Setari Cookie-uri

7 ani de iubire, 7 ani de chin...vreau un sfat

abia acum am citit mesjaul ultim pe care l ai postat pe forum...cât mã bucur sã te ºtiu fericitã...cã þi ai dat seama cã doar lângã soþul tãu eºti iubitã ºi împlinitã....mã bucur cã þi ai dat seama cã bãrbatul din trecutul tãu nu te merita...daca avea gânduri serioase acum era i cu el....îþi doresc multã fericire...
catalina69
Postat pe 26 Octombrie 2009 12:04
De la: Biank26, la data 2009-10-26 11:20:20In sfarsit...m-am hotarat :D multumesc celor care m-au ajutat sa iau o hotarare. in adancul sufletului stiam deja ce am ales, dar se pare ca intr-un moment de ratacire am devenit confuza. am implinit cateva luni de la casatorie, sotul meu a venit si m-a trezit cu un sarut pe frunte si mi-a soptit " avem .... luni de casatorie, iubita mea" ....si mi-a crescut sufletul in mine de iubire si fericire. aveti dreptate, EL nu mai conta de mult in viata mea, dar a trebuit sa constientizez si eu acest lucru... cel mai frumos in viata este sa iubesti si sa fii iubit, fara sa fie o piedica in calea fericirii....si mi-am dat seama ca doar noi construim aceste piedici....multa bafta tuturor, si multa fericire ...ca eu o aveam langa mine si mi-am dat seama de asta inainte sa fie prea tarziu.



felicitari ca ai luat o decizie ....multa bafta pe viitor...:*
danutza_1307198
Postat pe 26 Octombrie 2009 12:51
ma bucur mult pt tine.puteai sa faci o mare gresala de cere sunt sigura ca ti ar fi parut rau mai tarziu.ai grija de tine si mult noroc in viata conjugala
fenice
Postat pe 26 Octombrie 2009 22:00
heeei, felicitari...ce ma bucur ca ai deschis ochiii....supeeeeer. Asa ma bucur pentru tine!!!! Sa ai noroc si multa sanatate si ai grija de iubirea ta!!!! Pupici
tzache
Postat pe 26 Octombrie 2009 23:25
draga mea, eu zic ca la tine e ceva de genu`: fructul oprit...

eu zic sa nu dai vrabia din mana pe cioara de pe gard, pentru ca, desi unde a fost foc, ramane cenusa, nush ce mai poti aduna din cenusa... daca ma intelegi
danieline
Postat pe 22 Noiembrie 2009 03:02
Felicitari pt. hotararea luata...consolideaza-ti familia urgent cu un bebe sau doi..viata de familie are farmecul si mirajul ei..ti-o spun EU,VERONICA, care dupa 35 de ani mi-am pierdut sufletul pereche...chiar daca au mai fost hopuri-hopurele...Va doresc din suflet o casnicie fericita,pana la adanci batranete..pana cand moartea va va despartii
kudika051594
Postat pe 22 Noiembrie 2009 07:49
parerea mea ca nu prea ai caracter .... hm .... oricum iar o sa te intorci la fostul
kudika025978
Postat pe 22 Noiembrie 2009 08:27
daca nu o faci acum,vei face mai tarziu;depinde numai de tine ceea ce vrei;dar nu e bine sa inseli,ai grija;sant multe de spus,si f putine de retinut;ok ?
gypy
Postat pe 22 Noiembrie 2009 09:07
chiar nu inteleg d ce v-ati despartit atunci cand va iubeati asa de mult????!!!ce v-a speriat dragostea???nu stiu cum ati putut renunta atunci unul la altul...eu nu as fii putut renunta,sinecr.v-ati complikat prea mult.dar nici asa nu poti sta.nu ai o viata fericita tanjind dupa asa mare dragoste a ta.ramai cu cel pe care il iubesti cu adevarat,cu care simti ca e toata lumea a ta!!!gandeste te ca doar o viata ai si e in puterea ta sa o faci fericita si implinita!!
ema21
Postat pe 22 Noiembrie 2009 09:51
draga mea...sfatul meu:fugi cat te tin picioarele!!!!!!!!!!!!!!!!!e pe cale sa-ti strice din nou linistea si sa-ti bulverseze existentza.........sincer nu pare genul care sa-si ia un angajament,iar dk totusi se risca...e incapabil sa-l mentina in parametrii normali...
kudika085265
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:27
felicitari pt ecizia luata, e cea mai intzeleapta, e bine ca te-ai hotarat sa te pui shi tu pe primul loc; nu te amagi ca te iubeshte fostul, daca te iubea facea totul sa nu te maritzi shi nici el nu se insura, el vrea doar o amanta daca i-ar pasa cat de putzin de tine nu te-ar mai deranja. ai grija de tine shi de familia ta, cu fostul nu ai nici un viitor, ai trai cateva noptzi de pasiune shi apoi iar v-atzi despartzi pe motiv ca va sperie dragostea, sau daca te ia de nevasta ishi va gasi o amanta pe motiv ca vrea sa se simta liber. sa nu regretzi niciodata alegerea facuta , ai grija de tine shi bafta in toate
ELLAG
Postat pe 22 Noiembrie 2009 12:36
traieste clipa nu vei regreta mai tarziu.crede-ma < eu dupa 12 ani am facut sex cu fosta mea matr iubire si am fost total dezamagita acum sunt super fericita cu sotul meu, ma iubeste si il iubesc mult ,,,,,,e bine k am scapat de trecut asa vei scapa si tu pup
yryna30
Postat pe 22 Noiembrie 2009 12:50
gindeste bine...........iubirea mare dispare.........daca iubesti pe sotul tau..........stai linga el........fara razboi faci o gramade de victima..orfani nu stiu daca faci??!! copii nu sint la mijloc..,,nu,,,??,stiu sufocarea......dar credema trece........ cazi in propria ta capcana.....nu ai sa fi nici inauntru nici afara....gaseste linistea sufleteasca.......cind ai gasit, poti alege ce este bun pt tine si pt cine te iubeste ft tare..
kudika056135
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:37
ce faci tu e curvie.
attilakokovics
Postat pe 22 Noiembrie 2009 14:34
De la: attilakokovics, la data 2009-11-22 14:34:27ce faci tu e curvie.

Apareti ca ciuma pe toate forumurile, cine naiba va credeti sa judecati? Cine? Tu crezi ca daca si-a expus aici necazul nu e constienta de pacat? trebuie sa te afli tu marele destept sa-i amintesti? Voi astia care va bagati in discutiile femeilor de curiozitate? frustrati! ce sunteti.Vedeti-va e pacatele voastre si daca ai un sfat da-l daca nu taci naibii din scris .Are cine sa ne judece si tu atunci vei fi in cazanul cu smoala de mult
protopa
Postat pe 22 Noiembrie 2009 15:09
si barbatii se casatoresc din interes,sunt falsi,razbunatori,inseala repede.nu numai unele femei.sau femeile.imi pare rau pentru platonicitatea relatiei actuale.ca aveti amandoi familii.daca el strica ...familia e prea mult scris la el.nici casa-daca o are,relatia statornica stabilita,incearca tu nu sa-l fortezi si nici nu-l lasa sa te forteze.eu cred ca la ea a gasit casa si bani daca de trei luni scrii ca nu au mai fost apropiati.poate nu ati fost unul pentru altul..la un moment fiind amandoi orgoliosi dar inteleg ca nici voi nu ati stabilit decat scris ceva...viata merge inainte.poate actualii soti nu sunt cei mai buni din viata voastra.poate nu veti mai fi impreuna.gandeste-te daca poti sta singura in doi sau singura.daca te iubeste primul va fugi dupa tine pana la capatul lumii
kudika084096
Postat pe 22 Noiembrie 2009 15:21
eu nush de ce toata lumea iti zice k ai de pierdut ceva dak divortezi...din punctul meu de vedere nu ai nik de pierdut atata timp cat au trecut 7 ani si sentimentele sunt aceleasi ptr barbatul ala!!!tot ce ai de pierdut sunt anii tai in care ai putea face ce-ti doresti langa pers iubita nu langa pers ptr care simti recunostinta si care iti ofera protectie!trebuie sa-ti dai seama unde atarna mai greu balanta...la care din ei...si atunci vei stii clar unde trebuie sa fii si cu cine!! mai bine gandeste-te intai la tine sa-ti fie si tie bine si dupa aia la restu...kiar si la sotul tau mai ales k si barbatul pe care-l iubesti inca te mai iubeste si el!!gandeste-te cat nu trece timpul p langa tine si mai tarziu,poate prea tarziu o sa-ti dai seama cu adevarat ce ai piredut...sau ai castigat...te pup!
Kokutza
Postat pe 22 Noiembrie 2009 16:06
De la: Biank26, la data 2009-10-22 14:41:54La 19 ani l-am intalnit pe el....ne-am iubit ca doi oameni care simteau ca a doua zi toata lume s-ar sfarsi....dupa jumatate de an ne-am desparit (pentru ca ne-am speriat ingrozitor de ceea ce simteam), si cu toate astea, nu am putut sta departe unul de celalalt. Acum doi ani el s-a casatorit cand a aflat ca incercam sa duc o viata sanatoasa si incercam sa-mi fac un prieten...de jumatate de an sunt si eu casatorita, si cu toate astea, acum 3 luni ne-am intalnit, iar. Iubirea e chiar mai mare decat a fost vreodata, mai ales ca acum e interzisa. Nu sunt mandra de mine, dar ne-am sarutat dupa 2 ani si am simtit , ca si prima data, ca toata lumea e a mea. Tot ce ne mai dorim e sa ne mai trezim macar o dimineata unul in bratele celuilalt... Credeti ca am inebunit de tot? Nu vreau sa aleg, cel de langa mine ma iubeste enorm, dar ma simt inchisa. O prietena mi-a spus ca o noapte nebuna cu el m-ar ajuta sa ma impac cu situatia, sa-l uit, sa ma conformez... Dar daca 7 ani nu l-am uitat ( si nu m-a uitat ) o noapte impreuna ne-ar schimba sentimentele de iubire in ceva ce am putea sa purtam in sufletul nostru fara sa mai suferim atat ( atat noi cat si cele doua suflete de langa noi) ?




Asta e nu i iubire, mai degraba obsesie,
Ceea ce experimentezi tu acum este o relatie la nivel de Suflet cu fostul tau partener.

Daca ati hotarat sa va despartiti la nivel fizic, atunci puteti sa va eliberati si la nivel de Suflet.
Suntem creatori si in orice moment putem alege sa schimbam directia fara legatura cu planul predestinat.
Aphrodite
Postat pe 22 Noiembrie 2009 18:55
Toti avem o "prima dragoste" care ne ramane in suflet, dar cred ca trebuie sa ne maturizam un pic si sa gandim si cu capul nu sa ne lasam dusi de val, val care ne arunca si poate ne si izbeste de vreo stanca (daca intelegi ce vreau sa spun). Daca tu ti-ai pus casnicia in pericol pt ca a revenit prince charming si te-a pacalit DIN NOU ca apoi sotul printr-un gest minor de romantism sa te faca sa iti schimbi parerea si sa il doresti in contiunare in viata ta, eu una ma mir cum ai ajuns pana la varsta asta si oare cum o fii sotul tau. Poate ne-ai dat prea putine detalii, dar din cate am citit te dai dupa cum bate vantul. Nu vreau sa fiu dura cu tine, dar trebuie sa te trezesti, sa gandesti cu creierul si din pacate trebuie sa ii dau dreptate lui Marco. Multa bafta pe viitor ca se pare ca o sa ai nevoie! Iti tin pumnii!
BeatriceBildescu
Postat pe 22 Noiembrie 2009 21:54
in primul rand nu cred ca ar trebui sa iti asculti prietena adica daca te culci cu EL o sa iti fie si mai greu sa il uiti...in al doilea rand nu cred ca ar trebui sa ramai cu sotul tau doar pentru ca el te iubeste si pentru ca te simti protejata alaturi de el (si eu as putea sa fiu cu un baiat doar pt ca ma iubeste si ca ma simt protejata alaturi de el dar inima mea ii apartine altuia),,,in al treilea rand cum poti fii sigura ca EL nu s-a m-ai culcat cu sotia lui de 3 luni? ...in al patrulea rand cred ca ar trebui sa faci ce iti dicteaza inima si nu ce zice prietena ta sau altcineva...vorbeste cu "baiatul tau" si vezi ce veti hotara
ChicaBomb3000
Postat pe 22 Noiembrie 2009 22:12
Eu sunt mai in virsta si-ti dau un sfat,,hai mai bine o data cu mine,..si o sa vezi daca mai ai nevoie de el,..o sa te conving,sigur,.!!!
kudika084693
Postat pe 23 Noiembrie 2009 17:42
De la: kudika084693, la data 2009-11-23 17:42:39Eu sunt mai in virsta si-ti dau un sfat,,hai mai bine o data cu mine,..si o sa vezi daca mai ai nevoie de el,..o sa te conving,sigur,.!!!


ce te faci daca vrea si a doua oara?
adina_black
Postat pe 23 Noiembrie 2009 18:56
Asi vrea sa stiu:daca v-ati iubit atat de mult de ce nu v-ati casatorit?De ce a-ti m-ai incurcat 2 suflete nevinovate Ce ai crezut ca-l ve-i uita ? Nu. Ba mai mult acum vor suferi si cei de langa voi. Acum pe langa suferinta face-ti si adulter, pedepsit atat de Dumnezeu cat si de oameni. De aceea ar fi bine sa te intalnesti cu EL si sa clarificati lucrurile Vorba romanului: "Ori pe jos ori in caruta,"Ce vrei sa apara si copiii (daca nu au aparut deaja) si sa sufere si ei???????
kudika010681
Postat pe 24 Noiembrie 2009 13:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna seara,tristete! 24 De la: cami_goanga10 8 Aprilie 2010 00:33
oare ma place? 2 De la: Barbie30 11 August 2010 19:08
Sotul nu ma mai satisface... 43 De la: Heavenly_angel 15 Mai 2012 21:31
femeia balanta si barbatul fecioara 6 De la: corbulalb 20 Noiembrie 2009 12:44
Un sfat mititel daca se poate. 9 De la: yumy 24 August 2010 10:27