Setari Cookie-uri

7 ani de iubire, 7 ani de chin...vreau un sfat

La 19 ani l-am intalnit pe el....ne-am iubit ca doi oameni care simteau ca a doua zi toata lume s-ar sfarsi....dupa jumatate de an ne-am desparit (pentru ca ne-am speriat ingrozitor de ceea ce simteam), si cu toate astea, nu am putut sta departe unul de celalalt. Acum doi ani el s-a casatorit cand a aflat ca incercam sa duc o viata sanatoasa si incercam sa-mi fac un prieten...de jumatate de an sunt si eu casatorita, si cu toate astea, acum 3 luni ne-am intalnit, iar. Iubirea e chiar mai mare decat a fost vreodata, mai ales ca acum e interzisa. Nu sunt mandra de mine, dar ne-am sarutat dupa 2 ani si am simtit , ca si prima data, ca toata lumea e a mea. Tot ce ne mai dorim e sa ne mai trezim macar o dimineata unul in bratele celuilalt... Credeti ca am inebunit de tot? Nu vreau sa aleg, cel de langa mine ma iubeste enorm, dar ma simt inchisa. O prietena mi-a spus ca o noapte nebuna cu el m-ar ajuta sa ma impac cu situatia, sa-l uit, sa ma conformez... Dar daca 7 ani nu l-am uitat ( si nu m-a uitat ) o noapte impreuna ne-ar schimba sentimentele de iubire in ceva ce am putea sa purtam in sufletul nostru fara sa mai suferim atat ( atat noi cat si cele doua suflete de langa noi) ?
Biank26
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:41
oops
taiko_delia
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:44
grea situatie....
polly_
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:49
De la: Biank26, la data 2009-10-22 14:47:58doar un oops?:(


ti-as raspunde, dar nu stiu cum......si ce..

poate sunt persoane mai avizate sa dea sfaturi.

am fost in situatia ta, ceva de genul, dar eu am lamurit repede problema....
taiko_delia
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:50
e greu de stiut ce se va intampla daca v-ati petrce o noapte impreuna
dar ai o poveste atat de romantica.... eu as divorta si m-as marita cu el ..... dar nu e cazul tau...eu sunt un copil...
polly_
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:51
Din pct. meu de vedere exista 2 posibilitati..rupi legatura cu trecutul....sau risti tot ce ai pentru fericirea ta...singura curiozitate este daca sunt copii la mijloc???nu consider ca e corect fata de sotul tau sa incerci sa-l inseli atata timp catl te iubeste si nu ti-a gresit cu nimic....gandeste-te bine si vezi ce e mai important pentru tine....si dupa ce cantaresti toate lucrurile da-ti seama la ce e mai bine sa renunti...pup...si bafta multa..k ai nevoie ,pt k indiferent de alegerea ta, tot vei avea ceva de pierdut.
danutza_1307198
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:58
iti iubesti sotul?
taiko_delia
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:59
De la: danutza_1307198, la data 2009-10-22 14:58:00Din pct. meu de vedere exista 2 posibilitati..rupi legatura cu trecutul....sau risti tot ce ai pentru fericirea ta...singura curiozitate este daca sunt copii la mijloc???nu consider ca e corect fata de sotul tau sa incerci sa-l inseli atata timp catl te iubeste si nu ti-a gresit cu nimic....gandeste-te bine si vezi ce e mai important pentru tine....si dupa ce cantaresti toate lucrurile da-ti seama la ce e mai bine sa renunti...pup...si bafta multa..k ai nevoie ,pt k indiferent de alegerea ta, tot vei avea ceva de pierdut.



danutza are dreptate.
taiko_delia
Postat pe 22 Octombrie 2009 15:00
copiii nu sunt la mijloc....si culmea e ca pot spune ca-mi iubesc sotul, dar e o iubire "platonica" pe langa ce simt pentru EL. imi place pentru ca ma simt in siguranta cu sotul meu, ma simt bine , protejata. Dar am stat 2 sapt sa ma gandesc daca dau sau nu divort de el. Faza e ca o tipa este indragostita de el, iar el nu ca i-a cedat avansurilor, dar nici nu le-a respins....intr-un cuvant i-a permis cam multe " glume" ca amica. Si ce e si mai culmea, EL se simte bine cu casatoria pe care o are deoarece nu-i cere nimeni nici o socoteala. Nu s-au mai culcat impreuna de 3 luni de zile ( mai exact de cand ne-am reintalnit noi doi ). Nici relatia mea nu e pe roze, tinand cont de faptul ca suntem casatoriti de juma de an si am ajuns sa facem dragoste o data la 1-2 saptamani, din motiv ca el nu e un " nimfoman" cum s-a exprimat.
Am vazut o faza intr-un film, care culmea am spus ca e asa siropoasa, dar uite ca akum se aplica perfect la mine: o mama i-a spus in ziua nunti fiicei ei ca l-a iubit pe tatal sau, dar intotdeauna a simtit ca barbatul vietii ei este altul....asa simt si eu si nu vad nici o iesire .....
Biank26
Postat pe 22 Octombrie 2009 16:09
Probabil daca i-ai ceda situatia s-ar inrautati, in nici un caz nu l-ai uita dupa...
Acum tu stii ce vrei sa faci mai departe, dar trebuia sa te gandesti mai bine inainte sa te casatoresti, daca esti dispusa sa iti imparti viata cu cel pe care l-ai ales, nu trebuia sa te grabesti, sau sa iti zici ca "timpul le rezolva pe toate", pentru ca nu e asa. Gandeste-te bine ce vrei sa faci, sa nu iti para rau dupa.
bad_witch
Postat pe 23 Octombrie 2009 12:57
off....crezi ca mie mi-e usor?:D am sperat ca timpul sa le rezolve pe toate, si distanta si lipsa de comunicare 2 ani de zile cu el...dar uite ca nici una din chestiile astea nu au avut succes la mine:(
Biank26
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:22
Bianca, sa iti verifici MP-ul...
SPOTYYY
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:52
De la: Biank26, la data 2009-10-22 16:09:01copiii nu sunt la mijloc....si culmea e ca pot spune ca-mi iubesc sotul, dar e o iubire "platonica" pe langa ce simt pentru EL. imi place pentru ca ma simt in siguranta cu sotul meu, ma simt bine , protejata. Dar am stat 2 sapt sa ma gandesc daca dau sau nu divort de el. Faza e ca o tipa este indragostita de el, iar el nu ca i-a cedat avansurilor, dar nici nu le-a respins....intr-un cuvant i-a permis cam multe " glume" ca amica. Si ce e si mai culmea, EL se simte bine cu casatoria pe care o are deoarece nu-i cere nimeni nici o socoteala. Nu s-au mai culcat impreuna de 3 luni de zile ( mai exact de cand ne-am reintalnit noi doi ). Nici relatia mea nu e pe roze, tinand cont de faptul ca suntem casatoriti de juma de an si am ajuns sa facem dragoste o data la 1-2 saptamani, din motiv ca el nu e un " nimfoman" cum s-a exprimat.
Am vazut o faza intr-un film, care culmea am spus ca e asa siropoasa, dar uite ca akum se aplica perfect la mine: o mama i-a spus in ziua nunti fiicei ei ca l-a iubit pe tatal sau, dar intotdeauna a simtit ca barbatul vietii ei este altul....asa simt si eu si nu vad nici o iesire .....



Din punctul meu de vedere trecutul e trecut si trebuie lasat acolo..trebuie inchis intr-o cutie si aruncat in cel mai indepartat dulap...totul se intampla cu un scop...bine eu nu sunt pusa in situatia ta si poate din cauza asta imi este mult mai usor sa vorbesc,,,daca nu esti implicat sentimental vezi lucrurile altfel...ai hotarat sa o iei dela capat sa -l uiti ...ai ales sa te casatoresti....ai vrut un nou inceput ...de ce vrei sa te intorci in trecut???...macar ai incercat sa fie bine alaturi de sotul tau??? ...ai incercat sa-l apreciezi??? ..ai incercat sa-l iubesti???..sau ai fost mereu cu gandul la celalat...viata e scurta ..nu o pierde stand si meditand ani intregi la ce e mai bine...
danutza_1307198
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:01
De la: Biank26, la data 2009-10-22 14:41:54La 19 ani l-am intalnit pe el....ne-am iubit ca doi oameni care simteau ca a doua zi toata lume s-ar sfarsi....dupa jumatate de an ne-am desparit (pentru ca ne-am speriat ingrozitor de ceea ce simteam), si cu toate astea, nu am putut sta departe unul de celalalt. Acum doi ani el s-a casatorit cand a aflat ca incercam sa duc o viata sanatoasa si incercam sa-mi fac un prieten...de jumatate de an sunt si eu casatorita, si cu toate astea, acum 3 luni ne-am intalnit, iar. Iubirea e chiar mai mare decat a fost vreodata, mai ales ca acum e interzisa. Nu sunt mandra de mine, dar ne-am sarutat dupa 2 ani si am simtit , ca si prima data, ca toata lumea e a mea. Tot ce ne mai dorim e sa ne mai trezim macar o dimineata unul in bratele celuilalt... Credeti ca am inebunit de tot? Nu vreau sa aleg, cel de langa mine ma iubeste enorm, dar ma simt inchisa. O prietena mi-a spus ca o noapte nebuna cu el m-ar ajuta sa ma impac cu situatia, sa-l uit, sa ma conformez... Dar daca 7 ani nu l-am uitat ( si nu m-a uitat ) o noapte impreuna ne-ar schimba sentimentele de iubire in ceva ce am putea sa purtam in sufletul nostru fara sa mai suferim atat ( atat noi cat si cele doua suflete de langa noi) ?




... lasa dragutza ... incet, incet, te inveti cu CURVASARIA ... ''ex''-ul nu a fost in stare(sau nu a vrut) sa iti puna un inel pe deget ... acum e simplu, si fara probleme de morala, pentru el sa suga de la doua ... PROASTE ... ... sinteti multe in halul asta. fetelor !!! ...
marco918
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:07
De la: danutza_1307198, la data 2009-10-23 18:01:00
De la: Biank26, la data 2009-10-22 16:09:01copiii nu sunt la mijloc....si culmea e ca pot spune ca-mi iubesc sotul, dar e o iubire "platonica" pe langa ce simt pentru EL. imi place pentru ca ma simt in siguranta cu sotul meu, ma simt bine , protejata. Dar am stat 2 sapt sa ma gandesc daca dau sau nu divort de el. Faza e ca o tipa este indragostita de el, iar el nu ca i-a cedat avansurilor, dar nici nu le-a respins....intr-un cuvant i-a permis cam multe " glume" ca amica. Si ce e si mai culmea, EL se simte bine cu casatoria pe care o are deoarece nu-i cere nimeni nici o socoteala. Nu s-au mai culcat impreuna de 3 luni de zile ( mai exact de cand ne-am reintalnit noi doi ). Nici relatia mea nu e pe roze, tinand cont de faptul ca suntem casatoriti de juma de an si am ajuns sa facem dragoste o data la 1-2 saptamani, din motiv ca el nu e un " nimfoman" cum s-a exprimat.
Am vazut o faza intr-un film, care culmea am spus ca e asa siropoasa, dar uite ca akum se aplica perfect la mine: o mama i-a spus in ziua nunti fiicei ei ca l-a iubit pe tatal sau, dar intotdeauna a simtit ca barbatul vietii ei este altul....asa simt si eu si nu vad nici o iesire .....



Din punctul meu de vedere trecutul e trecut si trebuie lasat acolo..trebuie inchis intr-o cutie si aruncat in cel mai indepartat dulap...totul se intampla cu un scop...bine eu nu sunt pusa in situatia ta si poate din cauza asta imi este mult mai usor sa vorbesc,,,daca nu esti implicat sentimental vezi lucrurile altfel...ai hotarat sa o iei dela capat sa -l uiti ...ai ales sa te casatoresti....ai vrut un nou inceput ...de ce vrei sa te intorci in trecut???...macar ai incercat sa fie bine alaturi de sotul tau??? ...ai incercat sa-l apreciezi??? ..ai incercat sa-l iubesti???..sau ai fost mereu cu gandul la celalat...viata e scurta ..nu o pierde stand si meditand ani intregi la ce e mai bine...[/quote



arunca si dulapul
taiko_delia
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:09
n as vrea sa fiu in locul tau..sincer
ce ti pot spune din proprie experinta ca o noapte "nebuna" te va face mai indragostita de el...deci nu stiu cat de buna e ideea
oricum nimeni nu poate hotara in locul tau,mai ales ca sunt multi "DACA " la mijloc..si cum spune o melodie idioata mai de mult sa joci "totul pe o carte"...tre sa ai muuult tupeu,dar MUULT!!!
Eu sunt melodramatica&romantica..bla bla si as face totul pentru fluturasi..dar exista si riscul sa doara foarte tare..Cum zicea cineva mai sus orice ai alege tot pierzi ceva...Pune in balanta totul,preferabil pe o foaie..si ..mult succesc
anot
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:10
... hai sa iti dau si un sfat ... de obicei cei carora nu le ajung nevestele nici dupa ce abia s-a casatorit au o problema mare cu caracterul si nu e imposibil ca sa ''beneficieze'' de favorurile multor altor femei ... ai grija ce '' cadou'' iti face dupa ce te intilnesti cu el dupa 7 ani ... o greseala iti poate afecta toata viata ... mai bine te-ai concentra pe familia ta ca nu stii cind o pierzi ... nu te gindi ca sotul te iubeste dar nu intelege nimic ... iar ''prietenele'' s-ar putea sa nu te mai considere demna de sotul tau si sa iti faca figura dupa niste ani ... MATURIZEZA-TE SI AI GRIJA DE FAMILIA TA ... NU TE MINTI SINGURA ... NU FI MANIPULATA DE SENTIMENTALISME IEFTINE ... ce o fi in mintea voastra nu pot sa inteleg ...
marco918
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:21
De la: marco918, la data 2009-10-23 18:21:19... hai sa iti dau si un sfat ... de obicei cei carora nu le ajung nevestele nici dupa ce abia s-a casatorit au o problema mare cu caracterul si nu e imposibil ca sa ''beneficieze'' de favorurile multor altor femei ... ai grija ce '' cadou'' iti face dupa ce te intilnesti cu el dupa 7 ani ... o greseala iti poate afecta toata viata ... mai bine te-ai concentra pe familia ta ca nu stii cind o pierzi ... nu te gindi ca sotul te iubeste dar nu intelege nimic ... iar ''prietenele'' s-ar putea sa nu te mai considere demna de sotul tau si sa iti faca figura dupa niste ani ... MATURIZEZA-TE SI AI GRIJA DE FAMILIA TA ... NU TE MINTI SINGURA ... NU FI MANIPULATA DE SENTIMENTALISME IEFTINE ... ce o fi in mintea voastra nu pot sa inteleg ...

ia uite cine se trezeste sa vorbeasca..... si pe aici ai ajuns obsedatule????
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Octombrie 2009 00:06
Bianca, fa cum iti dicteaza inima,,ce mai conteaza ce zice ala, ce zice celalalt..? ca..gura lumii nici pamantul nu o va inchide!
SPOTYYY
Postat pe 25 Octombrie 2009 00:08
Daca el te-ar iubi cu adevarat atunci ti-ar da dreptul sa alegi si nu te-ar stresa zicind ca te iubeste , ceea ce simti e doar faptul confuz ca tine la tine enorm , dar cu siguranta mai mult de 90 % te-ar vrea pentru sex , 5 % ca sa aiba cu cine discuta si 3 % te iubeste ca meriti sa fii iubita , restul e din reflex , ar trebui sa il provoci cu pasiune sa i-si dea ca el nu te poate iubi cu adevarat , incearca sa ceri ceva simplu ce ar putea sa faca imediat pe care in situatia de fata nu ar face-o pentru ca nu i-si da seama , iubirea ar fi bine sa fie reciproca si fara abateri mari.
Aurel_inventatorul
Postat pe 25 Octombrie 2009 05:23
De la: Biank26, la data 2009-10-22 14:41:54La 19 ani l-am intalnit pe el....ne-am iubit ca doi oameni care simteau ca a doua zi toata lume s-ar sfarsi....dupa jumatate de an ne-am desparit (pentru ca ne-am speriat ingrozitor de ceea ce simteam), si cu toate astea, nu am putut sta departe unul de celalalt. Acum doi ani el s-a casatorit cand a aflat ca incercam sa duc o viata sanatoasa si incercam sa-mi fac un prieten...de jumatate de an sunt si eu casatorita, si cu toate astea, acum 3 luni ne-am intalnit, iar. Iubirea e chiar mai mare decat a fost vreodata, mai ales ca acum e interzisa. Nu sunt mandra de mine, dar ne-am sarutat dupa 2 ani si am simtit , ca si prima data, ca toata lumea e a mea. Tot ce ne mai dorim e sa ne mai trezim macar o dimineata unul in bratele celuilalt... Credeti ca am inebunit de tot? Nu vreau sa aleg, cel de langa mine ma iubeste enorm, dar ma simt inchisa. O prietena mi-a spus ca o noapte nebuna cu el m-ar ajuta sa ma impac cu situatia, sa-l uit, sa ma conformez... Dar daca 7 ani nu l-am uitat ( si nu m-a uitat ) o noapte impreuna ne-ar schimba sentimentele de iubire in ceva ce am putea sa purtam in sufletul nostru fara sa mai suferim atat ( atat noi cat si cele doua suflete de langa noi) ?


De ce te-ai mai maritat daca il iubeai pe altul?
tematoare
Postat pe 25 Octombrie 2009 08:07
salut
situatia ta este destul de complicata.e greu sa-i poruncesti inimii.insa dak te iei dupa inima nu prea ajungi departe....esti deja casatorita...sotul tau merita respect si iubire...presupun k v-ati casatorit din dragoste...atunci sti tu vorba romaneasca:nu da cioara din mana pt vrabia de pe gard...pt mine familia este cea mai importanta....deci dak nu a fost sa fie cu x in trecut nu cred k acum va merge...parerea mea e sa-l uiti si sa incerci sa-ti cladesti o viata armonioasa si fericita alaturi de cel cu care esti casatorita.numai bine iti doresc
happyangel
Postat pe 25 Octombrie 2009 09:11
eu am oteorie a mea si nu i nevoie sa fie aia justa:in astia 2ani cat ati stat departe unul de celalalt nu cumva ai ajuns sa iealizezi iubirea pt x?tipul asta a venit dupa tine cand a auzit ca iti faci un prieten?a incercat sa te opreasca si sa ti zica ca el are aceleasi sentimente la fel de puternice pt tine ca la inceput?sau s a dus la insuratoare linistit ca era mai comod!si tu nu cumva ai ales maritisul doar ca era unu acolo care te iubea si te simteai la adapost de pasiunea ta pt celalalt?o idee ar fi sa divortati fiecare de partenerul pe care il are acum si sa va faceti o viata impreuna.propunei asta inainte sa fugi rpd cu el in pat.
fenice
Postat pe 25 Octombrie 2009 09:45
De la: Biank26, la data 2009-10-22 14:41:54
dupa jumatate de an ne-am desparit (pentru ca ne-am speriat ingrozitor de ceea ce simteam)
Acum doi ani el s-a casatorit cand a aflat ca incercam sa duc o viata sanatoasa si incercam sa-mi fac un prieten...


tare mi-e teama ca el nu simte la fel ca tine...nu ii cauta pretexte.
sa te desparti de cineva fiindca te sperii de iubire e mai mult un text....nu cred sa se desparta cineva din cauza asta in realitate...si nu cred ca cineva se casatoreste daca iubeste pe altcineva si stie ca ar putea fi cu ea, fara sa incerce macar sa discute cu ea....
mie imi suna doar a atractie si a incercare de a se distra din partea lui. ce a facut sa iti demonstreze ca si el simte ca tine?
DayC
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:07

Daca iubirea dintre tine si fostul nu a avut un final, daca despartirea s-a produs din motive pe care tu nu le cunosti, crezi ca te ajuta cu ceva sa-ti distrugi casnicia doar pentru a incheia o fosta relatie?
valitaxx
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:54
De la: fenice, la data 2009-10-25 09:45:04eu am oteorie a mea si nu i nevoie sa fie aia justa:in astia 2ani cat ati stat departe unul de celalalt nu cumva ai ajuns sa iealizezi iubirea pt x?tipul asta a venit dupa tine cand a auzit ca iti faci un prieten?a incercat sa te opreasca si sa ti zica ca el are aceleasi sentimente la fel de puternice pt tine ca la inceput?sau s a dus la insuratoare linistit ca era mai comod!si tu nu cumva ai ales maritisul doar ca era unu acolo care te iubea si te simteai la adapost de pasiunea ta pt celalalt?o idee ar fi sa divortati fiecare de partenerul pe care il are acum si sa va faceti o viata impreuna.propunei asta inainte sa fugi rpd cu el in pat.
tzache
Postat pe 25 Octombrie 2009 13:02
salut...subscriu la propunerea asta...Da, cred ca e o idee buna sa faci asa. Gaseste-ti calmul si sangele rece...Detaseaza-te un pic...Stii cum era faza la scoala: stateai cu nasul in tabla sa rezolvi un exercitiu si nu reuseai...dar daca faceai un pas sau doi in spate, vedeai in ansamblu si chiar aveai solutia....
Aduna-te, calmeaza-te si analizeaza la rece. Ce vrea omul asta de la tine? Si intreaba-l lucrul asta, cu prima ocazie. Ai inceput o viata noua alaturi de sotul tau si cred ca ar fi bine sa te concentrezi pe viata asta a ta si lasa-l pe celalalt, pentru ca a avut sansa lui cu tine, dar a fugit ca un las...Asa ca gagiul vrea sexic de la tine si nu cred ca tu doar asta iti doresti. Uita-te mai bine la sotul tau, uita-te atenta, fara judecati, fara etichete...si ai sa vezi ca el este omul care vrea si poate sa fie alaturi de tine toata viata...nu un oarecare care apare si dispare din viata ta sub diverse motive...Cred ca e o rascruce in viata ta, momentul asta in care ai impresia ca trebuie sa faci o alegere. Alegerea ai facut-o deja, si nu cred ca este vorba de resemnare cand reevaluezi ce este sotul tau pentru tine, ci este pur si simplu o reconfirmare pe care ti-o dai tie insati. Iubeste-ti sotul cu bune si rele si nu lasa un calator sa iti faca viata un calvar, doar pentru ca vrea sa se distreze. Bafta si pastreaza-ti iubirea sotului si demnitatea fata de tine...pupici si astept vesti despre hotararea ta
tzache
Postat pe 25 Octombrie 2009 13:13
MP-UL? sunt noua pe forum....explica ,pls:)
Biank26
Postat pe 25 Octombrie 2009 16:57
In sfarsit...m-am hotarat :D multumesc celor care m-au ajutat sa iau o hotarare. in adancul sufletului stiam deja ce am ales, dar se pare ca intr-un moment de ratacire am devenit confuza. am implinit cateva luni de la casatorie, sotul meu a venit si m-a trezit cu un sarut pe frunte si mi-a soptit " avem .... luni de casatorie, iubita mea" ....si mi-a crescut sufletul in mine de iubire si fericire. aveti dreptate, EL nu mai conta de mult in viata mea, dar a trebuit sa constientizez si eu acest lucru... cel mai frumos in viata este sa iubesti si sa fii iubit, fara sa fie o piedica in calea fericirii....si mi-am dat seama ca doar noi construim aceste piedici....multa bafta tuturor, si multa fericire ...ca eu o aveam langa mine si mi-am dat seama de asta inainte sa fie prea tarziu.
Biank26
Postat pe 26 Octombrie 2009 11:20
o poveste foarte tristã....7 ani?!...chiar nu ºtiu ce sã zic....trebuia sã rãmâneþi împreunã....sau poate faptul cã v aþi întâlnit din nou ar trebui sã vã dea de gândit la amândoi...daca petreci cu el o noapte nu il vei uita, nu vei pitea merge mai departe...din contra...fiecare zi, minut, clipã þi se va pãrea ca trece foarte greu fãrã el....pur ºi simplu nu vei mai fi tu...te vei gândi doar la el...vei neglija pe toti cei dragi....doar tu singurã trebuie sã hotãrãºti ce sã faci în viitor....mã apucã groaza când mã gândesc prin ce treci....ºi eu am trecut prin ceva asemãnãtor....dar nu 7 ani...doar un an ºi ceva....sper sã nu ajung la cifra asta...brrrrr...e cumplit... crede ma... ºtiu prin ce treci.... incearcã sã fii tare!...nu ºtiu daca încurajãrile noastre îþi vor face bine, dar faptul cã mai existã femei care au trãit o astfel de experienþã poate te face mai încrezãtoare ºi vei hotãrâ ce vei face cu viaþa ta...
catalina69
Postat pe 26 Octombrie 2009 11:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeile maltratate... 104 De la: km3lia1981 4 Iulie 2012 15:34
unde este increderea barbatiilor? 19 De la: amanda01 8 Iulie 2009 16:42
nusth ce sa fac.. 4 De la: miss_darine 13 Martie 2010 17:12
Ce faci atunci când te îndrãgostește de vecinul tau? 18 De la: Ame_li 26 Septembrie 2013 13:17
sa lupt?sau sa renut? 30 De la: dee_bee 27 Iulie 2009 20:21