Setari Cookie-uri

Gresesc enorm...

De la: Dor_a, la data 2009-10-11 11:40:34
De la: Lisssa, la data 2009-10-11 10:46:38
De la: kudika048217, la data 2009-10-11 10:40:33fa ceea ce iti spune inima.....nu da cu piciorul celui pe care l iubesti ...lupta...lupta...lupta....eu asa a-si face..........daca l iubesc lupt ptr dragostea mea...momentan e normal sa fie langa fata lui....dar ea se va face bine....si voi o sa va continuati relatia ,invata sa accepti ca el mai are si alte mici obligatii,daca l iubesti mergi pana la capat...o sa regreti daca te mariti cu un barbat la care nu tii ff tare....o sa te gandesti mereu la el..............LUPTA nu renunta la iubirea ta.................


Fata lui si-a revenit. Dar dupa ce a iesit din spital, el s-a gandit ca ar fi mai bine sa se mute fosta sotie impreuna cu fetita lor inapoi. Ca si cand eu n-as fi existat. Nici nu ne-am consultat pe tema asta, nimic. Pur si simplu, mi-a trantit-o pe masa, fara nici un drept de replica. Mi-a dat de inteles ca ori continuam relatia in conditiile acestea, ori o terminam.
Si cand, in sfarsit, am fost hotarata sa rup relatia pentru ca nu ma mai satisfacea pe nici un plan (nici atentia si nici timpul care mi le acorda inainte nu le-am mai vazut), s-a razgandit el.

Defapt, ma gandesc... oare a vrut vreodata sa ne despartim?

Acum deja e prea tarziu pentru regrete si pareri de rau... Vreau sa am o viata normala, nu vreau sa traiesc mereu in umbra unui barbat care are alte prioritati.

Si ca o paranteza la tot ceea ce am spus, nu m-ar fi deranjat daca era numai fiica lui pe primul loc, dar avand in vedere ca la ultimele noastre intalniri, se vorbea numai despre sotia lui... chestia asta a fost decisiva pt mine!


Pff!
"Lupta.... Lupta... lupta"????

Catamai prostia, zau!
Bai oameni buni, de "luptat pentru dragoste", se lupta in DOI!! Poti sa "lupti" pentru dragostea ta, cand sunteti voi doi impotriva celorlalti.
O singura persoana nu poate lupta pentru o dragoste. Si, din cate vad, el cam vrea sa va aiba pe amandoua.
Ce nu inteleg e ... daca te iubeste... de ce nu vice-versa? Adica se insura cu tine, si o vizitaTI impreuna pe micuta in fiecare saptamana.

Draga mea, gandesti foarte sanatos, individul vrea ce e mai bun pentru el, si atat. Scuza-ma, dar asta nu e dragoste.
Tu esti o fata inteligenta (se vede dupa exprimare si dupa lipsa greselilor de gramatica/ortografie), esti cerebrala (ai inteles situatia lui, altele, mai... cartieriste, ar fi spumegat), si esti LIBERA!
E timpul sa inveti sa te iubesti pe tine mai mult. Lasa teoriile de gen "sa nu fii egoist" pentru fetele cu sclipiciuri multe si haine "fake" cu etichete enorme ale marilor case de moda, ele au "culturi" temeinice din telenovele.
Iubirea de sine e un lucru cat se poate de natural, la o fiinta umana echilibrata.
Daca accepti "lupta", stii ce urmeaza? Vreo cativa ani pierduti, in care o sa te simti lipsita de atentie, auto-stima ta o sa fie sub pamant si tu - in general - o sa te simti ca naiba.
Daca te iubeste, asa cum spune, de ce vrea sa te supuna la o astfel de suferinta?

Pana la urma (ca sa ma repet - am mai spus-o si pe alt topic), cate amante tzopaind de fericire vezi tu de Craciun, Revelion, Paste, in perioada vacantelor...
Pentru ca - make no mistake! - daca el o sa vada ca accepti situatia, nu o sa mai dea inapoi ce a castigat, si tu ai sa ramai doar amanta.

Sa dea Dumnezeu sa nu-mi fi tocit deshtele in zadar
mariam_moro
Postat pe 18 Octombrie 2009 13:09
ce ti-e si cu clic-urile astea...
bravo Dor a!!! Daca ar gandi multe ca tine,ar suspina barbatii din lipsa de amante..
mariam_moro
Postat pe 18 Octombrie 2009 13:15
De la: mariam_moro, la data 2009-10-18 13:15:07ce ti-e si cu clic-urile astea...
bravo Dor a!!! Daca ar gandi multe ca tine,ar suspina barbatii din lipsa de amante..


Multumesc, Mariam... Din pacate era "bull", asa ca mi-am batut deshtele degeaba, pana la urma.
.. Asta e!
Dor_a
Postat pe 19 Octombrie 2009 09:51
nu cred ca e vrajeala povestea..
si chiar daca ar fi, ar avea "lumea" ce invata din ea....si anume self respect!!
bv lisssa ...
beyoance
Postat pe 19 Octombrie 2009 10:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti de aceasta "femeie"? 30 De la: kudika272966 26 Martie 2010 21:53
casnicie esuata-o iubire imposibila 15 De la: quantex 7 Iulie 2009 20:32
Pot rezista impreuna doi oameni diferiti? 24 De la: ltlmonkey 26 Mai 2009 17:39
sunt derutata 2 De la: anastasia_m 25 Aprilie 2010 16:39
vreau un bebe cat mai repede 32 De la: un_barbat_ca_multi_altii 7 Noiembrie 2009 22:04