Setari Cookie-uri

iubirea asta

exista posibiltatea de a trece peste iubirea vietii mele?
horry
Postat pe 8 Octombrie 2009 11:25
De la: kudika073327, la data 2009-10-08 11:25:46exista posibiltatea de a trece peste iubirea vietii mele?


bineinteles, mai ales dupa ce descoperi ca nu era iubirea vietii tale.
Kathara
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:50
drept sa-ti spun mie cam greu kci mi s-a lipit de suflet e totul a fost totul insa acuma nu mai stiu daca va fi totul imi doresc un viitor kre nu cred k e in stare sa mi-l ofere
horry
Postat pe 10 Octombrie 2009 22:34
Daca ai considerat-o iubirea vietii tale, inseamna k s-a lipit f tare de sufletul tau si va fi f greu sa o uiti. Eu zic k e imposibil. Nu pe oricine consideri iubirea vietii tale. Trebuie sa te analizezi si sa stii f bine ce simti. Sa nu regreti mai tarziu.....
kudika_280271
Postat pe 11 Octombrie 2009 19:08
De la: kudika_280271, la data 2009-10-11 19:08:18Daca ai considerat-o iubirea vietii tale, inseamna k s-a lipit f tare de sufletul tau si va fi f greu sa o uiti. Eu zic k e imposibil. Nu pe oricine consideri iubirea vietii tale. Trebuie sa te analizezi si sa stii f bine ce simti. Sa nu regreti mai tarziu.....

bravo si acum ce sfat ii dai?sa-si taie venele? vai de....
iacinta
Postat pe 12 Octombrie 2009 14:51
De la: kudika073327, la data 2009-10-10 22:34:32drept sa-ti spun mie cam greu kci mi s-a lipit de suflet e totul a fost totul insa acuma nu mai stiu daca va fi totul imi doresc un viitor kre nu cred k e in stare sa mi-l ofere


Deja nu mai este iubirea vietii tale daca nu-l mai vezi in viitorul tau.
Ai inceput sa-ti revii.
Felicitari !
Cer_instelat
Postat pe 12 Octombrie 2009 16:21
De la: kudika073327, la data 2009-10-08 11:25:46exista posibiltatea de a trece peste iubirea vietii mele?


DA exista....multi am trecut peste...iar femeile trec cel mai repede si cel mai bine....
yneedlove
Postat pe 12 Octombrie 2009 16:24
De la: kudika073327, la data 2009-10-10 22:34:32drept sa-ti spun mie cam greu kci mi s-a lipit de suflet e totul a fost totul insa acuma nu mai stiu daca va fi totul imi doresc un viitor kre nu cred k e in stare sa mi-l ofere


3 conturi in banca? vila cu piscina si mergedes in fata colibei?
yneedlove
Postat pe 12 Octombrie 2009 16:25
totusi eu nu pot renunta la el si se pare ca nici el nu ma lasa sa-mi vad de viata faza e ca nu-mi mai doresc sa-l scot din viata ce ar fi daca m-as lasa condusa doar de sentimente?am vrut sa cunosc alt barbat pentru a incerca sa mi-l scot din minte insa se pare ca am fost urmarita de aproape caci imi stie toate miscarile cum sa ma mai gandesc sa-l uit insa ma gandesc ca am iertat ceva ce alta nu ar ierta cred eu alta mai puternica k mine
horry
Postat pe 12 Octombrie 2009 21:46
am suferit din cauza lui insa l-am iertat si ma gandesc ca poate asa e mai bine pentru mine imi doresc sa nu am constiinta neimpacata
horry
Postat pe 12 Octombrie 2009 21:48
mi-as dori din tot sufletul meu sa-l vad in viitor insa mi-e teama sa nu repete acceasi greseala si sa sufar iar
horry
Postat pe 12 Octombrie 2009 21:50
si daca nu pot si nu ma lasa sa trec?
horry
Postat pe 12 Octombrie 2009 21:51
De la: yneedlove, la data 2009-10-12 16:25:10
De la: kudika073327, la data 2009-10-10 22:34:32drept sa-ti spun mie cam greu kci mi s-a lipit de suflet e totul a fost totul insa acuma nu mai stiu daca va fi totul imi doresc un viitor kre nu cred k e in stare sa mi-l ofere


3 conturi in banca? vila cu piscina si mergedes in fata colibei?

da de ce crezi tu ca fetele trec mult mai usor peste?
si nu prea am inteles asta cu vila si cu mercedesul. lucruri de care ai nevoie intr o viata si care nu ti se ofera, nu sunt doar materiale. poate cineva sa te iubeasca de sa moara dar sa nu ti ofere intelegere, sustinere in ceea ce faci, suport moral, gand bun, stiu si eu, altceva nu doar lucruri materiale. si stiu ce spun....
asta e cu adevarat tragic. oamenii sunt experti in a face mari prostii din prea multa dragoste. chiar si acea gelozie dusa la extrem.
anda_a
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:27
De la: Kathara, la data 2009-10-10 21:50:57
De la: kudika073327, la data 2009-10-08 11:25:46exista posibiltatea de a trece peste iubirea vietii mele?


bineinteles, mai ales dupa ce descoperi ca nu era iubirea vietii tale.



greierash_is_back
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:37
De la: Kathara, la data 2009-10-10 21:50:57
De la: kudika073327, la data 2009-10-08 11:25:46exista posibiltatea de a trece peste iubirea vietii mele?


bineinteles, mai ales dupa ce descoperi ca nu era iubirea vietii tale.

citez
cristiana_cris
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:38
De la: Kathara, la data 2009-10-10 21:50:57
De la: kudika073327, la data 2009-10-08 11:25:46exista posibiltatea de a trece peste iubirea vietii mele?


bineinteles, mai ales dupa ce descoperi ca nu era iubirea vietii tale.


subscriu...si adaug
....si apare urmatoare iubire a vietzii tale
_curly
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:52
pune in balanta toate lucrurile bune si toate cele rele si vezi in ce parte se inclina - atunci iti dai seama daca e iubirea vietii

ai zis ca ti-a gresit... destul de grav din ce am inteles... iar: cat de grav a fost? poti ierta o persoana chiar daca nu o consideri marea iubire. Poti ierta ceva grav unei persoane dragi: prieten, ruda etc. Tu, daca ai fi facut acea greseala, el ti-ar ierta-o?

daca deja stii ca nu ai viitorul pe care il doresti alaturi de el, incearca sa iti faci alt iubit... (chiar daca el te urmareste - e vreun obsedat? ca am avut si eu unul)
adina_black
Postat pe 20 Octombrie 2009 17:06
Nu e nici un obsedat e un scump de om p kre il iubesc d vreo 10 ani,relatia noastra a inceput oficial acu 9 uni insa el mi-a fost alaturi in toti acesti ani,knd eram in liceu a avut grija sa nu fac prostiile adolescentei si mereu a avut grija de mine.a fost umbra mea fara sa fi fost ceva intre noi doar o amicitie mare acu suntem din nou impreuna insa eu ma tem
Mi-a gresit pt k el a stat cu una cativa ani si anul acesta s-a bagat panarama si la facut sa se intoarca la ea,apoi iar la expediat anumit sa nu fie cu mine ma uraste tipa stie k ma are la inimioara
Am suferit mult atunci,a iubito mult si cred k o mai iubeste si de asta frik asta de asta mi-am dorit sa-l uit sa trec peste el
El nu vrea sa ma lase,vb cu unu prin mesaje eram de acord sa incep alta relatie doar pentru a mi-l scoate din viata insa a aparut si mi-a aratat k ala cu kre vb era insurat si avea sii copii si mi-a promis si jurat k nu va lasa p nimeni sa-si bata joc de mine at timp el traieste
il iubesc lume ce mai pot face?doar sa-l iubesc in continuare cum fac de atat timp
horry
Postat pe 21 Octombrie 2009 23:03
depinde de personalitatea ta si de ceea ce iti doresti cel mai mult de la tine sau mai bine zis de la voi.........si cum iti vei vedea viitorul "cu sau fara el".
dea_22
Postat pe 22 Octombrie 2009 16:05
in kzul asta e foarte trist.........priveste cealalta fata a lucrurilor ....el vine la tine knd cealalalta probabil se plictiseste de el,e greu mai ales k il iubesti dar n-ar trebui sa accepti toate astea mai ales k ar trebui sa se decida ce vrea si mai ales de la cine
dea_22
Postat pe 22 Octombrie 2009 16:09
De la: kudika073327, la data 2009-10-21 23:03:03 Nu e nici un obsedat e un scump de om p kre il iubesc d vreo 10 ani,relatia noastra a inceput oficial acu 9 uni insa el mi-a fost alaturi in toti acesti ani,knd eram in liceu a avut grija sa nu fac prostiile adolescentei si mereu a avut grija de mine.a fost umbra mea fara sa fi fost ceva intre noi doar o amicitie mare acu suntem din nou impreuna insa eu ma tem
Mi-a gresit pt k el a stat cu una cativa ani si anul acesta s-a bagat panarama si la facut sa se intoarca la ea,apoi iar la expediat anumit sa nu fie cu mine ma uraste tipa stie k ma are la inimioara
Am suferit mult atunci,a iubito mult si cred k o mai iubeste si de asta frik asta de asta mi-am dorit sa-l uit sa trec peste el
El nu vrea sa ma lase,vb cu unu prin mesaje eram de acord sa incep alta relatie doar pentru a mi-l scoate din viata insa a aparut si mi-a aratat k ala cu kre vb era insurat si avea sii copii si mi-a promis si jurat k nu va lasa p nimeni sa-si bata joc de mine at timp el traieste
il iubesc lume ce mai pot face?doar sa-l iubesc in continuare cum fac de atat timp


pana la urma sunteti impreuna? aveti o relatie in toata regula? ati avut? sau a fost doar o amicitie?
si d c o faci pe tipa aia panarama? poate si ea il iubeste la fel de mult si s-a despartit din terte motive
daca ai dat peste unu care avea nevasta si copii nu ins ca trebuie sa ramai cu "iubitul" asta al tau... pur si simplu ai ales o pers gresita... vor fi si altii mai buni sau mai putin
si nu am mai inteles... cum adica sa il iubesti in continuare? ce sa faci?.. cum e alaturi de tine daca nu te iubeste sau....
continua-ti viata si pe el lasa-l sa iti fie doar acel bun amic care are grija de tine si nimic mai mult
adina_black
Postat pe 22 Octombrie 2009 19:43
DA! MAI ALES CA ACUM ITI CUNOSTI PRIETENA SAU INAMICA - IUBIREA.
stefanant
Postat pe 22 Octombrie 2009 20:33
pe de o parte ai dreptate insa drept sa-ti spun eu nu prea mai am chef sa mai fiu cu altul si in ce priveste panarama ii zic asa k asta este de ce?
pentru ca atunci knd era cu el ea era maritata si este chiar daca nu mai e cu barbata-su umbla cu mai multi si eu o cunosc bine e cu 15 ani mai mare ca fratemiu acesta avand 34 cand avea fratemiu 18 aceasta fata buna si-o tragea cu el pe und apuk in casa parintilor era teroare
am incercat sa ramanem doar amici insa nu pot e prea mare atractia
acu suntem impreuna
horry
Postat pe 22 Octombrie 2009 20:51
si cum descoperi ca nu e iubirea vietii tale?
desideria
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:02
se ia una bucata asa zis iubit...se administreaza cate un pumn la fiecare ochi...hai fie cate 2! apoi se mai trage una la oua si daca mai sta cu tine este clar iubirea vietii tale!
one_size
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:05
De la: kudika073327, la data 2009-10-22 20:51:10 pe de o parte ai dreptate insa drept sa-ti spun eu nu prea mai am chef sa mai fiu cu altul si in ce priveste panarama ii zic asa k asta este de ce?
pentru ca atunci knd era cu el ea era maritata si este chiar daca nu mai e cu barbata-su umbla cu mai multi si eu o cunosc bine e cu 15 ani mai mare ca fratemiu acesta avand 34 cand avea fratemiu 18 aceasta fata buna si-o tragea cu el pe und apuk in casa parintilor era teroare
am incercat sa ramanem doar amici insa nu pot e prea mare atractia
acu suntem impreuna


ufff... atunci zi-i clar: mai omule... esti cu mine si atat! nu trebuie sa mai existe nimeni in afara de mine in viata ta! daca vrei sa ne fie bine...
si vezi si tu ce zice si improvizezi daca tine la tine si zice ca iti vrea binele si ca are grija mereu, atunci nu treb sa il mai intereseze alta persoana si cu asta basta....
doar nu are 15 ani sa nu stie ce vrea de la viata
hai te
adina_black
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:55
nu cred ca exista "iubirea vietii" asa cum i-ai spus tu. iti garantez ca vei mai intalni astfel de "iubiri" (ceea ce ar insemna ca ai mai multe vieti, deci ca "iuburea vietii " e cam aiurea spus..da nu asta vreau sa demonstrez). cu alte cuvinte.. las' ca trece..
baiat_anonim
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:19
buna chestia cu pumnii a trecut cu multi ani in urma asa k e deja obisnuit
si oricum nu renunt la el aseara mi-a demonstrat kt de nebun este si kt nui place sa stea fara mine
iubirea vietii mele :dc? pentru k e singurul pentru kre simt acel ceva special si de kre mi-a pasat
horry
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:06
ieri am pus punct relatiei in urma unei discutii in care el inca o mai iubeste pe cealalta si nu-i inca pregatit sa faca ceva pentru relatia noastra
incerc sa trec peste plangand sau pur si simplu tunand asta e am aflat raspunsul mult dorit ce sunt eu pentru el si el mi-a raspuns:esti ceva ce eu nu merit si nu-ti pot oferi ceea ce ai merita
horry
Postat pe 29 Octombrie 2009 08:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O noua moda ! Fara durere 124 De la: adina_black 6 Octombrie 2009 18:36
Un barbat indragostit poate face sex cu o fosta amanta????? 11 De la: Katty03 8 Iulie 2010 21:22
INTERESANT SI UTIL 2 De la: scorpyoW 15 Ianuarie 2011 17:38
Noul iubit nu se imbraca tocmai ok. Cum sa fac sa schimb asta? 34 De la: kudika062068 8 Septembrie 2013 14:08
oare exista cineva pentru fiecare? 616 De la: PICCKARD 7 Ianuarie 2012 06:37