui sa fac ceva?


Esti ca o... capusa.
Dar trebuie sa faci ceva daca te deranjeaza acest aspect. Iesi si tu la o bere
Tu esti nemultumita de timpul pe care ti-l aloca, iar el este nemultumit(sau plictisit) de tine... daca prefera alta companie. Voi aveti genul acela de relatie cand stai cu cineva doar ca sa nu spui ca nu ai pe nimeni
_vio_
Postat pe 27 Mai 2011 08:03
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-27 08:03:11Prietenul tau e un taranoi. Asta nu-i bun de sot. Aveam un unchi ce lucra 5 zile/ sapt. departe de casa. Cand venea spre casa, se oprea la bar sa-si cinsteasca prietenii in loc sa vina repede la copii si nevasta. Copii nu mai puteau de dorul lui iar el la bar cu betivii. Astia-s oameni de nimic! Fereste-te de aceste specimene!


copiii*
mimi_ca29
Postat pe 27 Mai 2011 08:04
"am o relatie de 3 ani cu prietenul meu. totul e bine si frumos"

Daca totul e bine si frumos,de ce te plangi?Dupa parerea mea tu nu ai o relatie ci doar o frectie ocazionala...
Barbie30_
Postat pe 27 Mai 2011 10:30
De la: Barbie30_, la data 2011-05-27 10:30:24"am o relatie de 3 ani cu prietenul meu. totul e bine si frumos"

Daca totul e bine si frumos,de ce te plangi?Dupa parerea mea tu nu ai o relatie ci doar o frectie ocazionala...


pentru unele femei asta poate fi cea mai frumoasa relatie pe care o pot avea in viata asta asa ca nu trebuie sa-i stricam iluzia
battleofwits
Postat pe 27 Mai 2011 11:00
De la: battleofwits, la data 2011-05-27 11:00:12
De la: Barbie30_, la data 2011-05-27 10:30:24"am o relatie de 3 ani cu prietenul meu. totul e bine si frumos"

Daca totul e bine si frumos,de ce te plangi?Dupa parerea mea tu nu ai o relatie ci doar o frectie ocazionala...


pentru unele femei asta poate fi cea mai frumoasa relatie pe care o pot avea in viata asta asa ca nu trebuie sa-i stricam iluzia


Departe de mine gandul asta De fapt tipul o iubeste,tocmai d`asta isi aduce aminte de ea dupa mai multe beri la bord...Cum sa-i reziste cand ii spune ca o iubeste si ca este singura femeie din viata lui?Greu domne....greu....
Barbie30_
Postat pe 27 Mai 2011 13:19
De la: kudika393757, la data 2011-05-26 22:27:55am o relatie de 3 ani cu prietenul meu. totul e bine si frumos...uneori mai avem parte si de cateva copilarii asa, dar marea mea dilema e k iese prea mult la bere cu prietenii...ma rog...sta la 7 km de orasul in care stau eu si se mai opreste cand o ia catre casa...dar uneori si uita sa mearga mai departe...ma deranjeaza k oricat as insista sa iesim impreuna, zice k sunt doar ei baietii...si normal stand acolo....mijlocul de transport ar fi o problema uneori pt mine....neavand masina...orele de trezire putin difera...sfarsitul programului la fel...nu petrecem foarte mult impreuna...mai doarme el la mine, dar eu la el nu prea pot pt k imparte camera cu frateso...pana acum ceva timp avea 2 cei mai buni prieteni care la sfarsitul anului au plecat din tara la lucru si o perioada dupa plecarea lor na mai avut iesirile/opririle astea, dar acum si`a gasit un alt amic care il suna mereu..."nu vi la o bere?"...inteleg k e normal la un barbat, dar parca as vrea si eu atentia lui mai des... sunt eu stresata oare de acest gand...sau poate putin geloasa...sau oi avea si eu dreptate si ar trebui sa fac ceva?


cam greu sa te impui daca esti asa de dependenta de el.....daca ai avea si tu masina si prieteni cu care sa iesi la un suc fara el, altfel s-ar pune problema poate atunci ar aprecia si el timpul petrecut cu tine.
DayC
Postat pe 27 Mai 2011 16:32
buna ....cunosc cazul ... cv asemanator am avut si eu ... cee ce e trebuie sa intelegi tu e k, km asa sunt toti baietzi .... oricum tu trebe sa faci in asa fel inkt sa il castigi de partea ta .... o relatie k sa dureze nu inseamna sa se comande unu pe altu sau sa iasa mereu impreuna in cuplu afara ... dak tu ai avea q cine iesi ai intelege putin situatia .... tu ai iesi q prieteni tai si el q ai lui ... atat baiatul cat si fata au momente in care poate are vrea sa fie lasati putin mai liber .... o iesire mai k intre baiezti q glume de a lor (in cazul prietenului tau) ... oricum dak te iubeste stai linistita k orice ar face se va intoarce mereu la tine ... tu momentan esti poate un pic geloasa si ai impresia k el nu iti da asa mare atentie ... poate fi si asta o varianta ... dar presupun k dupa 3 ani de knd sunteti deja il cunosti si stii cum e el, cum gandeste ... incearca sa vezi lucrurile putin altfel ...
lollyta_10
Postat pe 27 Mai 2011 16:42
merci...sincer dn toate mesajele pe care leam citit, doar acesta ma facut sa am o alta idee despre ce "tin la casa"...unele mi se par cam rautacioase, si kiar badjocoritoare...si intradevar...imi spune uneori knd ma supar ca: "asa`s eu si sti ca te iubesc...iar tu ma iubesti asa cum sunt"... are dreptate, dar as vrea sa schimb ceva...poate mi`e frica sa ma impun, gandinduma la rezulate negative...certuri...:-s...si ai dreptate...la urma urmei, e barbat...si sincer...inafara de sheful meu si inca vreo 2 3 cazuri exceptie, nam prea cunoscut baieti care sa nu aiba obiceiul asta...
kudika393757
Postat pe 27 Mai 2011 21:15
Daca totul e bine si frumos,de ce te plangi?Dupa parerea mea tu nu ai o relatie ci doar o frectie ocazionala...



pentru unele femei asta poate fi cea mai frumoasa relatie pe care o pot avea in viata asta asa ca nu trebuie sa-i stricam iluzia....

mi se pare cam aiurea ce spui... nu stiu daca ai o relatie...sau ce numesti tu o relatie...nu mam apukat sami povestesc viata, ci doar ceea ce ma kam nedumereste, dar daca tu ai sta cu cineva si dupa 3 ani ti`ar spune cineva ca asta e un fel de cum ai numito tu mai sus, eu una nu as numi`o relatie... poate ceva de genul "amici model"...cam asa se spune pe la noi...
kudika393757
Postat pe 27 Mai 2011 21:19
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-27 08:03:11Prietenul tau e un taranoi. Asta nu-i bun de sot. Aveam un unchi ce lucra 5 zile/ sapt. departe de casa. Cand venea spre casa, se oprea la bar sa-si cinsteasca prietenii in loc sa vina repede la copii si nevasta. Copii nu mai puteau de dorul lui iar el la bar cu betivii. Astia-s oameni de nimic! Fereste-te de aceste specimene!
Ai perfecta dreptate....din specimene din astea nu faci om de casa.
The_Exile
Postat pe 27 Mai 2011 22:08
De la: kudika393757, la data 2011-05-27 21:19:25 Daca totul e bine si frumos,de ce te plangi?Dupa parerea mea tu nu ai o relatie ci doar o frectie ocazionala...



pentru unele femei asta poate fi cea mai frumoasa relatie pe care o pot avea in viata asta asa ca nu trebuie sa-i stricam iluzia....

mi se pare cam aiurea ce spui... nu stiu daca ai o relatie...sau ce numesti tu o relatie...nu mam apukat sami povestesc viata, ci doar ceea ce ma kam nedumereste, dar daca tu ai sta cu cineva si dupa 3 ani ti`ar spune cineva ca asta e un fel de cum ai numito tu mai sus, eu una nu as numi`o relatie... poate ceva de genul "amici model"...cam asa se spune pe la noi...


Pe de o parte spui ca n-ai cunoscut multi barbati, pe de alta parte iti sare mustarul daca ti se spune ca ce ai tu nu se prea numeste o relatie frumoasa. Este o relatie, probabil cum o au mii de femei care se multumesc doar sa fie cineva pe langa ele, sa le stie lumea ca nu-s singure.

Este un taranoi, ti-a spus cineva mai sus. Pai cam este! Dar nu-i problema noastra, nu?

Si cand, dupa ani buni de convietuire cu el, poate maritata, poate tot asa, vei spune: bea de stinge, cand bea e violent.. o sa ti se spuna: "dar cand l-ai cunoscut, n-ai vazut cum este?" Vei raspunde: "am crezut ca se va schimba."

Ei bine, nu! Ce ai acum, asta vei avea toata viata. Asa ca, bine ti s-a spus mai sus. daca-ti place ce ai, de ce te plangi?
rashela
Postat pe 27 Mai 2011 22:10
De la: kudika393757, la data 2011-05-27 21:19:25
mi se pare cam aiurea ce spui... nu stiu daca ai o relatie...sau ce numesti tu o relatie...nu mam apukat sami povestesc viata, ci doar ceea ce ma kam nedumereste, dar daca tu ai sta cu cineva si dupa 3 ani ti`ar spune cineva ca asta e un fel de cum ai numito tu mai sus, eu una nu as numi`o relatie... poate ceva de genul "amici model"...cam asa se spune pe la noi...


dupa felul in care scrii si te exprimi, sunt din ce in ce mai convins ca asta e una din cele mai frumoase relatii pe care o sa le ai vreodata
battleofwits
Postat pe 27 Mai 2011 22:45
De la: kudika393757, la data 2011-05-27 21:19:25 Daca totul e bine si frumos,de ce te plangi?Dupa parerea mea tu nu ai o relatie ci doar o frectie ocazionala...



pentru unele femei asta poate fi cea mai frumoasa relatie pe care o pot avea in viata asta asa ca nu trebuie sa-i stricam iluzia....

mi se pare cam aiurea ce spui... nu stiu daca ai o relatie...sau ce numesti tu o relatie...nu mam apukat sami povestesc viata, ci doar ceea ce ma kam nedumereste, dar daca tu ai sta cu cineva si dupa 3 ani ti`ar spune cineva ca asta e un fel de cum ai numito tu mai sus, eu una nu as numi`o relatie... poate ceva de genul "amici model"...cam asa se spune pe la noi...


1. Exista un buton cu "citeaza" pe care noi de regula il folosim ca sa ne intelegem intre noi.
2.Cand citezi doua persoane, le raspunzi separat, nu faci un carcalete ca cel de mai sus ...

Daca te deranjeaza sa-i spui "frectie" atunci poti sa o numesti in continuare relatie si sa dormi linistita asa cum ai facut si pana acum.O sa plangi pe la usa barurilor da nah....fiecare cu ce-si alege....
Barbie30_
Postat pe 28 Mai 2011 03:08
Da-i sa bea inainte sa plece de la tine. sau bea si tu cu el...
kudika383796
Postat pe 28 Mai 2011 06:35
Si daca il iubesti asa cum e atunci pt ce incerci sa il schimbi ? Get some friends si iesi si tu cu fetele. Mare branza. Bine, se opreste la o bere dar asta nu inseamna ca nici nu iti demonstreaza ca te iubeste si nu ma refer la momentul cand tu te superi si el iti zice " vai bomboana mea diabetica stii ca te iubesc" ci gesturi si comportament in general. Logic, trebuie SPATIU,MULT SPATIU pt ca daca sunteti impreuna nu inseamna ca tre sa stati bot in bot toata ziua. Si mai lasa si tu un pic manelele alea ca se cunoaste din vocabular.
kudika046656
Postat pe 28 Mai 2011 06:54
Pune-i otrava in mancare :)) Vezi sa nu-i pui doza letala, pune-i cat sa i se faca rau si sa boleasca cu capul la tine in poala. N-o sa-i mai trebuiasca bere :))

Lasand umorul negru la o parte, analizeaza de ce esti impreuna cu acest barbat. Intreaba-te de ce ati inceput o relatie si daca merita sa continuati. Niciodata nu trebuie sa incerci sa schimbi un om, il accepti si il iubesti exact asa cum este sau iti gasesti pe altul care prefera sa bea aghiazma in loc de bere.
Ionyssa
Postat pe 28 Mai 2011 07:19
De la: kudika393757, la data 2011-05-26 22:27:55am o relatie de 3 ani cu prietenul meu. totul e bine si frumos...uneori mai avem parte si de cateva copilarii asa, dar marea mea dilema e k iese prea mult la bere cu prietenii...ma rog...sta la 7 km de orasul in care stau eu si se mai opreste cand o ia catre casa...dar uneori si uita sa mearga mai departe...ma deranjeaza k oricat as insista sa iesim impreuna, zice k sunt doar ei baietii...si normal stand acolo....mijlocul de transport ar fi o problema uneori pt mine....neavand masina...orele de trezire putin difera...sfarsitul programului la fel...nu petrecem foarte mult impreuna...mai doarme el la mine, dar eu la el nu prea pot pt k imparte camera cu frateso...pana acum ceva timp avea 2 cei mai buni prieteni care la sfarsitul anului au plecat din tara la lucru si o perioada dupa plecarea lor na mai avut iesirile/opririle astea, dar acum si`a gasit un alt amic care il suna mereu..."nu vi la o bere?"...inteleg k e normal la un barbat, dar parca as vrea si eu atentia lui mai des... sunt eu stresata oare de acest gand...sau poate putin geloasa...sau oi avea si eu dreptate si ar trebui sa fac ceva?


poi de ce nu vrea sa te duca si pe tine cu prietenii lui ? eu nu zic sa fi in gasca lor tot tp dar macar odata de doua ori ar putea sa te duca ... incearca sa ii arati ca nu iti convine si poate pui si niste conditii sa vezi cum se schimba ..... cum ii educam asa ii avem
ina_irinus906
Postat pe 28 Mai 2011 07:46
De la: rashela, la data 2011-05-27 22:10:29
De la: kudika393757, la data 2011-05-27 21:19:25 Daca totul e bine si frumos,de ce te plangi?Dupa parerea mea tu nu ai o relatie ci doar o frectie ocazionala...



pentru unele femei asta poate fi cea mai frumoasa relatie pe care o pot avea in viata asta asa ca nu trebuie sa-i stricam iluzia....

mi se pare cam aiurea ce spui... nu stiu daca ai o relatie...sau ce numesti tu o relatie...nu mam apukat sami povestesc viata, ci doar ceea ce ma kam nedumereste, dar daca tu ai sta cu cineva si dupa 3 ani ti`ar spune cineva ca asta e un fel de cum ai numito tu mai sus, eu una nu as numi`o relatie... poate ceva de genul "amici model"...cam asa se spune pe la noi...


Pe de o parte spui ca n-ai cunoscut multi barbati, pe de alta parte iti sare mustarul daca ti se spune ca ce ai tu nu se prea numeste o relatie frumoasa. Este o relatie, probabil cum o au mii de femei care se multumesc doar sa fie cineva pe langa ele, sa le stie lumea ca nu-s singure.

Este un taranoi, ti-a spus cineva mai sus. Pai cam este! Dar nu-i problema noastra, nu?

Si cand, dupa ani buni de convietuire cu el, poate maritata, poate tot asa, vei spune: bea de stinge, cand bea e violent.. o sa ti se spuna: "dar cand l-ai cunoscut, n-ai vazut cum este?" Vei raspunde: "am crezut ca se va schimba."

Ei bine, nu! Ce ai acum, asta vei avea toata viata. Asa ca, bine ti s-a spus mai sus. daca-ti place ce ai, de ce te plangi?




sagara_laksami
Postat pe 28 Mai 2011 09:12
De la: sagara_laksami, la data 2011-05-28 09:12:44
De la: rashela, la data 2011-05-27 22:10:29
De la: kudika393757, la data 2011-05-27 21:19:25 Daca totul e bine si frumos,de ce te plangi?Dupa parerea mea tu nu ai o relatie ci doar o frectie ocazionala...



pentru unele femei asta poate fi cea mai frumoasa relatie pe care o pot avea in viata asta asa ca nu trebuie sa-i stricam iluzia....

mi se pare cam aiurea ce spui... nu stiu daca ai o relatie...sau ce numesti tu o relatie...nu mam apukat sami povestesc viata, ci doar ceea ce ma kam nedumereste, dar daca tu ai sta cu cineva si dupa 3 ani ti`ar spune cineva ca asta e un fel de cum ai numito tu mai sus, eu una nu as numi`o relatie... poate ceva de genul "amici model"...cam asa se spune pe la noi...


Pe de o parte spui ca n-ai cunoscut multi barbati, pe de alta parte iti sare mustarul daca ti se spune ca ce ai tu nu se prea numeste o relatie frumoasa. Este o relatie, probabil cum o au mii de femei care se multumesc doar sa fie cineva pe langa ele, sa le stie lumea ca nu-s singure.

Este un taranoi, ti-a spus cineva mai sus. Pai cam este! Dar nu-i problema noastra, nu?

Si cand, dupa ani buni de convietuire cu el, poate maritata, poate tot asa, vei spune: bea de stinge, cand bea e violent.. o sa ti se spuna: "dar cand l-ai cunoscut, n-ai vazut cum este?" Vei raspunde: "am crezut ca se va schimba."

Ei bine, nu! Ce ai acum, asta vei avea toata viata. Asa ca, bine ti s-a spus mai sus. daca-ti place ce ai, de ce te plangi?




foarte bine punctat! casca ochii bine: CE AI ACUM,ASTA VEI AVEA TOATA VIATA!
iata pe cineva care chiar stie ce spune! nimic mai adevarat!
sagara_laksami
Postat pe 28 Mai 2011 09:16
Ce ai acum vei avea toata viata, si poate ceva mai rau.. Trasaturile rele evolueaza mai usor decat cele bune
Nicoleta_n
Postat pe 28 Mai 2011 10:04
De la: Barbie30_, la data 2011-05-27 10:30:24"am o relatie de 3 ani cu prietenul meu. totul e bine si frumos"

Daca totul e bine si frumos,de ce te plangi?Dupa parerea mea tu nu ai o relatie ci doar o frectie ocazionala...


metalimbaj: "totul e bine si frumos"/ "dar" / etc....

prima propozitie e spusa pentru ca autorul sa fie judecat de restul cat mai putin. deci din protectie :))) dupa ea vine conjunctia separatoare si problema.
leo_
Postat pe 28 Mai 2011 10:50
Cere-i lui acest lucru si nu sfatul cuiva.Tu il cunosti mai bine.Incearca sa iesi si tu la o bere cu el sa vezi cum e,poate iti place.Parerea mea: daca ai o relatie de 3 ani cu el,ce rau ti se poate intampla sa incerci si placerile lui.Povesteste cu el ca asa e intr-o relatie.Totul se bazeaza pe respect,incredere reciproca si afectiune.Daca tu spui ca totul e "bine si frumos" de ce ai mai pus acel mic "dar"...?(sa nu fi judecata asa tare?).Nu ai nimic de pierdut dintr-o poveste cu el.Trebuie sa fiti deschisi unul cu altul .Mult succes si spor la
doe2_vlad
Postat pe 28 Mai 2011 12:49
pe tine te prosteste ca si pe tipa din reclama de la seminte ...10% reducere
roz5blue6lila7
Postat pe 28 Mai 2011 12:51
[quote name='kudika393757' date='2011-05-27 21:15:47'imi spune uneori knd ma supar ca: "asa`s eu si sti ca te iubesc...iar tu ma iubesti asa cum sunt"... are dreptate, dar as vrea sa schimb ceva...poate mi`e frica sa ma impun, gandinduma la rezulate negative...certuri...:-s...si ai dreptate...la urma urmei, e barbat...si sincer...inafara de sheful meu si inca vreo 2 3 cazuri exceptie, nam prea cunoscut baieti care sa nu aiba obiceiul asta...[/quote]

aici gresesti, nu sunt majoritatea asa. asa sunt doar cei egoisti si la care nu prea le pasa de partenera, ca stiu ca e slaba de inger si le accepta orice. el ar accepta sa faci si tu acelasi lucru, pe motiv ca asa esti tu si te iubeste oricum? gandeste-te la asta...nu o spun cu rautate, dar ai putea dezvolta o coloana vertebrala, daca vrei sa iti fie bine. daca nu, lasa-l sa faca ce vrea, sub pretext ca e barbat (apropos, nu am mai auzit pretextul asta de multa vreme, credeam ca in sfarsit s-au trezit femeile din masochismul medieval )
DayC
Postat pe 28 Mai 2011 14:17
De la: Ionyssa, la data 2011-05-28 07:19:54Pune-i otrava in mancare :)) Vezi sa nu-i pui doza letala, pune-i cat sa i se faca rau si sa boleasca cu capul la tine in poala. N-o sa-i mai trebuiasca bere :))

Lasand umorul negru la o parte, analizeaza de ce esti impreuna cu acest barbat. Intreaba-te de ce ati inceput o relatie si daca merita sa continuati. Niciodata nu trebuie sa incerci sa schimbi un om, il accepti si il iubesti exact asa cum este sau iti gasesti pe altul care prefera sa bea aghiazma in loc de bere.


Intotdeauna imi insenineaza ziua comentariile tale...



Crinutu
Postat pe 28 Mai 2011 17:23
ce copii sunteti.. a zis fata undeva ca bea de rupe tipu? repede ati interpretat ca ii betiv de nu se poate tine pe picioare. .... sincer eu am inteles ce ai vrut sa zici: tipu mai iasa cu baietii in oras si uita sa-ti mai dea cate un mesaj sau un telefon. si prietenul meu, tot de 3 ani, mai iasa din cand in cand cu colegii de servici. si eu sunt suparata cand mai vreau sa vb cu el si el nu poate. asta e.. trebuie sa intelegem ca mai au si ei nevoie de cate o iesire. nici eu nu am inteles pana nu am discutat fff pe larg cu el si mi-a explicat cum sta treaba si mi-a zis ca nu am nici un motiv de ingrijorare. cel mai bine e sa discuti cu el... si mai iasa si tu din cand in cand. crede-ma ca nici atata stat bot in bot nu face bine :)
miruna_avon
Postat pe 29 Mai 2011 18:54
De la: miruna_avon, la data 2011-05-29 18:54:19ce copii sunteti.. a zis fata undeva ca bea de rupe tipu? repede ati interpretat ca ii betiv de nu se poate tine pe picioare. .... sincer eu am inteles ce ai vrut sa zici: tipu mai iasa cu baietii in oras si uita sa-ti mai dea cate un mesaj sau un telefon. si prietenul meu, tot de 3 ani, mai iasa din cand in cand cu colegii de servici. si eu sunt suparata cand mai vreau sa vb cu el si el nu poate. asta e.. trebuie sa intelegem ca mai au si ei nevoie de cate o iesire. nici eu nu am inteles pana nu am discutat fff pe larg cu el si mi-a explicat cum sta treaba si mi-a zis ca nu am nici un motiv de ingrijorare. cel mai bine e sa discuti cu el... si mai iasa si tu din cand in cand. crede-ma ca nici atata stat bot in bot nu face bine :)


*mai iesi cu fetele
miruna_avon
Postat pe 29 Mai 2011 18:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema 9 De la: Madalina_Gabriela_3 5 Noiembrie 2013 12:06
ne iubim dar ne-am despartit 25 De la: battleofwits 4 Februarie 2011 15:03
Nu mai am resurse sa spun STOP! 54 De la: 1 Februarie 2015 07:25
l.am inselat si el stie 27 De la: dany_papusika 20 Februarie 2013 16:01
Va rog mult de tot sa ma ajutati si pe mine, nu stiu ce sa mai fac.. 20 De la: pickard 6 Decembrie 2010 22:50