Setari Cookie-uri

Concurs Sandra!

buna ziua ! eu mi-am cumparat deja un bilet la concertul Sandrei dar as dori sa aflu cine merge...nu prea cunosc capitala si poate ca voi gasi sa ma intalnesc cu cateva persoane inaintea concertului.un id de messenger daca se poate si sunt doritori.multumesc....
kudika075460
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:59
'Maria Magdalena' (1985)
, 'In the Heat of the Night' (1985),
'Hi! Hi! Hi!' (1986), '
Everlasting Love' (1987)
, 'Stop for a Minute' (1987)
, 'Heaven Can Wait' (1988),
'Hiroshima' (1990),
'One More Night' (1990),
'Don't Be Aggressive' (1992),
'Such a Shame' (2002)
super cintareata ...super melodii.....ce ani frumosi.... am trait aceste melodii...eram o adolescenta si imi aduc aminte ca aveam blugi cu poza ei...se purtau atunci pozele artistilor....doamne ce viata frumoasa...imi doresc din suflet un bilet...sa mai simt anii tineretii
cristiana_cris
Postat pe 19 Octombrie 2009 11:30
Nu degeaba a fost numita Sandra regina muzicii disco a anilor '80. O cantareata plina de viata, melodii antrenante si pline de ritm. Nu poti sta pe scaun atunci cand asculti muzica ei, te indeamna la pasi de dans de la primele acorduri. Sa nu uitam acei ani cand nu intra multa muzica straina in casele noastre, iar aceasta frumoasa cantareata ne insenina chipurile si insufletea cu cantecele ei petrecerile pe care le dadeam. Mi-au placut mult "In the heat of the night" si "Maria Magdalena". Cu aceste melodii am cunoscut-o.
kudika029927
Postat pe 20 Octombrie 2009 23:29
Intrebare: "De ce iti place cantareata Sandra si care este melodia ta preferata din repertoriul sau?"

Imi place cantareata Sandra deoarece este o incantareata a simturilor, cea mai buna artista a anilor 80
Melodiile mele preferate din repertoriul sau sunt: One More Night (1990), 'Don't Be Aggressive' (1992), etc.
zamfiririna86
Postat pe 20 Octombrie 2009 23:36
Imi place Sandra pentru ca are o voce senzationala. Am "cunoscut-o" cand am inceput sa ascult Enigma si de atunci astept sa o vad live intr-un concert in Romania. Melodia mea preferata este 'Heaven Can Wait'.
lilla25
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:41
Sandra a fost regina muzicii disco a anilor 80', dupa parerea mea. Nu ai cum sa uiti o voce atat de buna si de frumoasa, toate melodiile ei mi-au placut si imi plac, insa cea mai frumoasa este Maria Magdalena de care ,cu siguranta, a auzit toata lumea. Mi-ar face mare placere sa ajung la concertul ei ca sa o vad pe cea care m-a incantat cu vocea ei superba atata timp.
eleyuli
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:56
Frumoasa ...cu o voce minunata..Sandra ne-am incantat mereu cu melodiile ei! Multi dintre noi au cantat macar o data "In the Heat of the Night' ...multi dintre noi viseaza acum...im miez de noapte sau in timpul zilei...viseaza sa o intalneasca si...daca nu e posibil sa fie cat mai aproape de ea...macar sa o vada si sa o asculte " pe viu"!
kristinika992
Postat pe 21 Octombrie 2009 23:58
Sandra e una din cantaretele adolescentei mele. Melodiile ei ne-au animat petrecerile adolescentine si amintirile pe care la am pe fondul melodiei Everlastin Love, preferata mea, nu se vor sterge niciodata...
rona101
Postat pe 23 Octombrie 2009 11:16
Sandra este una din cantaretele mele favorite din anii ‘80-’90, daca nu chiar cea mai importanta. Din pacate, in Romania se scriu atat de putine lucruri despre biografia si activitatea profesionala a Sandrei, incat gasesc foarte rar informatii noi, recente pe site-urile romanesti.
Mi-a placut intotdeauna muzica ei pentru ca te pune cu totul in miscare, pentru ca te invita la dans de la primele sunete ale fiecarei melodii si de ca sa nu spenem ca est e frumoasa
A avut mare succes cu melodia Maria Magdalena care a lansat-o in 1985, melodie ce imi ramane vescic in memorie.
kudika029927
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:24
sandra a devenit o alcoolica la un moment dat, din cauza bauturii s-a despartit de sotul ei. Si-a abandonat copii pe motiv ca ea vrea o viata noua, cu un barbat nou (pe care il are deja) si cu copilul acestuia, sa-i iubeasca pe ei. Pe mine m-a dezamagit acest lucru, fiecare face ce vrea cu viata lui, dar faptul ca a renuntat la copii....

ERAM MARE FAN si inca-i ascult catecele, ce e frumos e frumos.

zicea cineva ca nu gaseste mai nimic desprea ea, cauta pe siteuri din germania.


....inca ceva, nu s-a lasat de baut.
taiko_delia
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:31
Imi place Sandra pt vocea ei puternica,pt melodiile pe care le canta si mesajele lor si imi place Sandra pt ca are un timbru vocal inconfundabil.
Melodiile mele favorite sunt:Don't be agressive" si "Maria Magdalena"!
Code
Postat pe 24 Octombrie 2009 17:28
Imi place foarte mult Sandra!Pacat ca stau in Constanta si e drum lung si bani putin!
aanalis
Postat pe 24 Octombrie 2009 20:05
Castigatoarele concursului sunt:
raluka_simona
sandraX
Pentru a intra in posesia premiului acestea sunt rugate sa dea un mesaj privat pe contul concursKudika
concursKudika
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Alege-ti pantofii! 13 De la: concursKudika 17 Februarie 2009 14:27
Be Precious te invita la concurs! 799 De la: dianacindy2526 14 Aprilie 2010 10:55
Castiga o geanta de vara semnata Agatha Ruiz de la Prada! 445 De la: concursKudika 7 Septembrie 2012 13:25
Castiga un curs de fotografie oferit de DallesGo! 97 De la: GODZILA 16 Noiembrie 2011 19:32
Castiga un set de accesorii pentru birou Leitz Black&White! 479 De la: concursKudika 26 Octombrie 2012 16:25