Setari Cookie-uri

Intrigi la serviciu

Bunã seara,

Se spune cã cei de pe margine sunt observatori mai buni decât cei prinși într-o situațiune. Întrebarea mea este una simplã: Ce înțelegeți dintr-un sãrut pe frunte de la un coleg de serviciu? Mã adresez publicului cititor, dar în special domnilor. De ce a-ți sãruta o tipã pe frunte?
Îi rog, pe cei care nu au nimic inteligent de spus referitor la topic,sã se abținã.

Vã mulțumesc.

BluePika
Postat pe 30 Ianuarie 2015 23:12
Un simplu gest prietenesc , fara alte conotatii.
-Dyna-
Postat pe 2 Februarie 2015 11:20
De la: kudika083117, la data 2015-01-30 23:12:59Bunã seara,

Se spune cã cei de pe margine sunt observatori mai buni decât cei prinși într-o situațiune. Întrebarea mea este una simplã: Ce înțelegeți dintr-un sãrut pe frunte de la un coleg de serviciu? Mã adresez publicului cititor, dar în special domnilor. De ce a-ți sãruta o tipã pe frunte?
Îi rog, pe cei care nu au nimic inteligent de spus referitor la topic,sã se abținã.

Vã mulțumesc.



Poate fi afinitate,un simplu gest de afectiune,nascut de placerea de a te vedea!!!Te place,ii face placere prezenta ta,nu este nimic special,asta neinsemnand ca atmosfera unui loc de munca este un proces continuu de pupaturi!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Februarie 2015 11:24
De la: kudika083117, la data 2015-01-30 23:12:59Bunã seara,

Se spune cã cei de pe margine sunt observatori mai buni decât cei prinși într-o situațiune. Întrebarea mea este una simplã: Ce înțelegeți dintr-un sãrut pe frunte de la un coleg de serviciu? Mã adresez publicului cititor, dar în special domnilor. De ce a-ți sãruta o tipã pe frunte?
Îi rog, pe cei care nu au nimic inteligent de spus referitor la topic,sã se abținã.

Vã mulțumesc.

Vrea sa te f*ta si incepe de acolo
INTELIGENTUL-
Postat pe 2 Februarie 2015 11:46
De la: INTELIGENTUL-, la data 2015-02-02 11:46:19
De la: kudika083117, la data 2015-01-30 23:12:59Bunã seara,

Se spune cã cei de pe margine sunt observatori mai buni decât cei prinși într-o situațiune. Întrebarea mea este una simplã: Ce înțelegeți dintr-un sãrut pe frunte de la un coleg de serviciu? Mã adresez publicului cititor, dar în special domnilor. De ce a-ți sãruta o tipã pe frunte?
Îi rog, pe cei care nu au nimic inteligent de spus referitor la topic,sã se abținã.

Vã mulțumesc.

Vrea sa te f*ta si incepe de acolo


Când am spus ”domni” m-am referit la o anumitã categorie de bãrbați din care, evident, nu faci parte. Mențiunea ca cei care nu au nimic inteligent de spus sã se abținã, însoțitã de o rugãminte, a fost fãcutã cu un scop pe care l-ai omis.
Bagã-ți cuvintele ”inteligente” în altã parte!
BluePika
Postat pe 2 Februarie 2015 21:31
De la: kudika_15804, la data 2015-02-02 11:24:03
De la: kudika083117, la data 2015-01-30 23:12:59Bunã seara,

Se spune cã cei de pe margine sunt observatori mai buni decât cei prinși într-o situațiune. Întrebarea mea este una simplã: Ce înțelegeți dintr-un sãrut pe frunte de la un coleg de serviciu? Mã adresez publicului cititor, dar în special domnilor. De ce a-ți sãruta o tipã pe frunte?
Îi rog, pe cei care nu au nimic inteligent de spus referitor la topic,sã se abținã.

Vã mulțumesc.



Poate fi afinitate,un simplu gest de afectiune,nascut de placerea de a te vedea!!!Te place,ii face placere prezenta ta,nu este nimic special,asta neinsemnand ca atmosfera unui loc de munca este un proces continuu de pupaturi!!!


Bunã și mulțumesc de rãspuns!
Ce încerc sã aflu, și probabil nu a reieșit din contextul întrebãrii, este dacã în spatele agestui gest poate fi vreo urmã de afecțiune mai aparte și nu de naturã sexualã. Ideea este cã simt ceva pentru acest om, dar nu vreau chestii de genul ”one night stand”.
Aș vrea sã mai menționez cã mai face și altfel gesturi și asta de ceva vreme.
BluePika
Postat pe 2 Februarie 2015 21:38
De la: kudika083117, la data 2015-02-02 21:38:13
Bunã și mulțumesc de rãspuns!
Ce încerc sã aflu, și probabil nu a reieșit din contextul întrebãrii, este dacã în spatele agestui gest poate fi vreo urmã de afecțiune mai aparte și nu de naturã sexualã. Ideea este cã simt ceva pentru acest om, dar nu vreau chestii de genul ”one night stand”.
Aș vrea sã mai menționez cã mai face și altfel gesturi și asta de ceva vreme.



Buna dimineata!!

Draga mea,daca vei incerca sa fii succinta in prezentarea problemei tale si daca vei da toate informatiile ,complet si la obiect, privind framantarile tale,vei fi scutita de commenturi ,care nu sunt pe placul tau!!

In primul rand,vreau sa iti spun ca ,relatiile amoroase cu colegi de serviciu nu se incadreaza in categoria relatiilor de bun augur,intrucat,in cazul in care acestea esueaza,aduc un disconfort urias ,in ceea ce priveste noua atmosfera de lucru ,care va aparea la locul de munca,dar fiecare persoana este stapana pe viata sa si eu,una,nu iti pot impune restrictii asupra vietii personale!!
In al doilea rand,ce varsta aveti si cat de apropiata este relatia colegiala,sunt importante aceste date pentru a putea continua dialogul!!!
Ce detalii lipsesc din aceasta ecuatie???In ce constau acele gesturi amintite de tine???
Este firesc sa nu iti doresti o relatie pasagera,o aventura de o noapte,dar acest aspect trebuie sa il clarifici cu acel coleg,in situatia in care relatia colegiala se transforma intr-una de iubire,dar aceasta cere timp si maturizare!!
Daca situatia taraganeaza si domnul respectiv nu are curajul sa avanseze cu propunerea de a fi prieteni,in situatia in care este evident faptul ca te place,poti face,tu,primul pas,profitand de un moment de intimitate,in lipsa celorlalti colegi,deschizand discutia pe tema respectiva,intrebandu-l direct,ce doreste de la tine,ce inseamna acele gesturi ,pe care le-a facut vis-a-vis de persoana ta!!!Este simplu atunci cand stii ce vrei si ce doresti de la persoana fata de care ai oarecare sentimente!!!Discutati,draga mea,serviciul va permite acest lucru,mai mult decat ar fi facut-o in situatia in care lucrati in companii diferite!!!Sunteti tineri,presupun,deci exuberanta nu va lipseste!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Februarie 2015 07:08
De la: kudika083117, la data 2015-02-02 21:31:40
De la: INTELIGENTUL-, la data 2015-02-02 11:46:19
De la: kudika083117, la data 2015-01-30 23:12:59Bunã seara,

Se spune cã cei de pe margine sunt observatori mai buni decât cei prinși într-o situațiune. Întrebarea mea este una simplã: Ce înțelegeți dintr-un sãrut pe frunte de la un coleg de serviciu? Mã adresez publicului cititor, dar în special domnilor. De ce a-ți sãruta o tipã pe frunte?
Îi rog, pe cei care nu au nimic inteligent de spus referitor la topic,sã se abținã.

Vã mulțumesc.

Vrea sa te f*ta si incepe de acolo


Când am spus ”domni” m-am referit la o anumitã categorie de bãrbați din care, evident, nu faci parte. Mențiunea ca cei care nu au nimic inteligent de spus sã se abținã, însoțitã de o rugãminte, a fost fãcutã cu un scop pe care l-ai omis.
Bagã-ți cuvintele ”inteligente” în altã parte!
Poate a vrut sa te pupe pe gura si i-a fost scarba
INTELIGENTUL-
Postat pe 3 Februarie 2015 17:16
De la: kudika083117, la data 2015-02-02 21:38:13
De la: kudika_15804, la data 2015-02-02 11:24:03
De la: kudika083117, la data 2015-01-30 23:12:59Bunã seara,

Se spune cã cei de pe margine sunt observatori mai buni decât cei prinși într-o situațiune. Întrebarea mea este una simplã: Ce înțelegeți dintr-un sãrut pe frunte de la un coleg de serviciu? Mã adresez publicului cititor, dar în special domnilor. De ce a-ți sãruta o tipã pe frunte?
Îi rog, pe cei care nu au nimic inteligent de spus referitor la topic,sã se abținã.

Vã mulțumesc.



Poate fi afinitate,un simplu gest de afectiune,nascut de placerea de a te vedea!!!Te place,ii face placere prezenta ta,nu este nimic special,asta neinsemnand ca atmosfera unui loc de munca este un proces continuu de pupaturi!!!


Bunã și mulțumesc de rãspuns!
Ce încerc sã aflu, și probabil nu a reieșit din contextul întrebãrii, este dacã în spatele agestui gest poate fi vreo urmã de afecțiune mai aparte și nu de naturã sexualã. Ideea este cã simt ceva pentru acest om, dar nu vreau chestii de genul ”one night stand”.
Aș vrea sã mai menționez cã mai face și altfel gesturi și asta de ceva vreme.
Vezi,mai face si alte gesturi,,,vrea sa te f*ta
INTELIGENTUL-
Postat pe 3 Februarie 2015 17:19
Draga mea,daca vei incerca sa fii succinta in prezentarea problemei tale si daca vei da toate informatiile ,complet si la obiect, privind framantarile tale,vei fi scutita de commenturi ,care nu sunt pe placul tau!!

ce aflam noi de aici,,,ca e ea de vina ca nu a dat detalii de aia i se vorbeste urat,,fac parte din aceiasi iubire de zi cu zi aceste vorbe
george1
Postat pe 3 Februarie 2015 17:22
Bunã seara!

Domnului ”Inteligent” care de fapt te prezinți sub numele de ”Frustratul”,

În neputința ta de a te exprima altfel decât folosind unicul cuvânt pe care-l ai în vocabular, mi-ai reamintit cã trebuie sã dezvolt compasiune pentru oamenii slabi, necãjiți, frustrați etc. Bucurã-te de anonimat aici pe site (cum fac și eu de altfel), cãci de tine nu te poți ascunde. Zãu, te înțeleg!


kudika_15804 mulțumesc cã te-ai strãduit sã-mi oferi rãspunsuri la, sã-i zicem, problema mea.

Fericire și iubire sã aveți în fiecare zi din viețile voastre!


TOPIC ÎNCHIS

BluePika
Postat pe 3 Februarie 2015 22:35
e singurul cuvant despre ce vrea de la tine... ce,vrei sa-ti cante balade in care sa-ti spuna ca vrea sa te f*ta ? Sau sa te intrebe daca ai analizele la zi ? Te-a lins si mirosit si el De ce nu il intrebi direct,sau ti-e frica de raspuns?
INTELIGENTUL-
Postat pe 3 Februarie 2015 23:07
De la: kudika083117, la data 2015-02-03 22:35:52Bunã seara!


kudika_15804 mulțumesc cã te-ai strãduit sã-mi oferi rãspunsuri la, sã-i zicem, problema mea.

Fericire și iubire sã aveți în fiecare zi din viețile voastre!


TOPIC ÎNCHIS




Pentru putin,daca ceea ce am postat te poate inspira incat sa fii inteleapta in luarea deciziilor personale,ma bucur!!!Succes!!
kudika_15804
Postat pe 4 Februarie 2015 09:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbat intimidat de o femeie? 7 De la: baiat_anonim 27 Februarie 2009 16:25
O relatie ciudata. Prietenie, dragoste? 39 De la: RAINBOWLADY 13 Ianuarie 2012 14:34
help!!!!!!:(( 49 De la: oana84onutza 19 Februarie 2010 18:26
descalciti-ma si pe mine va rog 36 De la: adinuttzza 6 Noiembrie 2010 22:51
S-au despartit, dar asta nu i-a oprit in a face sex impreuna! 5 De la: Barbie30_ 15 Decembrie 2010 03:11