Setari Cookie-uri

ce sa fac?........mai are rost sa sufar?

Sunt casatorita de 13 ani , am 3 copii ca niste ingeri , dar sotul meu e un mare aventurier. Am tot sperat ca se termina odata pentru totdeauna cu hormonii lui nebuni , dar se pare ca e tot mai rau. Inca din primul an de casatorie ma insala si nu mai termina.De fiecare data cand il prind plange si spune ca e pt ultima oara , dar de fiecare data o ia de la capat. Anul acesta l-am prins odata , si l-am iertat ca de obicei pt copii, dar acum are deja pe alta.Inca nu i-am zis ca stiu si nici nu vreau sa-i zic pana nu o sa am dovezi clare, dar simt ca nu mai pot sa-l iert. Imi pare rau de ceea ce vor simti copii mei cand vor afla adevarul despre tatal lor, dar asta e. Copii au 13, 10 si respectiv 2 ani.Ce ma sfatuiti sa fac? Daca e cineva care a trecut prin situatii similare va rog ajutati-ma ca simt ca mi pierd mintea.
de3orimama
Postat pe 17 Septembrie 2009 12:37
da lasa-l in plata Domnului !!!
inca nu e prea tarziu.
fugi cat te tzin picioarele,cu prunci cu tot.
matracucu
Postat pe 17 Septembrie 2009 12:44
De la: de3orimama, la data 2009-09-17 12:37:13Sunt casatorita de 13 ani , am 3 copii ca niste ingeri , dar sotul meu e un mare aventurier. Am tot sperat ca se termina odata pentru totdeauna cu hormonii lui nebuni , dar se pare ca e tot mai rau. Inca din primul an de casatorie ma insala si nu mai termina.De fiecare data cand il prind plange si spune ca e pt ultima oara , dar de fiecare data o ia de la capat. Anul acesta l-am prins odata , si l-am iertat ca de obicei pt copii, dar acum are deja pe alta.Inca nu i-am zis ca stiu si nici nu vreau sa-i zic pana nu o sa am dovezi clare, dar simt ca nu mai pot sa-l iert. Imi pare rau de ceea ce vor simti copii mei cand vor afla adevarul despre tatal lor, dar asta e. Copii au 13, 10 si respectiv 2 ani.Ce ma sfatuiti sa fac? Daca e cineva care a trecut prin situatii similare va rog ajutati-ma ca simt ca mi pierd mintea.

Sfaturi nu am, doar o parere;-)
Nu a avut rost sa suferi nici pana acum DOAR pt. copii...Daca tu esti independenta financiar iti refaci viata...Daca nu, o vei reface putin mai greu;-) Orcum copii vor afla CUM este tatal lor...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Septembrie 2009 12:46
.. oricat de dureros ar fii eu zic sa nu il mai ierti , pt ca el continua sa faca deoarecee stie ca il vei ierta mereu ... dar daca nu o sa il mai ierti poate o sa isi dea si el seama ce a pierdut ...
rally19
Postat pe 17 Septembrie 2009 12:55
De la: de3orimama, la data 2009-09-17 12:37:13Sunt casatorita de 13 ani , am 3 copii ca niste ingeri , dar sotul meu e un mare aventurier. Am tot sperat ca se termina odata pentru totdeauna cu hormonii lui nebuni , dar se pare ca e tot mai rau. Inca din primul an de casatorie ma insala si nu mai termina.De fiecare data cand il prind plange si spune ca e pt ultima oara , dar de fiecare data o ia de la capat. Anul acesta l-am prins odata , si l-am iertat ca de obicei pt copii, dar acum are deja pe alta.Inca nu i-am zis ca stiu si nici nu vreau sa-i zic pana nu o sa am dovezi clare, dar simt ca nu mai pot sa-l iert. Imi pare rau de ceea ce vor simti copii mei cand vor afla adevarul despre tatal lor, dar asta e. Copii au 13, 10 si respectiv 2 ani.Ce ma sfatuiti sa fac? Daca e cineva care a trecut prin situatii similare va rog ajutati-ma ca simt ca mi pierd mintea.


nu te pot ajuta decat cu un sfat :fugi mancand pamantul, fara regrete si fara sa te uitzi inapoi.............................am crescut in preajma unui astfel de specimen si crede-ma "boala"asta a lui nu are leac
anybody
Postat pe 17 Septembrie 2009 12:58
toti se duc dar este gravv cand simti si suferii.....sa fim seriosi se duc la femeii totii ...uitate-te sii tu au altii langa iei foto-modele si tot le pica mucul pe alta ....ai grija de tine si de copiii si fiii tare .....
serbanescuvali
Postat pe 17 Septembrie 2009 12:59
De la: de3orimama, la data 2009-09-17 12:37:13Sunt casatorita de 13 ani , am 3 copii ca niste ingeri , dar sotul meu e un mare aventurier. Am tot sperat ca se termina odata pentru totdeauna cu hormonii lui nebuni , dar se pare ca e tot mai rau. Inca din primul an de casatorie ma insala si nu mai termina.De fiecare data cand il prind plange si spune ca e pt ultima oara , dar de fiecare data o ia de la capat. Anul acesta l-am prins odata , si l-am iertat ca de obicei pt copii, dar acum are deja pe alta.Inca nu i-am zis ca stiu si nici nu vreau sa-i zic pana nu o sa am dovezi clare, dar simt ca nu mai pot sa-l iert. Imi pare rau de ceea ce vor simti copii mei cand vor afla adevarul despre tatal lor, dar asta e. Copii au 13, 10 si respectiv 2 ani.Ce ma sfatuiti sa fac? Daca e cineva care a trecut prin situatii similare va rog ajutati-ma ca simt ca mi pierd mintea.


e foarte trist ceea ce povestesti tu aici... din pacate nu prea ai cum sa schimbi un astfel de om..si sfaturi nu cred ca sunt in masura sa iti dau.dar o parere sincera..gandeste-te daca asta e ceea ce meriti tu mai bun de la viata..intr-adevar 13 ani de casnicie nu e o nimica toata si probabil ca ti-e f greu sa renunti si sa o iei de la capat,mai ales avand si un ingeras de 2 anisori..dar pe de alta parte incearca sa te gandesti si la TINE,sa investesti mai mult si in fericirea ta.Tind sa cred ca nefericirea sau nemultumirea unuia din cuplu are si repercursiuni asupra copiilor,care sunt extraordinar de receptivi la starile parintilor..cu alte cuvinte..daca nu esti fericita nu mai are rost sa stai langa un astfel de om.ai mai putea sa ii dai un ultimatum acum..inainte sa ii spui despre ce ai descoperit.daca tot nu inceteaza,chiar nu mai are nici un sens..asa ca mult curaj.viata merge inainte.priveste-o ca pe o lectie de la viata.
amondineeee
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:02

si eu am trecut prin asa ceva dar aveam un singur copil...asta nu are leac...reprosul pe care l-am primit mai tirziu a fost ...de ce din toate florile din lume am facut-o cu o buruiana care m-a facut sa sufar?intelegi?copii vor spune ca e vina ta ca esti nefericita...nu se merita...trebuie sa-ti gasesti pe cineva care sa te respecte...copii vor creste...vor pleca la casa lor...si?tu astepti sa vina el de pe drumuri?....


alinagabi
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:04
De la: geanina1309, la data 2009-09-17 13:02:50
De la: de3orimama, la data 2009-09-17 12:37:13Sunt casatorita de 13 ani , am 3 copii ca niste ingeri , dar sotul meu e un mare aventurier. Am tot sperat ca se termina odata pentru totdeauna cu hormonii lui nebuni , dar se pare ca e tot mai rau. Inca din primul an de casatorie ma insala si nu mai termina.De fiecare data cand il prind plange si spune ca e pt ultima oara , dar de fiecare data o ia de la capat. Anul acesta l-am prins odata , si l-am iertat ca de obicei pt copii, dar acum are deja pe alta.Inca nu i-am zis ca stiu si nici nu vreau sa-i zic pana nu o sa am dovezi clare, dar simt ca nu mai pot sa-l iert. Imi pare rau de ceea ce vor simti copii mei cand vor afla adevarul despre tatal lor, dar asta e. Copii au 13, 10 si respectiv 2 ani.Ce ma sfatuiti sa fac? Daca e cineva care a trecut prin situatii similare va rog ajutati-ma ca simt ca mi pierd mintea.


e foarte trist ceea ce povestesti tu aici... din pacate nu prea ai cum sa schimbi un astfel de om..si sfaturi nu cred ca sunt in masura sa iti dau.dar o parere sincera..gandeste-te daca asta e ceea ce meriti tu mai bun de la viata..intr-adevar 13 ani de casnicie nu e o nimica toata si probabil ca ti-e f greu sa renunti si sa o iei de la capat,mai ales avand si un ingeras de 2 anisori..dar pe de alta parte incearca sa te gandesti si la TINE,sa investesti mai mult si in fericirea ta.Tind sa cred ca nefericirea sau nemultumirea unuia din cuplu are si repercursiuni asupra copiilor,care sunt extraordinar de receptivi la starile parintilor..cu alte cuvinte..daca nu esti fericita nu mai are rost sa stai langa un astfel de om.ai mai putea sa ii dai un ultimatum acum..inainte sa ii spui despre ce ai descoperit.daca tot nu inceteaza,chiar nu mai are nici un sens..asa ca mult curaj.viata merge inainte.priveste-o ca pe o lectie de la viata.


geanina mi-a placut parerea ta
anybody
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:06
De la: de3orimama, la data 2009-09-17 12:37:13Sunt casatorita de 13 ani , am 3 copii ca niste ingeri , dar sotul meu e un mare aventurier. Am tot sperat ca se termina odata pentru totdeauna cu hormonii lui nebuni , dar se pare ca e tot mai rau. Inca din primul an de casatorie ma insala si nu mai termina.De fiecare data cand il prind plange si spune ca e pt ultima oara , dar de fiecare data o ia de la capat. Anul acesta l-am prins odata , si l-am iertat ca de obicei pt copii, dar acum are deja pe alta.Inca nu i-am zis ca stiu si nici nu vreau sa-i zic pana nu o sa am dovezi clare, dar simt ca nu mai pot sa-l iert. Imi pare rau de ceea ce vor simti copii mei cand vor afla adevarul despre tatal lor, dar asta e. Copii au 13, 10 si respectiv 2 ani.Ce ma sfatuiti sa fac? Daca e cineva care a trecut prin situatii similare va rog ajutati-ma ca simt ca mi pierd mintea.

meriti si tu sa fi iubita....ce daca ai copii..vor creste mari si poti avea grija de copii si fara el....nu crezi ca ai suferit indeajuns?....este timpul sa termini cu copilariile si sa fi femeie...mai sunt barbatii
cristiana_cris
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:10
Da, si mie mi-a placut...
Dor_a
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:12
atunci fa rost de dovezi daca asta vrei, ii arati dovezile si ii spui la revedere, nu mai este nimic de reparat, ca nu il mai vrei si ca doresti sa-ti refaci viata si sa fi fericita langa cineva care te respecta si te pretuieste, nu conteaza daca ai copii sau nu asa de mult, nimeni nu-l priveaza de dreptul de a-si vedea copiii.
diana3289
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:22
Va multumesc tuturor.Nu as fi crezut ca sunt asa de multe pers interesate de ceea ce am scris. va multumesc inca o data si o sa ti cont de ce mi-ati scris.Va mai tin la curent cu evenimentele.
de3orimama
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:24
Conteaza ffffffff mult ca ai copii. Pt ca intr-un astfel de caz ei sufera cel mai mult. Si eu sufar , dar dupa cate mi-a facut probabil ca o sa simt si o usurare, dar ei........? E totusi tatal lor.Si din cauza ca pana acum nu le-am zis nimic este un fel de super erou. O sa fie fffff greu cand o sa i vada adevarata fata.......... dar ce sa fac?.....NU MAI POT
de3orimama
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:31
io ma intreb cate femei inselate - casatorite sau nu - fug mancand pamantul in astfel de cazuri nefericite. cat la suta din astfel de cazuri se sfarsesc prin divort? cate femei pun piciorul in prag? cate femei realizeaza ca nu totul incepe shi se sfarseste cu barbatul care le inseala over and over again? cate femei patite urmeaza un sfat din cele primite aici? cate femei scriu in ideea ca vor reusi sa faca ceva pentru ele? shi nu inteleg de ce unele femei intreaba ce este de facut cand sunt inselate intr una? de ce mai cer pareri cand e la mintea cocosului ca singura rezolvare este sa fuga mancand pamantul de langa astfeld e specimene?
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:35
De la: de3orimama, la data 2009-09-17 13:31:41Conteaza ffffffff mult ca ai copii. Pt ca intr-un astfel de caz ei sufera cel mai mult. Si eu sufar , dar dupa cate mi-a facut probabil ca o sa simt si o usurare, dar ei........? E totusi tatal lor.Si din cauza ca pana acum nu le-am zis nimic este un fel de super erou. O sa fie fffff greu cand o sa i vada adevarata fata.......... dar ce sa fac?.....NU MAI POT


sunt deja mari copiii si cat de curand isi vor da seama ce fel de"om" este tatal lor .............nu te sacrifica pentru ei pentru ca ceea ce faci tu nu este un sacrificiu ci un chin................ un chin la care te supui singura si mai tarziu acest chin il vor resimtzi si copiii tai..................cred ca mai greu de suportat va fi inerenta intrebare:de ce mama acest sacrificiu? pentru ce?................crede-ma copiii astia desi sunt mici uneori au o capacitate mai mare decat noi pentru a vedea lucrurile corect
anybody
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:36
De la: de3orimama, la data 2009-09-17 13:31:41Conteaza ffffffff mult ca ai copii. Pt ca intr-un astfel de caz ei sufera cel mai mult. Si eu sufar , dar dupa cate mi-a facut probabil ca o sa simt si o usurare, dar ei........? E totusi tatal lor.Si din cauza ca pana acum nu le-am zis nimic este un fel de super erou. O sa fie fffff greu cand o sa i vada adevarata fata.......... dar ce sa fac?.....NU MAI POT


hai sa ti spun ceva.... copilashi tai de acum, cand vor fi mari shi se vor lovi de viata - iti vor da dreptate. daca ei ar stii acum prin ce treci shi daca acum ar avea mintea pe care o vor avea peste 10 ani - te ar sustine in decizia ta - aceea de a pune capat unei casnicii atat de nefericite...
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:38
atunci copiilor o se le spuneti impreuna cauza divortului, ca sa nu existe situatia in care copii sa nu te creada si sa te blameze, el trebuie sa recunoasca in fata lor ceea ce a facut! nimeni nu zice sa le zica cu lux de amanunte, doar sa zica ca tati i-a gresit lu` mami si ca mami l-a iertat de fiecare data si acum mami nu-l mai iarta pentru ca tati nu merita... ei oricum trebuie sa afle cauza divortului ca sa nu se invinovateasca.
diana3289
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:46
De la: anybody, la data 2009-09-17 13:06:11
De la: geanina1309, la data 2009-09-17 13:02:50
De la: de3orimama, la data 2009-09-17 12:37:13Sunt casatorita de 13 ani , am 3 copii ca niste ingeri , dar sotul meu e un mare aventurier. Am tot sperat ca se termina odata pentru totdeauna cu hormonii lui nebuni , dar se pare ca e tot mai rau. Inca din primul an de casatorie ma insala si nu mai termina.De fiecare data cand il prind plange si spune ca e pt ultima oara , dar de fiecare data o ia de la capat. Anul acesta l-am prins odata , si l-am iertat ca de obicei pt copii, dar acum are deja pe alta.Inca nu i-am zis ca stiu si nici nu vreau sa-i zic pana nu o sa am dovezi clare, dar simt ca nu mai pot sa-l iert. Imi pare rau de ceea ce vor simti copii mei cand vor afla adevarul despre tatal lor, dar asta e. Copii au 13, 10 si respectiv 2 ani.Ce ma sfatuiti sa fac? Daca e cineva care a trecut prin situatii similare va rog ajutati-ma ca simt ca mi pierd mintea.


e foarte trist ceea ce povestesti tu aici... din pacate nu prea ai cum sa schimbi un astfel de om..si sfaturi nu cred ca sunt in masura sa iti dau.dar o parere sincera..gandeste-te daca asta e ceea ce meriti tu mai bun de la viata..intr-adevar 13 ani de casnicie nu e o nimica toata si probabil ca ti-e f greu sa renunti si sa o iei de la capat,mai ales avand si un ingeras de 2 anisori..dar pe de alta parte incearca sa te gandesti si la TINE,sa investesti mai mult si in fericirea ta.Tind sa cred ca nefericirea sau nemultumirea unuia din cuplu are si repercursiuni asupra copiilor,care sunt extraordinar de receptivi la starile parintilor..cu alte cuvinte..daca nu esti fericita nu mai are rost sa stai langa un astfel de om.ai mai putea sa ii dai un ultimatum acum..inainte sa ii spui despre ce ai descoperit.daca tot nu inceteaza,chiar nu mai are nici un sens..asa ca mult curaj.viata merge inainte.priveste-o ca pe o lectie de la viata.


geanina mi-a placut parerea ta



helllo anybody uite o floricica sa iti infrumuseteze ziua
amondineeee
Postat pe 17 Septembrie 2009 14:32
De la: Dor_a, la data 2009-09-17 13:12:40Da, si mie mi-a placut...



si pt tine dora
amondineeee
Postat pe 17 Septembrie 2009 14:37
De la: de3orimama, la data 2009-09-17 12:37:13Sunt casatorita de 13 ani , am 3 copii ca niste ingeri , dar sotul meu e un mare aventurier. Am tot sperat ca se termina odata pentru totdeauna cu hormonii lui nebuni , dar se pare ca e tot mai rau. Inca din primul an de casatorie ma insala si nu mai termina.De fiecare data cand il prind plange si spune ca e pt ultima oara , dar de fiecare data o ia de la capat. Anul acesta l-am prins odata , si l-am iertat ca de obicei pt copii, dar acum are deja pe alta.Inca nu i-am zis ca stiu si nici nu vreau sa-i zic pana nu o sa am dovezi clare, dar simt ca nu mai pot sa-l iert. Imi pare rau de ceea ce vor simti copii mei cand vor afla adevarul despre tatal lor, dar asta e. Copii au 13, 10 si respectiv 2 ani.Ce ma sfatuiti sa fac? Daca e cineva care a trecut prin situatii similare va rog ajutati-ma ca simt ca mi pierd mintea.

eu de 8 ani, am un copil...sotu a inceput sa umble dupa femei..parca e obsedat..insa nu am ce face..nu am unde sa ma duc..sprijin nu m deloc de la nimeni...si-s condamnata...mi-am zis povestea mai demult...Trist..f trist...Si eu sunt de vina pt ca nu am ajuns in viata o persoana mai "pe picioarele mele" sa ma descurc singura...Lucrez dar un singur servici nu ma ajuta sa-mi iau casa de exemplu...Sunt ravasita total.
_Vecina_
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:10
[
eu de 8 ani, am un copil...sotu a inceput sa umble dupa femei..parca e obsedat..insa nu am ce face..nu am unde sa ma duc..sprijin nu m deloc de la nimeni...si-s condamnata...mi-am zis povestea mai demult...Trist..f trist...Si eu sunt de vina pt ca nu am ajuns in viata o persoana mai "pe picioarele mele" sa ma descurc singura...Lucrez dar un singur servici nu ma ajuta sa-mi iau casa de exemplu...Sunt ravasita total.[/quote]

imi pare fffff rau pt tine, dar cred ca si sa fi avut unde merge tot nu mergeai. Pt ca eu stau la mine acasa, de fapt la ai mei, dar tot i-am acceptat toate din cauza copiilor. Cred ca asa ne-a fost dat. daca vrei sa vb mai mult lasa-mi o adr de mess
de3orimama
Postat pe 21 Septembrie 2009 16:07
[
eu de 8 ani, am un copil...sotu a inceput sa umble dupa femei..parca e obsedat..insa nu am ce face..nu am unde sa ma duc..sprijin nu m deloc de la nimeni...si-s condamnata...mi-am zis povestea mai demult...Trist..f trist...Si eu sunt de vina pt ca nu am ajuns in viata o persoana mai "pe picioarele mele" sa ma descurc singura...Lucrez dar un singur servici nu ma ajuta sa-mi iau casa de exemplu...Sunt ravasita total.[/quote]

imi pare fffff rau pt tine, dar cred ca si sa fi avut unde merge tot nu mergeai. Pt ca eu stau la mine acasa, de fapt la ai mei, dar tot i-am acceptat toate din cauza copiilor. Cred ca asa ne-a fost dat. daca vrei sa vb mai mult lasa-mi o adr de mess
de3orimama
Postat pe 21 Septembrie 2009 16:07
Nici nu o sa termine cu inselatul...stiu ca e complicat.Pune in balanta lucrurile bune si lucurile rele,daca e mai mult bine decat rau alaturi de el si el te iubeste...n-ar fi asa un inconvenient,dar daca sta in calea fericirii tale gaseste o cale sa te eliberezi
agora
Postat pe 22 Septembrie 2009 16:59
Am sa ma refer numai la titlu, ca nu-s eu aia cu experienta in casnicii: niciodata, din nici un fel de motiv, nu are rost sa suferi pentru nimeni
simonycik
Postat pe 28 Septembrie 2009 12:50
Va multumesc ca inca n-ati inchis subiectul. La mine e tot asa ...... deocamdata. Va pup
de3orimama
Postat pe 29 Septembrie 2009 13:34
De la: de3orimama, la data 2009-09-17 12:37:13Sunt casatorita de 13 ani , am 3 copii ca niste ingeri , dar sotul meu e un mare aventurier. Am tot sperat ca se termina odata pentru totdeauna cu hormonii lui nebuni , dar se pare ca e tot mai rau. Inca din primul an de casatorie ma insala si nu mai termina.De fiecare data cand il prind plange si spune ca e pt ultima oara , dar de fiecare data o ia de la capat. Anul acesta l-am prins odata , si l-am iertat ca de obicei pt copii, dar acum are deja pe alta.Inca nu i-am zis ca stiu si nici nu vreau sa-i zic pana nu o sa am dovezi clare, dar simt ca nu mai pot sa-l iert. Imi pare rau de ceea ce vor simti copii mei cand vor afla adevarul despre tatal lor, dar asta e. Copii au 13, 10 si respectiv 2 ani.Ce ma sfatuiti sa fac? Daca e cineva care a trecut prin situatii similare va rog ajutati-ma ca simt ca mi pierd mintea.


odata ce a dat de gustul inselatului, te va insela in continuare. nu poti sa te prefaci ca relatia voastra e ok, nici macar de dragul copiilor, pana la urma tu si sotul tot veti divorta, mai devreme sau mai tarziu.

sa fiu in locul tau n-as mai accepta sa fiu umilita si as prefera sa divortez pentru a nu-mi mai risipi tineretea alaturi de persoana nepotrivita.
franziska_eu
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:50
subscriu la tot ce s-a scris. sigur iti va parea foarte greu....dar daca vrei sa fii fericita,trebuie sa pleci de langa el...
greierash_is_back
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:52
Pt ca i-ai dat doar ultimatumuri,el s-a invatat sa fie iertat si stie ca orice ar face,tu il primesti inapoi.Nu i-ai aratat niciodata ca n-o sa-l mai ierti la infinit,pt ca tu te-ai ocupat de copiii tai,iar el a avut viata lui ,distrandu-se in drepta si stanga dupa bunul plac.Daca nu-ti mai ofera nimic relatia,cel mai bine ar fi sa te separi,pt ca si tu ,desi esti mama,ai dreptul sa fii iubita si mai ales respectata.Pana una alta,nu esti decat mama copiilor lui si menajera in casa,cea care se ocupa de tot,tacuta,supusa si care nu comenteaza nimic:(!Copiii tai vor creste,o sa-si urmeze fiecare calea sa si tu poate o sa te trezesti singura,pt ca sotul tau va umbla tot din floare in floare pt ca asa i se pare lui ca "traieste cu adevarat".
Succes in orice decizie ai luat si felicitari ca ai fost o mama devotata,pt ca puteai si tu foarte bine sa procedezi la fel ca el....si atunci ,ce s-ar fi intamplat cu copiii vostri?
luyyzz
Postat pe 4 Octombrie 2009 15:39
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere, s-ar putea sa nu fie intotdeauna ceea ce doriti sa auziti, dar intotdeauna va fi adevarul.

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 4 Ianuarie 2010 05:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gelozie obsedanta 18 De la: luchianramona 12 Mai 2011 14:49
sunt o amanta si deocamdata sunt fericita . 255 De la: paradoxion_tertz 5 Septembrie 2013 22:26
Am nevoie de un sfat 34 De la: ArtaEducatiei 16 Septembrie 2011 01:20
Scrisoare catre sotul meu 45 De la: kudika324144 15 Octombrie 2010 17:04
eu capricorn....el fecioara 3 De la: Elyaa 29 Aprilie 2011 11:47