Setari Cookie-uri

Sex in timpul menstruatiei

da adrianaR stiu ca e normal o data pe an la control...situatia mea este de acea natura incat nu am putut ajunge...cum am zis sunt in italia,nu am inceredere in acesti medici de aici deloc...am patit-o cu ei cand a trebuit sa nasc aici in italia dar nu am nascut m-am dus de urgenta in romania si am nascut la spitalul universitar...nu ma pot duce aici la controale sub nici o forma nu am pic de inceredere ...iar in romania nu stiu poate la anu de paste sa ajung...sper numai sa nu fie prea tarziu si sa fac alte complicatii.iti multumesc oricum
miky_85
Postat pe 4 Octombrie 2010 16:19
De la: Valitza88, la data 2009-09-22 08:07:4210-15 zile?
Tu cred ca nu gandesti du-te domne la doctor...lasand partea cu sexul...nu e in regula sa ai atata.e o dereglare hormonala ceva.
Tu te gandestia oleu ce ma fac fara sex sau ce se face partenerul dar nu te-ai gandit sa te duci la medic sa vezi din ce cauza ai asa de mult.


Uneori e posibil , e vorba de sindrom pre-menstrual , iar dupa menstruatia in sine , exista sindromul post-menstrual. In unele cazuri , intre sindromul post-menstrual si cel pre-menstrual nu exista decat cateva zile de diferenta .

Nu e normal , si din cate am inteles e legat de conditiile de viata (stress , depresie , surmenaj , medicamente etc.)

lucian_tristan
Postat pe 4 Octombrie 2010 18:36
[quote] Deci nu am mai rabdat si undeva spre sfirsitul mesntruatiei am facut dragoste... nu a fost kiar atit de rau fiindka in ultimele zile nu prea singerez.... dar dupa vreo jumatate de ora am inceput sa am nishte dureri nebune in abdomen. Spunetimi va rog a influientat umva igienei mele? este perikulos? [/quote]

E posibil ca durerile tale sã fie de natura microbiana . Nu ma pricep , cel mai indicat ar fi sã consulți un ginecolog. O infecție in astfel de locuri poate avea consecințe destul de grave , cu tratamente costisitoare ce pot dura luni întregi.

lucian_tristan
Postat pe 4 Octombrie 2010 18:41
De la: lucian_tristan, la data 2010-10-04 18:41:21[quote] Deci nu am mai rabdat si undeva spre sfirsitul mesntruatiei am facut dragoste... nu a fost kiar atit de rau fiindka in ultimele zile nu prea singerez.... dar dupa vreo jumatate de ora am inceput sa am nishte dureri nebune in abdomen. Spunetimi va rog a influientat umva igienei mele? este perikulos?


E posibil ca durerile tale sã fie de natura microbiana . Nu ma pricep , cel mai indicat ar fi sã consulți un ginecolog. O infecție in astfel de locuri poate avea consecințe destul de grave , cu tratamente costisitoare ce pot dura luni întregi.

[/quote]


exact e o faza, endo. oricum postu-i vechi ...
Histria
Postat pe 4 Octombrie 2010 20:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Virgin la 33 de ani 315 De la: kudika322914 5 Septembrie 2015 23:37
hi 19 De la: sirghea 26 August 2010 18:19
O viata sexuala perfecta incepand de azi! 18 De la: mary_ct 16 Ianuarie 2009 12:28
Are o problema....sau nu? 23 De la: lif3_dr3am 19 Decembrie 2009 20:26
pozitia 69..ce ziceti?cum vi e pare?? 287 De la: matracuca 7 Ianuarie 2010 00:38